Divná válka Zaorálka


Náš ministr zahraničí se celkem rozumně vyjádřil k výsledkům prvního kola francouzských regionálních voleb. Střízlivě zhodnotil důvody úspěchu Národní fronty Marine Le Penové a zároveň důvody propadu Hollandových Socialistů i Sarkozyho Republikánů. Ano, je to neschopnost správně a v zájmu francouzského občana reagovat na situaci v Evropě, EU, doma i zájmovém zahraničí. Zaorálkovu analýzu podpořili i oba představitelé poražených stran. A to hlavně pravicový Sarkozy.  Zatím co Hollande doporučil v obvodech, kde se Socialisti umístili až na třetím místě, volbu Republikánů, Sarkozy se vymezil i proti Socialistům. Prý jsou pro něj stejným nebezpečím jako FN. Dost silná nahrávka pro novou Janu z Arku (jak je Marine Le Penová nazývána).

maxresdefault

Ale tím byla Zaorálkova  jasnozřivost zcela vyčerpána. Není divu, je ministrem zahraničí a přenášet cizí zkušenosti domů není v náplni jeho mozkové kapacity. A tak mu vůbec nedochází, že ke stejné situaci dochází nejen v ostatních částech EU, ale i doma. Poslední průzkumy ukazovaly jednak posílení Babiše jednak posílení Černochovy a Okamurovy varianty Úsvitu. Obě tyto pidistrany se přiblížily na hranici volitelnosti.  A společně s Babišem se projevují rétorikou, zaměřenou na obranu před nežádoucí islámskou invazí.

Korunu nepochopení situace ve Francii, ale i jinde, dodal zpravodaj ČRo ve Francii žijící, který prohlásil, že šéfka FN stejně nikdy nebude presidentkou, protože neumí vládnout. Vyjádření hodné moskevského Karase.

Tento článek vychází před druhým kolem voleb a tak si netroufám jejich výsledek odhadovat. Ale s ohledem na různé obavy různých politiků se dá očekávat, že Marine Le Pen a její Front national bude mít docela úspěšný rok.

Johnny Rebel – Send Em‘ All Back To Africa

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

93 reakcí na Divná válka Zaorálka

 1. vonrammstein napsal:

  Celkově Le Pen volby asi nevyhraje. Má velkou šanci ve třech či čtyřech regionech. Víc jí nedovolí, i kdyby kvůli tomu měli strhnout Vítěznej oblouk. Rád bych se mýlil.
  Zavorálek poslední asi tak rok a něco dokáže překvapit. Projevuje se veřejně už dost dlouho na to, abych ho zařadil mezi excelentní blby. Ale fakt z něj poslední dobou vypadne tu a tam i něco rozumnýho. Asi vyměnil poradce.
  Pro Francii by Le Pen byla v tuto chvíli zřejmě požehnáním. Jestli má ta země relativně bez úhony dožít příštího století, bude potřebovat zatraceně tvrdou ruku. Už proto, že Francie je původcem většiny průserů, co se v Evropě v posledních staletích odehrály. Hodně Evropě dluží.
  Jenže změnit mentalitu zženštilých Frantíků je skoro nemožné, obávám se. Už jim tam různé druhy socialistů i horších levičáků perou mozky i duše příliš dlouho. A znovu-rád bych se mýlil.
  Jenže země, která si zvolí do čela něco jako Hollanda se zřejmě nedá napravit jinak, než zánikem.

  To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Pane bože, to je ejakulace nenávisti a násilí jak vyšitá. takové nesmysly „Francie je původcem většiny průserů, co se v Evropě v posledních staletích odehrály.“ bléé. Vy jste to co si o vás myslí kočka. .

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    To nechápu, kde v tom vidíte nenávist a násilí.
    Vždyť má v podstatě pravdu.

    První větší malér byl boj francouzských králů proti Habsburkům, který šel daleko za hranici morálky a křesťanství, protože kvůli jejich oslabení žabožrouti podporovali mohamedány. Vyzbrojili Osmanskou říši, postavili jim manufaktury na děla, dodávali vědce a materiál, vyprojektovali všechno technické a celou dobu kozomrdného útoku na Evropu je technologicky podporovali. Kozomrdi válčili s francouzskými mušketami, jestli to nevíte. To skončilo až bitvou u Vídně 1683.

    Pak tady byla francouzská revoluce, ta sice znamenala ve výsledku ohromnou svobodu a rozvoj, zlomení feudalismu, ale Napoleonovo tažení Evropou nebyla právě kladná věc, protože válka, nakonec pro protifrancouzskou koalici vítězná, upevnila všechny postfeudální režimy, takže padly až o století později po první světové válce. To mimochodem přibrzdilo rozvoj Střední Evropy, snížilo možnost naší ekonomické expanze o 50 let.

    Fatální žabožroutská zásluha je na vzniku druhé světové války, kdy napřed nezastavili zbrojení nácků, když to mohlo jít snadno a následně zradili Československo a Polsko. Tehdy se dal Hitler snadno zastavit. O rok později už ne, navíc měl špičkovou československou výzbroj pro 40 divizí, nejlepší československé dělostřelectvo, a jedny z nejlepších tanků tehdejší doby – vz. 35 a vz. 38, celkem kolem tisíce, tím přešel Ardeny a dobyl západní Evropu.

    V poválečné době se žabožrouti zcela nejvíce zasloužili o imigraci negrů a kozomrdů do Evropy, o zničení EU pomocí svojí šílené zemědělské politiky, a mají velmi vysoký podíl na dnešních ideologických bláznivinách. Jistě znáte všechny ty jejich marxisty a neomarxisty, Sartrem a dalšími počínaje.

    Pomíjím takové chuťovky jako podporu Pol-Pota, jinak ideologického produktu těchto milých francouzských „filosofů“ nebo pěčování o zločince Chomejního, a jeho nasazení do Íránu – to byla jejich pomsta Amíkům, jenže to odsrali hlavně Peršané.

    Zničili Lybii, je to hlavně jejich vina, kvůli dluhu Kaddáfímu a snaze prodat místo peněz svoje stíhačky. To otevřelo vrata imigraci z Afriky, která teprve začala, zatím je klídek.

    To mi řekněte, co z tohoto výčtu není pravdivé.
    A v čem konkrétně je vonramstein násilný a nenávistný ?

    Samozřejmě, Francie je také kolébka evropské kultury, osvícenství, humanity, vědy, technologie v mnoha oborech. Umění a kultury. O to se nikdo nepře.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Pardon, zapomněl jsem rozjetí zabijačky v Indočíně, to myslím také stojí za zmínku.
    Také silné poškození až zničení československého zemědělství pro převratu jde hodně na francouzský vrub, díky té jejich zemědělské politice. A kde je náš cukrovarnický průmysl ? Zeptejte se v Paříži, tam by to měli vědět.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Alžírsko, Kchodle, na to nezapomínat….
     Mají komplexy jak 50 kilový sluníčkář….
     Tyhle bývalé velmoci….
     Nebýt SSSR, tak si v Evropě po prosrané válce s Německem ani neškrtli, prej „vítězná mocnost“, no to už jsme byli vítěznější my, ani tu námořní flotilu nedali spojencům k dispozici, a nebýt uvážlivého Petaina, tak Vichy vyhlásily Británii válku!!!!!!!

     To se mi líbí

    • okolojdoucí napsal:

     Kchodle, vůbec se nepřu, klidně bych nějaký ten Francouzský „hříšek“ ještě přidal. Ale fascinuje mě, jak z toho vypadli Angličané. Přitom takřka ve všem, co uvádíte (včetně toho našeho cukrovarnictví), měli také prsty. Já vím, řeč o nich nebyla, ale stejně…

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      🙂
      Perfidní Albion, koncekonců i Žabožrouti, dostává co si zaslouží.
      Vetřelci jim z toho dělají kůlničku na dříví docela slušným tempem.

      To se mi líbí

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Souhlasím rytířu, až na tu spekulaci, že Zaorálek vyměnil poradce. Nevyměnil. Vím to velmi dobře. Opak je pravdou, ti stávající jej tlačí k ještě většímu eurohujerství a Willkommenskultur argumentujíce naší sobeckostí. Dotace ano, solidarita ne. Hrozná squadra. No stačí se podívat do Parlamentu a potom na reakce ve lžimédiích. Ti lidé zcela ztratili kontakt s realitou a starostmi 6ti milionů lidí žijících od výplatě k výplatě.
   Už jen zbývá, aby se do sebe pustili, jako naši chráněnci v Parlamentu ukrajinském.

   Z Francie za posledních 200 let, kromě revoluce v roce 1789 pošly jen průšvihy a speciálně rány do zad Čechů.

   To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Jos je prostě vedle, vonrammstein má s těmi socialisty, vedené Hollandem, naprostou pravdu, ale obávám se, že republikáni se Sarkozym to bude z bláta do louže…oběma by prospělo dodržovat první přikázání kodexu cizinecké legie = legionáři, budeš dobrovolně chránit Francii věrně a se ctí…to oba mamlasové neudělali a obávám se, ani neumí! Jsou na úrovní Merklové a toho unijního spolku deprivantů.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pravda. Šarkézy mi připadá o chlup přijatelnější, než Hollande, ale opravdu jen o chlup. Možná jen to jen mylný dojem, podmíněný jeho tvrdší rétorikou. Ale jako funkční prezident je srovnatelně škodlivý.

   To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Jos je socdémák tělem i duší, proto je jeho reakce pochopitelná. Frantíci mohou děkovat Bohu a vlastně dnes i Alláhovi, že se v jejich dějinách objevil Ch. de Gaulle, čímž se přihodilo, že po II. světové nebyli na straně poražených.
  Stran diskuse kolem pana Zaorálka bych dodal, že se k němu nic moc dodat nedá. Tedy dá, ale zde se sprostá slova nepoužívají ( i když si myslím, že zde by asi nebyla naškodu ). Nesvatá trojice s Dienstbierem a Sobotkou udělá své už na jarních volbách. A to mě mrzí, protože Hašek v tom našem politickém hnojišti není úplně marný.

  To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  helejte, nevšiml jsem si – ona ta babizna Merkel má nějaký zvláštní oficiální pověření EU, že jedná jejím jménem třeba s Turky o nějakých 2-3 miliardách úliteb? Co vona vlastně v té EU zastává, že „JÁ=ona“ je vlastně EU? Kdo na ni delegoval nějaké pravomoci?

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   no jistě, přímo od černocha z bílýho baráku

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    tak to jó …mám rád kontrasty, jsou důležitý…onehdy (už je to několik desítek let) jsem rodil spolu s černochem, který zintegroval jednu na našem maloměstě a když jsem v noci šel po setmělé chodbě porodnice, najednou se na mě vyhouply zpoza rohu bílé roztlemené zuby a bělma očí toho týpka (byl už po porodu (= krásná čokoládová geneticky obohacená 5 kg holka to byla), byl jsem před porodem celej vyjukanej, ale todle bylo silnější než ten porod (s kterým jsem neměl žádnou práci). Prostě vyděsilo mě to tak, že … a pak že nemám s kozomrdy zkušenost, mám … a děsivou!!!

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Známe to v mnoha podobách, třeba:
   „V EU jsme si všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější“
   „Kefalín, neblněte! Pro generála je soudruh zase jenom generál!“
   Atd.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Merkelice se pověřila sama*) a po zkušenosti s formulováním EU postoje třebas k Řecku, kdy z Brusele nakonec hromadně podpořili každou pitomost, co si firma Merkel&spol. navymejšlela, se není co divit. Nikdo z bruselských byrokratů něco takového rozhodnout nechce, protože by za to musel taky převzít odpovědnost, kdežto takhle padlo rozhodnutí, ale vlastně nikdo za nic nemůže. Aktivní obcházení systému je bohužel prakticky jediný způsob, jak v byrokracii něčeho dosáhnout v konečném čase. Jediný problém je v tom, že tady je tím aktivistou Angela Šílená.

   *) to nijak nevylučuje pokyny ze zdroje vší demokracie z bílýho baráku

   To se mi líbí

 5. Hudec napsal:

  Blbé je, že „jos“ sice artikuloval nesouhlas s rytířem, ale učinil to způsobem zde nezvyklým, osobním atakem. To mi přijde líto, protože bych tu uvítal racionální nesouhlasný hlas, protože obvykle si tu všichni vlastně jen přitakáváme. Bylo by to oživení. Tak mi tu vůbec občas nevadí tresen nebo tribun, byť s nimi v mnohém nesouhlasím.
  Jos zvolil tón, který se tu nenosí.
  Trochu jedovatě bych navrhoval souboj jos/rytíř s představou, že rytíř jako uražený má volbu zbraní, a v duchu slyším ty virtuální údery sekery do josovy zbroje 🙂 .
  Nemám gebíry na to, abych někoho poučoval, ale zkusím to:
  Josi, zkuste to jinak, rád se s vaším postojem seznámím a myslím, že nebudu sám.

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   obávám se, pne Hudče, že rytíř pozná neúčinnost šavlového úhozu, víte teflonovej povrch je holt teflonovej povrch, s tím nic nenaděláte, oni to socani tak maj vždycky.

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    ON TEN JEJICH PŘEDSEDA JE TEFLONOVEJ CELEJ

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Když vedete úder sekyrou nebo mečem kolmo k povrchu, múže bejt klidně promazanej olejem-tu čepel to nikam neodkloní. Když to nebude úplně kolmo, neodkloní ji to taky, akorát se zakousne pod nějakým úhlem. Na to, aby po povrchu sklouzla, musela by jít rána pod úhlem cca 30 a víc stupňů. Pokud bych vedl úder takhle blbě, přešel bych plynule na línej tenis nebo petanque.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Další případ animozity z doby předbavorovské. Jen se projevil o hodně později, než jsem čekal. Je tu ještě jeden takový. Ten se zatím neprojevil vůbec, pro mě velmi překvapivě.
   Mluvím skutečně o animozitách, v jednom případě o otevřené psychotické nenávisti, nikoliv o věcném nesouhlasu.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Faktem je, že jsem se tu několikrát snažil vysvětlit, že mne problémy odjinud nezajímají a nechci je sem tahat. A mrzí mne, když se tu někomu předhazuje, že obrazně řečeno „v dětství trhal mouchám nožičky“. To opravdu do diskuse nepatří.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Chápu Vás. Taky z toho nemám žádnou radost. Taky jsem prošel nějakým vývojem a nejsem úplně hrdej na všechno, co jsem kdy kde napsal. Je to minulost, jsme někde jinde. Netahám to sem, považuju to za ukončenou kapitolu. Ale některý slabší kusy se holt tou minulostí užírají a nenávistí živí a tahaj to s sebou z blogu na blog jak kouli na mozku. A kdybychom se tady scházeli dvacet let v týhle sestavě, tak to dvacet let budou cyklicky opakovat furt dokola, dokud někdo z nás neumře. Je to nemoc.

     To se mi líbí

   • pepan napsal:

    ramštajne, proč něčím takovým, jako jsou voni, vůbec marnit čas?
    Rada zdarma, pro nich:
    Nepřeceňujou se.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   A věříte, že jsem chtěl něco v tom smyslu napsat?
   Měl jsem z toho Josova útoku divný pocit, byl totiž úplně mimo, vystihl jste to dobře….
   A kočce jsem to napsal, Josovi ne, možná proto, že kočka do toho chtěla zatáhnout i mě.
   A dostal jsem plno mínusů, ačkoliv netuším vůbec za co, ale též plno plusů, to je fakt.
   Ale ty mínusy svědčí o tom, že si kočka asi nezačíná, ale já vidím, že jo…
   A rytíř kus dole reaguje svým způsobem vznešeně a má pravdu, není hádavý a každý se vyvíjí a mě zajímá, jaký je TEĎ a ne jaký byl před 10 lety…
   A kočka hádavá je, ale je to ženská a ty jsou hádavější jak muži, a také mají delší paměť na každou blbost, takže se i ona dá pochopit….
   Ale sem to v této formě fakt nepatří, a už vůbec ne v té intenzitě.
   A názor Jose na věc, kterou napadl, by mě také zajímal….když odmyslím tu ejakulaci nenávisti, nebo jak to napsal….

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    A když je tam řeč o Tribunovi, tak to je pěknej blbec.
    Napsal jsem na jeho blog asi 10 příspěvků a on mě tam hnedle „usadil“, že se už už přímo třesu někoho zmlátit, něco zničit a někoho dokonce pověsit a vyznělo to tak, že chci přímo mlátit, bořit a věšet ve velkém.
    Jak nemá sluníčkář argument, už vidí v oponentovi buď xenofoba,rasistu či fašistu (lehčí formy sluníčkářství) nebo rovnou masového ničitele a vraha.(těžší, patologické formy)
    Někteří lidé si neznají, řekl bych, tu správnou míru, což se čas od času stane každému, ale když je to moc často….

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím ale Vy jako náš profík, nejlépe vysvětlíte jak Ryrtíři tak Josovi, že ta podstata výplodu naší korouhve bez vlečného tření, t.jmena Zaorálek nemá absolutně nic společného s jeho stranickým či osobním názorem.
   Protože jak Vy jako profík, tak většina i amatérů již postřehla, že bude docházet k výměně koaličních partnerů – > ANO+ČSSD+KDU-ČSL bude v souladu s plánem transformována na ANO+TOP 09 a starostové + KDU-ČSL + Okamuro_DSSS strana.

   No a každému je jasné že ČSSD půjde cestou nejmenšího odporu tam, kde je nyní ODS.
   Pouze proto zde naše super korouhev bez vlečného tření, plodí ony osvícenecké záblesky rádoby prozřelého.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Když tady byla řeč o tom palcování….
   Tohle je někdy trošku záhada, protože tenhle příspěvek NEMŮŽE dostat palec dolů.
   Není ani nějak kontraverzní, ani agresivní.
   A přece dostal tři.
   Vezměme si Pane Hudče k ruce teorii, že blog, podobný této hodovní místnosti (tedy bez přihlašování, cenzury a velice širokých názorových možností) je určitá zmenšenina celého světa.
   Musíme brát v úvahu, že se tady necházejí-i přes názorovou různost-osoby spíše spřízněné, takže je tento prostor vlastně lepší než zlý, reálný svět.
   A přece se najdou 3 jedinci, kteří dají palec dolů, z důvodů podivuhodných.
   A pak se nemůžeme divit, že ve velkém světě si lidé vrážejí bodáky do pajšlů, střílí na sebe těžké granáty a metají bomby.
   Možná leckdy také ani nevědí proč….protože třeba mě se zdá praktický zisk z některých kampaní dost ošemetný, neodpovídající nákladům….

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    To je tak. Touto síní procházejí volně lidé různí, někteří jen naslouchají, jiní se i připojí. A pak jsou ti, kteří nesmí dovnitř, proto poslouchají za dveřmi a pak ze vzteku buď hází kamením nebo maluji na zeď obrazce. Aby se alespoň nějak projevili.

    To se mi líbí

 6. vonrammstein napsal:

  A hned přímo online ilustrace: Během posledních deseti minut mi přibylo po jednom minusu na všech mých dnešních vstupech-i na vstupech těch, kdo se za mě nějakým způsobem postavili 😀
  A pak s někým debatujte věcně 🙂

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   A oponentům přibyly plusy, zapomněl jsem podotknout 🙂 Jak malý děti. Fakt tomu palcování kromě kočky a taty někoho vážně přikládá nějakej význam??

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Někdo, ne někoho.

    To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Velmi omezeně.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Já na to neomezeně kašlu, ale fascinuje mě, jak to někoho fascinuje 🙂 V případech, jako je tenhle, se nepalcuje Ramštajn za názor, ale Ramštajn za to, že je Ramštajn. O čem to svědčí, to zrovna Vám asi vysvětlovat nemusím 🙂

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Tak tenhle konkrétní palec dolů je moje dílo. A přidělil jsem vám ho za to, jak vytrvale rozmazáváte věc, na kterou „neomezeně kašlete.“

      To se mi líbí

      • lujjza napsal:

       +1

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Myslíte to, že jsem na tenhle fakt do dnešního dne poukázal celkem dvakrát, pokud si dobře vzpomínám?

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Myslím tím, pane z Rammsteinů, to, že za necelou hodinu si dáte práci s tím, abyste napsal tři příspěvky k tématu, které vás nezajímá.
       P.S. Tohle prosím berte jako vysvětlení mého postoje, nikoli jako snahu pokračovat ve zbytečné diskuzi o palcování.

       To se mi líbí

   • tata napsal:

    když už jste se omě otřel…………tomu palcování kromě kočky a taty někoho vážně přikládá nějakej význam??
    myslim že by se našlo hodně přispěvků kdy řešíte palce………ale jo je to pro děti VY UŽ JSTE PŘECE VELKEJ……..NO KDYŽ vám to někdo žere VY PŘECE NEREJPETE.
    no nic na toto sem musel zareagovat……….sice zbytečně………ale umíte dobře manipulovat

    To se mi líbí

    • blbíš napsal:

     ahojte tato, kašlete na rytíře, budou vánoce, jsme tady rádi za vás oba – co bychom si jinak počali. Co se hašteřívá, rádo se má, věřte tomu!!!
     P.S.
     zrovna jsem měl dneska chuť na kulajdu s houbama a koprem a nějak ta chuť asociovala ty Vaše fotky s hřiby, které asi rostly jen u vás. Zdalipak jste je nasušil? Jó, jinak zůstalo u té chutě, bylo kulovaný, protože se peče cukroví a s kulajdou jsem byl poslán do … však Vy už budete vědět.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jaký je cíl té jeho manipulace?

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Dostávám mínusy, zřejmě jsem se vyjádřil nějak nejasně.
      Tak ještě jednou- jaký je cíl jeho manipulace?

      To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Jojo, jednou jsem napsal Vám „serte na palce“, pak jednou to samý tuším Vitttovi, jednou jsem to komentoval u sebe, ale pan domácí to vbrzku smáznul, protože to nebylo úplně slušně. To je vše, pokud vím.

     To se mi líbí

 7. Ahele napsal:

  Tedy opravdu, tentokrát je to tady zábava. Škoda, že už není Silvestr.
  „Ale některý slabší kusy se holt tou minulostí užírají a nenávistí živí a tahaj to s sebou z blogu na blog jak kouli na mozku.“
  Nebudu jmenovat (autora výroku se to netýká) avšak toto by se mělo do kamene tesat a zvlášťě pak těm, kteří pro třísku v oku druhého nevidí břevno v oku svém.
  A to palcování? S tím je to jakbysmet. Promiňte příspěvek tak trochu ad hominem (jak s oblibou říkával klasik blogů fagan nevěda už kudy kam), ale fakt mi to nedalo. 🙂

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Vonrammstein se zřejmě otřel o svaté socialistické božstvo, jinak si neumím ten účinek vysvětlit.

  Druhé kolo regionálních voleb je u žabožroutů dnes, takže tajenka bude známá už večer. Také si myslím, že Lepenka projde jen někde, jestli vůbec. Protože se proti LP spojili všichni stávající bafuňáři, celá politická galerka. Nebezpečně to ohrožuje jejich koryta, celé to hraní si na levici a pravici.

  Regionální žž volby jsou pro celkovou politiku nedůležité – však také volební účast málokdy přesáhne 50%. V posledních letech vycházely vždy opačně než volby parlamentní a prezidentské. Ale že se musel Sarka-Farka spojit s dalšími dvěma stranami, aby dosáhl o procento méně než ostrakizovaná lepenková parta … a to musel – alespoň slovně – vykrást většinu programu Lepenek. Sara-Farka coby certifikovaný loupežník může mluvit o hodně ostřeji – kdyby to samé řekla Máňa, tak ji zavřou. 🙂

  Politika se volbami otočit stejně nedá, to je dokázáno snad už dostatečně. Leda když tomu pomohou nějaké ty bombardéry nebo tanky. Někdy stačí i kulomety.

  To se mi líbí

 9. tata napsal:

  tak poruším mlčení a jen proto že ač s VÁMI někdy ne zcela souhlasím si VÁS vážím…..možná že jsem tu impretaci špatně pochopil ale to otřel jsem psal já tudíž to mělo být asi na mě?

  Vy vté reagci někde čtete náznak……….otřel o svaté socialistické božstvo:?
  Ta má byla jen na téma palců,ano považuju je že dospělí lidé by měli reagovat s palci jako s psaným vyjádřením tudíž palec by měl vystihovat aspon trochu součinost s fakty nikoliv jestli je mi ten či onen simpatický………palec je samozřejmě pohled toho zadavatele,tudíž muže byt rozdilné hodnocení faktů……to jest třeba pohled z jednoho polu do druhého politického spektra je odlišný a vyslovíte tim jednoduše nesouhlas s pohledem toho druhého.Ovšem vždy by tam měla zustat ta hranice nesouhlasu s předloženou myšlenkou nikoliv s osobou.

  Ja ještě šel dal vždy jsem svuj palec směrem dolu zduvodnil,nikdy jsem ho nedal anonimně takže se nikdy nedalo mé palcování nazvat…………………………..Ale některý slabší kusy se holt tou minulostí užírají a nenávistí živí a tahaj to s sebou z blogu na blog jak kouli na mozku.“

  Má reakce byla jen že někdo tvrdí ,………..tomu palcování kromě kočky a taty někoho vážně přikládá nějakej význam??
  ALE přitom sám tomu několikrát věnoval poznámky ve smyslu ubližení,i když tvrdí že mu je to ukradený a to né jen pod tímto.

  PAK je to určitá manipulace defakto zlechčovat pohled druhého že se chová jako dítě ,kdežto on je nad věcí.

  Kde jste našel……….otřel o svaté socialistické božstvo:? třeba to bylo myšleno nak jinak ale marně sem hledal na co jiného,jediná možnost mněla to být reakce na JOS……A TO OTŘEL je jen schoda náhod a špatné umistění přispěvku.

  Víte ono nejde zcela vymazat co kdo napsal jinde,když to má určitou vazbu k danému tématu.ASI jako VY JSTE v životě táké musel brát v potaz jak ohodnotit a co očekávat s jednání určitých lidí s fakty s minula,to vodítko nemůžete ignorovat.Ano muže to být někdy zavadějicí ,ale je to jako když uzavirate naký obchod,dohodu s někým………seženete si preference jestli poznáte že podváděl je dost velká pravděpodopbnost že bude zase a vycouváte………..otázka je jen jak spolehlivý a pravdivý je zdroj.

  TO samé ale je v jednání lidí jejich nazory kdekoliv vyřčené jsou určitým vodítkem jejich chování tudíž je nemužete ignorovat,nesmí to byt pomluvy a nepravdy……..každé mé vyřčené jsem defakto vždy mohl doložit,navic jsem věci od jinud jen dokladoval když měli vztah k danému tematu nikdy já osobně netahal věci mimo dané téma………takže minulost mě nikdy neužirala a o nenávisti nemuže jit ani naznakem…………vždy to byl jen jiný pohled,a třeba nesouhlas ,ale vždy na dané téma nic osobního nebo postižení osobou.
  Abych byl konkretní tak OSOBA vonrammstein je mi ,neumím to nazvat aby to nebylo považováno za urážku asi nejblíže je lhostejnost………co mi není lhostejné to je jeho vidění světa,ten pohled na svět,protože on mluví jak ho plno lidí nenavidí noprávněně jen kvuli jeho osobě.
  nIKOLIV OSOBA je mi PUTNA……..ALE ta nenávist k všemu s leva s dafkou takového panbičkaření,je možné že on osobně by nikdy nebyl schopen něco špatného,ale s velkou pravděpodobností by souhasil s věcmi co se stali třeba v chile………aspon otom psal,on a ne jednou při slově komunista se osypává a cití nenávist a aspon slovně by vše levicové věšel na šibenici v nadsázce řečeno………….to v mém připadě není ……………..otřel o svaté socialistické božstvo:?
  Ale strach že se tato myšlenka ve společnosti prosadí,chápete že zase někdo postaví koncetráky lidem co uvažují levicově,ted jedete na společné vlně k nebezpečí imigrantů.

  KDYŽ se teda vratim co zde nakousl že za vše………………….Jenže změnit mentalitu zženštilých Frantíků je skoro nemožné, obávám se. Už jim tam různé druhy socialistů i horších levičáků perou mozky i duše příliš dlouho. A znovu-rád bych se mýlil.

  Tak si položte otázku,bylo by to vše lepší aby jim tam vladl jinej knirkatej……..neobhajuji že by tam levičaci nedělali chyby o FRANCII moc nevim ale přetočme to k nám kde máme přece jen poznatky

  Srovnejme vlády pravice a levice..u nás…….myslíte že vládnout ve Francii PRAVICE bylo by to lepší……stoho pohledu je potřeba se na to divat………..vidite naký propastný rozdil vlad třeba z let 70/80 proti těmto……………on ano. Dost z VÁS dokonce to minulé považuje v mnoha směrech za přijatelnější……….ON se vždy vyjadřuje s nenávistí co jen spojuje slovo levice otázka kam by souhlasil zajít,zatím podle mnoha vyjadření nadneseně ty věci jak stou levicovostí zatočil PINOCHET………..nejde o nej ale o ten pohled s kterým nebudu nikdy souhlasit

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   „každé mé vyřčené jsem defakto vždy mohl doložit,“
   Podle mě někdy jen vaším zbožným přáním.
   ———
   „Tak si položte otázku,bylo by to vše lepší aby jim tam vladl jinej knirkatej……“
   Tak jsem si jí položil a odpověď zní-NEVÍM.
   Pokud to někdo třeba ví, tak je to nějaký čaroděj, řekl bych.
   —————————–
   „nejde o nej ale o ten pohled s kterým nebudu nikdy souhlasit“
   Tomu nerozumím, přece o „něj“ nejde nikdy, v kontextu o kohokoliv.
   Vždycky jde o nějaký „jeho“ názor.
   Vadí vám nějak Hitler?
   Mě ne, ani trošku, ale některé jeho myšlenky jsou mi dost proti srsti.
   Možná to může být i tím, že jsem Čech, protože být Němec, tak by to bylo nejspíš zase jiné a být Němec v r.1937 by bylo ještě o chlup jiné.
   Ale zase- jsem Čech, ne Němec, takže….nevím.

   To se mi líbí

 10. tata napsal:

  Podle mě někdy jen vaším zbožným přáním.

  To byste bohužel ani nebyl VY kdo převrací vyznam……..nebot ten je vše co jsem kdy řekl o někom že napsal nebo vyslovil tak bylo.nikdy nelžu jinak doložte jednu moji lež………

  .pohled ,názor je vždy osobní……..vtom směru jsem vždy uváděl že to já tak vidím………..ohledně toho pohledu mojeho a vonrammstein sem vždy jen upozornoval že já se toho pohledu vnimání bojím nic vic nic min,nikdy jsem mu neupiral jeho právo ho myt ani bych nikdy nezvedl ruku nebo toleroval aby se to zvrhlo pro koncetráky pro tyto lidi stímto pohledem

  „Tak si položte otázku,bylo by to vše lepší aby jim tam vladl jinej knirkatej……“
  Tak jsem si jí položil a odpověď zní-NEVÍM.
  Pokud to někdo třeba ví, tak je to nějaký čaroděj, řekl bych.

  KRÁSNÁ KLIČKA……..OPĚT ale jen klička od základu…………ano jen čaroděj jak by to bylo na sto procent………..logika je v jiném…………mate ale mnoho případů a vzorů kde vladla jiná politika než levicová,je to tam snad lepší než ve FRANCII..?……………….uplnej jasnej připad je u nás………….bahno bylo při pravicové i levicové……….zde se mužem lišit že já tvrdim že za levicových bylo o chloupek lip……….jinak ale bahno kde rozdili jsou minimální.Takže bych byl opatrnej to házet na levicovej pohled a směr že levice tu evropu přivedla tam kde je

  jinak mi zaráží že na hypotetickou otázku odpovite že nevite………..zde jsem pevně přesvedčen že určitě by bylo huř……….vtom je asi jadro našeho pohledu……….jste asi ochoten tolerovat pro určitou čast vyhlazovací tabory,protože knirkatej tam vede………….nebo jste měl formulovat jinak……třeba že by to nikdy ktomu knirkatýmu nevedlo…………..ano to nevím jen se bojím aby to tam nevedlo

  Vadí vám nějak Hitler?
  Mě ne, ani trošku,
  TADY JA ASI TEN ROZDIL mezi námi ANO VADI on simbolizuje všechnu tu hruzu………jestli toto nejste schopen pochopit,nejde o Hitlera ale to spojené stím,nadrasu vyhlazování.

  odpověd / mě ani trošku / mě přimo děsí.že toto mužete takto formulovat,Hitler se nedá posuzovat jinak než koncentraky nadrasa ,to už není akademická debata co je fašismus čim se vyznačuje…………Hitler a fašismus a ty hruzy je jedno ano pak chápu proč se neshodnem a svůj hlas vždy zvednu proti takovému pojetí to je taky jediné co mohu hrubě se ohradit

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tato, že nikdy nelžete ještě neznamená, že máte pravdu.
   Nemůžu doložit vaší lež, ale mohu doložit, kdy se tragicky mýlíte.
   Ale také mohu doložit, kdy někoho naprosto úmyslně osočujete z něčeho, co se nedá nijak doložit.
   „.jste asi ochoten tolerovat pro určitou čast vyhlazovací tabory,protože knirkatej tam vede……
   Já?
   A jak jste na to přišel?
   Že nevím, jestli by bylo ve Francii lépe za vlády pravice?
   Za jaké pravice, co to je a kdo by jí reprezentoval?
   To je tupé už z podstaty.
   Nějak z toho vyplývá, že by pravci ve Franci měl reprezentovat někdo knírkatý, z čehož plyne, že KAŽDOU pravici reprezentuje někdo knírkatý, a jelikož je úplně náhodou řeč o Hitlerovi, tak to bude asi on.
   Proč by měl jakoukoli pravci reprezentovat Hitler, nebo někdo podobný, to nevím, stejně jako nevím, proč bych měl (asi-to jste tam napsal, abyste mohl pak napsat, že jste to tam přece napsal) nějakou dobu tolerovat vyhlazovací tábory.
   Kecy…
   Vy nejste lhář, tato, vy jste obyčejný sebestředný, namyšlený hajzl!

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    vitto, tohle už bylo přes čáru. Neurážíme protivníka ❗

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Ja vím, Pane Bavore a byl to také úmysl, za což se Vám samozřejmě omlouvám, protože Vaší reakci jsem musel očekávat.
     Ale myslím, že je někdy potřeba i přestřelit, aby se vyjasnily vztahy.
     Pokud tata o někom napíše, že by toleroval vyhlazovací tábory, mohl by to doložit o něco lépe, než že letadlo.
     A urážka to je daleko větší, alepoň já to tak vnímám.
     To tatovo svatouškovství, jak on nic, on vždycky všechno fér, to ti ostatní jsou na něj zlí, to mě leze krkem už delší dobu.

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    hezký na sprostoty nereaguji ale na přetačení vyznamu ano

    Tato, že nikdy nelžete ještě neznamená, že máte pravdu.

    Ano neznamená,taky vždy píši nebo často že to je muj pohled a to že neznamená že se nemohu mylit

    „Nemůžu doložit vaší lež, ale mohu doložit, kdy se tragicky mýlíte.

    ale pak je to jen opět jen VÁŠ POHLED nikoliv že automaticky že se tragicky mylím…….jako nejde doložit co je lepší nebo horší………..opět jste si přispusobil mé psané….já nikdy nepišu že sem neomylný…………naopak dost často napíši že se mylím.

    CO OVŠEM NESNESU PŘETÁČET VYZNAM A NA TOM SE TOČIT A TO JSTE TED PRAKTICKY UDĚLAL V KAŽDÉ VĚTĚ

    .jste asi ochoten tolerovat pro určitou čast vyhlazovací tabory,protože knirkatej tam vede……

    ano takto vytrženo s kontextu celku je to špatná formulace……….jenže v tom kontextu je to o nečem jiném……….otázka byla hypotetická …………ano ne přesně formulováno .
    MĚLO BYT obširněji rozvedeno………… jaká pravice………no tím je je myšleno jiná vláda než kritizováná FRANCOUSKÁ LEVICE………NEBO PO CELÉM SVĚTĚ VLÁDNE JEN LEVICE?já to zjednodušil na nadsázku knirkatej…ZNAMENÁ HITLER……..ANO OTÁZCE SE DÁ vyčist nelogičnost……….trochu jsem zde vložil obavy nastupu nového HITLERA……Potud by jste měl pravdu kdyby jste se v prvni reakci zeptal proč automaticky spojuji jinou vládu s HITLEREM……….Pak bych musel konstatovat že jsem to popsal blbě….jenže vy jste na dejme tomu hloupou ,nespravnou otázku sice jinak myšlenou ale to bych neobhájil………..odpověděl……….že nevite………to by nevadilo……….kdyby tam nezaznělo
    Vadí vám nějak Hitler?
    Mě ne, ani trošku,

    TAKŽE………..Knirkatej znamená jasně Hitler………….jakoukoliv jinou odpovědí by jste zemně udělal blbce,a oprávněně,,,,,,,,,kdybyste vynechal uražky……..a napsal to co ted bylo jasné že má formulace byla blbá……….jenže jestli někdo odpoví že neví jestlí za knirkatého by bylo huř ,a jde dál odpoví že mu HITLER NEVADÍ…….ANO DODÁ……Mě ne, ani trošku, ale některé jeho myšlenky jsou mi dost proti srsti.

    tak bohužel to ve mě evokuje to co jsem napsal………Hitler je pro mě potažmo fašismus to co je vubec pro mě to nejhorší,nejde s mého pohledu odělit….to VE MĚ EVOKUJE že jste asi schopen přistoupit na nákou formu toho co Hitler prosazoval.

    nenadaval jsem VÁM,JEN JSEM POUŽIL hrubý nesouhlas s ideou že je ho možno posuzovat mimo ty zvěrstva,že to někdo muže formulovat ……….mě nevadí ani trošku.

    pro VÁS kecy pro mě to nejduležitější………….vtom pravě vidím tu hrozbu,VY ne,proto jsem se ohradil……………jestli to znamená že jsem hajzl prosím poslužte si……….myslím že tím jsme dodebatovali……….nemám potřebu VÁS PŘESVEDČOVAT ……..JEN nesnesu přetáčet mé formulace.
    takže už jen reakce na naproste přetačení vyznamu……

    takže………..vittta napsal:
    13.12.2015 (18:38

    František Ringo Čech, že?
    To se tam má napsat!

    NEVÍM KDO TO NAPSAL……….ANO mělo tam byt nejsem autor…….jen jsem předpokládal že je jasné že toto tak srozumitelně nejsem schopen vytvořit…..za to se ostatnim omlouvám
    nejsem autor a nevím kdo to napsal ale je to perfektní

    To se mi líbí

 11. tata napsal:

  Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.

  Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.

  Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.

  Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.

  Těžko nás porazit, když nebojujeme.

  A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy dýl jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.

  Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.

  To není špatné.

  Politika tady stojí za hovno
  Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě.

  Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby.

  A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?

  To není špatné.

  Žijeme v drahotě a bídě
  Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost.

  S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.

  Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce.

  Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.

  To není špatné.

  Šéfové jsou parchanti
  Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.

  To není špatné.

  Daně jsou vysoké
  Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.

  Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.

  Nakonec to není tak špatné.

  Zaměstnanci jsou parchanti.
  Jo jo, zaměstnanci jsou líní a nevděční parchanti, kteří jen tak za hubičku makat nebudou.

  Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.

  To není špatné.

  Zdravotnictví stojí za hovno
  No samozřejmě.

  Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater.
  Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbanátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.

  To není špatné.

  Počasí stojí za hovno
  Naprostá pravda.

  V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.

  To není špatné.

  Příroda stojí za hovno
  Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle.

  Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.

  To není špatné.

  Celé je to tu na hovno
  Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.

  Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku.
  A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.

  A to není špatné.

  Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.

  Nejsem cestovatel, nikde jsem nebyl, nic jsem nepoznal a nemůžu nic s ničím srovnávat. I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.

  To není špatné.

  Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

  Líbí se mi tu. Zůstanu tu i příští rok.

  To se mi líbí

 12. blbíš napsal:

  Jsem rozmrzelej a zároveň překvapenej. Rozmrzelej proto, že jsem blbě skočil na jiné www stránky a tak přišel v tom zatraceném wordpressu o téměř dokončenou reakci na „palce“ a překvapenej proto, že zrovna tata sem dal tuto dobře odpozorovanou (Čechovu) pravdu. Jen chci podotknout k vitttovi-tatovi-vonrammsteinovi co se tepou, ani pořádně nevím o co, že jsme přece ve virtuálním prostoru a měli bychom se tu vzájemně brát právě s tím humorem a když trochu zbyde, tak alespoň i s malým nadhledem. A když jsou některé příspěvky na nás „složité“, nebo dokonce takové, že bychom mohli v odpovědi slyšet, co slyšet nechceme, tak je lepší mlčet (nemaje možnost páchat činy). Prostě to nechat koňovi, má větší hlavu. Víte, s tím palcováním je to ošemetné (už vůbec neříkám, že důležité), protože mnozí z nás se tu dokážeme utrhnout a píšeme v mnoha vrstvách – myšlenkách – odkazech – dovtípení se, že NĚKDY je problém se (s úctou ke všem) v tom vyznat. Je zajímavé, že to neplatí pro těch pár dam, co tu občas píší, ty jsou, na rozdíl od nás, mnohem úspornější a čitelnější, myslím si. A co teprve s palci, tato, v takovém mnohamyšlenkovém příspěvku, kde s některými myšlenkami souzníme a s některými třeba vůbec ne? Život je přece o něčem jiném, né? Co mají říkat ti, co žijí na rozdíl od nás blbíšů v REÁLU a mají na starost celou zeměkouli, jako třeba tato zoufalkyně: http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A151212_114641_zahranicni_ert

  To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   možná lépe:
   foto.aspx?r=zahranicni&c=A151212_114641_zahranicni_ert

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    zatracenej wordpress, tak tedy bez fotky, no!

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    ta fotka mi stojí za to, tak ještě jeden pokus:

    je na ní totiž jasně vidět, že máme co do činění s člověkem, který to hraje od zdi ke zdi, ví, že na to nestačí a přece si myslí, že třeba ještě, nějak … a vono to nějak už nepůjde, ale to ona ještě neví!

    To se mi líbí

 13. vittta napsal:

  Ty palce jsou zrušeny, nebo se mi něco pokazilo?
  Podle mě diskuze nemá smysl, pokud není zpětná vazba.
  Palce jsou ta zpětná vazba.
  Odstraněním palců se diskuze nekultivuje, lidé se čas od času nepřestanou hádat.
  Ale je to krok k znepřehlednění významu názorů a každá změna k horšímu začíná podobnou maličkostí…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Když vy dohromady nevíte co chcete. Než jsem ty palce objevil, nic se nedělo. Když jsem je sem konečně dal, tak se vás dotýká, že je někdo použije a když jsem je zase schoval, chcete je zpátky 😆 Jestli si budete ještě stěžovat, tak je nechám zmizet navždy ❗

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Tak to si tedy nerozumíme.
    Já jejich pomocí analyzuji třeba nálady ve společnosti a několikrát jsem se v tom duchu i vyjádřil.
    Že já dostanu mnoho mínusů mi nevadí, protože je mi vesměs jasné, kdy je budu dostávat.
    Ta moje úvaha o palcích dneska se netýkala mého textu, ale textu Pana Hudce, kde jsem jen nahlas napsal to, co si myslím nejen o tomto jeho zcela nenásilném textu, který neměl palce dolů dostat za co, a přeci je dostal.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ten je přece dostal za to, že se mě v jistém smyslu zastal. Beze srandy.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Ano, ale za to je dostat neměl.
      Máš mnoho nepřátel, rytíři, ale proč tomu tak je…..
      Já chápu, že dříve snad mohly některé názory být značně provokativní, ale jedna věc je názor, a druhá věc je osoba jeho nositele…
      Nezdáš se mi agresivní, a člověk může změnit názory, ale sám sebe těžko.

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Samozřejmě, že neměl. Ale moji soukromí hateři takhle uvažují. Hodně to o nich říká.
       Tohle nejsou skuteční nepřátelé, jen žlučovití zakomplexovaní chudáci. Trollové. Ta anonymita je chrání, osobně by mi nikdo z nich nic z toho do očí neřekl. Je to specifický, internetem umožněný druh zákeřné zbabělosti. Když ti daj palec dolů, mají radost, že ti nějak uškodili. Inu, neuškodili. Ale to blbovi nevysvětlíš.
       Mluvím samozřejmě o tom palcování na jméno, nemluvím o tom, když se mnou někdo nesouhlasí a napíše oponenturu.
       Býval jsem agresivní. Jsem vlastně pořád, ale věkem to vůčihledně ubývá.

       To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Klidně nechte 🙂 Mě nerozčilujou, ani netěší. Ale podle reakcí začínám mít pocit, že bez nich by lidi víc přemýšleli nad podstatou příspěvků-včetně svých-, než aby primárně uháněli fláknout palec oblíbenci či nepříteli.

    To se mi líbí

 14. kchodl napsal:

  Regionální volby ve Francii tedy dopadly přesně jak ráno předvídal rammstein, ani nemuseli bořit Vítězný oblouk. Prostě se spolili všichni proti LN LePenové. Nevyhrála ani v jednom regionu, všude, kde měli lepenovci nejvíce, to dostal Sarkozy.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Taky jsem zíral. Myslel jsem, že aspoň něco málo urve.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Varovala…..i porážka může být úspěch.
    Sarkozyho pravičáci neudělají nic, LePenová do těch důležitých voleb, těch parlametních, zřejmě posílí.
    Jestli to nakonec bude dobře nebo špatně, těžko říci, ale za 2 roky (nebo kolik) může být už svět úplně jiný…..

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Neudělaj, jako nic neudělali předtím. Chápu to tak, že lidi jsou tak vyděšený z Hollandovo idiocie, že Šarkézyho momentálně vidí jako menší zlo. A LePenka je na ně furt ještě moc. Což naopak upřimně nechápu. Co se jim ještě musí stát, aby dostali rozum?

     To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jj. Zábavné na tom bylo, jak Sarkozy a ta jeho pseudo-pravice vykradla rétoriku Marie LePenové a vůbec té Národní fronty. Ale jak píšete, reálně neudělají nic, je to přesně ten „nový bordel se starými děvkami“ jako vždycky – jen trochu poupravili fasádu.

     Celkově to ukazuje situaci na hraně – přes brutální propagandu a stachanovské zapojení médií se nepovedlo LN marginalizovat. Takže to někdy někde vyvře. Možná už v těch parlamentních nebo prezidentských volbách. I kdyby stávající establishment postupně měnil žvanění, tak k tomu základnímu – ne vetřelcům, ne multi-kulti, ne ničení rodin a preferování LGBT – se dopracovat nemůže.

     Situace se mění čím dál rychleji. Přes oslavné řvaní západních médií jsou kozomrdi v Sýrii v čudu a jde to s nimi rapidně z kopce. Bude se to stupňovat, jen co Sýrie a ruské letectvo nasadí nové elektronizované vrtulníky a raketomety. Mi-35M už jsou v Sýrii zachyceny na několika fotografiích, jistě tam budou také ty Ka-52 a Mi-28N. Přísun zásob loděmi pokračuje, až tam budou mít Rusové dost materiálu, tak to spustí.

     Důležité je, že je nic netlačí, čas je na jejich straně. Čím déle nechají kozomrdy vyhnít, tím budou slabší. Amíkům mezitím pěkně v přímém přenosu krachuje ten jejich poslední plán se sunnitskými armádami. Jen Turci to vzali vážně a teď jsou v tom sami jak kůl v plotě.

     Syřané začínají obsazovat syrsko-tureckou hranici a uzavírat turkické enklávy, také přes víkend přetnuly několik velmi důležitých silnic. Důležité je také osvbobození Homsu na jihu a postupné ničení džihádistů kolem Aleppa.

     Média už se radují jak tam Rusové „uváznou jako v Afghanistánu“, ale jejich zapojení trvá jen dva měsíce a kozomrdi už melou z posledního – a to Rusové a Syřani ještě nezačali pozemní operace ve velkém stylu, s leteckou podporou bitevními vrtulníky, dálkovými raketomety a bitevním letectvem. Koordinované působení po zemi a ve vzduchu.

     Zatím probíhala jen přípravná fáze – ničení infrastruktury džihádistů, velitelských center, skladů, zásob munice, spojení a dopravy. Plus jejich civilního zabezpečení, hlavně zdrojů zisku pomocí krádeží a prodeje ropy. K samotnému boji vlastně ještě nedošlo. Jen v malém měřítku, kvůli uvolnění nástupních prostorů na velkou ofenzívu a zničení nebezpečných enkláv nepřítele v týlu syrské armády.

     Mezitím probíhalo vybavování syrské armády a milic novou výstrojí, spojovacími prostředky, novou výzbrojí. Rusové zprovoznili linky na opravy tanků a další techniky. Doplnili dopravní prostředky na dopravu munice. Syrská armáda již asi rok intenzivně cvičí, včetně specialistů v Rusku. Toho si západní média nevšímají, ale je to předzvěst bouře.

     Pokud Rusové říkali před dvěma měsíci, že hlavní část operací potrvá zhruba 3-4 měsíce, možná nebyli tak daleko od pravdy – za dva měsíce uvidíme, všechno je teprve na počátku.

     Všechno začne naplno teprve až Syřani rozmístí svoje nové PVO – S-300, Tor-M1/M2, Pancir S1, Buk-M2 a zabezpečí si oblohu. Rusové to vyztuží několika svými systémy S-400 a dalšími menšími, vše propojí do jednotné sítě. Což se zrovna teď děje.

     To se mi líbí

     • Cech napsal:

      Metodika našeho současného postupu, tedy postupu našich vojsk NATO je poněkud jiná než ji představujete Vy kchodle a spočívá v tom, že nikdo nám nemůže zakázat bojovat s IS.
      http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/389103-usa-zrizuji-v-syrii-leteckou-zakladnu-novou-stavi-i-rusove.html
      Proto v budoucnu námi vymezené Syrské území, kde budeme zabezpečovat boj s IS pouze my a po úspěšném zvládnutí tohoto, bude toto území předáno syrské umírněné opozici.
      Nad tímto územím Sýrie si vynutíme bezletovou zónu v souladu s požadavky vznesenými v kongresu.
      Kde také naše letecká podpora, bude doplněna o ten 100 000 kontingent pozemních sil.
      No a než se Rusové a Syřani na něco opravdového zmůžou, tak máme vítězství v kapse.
      Tož prostě taková malá rychlá vítězná válka s IS.

      To se mi líbí

 15. Rosťa napsal:

  Ale božíčku, kdo ty plusmínus palce sežral?Vrátím se, až se vrátí. Bez zpětné vazby nic nefunguje. To ví každý dub.

  To se mi líbí

 16. vonrammstein napsal:

  Mě ten malý palcový experiment pobavil a osobně mi vůbec nechyběly 🙂 Za mě to tak mohlo zůstat.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Člověk pak neví, co vlastně mele.
   To sem přece nepíšeme ty názory pro sebe, ale pro ostatní.
   Sdílíme je.
   A pokud se odstatním nelíbí, není něco v pořádku.
   A bez těch palců to prostě nevím.
   Co se mínusů týká, to také každý pisatel odhadne, kde je dostane, takže by ho to nemělo rozhodit, prostě já píšu kontraverzní text, tak vím, že nebude panovat obecná spokojenost, ale jinak mě zajímá, jestli ty moje kecy vůbec někdo čte….

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    O tom to je. Čtenáři posoudí, jestli příspěvek má, či nemá úroveň. A u pana Bavora to zatím byl parametr, který byl nejen funkční, ale brzdil různé „dobré duše“ tyto stránky rozbít. Bez těch palců a následných reakcí by to prostě nebylo ono. Když se kdysi na diskusích uváděly IP adresy, trollové s mnoha nicky byly rychle odhaleni a měli smůlu. A tak se samozřejmě IP odbouraly. Proto se dnes třeba na PL potkáte v diskusi s tím, že si může jeden trolík přes celou stránku povídat sám se sebou. Pod několika nicky.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Já jsem byl zvyklej se pohybovat na diskusích, kde žádný hodnocení nebylo. Takže mi stačí sledovat, co kdo píše. Souhlas nebo nesouhlas poznáš z reakcí, žádná pomůcka k tomu potřeba není. Je to jen takový zbytný zpestření. Já měl u sebe na blogu hodnocení v podobě hvězdiček, stejně jako tady nad články, akorát já to měl pod. Ale šíleně to zpomalovalo načítání, tak jsem to zrušil. U diskusí vůbec, v tý mojí šabloně to snad ani nejde. A ke mně si taky lidi pokecat nechoděj. Jak taky, když něco napíšu tak jednou za tři měsíce 🙂

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Primitiv….
   No ale u Janiky na blogu jsem si třeba všiml, že je škoda, že už nežije Karel Kryl.
   Že by se měl k čmu vyjádřit, a bylo poukázáno na Zemana.
   Ještě ten Dientsbier..
   Ten chlap žije dávno někde na měsíci.
   Plete páté přes deváté…třeba jak jsme přijali 10 000 muslimů za války v Jugoslávii.
   No, mě by 10 muslimů rozhodně nevadilo ani dneska, kdyby..KDYBY
   KDYBY jich za 1/2 roku nepřišlo do Němec půl druhého milionu a to způsobem velice,velice podvným.
   U mě to není problém 10 000 mulimů u nás, ale problém Evropy jako takový.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    I jeden muslim je příliš. Muslimáctví je v příkrém rozporu s morálkou, s lidskostí, s lidskými právy, s veškerou evropskou kulturou. Není to jen náboženství, je to plán na uchvácení světa, něco velmi podobného nacismu. Zní mi to podobně jako po WWII přijímat esesáky. Je jich jen 10 tisíc ? Žít Kryl, rád bych si poslechl jeho písničku o sluníčkářích. Nevím, jestli by zrovna jim líbila.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.