Cizinci v Národní gardě Ukrajiny


Jak napsalo internetové periodikum zavtra.ru, Ukrajinský prezident Porošenko podepsal zákon o Národní gardě Ukrajiny (NGU). Tento dokument upřesňuje právní základy činnosti a plnomoci NGU, počet jejích členů, organizaci, služební řád a její součinnost s orgány bezpečnosti a místní správy. Teď je právě ona určena jako „základní subjekt pro boj proti hromadným nepokojům“. Zákon rovněž poskytuje právo cizincům, nebo osobám bez státní příslušnosti, kteří se nacházejí na území Ukrajiny v souladu se zákonem, absolvovat dobrovolnou (smluvní) vojenskou službu v NGU. Tyto případy jsou upraveny v ukrajinském zákoně „O vojenské povinnosti a vojenské službě“.

Ředitel moskevského Centra systémové analýzy a prognózování Rostislav Isčenko se v této souvislosti domnívá, že: „… plašit se mělo smysl do května roku 2014. Teď už je pozdě, všechno nejhorší se už stalo, občanská válka začala. Od té doby jde už jen o její intenzitu a úroveň vtažení Ruska, USA a EU jako podřízeného partnera USA do tohoto vnitroukrajinského konfliktu. Porošenko nic nového ani mimořádného nevymyslel, protože povolení služby cizinců v ukrajinských ozbrojených silách bylo přijato už v létě. Teď se jen rozšířilo i na NGU. Ovšem to, že cizinci sloužili i bez povolení v NGU a v dobrovolnických praporech, velmi dobře všichni věděli“.

 

Podřízení NGU přímo prezidentu – to je přece jen pokus o upevnění jeho vlastních vnitroukrajinských pozic. Jiná věc je, že Porošenko zřejmě nechápe, že formální podřízenost zdaleka neznamená plnění jeho rozkazů. Když například někdejší prezident Juščenko rozpouštěl parlament, byla vnitřní vojska, jak se tehdy NGU nazývala, podřízena vládě. Vrchní velitel vnitřních vojsk se rozhodl, že se podřídí Juščenkovi, a vnitřní vojska se podřizovala Juščenkovi. Ovšem to, že si Porošenko papírově přetáhl NGU, vůbec neznamená, že ta ho bude poslouchat. Dosud byla podřízena ministru vnitra Avakovovi, nicméně někteří velitelé praporů nebo pluků NGU a milice,  působili na vlastní pěst a samostatně se rozhodovali, koho a jak podpoří uvnitř vnitropolitického zápasu na Ukrajině. Tento cirkus lze v podstatě jen pozorovat a propočítávat čas, kdy nakonec skončí, protože vidíme výbušnost situace. Pokud už prezident, nadělený bezmála neomezenými pravomocemi, považuje za stěžejní kontrolu ozbrojených složek, znamená to, že státní moc se už kompletně opírá o bodáky.

Kontakty Ukrajiny s ISIL nejsou tajemstvím. Velmi dobře chápeme, že Ukrajina by ráda využila bojovníky ISIL ve svých zájmech. Vedení Chalifátu ovšem předvedlo větší porozumění pro nějaká vojensko-politická nebo strategická rozhodnutí, než vedení Ukrajiny. Takže, pokud bude někdo někoho využívat, tak spíš Chalifát Ukrajinu, a nikoli naopak.

Pod tímto článečkem jsem našel zajímavý komentář, který vás možná bude zajímat – přinejmenším faktograficky:                                                                                            (pozn. překl.)

 

LIKVIDOVANÍ PŘÍSLUŠNÍCI UKRAJINSKÉ ARMÁDY, MIN.VNITRA, BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBY A DALŠÍCH FORMACÍ UKRAJINY BĚHEM VÁLEČNÝCH OPERACÍ NA DONBASU OD 3.4.2014 DO 12.11.2015

ZABITO CELKEM:

34.958 vojáků, včetně příslušníků dalších bezpečnostních složek Ukrajiny (s vyloučením zahraničních žoldnéřů a poradců).

Z toho:

 • Kolem 788 bojovníků „Pravého sektoru“, většinou začleněných do NGU, ale také 30 žoldnéřů ze speciálních praporů „Dněpr“, „Azov“ a „Ajdar“. Podle operativních údajů byla těla vyvážena do Dněpropetrovska a likvidována v místním krematoriu, nebo zakopána na místě a padlí byli vykazováni jako nezvěstní. Dále 19.776 vojáků ukrajinské armády (většinou z 25.desantní Dněpropetrovské brigády, 95.aeromobilní Žitomirské brigády, 24.motorizované brigády ze Lvovské oblasti, 79.aeromobilní brigády, 51.mechanizované brigády, 24.mechanizované brigády z Javorova, 72.zvláštní mechanizované brigády z Bílé Cerkve a dalších jednotek ukrajinské armády, většinou dislokovaných na západě Ukrajiny).
 • Kolem 000 příslušníků ministerstva vnitra (MVD) z tzv. „národní gardy“
 • Kolem 380 příslušníků Bezpečnostní služby Ukrajiny (tajné služby) -SBU
 • 254 lidí z pohraniční služby Ukrajiny.
 • 897 lidí z dalších ozbrojených formací Ukrajiny.

ZAHRANIČNÍ ŽOLDNÉŘI  A  PORADCI:

 • 103 pracovníků CIA, FBI a správy rozvědky ministerstva obrany USA
 • 066 žoldnéřů – ze soukromých bezpečnostních agentur (polské ASBS Othago, americké Blackwater a její dceřinné Greystone Limited, soukromých bezp.agentur z Kanady, Velké Británie, Litvy, Estonska, Itálie, Švédska, Turecka, České republiky, Finska, afrických a arabských zemí.

RANĚNÍ:

56.301 příslušníků VSU, MVD, NGU, územních praporů, praporů „prvého sektoru“, milice

ZAJATÍ, DEZERTÉŘI, NEZVĚSTNÍ:

528 příslušníků SBU

2.015 příslušníků NGU

3.562 vojáků VSU

549 zahraničních žoldnéřů

1.366 dalších kategorií

Podle vyjádření hlavního prokurátora Ukrajiny A.Matiose, zahájila k březnu 2015 vojenská prokuratura 17.000 stíhání pro dezerci z VSU.

V srpnu Matios rovněž konstatoval existenci případů hromadné dezerce. Podle jeho slov, byl sestaven seznam obsahující 5.000 příslušníků ukrajinských bezpečnostních složek a kolem 3.000 vojáků, kteří přešli na stranu protivníka.

Řádově 1 milion Ukrajinců schopných vojenské služby, se ukryl v Rusku.

Zdroj údajů: Pavel Vasin_ 28.12.2015 _ http://www.zavtra.ru/authors/user/6619/#comment-121920

hroch-hlava

 

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

54 reakcí na Cizinci v Národní gardě Ukrajiny

 1. blbíš napsal:

  Co k tomu dodat, hrochu, smutný čtení, moc smutný. Kolik nevinných to semlelo a kolik jejich blízkých teď teskní… ale dovolte mi vyslovit přání!!! Chci popřát všem těm zmrdům, co plánují, vedou války, provozují jakékoliv násilí a vůbec všem těm, co z neštěstí druhých nějak profitují, ať je potká bez milosti v tomto roce, co páchají svým obětem!!! To bych jim fakt moc přál!!!

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   +++

   To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Přátelé, omlouvám se za chyby v počtech textu „Komentáře“: Mezi padlými bylo 6.000 příslušníků MVD – a nikoli 000. Lidí z dalších ozbrojených formací bylo 2.897 – a nikoli 897. Stejně tak bylo zabito 1.066 zahraničních žoldnéřů a nikoli 066.
   Je to záhada, protože v odeslaným textu překladu to bylo správně…:-)

   To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Otázka je, vyvolají-li Amíci ještě jednu bitvu o Donbas. Protože výcvik a vojenské zásobování Ukrošů pořád pokračuje, přes všechna Bidenova vyhlášení o nutnosti dodržovat Minsk II, o prosazování federalizace atd. Přes to, že Ruina je již v defaultu několik měsíců, od nesplacení 3 miliardové půjčky Rusku již nejen technicky. MMF to přikryl a nezastavil další tranše úvěrů – což podle všech zásad měl, pokud země nesplácí suveréním věřitelům – ale když jde o Rusko, mezinárodní právo a dohody zjevně neplatí.

  Hodně žumpoidních „analytiků“ pořád připomíná chorvatskou „Operaci Bouře“, kterou v první válce poražení Chorvaté dobyli Srbskou Krajinu, a poukazují na její možnou ukrošskou alternativu někdy v budoucnu, až Ruina díky rozpadu ekonomiky nažene do armády – protože tam dostanou alespoň najíst – pár set tisíc až milionů chudáků a vyztuží ozbrojené síly „skvěle vycvičenými Národními gardami“. Američtí poradci totiž odmítli cvičit násilím mobilizovanou armádu jako zcela zbytečné úsilí a zaměřili se na spolek zločinců a nacistů jménem NGU, také nazývaný „Naci Garda“.

  Všichni přitom ignorují fakt, že skutečnou, nemediální podstatou „chorvatské“ operace Bouře nebyl ani tak útok výborně vycvičených lehkých chorvatských mobilních sil a dobrý operační plán, ale hlavně letecká podpora bitevníků NATO, likvidující srbské dělostřelectvo, obrněné a tankové jednotky, spojení a velení. Samozřejmě vše začalo odpálením mnoha desítek amerických křídlatých střel na srbské stacionární cíle – sklady, velitelství, spojovací body, radary, dálkové a raketové dělostřelectvo. Vše bylo podporováno elektronickým rušením komunikací, satelitní a leteckou rozvědkou USA a NATO. Bez toho všeho by chorvatští bouřlivci skončili velmi rychle a velmi špatně. Bylo to samozřejmě porušení všeho – od mezinárodního práva, dohod z Daytonu, … je zbytečné všechno vypočítávat.

  Je víceméně jisté, že něco takového se při zvažovaném – jarním nebo letním, pravděpodobně – útoku na Donbas opakovat nebude. DNR i LNR jsou prosycené do hloubky lokální protivzdušnou obranou – prokazatelně tam jsou systémy Tor-M2, armády obou povstaleckých republik mají také velké množství ručních MANPADů Igla, Strela. Záložní silou PVO a hrozbou případnému masivnějšímu útoku je samozřejmě těsně za hranicí na ruském území S-300/S400 v množství značně větším než malém. Plus elektronické rušení a ruská informační převaha, daná dlouhodobým sledováním, satelitním průzkumem, nasazením dronů a podporou zpoza ruské hranice – a hlavně průzkumem na zemi. Všichni se poučili z případu MH17 a nyní je vše sledováno jak pod mikroskopem všemi dostupnými prostředky a způsoby.

  Díky tomu všemu bylo hned na začátku konfliktu dosud stále schopné ukrošské letectvo uzemněno.
  Na začátku neměli Ukroši zásoby přesné distanční letecké munice – laserem, TV a GPS/Glonass naváděných raket a bomb – protože jich obrovské množství rozkradli, zašmelili do ciziny a zbytek byl s prošlou životností. Takže museli používat neřízenou munici a tudíž operovat v dosahu MANPADů, ve výškách do 4-5 km. Tak ztratili nemálo letadel. V pozdější fázi, kdy jim byla přesná munice doplněna, především ze skladů „nových členů NATO“, už v DNR a LNR operovaly systémy Tor-M2 a tudíž byly letecké akce v menším měřítku, kdy by nedošlo k zahlcení obrany, v podstatě sebevražedné.

  Celou dobu hrozilo, že si letectvo Ukroši schovávají na nějakou rozhodující operaci, protože ztrácet postupně jeden stroj po druhém v malých izolovaných operacích nemělo smysl. Ale nakonec k jeho nasazení do bojů už nedošlo. Zřejmě především proto – i při poslední velké krizi v Debalcevu, kde bylo obklíčeno obrněné jádro ukrošských sil – že PVO nasazené na místě bylo dostatečným varováním. Samozřejmě, s „malou přeshraniční výpomocí“, která se nikdy nedala vyloučit. Rychlostí 4 Machy letící raketa je tam zpoza ruské hranice za pár sekund a pokrytí je s přehledem po celém území DNR, LNR.

  Bylo vidět, že Amíci místní PVO občas testovali odpaly taktických dělostřeleckých raket Točka-U s doletem 120 km, které, pokud mířily na města nebo vojenské cíle, byly úspěšně sestřelovány kompexy Tor-M2, hlavně na konci „ostré části“ konfliktu. Na počátku tam tato obrana nebyla nebo měla značné mezery, ale velmi rychle došlo ke zlepšení.

  Při úplně prvním nasazení balistických raket Točka-U došlo k zajímavé situaci, kdy o tom velmi poděšeně informovala okamžitě CNN, obě vystřelené rakety byly totiž okamžitě sestřeleny. Hlavním důvodem paniky pravděpodobně bylo, že podle všeho zaúčinkovaly ruské S-300/400 z ruského území, jelikož rakety mířily příliš blízko do hraniční oblasti – v té době se ještě bojovalo okolo Saur-mohyly a blízko rusko-ukrajinské hranice. V rané fázi letu těsně po odpalu a zachycení ruskými radary pravděpodobně nebylo řídícím počítačům komplexů S-300/400 jasné, jestli Točky-U spadnou ještě na ukrajinské nebo až na ruské území a došlo k odpalu PVO raket. Je to přirozené vysvětlení, takto ty systémy fungují. Média to následně zcela vygumovala, jako by se nic nestalo.

  Z výše uvedených důvodů jsou předpoklady pro úspěšný ukrošský útok velmi špatné, protože jakékoliv nasazení letounů nebo křídlatých střel USA a NATO je vyloučeno – nikoliv z důvodu mezinárodního práva, se kterým si USA věru hlavy nelámou, ale protože by o svá letadla díky PVO přišli, a to v nemalém množství. Nedalo by se prokázat, zda díky místním „DNR a LNR“ PVO prostředkům nebo jim „někdo vypomohl“. A bez leteckého krytí a absolutní vzdušné převahy nejsou západní armády – ani jejich ukrošští vycvičenci – schopní ničeho. Tedy mimo vraždění neozbrojených civilistů.

  Nedá se ale vyloučit útok předem neúspěšný, rozpoutaný v souvislosti s krizí na Blízkém východě, pro odpoutání mediální pozornosti od amerického debaklu v Sýrii a Iráku. A pro vyvinění se konkrétních amerických postav, namočených do ukrošské zabijačky – pak budou poukazovat na to, jak Ukroši neplní Minsk II a oficiálně se od nich distancují. Celé to pak mohou využít k „přeformátování“ kyjevské zločinecké bandy, k nastolení nových loutek.

  V takovém případě se může EU, hlavně východní členové, těšit na příval „ukrošské Al-Kajdy“, tedy bílé varianty amerických proxy „bojovníků za svobodu a demokracii“, která mezi populaci lépe zapadne a nebude tak snadno odhalitelná. V tomto případě nepůjde o nacistické islamisty, ale o nacistické banderovce. Ti mohou být použiti pro vyvolání chaosu, teroru a jako důvod pro zapojení evropských členů NATO a EU vojensky do konfliktu. Postupné sbližování ISILu a banderovců vyvolává v tomto světle poměrně chmurné perspektivy.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   … k tomu jen nepatrné upřesnění:
   myslím, že naší (= vládou deklarované) připravenosti bude úplně stačit i to NEsbližování banderovců s ISILem … a chmur z toho bude mít Chovanec nad hlavu (a my, bohužel, také).

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    ČR i SR může být doufám poměrně v klidu. Týká se to převážně Polska, které je v ukrošských exkrementech zabořené vlastní vinou až po krk. Poslední dobou Poláci usilovně pracují na tom, aby zapadli až po uši. Nebo ještě hlouběji.

    V Polsku je pořád obrovský sentiment po jejich výbojích na východ, znovuzískání Lwowa a Wilna. Poslední „vynikající“ polský nápad jsou restituce majetků na Ukrajině, které Poláci získali za Pilsudského výpadu v roce 1920 a ztratili když na ně vlítli sovětčíci v roce 1939. To může mít nedozírný dopad. Oni vidí Halič a další oblasti jako „odvěké polské území“ a odkazují se až někam k polsko-litevské unii do středověku.

    Je to šílenost, to je jisté – například Lwow se dnes jmenuje Lviv a je to banderovská hlavní bašta, Wilno je pro změnu Vilnius, hlavní město Litvy. Také neustálé omílání letecké katastrofy u Smolenska coby ruského atentátu, ve skutečnosti způsobené ožralými nadutými polskými politiky – jak nezpochybnitelně prokázalo mezinárodní vyšetřování – se vymyká zdravému rozumu.

    Cvoků je všude přehršel, ale v Polsku jsou ve vládě nebo velmi blízko u ní, s velkým vlivem. Volby na tom nic nezměnily, jen se vyměnila jedna grupa, silně pro-bruselská, za jinou grupu, v mnoha otázkách proti-bruselskou. Obě jsou zavile proti-ruské, ti noví snad ještě více, k tomu jsou také proti-němečtí, aby toho nebylo dost.

    Nejhorší na tom je, že to není omezeno pouze na polskou obdobu naší „kavárny“, ale má to širší základnu. I když je většina Poláků dosud příčetných, může se to nepěkně zvrhnout.

    Amíci na tohle už od 90. let sázejí a polské národovce – spíš by se hodilo říct fašisty – provokují neustálým sněním o „Intermariu“. Což měla být Pilsudského Polskem řízená říše od Černého moře k Baltu. To je evergreen Friedmana a dalších neokonských nácků. O „mocnosti Polsko“ v „Nové Evropě“, které bude řídit středovýchodní část Evropy a odřízne Rusko od Německa. Ani Němcům se to nelíbí, to je jasné.

    Friedman to nedávno zopakoval na plnou hubu ve své nové desetileté „prognóze“ – což je víceméně vyhlášení neoconských záměrů a plánů, které hodlají realizovat, pokud jim do toho někdo nehodí vidle. Jsou to nápady jak z blázince. Polskému vedení se ohromě líbí, jak se zdá.

    Vzhledem k tomu, že Poláci mají prokazatelně dějinný instinkt vsadit na špatného koně a dlouho jim trvá než se proberou – většinou pozdě – může to klidně vyústit v zatažení Polska do ukrošské občanské války, až tam naplno vypukne. Aby se nakonec neblížilo další „dělení Polska“.

    Polsko je také jediná země středo-východní Evropy, kterou Fašington nenechal úplně odzbrojit, jako třeba nás, Slovensko, Maďarsko, … Polská armáda je jednoznačně nejsilnější v oblasti, Ukroši proti nim nemají prakticky nic. Ani ČR, SR, Maďarsko by nedalo dohromady odpovídající sílu. A zbrojí stále více, mají více německých tanků Leopard 2 než Bundeswehr, slušné dělostřelectvo, relativně velké letectvo s modernizovanými F-16, fungující radarové pokrytí a PVO – i když zastaralé. Vlastně je to mimo stále upadajícího Bundeswehru jediná téměř vševojsková armáda se slušným vybavením ve střední Evropě. Vhledem k neoconským nápadům, polskému sentimentu, Ruině hned vedle, to není moc dobrá kombinace.

    Poslední zajímavá informace je, že Poláci se dožadují výcviku svých pilotů pro operace s taktickými jadernými zbraněmi, respektivě bylo jim určeno aby se dožadovali, protože na podobný požadavek by sami jistě nepřili.

    Podobné, i když zdaleka ne tak silné mají své zájmy Maďaři. Ti rozdali spoustu maďarských pasů na Zakarpatské Ukrajině a také z toho nemusí vzejít nic dobrého.
    Ale proti polskýcm „elitám“ jsou Maďaři vzorem normality.

    To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Tie poľské nároky na „Kresy“ siahajú do omnoho dávnejšej histórie ako do roku 1920.Lwov a Wilno sú bezpochyby pôvodne poľské mestá,čo v prípade Ľvova uznávajú aj Ukrajinci.
     http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/narod-bez-jedne-plice-aneb-pribeh-polskych-kresu/

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Jak tak dělám novoroční úklid ve vytištěných článcích , narazila jsem na ?nárok? slovenská na Zakarpatskou ukrajinu. je to sice už 2 roky staré ale . kdo ví???

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       ještě pro petera. našla jsem vytištěbou stránku http:antroposof. sk/ukrajinské_hranice. jpg – ty mezery jsou záměeně, protože se na ni nelze dostat , nebo nevím jak. – a je to mapka ukrajiny v r. 1654 a různobarevně přidaná území za carů, „enina, Stalina, Chruščova. opravdu nebyli troškaři s rozšiřováním. V podstatě původní Ukrajina byla jen o 1/4 většá než Krym – a tak dumám proč ji tak rozšiřovali a napadlo mne – jestli tím nebudovali takové obranné pásmo – ruska. hmm možná je to hloupý nápad. kdo ví.
       . Zůstala jen mapka – text žádný… škoda

       To se mi líbí

     • hans napsal:

      …Lwov a Wilno sú bezpochyby pôvodne poľské mestá,…

      Pche, to je jako říct, že Budapešť, Sarajevo, Niš, Athény jsou původně turecká města. Lvov i Vilno existovali dávno předtím, než se do nich přistěhoval první Polák.

      …čo v prípade Ľvova uznávajú aj Ukrajinci….

      No jo, když Ukrajinci jakožto národ vznikali (začátkem 20. století) tak ve Lvově žilo hodně Poláků, ale dávno před Poláky město založili Rusové… což si Ukrajinci nepřiznají

      To se mi líbí

      • peter. napsal:

       hans:
       Mojou ambíciou bolo poskytnúť diskutujúcim širší pohľad historika na celú tú záležitosť s polskými „Kresami“ a nie viesť s vami spor.Tak buďte tak dobrý a ak je to len trochu možné,tak sa vyjadrite k môjmu odkazu a nie k tomu čím som ten odkaz uviedol.

       To se mi líbí

      • hans napsal:

       peter: nechcete-li, abych se vyjadřoval k vašim úvodům, nepište do nich nesmysly.

       Co se týče vaší ambice „přinést názor polského historika“, tak o tom se můžeme bavit až nějaký přinesete. Vámi odkazovaný článek ulhaného (koukl jsem na jiné jeho články) režimního propagandisty, vzděláním politologa, za „názor historika“ považovat nelze.

       No a závěrem, tvrzení, že Lvov a Vilnius jsou „původem polská“ města je úplně stejný nesmysl jako mít Bělehrad, Athény, Dublin, Kalkatu za původem turecká, resp. britská, města. A bude to nesmysl, i kdyby jste odkázal na celou legii polských historiků.

       (Kdyby jste napsal „polští propagandisté říkají, že….“, kritizoval bych Poláky; když se s polskými přepisovači dějin ztotožníte, jste cílem kritiky i vy. Co je na tom divného?)

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Polsko nemá stabilní zeměpisné hranice na horách a řekách, jako třeba ČR už tisíc let.
      Nezapomeňte, že Polsko se po válce posunulo o cca 500 km směrem na západ. Německo v první polovině 20. století sahalo až k Ostravě. A všichni Němci byli odsunuti do Německa.

      Takže operovat tím, co bylo Polské … To je jako kdyby si ČR dělala nárok na Kaliningrad, tedy Königsberg, tedy Královec, protože ho založil Přemysl Otakar II. S takovou by se za chvilku mohli vynořit i němečtí rytíři a další, kteří budou požadovat Východní Prusko. Bylo to německé ? Asi 500 let ano.

      S takovými „nároky“ nejde operovat, je to ahistorické a šílené.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Máte pravdu. Jdu si nahlásit nárok na polský Baborów, který založil můj duchovní prapředek Bavor II., když tudy táhl právě s oním Přemkem.

       To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     No-nevím. Bavil jsem se o tom s přáteli Poláky před pár týdny-jsou to vlastenci až na půdu-a s touhle tezí nesouhlasili. Nijak vehementně, prostě je to nezajímalo, mávli nad tím rukou jako nad nesmyslem.

     To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím ale popisovat bezmocnost NGU a vyčleněných jednotek NATO na Ukrajině, je možné pouze do okamžiku použití taktických JZ.
   Protože použít taktické JZ na území DNR a LNR Rusové nemohou ale Amaričani je použijí bez problémů.
   Proto pokud se soustředí dostatek sil a prostředků k rychlému úderu, je více jak velmi pravděpodobné, že Rusové do použití JZ na svých hranicích nepůjdou.
   No a pokud na nějaký ten čas bude DNR a LNR sice Ukrajinská ale neobyvatelná tak Američanům to až tak vadit nebude.
   Tož uvidíme jak si s tímto Rusové poradí ale to že se bude silou začleňovat DNR a LNR jako právoplatné Ukrajinské území, o tom snad nikdo nepochybuje.

   To se mi líbí

 3. Vladimír - Faust napsal:

  OT: jsme se zde nedávno pozastavovali nad komentáři pana Jírovce k migraci.
  Jsem rád, že se nemusím pozastavovat nad tímto komentářem:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sasci-jak-v-materske-skolce-Krajan-z-Kanady-po-jmenech-rozebral-hvezdy-ceske-politiky-414799 , který bych s dovolením podepsal všemi deseti.
  Není nad pohled odjinud.

  A taky je hezké toto:
  http://blog.aktualne.cz/blogy/vladislav-dudak.php?itemid=26610

  Mám imbecilní dotaz: jak se nám starším podařilo vůbec přežít dobu, kdy nad námi nebděla tato šílená administrativa?

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Souhlas nemusíme ze vším co řekne souhlasit,dokonce bych řekl že ho zde většina nechápe a naprosto nesouhlasí s jeho pohledem na migranty.Ale je to chytrý pán a splno věcmi naopak s jiných témat souhlasím,zde bych dal za toto plnou podporu a souhlas.

   Fauste na Váš dotaz…..bych odpověděl rozšířenou otázkou………jak jsme vubec mohli žít…..podle toho jak jsem jeden den udělal chybu a nejdříve koukal jedním okem na ČT1 ABYCH nakonec zbystřil a od poloviny druhého večerniho filmu jsem pozorně koukal zvědav kam dokáží zajit…………myslím že prokomunistická propaganda se musela červenat,nebo minimálně tyhle jsou na stejné urovni.

   Musel jsem se štípat jestli žiju,protože podle toho filmu občanský průkaz to defakto nešlo.PŘITOM já jsem si žil spokojeným a štasným žovotem………ano nebyl jsem na KANÁRECH a v plno jiných destinacích co jsem byl po revoluci,občas nebylo tamto nebo ono,na vojně jse zažil tvrdý prijimač s buzerací,jako nahanění vln,vynašení ešusem smradu a podobné blbůstky,za 3 měsice ze 110 čunika byl kluk jak lusk 80kg………na vojnu spominám jen v dobrém to špatné ktomu nák patřilo………jednoduše ze mě udělala chapa přes ty zhovadilosti.

   Vychovali jsme 3 děti bez starostí,stresu…………tak nák přes všechny pozlátka ted a že jich je štasně……….nezapíram respektive nevyvracím že ty připady se nestávali,že někdo to měl jinak………ale stoho co mi servýrují mám pocit že se nedalo žít.

   A ZDE ZA SEBE PROHLAŠUJI přes všechno co mám ted a nestěžuji si ……….vyměnil bych všechna ty pozlátka za tu dobu kdy jsem něco schaněl,žil za ,,ohradou,, ale poměrně štasně a spokojeně

   To se mi líbí

   • Vladimír - Faust napsal:

    Ano, tato, naprostý souhlas… a taky si naprosto nestěžuji.
    Přidávám se k Vašemu prohlášení: VYMĚNIL BYCH. A to nejen proto, že jsem v té době b
    byl mladý…
    A přiznávám, že jsem na tom Václaváku taky zvonil… 😦

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Moje nemocniční extempore způsobilo, že článek, který PL citují, ještě nevyšel zde. Ztratil se mi. Já jsem celou dobu věděl, že mám mít v zásobě nějaké páně Jírovcovo povídání, ale prostě jsem je nenašel. Takže až tento článek mi připomněl, co vlastně hledám. Naštěstí nebyl problém se dopsat (místo domluvit) s přítelem Jírovcem a článek vyjde zítra v originálním znění.

   To se mi líbí

  • Vladimír - Faust napsal:

   A jsme u toho, tato:
   vychovávají z nás (tak z nás už ne, my jsme už naštěstí vychovaní – ale z té nové generace) blbce.
   Zaplať příroda, že jsem už starej… 🙂

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nevím ale pro Česko možná i pro Slovensko je nějakých 22 let úplně jedno, jestli je ovčan inteligentní nebo blbej.
    Prostě co je jednou pro nás nařízeno, tak to proběhne i kdyby se mělo porušit třeba více jak 10 odstavců nějakého bezvýznamného ústavního zákona.
    http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/rozdeleni-csfr-bylo-a-je-neplatne.html
    Tož protože toho co je za nás zodpovědný, nějaký ústavní zákon silně nezajímá.
    Je to prostě stejné jako když si Svoboda odsedí tykadla a Putna dostane za tu čmáranici 100 litrů do kapsy.
    Tož doba není příznivá dodržování práva pro bezvýznamnou lůzu, prostě již opět platí – > Quod licet Iovi, non licet bovi.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Jak pravil starý rabín, všechno je jinak. Zákony je třeba opravdu chápat tak, jako jsou napsány a nevymýšlet si nesmysly.
     Bylo by dobré, kdyby autoři toho pamfletu v CFP se naučili číst a
     pochopili tak, že když uvedený ústavní zákon o referendu č. 327/1991 Sb. v
     ustanovení čl. 1 odst. 1 říká – cituji – „(1) V referendu mohou být
     předloženy občanům České a Slovenské Federativní Republiky k rozhodnutí
     zásadní otázky formy státoprávního uspořádání České a Slovenské Federativní
     Republiky.“, výslovně se říká, že tyto otázky MOHOU být předloženy (což
     znamená, že také nemusí), a pokud se v odst. 2 říká – cituji

     „(2) O návrhu na vystoupení České republiky nebo Slovenské republiky z České
     a Slovenské Federativní Republiky lze rozhodnout jen referendem.“, že zde,
     kde je referendum povinné, jde o VYSTOUPENÍ (jedné z republik) z federace,
     zatímco v případě ČaSFR šlo o ROZDĚLENÍ federace, k němuž došlo politickým
     aktem uzákoněným v obou následných republikách, včetně rozhodnutí o
     nástupnictví po bývalé společné republice?

     Že tedy k rozdělení došlo naprosto legální i legitimní cestou (která je
     mezinárodněprávně naprosto uznána a která je mezinárodnímu společenství
     předkládána jako vzor pokojného rozpadu státního celku) a že ty hlouposti o
     „trvání ČaSFR“ jsou fakt jenom hlouposti?

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   Jó, investikravinní „novináři“ z Bellingcatu, to je naprostá elita.
   http://pravednes.cz/HigginsEliot.profil
   Vsaďte se, že bude následovat mediálně hodně rozmazávaná žádost o vydání lidí z toho seznamu, skoro jako by nikdo nevěděl že to Rusko nemůže udělat, ani kdyby chtělo, protože tomu brání taková totalitní putinovská zbytečnost jako ruská ústava.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Divím se, že toho pošuka Higginse ještě používají, měl jsem dojem, že už je totálně profláknutý-

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     To je stejný případ jako mediálně oblíbený SOHR. Dokud plácá to, co chtějí slyšet, budou ho využívat. Protože, když něco nevyjde, budou moci tvrdit „My ne, to všechno ON!“

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Jasně, a jde také o věrohodnost, tím tohle používání „nezávislých investigativců“ začalo.

      Kdysi stačilo dezinformace protáhnout přes Reuters nebo AP a bylo hotovo, ale těm se už všichni jen smějí, je to jako „zprávy z německého hlavního stanu“ nebo za bolšána „TASS informuje“.

      Žumpálisti do dopracovali tak daleko, až nějakého chytráka napadlo, že veřejnost dnes spíše věří „nezávislým bloggerům a investigativcům“ než tiskovým agenturám, státní dezinformační organizace nevyjímaje.

      Proto před pár lety začaly všechny mediální žumpy zakládat celé sítě „nezávislých“ a ty pak ve svých blafech citují. Takže např. Higgins (což je sám umělý konstrukt, kdoví jak se opravdu jmenuje) je v protiruské síti Financial Times – ti založili a platí celou smečku takových jako je on. Přispívá tomu také – přes svoje další krycí firmy – NED a Brittish Council. Nedávno od nich dokonce Higgins dostal nějakou bezvadnou žurnalistickou cenu.
      🙂

      „Možnost věrohodného popření“ se tomu říká.

      To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Tohle se pobavíte.
  „Tahle země není pro chytrý“, se to jmenuje.
  Toho si Čulík snad musel vymyslet…
  A největší legrace je to, jak jeho stará (toho chytrého) učí 20 let, ale stejně o tom ví kulové, zatímco dotyčný chytrák o tom ví daleko, daleko víc.
  No, moje labuť učí zrovna ten 1. stupeň také už asi 20 let, možná víc.
  A také inkluzi odmítá.
  A moje přítelkyně dělá speciální školství už asi 40 let, přímo je to jakási „matka“ speciálního školství u nás, a když si s ní píšu, tak také odmítá.
  Všichni jsme blbí.
  A to je klika, protože tahle země je pro nás, ne pro chytré!
  http://blisty.cz/art/80506.html

  To se mi líbí

  • Vladimír - Faust napsal:

   vittta:
   „Jejich obavy podle mého názoru nejvíce plynou z toho,že možný příliv uprchlíků do ČR povede k tomu,že stát a vláda to nebude schopna zvládnout a odnesou to ve finále na příjmech starobní důchodci (někteří finančně musí pomáhat svým dětem, vnoučatům) a lidé, kteří jsou existenčně odkázáni ze strany státu na sociální pomoc (invalidní důchodci, sociálně slabí).“

   A tak se ptám: je na tom něco špatně, když se lidi bojí rozvratu sociálních systémů které bychom těm Němcům mohli závidět?

   Jde o řečnickou – odpovídat nemusíte,

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Sociální systém je základem sociálního a silného státu, co já vím.
    Zabraňuje, či brzdí rozevírání oněch pověstných nůžek.
    Což je myšlenka, kterou razí příznivci levice.
    Je s podivem, že někdo, kdo se považuje za příznivce levice se této obavě vysmívá.
    A to on nejen že se vysmívá, ale ještě se pěkně vytahuje, že ON takový není, což je zase doména debilů, co halasně řvou o pravici, a volí Karla, a nenávidí Zemana.
    Já si bez legrace myslím, že si ten text Čulík vymyslel, nechce se mi věřit, že by mohl být někdo „tak blbej“!

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Je klidně možné, že je to autentické. Tady čulíkovsky autentické.
     Jediná věc, kterou člověk nesmí podcenit, je lidská blbost.

     Divím se, že toho psychouše máte chuť sledovat. Mám rád Kádéčkovy texty, to je alespoň sranda, ale z Čulíka se mi leda otevírá kufr.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      To nepsal Čulík, to si k sobě postnul od nějakého pana chytrého z Twiteru, nebo odkud.
      Pokud to tedy není finta.
      Ještě tam je jeden článek, ten končí svou geniální úvahu tím, že je třeba slušně diskutovat se všemi směry, nebo jak, tak jsem mu napsal, jestli tedy jako bude mít chuť o tu diskuzi, když je tak „chytrej“.
      Ten tam měl jméno s mailem.
      Ten jeho článek se zase jmenuje „Fašizující ohňostroj“.

      To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Jeden by řekl, že zase začal vycházet Dikobraz, zatím pod krycím názvem Britské listy. Tohle je také jejich aktuální perla. Kdysi jako novinář jsem byl kolegy uznávaný „mistr oslích můstků“ – uměl jsem propojit i nepropojitelné a zcela nesouvisející. Ale spojit silvestrovské ohňostroje (které já osobně mimochodem prudce nesnáším) s tím, že si „Češi navzájem nenaslouchají“ a z toho plyne jejich „fašismus“, to je opravdu mistrovský kousek. Posuďte sami:

   http://www.blisty.cz/art/80505.html

   Tento text je ovšem málo „básnivý“, to by se mělo na Blistech zlepšit. Poradit by mohl třeba můj kdysi severočeský kolega Tonda Dohnal, který (NA MOU DUŠI!) živě ve vysílání Československého rozhlasu pronesl hlasem dumavým: „Nikdy byste nevěřili, kolik barev má za svítání povrchový lom…“. Klasik! Lom má barvy dvě – šedou a černou. V tom mají Blisty ještě mezery, ale jinak baví skvěle.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Chtěl bych se zastat Vašeho Tondy:
    … asi budu, pane Hudče, u Vás taky za exota. Ale vážně, já nejvíce barev vidím z černobílého cokoli (fotografie, šmouhy, probouzejícího dne či noci, úplné tmy se stopovou příměsí světla, zavřených očí, zatažené oblohy a černých mračen, apod.). Dokonce dokážu viděním rozložit barevný svět kolem sebe na černobílý svět (nemyslím ten filosofický rozměr) a to dokonce v různých odstínech šedi, které vidím jako jemné barevné škály. A asi nebudeme s Vaším dumavým Tondou jediní, myslím, že to tak mají i jiní, zejména fotografové co fotí pouze černobíle. Pokud se tací najdou a udělají někde výstavu, jdu tam a kochám se z jejich černobílebarevného světa, zvláště pak, když některý z nich zachytí fotografované na vlně mého vnímání – pak je to opravdu zážitek. Neumím to nijak vysvětlit, ale domnívám se, že každá barva se dá namíchat pouze z černé a bílé, prostě to tam tak mám!
    P.S.
    Být Vámi, zašel bych za tím Vaším Tondou a pořádně se ho na ty “ barvy povrchového lomu svítání“ optal, možná budete překvapený… jó a klasiky berte s rezervou!

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … jen ještě malou ukázku barev nestora č.b. fotografie J. Sudeka, které nenajdete ani na hóóódně jeté malířově paletě – viz:
    http://www.olmuart.cz/gfx/contentimg/0084_0935.jp
    nebo tak:

    ale i tak:

    To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  vittto, pardon, psal jsem dříve, než jsem přečetl vaši poznámku 15:51.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To je šumafuk, kdo to dal či nedal dříve.
   Důležité je, že jste si té nehorázné blbosti také všiml.
   Mimochodem, jestě mě neodpověděl, ten člověk.
   A toto je moje reakce, byly už 2 ráno, ale to jsem prostě ještě musel „dát“.
   —————
   Pane Rejmane,
   přiznám se, že mně Váš text, uveřejněný na BL dost pobavil.
   A smál jsem se a smál, ale všiml jsem si, že jste příznivcem kultivovaného dialogu, který je třeba vést se všemi stranami.
   Zdá se, že v dnešním světě vidíte problémy poněkud jinde, než vámi kritizovaní jedinci, a že se cítíte být určitým nositelem pravdy, která zůstává jiným utajena.
   To se děje proto, že za prvné tito lidé znát pravdu nechtějí, a za druhé, že jí ani znát nemohou, jelikož jsou média a jmenovitě internet zamořeny hoaxy, které zkreslují realitu.
   Problémem tedy není množství migrantů, jejich lhaní o národnosti či státní příslušnosti, jejich pozoruhodné množství peněz, jejich falešné pasy a jejich vylhané důvody, ale neochota natvrdlých, mediálně oblbnutých Čechů, tyto jedince přijmout.
   Problémem Romů pak není jejich nepřizpůsobivost, ale nepochopení Čechů, že tito Romové mají všemožné objektivní důvody nepřizpůsobivými být, nebo nepřizpůsobiví nejsou, a jen se to na ně svádí.
   Samozřejmě, jako jsou mezi Romy i lidé normální, tak i mezi migranty jsou jedinci, kteří mají pádné důvody k emigraci.
   Ale nezdá se, že bych jich bylo nějak hodně.
   Jistě se divíte, z čeho vycházím ve svých názorech, a již asi i víte, že to je právě z oněch hoaxů, které třeba tvrdí, že v utečeneckých táborech panuje násilí, jmenovitě sexuální, což někteří lidé vysvětlují objektivními podmínkami.
   Já se ale ptám, jestli v zemích, kde se toto děje existuje zákon, že za určitých podmínek je násilí povoleno-a pokud neexistuje, pak by mě zajímalo, proč policie, státní zastupitelství a soudy nekonají dle zákona.
   To je totiž mnoha lidem divné, a zde můžete třeba mně vnést do věci jasno, neboť jedna z mých obav je, že migranti jsou u nás (v EU) nad zákonem a běda tomu, kdo to zpochybní, jak třeba vidíme u nás, kde se aktivisté všemožně snažili zpochybnit internaci ilegálů v záchytných centrech.
   Zjevně nezákonně, protože jako spořádaný občan jsem přesvědčen, že kdyby bylo cokoliv právně v nepořádku, už by to dávno řešil soud ve Štrasburku- a ten to neřeší.
   Různé nezikové či humanitární organizace naopak dávají k dobru všemožná čísla o počtu žen,dětí a mužů, která jsou úplně jiná, než ta, která čas od času „prosáknou“, rovněž počty jedinců z válkou postižených zemí je uváděno značné (Sýrie) , při čemž mě ani tak nezajímají různé hoaxy či zprávy opačné, ale to, jak to tito humanisté mohou vědět, když naprostá anarchie v evidenci běženců není žádným tajemstvím nýbrž oficiální výzvou.
   A co teprve když se podívám na mapu…jak oni se ti Somálci, Eritreici, ale i Afgánci a Iráčané vlastně do té Evropy dostanou?
   A pak najednou…Švédsko odmítá utečence, Dánové dělají opatření, Rakušané staví ploty…resp. pevné, technické zábrany a vrací stovky usvědčených lhářů, v Callais je nedůstojný lágr s lidmi, které nikdo nechce, a nikoho kupodivu nezajímají, alepsoň ne tak, jako ti, co se teprve chystají na hranice EU.
   No, pokuste se mi to nějak vysvětlit, pokuste se chvíli suplovat roli seriozního média, které by tápajícímu pomohlo pochopit dnešní svět tak, aby ho vnímal stejně, jako ho vnímáte vy, čímž mě zároveň odtajníte, proč ho právě tak vnímáte.
   Povzbuzením vám budiž to, že jakkoliv se plno lidí bilo v prsa, že by to ti hloupější potřebovali vysvětlit, ještě nikdo se mi to vysvětlit ani nepokusil, a naopak se mi zdálo, že jsem se stal objektem jejich nenávisti, kterou tak rádi a hlasitě přisuzují druhým.

   To se mi líbí

 6. vonrammstein napsal:

  Chápete někdo smysl tohoto Kchárlova výroku o Klausově kritice imigrace?
  „Oba bývalí prezidenti se předhánějí v naprosto nesmyslném štvaní. Je to smutné. Sedět na Hanspaulce a šířit strach a nenávist místo toho, aby se tam podíval.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Neskutecna-drzost-nenavist-Dienstbier-je-vlastizradce-a-Sabatova-a-Marksova-nepratele-Ceska-Za-migraci-stoji-Americane-Klaus-se-pustil-do-Sobotky-kvuli-uprchlikum-A-tohle-se-pak-stalo-415675

  To se mi líbí

 7. K-k. napsal:

  OT: pane Bavore, pošta… 🙂

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.