Tak kdo vlastně tu Ukrajinu řídí ?


toto povídání ke mě připutovalo od Jardy Hudce, ale ani on není autorem

Ti, kteří fandí „nezávislosti“ Ukrajiny, přečtěte si následující řádky. Pár faktů pro fanoušky nezávislosti Ukrajiny.

1. Prezident Ukrajiny Peter Porošenko má občanství Švýcarska a Izraele.
2. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko má občanství mecka.
3. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij má občanství Švýcarska a Izraele .
4. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele.
5. Náčelník SBU (Bezpečnostní služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. … a ministryně financí … nejen že má občanství USA, její hlavní zaměstnavatel je min. financí USA !!!!!!!

A kde je nějaký Ukrajinec ??? 

A kdyby vás náhodou zajímala činnost EU, tak tady taková drobnost Přezkum směrnice o uvádění spotřeby energie a jiných zdrojů

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

104 reakcí na Tak kdo vlastně tu Ukrajinu řídí ?

 1. kchodl napsal:

  A celé to řídí přes telefon, občas zaskočí i osobně, americký víceprezident Biden.
  Jinými slovy, ukrajinští nacionalisté „vyhráli“. 🙂

  Nedávno šokoval Biden všechny svoje ukrošské loutky, když řekl, že budoucnost Ukrošska je v decentralizaci – jako volné federace autonomních státečků. Poroš-Waltzman čumel jak tele na nová vrata, protože do té chvíle byl příkaz centralizovat hlava nehlava, bomba nebomba, válečný zločin neválečný zločin. Fuck the Minsk !

  Protože je více než jisté, že spolu s postupujícím rozvalem Ukrošska budou jednotlivé gubernie následovat příkladu Donbasu a Krymu ve snaze o sebezáchranu, dali to Amíci jako nabídku. Pokoušejí se vyhandlovat s Ruskem výměnu půlky Ukrošska za půlku Sýrie. Něco, co není jejich za něco co není také jejich. Tím věta „o nás bez nás“ dostává úplně nový rozměr, tohle je zkrátka mnohem vyšší level.

  A nejen to, jak je jejich zvykem, současně rozvíjejí několik dalších plánů, kterými chtějí všechny podrazit, i kdyby na tento nový Mnichov Rusáci přistoupili. Navíc to všechno dělají docela veřejně. Kečupář Kerry s tím jel za Lavrovem a Putinem.

  Ještě zábavnější je, že už ten plán rozjeli, jako by to byla hotová věc – a rozšířili „Mnichov“ i o Irák. 21. prosince má proběhnout konference o Iráku mezi USA, Tureckem a Saudy, bez účasti Iráku, samozřejmě.

  S Rusama hrajou na jednu stranu, ale současně vyšlo na povrch, že mají dohodnuto se sunnitskými režimy 100 tisíc vojáků do Iráku, coby „pozemní síly proti ISILu“, leteckou podporu měli dělat především evropské země NATO a „vyztužit“ to měly americké a evropské speciální síly.

  To je během pár měsíců už čtvrtý americký „geniální plán“ ohledně Sýrie a Iráku. Po ISILu, „umírněncích“ a Kurdech.

  Amíci to zkrátka hrají „hop nebo trop“. Začíná to vypadat opravdu podivně.
  Výsledek je předem jasný, stejně jako na Ukrajině před rokem – nevyjde to.

  Nakonec vznikne šiitský pás Libanon-Sýrie-Irák-Írán, který bude fungovat jako sanitární kordon na jihu Ruska a Číny a bránit vznikající „hedvábnou stezku“. Jakmile se rozjede doprava z Číny a JV Asie do Evropy, mohou Amíci poslat svoje svazy letadlových lodí do šrotu, protože jeden z jejich hlavních úkolů byl kontrolovat dopravu nákladu po moři mezi EU a JV Asií, tedy podstatnou část světového obchodu. A to už bude zbytečné, pokud bude vysokokapacitní pozemní spojení.
  Úžiny, průplavy a mořské cesty ztratí podstatnou část své ceny. I kontrola světových oceánů.

  Takže nejde jen o prostou kontrolu uhlovodíků na Blízkém a Středním východě, v sázce je daleko více.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Zde lze považovat Vaši úvahu Kchodle za velmi pravděpodobnou.
   Vzhledem k tomu že proces vyčištění od bojovníků IS, až po Tureckou hranici, je díky hrdinné obraně bojovníků IS velmi obtížný a pomalý.Proto má USA a my jako EU dostatek času na realizací Vámi předloženého řešení, ve prospěch naši západní demokracie.
   Vyhandlovat Ukrajinu za irácká a syrská naftová pole byl zřejmě prioritní kalkul, pro který jsme my jako EU spolu s USA odstartovali majdan.
   Vzhledem k tomu že USA předpokládá vedení 2,5 lokálních konfliktů, tak máme ještě drobnou rezervu pokud nevypomůže ČLR.
   No ale vést lokální konflikt s ČLR, no nevím jestli na to bude stačit ta 0,5 bojového úsilí našich vojsk NATO.
   Máte pravdu v tom, že nyní v těchto lokálních konfliktech konečně nemusí USA spoléhat pouze na svoji armádu(stačí lokální konflikt otevřít a potom nasadit evropská vojska NATO) ale stále častěji s úspěchem nasazuje naše evropská vojska NATO.
   Příkladem je velmi úspěšné použití, hlavně speciálních jednotek východních členů EU NATO v Afganistánu.
   Dokonce i zkouška použití letectva NATO složeného z Francie a VB proběhla velmi úspěšně.Zajisté nyní musí ještě USA odzkoušet interoperabilitu, jak pozemních sil tak i letectva nejen Francie,Turecka a VB ale hlavně Německa pro rozvinutí operací jak v Iráku, tak posléze i v Sýrii.
   Mít Syrská a Irácká naftová pole pod kontrolou, tak čert vem třeba celou Ukrajinu ( o ni se stejně musí postarat a to hlavně finančně EU) a tu část Sýrie, kde ta nafta není.
   Tož asi ano ale já na rozdíl od Vás, to nepovažuji za snahu o sebezáchranu ale tu základní variantu, kterou před tím pro prosazení našich zájmů, jsme museli jak my v EU tak naši spojenci v USA zastínit, tak aby byl zaručen úspěch naší západní demokracie, tím předchozím jemným balastem.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Že se v západní Sýrii zatím netěží ropa ani plyn, neznamená, že tam není. Naopak, pod Sýrií, včetně pobřežního šelfu, bylo nedávno objeveno obrovské ložisko plynu – větší, než na kterém leží Katar.

    Co Západ pořád nemůže pochopit, Rusové prosazují svou suverenitu asymetricky. Pokud by například – jako bylo očekáváno podle zkušeností z Gruzie – vyrukovali na Ukrajině plně s armádou a obsadili celou východní Ukrajinu až po Kyjev, už by na západní Ukrajině byla ona vojska NATO, zčásti tvořená těmi „Visegrad Battlegroups“ a Amíci by tam umisťovali své jaderné zbraně a PRO. V Evropě by zavedli jako reakci na napadení „budoucího člena EU“ obdobu „Patriot Actu“ a prosadili „sjednocení průmyslu a trhu“ z důvodu obrany Západu, tedy nějakou TTIP na steroidech.

    Jenže nic takového se nestalo, tím pádem se Ukrošsko proměnilo v kámen na krku Západu, který bude muset živit EU, protože Amíci od toho dali ruce pryč.

    To se mi líbí

 2. Voda má. napsal:

  Rusko rozmistuje svoje S 300(snad je to správně) do Arktidy. Určitě ne proto, ze by nevěděli co s nima. Všichni koukají na Evropu a Blízký Východ, jenže co se děje tam ?

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Arktida je budoucnost která zastiňuje aktuální Ukrajinu i Sýrii a Rusko si ji nenechá vzít. Ovšem dá se zcela jasně říci, že u Doněcka a Homsu se bojuje za Arktidu. A tam kde se bojuje za Arktidu se bojuje za Rusko. Naše naděje, jen pouhá naděje, je v tom, že Rusko tento boj vyhraje. Pokud ne, prohrajeme všichni, definitivně.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Nedávno někde psali, že tam mají S-400. Na „Nové zemi“. To je to akrtické souostroví, kde kdysi úřadoval a bydlel slavný moravský rodák „Eskymo Welzl“. Měl tam dynamitem vystřílenou jeskyni ve skále, dělal tam nakonec náčelníka, starostu, soudce. V zimě je tam i -70°C. Rusáci tam kdysi zkoušeli jaderné zbraně, včetně Car-bomby přes 50 Mt.

   Život tam popisuje půvabná knížka „30 let na zlatém severu“, kterou podle diktátu Eskymo Welzla sepsali Valenta a „ten druhý kterého si nepamatuji“. Super !

   To se mi líbí

 3. kočka šklíba napsal:

  No tak co na vonrammstein? Určitě už dostudoval :D. Takový inteligentní člověk přece :D.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Sere na tebe, jako vždycky. To je nejinteligentnější, co se dá dělat.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ano inteligence vonrammsteina a jeho přizvukujících je čím dál tím větší, tak pokračujte ;). Budete zanedlouho to samé, Váš výběr ;).

    To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Navíc vy o koze a já o voze, ale tak vaše vysoká a nezpochybnitelná inteligence se opět projevila. 😀 S…t na mě klidně můžete, také bych se styděla kdyby to bylo jinak, leda že byste použil ještě něco výživnějšího, to pak ano ;). Čím víc jste sprostý a hulvát, tím víc jsem já spokojená :D. Takový člověk, jako vy, kdyby mě chválil, tak bych poznala, že už jsem opravdu blízko fašismu.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Tady by mě docela zajímalo co těch 5(bude jich nepochybně do večera minimálně 15), co se mnou nesouhlasí, má za námitku. Ano on , tak inteligentní a chytrý člověk píše úplně o něčem jiném než já. A ptz zde se jedná o Ukrajinu, chtěla jsem vědět co na to vonrammstein, takový expert ne? A jak se já cítím, když je sprostý, je přece moje věc, nebo mám podle Vás být z toho zkroušená?

     To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   ach bóže, vy dva…víte vy vůbec ještě, proč vlastně jste se začali hádat? Já to nevím a pochybuju, že to ví někdo z Bavorova panství. Nechtěli byste to skončit? Třeba si sjednat schůzku za svítání v Bologneském lesíku, nebo v poledne za klášterem karmelitánek – či na jiném vhodném místě, kde by se to dalo vyřešit jednou provždy a neplevelit s tím diskuze… 😦

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Já jsem na rozdíl od vonrammsteina slušná, což Vám asi uniklo. A proč jsme se začali hádat? Vy máte ráda fašisty? Lidi, kteří jsou schopni zabíjet jiné lidi jen kvůli jinému přesvědčení? Nepředpokládám, že máte. A takový on je, a že nyní si s ním rozumíte kvůli imigrantům? No tak jsem chtěla ukázat, že to ale není vše. Zdaleka není. Jen to asi mnohým z Vás nedochází. A nebo dochází ale prostě je to nyní Váš oblíbenec. Ano, to on umí, moc dobře si vzpomínám na jeho zbabělé zdrhnutí z diskusí u vlka když zjistil, že je někdo z oboru, viz ta mladá lékařka ;). Takže je to ke všemu ještě zbabělec. Tak si ho zde užijte. Myslela jsem, že zde jsou ve velké většině slušní lidé, asi nejsou.

    To se mi líbí

    • K-k. napsal:

     Kočko, chápu vaše rozhořčení, ale uniklo vám pár maličkostí:
     – že jste slušná, to je bez debaty, ale že si občas s chutí rejpnete jako první, to zas připusťte vy.
     – váš spor se táhne už tak dlouho, že nikdo, snad krom vás dvou, neví o co původně vlastně šlo. A sledovat za této situace vaše nekonečné okopávání není příliš zábavné.
     – z čeho soudíte, že si s Rammsteinem rozumím kvůli imigrantům? A proč myslíte, že je to můj oblíbenec?
     V tomto duchu by se dalo pokračovat .- ale zkraťme to:
     Zkuste si projít diskuze v poslední době a podívat se, jak moc se v nich angažuju a jak moc v nich souhlasím s černobílým viděním problémů (nejen u Rammsteina), jak moc se zapojuju do ostrého odsuzování a někdy až osobních útoků na osoby, jejichž názory nekonvenují zdejšímu většinovému mínění. Byla bych ráda, kdybyste – až si ty diskuze projdete – znovu zvážila, jestli ty vaše dvě poslední věty byly spravedlivé.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jéééé…..slušná.
     Tyhle kecy…no a co, že jste slušná?
     Jste tím pádem lepší nebo máte větší pravdu nebo co?
     Já sem zase nechodím až tak dlouho, abych věděl nějak víc o vašem problému, ale toho jsem si všiml, že do Ramštajna furt rejete-a to dost hustě a on do vás nezaryl jako první ani jednou.
     No, chuj s tím, ale Ramštajn se nechce s nikým hádat, a to mi připadá v tomto sporu důležité, má asi mnohdy jiné názory, ale hádat se nechce.
     Nechodí sem prudit nebo hlásat „pravdu“, chodí sem poklábosit.

     To se mi líbí

 4. peter. napsal:

  To se mi líbí

 5. Jethro napsal:

  A kdo řídí nás?
  Zřejmě přišly nové pokyny od říšského protektora ohledně aktuálních kampaní:
  – Efekt Miloše Zemana/Donalda Trumpa a jak se šíří do společnosti (blisty.cz/art/80219.html)
  – Miloš Zeman – Donald Trump České republiky (blisty.cz/art/80194.html)
  – Zeman v galerii evropských ultrapravičáků (blisty.cz/art/80191.html)
  – Kdyby Miloš Zeman šířil své islamofobní nesmysly v USA jako prezidentský kandidát, vyvolal by tím globální odsouzení (blisty.cz/art/80186.html)
  – VĚNOVÁNO MILOŠI ZEMANOVI „Kreténi, probuďte se!“ (blisty.cz/art/80189.html)
  – Co dostanete, když zkřížíte Miloše Zemana a Babišovy peníze? Donalda Trumpa (nazory.aktualne.cz/komentare/zemanotrump-a-trumpozeman-cesky-prezident/r~12a024d29e6211e5a405002590604f2e/)
  – Prokletí českého prezidentství od Masaryka k Zemanovi (blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=26456)
  – ZVĚŘINA: Flirt s Hradem? Babiš a Zeman nemají tolik společných zájmů (www.lidovky.cz/zverina-flirt-s-hradem-babis-a-zeman-nemaji-tolik-spolecnych-zajmu-1c5-/nazory.aspx?c=A151209_103407_ln_nazory_sij)
  To jen tak namátkou, při letmém nahlédnutí. Viditelná nová linka Zeman->Babiš->Trump->hrůza.

  Pokud by vás (nedejbože) některý z těch článků zajímal, musíte před odkaz v závorce vložit http:\\

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Čulisty jsou dnes v majetku šílence, který řídí sám sebe. A je obklopen stejnou sbírkou uprchlíků z chráněných ústavů. Patrně důsledek pokusu o jejich integraci do společnosti, která se ovšem (ta integrace uprchlíků) nezdařila.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Víte on anglický profesor, žijící v Anglii volící střídavě Labour Party a Conservative Party velmi obtížně chápe českou náturu 🙄 .

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ale fuj ! Copak Glasgow je v Anglii ?
    Právě jste se dostal do klatby horší než z Vatikánu. Skoťáci po Vás půjdou ať se hnete kamkoliv !

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Ale není vše ztraceno, nezoufejte.
     Pokud Vás navštíví skotský hit-team, řekněte jim, že jste se před nechtěnou urážkou Skotska přiotrávil anglickou whisky. Je všeobecně známo, že je to prudce jedovatý nápoj, způsobující minimálně dočasnou demenci.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Nojo no, nechtělo se mi tam dávat VB, někdo by zase napsal vchod bokem.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      🙂
      Na to si Angličané vymysleli bezvadné slovo „britský“. Což se Skotům pochopitelně také nelíbí, ale musí to skousnout. Stejně jako Welšani a Irové (ti královští).

      To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Promiňte mi tento dodatek ale zde je patrný právě ten rozdíl toho anglického a českého myšlení.
   Praha 10. prosince (ČTK) – Výroky prezidenta Miloše Zemana, v nichž zpochybnil sankce EU proti Rusku za jeho anexi Krymu, nejsou podle Senátu protiústavní. Petice, která v této souvislosti podezírala hlavu státu z velezrady, je proto nedůvodná, rozhodli dnes senátoři.

   Je sice také pravda, že ten český pohled na dění v česku doposud zvítězil.Je ovšem nutné připomenout samotný fakt, že ten anglický pohled na českou společnost, umožnil posunut nejvyššímu státnímu zastupitelství výroky prezidenta jako ústavní delikt do senátu.
   V budoucnu ovšem s velkou pravděpodobností po změně pravidel, které nyní Pavel prosazuje nebude zřejmě muset ani senát hlasovat a příjme se bezvýhradně anglický pohled na českou společnost.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Čuldovi jsem na jednu jeho úvahu napsal toto:
   „Kecálku….
   Vy jste pane Čulíku známý pokrytec.
   Zeman vám vadí, ale hladovějící v Callais na vás zase tak děsivě nepůsobí.
   Ale velkou službu za svých 30 stříbrných svým chlebodárcům neděláte, vaše úvahy jsou proslulé leda svou slaboduchostí.
   Jinak-u nás, v těch strašných, nedůstojných koncentrácích, kde týráme nebohé migranty a humanitární vyžírky si tam podávají dveře, teče teplá voda a lidé dostávají najíst a mají teplo a střechu nad hlavou.
   Až zase budete psát o vyspělosti národů a Češi se u vás umístí někde na konci, tesně před lidožrouty z Madagaskaru, berte tohle na vědomí.
   Vy, vyspělí a uvědomělí zápaďáci necháváte lidi chcípat hlady a zimou…vy dobráci z obýváku!!!
   Umíte leda ukazovat na druhé, kdybyste byl něčeho takového schopen, řekl bych, ať se stydíte.
   Takhle vás mohu poslat leda….však víte kam! “
   ———-
   Už včera nebo předevšírem jsem reagoval i na jiné jeho prohlášení, čas od času to prostě udělat musím, nebo jak to říci.
   Protože kdo ty názory čte, je v podstatě k reakci donucen.

   To se mi líbí

   • Zdena napsal:

    vitto bodujete 🙂 určitě víte že i Hudec má s čulíkem, či jeho redakcí také nějaké drobné…

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To nevím, ale je to velice logické, protože pan Hudec je na rozdíl od Čulíka novinář.
     A být já novinář…..
     Tak fakt nevím!

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A já sem dám i tu první reakci….nedělám to moc rád, abych nevypadal jako nějaký …no, jak se jim říká, co rádi poslouchají sami sebe?
     To se zase Čulda pohoršoval nad tím, že někteří Britové volí konzervativce…
     ——-
     „To víte, pane Čulíku,
     ta demokracie…..
     Každý blb si pak volí koho chce a pak to takhle vypadá.
     V Británii lidé volí konzervativce a v ČR třeba Zemana.
     Ono by to chtělo takovou demokracii, jako měl třeba Hitler, co myslíte?
     Nikdo mu do toho nekecal, lůza makala ve fabrikách, kam patří, a nevolila nějaké konzervativce….
     A já s nimi musím souhlasit, protože oni na rozdíl od vás asi vědí, že Češi, Poláci, Slováci a Rumuni opravdu pracují, ale cigoši z těchto zemí na těch dávkách opravdu žijí.
     No a nejen to, jestě tam páchají různé lotroviny…..
     Ale článek jste jinak napsal procítěně, jen co je pravda…jen mi nejde do hlavy….vy nějak rozlišujete Skoty od Britů?
     Přece jste jeden národ, černí, bílí, žlutí-všichni Britové.
     A také píšete o problémech, které neexistují, no to rád slyším, protože já bych byl rád, aby sem žádní migranti neproudili-ani jeden!
     A mainstream mě pořád straší nějakou uprchlickou krizí a nějakou zátěží, která se musí rozdělit a to víte, člověk si pak myslí, že slovo „zátěž“ je dost podobné slovu „problém“.
     No, naštěstí jste mi to už zase vysvětlil, takže si je tam vemte a v Německu ať si je nechají a celkově ať si je nechají tam, kdo je chtějí, protože tak je to správné.
     Nás-Čechy třeba v Německu po r.1968 chtěli, a tak tam některé z nás měli, na tom nic není.
     No a tohle byste měl nějak rozepsat:
     Šokující rasismus na Novinky.cz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388887-nemecko-vyhosti-dve-romske-rodiny-z-kosova-ktere-se-ani-za-17-let-neintegrovaly.html

     Tak očekávám ostrou reakci, protože to je hrůza, hoďte tam třeba toho Roma, co dostal metál od jejího veličenstva, nebo toho, co se chystá studovat, aby každý viděl, že ne všichni jsou tak nepřizpůsobiví…
     Však umíte pracovat s (hahahaha) (fakty)

     To se mi líbí

   • Tony napsal:

    Blisty již skoro rok nečtu, neb mi byloBlivno

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jak někdy prohraje český pohled na věc, tak jako národ přestaneme existovat.
   Český pohled fungoval prakticky nepřetržitě, celých těch 1200 let, a nemohlo by bez něj vzniknout ani žádné národní obrození.
   Dokonce i za protektorátu to fungovalo, až na extrémy, samozřejmě.
   Co je to „český pohled“ ať si každý doplní sám, ale myslím, že každý Čech vnitřně to slovo chápe, i když se to těžko vysvětluje.
   Lidé, kteří ve společnosti prosazují pohled cizí, jsou nenáviděni bez ohledu na politickou příslušnost jednotlivce.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nezlobte se ale ten cizí pohled s obrovským fandovstvím ve vlastní politickou nesmrtelnost, má u nás dokonce stranickou podporu.
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388985-na-migracni-krizi-muzete-vyhrat-volby-ale-lide-uz-jsou-vystraseni-dost-varoval-sobotka.html

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Četl jsem pár reakcí a nenapsal bych to lépe. Nekecat a dělat.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Já vám budu trošku oponovat, i když Bohoušek není zrovna můj oblíbenec.
     Ten článek je hodně podobný jiným článkům, kde vystupuje Bohoušek v hlavní roli.
     Pindy.
     Klasické politické pindy, slova se mluví a voda teče, myšlenka v podstatě žádná, alespoň ne převratná, všichni se snažíme, všichni jsme humanisté, všichni jsme socialisté, -z toho vyplývá.
     Sobotka ale nedělá reálně nic, je to taková nevýrazná postava, která nikoho nesere, ale-a to zdůrazňuji-nedělá nic v kontextu s přijímáním negrů a čmoudů.
     Není aktivní-a to je důležité.
     Zatím, to se může samozřejmě změnit, ale zatím….
     Zapindal si proti Zemanovi, ani bych se moc nedivil, kdyby se na tom s Mílou dohodli, protože v naší pozici a našimi 10 000 000 duší si až tak úplně vyskakovat nemůžeme.
     Kdyby byl Bohoušek skutečné antičeské hovado, choval by se podle mě jinak.
     A ví Bůh, že antičeské hovado by našlo vydatnou podporu na to, aby se jako hovado chovalo….
     Zahraničních kurev, kterým ležíme v žaludku je dost a dost, a mají i realativně početnou místní kolaboranstkou klaku!

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Já bych to viděl jinak. Sobotka má nádherný, přímo kultivovaný projev a je schopen mluvit na jakékoli téma. A vždy dokáže zázrak. Mnoha slovy neřekne vůbec nic. Na jakékoli téma. Bez rozdílu. Ten by byl schopen hodinu blafat o rozdílech mezi přirozeními a nikdo by na konci nevěděl, kdo je vlastně kdo.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       S tím naprosto souhlasím.
       Do EU to může být ideální, protože z něj nikdo nemá ani respekt, natož strach a nedá se mu z hlediska EU pomatenosti nic vytknout.
       Jaký ale je jako člověk, v tom tápu, takže mlží velice dobře.

       To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Na tom něco je.

      Jak říkají Číňané, někdy je nejlepší nedělat nic. Protože každá akce vede k prohře a ztrátám. S akcí je nutno vyčkat, až bude šance vyhrát.

      Jenže to je čínská moudrost, žluťáci jsou poněkud jinde, tisíc let pro ně nic neznamená a je jich jak mravenců.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Konečně záblesk rozumu z Polska.
       U nás sice zločinci také běhali na Majdan podporovat nácky, ale stát se k ničemu moc neměl a držel se naštěstí zpátky, přes řvaní všech těch křiklounů. Poláci proti tomu byli mnohonásobně aktivnější – výcvikem tisíců zločinců a nacistických teroristů na svých policejních a vojenských základnách mají velký podíl na dnešním ukrajinském neštěstí. Zásobovali nácky zbraněmi, dokonce Ukrošskem prošla i polská dělostřelecká brigáda s čs. houfnicemi Dana, ale tu brzy po ztrátách stáhli. Nicméně tam na straně nácků bojovalo a bojuje mnoho Poláků přes ty jejich zločinecké PMC – soukromé vojenské firmy.

       A tohle všechno jim Ukrajinci zajisté nezapomenou. V první fázi mohou Poláci očekávat nápor nácků, které tak neuváženě na pokyn svých zrádcovských politiků a amerického loutkáře podporovali. Ti se poběží schovat do Polska, až jim doma začne hořet půda pod nohama, což je jen otázka času. A bude následovat zatažení Polska do skutečné občanské války, která v Ruině nastane, než budou náckové svrženi a vyhnáni.

       Nic pěkného. Mouhou poděkovat všem následníkům Pilsudského a snění o Intermáriu.
       Může to dojít až k dalšímu dělení Polska.

       To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Nebo ta samá stranická podpora ale jinak.
    Merkelová si zaslouží poděkování – Jiří Pehe.

    To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Pěkné, díky, takhle dohromady je ta propagandistická linka zřetelná.
   Nedávno Trump řekl, že by do USA zakázal přístup muslimům, to byla velká sranda, jak se všichni sluníčkáři mohli po…t. 🙂

   Ohledně „Blicích listů“, nezbývá než dodat klasickou větu: „To je ale čulík !“.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Díky za návod, ale nezajímá.

   To se mi líbí

 6. Divoženka napsal:

  Už jste tu „novinku“ na novinkách ráno zaregistrovali 🙂
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388859-islamsky-stat-potrebuje-internet-a-evropa-mu-ho-ochotne-poskytuje.html
  Ještě že to ten deník Der Spiegel zjistil…..

  To se mi líbí

 7. Strejda Olin napsal:

  PS dnes jedná o elektronické evidenci tržeb. Koalice usiluje o schválení zákona, ODS a TOP 09 tomu chtějí zabránit a neustále opakují, že systém EET zničí malé podnikatele a živnostníky.
  Já souhlasím s tím, že legislativní podmínky pro podnikání musí být pro každý subjekt stejné. Je nezvratně prokázáno, že někteří podnikatelé (a nejen oni, různé daně musí platit každý občan) se snaží řádnému placení daní vyhnout. Takový přístup je stejně starý, jako je vybírání daní. Daně se prostě platit musí, to je bez debat.
  Čemu nerozumím, to je právě ten odpor pravicových stran k zavedení EET a jejich tvrzení, že tento způsob povede ke krachu některých podnikatelů. Může mi to někdo vysvětlit?

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Je to jednoduché, když to převedete na volební výsledky. Kalousek potřebuje získat a udržet své voliče a nemůže jim nabídnout žádná pozitiva a tak musí využívat co se dá. A neplacení daní, protože o to se jedná, je velký bonus.
   Ono se to mluví o spravedlnosti, poctivosti a férovosti pro všechny. Všichni chtějí a leckomu nesmí do baráku. Když to ale nefunguje, tak to rozleptává společnost. Velká evidence nemusí být tam, kde věci fungují jak mají. Pokud nefungují, musí se hledat opatření. To by mělo stabilizovat společnost a vládu. A o to stojí opozice co nejméně.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    nepřišlo mi,že by Kalousek až tak podkuřoval těm co mají daňové výhody,které jim,převážné většině,extrémně snižují základ daně.
    Pokud si dobře vzpomínám,tak chtěl,jestli doopravdy to nevím,ale mluvil o tom,že sníží výdajové paušály.

    Na to ale miliardář nemá koule,protože těchto voličů je několikanásobně více než těch kterých se týká eet.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Protože to povede ke krachu některých „podnikavců“ napojených na Kalouse

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já vám to vysvětlím úplně přesně.
   Babiš má jako volební takák EET, ODSáci a TOPáci mají jako volební tahák boj proti EET.
   To je celé.
   Samotná EET nebude mít žádný reálný přínos, snad jen nějací mafiálni se nažerou správou toho systému.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    +10 ^ 😀 😀 😀 😀 .

    To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     Naopak. EET se podnikavci bojí jako čert kříže. Já jsem před nějakými 15ti léty vysvětloval kamarádovi z finančáku, že bez křížového prolinkování konkrétních dokladů k placené a odpočítávané DPH najdou prdlajs, maximálně tak do očí bijící čórky debilů, co na oko vyvezou do Polska za 30 mega ocelových svitků a jen díky paní z FÚ, která zavolala výrobci a zjistila, že nic takového tam daná firma nekoupila, objevili ránu za několik mega na vratce.
     S EET to půjde pro velké platby automaticky.
     Poplach je kolem toho velký, argumentuje se likvidací malých.
     Malých se to netýká. Půjde se primárně po velkých rybách, ne po nákupech na stvrzenku do deseti litrů.

     To se mi líbí

     • Jethro napsal:

      No, jak jsem se rozohnil, smíchal jsem to s hlášením dokladů k DPH, co se bude rozjíždět (nebo nebude) od nového roku.
      Nicméně dopad EET je podobný. Vždy jde o párování dokladů k transakci na lince poskytovatel-spotřebitel. Je fakt, že EET má jako vedlejšák donutit trhovce přiznávat alespoň nějaké daně, ovšem pracnost je tak malá, že se obávám, že motivací ryku je vyhlídka nutnosti opuštění některých dosavadních, podnikatelsky výhodných praktik.
      Imho právě jsem se vrátil od řezníka, kde jsem podlehl jeho vábení a nechal tam skoro tisícovku. Myslíte, že jsem dostal stvrzenku?

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Nezlobte se opravdu nemohl, protože to prase kvůli čerstvosti udělal na dvoře a ten kus srnčího, ještě včera štěkal a vrtěl ohonem.

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       Jethro,
       Trhovcem jsem také býval,není problém přiznat 100% příjmů a neplatit žádnou daň z příjmu.
       Legálně!
       To si má ten trhovec tu daň „domyslet“ aby ji mohl zaplatit,když mu vyjde daňová ztráta?

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       nepřehlížím,
       standard dnešní doby je totiž to,že kdo je proti EET je nepoctivý zloděj,který nikdy neplatil a nikdy nechce platit daně.
       něco podobného jako to,že kdo je proti uprchlíkům je xenofob,rasista atd.atd.

       To se mi líbí

      • Jethro napsal:

       To čtenář: jasně. Kdo má nějaké děti a dosáhne na slušný paušál, dostane se na malou daň. Ale to je OK. Prostě mu to podle platné legislativy tak vyšlo. Já jsem mluvil – možná v přílišné zkratce – o lidech, co kasírují casch a nepřiznávají vůbec, ale vůbec nic. Že jsem použit termín Trhovec – omlouvám se. Asi opravdu nemístná zkratka. Co třeba Vietnamec a jeho večerky. Zase jsem se netrefil. Tak stánkaři na Vánočních trzích. Taky jsem si nevšiml, že bych někdy dostal stvrzenku.
       Jo, ale do nebe volající je že mi kamenné řeznictví v Praze spočítá nákup na papíru, do kterého to všechno zabalí, … a … to je tak všechno. O strvzence si také mohu nechat zdát. Myslíte, že to přiznají?
       Hospodští, co kupují flašku na privát ve velkoobchodě a doma to rozlévají panák za 60,-
       Myslíte, že to daní?
       Tak nějak jsem to myslel.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Jethro, to je pozoruhodný koment.
       Proč si tedy o účtenku neřeknete?
       Příznivci EET dělají, jako kdyby neplacení daní bylo dneska státem tolerované, a po zavedení EET už tolerované nebylo.
       To je přece blbost, ale mediální masáž má přesně tohle lidem do hlavy nacpat.
       A teď si vemte, že bude platit EET a vy půjdete k řezníku a ten vám to spočítá do balícího papíru.
       Nebo si něco koupíte na trhu a oni vám žádnou účtenku nedají.
       V čem to bude jiné?
       Nebo to dokonce může být i tak, že si někdo koupí nějakou krabičku, která bude vypadat tako ten terminál na EET, ale bude to jen šidítko, jako když máte u dveří falešnou kameru.
       EET je politikum, v současné společenské situaci je to nesmyslně zbytečné, z velké části i proto, že je krácení daní tolerováno společností.
       Ne proto, že by lidé byli takové kurvy, ale protože lidé nevěří tomu, že stát peníze použije na bohulibé účely-v překladu, pro ně samotné, jak by to mělo být.
       A na negry, cizí války, cigoše, pánbíčkáře a oligarchy nikdo přispívat NECHCE!

       To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   Strejdo Oline,
   i kdyby vám to někdo vysvětlil zleva zprava zespodu zvrchu zevniř dovnitř,tak tomu stejně nebudete chtít věřit a nikdy neuvěříte,protože jste posledních 15let zmasírován tím,že se živnostníci vyhýbají placení daní,no a Babiš tu masáž jen dotahuje do extrému tím,že poctivý se EET nebrání,ale vyžaduje ji,ale nepoctivému EET vadí.

   PS:Takže mě považujte taky za toho nepoctivého.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To je zmatení slov a jeden ze základů politické korektnosti. Slovo „daň!“ evokuje, že snad příslušný subjekt něco státu dává. To má v sobě zakódovaný prvek dobrovolnosti – dávat.
   Staré české slovo znělo „berně“. Stát jedinci něco bere a když si nechce nechat vzít, jsou připraveny sankce. S dobrovolností to nemá nic společného. Však se také daňový/finanční úřad chová obvykle jako úřad berní.
   Nějaké daně se platit musí, to je pravda/něco si stát brát musí. Ale jestli to má být skoro polovina výdělku, to by možná stálo za debatu.

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Ano v té souvislosti si vzpomínám na církevní restituce. Proč nepostupovala ČSSD stejně jako Kalousek? Škoda, že tata tu již není. Kalouskovi to zatím prochází, jak dlouho uvidíme. Přitom církevní restituce byl největší tunel, týkající se každého v tomto státě, je to nadlouho, miliardy a miliardy. Já pořád nechápu proč se ČSSD nebránila, už jen to svědčí o úrovni této strany.

   To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Trochu se mýlíte Kočko. Tenkrát všechny možné obstrukce které tenkrát umožňoval jednací řád, byly použity. Jednalo se nepřetržitě hluboko do noci a to teď nejde. Ale hlavně je pravda, že málokterá strana disponuje takovými gaunery jako je Kalousek a vůbec celé poslanecké kluby ODS a TOP09. A zapomínáte na ÚS. Ten nahrával Kalouskům a ODS.

    To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     Závidím vám váš optimismus. Z dnešního pohledu bych řekl, že ty restituce byly jasně domluvené a ten ryk o tom, jak nám je ČSSD po volbách stopne, no … znáte to. Politika. Osobně si myslím, že nebyl zájem něco s tím udělat. Možná rozkazy, pokyny, výhrůžky a motivace byly takové, že to ani nešlo. Jen trochu kafrat, naoko. Z toho bolí jen huba.
     Vemte si jako analogii hrdinný boj ČSSD proti migrantům. Také viditelně nemají zájem.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      Mně to připadá trochu složitější. Jednak ty restituce nařídil ÚS. Takže pokud by s tím parlament nic nedělal, vyhráli by flanďáci všechno u soudu. Kromě toho ÚS podrazil tento stát a jeho občany když umožnil církevní majetek, který měl historicky veřejnoprávní charakter převést do soukromoprávního vlastnictví a tím ho vlastně ukrást. Byl to prostě daleko širší komplot a ani sám nevím kdo všechno v té krádeži hrál nějakou roli. A v parlamentu v té době vládly extremistické strany ODS, TOP09 a klony z pidistrany soukromého estébáckého fízla. A tu krádež protlačili. A je pravda, že se na př. v ČSSD nenašel žádný skutečný bojovník, který by tu parlamentní obstrukci dovršil jediným možným způsobem, na př. vynesením Kalouska v zubech (jak jsme viděli dnes na Ukrajině v případě Jacenka) nebo rozflákáním řečnického pultu (což se dělo ve vídeňském parlamentu za císaře pána v dobách kdy tam poslancoval Masaryk). Prostě obstrukce .se moc nedaří těm slušnějším.. V současné době nemá Sobotka ani ČSSD se svými 50 hlasy vůbec žádnou naději s tím něco udělat.To jsme viděli. Jakmile se po volbách začalo mluvit o revizi restitucí, Babiš se okamžitě a vyčůraně vymluvil na flanďáky coby koaličního partnera. Dobře věděl,že flanďáci o tom odmítnou diskutovat, že spojenectví s KSČM nestačí, a také dobře věděl, že by ho pravicový mediální mainstream roznesl na kopytech kdyby se do revize restitucí pustil. Včetně toho jím vlastněného. A to by mu na cestě k moci, a o to jediné mu jde, moc nepomáhalo, takže vůbec neměl zájem to riskovat.
      Jediná naděje na změnu by byla kdyby se občané konečně probrali a začali používat hlavu. A přestali volit extremisty jako je ODS, TOP09, KDU, oligarchisticky extremistické ANO a celou tu sbírku vyhnalo z parlamentu. Pak není problém opět zákonem poslat církve tam kam patří. Na smetiště a hlavně pryč z ulice do soukromí. Což je jediné místo kam patří..

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Tvrzení „restituce nařídil ÚS“ je mediálně oblíbený omyl. Ústavní soud pouze posrance Patlamentu České republiky opakovaně upozorňoval, že stát musí problematiku restitucí nějakým zákonem vyřešit a nemůže donekonečna protahovat „dočasný“ stav a z něj vyplývající blokace bývalých církevních „majetků,“ když předtím stát jejich hubami nasliboval kde co, včetně modrého z nebe.
       „Pokud jde o materiální námitky, Ústavní soud především uvedl, že při ústavněprávním hodnocení zákona č. 428/2012 Sb. vychází ze své dosavadní judikatury, v níž sám počínaje již rokem 2005 zákonodárce upomínal na to, že tzv. blokační ustanovení § 29 zákona č. 229/1991 Sb. založilo legitimní očekávání církevních právnických osob. Tato judikatura gradovala nálezem sp. zn. Pl. ÚS 9/07 ze dne 1. 7. 2010 (N 132/58 SbNU 3; 242/2010 Sb.), v němž Ústavní soud označil za neústavní nečinnost zákonodárce a posléze v několika senátních nálezech otevřel cestu individuálním žalobám..“
       http://www.usoud.cz/aktualne/ustavni-soud-vyhlasil-nalez-tykajici-se-cirkevnich-restituci/

       To se mi líbí

      • Jos napsal:

       To je pěkné. US to nenařídil, jenom se usnesl že stát „musí“….
       Také je pěkná formulace „upomínal na to, že tzv. blokační ustanovení § 29 zákona č. 229/1991 Sb. založilo legitimní očekávání církevních právnických osob.“ legitimní očekávání soukromých právnických osob na veřejnoprávní majetek.
       V tom je právě jádro pudla. Ono se to táhlo více jak dvacet let, protože vvěděli se jedná o to, jak převést veřejnoprávní majetek do režimu soukromého vlastnictví. A tehdy se pravice už cítila dost silná na to aby jí to s podporou ÚS prošlo.
       V tomto případě se nejdná ani o restituci nebo navrácení majetku, jedná se o změnu vlastnického vztahu. A ÚS přitom zdatně napomáhal a sekundoval,

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Zase převracíte. Šlo o legitimní požadavek na uzavření bezprávního stavu. Klidně to mohlo být uzavřeno i tak, že prostě tůdle nudle. Ale bylo by to uzavřeno. Na ÚS se odvolávali hlavně Kalousci stejně jako jste to použil vy.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       Josi, tenhle restituční průser se táhne výhradně za poslanci parlamentu a všemi vládami ČR, kteří
       1) spáchali zákon 229/1991 v podobě, která restituce předpokládala; a
       2) nedokázali církvim, zvláště pak té katolické, s odvoláním na dřívější „restituční tečky“ říct: „Trhněte si, nic dalšího už nedostanete!“ a ten pitomý blokační paragraf zrušit.
       A je to tak mimo jiné proto, že v jediném případě, kdy hrozilo, že by levice mohla mít v parlamentu většinu a problém spláchnout, ČSSD neomylně zkoalovala doprava a jako koaličního partnera si pořídila lidovce, kteří nulové řešení vždy blokovali.
       Jak určitě víte, ÚS nemůže nařídit schválení restitucí ani určit, co má být obsahem zákona, může pouze zrušit to, co podle něj a ústavy obsahem zákona být nemá.

       To se mi líbí

 8. oh napsal:

  Pane Bavore, ve vaší hodovní síni se vyskytují potenciální kyberzločinci. Musím vás upozornit, že mám doma nejen více než jednu knížku o počítačích, ale i nějaké manuály a dokonce, o ta hrůza, občas i fušuji do programování. Kdyby vám začali na bránu bušit královští biřici, alespoň budete vědět, čí je to vina. 🙂
  http://www.zive.cz/bleskovky/mate-doma-knizku-o-pocitacich-podle-britu-muzete-byt-kyberkriminalnik/sc-4-a-180694/default.aspx

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tohle…….to…. nemám slov!

   To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Ježišmaria – já taky – obětuje se někdo a pošle mi pilník zapečený ve vánočce? Ale – pokud by mne dali na jednu celu s Ransdorfem, tak by to docela utíkalo – bylo by si s kým na úrovni pokecat.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   No prostě zde je pouze jasně patrné, že anglický a český pohled na nějakou konkrétní realitu, je opravdu hodně ale hodně odlišný.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Á sákryš, to abych rychle vyhodil návody na používání programů!!!

   To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Tak jsem skončil a jsem v p…i.
   Celý život se živím počítači, nejen že mám knížky a manuály, ale i občas šířím tuto nákazu po českých i nadnárodních firmách. Patrně se tak dopouštím … v organizované skupině.
   „Pane inspektore, jak to se mnou vypadá?“ „Inu, v dějinách kriminalistiky byl pouze jediný případ, kdy byl na místě vraždy universální dědic a nebyl to vrah“…

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Pjůser, můj kluk je informatik a má těch knížek plný kredenc. Já mu říkal, že má jít na politologa. Dnes mohl mít zlatý důl jak Pehe nebo Halík. No, nedal si říct a tak si zahrajeme na Koniáše, páč jistota je kulomet ( jak říká jeden můj kamarád ).

   Letmo jsem proletěl internet a co nevidím? Tedy, co vidím! Robejšek má mít přednášku na UK. To rozhorlilo pana profesora CéPutnu natolik, že počmáral informační letáky s dotyčným panem docentem Robejškem. A protože umí psát ( je přece profesor ), tak připsal, že budoucí přednášející je ruský šváb. Je krásné, když máme tu demokratickou svobodu tvůrčího projevu. Pan Smetana od autobusu by mohl vyprávět. A ještě Langerova stará.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Tak to jsem v čudu, mám manuálů a počítačových knížek mraky. Dokonce jsem jich dost i napsal. Kromě toho umím rusky a mám foťák.
   🙂

   Klasické žvásty, které mají vybudit bonzáctví mezi lidmi. Jako v USA, tam stačí být pár dní zalezlý v garáži a něco tam kutit a sousedi na Vás zavolají přepadovku, jen tak z ničeho nic. Přitom Vám zastřelí psa a pokud nepadnete hned na zem nebo si spletou to co zrovna držíte v ruce s pistolí či nožem, tak jste mrtvý. Po vybuzení lidí televizními bláboly o teroristech, sestavujících v garáži samopaly a pekelné stroje se takových šílených případů stalo už mnoho.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Rusky…a dokonce foťák, tak to je totál v prdeli!

    To se mi líbí

   • Antimon napsal:

    Nebojte je nás víc. Já v tom Rusku byl dokonce na školení na vyčislitělnuju mašinu EC1045. To už samo o sobě vypadá dost podezřele 🙂

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Vida ! EC1045, měli jsme dvě. OVC ČVUT. Na jednom jela IBM VMka a na druhém starý DOS z VUMSu (aka kopie IBM360 systému). Zbytek věcí si nepamatuji, bylo to už hrozně dávno. EC1045 v republice myslím tolik nebylo, takže možná, že jsme dávní kolegové ?
     I když tenkrát jsem byl pouhý student a v OVC jsem pracoval na vedlejšák zpočátku coby operátor a pak jako aplikační programátor a ještě později jako unixový systémák. Nakonec, můj první Unix bylo ukradené BSDéčko běžící pod onou VMkou na EC1045 coby virtuální stroj. Na tom jsem se učil základy, v roce 1987-9.

     Jak se říkalo, mělo to nejvíce operací za vteřinu v ČSSR – a nejméně za měsíc, protože než to naběhlo do spolehlivosti, bylo to věčně vytuhlé. Jo, a v Rusku jsem byl také, dokonce mnohokrát. I Lenina jsem viděl. Takže je to jasné. Kyberzločinec a k tomu Putinův agent. 🙂

     Mimoto, mám spoustu návodných knih přímo o kyberzločinu a jistý čas jsem se tím prioritně zabýval, tedy síťovou bezpečností a bezpečností obecně. Dokonce jsem pár kyberzločineckých knih napsal. Dnes je doba tak přiblblá, že slovo jako hacking je zakázané, takže se tomu musí říkat „penetrační testování“. Ale to zase provokovalo tou penetrací feministky a genderistky, takže se ujala zkratka „pentesting“. To nevědí, co to znamená, takže je klid.
     🙂

     To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Moje Labuť vám všem napeče buchty, říká tady odvedle z kuchyně. Nám to nehrozí, my jsem idioti. Počítačoví určitě.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Já jsem taky nevinej, protože s počítačem umím kulový, ale bude na to brát někdo zřetel, když ty knížky se u nás povalují?

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    „Nám to nehrozí, my jsem idioti. Počítačoví určitě.“

    No to by moh říct každej, tohleto.

    Máte doma počítač? Máte. A na Internetu!

    Znáte strejdu Kůkla? Znáte.

    Tak vidíte!

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Mě to nepřekvapuje, on je Putna pěkně agresivní hajzlík.
   Ještě že je to takový sráč, jinak by dával každou chvíli někomu slabšímu do držky.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No když nyní já nevím ale možná to tak opravdu bylo :
    ,,Tady smrdí semeno!“ „Jé promiňte já jsem si krknul“.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   „Katolická buzna“, jak sám říká. To léčitelné nebude. Euthanásie je ilegální, tak bude dožívat někde v LDN. Humanistické akademické kruhy mi to zařízení připomínají čím dál tím více.

   To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Tereza se v Literárkách trochu rozepsala. Kde je schopna posbírat všechny ty informace?
  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21162-saudove-jako-by-na-zapad-ztraceli-imunitu-

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Netuším, kam na to chodí, ale zdá se, že má v inkriminované oblasti dobré informační zdroje.
   Líbí se mi, jak ztrhala saudskou konferenci sysrské opozice. No, náš mainstream má jiný názor, už několikátý den na nás pálí informaci, že syrská opozice požaduje odstoupení Asada.

   To se mi líbí

 10. Strejda Olin napsal:

  Pane Hudče, berně, to je to správné slovo.
  Ano, diskutovat by se mělo o výši daní, o výběru by se naopak diskuse vést neměly. Neplacení by mělo být stíháno jako velmi závažný TČ.
  Materiál, zboží, práce a služby se nevyúčtovávají, kupuje a pracuje se na černo, nebo část na doklad, část bez dokladu. Jako to zaměstnávání s dvojím platem.

  Ani ti pracující důchodci se mi nelíbí (ač sám důchodce). Člověk má být buďto v důchodu a pobírat penzi, nebo pracovat za mzdu třeba do sto let, když na to má a chce se mu, ale bez penze. Přivydělat si můžou senioři brigádami. V tom jsem nekompromisní. Mladí se flákají na pracáku a dědkové a báby makají.

  O podpoře v nezaměstnanosti by se mělo také začít vážně diskutovat. Ať mi nikdo neříká, že nemůže sehnat práci rok, dva, pět a více let! Všichni by chtěli kapitalismus, ale se sociálním zabezpečením jako v socíku. Chtěl jsi kapitalismus? Tak makej! Nemáš práci? Tvoje smůla! Tady máš na 2 měsíce podporu a dál se musiš starat sám. Ani kočka, ani pes, s takovým bordelem budeme stále v prd…
  Stát se má postarat o důstojný život těch, kdo celý život pracovali a odváděli daně a o ty, kteří ne vlastní vinou pracovat nemohou, nebo jsou nemohoucí. Praxe je však taková, že stát živí flákače a celoživotní nemakačenky a pro ty skutečně potřebné pak nemá peníze.
  Pro starost o celý svět se přestáváme starat o sebe!

  To se mi líbí

 11. čtenář napsal:

  Jethro,
  dítě jsem měl v té době jedno,paušál jsem neměl žádný,stvrzenku jsem vydával na požádání,veškeré příjmy jsem měl vedené v peněžním deníku jako denní tržbu,veškeré tyto příjmy účetní nasázela do daňového přiznání.
  U každého prodejce,tedy i toho trhovce mají značný vliv na daňový základ skladové zásoby,odpisy hmotného majetku,popřípadě odpisy ztráty z minulého roku.
  Jethro,Vy všechno vidíte přes nějaký nepodstatný kus papíru(účtenku).
  Dívat se na to optikou toho,že kde není účtenka tak je daňový únik,je pohled člověka,který podlehl dlouholeté masáži socanů.
  Nezlobte se,ale tak to je.

  Kamenné řeznictví v Praze?
  No a co?
  Moje matka takto funguje léta,ráno má v pokladně částku 2000,- v drobných,večer spočítá pokladnu,rozdíl je tržba,kterou si zapíše do deníku,který předává účetní ke zpracování.
  Co když stejný postup má to řeznictví a ten Vietnamec?
  Vidět ve všech prodejcích bez stvrzenky zloděje je špatný pohled.

  PS:Udivuje mě toto „Kdo má nějaké děti a dosáhne na slušný paušál, dostane se na malou daň. Ale to je OK. Prostě mu to podle platné legislativy tak vyšlo.“

  Protože každý kdo chce vědět tak také ví,že výběry daní z příjmů šly rapidně dolů po zavedení právě těch výdajových paušálů.Každému malému dítěti by tedy mělo být jasné,že výběry se opět zvýší po zrušení výdajových paušálů,a že nezdaněné zisky se nacházejí právě tam.
  Legálně nezdaněné,samozřejmě.

  Já nikdy nepochopil,proč má být jedna skupina živnostníků zvýhodněna výdajovým paušálem a ta druhá znevýhodněna tím,že si musí zaplatit účetní.
  Neopomíjím ani tu maličkost,že kvůli tomuto se i na nás,kteří výdajové paušály nemáme,se snáší hněv zaměstnanců,že platíme nízké zdravotní a sociální pojistné.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No vidíte. Teď z vás vyběhla stejná socanská (mládkovská) masáž o škodlivosti paušálů podpořená závistí. Proč oni jo a já ne? Paušály jsou správné ale…
   do určité výše obratu (kdo platí DPH nemá nárok na paušál, protože stejně musí vést nějaké účetnictví)
   větší diferenciace paušálů podle více skupin podnikání (ne každá živnost má náklady 60%)
   nevracení „odpočtů“ na děti – kdo má nulu, tak má nulu

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    konstatování nerovného přístupu k živnostníkům bych nepojmenovával jako závist.

    Selsky řečeno,náklady na zajištění a udržení příjmů je pouze to co jsem skutečně vynaložil a zaplatil.

    Náklady nejsou nějaké stanovené procento z příjmů od ministerského stolu.

    To se mi líbí

 12. peter. napsal:

  Ďaľší statočný veliteľ kozákov v Novorusku,kozácky ataman Pavel Dremov,spolu s Mozgovým a Bednovom najväčší kritik pomerov v Novorusku je zavraždený.V povstaní bol so svojimi kozákmi od začiatku.Česť jeho pamiatke.
  http://vistanews.ru/society/35257-v-lnr-v-rezultate-pokusheniya-ubit-lider-kazakov-pavel-dremov.html

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.