Malá zpověď


V jedné korespondenci mi přítel Jírovec napsal takovouto soukromou „zpověď“. Je mi jasné, že pro někoho ani toto vysvětlení jeho postojů stačit nebude, ale přesto si myslím, že je dobré  si to povídání přečíst. Je to samozřejmě publikováno s jeho souhlasem

 Nepovažuji se za  užitečného idiota, pokud jde o přistěhovalce. Už jen proto, že nejsem v  žádném hnutí ani partaji o vlastně o celém problému ani moc nepíšu. A stejně mě nikdo necituje.

Můj základní postoj je vcelku jednoduchý:

1) Kdyby svět nebyl veden pablby a jejich geopolitickými zájmy, nebyly by  válkami rozvrácené státy a uprchlíci z nich.

2) Nevěřím, že existuje nějaký specifický plán islámu na podmanění si světa (tedy nás civilizovaných).

3) Když už to Západ (a my k němu patříme) zpackal, musí se nějakým způsobem vypořádat s uprchlickou vlnou.

4) U Jílkové i jinde jsem se snažil vysvětlit, že existuje určitý postup, který byl obsažen i v dublinských dohodách – tedy systém, který určuje, že první svobodná (bezpečná) země uprchlíky administrativně zpracuje a těm,  kteří jsou uznáni za podporyhodné zprostředkuje spojení s tak zvanými cílovými zeměmi.

5) Pokoušel jsem se vysvětlit, že cílové země vždy berou jen toho, koho si  proklepnou. Argumenty pitomců typu Chovance, že by nám dali uprchlíky, kteří k nám ani nechtějí, je zcela nesmyslný.

K tomu je třeba dodat, že schengenský prostor je dobrý pro turisty, ale trvalé přemisťování z jedné země do druhé (a daných sociálních a zdravotních systémů) není jednoduché.

6) Kvóty EU se netýkaly uprchlíků, ale solidarity mezi členskými státy EU. Čeští politici v tom hráli špinavou hru, protože odmítli říct občanům o co a o kolik peněz jde.

Pablb Sobotka je dnes citován, že Česko je solidární, protože kamsi poslalo několik policistů a miliónů. V podstatě se ale bojí, že EU sáhne na dotace, které si podle některých mocnějších politiků nesolidární státy
nezaslouží.

7) Nikdy jsem nenapsal kolik uprchlíků by mělo Česko přijmout. Toliko jsem vyslovil názor, že i kdyby jich přišlo 100000, bylo by to jen 1% naší populace. Navíc se jednalo jen o zlomek toho procenta.

8) Napsal jsem, že z uprchlíků není možné vytvářet občany druhé kategorie. Jejich začlenění vyžaduje infrastrukturu a ta něco stojí. Těch pár uprchlíků, kteří nakonec v Česku skončí, je třeba umístit tam, kde taková
infrastruktura existuje a kde je dost práce. O tom vláda nemluví. Ta se snaží umístit uprchlíky někde na okraji, v malých vískách, kde je zkorumpovatelný starosta, který je za všimné vezme.

9) Cena za přijetí uprchlíků je politicky neúnosná, protože otevírá otázku, co vlastně děláme pro vlastní chudé, proč máme vyloučené oblasti, proč máme bezdomovce. Proto se vláda i president přidávají k názorům, které jsou bezpochyby rasistické.

10) Hrozbu islámu (ztělesňovanou šarií) je možné eliminovat velmi jednoduše, totiž omezením pronikání všech církví do veřejného života. O tom nikdo nemluví, protože by to šlo i proti Dukovi a jeho chamtivé církvi a proti židům, kteří si hrají nenapadnutelně a nekritizovatelně na svém písečku.

11) Hrozba terorismu je zanedbatelně malá. Válka proti teroru je účelově nafukovaná bublina, jejímž smyslem je získat peníze ze státních pokladen. Kdesi jsem napsal, že jen v USA se ročně postřílí na 30000 lidí. Obětí teroru je míň než lidí, které zabil padající nábytek. Vyhlásili v USA boj proti střelným zbraním – samozřejmě ne – to jen nejmocnější muž světa něco zaplká a pak rychle stáhne ocas.

12) Jako uprchlík mám zkušenost s procesem přijímání a začleňování i s kanadskou infrastrukturou a hlavně emocemi, kterými člověk postupně prochází. Proto nemám rád od boku střílené závěry o kozomrdech a čmoudech.
To je asi to jediné, co mě odlišuje od některých diskutujících na Poznámkách.

To je tak všechno, co k tomu mám.

kanadajj

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Pozdravy z Poottawí se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

143 reakcí na Malá zpověď

 1. vonrammstein napsal:

  Pokud to mělo posloužit jako obhajoba Jiřího Jírovce a jeho názorů, v mých očích to skončilo jako obžaloba Jiřího Jírovce a jeho názorů. (Až na výjimky, pochopitelně, s něčím se souhlasit dá.)
  Je to marný, je to marný…

  To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  … měl byste vážit to dávkování všeho, co k tomu máte, jak píšete. Mám silný pocit, že to zase schytáte, ale rád se budu mýlit, protože nejste zlej, ale jenom neukotvenej, si tedy myslím!

  To se mi líbí

 3. vittta napsal:

  To má několik zásadních háčků.
  Válka je dneska v Afgánistánu, Syrii a Lybii, ale uprchlíci jsou z Eritrei, Somálska,Pákistánu,Kosova,Albánie,teď prý z Maroka a Alžírska.
  Kupodivu ne z Lybie. (Ukrajina je bílá, ti jsou nezajímaví)
  Kdo na to upozotní, je samozřejmě rasista a xenofob.
  Dále to vychází z toho, že války-jakékoliv-rozdmýchává západ, lépe řečeno bílí.
  To je ale jen tak půlka pravdy, oni mezi sebou válčí i bez západu, nebo si jen nechávají ze západu posílat zbraně-a někdy by mě zajímalo, kdo za ně vlastně platí, protože Západ nic zadarmo nedá a válka je pekelně drahá.
  Že kdokoliv nevěří, že islám chce kolonizovat západ, ještě neznamená, že to tak není.
  My nejsme vinníky západem a USA vyvolaných válek, my jsme stejně vydíraní chudáci, jako ti z válkami zničených zemí.
  Jenom-a to zdůrazňuji- jste spolu nechtěli válčit-v našem případě se Slováky.
  Dále je naprosto zjevné-a žasnu, že to pan Jírovec nevidí, že nikdo nechce dělat z uprchlíků občany II. kategorie.
  Naopak, občany II.kategorie se stávají původní občané, kteří nemají naprosto zastání a zločiny migrantů se utajují, bagatelizují nebo vůbec neřeší.
  Že je hrozba terorismu malá, je silně manipulativní prohlášení.
  Možná se více lidí zabije v autech, ale myslím, že pan Jírovec do auta v pohodě sedá, zatímco silně pochybuji, že by se vydal s rodinou do nějaké západní no-go zony, což z pohledu na statistky nemá vlastně logiku.
  Závěry o kozomrdech a čmoudech, nejsou podle mě a podle dění v EU střílené od boku, možná že ty výrazy se zdají být zbytečně tvrdé, a možná i jsou, ale to na praktické stránce nic nemění.
  Když nazveme kozomrda člověkem afroarabského původu, nic se nezmění, především ne ten člověk.
  Solidarita, kterou by ČR měla mít se svými sousedy má logiku jen potud, pokud by si ty migranty ti, kteří řvou o solidaritě sami nezvali.
  To potom ať jdou se solidaritou do prdele!

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   A ještě ta solidarita…
   Oni nejen že si je tam pozvali, ale oni nám ještě o nich lžou.
   To mi připadá, jako kdyby Německo třeba koupilo nějaké žrádlo, a pak by zjistili, že způsobuje rakovinu.
   Ale řekli by:
   Něco si od nás kupte, ať se to nezkazí, je to úúúplně neškodné, a když nevezmete, tak jste pekné svině, protože mrhat potravinami se nemá!

   To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Neměl jsem to číst.
  Nechápu, jak je možné mít tolik názorů, které jsou ve vzájemném rozporu.

  Možná je pan Jírovec blokován poměřováním své dávné situace emigranta s dneškem a nadmíru se vciťuje do osudů dnešních vetřelců, migrantů, uprchlíků, přičemž do nich projektuje svoje vlastní zážitky a pocity, možná i traumata. Nechce vidět, že situace je úplně jiná, že nejde o to samé. Zkrátka, myšlení vypnuto, city naplno. To se pak člověk chová tak trochu – někdy více, někdy méně – jako šílenec. Jsme zkrátka jen lidé, ne stroje.

  Nemá cenu rozebírat jednotlivé body a zaujímat k nim nějaká stanoviska. Všechno už bylo řešeno a řečeno mnohokrát, takže další vyvracení všech těch manipulací, nepravd, falešných analogií, zbožných přání, nesmyslů, … nemá žádný smysl.

  Jen je nutné znovu zopakovat, a to jednoznačně: kozomrdy tady nechceme. Tohle je naše země a útočníky vyženeme a když nebude vyhnutí, tak je při obraně naší země zabijeme. Pokud nás naši politici zradí a postaví se na stranu nepřítele, budou sdílet osud útočníků.

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   „Nechápu, jak je možné mít tolik názorů, které jsou ve vzájemném rozporu.“

   Vysvětleno zde: 1984 [George Orwell]

   🙂

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To co zde předvádí pan Jírovec jste definoval kchódle jako : „pěna na vodě“.
   No a ta voda která tu pěnu unáší je – > DĚDIČNÉ PRÁVO NÁRODNÍ A NADNÁRODNÍ MOCI.
   Pokud příjme pan Jirovec dle svých slov naprosto nezbytnou tézi, že KAŽDÝ jak zaměstnanec, tak majitel firmy, si musí své místo na slunci v tomto státě vybojovat a přestane platit dědičnost jeho postavení, tak teprve potom lze uvažovat o začleňování jim preferovaných cizinců.
   Protože potom pokud se nějaký Syřan při začleňovacím výběrovém řízení, projeví jako schopnější než Babiš, tak jej prostě nahradí a hotovo.
   Bezesporu se všemi právy, majetkem a povinnostmi.
   No a v tomto případě pokud bude o tomto zákoně muset hlasovat pan Jírovec tak jednoznačně řekne NÉÉ.
   Proto prosím berme pana Jírovce jako jednoho z obhájců toho našeho feudálního kapitalizmu u nás, se všemi naprosto nezbytnými jeho axiomy, které jsou s tímto feudálním kapitalizmem u nás spojené.
   Tož ale pozor není možné tuto pěnu na vodě nevidět, je naprosto nezbytné ji sledovat neboť označuje místa kde se nachází vír a ten je nejzákladnější formou pohybu vody. Všude tam, kde voda může téct bez lidského zásahu, vzniká nespočet vírů.
   Plynoucí voda potřebuje tento vír, protože vír je dýchacím orgánem této vody !
   Intenzivním pohybem a podtlakem, který vzniká ve víru, se mohou uvolnit vázané „plyny“ no a ta jinak naprosto kalná voda, právě v tomto bodu „vydechne“.

   To se mi líbí

   • danaver napsal:

    Z čehož vychází ona lidová moudrost – Nezadržujte plyny. Ony se potom kolem páteře protlačí do hlavy, a máte pak vidět ty nápady 😉

    Takže podle bodu 9 jsem rasista i v okamžiku, kdy se ptám co děláme pro naše chudé ? Já rozumím jak to myslel, ale podle mně – jestli dá přednost černému zdravému před bílým chudým, tak je pan Jírovec rasista jako kráva.
    Omlouvám se, ale někdy i dámy mají své dny

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   jóóóóó to bývávaly doby, kchodle = myšlení vypnuto, city naplno, ach jóóóó

   To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  Tak tohle si říká o zlatou medaili.
  To je superblábol.
  Jen pro silné povahy!
  http://blisty.cz/art/80547.html

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   klikněte si na jméno autora u toho blábolu = životopis – ten je výživnej, myslím, že kchodl někde jinde těžko najde typičtější ukázku (ne)odrostlého mlamoje.

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Britské listy:

   „Angela Merkelová byla na konci roku dvakrát oceněna jako osobnost roku v prestižních anketách tohoto charakteru. Časopis Time i deník Financial Times ocenili německou kancléřku…“

   „Obě ocenění dávají Merkelové vysoký kredit, …. Ocenění tohoto typu stvrzují před mezinárodním společenstvím, že postoj německé kancléřky je zaznamenání i úcty hodný.“

   Alternativní pohled:

   Po objektivním zhodnocení výsledků sociálního experimentu pod vedením Angely Merkelové nelze než konstatovat, že namísto pomoci potřebným je Evropa zaplavena ekonomickými migranty, z nichž značné procento projevuje sklony ke kriminalitě. Díky tomuto experimentu došlo k vytvoření řady nezvladatelných situací a tudíž výraznému zhoršení bezpečnosti.

   Na základě těchto fakt lze konstatovat, že schopnost Angely Merkelové analyzovat situaci a předvídat následky svých rozhodnutí a činů je na úrovni absolventa mateřské školky (a i to s odřenýma ušima).

   Ergo, výše uvedená ocenění ani tak nevypovídají o kvalitách a úctyhodnosti Angely Merkelové, jako spíš poukazují na výraznou (a silně znepokojující) intelektuální nedostatečnost těch, kteří je udělili.

   ———

   A teď si z toho čtenáři vyber. Která z těchto možností vychází z analýzy reality?

   Přestože se tyto dvě alternativy navzájem vylučují, a i přes neúprosnost analýzy reality, v postmodernistickém pojetí jsou zřejmě pravdivé OBĚ – tedy i ta, která realitu popírá.

   Výchozí narrative triumfuje, o pravdivosti rozhoduje počáteční přesvědčení nositele názoru. Fakta jsou nepodstatná.

   https://twitter.com/hashtag/OstrichLogic

   To se mi líbí

 6. blbíš napsal:

  a já se přidám, mě doslova vytáčí pouhá úvaha o „JENOM PROCENTU“, zvláště pak na něj navazující úvaha bodu 9!!!

  To se mi líbí

 7. SPENTA MAINJU napsal:

  Řekl bych, že je asi stižený slavomamem, tak Kanada je druhá nejrozlehlejší země na světě, a dle této logiky by tedy mohla přijmout klidně 100 000 000 obyvatelů, když jich je v sousedním o něco menším státě USA skoro 320 000 000.

  Ale neudělá to. Když tam svého času žádalo účelově o azyl v porovnání s kozojeby hrstka Cikánů z bezpečné země cca méně než 2000 , tedy z ČR, tak hned zavedli víza asi na dvakrát a leckteré vyšafovali ze země.

  Ovšem dle jeho zvláštní logiky jich můžeme, ba i máme přijmout až jedno procento= 1E7/ 100 = 100 000, což neudělala Kanada při počtu 35 000 000 což by jako činilo 350 000 , hm Cikáni se tam do velké Kanady ale nevešli, pročpak. A přitom jsou na rozdíl od kozojebů indoevropského původu, jejich jazyk je také příbuzný, ne tak u arabsky mluvích a Afričanů .
  Chápu, asi nechtějí další rezervace pro další bezprizorní Indiány.

  Feder goďavereha bara te phagerel, sar dilineha bokheľa te chal.

  Lépe s moudrým roztloukat kamení, než s hlupákem jíst buchty, pravil moudrý Róm.

  To se mi líbí

 8. NavajaMM napsal:

  Je pravda, že v celej tej záležitosti je obrovská nerovnováha. Medzi vecným prístupom a emocionálnymi reakciami.
  Aj medzi tým, akú váhu zainteresované strany prikladajú tým istým faktom. Hrozba terorizmu je tak malá… Obyčajní ľudia nevidia štatistiku a keby aj, nemajú s tým žiadnu skúsenosť, nič im to nehovorí. To vlády vystrašili ľudí terorizmom a teraz sa to vracia ako bumerang.
  Je tragikomická doba – normálny triezvy postoj vlastne ide „proti všem“.
  Ako ste napísali v úvode – svet je vedený pablbmi a ich geopolitickými záujmami. Má vôbec v tejto situácii zmysel tíšiť búrku, ktorú rozpútali?

  To se mi líbí

 9. čtenář napsal:

  „1) Kdyby svět nebyl veden pablby a jejich geopolitickými zájmy, nebyly by válkami rozvrácené státy a uprchlíci z nich.“

  Kdyby Československo nebylo vedeno pablby tak bych do té Kanady neutekl,veřte mi.

  To se mi líbí

 10. okolojdoucí napsal:

  To je krásný příklad textu o ničem, resp. nakupení nesouměřitelností ochucených emocemi a dojmy. Fakta jsou přitom celkem jednoduchá.

  1) Slušná země poskytuje uprchlíkům azyl. My zde jsme slušná země a k uprchlíkům se chováme standardně, Kanada taky. Čísla např. zde: http://www.unhcr-centraleurope.org/cz/pdf/zakladni-informace/statistiky/2014.html

  2) Slušná země je zemí svých občanů a mimo jiné chrání, uchovává a rozvíjí i odkaz svých předků, aby bylo co předat potomkům. Nazvat si to může každý po svém, tradice, národní kultura, atp. Momentálně mně přišel na mysl výraz „společně sdílený pud sebezáchovy“.

  3) Masová migrace je jev podstatně odlišný od uprchlictví. S právem azylu nemá prakticky nic společného. Masová migrace lidí s podstatně odlišnými hodnotovými názory má zásadní vliv na národní kulturu, slušná země se ji tedy musí bránit. Již příchod řádově tisíců lidí, u nichž jsou zcela odůvodněné pochybnosti o jejich loajalitě k přijímacímu státu velikosti ČR, je bezpečnostním rizikem.

  Shrnuto, azyl je o našem milosrdenství, o našich hodnotách, a týká se jednotlivců, konkrétních lidí v potížích s pokorou žádajících o pomoc. Současná masová migrace je o cizích hodnotách a jejich střetu s našimi hodnotami, jde o zbraň svého druhu, kterou tvoří právě ta masa často neidentifikovatelných lidí, u nichž navíc není zřejmé, zda nás o něco prosí, či vůči nám vznášejí nějaké nároky.

  A ještě přidám jednu „etymologickou“: uprchlík prchá kamkoli (pryč od nebezpečí), migrant se stěhuje (za lepším) do Německa či Švédska. Rozlišit, kdo je kdo, to není tak těžké.

  To se mi líbí

 11. severočech napsal:

  Mám v Kanadě několik přátel – emigrantů z r. 1968 – a několikrát jsem je navštívil.
  Nevím jak pan Jírovec, ale oni s vesměs asimilovali pracovně, ale NIKOLIV lidsky. Mají vytvořené české party, které se spolu scházejí, jezdí na výlety a dokonce se rozvádějí a opět se žení mezi sebou. A to tam odešli lidé, kteří se od západní společnosti neli a nelze hovořit ani o procentu v porovnání s místními.
  O asimilaci imigrantů z odlišné kulturní oblasti lze tedy s úspěchem pochybovat. Budou se držet pospolu stejně jako ti Češi v Kanadě, ale navíc u nich nepůjde o kulturní shodu s okolím.

  To se mi líbí

 12. danaver napsal:

  Pojďme vzít taky něco z jiného konce světa, a´t nezapadáme moc hluboko :
  http://blokprotiislamu.cz/proc-japonske-univerzity-omezuji-rusi-humanitni-obory

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Páči sa mi záver článku:
   „Takže závěr je jasný. Změna je zoufale potřebná, ale prosadit ji může jen někdo, kdo je zvyklý chodit do konfliktů a koho „kavárna“ i státní sdělovací prostředky nenávidí tak zběsile, že hůře už být nemůže. Což opět ukazuje na nutnost výměny lidí, ale především na nutnost změny systému vládnutí. Čímž jsme zase u té „švýcarizace“. Lidové referendum o financování humanitních oborů na vysokých školách by celou záležitost vyřešilo velmi rychle.“

   To se mi líbí

  • Kamil napsal:

   Ano, pokud jde o odbornou kompetenci absolventů tzv. „soft “ věd stačí připomenout dnes již klasickou Sokalovu aféra (prof. Alan Sokal, fyzik, NYU).
   A pokud jde o domácí zkušenosti tak zmíním jeden příspěvek z diskuse na netu:
   „… Vede někdo statistiku kolik jich soukromé „vysoké“ školy za rok vyplivnou? Synáčkové z protekčních rodin tak velmi snadno získají “ vysokoškolský“ titul.
   Žádná matematika, přírodní vědy nic. Zavře hubu a má poklizené pracoviště…“

   A pro odlehčení, snad mi to prominete, jeden vtípek:
   Co bývá nejčastější větou absolventů vysokých škol?
   Přírodní vědy: „Proč to funguje?“
   Technika: „Jak to funguje?“
   Ekonomika: „Kolik to stojí?“
   Humanitní vědy: „Chcete k tomu hranolky?“

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Danaverko, moc děkuji za ten odkaz.
   To je velice vážná, do očí bijící, skutečnost, tak vážná, že mě vůbec neudivuje, že mohla být publikována pouze tam, kde byla!!!
   V popisovaném osobně spatřuji účelově pěstované podhoubí „společnostikazných“ hub, které jsou připravovány majiteli klíčů k rozkládání tradičních hodnot zaběhnutých společenstvech!.
   Hodnotím +++1!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jako stavař bych to přirovnal k působení dřevomorky na NOSNOU dřevěnou konstrukci státu!

    To se mi líbí

 13. brtnikvbrlohu napsal:

  Sice OT ?? ale stojí za vidění – jenom nevím jestli je to k smíchu nebo pláči.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Ani k s míchu, ani k pláči. Řekl bych, že k vzteku, protože nás ti grázlové utáhli na vařené nudli.

   To se mi líbí

 14. tata napsal:

  Pane Bavor upřimně,i když budem brát že je to upřimná zpověd a vysvětlení jeho postojů pochopit ji ,nemužem ano je to jeho právo ale ani VY STÍM nemůžete souhlasit,nebo takto pak by jste nebyl upřimný v jiných bodech co zde pišete.
  Jak jsem napsal toho pána si VÁŽÍM nikdy bych k němu nepoužil hrubá slova,i vté zpovědi je plno věcí co se dá souhlasit ale jsou požity uplně do jiného kontextu. pokusim se TO POPSAT.

  1/ANO PRAVDA………A co ……….asi jako jednu křivdu napravovat jinou

  2/to je možná pravda ale taky to muže byt opak,tudiž to opravdu někdo v nákém zajmu podporuje.Nebo podle mě je nejpradobnější verze,že to je dopad určitych mocenských zajmů,

  3/proboha to je uplně scestné……….myslím tím tu myšlenku kam směřuje…….to jest zapad to zpackal tudíž řešení je že je sem přijmem a rozvratím tim naprosto vše na co jsme zvyklí.
  Ano když už napravovat tak nikoliv vyrobou ještě většího problému……….to jest zaplavením evropy uprchliky a udělat sní to co je vtěch státech bežné……..jiná kultura ,jiné zvyky,pro nás naprosto nepřijatelné.
  Naopak když řešit,napravovat……..tak nepodporovat valky tam,dusledně dohližet nad dodávkami zbraní těmto bláznům,a obrovské penize co se vynakladají na uprchlickou vlnu,vynaložit na programy tam,dat jim tam praci ,vzdělaní………to jediné by mělo smysl ,nikoliv jednu katastrofu nahrazovat jinou

  4/ten bod je založen na takovém najivní litosti………praxe ukazuje jaký je to nesmysl…..není možno zvladnout napor statisicu….pořad je tam ten fakt emigranta co mu bylo pomoženo a on cití potřebu to vratit aniž si uvědomuje že je rozdil a to zasadní v počtu a naprosto odlišné kultuře a tudíž zapadnutí ,naučit se v té společnosti podle pravidel té země

  5/No tady se spíš mylí…..praxe opět ukazuje že je to jinak……….naopak EU NAŘIZUJE KVOTY……UMITE SI představit že zbyde naký počet uprchliků a ted si jie budou rozdělovat země a každá si bude vybírat……chápete jakou hloupost pišete……….naprosto nerealné budete muset přijmout ,už nebude s čeho vybírat

  6/celkem jen nepodstatná uvaha neumím až tak posoudit

  opět celkem nepodstatné vtomto směru Sobotka spíš podle mě laviruje …..aby se vlk nažral a koza zustala celá,sme malá země nemužeme se postavit proti většině

  7/opět čas ukazal jak se mylí,jestli jim otevřem naruč………viz MERKELOVÁ………JE TO nezvladnutelné,každá benevolence vtomto směru je cesta do pekel,až zaplní cilové země budou zaplnovat země kam nejdřiv nechtěli………..je to jako když otevřete stavidla

  8/Tento bod je uplně mimo……..uplně ignoruje že jsou zákony ……….tudíž naká procedura přijmutí ……tudíž nejdřiv tábor atd…….naprosto ignoruje jak těžké je je itegrovat

  9/ uplně zde otočil jadro,logiku……….spíš logické je proč by jsme měli řešit ve velkém živit uprchliky,a tím zhoršit naše chudé………..to je to bod 1/ napravovat křivdu jinou křivdou

  10/Proboha tento bod mu není hoden demagogie………..křestanství je součast naší kutury,i když osobně jsem neznaboh,uznavám že křestanství je naší součastí……..naopak islám kněmu nepatří.
  NAVIC je najivní si myslet že se podaří………omezením pronikání všech církví do veřejného života.

  11/OPĚT hrozná demagogie……….naopak kultura těchto zemí,tudiž těchto lidi je běžné všudepřitomné hrozba těchto činu,neustale valčit,naboženské valky a nesnášenlivost mezi ruznými odnožemi

  12/ NAPROSTO NESROVNATELNÉ……….ZDE JE VLASTNĚ ZAKODOVÁNO jeho pocit že má co vracet,nezlobte se my nemusime nic vracet a už vubec
  riskovat si zde poměry běžné v islámském světě,jejich zvyky,kulturu………..to opravdu né

  Nezlobte se pane BAVOR…..TA zpověd se pochopit nedá a mužete jí brat jakou upřimnou ale souhlasit sní nemužete……..nebo mě napište v kterém bodě se mylím

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   tato,
   já nemám co vysvětlovat, obhajovat ani odsuzovat. Přítel Jírovec mi toto napsal původně naprosto soukromě, mně se ale zdálo, že by to mohlo být zajímavé i pro ostatní a proto jsem to s jeho souhlasem uveřejnil. Nic více, nic méně. Vy ostatní máte právo na svůj názor. A i když si myslím, že některé body asi (všichni) chápete jinak než já, nehodlám to nijak komentovat.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Bavore
    Jde oto že každy z nás se prezentuje nákým názorem……..Na který má právo i pan JÍROVEC……..TAŽE nejde oto ho odsuzovat……….jestli ale prezentujete nák svuj názor a ten celkem jasně prezentujete………nemužete pak napsat na jasnou prezantaci názoru že je vnimate jinak……….pak bud nejste upřimný při zhodnocení názoru pana Jirovce nebo NEJSTE UPŘIMNÝ když pišete o imigrentech.

    MYSLÍM že jste ZROVNA vy napsal ………ve smyslu že nejde jedno o náké věci řikat že je bilá a pak v jiné souvislosti řikat že je černá.Muže Myt odstín nikoliv ale z bilé na černou.

    ON VE svém popisu upřimnosti popisuje co u jiných kritizujem a i VY.

    Nezlobte se že je někdo muj přitel nebo ho zato považuji,nemužu byt v protikladu co jinak kritizuji,vubec nejde o odsouzení………….vždit on ve všech bodech popisuje přesně tak co kritizujem a najednou to u něj vnimáte jinak nezlobte se to se pochopit nedá

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tato
     již mnohokrát jsem tu popisoval svůj pohled na názory pan Jírovce. Nikdy jsem nebyl pochopen. Nebudu se opakovat. To mne už fakt nebaví.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      BAVORE vždy piši že si pana JIROVCE vážím …….jedna věc je že sem presvedčen že to je jeho přesvedčení,a to vdobré vuli nikoliv v nákém zajmu…….druhá věc je že by člověk měl vyslovit nesouhas i nejlepšímu kamarádovi v zavažné věci,jestli razím a jsem přesvedčen o opaku………..a to jsme i VY NEBOT TO PÍŠETE…….A ZDE TEN POHLED JE JEDNOZNAČNÝ……….MUSITE SI VYBRAT………..BUD JSTE proti migraci nebo né.

      JEHO přesvedčení je jednoznačné……….nezlobte se to co pišete je prostě tvrzení že jednou je to bilé a po druhé černé.

      migrace se nedá okecat vysvětlit žadnými duvody,lepe řečeno nedá se vysvětlit lidem co jsou proti migraci a považují ji za nebezpečnou……….ktěm jste se dosud řadil i VY.

      Pan Jirovec se jednoznačně řadí ktěm který tvrdí že jsme povini napravit co jsme zpusobili,i v souvislosti že nás taky svět přijal………nemužete si protiřečit……nebo.mužete ale pochopit se to nedá………..pan JIROVEC JE jednoznačně pro migraci jako náprava za to co na nich bylo spácháno,,,,,,,,,,nic mezi není……….není tam odstin ale jasné vymezení

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Tady už je vidět ten rozdíl. Já tam, prostě souhlas s migrací nevidím, vy ano. Já tam pouze vidím jeho pohled na problémy, které to způsobily.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já ho tam vidím velice zřetelně.
       Tady:
       3) Když už to Západ (a my k němu patříme) zpackal, musí se nějakým způsobem vypořádat s uprchlickou vlnou.

       Pro jistotu je před tím bagatelizováno nebezpečí:

       2) Nevěřím, že existuje nějaký specifický plán islámu na podmanění si světa (tedy nás civilizovaných).

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Vypořádat není a priori přijmout
        A že nevěří na plán islámu? Tak nevěří, to je osobní názor.
        Ale už toho nechte, aspoň vůči mně. Já prostě mám svůj názor a nějak se neshodneme. Budiž. Ale nebudu se k tomu už dál vyjadřovat, respektujte to.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já…děláte jako kdyby zrovna já do vás šil…kvůli p.Jírovcovi.
       Tady jsem jen vysvětlil konkrétní podmět.
       V tomto s p.Jírovcem nesouhlasím, to se stává.
       Dobře to napsal tady někde Peter.
       Uvidíme…a každý si nakonec bude muset vybrat, kam patří.
       Nebude úniku.
       On to napsal jinak, ale tohle poselství jsem z toho vyčetl.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       ano respektuji,palec dolu jsem ale musel dát,nebot hrubě nesouhlasím že to co pan Jirovec vypsal ve 12 bodech není možno považovat za souhlas .
       ………Myslím že to už muže jen řici on
       Takže pane JIROVEC PODTE POLEMIZOVAT NAD TĚMI vašimi 12 bOdy a jak je chápu já……bylo by to žadoucí……..UDĚLAT JASNO…………JÁ jsem přesvedčen že je v polemice se to muže vyjasnit

       To se mi líbí

 15. Zdeněk napsal:

  Přítel Jírovec mně vede k doměnce, že každý ze sluníčkářů má přidělen prostor, kde má za úkol exhibovat. U Stana exhibuje Tribun, jemuž nestačí vlastní blog a jinde je to stejné. Těžko lze ale přesvědčit národ, který je už čtvrtstoletí kacéřován za projevy rasismu (opakované zprávy o nedodržování lidských práv romů), aby nadšeně vítal migranty, naví ještě přefiltrované příjímacím řízením bohatších zemí. Důvody pro nepřímání migranrů zde uvádí všichni, všechny důvody pana Jírovce dohromady nejsou nic proti každému jednotlivému z těchto jeho.

  To se mi líbí

 16. Strejda Olin napsal:

  Včera večer jsem se díval na ČT2 na dokument „Trabantem napříč Afrikou“ (Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzánie, Zambie, Namibie, Botswana, JAR). Psal se rok 2009. Uvědomil jsem si, jak doslova propastný je rozdíl mezi životem v Evropě a v Africe. Propastný doslova ve všem, na co si jen vzpomenete. Rozdíl přímo antagonistický. Naprosto odlišný svět. Nikoliv virtuální, ale reálná návštěva starověku, možná s prvky středověku. To se nedá popsat, to se musí vidět. Při představě, že by se do Evropy nastěhovaly statisíce a miliony těchto Afričanů, mě posedla hrůza. Co si přátelé přistěhovalců a zabejčení příznivci migrantů vůbec myslí o jejich integraci? Chápou vůbec Merkelová a spol. co dělají?
  Když o tom přemýšlím, jímá mě panika, zrychluje tep a zachvacuje nikdy před tím poznaný strach. Co je to za kreatury, za šílená individua, která s úplnou vážností realizují tuto zvrácenou politiku multikulturalismu, rovnající se „leteckému práškování“ Evropy bakteriemi moru a eboly. Ti Afričané nikdy nebudou pracovat v továrnách, nikdy nedosáhnou na potřebnou kvalifikaci, nikdy se nebudou živit vlastní prací, nikdy nepřijmou evropskou kulturu a způsob života. Že to někteří z nich dokáží je stejně primitivní argument, jako myšlenka o jejich integraci sama.
  Nebude to vážení přátelé dlouho trvat a nastane doba, že živí budou závidět mrtvým! Víte kdo bude bude našimi potomky souzen? MY!

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   +!

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   Oline, přečtěte si odkaz u Danoverky z 10:03h. Najdete tam i odpověď na Vaši otázku:
   „Co je to za kreatury, za šílená individua, která s úplnou vážností realizují tuto zvrácenou politiku multikulturalismu…“
   Jsou to prostě lidi „s rozhýbanými mozky“, kteří nám zprostředkovávají na vlastní (myšleno naší) kůži …“především celkový rozhled a schopnost pochopit složité problémy…“ světa !!!
   A pokud mi nevěříte, tak se začtěte do té zveřejněné korespondence těch deprivantů ze Sobotkova mailu. Víc se k tomu opravdu nedá co dodat.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To nemusíte zdaleka tak daleko.
    Koukněte na OM, Janiku nebo Tribuna a tam pochopíte, že multikulturismus není politika, je to náboženství.
    Se vším všudy…………….

    To se mi líbí

 17. Rosťa napsal:

  Tak jsem si pana dr. Jírovce přečetl a jsem z něj opět „poněkud zmatený“, takže to raději ani nebudu komentovat. Předřečníci to stejně udělali za mě. Také jsem se včera díval na ty Trabanty napříč Afrikou a viděl jednoho inga vedle druhého. Z filozofických fakult ale minimum, ti hrají přesilovku u nás.

  To se mi líbí

 18. peter. napsal:

  p.Jírovec publikoval na tomto webe články a názory za ktoré by som mu keby sa to dalo, pridelil aj desať palcov hore.Získal si nimi moju úctu a uznanie.Rozchádzame sa v názore na jav ktorý p.Jírovec nazýva utečeneckou krízou a ja inváziou Afričanov a Ázijcov do Európy.Nechcem aby sa diskusia vyhrotila do polemiky.Svoje argumenty k téme som už (myslím si,že dostatočne),odprezentoval a ako vidno z dnešného článku,tak to bolo zbytočné.Tak teda počkám,kým sa trochu oteplí,rozkvitnú snežienky a znovu ožijú imigranti.A keď rozkvitne aj orgován (šeřík) začnú sa diať veci,ktoré nás všetkých donútia k prehodnoteniu svojich názorov na tú kalamitu.Niektorí ich radikálne zmenia,iní sa utvrdia v tom,že práve tie ich názory boli správne a niektorí sa zahanbene stiahnu.Uvidíme.Očakávať,že politici v Bruseli sa preberú a začnú niečo robiť pre uregulovanie tejto krízy,je iluzórne.Neurobia nič,lebo také dostali zadanie.Nerobiť nič proti imigrantom a tlmiť prípadne trestať vyjadrenia a skutky zamerané proti nim.Ďaľšiu diskusiu do tej doby považujem za neplodnú,ovplynniť vývoj imigrantskej krízy nie je v možnostiach ani jedného z nás.Elity ktoré sme si zvolili nechránia naše záujmy ale slúžia európskym a svetovým elitám tým,že im pomáhajú presadzovať šialené ideály multikultúrnej spoločnosti.A rátam do toho aj nášho premiéra Fica.Nebudem vôbec prekvapený,ak po marcových voľbách ktoré nepochybne vyhrá,zmení rétoriku aj svoje konanie tak,aby ulahodil pánom v orgánoch EU.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   +1
   Peter, začínam sa báť. Aj politici asi vedia, že multikultúrna spoločnosť je v Európe nerealizovateľná (a už vôbec nie v priebehu jednej generácie a vôbec vo východnej časti, kde presadzujú kvóty). Bojím sa, že ani o multikultúrnu spoločnosť nejde.
   Bojím sa, že ide o postupné približovanie dvoch podkritických množstiev obohateného uránu. Kde to nakoniec vybuchne, to je napokon jedno, lebo o zvyšok sa postará zákonitá reťazová reakcia.

   To se mi líbí

 19. Strejda Olin napsal:

  Já vím, že sledujete zprávy, ale pro jistotu, kdyby vám to uniklo. Už to z nich pomalinku, nenápadně leze: Kaddáfí varoval před islamisty již před pěti lety, krátce před jeho zlynčováním.
  http://zpravy.idnes.cz/kaddafi-varoval-pred-islamisty-dm2-/zahranicni.aspx?c=A160107_164405_zahranicni_mlb#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Strejdo Oline, ten prepis telefonátu Blaira s Kadaffim je ozaj veľmi zaujímavý. Je to osem strán a to varovanie je hneď na prvej strane. Zaujímavé je však niečo iné. Osem strán prepisu hovorí Blair o koze a Kadaffi o voze. Blair zjavne verí viac tomu, čo videl v televízii, než tomu, čo hovorí Kadaffi. Dokonca hovorí tak, ako keby Kadaffi nutne pozeral tie isté programy a vedel, o čom je reč. Blair hovorí o náletoch na mestá, ktoré videl v televízii a že ich má Kadaffi skončiť a dohodnúť sa s opozíciou mierovou cestou. Kadaffi mu tvrdí, že zábery v médiách sú falošné, že v Líbii teroristi útočia na policajné stanice a ak sa chce o tom Blair presvedčiť na vlastné oči, nech príde osobne alebo nech pošle reportérov. Teroristi podľa Kadaffiho nie sú žiadna opozícia, nechcú žiadnu ústavu, len útočia. Blair neverí a dokola chce od Kadaffiho, aby zastavil krviprelievanie…
   Pritom je zjavne vidieť, že si nerozumejú. Blair často hovorí o akejsi osobe, ktorú nazýva „Leader“ a čo by táto osoba mala urobiť. Z kontextu vyplýva, že myslí Kadaffiho a že predpokladá, že vodca musí zorganizovať mierové rozhovory a potom stáť bokom, aby sa strany medzi sebou dohodli. Kadaffi to pochopil tak, že Blair hovorí o Obamovi. Čím dlhšie hovoria, tým má väčší zmätok.
   Na šiestej strane je už Kadaffi tak zblbnutý Blairovým verklíkom, že sa otvorene pýta, či Západ podporuje Al Kajdu, a či pošle intervenčnú armádu ak bude Kadaffi proti nej bojovať.

   To se mi líbí

 20. peter. napsal:

  Toto by si mali naštudovať všetky tie naše naivné husičky,na ktoré keď sa pozrie svojimi čiernymi očami počerný moslim,tak sa im rozum premiestni do gatiek
  http://svobodnenoviny.eu/islamske-manzelstvi-je-legitimni-kuplirstvi/

  To se mi líbí

 21. čtenář napsal:

  Takže teď moje dítě? Svědectví otce, kterému na Silvestra „integrovaní“ málem zabili dceru

  http://pravyprostor.cz/takze-ted-moje-dite-svedectvi-otce-kteremu-na-silvestra-integrovani-malem-zabili-dceru/

  To se mi líbí

 22. ji5 napsal:

  „Malá zpověď“ byla původně psána pro pana Bavora za účelem vyjasnění některých rozdílů v našem chápání současných událostí.

  Nejde o (moji) obhajobu, protože existuji jen sám za sebe. Každý z těch několika bodů by vydal na článek nebo i knihu.

  Z odpovědí mě zaujal Okolojdoucí (7.15) odkazováním na „naše hodnoty“. Co ale jsou a proč si myslíme, že zrovna ty naše jsou hodny zachování. Teď se mluví o tradici a křesťansko-židovských kořenech.

  Je to ošemetná věc. Není totiž jasné kam má dosáhnout zapomnění a kde začíná pokrok, na který se lze hrdě odvolávat.

  Je Starý zákon se všemi krutostmi přijatený a nebo jde o politováníhodný omyl, který nezapadá do současné společnosti?

  Máme být hrdi na původní Desatero, kde bůh vystupoval jako krutý ješita, zakazující, aby ho člověk zpodoboval? Korán to zakazuje stále, kdežto katoličtí kupčíci s vírou ono přikázání prostě zrušili.

  Máme být hrdi na další symbol krutosti, kdy týž Všemohoucí dopustil, aby byl jeho syn ukřižován a tím údajně sňal naše hříchy. Cožpak to není víc než krutý marketingový tah? Proč netrestat hříšníky samé?

  Máme zavrhnout Husa, který si dovolil kritizovat manýry církevních tatíků a byl po středověkém způsobu upálen? Asi ano, protože Husa a jeho dobu si ukradli komunisti.

  Máme být hrdi na zručnost kata Mydláře, který setnul 27 hlav bastardů kvůli zrovna nastolené víře (a nebo jejich majetkům)? To byl ovšem ještě středověk.

  Je-li objevení Ameriky počátkem nové doby, pak se naskýtá otázka, jestli se máme vracet k likvidaci tamního obyvatelstva evropskými dobyvateli. I to je přece křesťanská tradice.

  Máme být hrdi na Josefa II, který se snažil oslabit moc katolické církve a tím předběhl komunisty, kteří se stejným způsobem snažili o destředověkozaci společnosti?

  Máme začít až po První světové válce, kterou začali zdegenerovaní panovníci se svými generály, nebo až po té druhé, která měla stejně katastrofální následky?

  Což takhle teror Francouzské revoluce? Nebo na to, že v čistorasém Německu odsekli nějakých 16,000 hlav od těl popravenců? To již nebyl středověk, ale léta 1933-45.

  Máme zapomenout na Mašíny, kteří taky uměli podříznout hrdlo? Máme zapomenout na koncentrační tábory? To přece rovněž byla naše civilizace založená na křesťanských hodnotách bílé rasy. Pravda, Hitler nemluvil o bohu, ale o Prozřetelnosti.

  Jaké jsou ryze české hodnoty? První republika s vládnoucími klikami, censurou a zfašizovanou pravicí, hospodářskou krizí a nezaměstnaností je vzpomínána pouze přes Oldřicha Nového a pár hereček. Potřeba odepsat období 1948-89 byla tak naléhavá, že byla dokonce uzákoněna jeho zločinnost.

  Co tedy zbývá? Pár vítězství na Ruskem v hokeji, Nagano a hesla o skákání a češství. K privatizaci se už raději nehlásí ani Klaus. Panenkova penalta (ale už ne Zátopek) a „komunistické“ seriály v televizi. A Vladimír Menšík, ale to byl komunista.

  Ještě zbylo něco státních lesů a dosti zpotvořená čeština. A k tomu zjevný pocit nadřazenosti nad kulturami, které ani neznáme.

  Je to samozřejmě zjednodušené, ale ještě jednodušejší jsou hesla o národu a tradici.

  Takže, co jsou vlastně ty naše hodnoty?

  Kdosi v diskusi napsal:

  „Slušná země je zemí svých občanů a mimo jiné chrání, uchovává a rozvíjí i odkaz svých předků, aby bylo co předat potomkům. Nazvat si to může každý po svém, tradice, národní kultura, atp. Momentálně mně přišel na mysl výraz „společně sdílený pud sebezáchovy“.

  Zní to hezky, jenže co u nás zbylo zbylo k odkázání potomkům?

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nemusíte sdílet naše hodnoty, pane Jírovče.
   Nemusíte je dokonce ani chápat, ba, můžete se jim vysmívat.
   Nás, kteří ty hodnoty ctíme, je ale víc, daleko víc.
   Ne každý umí ty hodnoty popsat, a ne každý je popisovat chce.
   Těmi hodnotami je náš způsob života.
   Že může jít každý do kostela.
   Že nikdo do kostela nemusí.
   Že může každý nosit šat tibetských mnichů.
   Že ho nikdo nosit nemusí.
   Že naše ženy mohou nosit minisukně a válet se u přehrady nahoře bez (a někdy i dole)
   Že to naše ženy dělat nemusí.
   Že můžeme jít s kamarády na pivo, fotbal a hokej.
   Že tam chodit nemusíme.
   Že můžeme jít kdykoliv kamkoliv na houby.
   Že tam jít nemusíme.
   Že může každý být vegetariánem, veganem a jinými pošuky.
   A že jimi být nikdo nemusí a že všichni si tady najdou potřeby pro své úchylky, koníčky či životní filosofie.
   A mohl bych pokračovat dlouho a dlouho.
   Můžete se tomu smát, ale tohle, pane Jírovče, jsou hodnoty, za které stojí za to i zemřít.
   A bez nichž nemá valnou cenu žít!!!

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Vitto
    myslím, že to, co jsou naše hodnoty jsem se pokusil popsat v povídání o vesničce na břehu Řeky. https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/12/07/na-brehu-otavy/ Myslím si že právě to je naším kulturním dědictví, našimi hodnotami, tím, co máme chránit. A opět se poněkud shodnu s Jírovcem. Ačkoli i já považuji, na rozdíl od něj, i to čisté křesťanství (ne vyžranou církev), za podstatu našeho myšlení a chování.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Cizáci vyvrátí naše pomníčky a jména padlých pochčijou.
     I to jsem viděl…kdesi v Tobrúku.
     Moc vám ale nerozumím, v kterém bodě vidíte tu shodu?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Rozvíjení odkazu a předání potomkům. Týká se to posledních dvou odstavců té odpovědi, ne článku.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nechci vypadat jako blbec-ale pořád nevidím tu shodu s p.Jírovcem.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        „Slušná země je zemí svých občanů a mimo jiné chrání, uchovává a rozvíjí i odkaz svých předků, aby bylo co předat potomkům. Nazvat si to může každý po svém, tradice, národní kultura, atp. Momentálně mně přišel na mysl výraz „společně sdílený pud sebezáchovy“.
        a moje Jak ty vesničky tak ty pomníky jsou součástí naší historie, jsou součástí nás. Jsou součástí toho, čemu vzletně říkáme kulturní dědictví. Přál bych si, aby se každý z nás dokázal podívat na ta jména vytesaná do kamenných pomníků bez toho, aby se musel stydět, že by svou vesničku s těmi pomníčky zaprodával jiné kultuře. Vám se to neshoduje? Ale to není moje vina.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Jo takhle….
       To psal p.Jírovec?
       Tam se mi místo té kanadské vlaječky zobrazuje nějaká reklama.
       Tak to jo, to napsal dobře.

       To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Pane Bavore, p. Jírovec to uviedol ako citát. A pod ním túto vetu:
       „Zní to hezky, jenže co u nás zbylo zbylo k odkázání potomkům?“
       *
       Tá veta je ako povestný „šrapnel“ v Zimmermanovej hre a pravdepodobne je Váš pocit zhody s p. Jírovcom len ilúziou.

       To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    +

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    „Že naše ženy mohou nosit minisukně a válet se u přehrady nahoře bez (a někdy i dole)“

    Přidal bych že „když už to dělají, nehrozí jim ani hromadné znásilňování, ani sto ran bičem, ani ukamenování“.

    To se mi líbí

  • peter. napsal:

   p.ji5:
   Bol by som vám vďačný,keby ste navrhol aj nejaké východiská.Bez nich sa váš príspevok podobá tomuto:

   Celú dobu sa bavíme o migrácii a vedieme diskusiu pri ktorej sa jej účastníci nedokážu zhodnúť na ničom. Hovorí sa tomu „mlátenie prázdnej slamy“.Je zaujímavé,že ste so svojimi názormi týkajúcimi sa migračnej krízy na tomto webe dosť osamelý,ak nepočítam občasné návštevy Tribuna a Janiky. Bol by som dosť sklamaný,ak by vaše názory na migráciu boli zhodné s názormi posledne menovaných.Bolo by možné,aby ste nás oboznámili s vašou predstavou o tom,ako sa táto kríza má riešiť?Ste aj vy priaznivcom multikultúrnej spoločnosti?A čo práva LGBT komunít a ako sa pozeráte na genderovú ideológiu?

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Od tohoto okamžiku je pro mě zbytečná jakákoliv odpověď na Vaše slinty. To už je smysluplnější uspořádat hokejový turnaj uprostřed Sahary. Odmítám pro příště ztrácet čas přečtením čehokoliv od Vás. Na takový kraviny je život moc krátkej.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Čulíkobacil, to je jasné.
   Soudobá lékařská věda si s tím bohužel poradit neumí.
   Další stadium je sebepoškozování a niterná touha dostat pořádně přes držku.
   Za to nemůžete, chytit to může každý.

   Jeďte třeba na lyže, zaplavat si do Tunisu, nebo alespoň běžte do aquaparku, uleví se Vám. Postupně by se to mohlo zlepšovat. Hlavně se nesmíte stýkat s dalšími nemocnými, to pak hrozí skupinová demence a trvalé následky.

   To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    Spíš asi Čulíkovirus. Tohle jsou mémy, a ty bacily přenášet nemohou.

    Taky proti virům se dá vytvořit imunita. Někdy i celoživotní. Naštěstí.

    Jinak ROTFL 🙂

    To se mi líbí

 23. ji5 napsal:

  Vitto,
  to, co zmiňujete, vlastně žádné hodnoty nejsou. Natož aby pocházely z křesťansko-židovských kořenů. Nevysmívám se ani Vám tomu ani nikomu jinému. Jen moc nevěřím tomu, že to myslíte zcela vážně.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Pro mě to hodnoty jsou, pane Jírovče.
   Naprosto zásadní.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Jírovec, tu je jadro pudla. Vnímate len slová pana Vittu, ale nevidíte mu do duše. Nevidíte, že popisuje svet, ktorý bol celý život okolo neho, ktorý má rád a ktorý sa mu teraz očividne rozsýpa pred očami. Má ten svet tak rád, že vydržal aj vládu tých pablbov, pred ktorými ste odišli za oceán.
   Pravdepodobne to ani nemôžete pochopiť, lebo Vy už tie korene do tejto zeme vrastené nemáte, tak ako ich má pan Vitta. Ostatne, pozriete si napríklad z posledných rozhovorov s Werichom (napísal Janoušek), prečo sa Werich po vojne vrátil z Ameriky do Čiech a prečo strpel aj politické ústrky.
   Za vetami pana Vittu je hodnota – jedna jediná – láska k vlasti. Netvrďte, že tam nie je, to len nie ste schopný ju vidieť.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To musím uznat, že jste to vystihl naprosto přesně.

    Liked by 1 osoba

   • danaver napsal:

    Možná z pana Jírovce mluví hořkost, že on opravdu nemá co předat, protože se toho všeho co tvoří tradici sám dobrovolně vzdal, a v novém nezakořenil do takové hloubky jak by chtěl. Slzy zkameněly, a z hodnot jsou kyselé hrozny. Mám z toho jeho psaní pocit, že by si nějdřív měl vydiskutovat sám před sebou tenhle smutek, aby neměl zmatek :-).

    Liked by 1 osoba

  • anonymouse napsal:

   Ježišikriste !!!!

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   proboha pane JIROVEC TED JSTE U MĚ HODNĚ KLESNUL za toto ji5 napsal:
   7.1.2016 (21:08)
   ANO ty hodnoty jsou pro nás obyčejný život co zde vedem………to co psal byl jen přiklad……nikoliv ty vzletné body co jste psal……….mužu vnimat historii jako náký odkaz ale vždy lidi vnimají a je pro ně duležitý obyčejný život………..proboha VY UŽ VUBEC NEROZUMITE nám co zde žijem stále už jste se odcizil když pišete že to nemuže myslet vážně……….naopak život ktery chceme žit a odkázat ho dětem………..je prostý a spokojený život………..vubec to nesouvisí co pišete VY VLASTNĚ PLIVETE NA NAŠE HODNOTY………VLASTNĚ JSTE SE ukázal aspon promě v plné nahotě………..

   To se mi líbí

 24. vittta napsal:

  A je to tady!
  U Tribuna se už objevil důkaz.
  Všechno bylo jinak, žádné násilí se v Německu nekonalo.
  No jo, ale jen jestli není pozdě.
  Protože ti xenofobní policajti už zcela oficiálně stačili vykecat, že tam řádá tyhle gangy, že to viděli na vlastní oči, a ta videa….
  Ale třeba se ještě- když bude kampaň za pravdu dostatečně masivní- dá multikulturismus zachránit.
  A Švédové, Dánové, Norové a Britové budou moci zase otevřít své hranice kulturnímu obohacení!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Je zajímavé, jak se ty dvě organizace rozrostly i do Rakous a Švajcu.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To je ten globalizovaný kapitál, co podporuje Pegidu.
    To je ta nějvětší legrace.
    Jak sluníčka, tak vlastenci, viní globalizovaný kapitál.
    To se buržousti asi válí smíchy…
    Podle sluníček ovšem poněkud nelogicky buržousti chtějí, abychom se s negry pomlátili, proto je sem zvou, zatímco sluníčka chtějí, abychom se s negry spojili v boji proti buržoustům-proto je sem zvou.
    Trošku cvokhaus….

    To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   [https://twitter.com/Roooothless/status/685181869164380160] (copy/paste)

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Od začátku říkám, že ony white-media.info a vůbec celý ten „projekt“ je operace tajných služeb. Možná na EU úrovni, jak to tak vypadá, a schválená Amíky. Protože ať si každý blábolí jak chce, že v USA je svoboda slova, a tudíž server tam umístěný je v pohodě, ať už se píše cokoliv, není to prostě pravda, protože „Patriot Act“ a tuna dalších zákonných zvěrstev, USA ústava dávno neplatí.

   Oslí můstky mezi white-media a PEGIDA, to se dalo čekat.

   To se mi líbí

 25. vittta napsal:

  Ještě jednu zajímavost napíšu.
  Dneska mě 2x stavěli policajti.
  Když mě poprvé propustili, tak jsem si řekl, že jsem se mohl zeptat, jaká je nálada ve sboru.
  Takže když mě lapili podruhé, opravdu jsem se zeptal.
  Ten jeden čistě náhodou sloužil nějaký čásek někde v Táboře v lágru.
  Že jsou migranti v pohodě, povídal, protože to je takový kriminál, a moc v nepohodě být nemohou.
  Ale že mu každou chvíli vyhrožovali, že podříznou jeho i jeho rodinu.
  Tam je to normální.
  Že jsou velice, velice arogantní.
  Šla řeč, a bylo mi řečeno, že dostali samopaly.
  A dají vám je, jsem se ptal.
  Snad jo, ale nikdo neví, co přesně se bude dít, ale že jsou v podstatě připraveni.
  Tak nevím, jestli to je pozitivní nebo negativní.
  Ale vojenská výzbroj snad má nějaký účel.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pozitivní, řekl bych. Protože násilí nebo aspoň hrozba násilím je jediný, čemu tihle černoocí krasavci rozumí. A to dokonale, protože nerozumí ničemu jinýmu. Veškerej potenciál napřeli tímhle směrem.
   Chtěl bych se jim podívat do snů.

   To se mi líbí

 26. vittta napsal:

  Tohle mi poslala moje labuť.
  ———–
  TA JAK BY TO ASI VYPLŇOVAL NĚKDO ODVÁŽNÝ U NÁS ? ..tak to je opravdu skvělé – stručně a jasně… Jak správně vyplnit daňové přiznání:

  Tento článek byl zveřejněn v britském tisku. Na otázku „o kolik osob se staráte?“ jeden občan odpověděl:
  2,1 mil. ilegálních přistěhovalců
  4,4 mil. nezaměstnaných
  900 tis. kriminálníků v 85 vězeních
  650 kreténů v Parlamentu a celou Evropskou komisi.
  Administrativa mu vrátila přiznání s tím, že jsou jeho odpovědi nepřijatelné.
  Dotyčný občan odpověděl otázkou: „Proč? Na někoho jsem zapomněl?“

  To se mi líbí

 27. vittta napsal:

  Už mě je to až trapné, ty odkazy, ale na BL probíhají přímo orgie debility té nejvyšší jakosti.
  http://blisty.cz/art/80572.html
  Ještě mohl Čulík vysvětlit, jak to souvisí s černým násilím v západní Evropě.
  Já se totiž domnívám, že i kdyby náhodnou měly AI pravdu (jako že nemají, protože tohle se prostě nedá zjistit, to by musela AI předsedat svatá trojice-a i ta by měla problémy) pak v případě přijetí negrů by nebyla spodní hranice znásilnění 7500 ale 25 000.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Proč jsi tak upjatej? Polobarevní míšenci bez kořenů a národnosti přece mají být těmi novými Evropany. No a když to ty bílý rasistický blbky dobrovolně nechtěj, jak jinak toho chceš dosáhnout?

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    No tak ať s tím nedělají takové komedie a vyklopí to na rovinu.
    Chlast jde asi na náklady státu, aby se dosáhlo toho požadovaného IQ 90.
    No a když je řeč o tom chlastu, že si sluníčka ještě nevšimli, že muslimové nepijí alkohol?
    A pokud ti násilníci byli opilí, nemohli to být žádní muslimové.
    Takže jsem na to přišel, byli to Němci a namalovali se ksichty na snědočerno, ale to není tak dokonalé jako originály, a tak z to vylývají ty nejasnosti o přesném původu.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ale oni to přece říkají na rovinu.
     Tady muslimové pijou. Mám 50m od baráku hospodu, kterou vlastní a provozuje muslim. Když jsem se ho na to ptal, řekl mi, že sem Alláh nevidí. Asi holt není všemouhoucí, vševidoucí a všudypřítomnej. Takže to taky asi vůbec není bůh, zdá se.
     A ti „němečtí“ bastardi to zřejmě vidí taky tak, Koneckonců-možná proto sem zdrhaj.

     To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Čulík: „Mnoho lidí dodalo, že žena riskuje znásilnění, když sama prochází prázdnými místy…“

   No. Starostka Kolína nad Rýnem dokonce ženám doporučila „soubor opatření“, ve kterém mimo jiné stojí, aby se oblékaly adekvátně (tj., neprovokovaly) a udržovaly od mužů odstup „na délku paže“.

   🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

   Fakt komik.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Toto berte trochu s rezervou. O dva mesiace budú u nás voľby a všetci politici si dávajú veľký pozor na jazyk. Fico zvlášť, lebo on môže už len stratiť.
   Formálna moslimská komunita už na Slovensku existuje a niektoré eurohujerské médiá rady robia rozhovory s jej predstaviteľmi.
   http://www.integruj.sk/47-moslimovia-na-slovensku

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    I tak. U nás by nikdo z věrchušky k podobnému vyjádření koule nenašel.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     U Vás ale nemáte nacionalistu Kotlebu. Pred dvomi rokmi sa ešte z neho smiali a v komunálnych voľbách v Banskobystrickom kraji vypálil všetkým rybník a stal sa županom. Napriek osobným intervenciám Fica a jeho strany. Dnes jeho popularita prudko rastie a všetky „zavedené“ politické strany hádajú z krištáľových gúľ, koľko dostane percent.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Znám ho dlouho a osobně. Hlas bych mu nedal. Ne kvůli tomu, co říká, ale protože ho znám jako člověka.

      Liked by 1 osoba

     • kočka šklíba napsal:

      Vy byste mu hlas dal?

      To se mi líbí

     • peter. napsal:

      NavajaMM
      Na Kotlebovi mi vadí jediná vec.Jeho adorovanie Tisovho „Slovákštátu“.V BB ho ľudia volili z nasranosti na slovenských politikov,ktorí odmietajú riešiť pálčivú „rómsku“otázku a tvária sa,že neexistuje.On jediný sa v tomto angažoval v prípadoch keď kriminalita Rómov presiahla isté medze.Nemám rád,keď niekto dáva výrazu „nacionalista“pejoratívny nádych,lebo v preklade toto slovo znamená „národovec“.U väčšiny ľudí však splýva s výrazom „nacista“,čo anti- kotlebovská propaganda v hojnej miere využíva.
      Vo Ficovi sa nevyznám.Sledujem jeho politickú kariéru od samého začiatku a nie je toho veľa,čo by som mu mohol vytknúť.Stále je pre mňa rovným chlapom.Otázkou ale je,do akej miery sú jeho vyjadrenia motivované blížiacimi sa voľbami.
      Už pri voľbe prezidenta som nadobudol dojem,že politika sa mu zhnusila a kandidoval na túto funkciu len preto, aby z nej mohol vypadnúť,Postoje ktoré dnes zaujíma,ho celkom iste diskvalifikujú v očiach predstaviteľov EU podobne ako Orbána a Európski socialisti pravdepodobne vylúčia stranu SMER-SD zo svojich radov.Jeho vystupovanie a názory na riešenie migračnej krízy a s tým súvisiacu politiku EU sú sympatické,no môžu byť aj samovražedné.Tak dúfam,že má všetko dobre spočítané a vie čo robí.

      Liked by 1 osoba

   • anonymouse napsal:

    Existuje (snad!) malinká naděje, že za dva měsíce bude možné říci to, co dnes nelze.

    Liked by 1 osoba

 28. lujjza napsal:

  Vzpomínáte si na Kantorka a jeho „Podívejte se děti, blbost kvete!“? Náhle se mi ten kreslený vtip zjevil před očima, když jsem četla tohle:
  http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/opici-nepatri-autorska-prava-k-fotografii-i-kdyz-ji-poridila/r~625b886ab58511e58dc0002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=A&utm_term=position-2

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Miluju toho chlapa, mám několik knih jeho vtipů.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tak tady pozor, protože na spoušti foťáku MUSELY být nějaké baterie.
   Tento závažný případ může mít ještě nečekané vyústění, protože i když spoušt stiskla opice, první na ní byla bakterie.
   A je snad bakterie méně než opice?
   Co na to nezsikovky, zabývající se právy bakterií?

   To se mi líbí

 29. okolojdoucí napsal:

  Pro ji5 (včera 20:30). Reagoval jste mj. na mě a zakončil otázkou: „Zní to hezky, jenže co u nás zbylo k odkázání potomkům?“

  Nezlobte se za tu příkrost, ale položení takové otázky vypovídá především o Vaší schopnosti ignorovat skutečnost, resp. nahradit ji ideovými a ideologickými klišé. Je to o to překvapivější vzhledem k Vaší osobně prožité dlouholeté odloučenosti od naší společné rodné země. V takové situaci obvykle člověk docení to, co mu chybí. Sám jsem měl možnost srovnávat a hovořit s přáteli z ciziny o poměrech u nich a u nás a pokud měli osobní zkušenost, téměř bez výjimky obdivovali naší skutečně specifickou lidovost, chcete-li absenci kastovnictví a vyhraněného elitářství. Dalo by se s tím polemizovat, ale i tak jsem na to byl vždy hrdý. Také naše odolnost proti extremismům všeho druhu, uměřenost ve veřejných projevech a smířlivost v sociálních střetech měla v jejich očích své pozitivní stránky. Opět by se dalo polemizovat o těch negativních, samozřejmě.

  Speciálně pro Vás sem připojím historku z poslední doby. Mluvil jsem nedávno se svými bývalými kolegy a dodnes dobrými kamarády, jeden je Skot (zrzoun a spíše levičák, jak jinak), druhý Rus (ruský patriot a nekritický obdivovatel Západu v jednom – kdo zná Rusy, ví, že nejde o protiklad). Oba začali pět ódy na Českou republiku a na rozumný přístup nás Čechů k současné situaci. Oba!

  Vaše teoretizování ohledně Desatera, Ježíše, Husa, kata Mydláře, Josefa II., dokonce i obligátních Mašínů a vybitých Indiánů, završené Naganem a Vladímírem Menšíkem, nemá se současnou realitou nic společného, snad to, že jen zde v České republice Vám bude alespoň někdo trochu rozumět. Přece nechcete takovými vývody naznačit, že nemáme co odkázat svým dětem.

  Mám pocit, že jste renegát a nihilista, zkuste tento můj nepěkný odsudek vyvrátit, budu jen rád.

  To se mi líbí

 30. ji5 napsal:

  Okolojdoucí,

  moje otázka, co současná česká společnost odkáže potomkům, stále trvá. Možná byla položena na nesprávném místě a v nesprávný čas. Když se ptám, co vlastně zbývá z těch všech (křesťansko-židovských) tradic, respektive odkud začít, odpověď jsem nedostal. Nikoho nezajímá šílené falšování historie. Místo toho jsem se dočetl, že jednou z našich hodnot (mimo jiné) je, že můžeme chodit na houby do lesa. Možná do té doby, kdy si Duka a jeho sebranka zaplatí ochranku církevních lesů.

  Nejsem politik a nejsem svázán s žádnou skupinou. Mám svoje zkušenosti s emigrací i se životem na obou stranách dřívější železné opony. Z toho vycházím.

  Kdosi se mně ptal, jaké mám řešení současné (uprchlické či migrační) krize. Psal jsem o něm několikrát – zastavit války a zaplatit zničenou infrastrukturu v zemích, které Západ v rámci svých geopolitických hrátek rozvrátil a nebo k jejich rozvratu přispěl. Problém s islámem by neexistoval, kdybychom byli ochotni ponechat všechna náboženství tam, kde měla dávno zůstat, tedy ve středověku.

  Napsal jsem, že Zeman říká jen polovinu pravdy, když tvrdí, že „sem uprchlíky nikdo nezval“. Pro většinu lidí to zní přitažlivě, takže je nezajímá druhá, nevyslovená část, totiž, že oni nezvali Západ k nim.

  Kdyby ve vedení státu nebyli přizdisráči mohli by říct „my Češi s vámi ve válkách nejedeme“. Trocha té statečnosti by představovala dobrý základ odkazu budoucím generacím.

  Moje zkušenost se současnou českou společností je daleko důkladnější než se může vnějšímu pozorovateli zdát. Proto mohu být kritický k jejímu stavu.

  Několik dalších vět se netýká diskutujících na Poznámkách, ale lidí, se kterými se pravidelně stýkám. Tahle část české společnosti je tak zmasírovaná propagandou a ztratila schopnost třídit informace a dělat vlastní závěry.

  Dobrým příkladem jsou obvinění ze sexuálního obtěžování žen v některých městech Evropy. Nikde v mediích nenajdete sebemenší analýzu té situace. Slaví se Silvestr v Kolíně nad Rýnem u nádraží a v okolních ulicích, tedy místech tradičně blízkých obchodování s erotikou? Media nezmiňují přítomnost mužů čisté rasy ani jejich případné potyčky s přivandrovalci.

  Politolog Lukáš Jelínek napsal na svém Twitteru, že mu silvestrovské události připadají zorganizované. Tedy všude se stejným scénářem.

  Možná ano, možná ne, ale po zkušenostech s manipulací veřejného mínění v USA (například před válkou v Zálivu) to je docela pravděpodobné. Když vím, že dcera kuwaitského velvyslance úpěnlivě lhala o vyhazování nemluvňat z inkubátorů (což někdo vyšťoural až po válce) aby iráčtí vojáci měli trofej k odvezení, mohu se ptát, kdože je ta žena, která v televizi tvrdila, že ji před nádražím plácli nejméně 200x přes zadek. Tohle lidi v mé okolí nezajímá.

  Závěrem ještě k diskusím na Poznámkách. Vadí mi, že pomíjíme lidský rozměr tragedie uprchlíků. Ocitli se po miliónech v Turecku, Libanonu a Jordánsku, dávno před tím, než Merkelová řekla, že budou v Německu vítáni.

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Pathological guilt complex. Eradicate it via collective suicide.

   [https://twitter.com/GadSaad/status/685309038075183104]

   I’ve spoken to European ostriches and they ALWAYS proclaim that the horrifying problems that they are experiencing with newly-arrived immigrants and „refugees“ is a reflection of how bad the HOSTS are. It is pathological self-loathing on a mass scale. Extraordinary.

   [https://twitter.com/GadSaad/status/685309870917201920]

   My name is Angela Merkel. I hate myself because of my grandfather’s generation. I shall sell my nation as atonement. I’m bad. I’m bad.

   [https://twitter.com/GadSaad/status/685311049197862912]

   Again, I hate to make this prediction but the reality that we are seeing in the West is not going to end well. Ostriches to blame.

   [https://twitter.com/Skepticonoclast/status/685316788347912193]

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To už jsme mohl rovnou dodat, kam má tahle manipulace nasměrovat veřejné mínění.
   Jaký cíl měly kecy o vyhazování dětí z inkubátorů se dalo uhodnout poměrně snadno i tehdy.
   Tohle mě zatím moc jasné není.
   Lidský rozměr-co se mě týká- nepomíjím.
   A zase, mohl byste mě poradit, co bych měl konkrétně dělat, abych jako zůstal člověkem?
   Já jsem dneska psal, o těch koťatech.
   Byl to fakt hnusný zážitek, protože ze zabití těch koťat nebyl vlastně žádný užitek.
   Myl jsem si ty ruce marně….
   Ale jaká byla alternativa?
   Nechat je dlouze topit-utonuly by vyčerpáním.
   Mohl jsem si je nechat, ale z nich by byly kočky a kocouři a ty kočky by měly další koťata a i těch by mi bylo líto.
   Až bych měl všude kočky….ale já tam nebydlím sám, mám také sousedy, když pominu, že by ty kočky třeba musel někdo živit, a žerou maso a to maso se musí získat zabitím jiných zvířat.
   Já vám vůbbec nerozumím, pane Jírovče, těm lidem nejde pomoci.
   Mají prostě smůlu…..
   Jako někdo, kdo dostane smrtelnou nemoc, nebo se mu stane neštěstí.
   Smůla.
   A smůla je to pro ně ne pro naší krutost, ale pro jejich agresivitu, arogantnost a vychcanost.
   Protože mezi ty, kteří tu pomoc potřebují a pomoci by se jim dalo, se míchají ti, kteří toho zneužívají, takže pomoc nakonec není možná.
   A zaplatit škody….
   Schválně řekněte komu a proč vyplatit škody-a nechtěl bych dělat v takovém případu žalobce, protože by mě obhájce drtil na kopytech, když by mi argumentoval, že z každých 10 baráků jich 9 zničili oni a to zbraněmi, které jim dodali Američné a zaplatili třeba Saudové.
   Tohle nikdo neví, iniciace asi byla z USA, ale kdo se na tom všechno podílel, to nikdo pořádně neví, takže by to asi moc prakticky nešlo.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Jírovec, áno, súhlasím – riešenie je zastaviť vojny.
   Čo myslíte, súčasný masový prísun migrantov do Európy smeruje k tomuto riešeniu?
   Vy sami ste kdesi napísali, že túto situáciu spôsobili tí pablbovia, čo vo vládach riadia svet. Čo myslíte, prispejeme k zlepšeniu sveta, keď tým pablbom dovolíme dotiahnuť do konca aj tento gigantický sociálny pokus?
   10 cm snehu za noc, to je ešte radosť; 20 cm sa dá zvládnuť, ale meter-dva, to už je kalamita, na ktorú nie sme stavaní.
   Súhlasím, že utečencom treba pomôcť. Ako topiacemu. Boli ste niekedy na kurze prvej pomoci, ako si počínať, keď zachraňujete topiaceho? Predovšetkým musíte dbať na to, aby vás nestiahol so sebou…

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   ji5,
   mám v tom hokej, než ho ale také půjdu s vonrammsteinem hrát na Saharu, rád bych věděl, na co že si stěžujete, že jste nedostal odpověď, na:

   1/ křesťansko-židovské KOŘENY (?)
   či
   2/ křesťansko-židovské TRADICE (?),

   když Vás vitttovo HODNOTY neuspokojily a už vůbec ne jejich vysvětlení od NavajiMM !

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Nedostal jste odpověď?
   No,však nick tata se také na něco ptal,takže předpokládám že čeká na to jak mu to vyjasníte,i jeho požadavek tedy stále trvá.

   „tata napsal:
   7.1.2016 (20:14)
   ano respektuji,palec dolu jsem ale musel dát,nebot hrubě nesouhlasím že to co pan Jirovec vypsal ve 12 bodech není možno považovat za souhlas .
   ………Myslím že to už muže jen řici on
   Takže pane JIROVEC PODTE POLEMIZOVAT NAD TĚMI vašimi 12 bOdy a jak je chápu já……bylo by to žadoucí……..UDĚLAT JASNO…………JÁ jsem přesvedčen že je v polemice se to muže vyjasnit“

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Jírovec, aby som Vám demonštroval, aký scestný je Váš argument o znesiteľnom až zanedbateľnom počte imigrantov voči populácii Európy a tobôž Čiech a Slovenska, pripomeniem jeden starý vtip ešte zo socializmu. (Všimnite si, že ľudová múdrosť si v ňom uvedomuje, že často nehrá rolu koncový stav, ale spôsob, ako sa k nemu dospeje).
   *
   Rybár (hovorme mu Dubček) chytil zlatú rybku. Ak ju pustí, sľúbila mu splniť 3 želania. „Chcem, aby všetci Číňania prišli do Čiernej nad Tisou.“ Stalo sa. Miliarda Číňanov nacupitala do Čiernej nad Tisou, tu sa poobzerali, netušili, čo tam robia a pobrali sa domov.
   Dubček – druhé želanie: „To bolo skvelé, nech sa to stane ešte raz.“ A stalo sa presne rovnako.
   „Máš ešte jedno želanie – posledné. Dobre si ho rozmysli.“
   Dubček: „Mne sa Ti to tak páčilo, že nechcem nič iné, len aby aj tretí raz prišli Číňania do Čiernej nad Tisou.“ Dobre, stalo sa aj tretí raz. Prišli a po chvíli sa vrátili domov.
   Ryba, už naspäť vo vode: „Už som plnila hocijaké želania, ale nie takúto blbosť. Prezraď, na čo Ti boli Číňania v Čiernej nad Tisou, veď tam ani neostali?“
   Dubček: „V Čiernej nad Tisou mi boli nanič, lenže 6-krát museli prejsť cez Sovietsky zväz“.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   A to se mi ještě posmíváte, že jsem se zmínil o houbách….no to se mě tedy dotklo a mimoděk jste dal pěkně blbý příklad.
   Ono totiž ne všude jde chodit na houby kam se chce a kdy se chce.
   A chodit na houby není jen je sežrat, ale také je ukázat.
   Když ukážete koš krásných hřibů ve Švýcarsku, asi to nikoho neohromí, ale tady…chlapi v hospodě jen čuměj.
   A zkuste jít někde v Kanadě na houby, když nejbližší les je 500 km…..
   Tady u nás je všude kousek.
   A to jdete po tom lese…někoho potkáte…“dobrý den“ a on odpoví „dobrý den“ a ani není neslušné, když se s ním hodí řeč, co roste a jak rostou jeho děti a jeho čokl.
   „Tak nashle“ a on odpoví“ nashle a hodně štěstí“….
   Také ne všichni, někdo kouká jak debil-ale 9 lidí z 10 se při pozdravu usměje..
   A nikdo se ani neposere, když jedete tím lesem gazem, i když se to nesmí a i tady v pohodě pozdravím a dostane se mi milé odpovědi.
   To má velký sociální rozměr, takováhle hodnota.

   To se mi líbí

  • vera napsal:

   Co může česká společnost odkázat potomkům, kromě těch banálních, ale srdci drahých věcí co popsal vitto, by mělo být otázkou a úkolem a náplní života a pracovního dne našich politiků, a kulturní fronty )
   Dokud nikdo z nich nebude schopen mít takový pohled na český národ jako míval prezident Masaryk, pak budete mít pane Jírovče pravdu. Nezbude nic.
   Mně jen zajímá, co vám brání uznat že český národ může být právem hrdý na svou historii, že historie neskončila, ale pokračuje, a je zajímavá i svou negativní stránkou?
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/phdr-marie-l-neudorflova-phd-mistr-jan-hus-v-mysleni-t-g-masaryka.html

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Keby šlo aj len o túto jedinú osobnosť – majstra Jána Husa, jeho odkaz nie je málo. Pre český národ má význam porovnateľný s odkazom Jany z Arku pre Francúzsko, no prekračuje ho. Má čo povedať aj mne. Na Slovensku a dnes.
    Máte na koho byť hrdí, bratia.
    *
    Nechcem, aby som vyznel moc pateticky, tak na záver spomeniem Švejka. Je mi úprimne ľúto chlapov, ktorí ho považujú za najväčšieho Čecha všetkých čias.

    To se mi líbí

 31. tata napsal:

  Pane Jirovec……..moje také jak předeslal čtenář.
  Hodně jsem se rozmýšlel,neboť do této debaty jsem si VÁS vážil .Teď fakt nevím co si myslet, ty věci mi přestávají znít upřimně.Nebo lepe ta Vaše imigrace mezi námi učinila propast.Neumím to srozumitelně a jasně popsat.Trochu jako by jste žil v mezi-světě…….

  V tom Vaše novém domově jste tak trochu cizinec,,neberte to jako urážku ale vlast má člověk jednu a věčinou VÁS TA SPOLEČNOST , vnímá jako cizorodý prvek a tady jste , přestal chápat nás a mi zákonitě VÁS.

  Důkaz je Vaše reakce na VITTTA……….ŽE TO nemůže myslet vážně s těmi hodnotami……….naopak mezi obyčejnými lidmi jsou pravě tyto hodnoty důležité…….. Vzletná hesla je moc neberou. Nás ty komunisti naučili vybírat si a hodně věci ignorovat.Přirovnal bych to k hlášce v Peliškách.O té rajské na jídelničku a ve skutečnosti to bylo kuře.Tak se dost lidí vtom režimu naučili žit………

  VY jste toto přestal chápat svým způsobem jste se odcizil,naopak mnohým z nás ,teď budu mluvit hlavně za sebe připadá ta společnost kde jste našel druhý domov hodně pokrytecká a podle mě jste tím zákonitě načichli…….Úplně jasný je případ s Cikány.Jak nám neustále vyčítají jaký jsme rasisté viz Váš velký kamarád kterého tak bráníte a dost se ztotožňujete s jeho názory………

  Stačilo se osobně setkat a VÁŠ nový domov najednou poznal tu realitu jak jsou těžce přizpůsobivý . Najednou měnil pravidla.NAČICHLI JSTE tím západním pokrytectvím.
  Mluvím o té společnosti .Ona dost často a to mám s osobní zkušenosti 14 let montáží po Evropě po pádu komunistů.Teď to budu psát v nadsázce.Mě brali jako překvapený že jim příborem a umím svařovat.Jeden příklad,v Německu na stavbě mě jejich dozor začal složitě vysvětlovat………že kabel od svářečky musím protáhnout pod kolejemi nikoliv nad neboť tam často projíždí vlak.

  Přitom jsem byl mnohokrát svědkem ,že úplně samozřejmé věci bylo nutno tomu Německému dělníkovi vysvětlit.Prostě je tak naučen a veden.Tak se dá posoudit s nadsázkou co si dost lidí tam na západ o nás myslí.Dost často s námi pohrdají ,jako že jsme něco méněcenného a nevzdělaného ,a vy jste tím tak ŘÍKAJÍC načichli.Mluvíte o vznešených cílech a pohrdáte obyčejným životem……berte to jako nadsázku neumím to lepe napsat……..přestal jste nás chápat.

  takže na otázku………………moje otázka, co současná česká společnost odkáže potomkům, stále trvá

  Snažíme se jim odkázat svět našich hodnot,na který jsme zvyklí co popsal Vittta……….nikoliv nebezpečí co pro nás představuje zavlečení jiné kultury,jiných zvyků……….to je to co je pro Nás důležité…………nikoliv vzletná slova…………..ale prostě naše kultura,naše zvyky,prostý život.
  Že VÁM to připadá málo,že je to zaprděné čecháčkovství………ale to je asi to co jste přestal chápat životem jinde

  píšete……….Nejsem politik a nejsem svázán s žádnou skupinou. Mám svoje zkušenosti s emigrací i se životem na obou stranách dřívější železné opony. Z toho vycházím.

  A vtom to je.

  TAK POJDĚTE polemizovat nad těmi 12 body VAŠÍ zpovědi…….vyjasněme si to……….přestaňte házet vzletná slova a poučky pojďte s lopatou jako, já rozebrat bod po bodu at si ujasníme co skutěčně chceme žádné okecání……..AT SE UKÁŽE PRAVDA ……..JSTE TOHO SCHOPEN?

  To se mi líbí

 32. NavajaMM napsal:

  Pane Jírovec, ešte by som sa pozastavil nad Vašou vetou: „Nikoho nezajímá šílené falšování historie.“ Je to presne dôvod, kvôli ktorému som prestal sledovať mainstream a začal som vyhľadávať na nete nezávislé zdroje informácií a podobné diskusné kluby ako tento u pána Bavora. Práve preto, že vidím, ako sa šialene falšuje história rovno pred očami – napríklad na Ukrajine.
  Veľmi ma mrzí, že práve Vy, kto budíte dojem, že Vám falšovanie histórie leží na srdci, ste ukážkovým príkladom toho, ako sa to falšovanie robí. Vo veci čerstvých udalostí zo Silvestra v Kolíne a iných nemeckých mestách. Máte už vopred sformulovaný príbeh o nešťastných utečencoch a xenofóbnych stredoeurópanoch. Z reality si vyberáte len tie informácie, ktoré tento Váš príbeh potvrdzujú a čo sa nehodí, spochybňujete. („Politolog Lukáš Jelínek napsal na svém Twitteru, že mu silvestrovské události připadají zorganizované. Tedy všude se stejným scénářem.“ – Bol Lukáš Jelínek v Kolíne? Mimochodom, neorganizujú sa silvestrovské oslavy v mestách – všade s rovnakým scenárom?)

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Aby som zabránil nedorozumeniu, nesmerujem proti účastníkom osláv s „nestredoeurópskym“ výzorom. Správy agentúr jednoznačne oznamujú o nedostatočnej aktivite polície, dokonca o nedostatočných silách a prostriedkoch, ktoré mala polícia k dispozícii, aby násilnostiam zabránila. Je to zlyhanie verejnej bezpečnosti bez ohľadu na to, kto bol pri jednotlivých incidentoch aktívnejší. A je to doklad o tom, že „wir schaffen das“ je lož.

   To se mi líbí

   • peter. napsal:

    NavajaMM
    Chudák policajný riaditeľ v Kolíne bol odvolaný z funkcie pre tieto dôvody:
    Nezvládol situáciu,polícia nezasiahla a nezabránila incidentom.
    Informoval o udalostiach s veľkým opozdením.
    A teraz nasleduje perla:“ Neinformoval o pôvode agresorov“.
    Dnes,keď sú policajti v celej Európe zväzovaní a obmedzovaní „politickou korektnosťou“ a keď chudáci ani nevedia či tým moslimom nemajú pri stretnutí s úklonom pozdraviť „ruky bozkávam“milostivý pán(pani)imigrant (imigrantka),je rozhodnutie úradov hodiť vinu na policajného prezidenta ani nie smiešne,ale vyslovene sprosté a chrapúnske.

    Liked by 1 osoba

    • NavajaMM napsal:

     Áno, Peter, ako vravíte. Akáže to bola prvá reakcia starostky Kolína? Povedala, že sa dotknutým ženám ospravedlňuje a s policajným riaditeľom si to vybaví? Či sa mýlim?
     On kdesi v tlači povedal, že „nejsou lidi“, lebo mu ich odvelili do Bavorska vítať migrantov. Tak to má zrejme trest za nedostatok politickej korektnosti.

     To se mi líbí

 33. Strejda Olin napsal:

  Současná masová imigrace do Evropy není otázkou etickou, ale především praktickou. Evropané se v minulosti dokázali bez problémů vypořádat s marginálními „arabsky a africky vypadajícími“ menšinami. Jak se kdysi říkalo – kde se nají pět lidí, nají se i šestý. S deseti to již bude problém, ale nějak se to zvládne. S padesáti už to nezvládnete, i kdybyste byli Matkou Terezou nebo svatou Anežkou.
  Vážný, ale ještě při dobré vůli řešitelný, problém nastal, když se ukázalo, že většina (a mluví se až o 2/3) přistěhovalců není schopna (ochotna?) se plně integrovat = budovat soudržnou společnost, přizpůsobit se „domácí“ většině, zvládnout jazyk, obyčeje a kulturu, splynout s majoritou. Politická korektnost a zločinná politika multikulturalismu však vedla k postupnému nárustu počtů přistěhovalců, jejich segregaci a vytváření uzavřených komunit, ghet a slamů. Situaci ne nepodobné budování vlastního státu ve státě. Ukázalo se, že nikoliv kulturní aj. odlišnost přistěhovalců, ale jejich počet vytvořil neřešitelný problém.
  Problém asimilace či integrace přistěhovalců se liší v následujících ohledech:
  – často pocházejí z prostředí velice odlišného a s většinovou populací se nemohou ani domluvit;
  – bývají zároveň sociálně znevýhodněni už svým původem, nižší kvalifikací a podobně;
  – některé kulturní nebo náboženské rysy mohou být pro ně tak závažné, že se jich za žádnou cenu nechtějí vzdát a vytvářejí tudíž společensky nebezpečná gheta;
  – pokud jejich obyvatele spojuje pouze jazyk a náboženství, mohou se vystupňovat do fundamentalistických hnutí.
  Jen v uplynulém roce přišlo do Evropy více jak milion migrantů z Balkánu, Blízkého východu a Afriky, převážně (spíše však výlučně) muslimů, tedy lidí věřících v islám, který je natolik specifickým náboženstvím, že ho lze přirovnat k ideologii a politice. Život muslima je neslučitelný s principy, na nichž je založen život 500 milionů „evropsky vypadajících“ lidí. Je v příkrém rozporu se základními lidskými právy a svobodami, jež jsou součástí právního pořádku EU. Hovoří se o tom, že nejméně 5 milionů jich čeká na hranici Schengenu, denně jich hranici ilegálně překračují asi 2 tisíce. Na jaře a v létě jich do EU můžou reálně přijít dalších 1 až 2 miliony. To je sice stále méně než 1% obyvatel EU a nevznikl by z to teoreticky žádný velký problém, nebýt ovšem tristních zkušeností s již daleko menším počtem v EU žijících migrantů z onoho „jiného světa“.
  V ČR žije nezjistitelný počet Cikánů (snad 240 – 300 tisíc) a jen někdo smyslů zbavený může tvrdit, že s nimi nejsou problémy. A to tu již tato menšina s námi žije stovky let. Desítky a desítky generací se tu narodily původním imigrantům z Indie, měly více či méně vhodné podmínky k integraci a přesto – můžeme s odpovědností prohlásit, že se Cikáni plně integrovali? Pár tisíc jistě, ale tvoří ti integrovaní 85, 55 nebo jen 25 procent z jejich celkového počtu? Kdo věří tomu, že kdybychom přijali 100 tisíc, půl milionu muslimů, že se integrují, budou živi jen z peněz získaných vlastní prací a stanou se z nich plnoprávní občané Česka?
  Problém je tedy v množství přistěhovalců, který je zesílen jejich všestrannou odlišností. Problém Čechů a Evropanů není etický, ale ryze praktický!

  To se mi líbí

 34. anonymouse napsal:

  1) Kdyby svět nebyl veden pablby … nebyly by válkami rozvrácené státy a uprchlíci z nich.

  Hmm, co takhle zaměřit se na něco více „actionable“ (proveditelného)? Tu myšlenku mj. vystihuje přísloví: „kdyby ryby v p….i byly, rybníky by být nemusely“.

  Jinak jasný red herring, sloužící k odvedení pozornosti od problému (v tomto případě rizik a následků imigrace nekompatibilní kultury do Evropy).

  ——

  2) Nevěřím, že existuje plán islámu na podmanění si světa

  Aneb, „věř, a víra Tvá tě uzdraví“, že?

  Navíc je to nesmysl.

  A) ISLÁM je NÁBOŽENSTVÍ (AKA ideologie). Nemůže mít „plány“. K podmanění světa však své následovníky přímo nabádá – úkolem věřících je mj. šířit slávu Alláha mezi nevěřící, a to mnoha způsoby, i nepřijatelnými (brutálním násilím).

  B) Mělo by smysl mluvit o plánu těch, co víru v islám vyznávají (AKA MUSLIMŮ, že ano 🙂 ) na podmanění si světa. Což je věc STATISTIKY, nikoliv víry v dobré úmysly. A procento těch, kteří berou učení islámu doslova, je nezanedbatelné (řádově miliony – to přinejmenším). Dokonce až tak velké, že mírumilovná většina je IRELEVANTNÍ.

  Ergo, víra v neexistenci plánů nerozhoduje – rozhodují FAKTA.

  ——

  3) Když už to Západ zpackal, musí se nějakým způsobem vypořádat s uprchlickou vlnou

  Západ se musí vypořádat s uprchlickou vlnou. Tečka.

  Jestli to zpackal nebo ne je v tomto kontextu IRELEVANTNÍ (i.e., zbytečná premisa).

  A musí se s ní vypořádat tak, aby přitom sám sebe nezlikvidoval. Což, jak se začíná ukazovat, není vůbec zbytečná obava.

  ——

  4) Dublinské dohody (vysvětlení u Jílkové)

  Pravidla se mění – musí se přizpůsobovat situaci, nikoliv naopak (situace pravidlům). I tato pravidla se změní – až půjde do tuhého. K té změně vlastně už začíná docházet.

  ——

  5) Země berou jen toho, koho si proklepnou, argument, že by nám vnutili uprchlíky (kteří k nám navíc ani nechtějí) je nesmyslný. Schengenský prostor: trvalé přemisťování z jedné země do druhé není jednoduché.

  Viz reakce na bod 4). Žádné záruky neexistují. Až dojde ke změně pravidel, to, co bylo doposud nemožné, se může stát povinným. Existuje vážný důvod k obavám, že – až bude Evropa (potažmo Angela Merkel) v úzkých, začnou se ta pravidla měnit a k tomu vnucování dojde.

  Schengenský prostor: přemisťování je obtížné pouze pro ty, kteří mají zájem se integrovat a dodržovat pravidla; je ale snadné pro kriminálníky.

  Schengenský prostor => globalizace rizik.

  Ostatně, proč asi začínají jednotlivé státy hlídat své vnitřní hranice, že ano …

  ——

  6) Kvóty EU se netýkaly uprchlíků, ale solidarity mezi členskými státy EU. Čeští politici v tom hráli špinavou hru, protože odmítli říct občanům o co a o kolik peněz jde.

  Konečný počet uprchlíků je neznámý. Navíc tu hraje roli vliv psychopatky Merkelové (jak se zdá, samozvané vládkyně Evropy, bez jakéhokoliv mandátu; a pokud TOHLE je možné, existuje v Evropě vůbec něco nemožného?).

  Ergo, pokud jde o kvóty, bianko šek (když už je řeč o penězích) by podepsal leda snad idiot. (!!!)

  ——

  7) … i kdyby jich přišlo 100000, bylo by to jen 1% naší populace

  A kdyby pouhé jedno procento z toho jednoho procenta byli jedinci s kriminálními sklony – AKA militantní „obraceči na islámskou víru“, měli bychom tu 1000 extremistů. Dobrý základ pro založení teroristické buňky.

  ——

  10) Hrozbu islámu (ztělesňovanou šarií) je možné eliminovat velmi jednoduše, totiž omezením pronikání všech církví do veřejného života.

  Hmm, zase hezký red herring. Co má, prosím pěkně, šaria – jakožto PRÁVNÍ systém nekompatibilní s naším – společného s pronikáním CÍRKVÍ do veřejného života?

  Musí existovat pravidla, která specifikují začlenění se – tj., respektování kultury a zvyklostí (o dodržování zákonů nemluvě – to je samozřejmé) jako podmínku pro přijetí. Zřeknutí se šarie (jakožto právního systému nekompatibilního se systémem hostitelské země) musí být jednou z podmínek.

  Porušení těchto pravidel => deportace.

  S požadavky na zavedení šarie se doposud nedokázala vyrovnat řada západních zemí, kde, pod nátlakem muslimských organizací, pozvolna dochází k akceptaci šaria courts. Existuje tudíž velmi vážný důvod k obavám.

  ——

  11) Hrozba terorismu je zanedbatelně malá. … Kdesi jsem napsal, že jen v USA se ročně postřílí na 30000 lidí.

  A) není – viz. události v Evropě (kde existuje určitý systém obrany) ale hlavně v islámských/arabských státech; import těchto konfliktů je nežádoucí, import jejich účastníků představuje nebezpečí

  B) méně obětí teroru než obětí padajícího nábytku – zajímavá relativizace kriminálních činů; srovnávání nesrovnatelného

  ——

  12) … nemám rád od boku střílené závěry o kozomrdech a čmoudech.

  To asi většina lidí – pokud by byly myšleny vážně. Asi by ale bylo potřeba pokusit se rozlišovat mezi lidovou tvořivostí (tu a tam někdo zkrátka mluví tak, jak mu zobák narost) a vážně myšlenými hrozbami.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.