Glossarium Maior VI.


Tolerance není Arabská

Různé cestopisy nám ukazují různé zemičky a ostrovy, kde ve společném soužití mnoha náboženství nejsou žádní fanatici a vraždící sebevrazi. Mají jedno společné. Islám tam vyznávají obyvatelé nearabského původu. Takže jistá naděje na modernizaci by se asi dala objevit. Pokud se totiž někde objevují ti radikálové, vždy jsou to nějakým způsobem Arabové.

Teď budu opět nařčen z rasismu, ale Arabská mentalita zřejmě není schopna překonat určitou inteligenční hranici a žít v klidu a míru se sousedy, tak jako to dokáží nearabové.  Každý národ má svou mentalitu a každý národ je možné vyprovokovat, ale Arabové jdou na kdejaké kývnutí. Vždyť Korán byl sepsán Arabem pro Araby a ostatní jej nemohou přijmout tak fanaticky, jako právě Arabové. A islám je politika násilí. Kdykoli se muslim potřebuje někde něčemu vzepřít, vždy se zaštiťuje Koránem a vůlí Allaha. Tedy něco, co ostatní náboženství dávno opustila. Kdykoliv se ale nearabský muslim uklidní, dokáže přežívat s ostatními v klidu a míru. Arab se pouze přetvařuje.

 Eurologika

Dědictví krkavce

Slavný předek Karla Schwarzenberga vojevůdce Adolf dostal roku 1599, tedy následujícího roku po dobytí uherského města Raabu (Györ) do znaku hlavu Turka, do které klove krkavec (někdy též havran). Tím bylo oceněno tehdejší vítězství nad muslimským nebezpečím. Říš Rakouská věděla dobře, jakým nebezpečím pro Evropu je muslimská rozpínavost a proto byl oceněn i tento drobný úspěch. I ten Adolf ze Schwarzenberga věděl, jakým nebezpečím jsou turecké, potažmo musulmanské hordy pro Evropu i pro císařský trůn.

Zajímavou informací jistě bude, že Lutherova a Kalvínova reformovaná církev podporovala spíše muslimské Turky než katolické Rakousko. Snad je v tom německém protestanství ta podpora islámu zakleta.

Adolf ze Schwarzenbergu byl zabit vlastním zrádcem v bitvě u Budína, kdy odmítl vydat město Turkům.

Islámské hordy byly pro tento rod vždy nepřítelem. Proto je nepochopitelný postoj posledního Schwarzenberga, který je schopen islámské dobyvatele tolerovat. Vlastně má štěstí, že už nemáme císaře. Jinak by mu musel erb pohoršit právě o tu Turkovo hlavu. Karel si ji nezaslouží.

Bavor podpis_rex2

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

54 reakcí na Glossarium Maior VI.

 1. jaa napsal:

  Prosím Vás, co byste chtěli od nedoučeného. hajného a dokonce historiii byť vlastního rodu a okolí. … měl přece práci s utrácením peněz. Jo , ale je zvláštní, jak to našim presstitutům a dalším – na své vlastmí vysokoškolské vzdělání a spousty krátkodobých stáží -tak pyšných vůbec nevadí…. Že by slouhové modrá krve????

  To se mi líbí

 2. oh napsal:

  OT: Práce na dispečinku pozemní či letecké dopravy nevyžaduje soustředění, usoudilo ministerstvo zdravotnictví.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/konec-ticha-na-pracovisti-zmeni-se-hlukove-limity_365434.html
  Pokud tím ona tisková kecalka skutečně myslí letecké dispečery, pak se tedy musím domnívat, že se někdo na ministerstvu zdravotnictví kompletně zbláznil. A že by ministerským budižkničemům pravděpodobně nepatrně projasnil myšlenky pořádný dieselový kompresor, běžící pod okny jejich kanceláří po celou pracovní dobu 5 dní v týdnu.
  http://www.mzcr.cz/Legislativa/Soubor.ashx?souborID=24687&typ=application/pdf&nazev=Platn%C3%A9%20zn%C4%9Bn%C3%AD%20s%20vyzna%C4%8Den%C3%ADm%20zm%C4%9Bn%20.pdf
  Vlastně mě už ani nepřekvapuje, že v resortu ministruje Svatopluk Němeček (ČSSD, dříve Zelení), ani načasování článku – termín pro vyjádření veřejnosti k návrhu skončil dnem 13.12.2015. (blijící smajlík)

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   To je pouze výsledek jak zabezpečit úspory ve stylu firmy AGROČR.
   Protože by letecký dispečer musel postoupit na své místo, bez těch psychotestů a to z let.disp. sejmuto nebylo.
   Pouze se pro ně změní režim a příplatky, ty jasně že půjdou limitně k 0.
   Tož naprosto standardní systém úspor ve firmě AGROČR, nic zas tak nepředvídaného se neděje.
   No a politický turizmus – > tedy přechod z pravicové strany zelených, do levicové strany ČSSD, je pouze důkazem jaký styl myšlení a práce, včetně personálního zabezpečení převládá v levicové ČSSD.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No cechu, ne že bych B. nějak preferovala. Ale jedno mu musíme přiznat. Celkem slušně se mu podařilo udržet aspoň část zemědělství komplexně pokopě se vší návazností. JInak všechno by se dováželo. Bohužel Kdyby jej nebylo, dopadlo by to jak s naším strojírenstvím, a dalšími. Jistě, a to je asi to hlavní co parcelizátorům a likvidátorům všeho co tu bylo – vadí. Víte s tou chemií, zatím jsme na tom líp. Mladej byl koncem minulýho nějaký ten rok u protinožců a když jsme zabrousili na eko, pdle toho co básnili naše mééédia,… tak mne vyvedl dost krutě z omylu. Kdyby prý lidi věděli čím a kolik se tam hojí… nevzali by nic odtamtud do huby – Má VŠZ takže tomu rozumí. . A myslím si že za velkou louží je to to samé, Aspoň podle jednoho dokumentu z konce 90tých – na Spektru – byl to děs. Ju a že některé „podniky zlikvidoval.. hmm, vzpomeňte jak „intenzivně se pracovalo… kolik lidí chodilo nikoliv do práce ale do zaměstnání … aby byla plná zaměstnanost. Někteří makali jak šroubci a jiní se jen vezli… Boohužel….

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ano máte pravdu, tedy co se týká hnojiva jiných chemických přípravků. A ne jen u protinožců, co si myslíte že asi jíte, když kupujete, zvláště v zimě, rajčata? A o těch malých ani nemluvím, ty neviděly hlínu ani v létě. Převážně z Holandska, tam je to nadopované hnojivy strašně moc. Také proto se snížily hned po roce 1990 v ČR limity pro většinu zbytků v potravinách a zrušily se normy. Ptz jinak by se sem nemohlo dovážet z tehdejších zemí EU skoro nic. A nějaké normy byly přijaty, at se na něj koukáte jak chcete, až zase za Palase. Jak se ovšem kontrolují je jiná věc.
     Sice občas v mainsteamu čteme jak moc se u nás hnojí, ale to je opravdu o dost méně než ve starých zemích EU, a USA ani nemluvím. A to z jednoduchého důvodu, není tolik peněz.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Rajčata a pddobné – pokud nejsou v sezoně a nebo z vlastního mrazáku nekupuji. Z jednoho prostého důvodu. Chybí tomu obvyklá chuť . Co v nich asi je, když tejden vydrží v chlaďáku beze změny. To domácí, na zeleném hnojení-nevydrží. A taky mají tu správnou chuť Šílené jahody a další ,mimo sezonu pokud nemám zmrazené – taky neé….QAsi jsem dost vybíravá.. a trocha práce v sezoně mi nevadí. Holt jak za stara, jak nás to učili… 🙂

      To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Naprostý souhlas protože kamarád, který o zemědělství snad něco ví na rozdíl ode mne, prostě prohlásil, že díky tomu obrovskému podfinancování našeho zemědělství, které na rozdíl od starých zemí EU a USA od velkovýroby přešlo k malovýrobě.
      Proto také vlastně co Česko vyprodukuje je v podstatě BIO protože na NEBIO nejsou peníze.
      Navíc je u nás produkce převážně průmyslových plodin, stejně jako za WWII, takže vlastně to co jíme stejně vyprodukoval někdo jiný, protože u nás toho již nejsme schopni.
      Musíme se smířit s tím, že hlavním a možná že i jediným zemědělským produktem u nás bude řepka do nafty a GM kukuřice pro Německo do bio_paliva.
      Tož u nás ten současný sedlák, nemá zdaleka tak velký grunt jako farmář ve starých zemích EU, nebo farmář v USA.

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       No tak to zase není pravda, tedy toto : „Tož u nás ten současný sedlák, nemá zdaleka tak velký grunt jako farmář ve starých zemích EU, nebo farmář v USA.“
       V USA ano, tam jsou obrovské podniky, ale z EU máme asi největší my. Druhá otázka je, že není tolik peněz na třeba ta hnojiva, ale ono je to dobře ne?. Bohužel ale není také dost peněz na živočišnou výrobu, která je finančně náročnější, takže stále a stále dovážíme více masa, zejména vepřového, s tím, že samozřejmě sem jdou ty méně kvalitní výrobky. Prostě nové země jsou popelnice pro ty staré. Takže se snažím kupovat pouze a jenom české produkty, s výjimkou třeba maďarských, a slovenských. tam je to totiž také přísně kontrolováno, na rozdíl od těch zbytků co nám sem dovážejí ze starých zemí. Mluvím převážně o mase a vejcích a podobně. Polské obloukem obcházím.
       Co se týká potravinářských výrobků, to samé, kromě nějakých osvědčených výrobků. Nakonec na Slovensku i u nás již byly zveřejněny testy a zjištěno jak se liší na pohled tytéž výrobky např. v Německu a u nás.

       To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To je jen další důkaz toho, že na ministerstvech pracují čerstvě vylíhnutí absolventi Putnovského školství, kteří nemají pojem o realitě a jejích potřebách. Je to nápad snad ze stejné pitomé hlavy, která nepovolila používání „zdraví škodlivých látek“ osobám pod 18 let ani v rámci přípravy na povolání. Takže chemik uvidí kyselinu či kysličník (mohl by ho vypít) až na vysoké, automechanik nebude rozebírat originální poškozený motor aby se naučil poznávat závady, ale pouze dřevěný model etc.etc.
   S tím nemá Babiš nic společného. Tenhle trend „mládí vpřed“ už tady funguje od plyšáku.

   To se mi líbí

 3. oh napsal:

  Stav islámských školek ve Vídni vyděsil Sebastiana Kurze, rakouského ministra zahraničí a pro integraci. List Kurier uvedl, že Kurze šokovaly výsledky studie, z níž vyplývá, že většina ze 150 školek, financovaných státem, nejenže nevychovává muslimské děti ke včlenění do společnosti, ale prosazuje přesný opak.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/389135-videnske-islamske-skolky-vedou-deti-k-izolaci-tvrdi-analyza.html
  „Zejména vídeňští sociální demokraté vytýkají lidovci Kurzovi, že přilévá olej do ohně, a žádají novou analýzu.“ Soudím, že nejlépe takovou analýzu, která bude ignorovat skutečnost a tvrdit, že stav je takový, jak si ho vídeňští sociální demokraté podle svých oblíbených teorií představují. 😦

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Jistě, to je jako s hlasováním o Lisabonské smlouvě ve Francii a Irsku. NE není odpověď. Budete hlasovat třeba dvacet let dokola, šmejdi, dokud vás to neunaví a nebude z toho ANO.

   To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Ta záležitost s osmanskou říší není tak úplně jednoduchá. Muslimové v ní byli sice na rozdíl od ostatních „občané“ prvního řádu, ale v zemi nepanovala až tak úplná despocie. Jednotlivé národy/konfese měly vlastní soudnictví, školství atd. Samozřejmě jim byla upřena mnohá práva, ale to platilo v křesťanských zemích recipročně také.
  V tomto směru skvělá publikace Andrew Wheatcroft: Nepřítel před branami (Habsburkové a Osmané v bitvě o Evropu), Slovart, Praha 2010. Na sklonku 17.století už to šlo s Osmany s kopce, ale třeba v průběhu třicetileté války byl u nich asi příjemnější život, než v Evropě.
  Co nic nemění na mém názoru o současné imigrační vlně a připrchlících.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Kchodl tady jednou napsal zajímavou myšlenku, že Osmané prošustrovali náskok, který jim padl do klína pádem Cařihradu 1453.
   Cařihrad padl neschopností křesťanů si vůbec možnost pádu uvědomit, což zase mě připomíná dobu současnou.
   To si také každý idiot myslí, že se nic zvláštního neděje, že problémy, které leckdy i sami sluníčkáři lehce připouštějí, zmizí buď sami, nebo zmizí z jejich pomocí, která spočívá v pozitivnější a pozitivnější diskriminaci a kriminalizaci všech, kteří se protiví islámu.
   Jo….islámu, o ničem jiném ani už není slyšet.
   Jako kdybychom měli nějak s islámem mít něco společného, nebo co…..

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Ale dokud tu převahu měli, žilo se za Mehmeda a jeho následovníků dobře, dokonce tam prchali protestatné, protože se k nim Osmani chovali o hodně lépe, jak katolíci.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Oni totiž Turci nejsou Arabové. Tam je ta tolerance možná, u Arabů ne.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Přesně tak.
      Přemnožení pouští lupiči a kšeftmani, zvaní Arabové, jsou tolerance neschopní.
      Úplně jinak vypadá islám v Indonésii nebo Malajsii, než v Rijádu. A dokonce i v Pákistánu to není tak zlé jako v Arábii. Je to lidmi.

      To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Než stačili Turci obrátit vniveč vzdělanostní dědictví z Konstantinopole a než vyhladili či vyhnali všechny rychle zkonvertované vzdělance odtamtud, tak Osmanská říše nějaký čas celkem prosperovala a běžným lidem se tam žilo možná lehčeji než ve středověké Evropě té doby – ale jak kde. Ještě za 30-ti leté války se tam dalo přežít asi lépe než v Evropě. Beletristickou formou to popisuje ve svých knížkách třeba Waltari.

     Islám byla úpadková parazitní společnost od začátku, jakmile se vyčerpala jejich kořist, šli do celkové katastrofy. Musí je někdo živit, sami nejsou schopni ničeho. To se opakovalo v několika vlnách. Napřed pohltili vyspělou společnost v Egyptě, kolem Luxoru a v Alexandrii celkově, pak jižní Evropu až dostali na prdel u Poitiers od Karla Kladiváka (Martell). Všechna jejich vysoká vzdělanost, od Aviceny počínaje, zase byla vykradením Peršanů a Mezopotámie, případně z Indie.

     Ony „arabské“ číslice jsou ve skutečnosti indické. To platí o všem, k čemu se Arabáči dnes hlásí jako ke „svému“ – někde to ukradli.

     Kolik založili univerzit nebo knihoven ? Ani jednu, za celou dobu, ale spousty jich vypálili a vyvraždili.

     To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Toto mnohé vysvětluje (zkopírováno z Wiki):

  Muhammad ibn Abd al-Wahháb a počátky wahhábismu.
  Muhammad ibn Abd al-Wahháb (1703/1704 – 1792) se narodil v osadě Ujajna v provincii Nadžd do rodiny náboženského soudce. Islámský svět v té době procházel významnou změnou. Jeho vojenská expanze byla zastavena porážkou osmanské armády u Vídně v roce 1683. Těžko říci, jestli obyvatelé v Nadždu tuto porážku vůbec zaregistrovali, ale tato prohra uvrhla muslimský svět do ideologické krize, a tak povstala celá řada reformátorů usilujících o návrat k tradicím – nejznámějšími příklady jsou Šáh Walíjulláh ad-Dáhlawí v Indii, Usmán dan Fodio v západní Africe anebo Muhammad Alí as-Sanusí v severní Africe. Je proto chybné považovat Abd al-Wahhábovo vystoupení za ojedinělý jev v islámských dějinách.

  Abd al-Wahháb začal své náboženské putování v Medině, kde ho ovlivnili hanbalovští učenci. Po smrti otce převzal jeho funkci náboženského soudce a začal kázat vlastní učení do značné míry formované dojmem, že islám byl zkažen cizími vlivy. První oficiální podpory se mu dostalo od vládce Ujajny, Uthmána ibn Muammara, který přijal jeho výzvu (ab-dawa ila ´l-islám) a uložil svým poddaným následovat její příklad.

  Abd al-Wahháb se pak s plnou vervou pustil do boje proti uctívání stromů, hrobek, kamenů a svatyň vybudovaných nad hroby prorokových druhů a svatých mužů. Tři epizody, které podrobně líčí tehdejší kroniky, tuto snahu názorně dokládají: Abd al-Wahháb podřízl posvátný strom, na který lidé tradičně zavěšovali nejrůznější předměty a žádali o přímluvu ve svůj prospěch, druhá popisuje zničení uctívané hrobky v al-Džubajle ve Wádí´l-Hanífa, která patřila Zajdovi ibn al-Chattábovi, jednomu ze společníků Muhammada a bratrovi druhého chalífy. Třetí popisuje ukamenování cizoložnice, která svůj přečin otevřeně přiznala a navíc ho i přes varování opakovala. Všechny tyto události dokládají Abd al-Wahhábův tauhíd uvedený v praxi. Zároveň Abd al-Wahhába značně proslavily.

  Z Ujajny byl Abd al-Wahháb vyhnán, protože jeho učení se nelíbilo mocnému kmenovému svazu Banú Chálid, na jehož každoročních platbách byl Ibn Muammar do značné míry závislý. Abd al-Wahháb se proto uchýlil do oázy Dir’íja ovládané rodinou Ál Saúd. Podle soudobých kronik měl Abd al-Wahháb do rukou emíra Mohammada ibn Saúda složit následující slib: „Naše krev je vaší krví, naše zkáza je vaší zkázou“, což byla tradiční staroarabská přísaha, která jasně předznamenala provázanost vývoje učení Abd al-Wahhába a rodu Saúdů.

  Pod novou politickou a vojenskou ochrannou mohl Abd al-Wahháb plně rozvinout své učení. Jde o soubor doktrín, ale také morálních a etických norem, založených na přísném výkladu islámu. Jádro vytyčené Abd al-Wahhábem spočívá v koncepcí tauhídu (vyznání Boží jedinečnosti) a v názoru, že drtivá část muslimů – nejen na Arabském poloostrově, ale v celém islámském světě – upadla do stavu náboženské nevědomosti (džáhilíja). Saúdský wahhábismus byl od samého počátku hnutím nesmírně netolerantním vůči všem, kdo nechtěli přijmout její učení, a to včetně ostatních muslimů.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   V těch muslimsko-arabských historických záležitostech je našinci těžko se orientovat, pokud věci nechce věnovat přehnaně mnoho času. Připadám si tady trochu jako knihovník, ale přesto mi to nedá. Nedávno vyšlo: Tom Holland, Ve stínu meče (Zápas o celosvětovou říši a konec starého světa), Dokořán, Praha 2015. Je to o vniku islámu a přiznávám, že se mi to četlo převelice obtížně. Zjednodušeně řečeno se tam autor snaží doložit, že Korán je tak trochu/dost „vylhaný“, že byl vytvořen až dlouho po Mohamedově smrti, stejně jako tzv. „sůry“, tedy Mohamedovy výroky (pro islámské puristy – zjednodušuji, já vím). V podstatě šlo o souboj myšlenek křesťanských, izraelitských a zarathustrovských s cílem získat nové věřící na svou stranu. Skončilo to nejen vznikem, ale i dramatickým posílením samotné muslimské víry, která byla skutečně roznesena po světě na kopytech arabských koní a ostřích mečů jejich jezdců, nikoliv silou myšlenky samé.

   To se mi líbí

 6. vittta napsal:

  Zajímavý článek.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Spisovatel-z-Nemecka-80-procent-lidi-zde-odmita-politiku-Merkelove-ale-boji-se-Napsal-jsem-ze-islam-ovladne-Evropu-Trvam-si-na-tom-jen-to-prijde-driv-412816
  Upozorňuji především na konec článku:
  K celému souboru těchto otázek a odpovědí bych ještě měl připomínku: vychází ze stavu v tomto přítomném čase. Kdokoli vydává útěšné prognózy, mluví o obohacení, o vyřešení generačního a podobného problému, káraje šerednými slovy každého, kdo by si dovolil s ním nesouhlasit, nechť si své vývody napíše na papírek a za rok tímto časem znovu přečte. Bude už zpívat jinou.“
  —————————–
  A to je základ všeho.
  „Dnes“ jsem ještě dostal plno mínusů, když jsem se zmínil o apartheidu, a zle nedobře dopadne ten, kdo jen naznačí, že (pseudo) levicová vláda není to úúúplně nejsuprovatější, co může být.
  Hanlivými nálepkami je označen ten, kdo poukáže, že lidé si nejsou rovni a ošklivě je se díváno na toho, kdo použije byť slovo Cikán místo Rom.
  Jedna věc je ale jistá-a autor článku to tam naznačuje.
  Něco se stát musí, ten problém tam ale i tady je, a sám od sebe nezmizí.
  I když sem nikdo nepřišel, natalita především té největší pakáže postupně vyřadí z celých ulic „normální lidi“, pak z celých čtvrtí, a pak z celých měst.
  A pak?
  Jsem zatím příznivce humánních řešení, byť jsem celkem běžně napadán jako příznivce násilí, vražd a hromadného bezuzdého ničení.
  Protože taková je moje duše, ale za čas nemůže nikdo sám o sobě říci, co by dělal, kdyby….(může následovat dlouhý výčet různých „kdyby“)
  Je třeba snížit natalitu pakáže, klidně finančními pobídkami za to, že budou mít jen jedno dítě, nebo dokonce žádné.
  Ať se mají dobře, co je nám po tom, ale pokud někdo dostane za 1 dítě tolik peněz, co jiný na pět, pak je to z finančního hlediska pro společnost v nejhorším stejné, protože ta rodina by měla těch 5 dětí stejně, a tak bychom jim platili stejně, ale ty 4 děti si ušetříme, takže následně uštříme za kriminály, soudy a policii a také nebudou škody jimi způsobené.
  Nakonec ještě třeba to 1 dítě bude opečováváno a nebude to takový humus, jak rodiče a navíc- když jich nebude tolik, nebude se mít ani těch méně dětí kde naučit být parazitem, ale bude se muset učit, že mít se dobře sebou nese mít co nejméně dětí.
  Není jiná humánní možnost, jsou pak možnosti značně nehumánní, a ty přijdou na přetřes, když bude ouvej-a dnes NIKDO neví, co to je ouvej, i když si plno lidé myslí, že to ví.
  Nebo je s námi do 50 let konec!

  To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Přečetl jsem si diskusi k článku Parazit (já, Strejda Olin, Bavor, ramštajn…) z 8.12.2015, od té doby jsem byl mimo net.
  Dospěl jsem k definitivnímu názoru, že „to“ nemá smysl zúčastňovat se jakékoli internetové diskuse. Kritika a nechuť k milionům nešvarů současnosti zdánlivě (!) dává dohromady lidi naprosto rozdílných a nesouměřitelných potřeb, vlastností, povah, zájmů a poznání.
  Dostal bych se do stejné situace v jaké jsem byl před rokem (nebo dvěma?, letím to ..) u vlka, kde chtěl ramštajn střílet komouše, a kde jsem majitele blogu začal kritizovat a dělat si legraci (rozčilovat se nemá smysl) z jeho postoje napadajícího sice kdeco, de facto všechno v současnosti, zároveň nenávidějícího všechno z režimu minulého, to vše za poskytování jasné podpory současné režimní straně. Postoj k smíchu, k pláči. Naštěstí mě zablokoval.
  Díky Bavorovi za trpělivost a zdejším čtenářům za příjemnou (pro mě 🙂 ) pozornost..

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Hezké svátky, kolego ateisto. Přihodilo se vám něco zlého? Nebo vás jen něco nasralo? Pokud druhá varianta, tak je to O.K. Pokud první, tak se držte!

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Díky za zájem. Platí druhá varianta – vše kromě politiky OK 🙂 .
    Hezké svátky Vám Hudče, i vše zdejším.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Tohle mě napadlo už dávno…
     A víte co jsem řešil?
     Jak reálně zamezit daňovým únikům-především miliardového rázu.
     Tehdy mě napadlo, že by zůstaly jen kovové peníze do hodnoty 100 Kč.
     Vy jste se k tomu odkazu nevyjádřil, takže mi není znám Váš názor na věc, ale přiznivce EET by měl teoreticky takovou variantu spíše vítat.
     Samozřejmě mě napadla i protizbraň-a tou je zlato a stříbro, mohly by vzniknout alternativní finanční toky v drahých kovech.
     Takže jedno z nebezpečí takovýchto opatření je návaznost buzerací.
     Zakázal by se obchod s kovy a nařídil nucený výkup za přesně danou cenu.
     Ono už to „tady“ bylo, i když neznám podrobnosti, v USA a SSSR.
     No a já přišel na alternativní měnové toky v kovech, protože jsem už „starej kokot“ a nic lepšího mě nenapalo.
     Ale nejen kovy mohou být alternativní, mladí už vymysleli Bitkoiny, a pokud je nevymysleli, líbí se jim a podporují je, což je logické, protože mladým se líbí nové věci.
     Takže by se třeba pak mohl zakázat…no, internet?
     Nebo alespoň rušit, aby byla svoboda slušných lidí zaručena.
     Kdo se chová slušně, nemá se přece čeho bát!
     Ani EET, ani zrušení peněz, ani kamer v ulicích na každém rohu.
     (neberte prosím ironický tón tohoto textu osobně, je čistou náhodou, že jste příznivce EET, můj text by bez toho konce ztratil půl významu)

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nikoho tu nemůžu držet násilím, každý má právo někde nebýt nebo být (pokud tam nepřekáží, což je případ muslimů ne váš). Jen je třeba si uvědomit jednu věc. To, že nás něco spojuje dohromady, je jedině dobře. Protože teď není čas na velké hádání. To přijde, až se nám podaří (doufám a věřím) zahnat nebezpečí. Pak se můžeme hádat, až se budou hory červenat studem. Ale teď musíme být spolu. Jen tak máme šanci. Ale vaše volba je vaše volba.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nasrat na zlý svět se umí každý…
   Ale ruku na srdce, Petřepavle, když nevydržíte takovouhle bezvýznamnost, jak chcete případně vydržet skutečný boj, který sice nikdo nechce, ale který se nepříjemně rychle přibližuje?

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   🙂

   To se mi líbí

 8. pepan napsal:

  dovolím si vložit ryze xenofobní a rasistické vysvětlení faktu, že „Arabská mentalita zřejmě není schopna překonat určitou inteligenční hranici“.
  Za vše může genetika, Arabové provozujou incest, svatby a následné plození potomstva bratranci a sestřenicemi. Pak už se ničemu nemůžete divit.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No, Pánbu nám nadělil všem stejně na samém počátku.
   Když někdo o svěžené špatně pečuje, přijde o to-a i zdravé geny jsou dobrým dědictvím, ba dokonce tím nejvzácnějším.
   Jenom nevím, proč bychom měli přijít o ty své, když u nás mezi příbuznými máme děti jen vyjímečně a jak se to někdo domákne, tak dotyčný pár aby se stěhoval na měsíc?

   To se mi líbí

 9. Berkowitz napsal:

  Nemohu si odpustit jednu fotomontáž :
  http://1url.cz/4mzd

  To se mi líbí

 10. peter. napsal:

  Tak som si v správach vypočul,že za účelom ochrany šengenských hraníc bude vytvorená spoločná pohraničná jednotka zložená z vojakov všetkých štátov spojených šengenskou dohodou.Ich úlohou má byť ochrana šengenských hraníc pred imigrantami.Bude to stáť veľa peňazí a tak sa zamýšľam nad tým,akým spôsobom to budú robiť.Pochybujem,že tie nafukovacie člny budú potápať aj s imigrantami alebo,že ich budú otáčať smerom odkiaľ prišli.Skôr si myslím,že im pomôžu na breh,zabalia ich do deky,dajú im najesť a napiť….a ďalej to už pôjde ako doteraz.Neverím,že toto opatrenie Bruselu nejako ochráni Európu pred imigrantami.
  Možno by bolo účelnejšie nasadiť vojenské námorníctvo a hliadkujúce lode v pobrežných vodách Maghrebu a Turecka,ktoré by imigrantských moreplavcov vracali z krátkej cesty zpäť ku brehu.
  Môj názor je,že sa jedná len o pokus o upokojenie čoraz častejšie protestujúcich Európanov proti tej imigratskej záplave.
  Oni tí Bruselskí „géniovia“ nás fakt majú za ovce.O tom,že nimi v skutočne sme,svedčí aj tento výskum:
  http://www.naturalmagic.cz/psychika-pul-zdravi/61-studie-doklada-ze-az-95-lidi-se-skutecne-chova-jako-ovce.html

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nemám tyhle přechtřelé články rád.
   Být ovcí, tomu nelze úplně zabránit, ani kdybychom si dali 1000 cílů.
   Je třeba si především uvědomit,že můžeme snadno tou ovcí být, a tím se řícit.
   Ovcí se človek přece nestává proto, že někde v tělocvičně následuje nějakého provokatéra.
   Tou se stává až v případě, že má za ovce všechny kolem, jen sám sebe ne.

   To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Napísal som,že Bruselskí „géniovia“ nás považujú za ovce.Ten výskum považujem za oddôvodnenie ktorým sa pri jednaní s ľuďmi riadia.Ja ľudí za ovce nepovažujem,aj keď vždy raz za 4 roky pri voľbách je táto moja viera v ľudí, vážne ohrozená.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo pardon, vyjádřil jsem se jen k článku, takže to budilo možná jiný dojem, než mělo.
     Tak ti z toho Bruselu…no tak ti ještě nic nevymysleli, co by stálo za „hřích“.
     Takže ani tohle nebude stát.
     Ochrana hranic vyžaduje použití síly, přinejmenším v případě potřeby.
     V nehorším i síly vražedné, jenže Brusel by rád chránil hranice tak nějak …tak nějak „jako ve 21 století“.
     Tedy domluvami, prosbami, vyjímečně zvýšením hlasu.
     Tak se samozřejmě hranice bránit, ba ani hlídat-nedají!

     To se mi líbí

     • Strejda Olin napsal:

      Kolem dokola se opakuje, že vyřešit migraci lze jen tam, odkud lidé utíkají. Jenže jak, když se ti pitomí politici nedokáží alespoň jednou v životě sjednotit. Némlich to samé, co předváděli v druhé polovině 30. let, když všem muselo být jasné, kam Hitler směřuje. Pochopili to, až když Wehrmacht vlítnul do Polska. Hádají se kdo je a kdo není nepřítelem, zatímco jedni někoho podporují, druzí proti němu bojují, Asad je větší nepřítel než IS a migrace. Nedokáží umravnit Turky, Saúdy a každého, kdo teroristy podporuje. Nikde žádné sankce, žádné blokády a embarga. Kšeft je kšeft! Náš terorista, jeho rebel, náš spojenec, můj nepřítel… to by člověk fakt blil! Než se domluví, budou v Evropě miliony přistěhovalců.
      Co s nimi pak bude, nikdo neví.
      Za další – žádné ploty nezbrání útoku tisícihlavého davu. To by tam musela být 5m vysoká betonová zeď pod vysokým napětím. Ti ubožáci i příživníci berou naše země útokem a ač se to zdá být krutým a nehumánním, každý útok lze odrazit jen silou a násilím.
      Jak chtějí politické přijímat a ekonomické odmítat, když je nejsou schopni nijak rozeznat? Takže opět jen kecy.
      A do toho teta Merkelová se chová jako carevna Evropy, osobuje si práva, která nemá, mluví za někoho, kdo jí k tomu mandát nedal a jak pomatená imigranty pořád zve.
      V zemích západní Evropy existují stovky nezpochybnitelných příkladů, že 4/5 muslimů se nejsou schopni a ani ochotni integrovat, o asimilaci si netroufám ani mluvit. Jak se chovají, to je vrchol sprostoty a drzosti. Místo aby je politici přinutili dodržovat zákony, ještě je omlouvají, nutí vlastní občany se přizpůsobit jim. A s tváří hráče pokeru tvrdí do TV kamer, že vše je v pořádku, že to jsou jen ojedinělé excesy, za které vlastně můžeme zase my.
      Já když poslouchám ty multikáry, zdá se mi, že sním. Co oni dokáží bez mrknutí oka vykládat za hovadiny, to je neuvěřitelné. A moderátoři? Ti se tlemí, přizvukují a nedokáží položit alespoň trochu otázku na tělo.

      Kdo nás do této situce dostal? Společensko ekonomický systém zvaný kapitalismus! Systém, který sám sebe prohlásil nejlepším a nekonečným, protože se prý osvědčil. Vždyť my jsme přátelé jako ti muslimové. Ti se hájí tím, že tak to je v Koránu a přes to vlak nejede. Budou svoji víru bránit, i kdyby při tom měli zhebnout. A my? My budeme ten systém volit opravdu jak to stádo ovcí. Darmo mluvit, je to marné…

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Když Wehrmacht vlítnul do Polska, tak ještě nepochopili vůbec nic.
       Přitom-týden před tím podepsal Molotov s Ribentropem smlouvu, ze které JASNĚ vyplývalo, že na Moskvu se v tomto okamžiku nepůjde, že se půjde na Paříž, na Londýn.
       Oline, oni spáchali sebevraždu, protože DOUFALI, že Hitler možná válku ukončí, což bylo naprosto nemyslitelné….nebo že zemře, což bylo 1000x pravděpodobnější, tak 0,1% šance.
       Ještě se mohli zachránit, ještě mohli Polsku pomoci a válčit na cizím území, ještě mohli případným úspěchem pobízet Stalina, aby Hitlera zradil a dorazil.
       Ještě se mohli zachránit, mohli se pokusit se zachránit.
       Ale oni…neudělali nic.
       Jen prázdné, pokrytecké gesto, vyhlásili Německu válku, ale nedělali nic, čímž si podepsali ještě horší ortel a to politický.
       Protože oni si na Hitlera vlastně začali…..on jim válku nevyhlásil, on ne.
       A tahle setba ještě vyklíčí, za 10-20 let ponese svoje kyselé ovoce!
       A volit….máme volbu?
       Nelze zničit kapitalismus, lze ho jen regulovat, ale jak jsem si všiml, regulovaný kapitalismus je ještě horší než ten „přírodní“, protože regulaci využije.
       Volbu nemáme, ale máme volební právo-a dokud ho budeme mít, budeme potřební, sice jednou za 3-4 roky, ale přece.
       Jak volební právo ztratíme, už nás nikdo nebude potřebovat….

       To se mi líbí

 11. Strejda Olin napsal:

  Muhammad jako prorok chtěl sjednotit rozdrobené arabské kmeny i novým náboženstvím, islámem. V Mekce se dostal do sporu s vládnoucími Kurajšovci, a tak dochází k hidžře (přerušení kmenových a rodových svazků, přesídlení do Medíny, začátek islámského letopočtu r. 622). V Medíně byl uznán za hlavu tvořícího se nového společenství. Jeho stoupenci z Mekky, kteří jej následovali, byli nazýváni muhádžirové, přesídlenci. Medínští muslimové byli nazýváni ansárové, pomocníci. Vzniká tak umma, politické společenství v čele s Muhammadem.
  Dnes umma čítá 36 muslimských států (s nadpoloviční většinou muslimů), ve 20 z nich tvoří Arabové naprostou většinu populace. Ve 13 muslimských státech je islám státním náboženstvím (různé zdroje uvádějí různé informace). Všech muslimů je asi 1,6 miliardy, z toho asi 500 milionů je Arabů.

  Ne každý muslim je džihádista, ale každý džihádista je Arab. Každý muslim, který dodržuje 5 pilířů islámu, je potenciálním džihádistou. Protože Korán a Hadísy se za 14 století nezměnily, nikdo z chalífů neoznačil některé z učení za dnes již neplatné (ani to o zabíjení, nenávisti, nepřátelství a nerovnosti) protože islám je pro věřícího návodem i příkazem k myšlení, chování a jednání. S tím se naši korektní politici ani sluníčkáři nedokáží vyrovnat, vědomě říkají lži, zakrývají antagonistický rozpor mezi islámem a listinou základních práv a svobod, vědomě souhalsí s nedemokratičností vlád muslimských zemí a v tom spočívá jejich nebezpečí. V tom, že islám přijímají nekriticky.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Jistě, sichrujou se. Kdyby tu islám získal na váze nebo dokonce převážil, můžou říct a dokázat, že oni proti islámu nikdy ani nešpitli, ba naopak. O nic nepřijdou, budou sloužít dál, jen někomu jinému, někteří si i polepší. Čistá forma oportunismu.
   A kdyby byl islám potlačen, taky o moc nepřijdou, protože budou tvrdit, že to dělali v rámci urovnání případných nebezpečných konfliktů. že vyzývali k umírněnosti, aby nedošlo k výbuchům spontánního násilí a obětem na životech. Že se snažili chránit evropské hodnoty otupováním ostří. Nakonec dostanou svoje nadstandardní důchody a postupně vyšumí do ztracena. Jen několik z nich napíše knihu pamětí typu „Jak jsem zachránil ČR před invazí islamistů aneb Jak nenásilím a pasivní resistencí vyhrát civilizační konflikt“.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.