Obvodní státní zastupitelství


O posledním „výkonu“ profesora Putny jste jistě už četli. A náš mediální expert ve spolupráci s Lexem uznal za vhodné informovat i příslušné úřady. Pro nás pak poslal kopii oné informace.

 

                                                          Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1

                                                          

                                                           Nábřeží Edvarda Beneše 627/3

 

                                                           118 00    P R A H A   1

 

 Věc: trestní oznámení

V souladu s ustanovením § 59 trestního řádu podávám toto písemné trestní oznámení na osobu

Martin Putna, nar. 30.5.1968 v Písku, pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, bydliště neznámé,

pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci podle § 228 odst. 1,2, odst. 3 písm. b) trestního zákoníku.

Skutečnosti, které nasvědčují tomu, že došlo ke spáchání předmětného trestného činu a že Martin Putna je jeho pachatelem, jsou dány informacemi z veřejně přístupných zdrojů, příkladmo – „Josef Havránek, Pan profesor „Katolická Buzna“ http://josefhavranek.blog.idnes.cz/c/487400/pan-profesor-katolicka-buzna.html?ref=rss , „Miroslav Macek, Katolická Buzna a navíc vypatlaný havloidní pošuk“ http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=64112 , nebo „Takto jedná profesor: Putnovi se nelíbily plakáty s Robejškem, tak je prý všechny počmáral“ http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Takto-jedna-profesor-Putnovi-se-nelibily-plakaty-s-Robejskem-tak-je-pry-vsechny-pocmaral-412364 ,

a především z obsahu twitterového účtu Martina Putny, na němž dne 10.12.2015 v 19.48 hod. uveřejnil tento text

putna

Je tedy zřetelné, že jednání Martina Putny naplňuje znaky uvedené v ustanovení § 228 odst. 1,2, trestního zákoníku, a s ohledem na skutečnost, že toto jednání podezřelého bylo motivováno vystupováním a mediálními aktivitami politologa, ekonoma, komentátora a publicisty Petra Robejška v souladu s jeho přesvědčením v politické oblasti, též odst. 3 písm. b) trestního zákoníku.

Skutečnost, že ani jeden z celkem cca 3.500 známých druhů čeledi švábovitých neslyne „Ruský šváb“ na rozdíl od „švába amerického“ nebo „švába australského“, nemá žádný význam pro posouzení úmyslu podezřelého Martina Putny svým poškozujícím jednáním také difamovat osobu Petra Robejška označením, v němž zřetelně spatřuje hanobící význam, který byl též hlavní pohnutkou jeho jednání s cílem Petra Robejška poškodit na jeho pověsti. Přitom je jednání podezřelého o to škodlivějším, že k němu došlo v prostorách vysoké školy, kde je způsobilé nepříznivě působit na studující mládež.

Skutečnost, že pro přikreslování tykadel k portrétům kandidátů do parlamentních voleb v roce 2010, především kandidáta ODS Ivana Langera, byl pachatel Roman Smetana pravomocně odsouzen ke sto hodinám veřejně prospěšných prací, jen legitimuje toto trestní oznámení, stejně jako fakt, že podobné nucené aktivity by nepochybně byly s to kultivovat osobnost a projevy Martina Putny.

V souladu s ustanovením § 158 odst. 2 trestního řádu žádám, abych byl v zákonné lhůtě vyrozuměn o opatřeních učiněných na podkladě tohoto trestního oznámení. Totéž žádám od orgánu, kterému bude toto trestní oznámení případně předáno k vyřízení.

V Plzni dne 14. 12. 2015
Jaroslav Hudec

A pro znalé ještě článek o Turecké Angele http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/udo-ulfkotte/wie-angela-merkel-deutschlands-umvolkung-betreibt.html

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

66 reakcí na Obvodní státní zastupitelství

 1. kchodl napsal:

  Pěkné !
  zajímalo by mě, kolik podobných trestních oznámení na katolickou buznu bylo podáno.

  To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Skvělé :D. tak jsem zvědavá ;).

  To se mi líbí

 3. Laco G. Mlynář napsal:

  Děkuji pane Hudec, konečně někdo něco konkrétního také udělal na obranu našich hodnot. Jsem zvědav na další postup. Já bych totéž jen poslal oné státní zástupkyni co podala trestní oznámení na docenta Konvičku. Prý nemohla jinak, svědomí a profesní čest. I když takhle je to u kováře, ne u kovaříčka.
  Ještě jednou děkuji.

  To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Odpověď SZ bude rozhodně zajímavá.
  V mnoha (nejen) demokratických zemích záleží v takovém případě více na tom, KDO trestní oznámení řeší, než CO teoretický pachatel spáchal.

  To se mi líbí

 5. Tribun napsal:

  To se hned pozná, že Putna není entomolog jako Konvička.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   🙂

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Řekněte Tribune, ale rychle, bez přemýšlení.
   Potřeboval by Putna do rypáku, nebo Ne?

   To se mi líbí

   • Tacit napsal:

    Správněji je otázka položena takto:
    Potřeboval by Putna do rypáku, nebo Ano?

    To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    Potřeboval by vychovat, ale fackou nikoho nevychováte, takže ano i ne.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To je fráze, fackou vychováte většinu jedinců.
     U Putny už je pozdě vychovávat, ale jako poučení by se to rozhodně hodilo.
     A víte proč?
     Protože si Putna myslí, že mu pár po hubě nikdo dát nemůže, natož aby si je zasloužil.
     To je velké poučení pro člověka, když i v dospělosti zjistí, že těch pár po držce dostat může a dokonce že to (drtivá) většina okolí bere za správné a spravedlivé.

     To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Diskutující jsem nečetl, ale autor je idiot.
    V článku nádherně obešel všechny negry a čmoudy, za to si dal hodně záležet na Rusku a Putinovi.
    A našel k tomu i historické analogie….z časů před 2500 lety…

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Proto je nutná i ta diskuse.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Tak….
      Pěkně mu vyprali triko.
      Ale převažuje u dobrotivých Čechů spíše jisté pochopení, neb je to člověk mladý a nezkušený.
      I když, jak je uvedeno-mládí není omluva. (a stáří není zásluha, dodávám já, aby to lépe vyznělo)
      Aby to ale nedej Bože nebylo nakonec rtak, jak jsem níže nastínil a Blbíš potvrdil.
      Jasánci fakt nejsou to, co vlast v této pohnuté době potřebuje…ti ať se realizují v míru, když nemohou bez té servility být.

      To se mi líbí

    • jaa napsal:

     ále no tak, je snaživej, víte kolik musel přečíst ?materiálů? aby mohl vybrat co použít aby mu to na zadání pasovalo? Navíc je tak pyšnej že mu dali ?příležitost? že si ani nestačil všimnout, že tradiční eurohujeři a „přátelé písečných dun“ se nějak přestali ozýval, zalezli jak krtci před zimou skoro všichni. Ozývají se jen „študiosos“ kterým udělai v makovicích průvan. A když psavci některého přece jen zachytí, jsou tak opatrní ve slovech, že si myslím, že i jim začíná docházet že je ouvej. I ti disidenti zalezli.

     To se mi líbí

   • oh napsal:

    Autor článku asi právě přiletěl z nějaké hodně vzdálené galaxie.
    Diskutující jsou vedle, když Evropskou unii označují jako socialismus. Protože kdybych se měl držet páně autorových analogií, pak mi současná verze jednotného Evropského státu v provedení EU byrokracie ze všeho nejvíc připomíná staré římské: „Chléb a hry,“ kdy plebsu je hozena kost a „elity“ spolu s eurobyrokracií spokojeně hromadí atributy moci. Demokracie i socialismus jsou v EU přítomny pouze jako stopový prvek.*)

    *) stopový prvek = není po něm ani stopy.

    To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Stejně jako Víťa jsem si přečetl jen článek autora (Štěpán Hobza, vlastním jménem Štěpán Weinzettl, student FF UK, básník a prozaik), diskusí se nenechám ovlivnit.
    Je jasné, že autor si musí doplnit znalosti a ještě hodně si nastudovat. Píše o věcech, kterým prostě nerozumí (ve vší úctě k jeho intelektu). Ale má alespoň názor.
    Nebudu rozvádět jeho myšlenky, jen velmi stručně a heslovitě k některým:

    – obává se nárustu evropského nacionalismu. To je samo o sobě nesmysl, Evropa, přesněji evropští politikové, se nechová nacionalisticky, ale multikulturalisticky. Tomu se národy, resp. občané Evropy brání, nechtějí ztratit své kulturní tradice, vyměnit způsob svého života, tolik rozmanitého, unikátního a specifického pro každý stát, a přitom tak společně EVROPSKÉHO. To pod tlakem multikár se v občanech probouzí upřímný cit patriotismu a jsou proto osočováni z nacionalismu a šovinismu. Multikulturalismus (obhajující mj. imigraci) v tom pojetí, jak je předkládáno, nás nijak neobohacuje. Naopak, chová se jako houba dřevomorka. Národy celého světa obohacují kulturní, obchodní a jiné přátelské a rovnoprávné styky mezi sebou navzájem. Vytváření cizorodých minorit v tradičních majoritách je oboustranně neperspektivní a zhoubné.

    – zmiňuje migrační krizi a migraci zřejmě chápe jako nějaký objektivní, přirozený jev. Nějakými příčinými souvislostmi se nezabývá a zřejmě ani neví nic o příčinách a důsledcích. Asi by stejně sklouzl k zjednodušenému názoru, že „to my“ jsme ji zavinili. Kdo organizoval kolonizaci světa a kdo z ní bohatnul a posiloval svoji politickou moc? Páni, nebo kmáni? Vladaři, panovníci, církve nebo sedláci, řemeslníci, dělníci, kantoři, nádeníci a poddaní? Kdo i po dekolonizaci rozvracel a vykořisťoval národy třetího světa? Jaké síly stojí za revolucemi arabského jara a barevnými revolucemi v Evropě? Na to si student filozofie nedokáže odpovědět.

    – vyjadřuje se, že Evropa válčila, Evropa se rozdělila. Tady opět schází hodnocení KDO a PROČ válčil, KDO a PROČ rozdělil. Musel bych se opakovat. Copak Němci, Poláci, Češi, Francouzi, Rusové, Britové atd.atd. chtěli válčit, umírat na bojištích a následně se rozdělit a žít ve vzájemně nepřátelských blocích, rozdělených Železnou oponou? Stokrát NE! Ne národy, ne občané, ale buržoazie vedla národy do válek, to v důsledku politiky buržoazie se Evropa, resp. svět rozdělil.
    NE TOUHA PO SPRAVEDLNOSTI, MÍRU, ROVNOSTI A BRATRSTVÍ, ALE TOUHA PO BOHATSTVÍ, POHODLNÉM BEZPRACNÉM BLAHOBYTU A PO MOCI jsou příčinou válek, bídy, lidského neštěstí, nenávisti a nesnášenlivosti.

    – nemám sílu komentovat tok jeho myšlenek, které tohoto eurohujera dovedly k závěru, že všechno bylo pěkné a harmonické až do doby, kdy se Rusko na čele s Putinem postavilo na nohy a přestalo ze sebe dělat vola. Podle mladého filozofa je příčinou opětovného rozdělení Evropy, do té doby jedné velké rodiny, sebeuvědomění a emancipace Rusů. To by jeden blil, když vidí výsledky „Putnovského“ školství a vlivu akademiků na mladou generaci.

    – korunu všemu nasadil náš básník a prozaik tvrzením, že Rusko neodolatelně touží po slabé a rozštěpené Evropě. Nevím jakými argumenty by toto tvrzení chtěl doložit, ale pokud by se jen trošku probral z propagandistického rauše a dal si tu práci, nashromáždil by nespočet důkazů pro to, že tím, komu vyhovuje a kdo má zájem na slabé a nejednotné Evropě jsou ti hoši za velkou louží. Chtělo by se (pokud by to nebylo tak zprofanované) přímo napsat hoši z Wall Street, Bílého domu, Langley a Pentagonu.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Obáváte se té diskuse? Ale ta se vyjadřuje naprosto stejně jako my tady. Nebojte se jí.

     To se mi líbí

     • Vladimír - Faust ze ZT napsal:

      Tak jsem byl „navnazen“ k tomu si to přečíst včetně diskuse.
      Mno – zaujal mě autorův poznatek, že: „Jako by si stále méně lidí uvědomovalo geopolitický rozměr sjednocené Evropy – pouze celistvá a silná bude schopná samostatného rozhodování a bytí.“
      A tak se jenom ptám: jest tomu skutečně tak? Je skutečně Evropa schopna samostatného ROZHODOVÁNÍ a bytí.“?
      IMHO není a „vo tom to je“. A kéž by tomu bylo tak!

      To se mi líbí

     • peter. napsal:

      p.Bavor!
      Veľmi sa ospravedlňujem ale otvoril som si to až dnes.Takže,keď ma niečo napadne…

      To se mi líbí

    • lujjza napsal:

     +1

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Vy jste to tak hezky rozepsal….
     U mě to byla spíše náhoda, spěchal jsem do práce,a tak na diskuzi nebyl čas, ale tedy že si čtu nejprve článek, a pak diskuze, to také dělám, abych nebyl ovlivněn.
     To se mi osvědčilo.
     Osobně bych kladl důraz u toho mládence na ty okliky..
     Je mu nepříjemné, že migranti dělají bordel a gheta a jsou nepřizpůsobitelní a neobohacují..(atd) a tak tu otázku prostě obešel-a obešel jí velice důsledně.
     Ta migrace jen napomáhá vzestupu nacionalismu, ten jinak vzestupuje jen tak pro srandu králíkům a také díky ultrapravicovým stranám, které jsou tak populistické, že to až hezké není.
     A obešel tu migraci, protože mu vadí, ale ještě nedospěl do stádia, aby to sám sobě přiznal, ale už je ve stádilu, že to ví.(kam to povede)
     Tak se mu nabídl Putin, podobně, jako se věřícímu nabídl ďábel, když viděl něco, čemu nerozuměl.
     A pustil se do Putina a Ruska, ale všiměte si, že jakkoliv se do nich (ačkoliv Putin a Rusko jedno jsou) opřel tvrdě, žádný argument vlastně nepoužil, takže se jeho text proměnil ve slaboduché žvanění.
     No a ta historická analogie…..
     Měl ten blbec raději napsat, že tohle už známe z doby celkem nedávné, to se plno lidí a politiků tak bálo sovětského komunismu, až se jim po držkách procházel Hitler, kterého také všichni viděli, ale všichni dělali, že ho nevidí, nebo že je to jen takový politik, trošku křikloun…ale jinak fajn chlap.
     Tahle analogie je daleko lepší, hlavně ve vztahu k tomu slámu, v Hitlerově práci Mein Kampf je totiž napsáno velice jasně a srozumitelně, co je jeho cílem, stejně jako se IS jasně vyjádřil, co je jejich cílem (vč. mapy) a v Koránu je to taktéž celkem jednoznačně popsáno.
     Takže jsem dospěl k podobným závěrům, a vyjádřením „propagandistický rauš“ jste mysl onoho chlapce vystihle velice detailně.
     —————–
     Doufejme, že to je skutečně tak, a mládenec své místo na světě teprve hledá, protože je tady ještě druhá možnost-a to ta, že ho už našel, a jeho text je propracovaný jasánkovský, době a mocným podbízivý slint.
     To by totiž autor byl místo naivního mladíka už protřelá, bezcharakterní svině!

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …no, možná že i hledá, ale spíš bych řekl, že se už zařadil

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       No to je taky možné, ale taky je možné ,že má strach, proto to hledání , proto to skládání si potřebných byť nesprávných závěrů. Potřebují si asi dokázat, že mají pravdu. . Víte my měli odmalička / léta 50-70/ čas na zocelenín věděli jsme co ano a co ne. . Oni ne. žili si v přesvědčebí že svět je jejich a po jejich, byli utvrzování v tom že všechno můžou a nic nemusí., i proti rodičům vedeni. Takže si cestu k opoře proti tomu zlému zatarasili.
       My sice museli poslouchat, mnohdy kličkovat, ale zase jsme to horší sdíleli společně a to dělá hodně. – A fakt že svět není takový jak jim malovali, že není procházka růžovým sadem , a další průvodní jevy . jimi musí pořádně mávat. A taky přiznat se že se mýlili a nalítli… je dost zlé.
       Nynější doba je takové to zabrždění o zeď v plné rychlosti… a snad se pamatujete – jak se z vlčáka stal boxer. kéž by….kdo ví–…

       To se mi líbí

     • Strejda Olin napsal:

      To mě štve, že na Jasánka jsem nevzpomněl 🙂

      To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Strejda Olin:
     Je to svedectvo toho,čo naše VŠ a univerzity vypúšťajú do života.
     Odborníkov na politológiu,na sociálnu prácu,rôznych kulturológov a manažérov,;masmediálnych expertov a skrátka mladých ľudí,ktorí za veľa štátnych peňazí študujú pre život úplne nepotrebné študijné odbory.Prídu do života a sú radi,ak sa uplatnia v Kauflande za pokladňou.Niektorým to nedá a snažia sa uplatniť svoje štúdiom nadobudnuté poznatky napísaním článku tak,ako to urobil autor článku predloženého k diskusii.Nastala totálna dehonestácia akademických titulov,ktoré si študenti museli voľakedy sakramentsky zaslúžiť.U nás starí ľudia hovoria:“Kam sa pozrieš,samý inžinier,magister a bakalár,ani kopnúť do riti niet koho“.
     https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12321540_1063875993657323_3585073198223176485_n.jpg?oh=7b211107093ef17ac7720422225d3c76&oe=570D8541

     To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    Tak jsem kvůli vám tu diskusi přečetl, to jsem si dal. Kdybych si musel vybrat, tak bych se přiklonil k autorovi, i když s výhradami (například vůbec nezmiňuje, že má-li EU přežít, nesmí fungovat jako satelit USA).

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Tribune, sám sebe považujete za dobrého rétora, pokuste se vysvětlit, PROČ byste se přiklonil spíše k autorovi.
     Za příklad vám buďiž text Strejdy Olina, který nejobsáhleji (z textů zde) vyjadřuje pravý opak vašeho názoru-tedy proč se k názorům autora nepřiklání.
     Myslím, že i samotnému autorovi článku relevantní argumentace na obhájení jím psaného názoru chybí, třeba se vám povede, co autor opoměl, nebo nám (mě) vysvětlíte, jak to vlastně autor myslel.

     To se mi líbí

     • danaver napsal:

      Tuším že důvodem nebude článek, ale diskuze – jsou tam dva příspěvky o ohrožování ze strany migrantů a že evropa už je ve válce s migranty, proti takové společnosti je nutné se vyhradit, pomalu už za jakoukoliv cenu…

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Jde o tu cenu – politická korektnost už nedovoluje nazývat vraha vrahem a teroristu teroristou.
       http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/le-penova-zverejnila-snimky-obeti-is-vysetruje-ji-policie-1256011

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       I tak musí být nějaký důvod, proč by se Tribun přiklonil raději k autorovi článku.
       Jakýkoliv sebeblbější žvást, či sebesuprovější reakce v diskuzi pod článkem ten článek ani nezhorší, ani nevylepší!

       To se mi líbí

      • danaver napsal:

       Důvod? Dokážete si představit, že někdo má takovou hrůzu z pavouka, že by mohl při doteku umřít? Pokud si to neumíte představit, nepochopíte ani Tribuna. Ten má takovouto fobii z lágrů a plynu. Zahání ji mantrou „a neuveď nás v pokušení“. A je tak vyděšený, že když najde v diskuzi byť jen smítko náznaku nesouhlasu s přijímáním migrantů, je schopen bránit autora i za cenu že sám ztratí všechny smysly. Je to nelogické, je to iracionální, ale takové už fobie jsou. Rozumnými dotazy nic nezmůžete, jen mu umožníte roztočit si mlýnek znovu:-)

       To se mi líbí

 6. Strejda Olin napsal:

  Takovýchto „granátů“ do poklidných mainstreamových vod je potřeba naházet co nejvíc. Zatím se jen setkáváme s „granáty“ házenými podporovateli domácí a mezinárodní politiky z řad tzv. pražské kavárny mezi jejich kritiky. Obranu před protistátní, protinárodní a protilidovou politikou by měly provádět a organizovat zejména politické strany. Od některých to ani neočekávám, ale úplně selhala (v duchu svých tradic) ČSSD a k mé lítosti i KSČM.
  Politické strany selhaly, odtrhly se od občanů, ztratily kontakt s voliči a jejich zájmy a potřebami. Selhal pluralitní politický systém, je podkopána důvěra v demokracii a jsou skrytě a nenápadně pod různými záminkami oklešťována občanská práva a svobody.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Pro vás, Laca G. a další:
   Uvolňuji to trestní oznámení k dalšímu využití a případné individuální úpravě. Odborně ho připravil Lex, takže je určitě O.K. Upravte, pošlete, uznáte-li to za vhodné, třeba té výše Lacem uvedené státní zástupkyni.

   To se mi líbí

 7. peter. napsal:

  Po tomto by som bol zvedavý na nejaký príspevok alebo odkaz ktorý kritizuje cenzúru v minulom režime.Vtedy som si prečítal dennú tlač,večer pozrel TV – noviny a o 21:00som si vypočul správy vysielača Slobodná Európa.A keďže sa na JZ Slovensku dalo chytať vysielanie rakúskej TV,bola informovanosť o tom čo sa deje u nás doma a v zahraničí skoro dokonalá.A dnes?!
  http://www.hlavnespravy.sk/nemecko-sa-dohodlo-s-webovymi-gigantmi-na-boji-proti-nenavistnym-komentarom/721872

  To se mi líbí

 8. blbíš napsal:

  Moc děkuji panu Hudcovi i příteli Lexovi = nutný a obdivuhodný počin, pánové. Já ale tu sedím s hubou doslova otevřenou, když vidím vaší snahu po kultivaci a dávám ji do spojitosti s otázku, kolik milisekund uvažování a zamyšlení by asi věnovali vaší snaze tito týpci:
  https://www.stream.cz/onemanshow/10008438-jedinecny-experiment-co-se-stane-kdyz-10-dni-na-vsechny-vyzvy-odpovidate-ano
  Jak mám mladé rád, jak se jim snažím věnovat, jak bych jim MOC PŘÁL, jak bych chtěl, aby byli šťastní … ale tohle prostě uniká mému chápání, když si představím, kolik lidí, kolik peněz, kolik zmaru jen proto, že jsem YES MEN-ONE MAN SHOW (a ještě to nezvat JEDINEČNÝ EXPERIMENT =fakt jsem asi moc starej).
  Myslíte, že když je to u nich samá „prdel“, že je nějaký „ruský šváb“ v souvislosti s pomluvou, nadávkou, zesměšnění člověka … že je to vůbec zajímá, natož pobuřuje? Jestli NE, bylo by mi moc líto pánů Hudce i Lexe, potažmo všech, které to také pobouřilo.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   …vlastně už chápu, je konec roku a spol. ONE MAN SHOW zřejmě na pokyn daňového poradce optimalizuje budoucí daňové přiznání „má dáti – DAL“ … a o tom, že DALa, nemůže být pochyb – docela příjemná dovolená = YES.

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   a že ten „produkt=show“ někde třeba 100x prodají. Ano jsou světoví podnikavci, mladí bijci a internetové hvězdy … ale už to o něčem napovídá, tím hůř pro NĚ všechny, vlastně, pro NÁS všechny!!!

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Pánové, dík za sepsání a odeslání tr. oznámení na patřičná místa. Céputna je absolutní morální odpad, který při výuce dorostu nemá co dělat. A jsem moc zvědavý, zda pro havloidní zmetky platí stejná pravidla, jako pro autobusáky.

  Kouknul jsem i na odkaz páně Bavora a přelouskal diskusi. Jestli dotyčný adolescent diskusi také projel, tak z ní bude dost mimoň. Je to asi úplně něco jiného, než mu Céputna tlačí do makovice. K tomu bych tu přepastnul něco z agentury Bloomberg, kde došli s místními experty k tomu, co amíckou elitu nejvíc straší ( celý článek na PL, ale ostatní není tak zajímavé ).

  Jediným nejhorším scénářem, u kterého nejsou uvedeny žádné pro trh negativní dopady, je pak možnost, že by prezident Putin obešel USA a dosáhl politické dohody v Sýrii. Došlo by k omezení počtu migrantů směřujících do Evropy, čímž by Putin EU notně pomohl, za což by došlo ke zrušení sankcí proti Rusku. Putin by tak rozšířil svou sféru vlivu na Blízký východ a zároveň by se stal nejsilnějším obchodním partnerem EU a na krizi na Ukrajině by si již nikdo nevzpomněl. Výsledkem by byl vzestup ruské i německé ekonomiky a obecně ekonomická prosperita EU, jelikož by opět mohla vyvážet do Ruska zboží.

  Myslím, že tato pasáž mluví jasnou řečí.

  To se mi líbí

 10. Cech napsal:

  Děkuji jak Lexovi tak našemu profílovi, jak za návod tak i za postup.

  To co ovšem je neřešitelné, je něco takového zabezpečit pro ten Jablonec n/N.
  V současné době se musíme smířit s tím, že státní zastupitelství je naprosto nestíhatelná instituce která pracuje mimo zákon a tak i když má třeba 137 z 1300, tak je to nadpoloviční většina.

  Nováková si přesně nepamatuje, co všechno v trestním oznámení uváděla, vyjmenovala však dva výroky, jimiž se jeden z nejhlasitějších islamofobů v České republice a předseda Bloku proti islámu prezentoval na svém facebookovém účtu.
  Její podání bylo úspěšné. Policie Konvičku okamžitě začala stíhat.
  Tož toto se Vám asi nepodaří ale za pokus to stojí; děkuji .

  To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Rád bych věřil, že se hnuly ledy a situace se vyvíjí dle toho, co zde někteří předpovídali. Snad se situace uklidní a vydrží do doby, než se objeví další „nobelista“ s pitomými nápady.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Halo-tady-Washington-Prevratna-prohlaseni-ohledne-Turecka-a-Asada-413265

  To se mi líbí

 12. Rosťa napsal:

  Poslechl jsem si chvíli čt 24 s Putinem do doby, než si tam ti Šapírovi pohůnci strčili jakéhosi Šíra, který nám asi měl vysvětlit, co si máme myslet. Tak jsem ťukl do toho červeného tlačítka a šel dělat něco užitečného.

  To se mi líbí

 13. vittta napsal:

  Tohle se sem nedá nedat, paní Jaa snad promine.
  Tak na https://janica9.wordpress.com/2015/12/13/protesty-v-londyne-proti-bombardovani-syrie/#comment-34160 jsem se od fagana dozvěděl, že:
  „17.12.2015 – 11.29
  Ondřej

  Ale jistěže, MaB. Debata s tvory pokoušející se revidovat klasiky je zbytečná, protože jejich snaha je zbytečná (jalový výkon z fyziky platí i ekonomice.

  Vaše – „V praxi se mužete setkat s ruznými druhy produktivity, přičemž asi nejběžnější je produktivita práce.“

  Je samozřejmě platná a to jsme si ještě nic neřekli o mezní produktivitě, která samozřejmě jakoukoli iluzi linearity determinuje a další zajímavá věc (i když jak pro koho), že produktivita (samozřejmě do jisté míry, tady je dobré sledovat třeba Philipsovu křivku, který ještě do našeho vzorce „zatahuje“ cenu peněz, tedy inflaci a nezaměstnanost, tedy jeden z indikátorů poptávky 🙂 a to že produktivita je ovlivněna (ano, je pak vyšší) mírou kapitálu investovaného do produkce. Není tedy jen „nutným“ nákladem, ale i nákladem investičním. A tím může být schopná sekretářka nebo pozorný šéf ochranky hlídající jestli někdo nekrade zvyšovat produktivitu.

  Myslím, že tuto odbočku není nutné dále rozvíjet, navíc je mimo téma, od kterého odvedl pozornost Kamil který se snaží zpochybnit to, že Německo nejenže s „negramotnými pobírači dávek“ nekrachuje, ale naopak ROSTE JIM BLAHOBYT i sociální deprivace jako zásadní důsledek nezaměstnanosti. 6% v dnešní postfinanční krizi je výborný výsledek.

  Pro Vás (nepředpokládam, že by to někdo další ze „zasvěcených“ chtěl číst a byl a schopen porozumět.) tady je práce Charlese Hultona, prof. ekonomie z National Bureau of economic reserarch působící v Cambridge – a jeho práce „Total Factor Productivity – Short Biography“.

  Kde vysloveně píše – „Output per unit input, or TFP, is not a deeply theoretical concept. It is in fact, an implicit part of the circular income flow model of economic theory . In that model, the product market determines the price (pt) and quantity (qt), of goods and services sold to consumers.“

  Jinak abychom to uzavřeli

  PRODUKTIVITA PRÁCE vyjadřuje množství užitných hodnot vytvořených za jednotku času bez ohledu na vynaložené náklady. Je vyjádřením úrovně efektu lidské práce.

  METODY MĚŘENÍ PRODUKTIVITY PRÁCE:

  1. Naturální metoda vyjadřuje produktivitu práce v hmotných jednotkách.

  1.1. vyjádřena přímým způsobem vzorcem: P=Q/T

  1.2. nebo nepřímým způsobem vzorcem: W=T/Q

  kde P je produktivita práce, Q je množství zhotovených výrobků (užitných hodnot), T je množství práce vynaložené na jejich výrobu ( vyjádřené v časových jednotkách ) a W je pracnost na jednotku výroby.

  Klasická učebnice ekonomie pro střední školy. Netřeba tady suplovat to co zanedbala škola socialistického státu.
  17.12.2015 – 11.31
  Ondřej

  Pardon oprava—„ROSTE JIM BLAHOBYT, snižuje se nezaměstnanost a sociální deprivace jako zásadní důsledek nezaměstnanosti tak pomalu mizí. 6% v dnešní postfinanční krizi je výborný výsledek
  ——————–
  Socialistický učňák zdá se, hodně zanedbal i u mě, protože jakým ekonomickým zázrakem je možné, aby zvyšováním podílu sociálních výdajů rostl zároveň blahobyt a klesala nezaměstnanost tak, že „získáním“ 1 000 000 nezaměstnaných a odbytím 20 000 (nebo kolika- ale rozhodně řádově méně) se nezaměstnanost celkově sníží-to je mi naprostou záhadou.
  Snad by to mohlo být známým pravidlem Vency Hudáska, pravidelného návštěvníka hospdy „Na růžku“ IV. cenové skupiny, které každý zná a které zni:
  „Papír snese všechno“!!!

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Sociologické výlevy pána z Hlavní stráže nehodlám komentovat. Jen si dovolím krátkou poznámku blbého elektrikáře – jeho představa jalového výkonu jako něčeho zbytečného a tudíž postradatelného jest poněkud pomýlená.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ač- li to není všechno nedorozumění,. My mám e ještě staré myšlení, v tom to bude. Jsme příliš zvyklí myslet si, že práce – znamená vyrábět, – od špendlíku po kombajm. Myslet kreativně, vymýšet a taky umět udělat. Nynější svět je svět slouhů… Kdysi dávno se skuhralo, že nemáme lidi na služby… tož to se změnilo – sloužících je včil hafo, poměr se obrátil … jsme včil – teda ne my, ale ti noví perspektivní samej sloužící. Všechno se někde jinde – co nejvíc na východ vy\robí, no a jedni sloužící to nakoupí, druzí dovezou, třetí rozdělej , čtvrtí prodávají….
   Vžd\ť tady se toho vyrábí už tak málo že je to až zarážející. Pivo – z odněkud dovezených polovarů – koncentrátů. Maso a pod.. dtto, stromy na papír se tu vyrubají – dokud to ještě někdo umí .- odvezou a papírové polotovary jinde zpracované zase dovezou. A tak je to s většinou, Koukala jsem se onehdy v drogerce…. Všechno z daleka, ameriky a pod. Hlubna a další výrobny zlikvidovány… Jediné co mne mate je, jak to dopadne – až si ti vzdálení výrobci začnou diktovat… a myslím , že to nebude dlouho trvat… joj to bude tóčo. Pročpak si Turci tak diktují…? stačí s kouknout na textil a potraviny, a troufnou si už i na plasty a kov. .. chi… tam už to začíná… bohužel…..
   POkud se naši nevzchopí… a nerozšíří výrobu – ale bez pomoci bankovního sektoru… nude hůř.
   Proč bankovní sektor – není problém jakoukoliv firmu nechat „zkrachovat“ aby přešla pod kuratelu banky .. no a už to frčí… bohužel – takhleto mladé učí.. a to je ta hlavní chyba

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.