Rozkaz k likvidaci jakékoli hrozby ruským, vojskům v Sýrii…


Vladimír Putin jako vrchní velitel ozbrojených sil Ruské federace vydal rozkaz k okamžité likvidaci jakékoli hrozby ruským vojákům v Sýrii. Prohlásil to dnes na kolegiu ministra obrany RF. Doslova m.j. řekl: „Chci varovat ty, kteří se znovu pokusí organizovat jakékoli provokace proti našim vojákům. Už jsme přijali zvláštní opatření k zajištění bezpečnosti našich vojáků a letecké základny (v Sýrii). Byla posílena novými leteckými oddíly a prostředky protivzdušné obrany“.

Putin dále oznámil, že jednotky syrské svobodné armády v počtu přes 5.000 mužů útočí spolu s vládními vojsky na pozice teroristů.

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/12/11/783284.html

Na stejném zasedání ruský ministr obrany Šojgu informoval , že 95% odpalovacích zařízení ruských strategických jaderných zbraní je ve stavu bojové pohotovosti…

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

31 reakcí na Rozkaz k likvidaci jakékoli hrozby ruským, vojskům v Sýrii…

 1. Kamil napsal:

  Doufal jsem, že se toho nedočkám. Ale, co nadělám .., takže děkuji za příjemné chvíle s vámi všemi… K.
  P. S. Těch zbývajících 5 % je asi ta část co se spouští poslední?

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jen klid, proč sudnávat gatě, když brod je ještě daleko, jakkoliv nemístně tohle přísloví v této souvislosti vypadá.

   Strategické jaderné zbraně a jejich nosiče jsou VŽDY v bojové pohotovosti, to není nic výjimečného. Strategická vojska jsou „ve válce“ pořád, už z principu. Mimo základní stav – bojové pohotovosti – existuje ještě jeden stupeň, to už znamená vysokou pravděpodobnost brzkého odpalu, … no a pak už jen opravdové použití. I ten předstartovní stav se někdy vyhlašuje, většinou z politických důvodů nebo jako test.

   95% stav je poměrně unikátní, protože tyto složité systémy vyžadují mnoho úprav, oprav, průběžných modernizací. Část prochází většími testy nebo výměnami stárnoucích dílů – třeba tritia v jaderných hlavicích nebo přímo celých jaderných hlavic, protože i plutonium a další radiačně aktivní materiály „stárnou“ a musí se každých pár let přepracovat. To samé se týká částí raket, hlavně tuhých pohonných směsí, ty mají životnost třeba jen 10 let.

   U běžných vojenských letadel – až na spolehlivé a nenáročné typy jako je L-159 nebo A-10, … které byly coby nenáročné už konstruovány – je využitelnost 95% skoro nedosažitelná, běžně se žádný typ nedostane nad 60-70%. Vrcholem jsou příliš složité americké typy z posledních let, kdy F-22 má využitelnost jen 28%, případně také 18% podle jiného pramene. Z cca 200 vyrobených tak mohou Amíci nasadit najednou 60 kusů, zbytek se opravuje. Říká se tomu „hangárová královna“.

   Nově zaváděné americké F-35 jsou na tom ještě hůře. Každý delší let znamená týden kontrol a oprav v hangáru. Doba mezi chybami, tedy statistická veličina vyjadřující chybovost – lambda há – je 4h. Což prakticky znamená, že když máte větší počet letounů, aby se statistika projevila, tak průměrné letadlo má každé 4h fatální poruchu, znemožňující let. Když už museli dodat pár kusů F-35B Britům, kteří se velmi zlobili, že dodací doba překročila 10 let, tak je museli přivézt lodí, protože let přes oceán by statisticky nemohla ta letadla přežít.

   Není to nic výjimečného, prostě technicky velmi složité věci jsou vždy takové.

   Šojgu o těch strategických raketách mluvil hlavně proto, že dnešní američtí vypatlanci mezi neocony a žurnalisty posledních 20 let razí tezi, že ruské rakety jsou rezaté a nefunkční a že když USA spustí jadernou válku, tak odstartuje jen pár ruských raket.

   Proto v posledních asi 10-ti letech, kdy Rusové toto nebezpečí analyzovali, vypouštějí jednu strategickou střelu za druhou, v rámci testů spolehlivosti a prodlužování životnosti. Aby i těm idiotům z Fašingtonu ukázali, že jim to funguje.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Abyste se pane Kamile nebál předčasně, tak onen předstartovní stav – říká se tomu různě například Amíci mají rádi barvičky, takže u nich je to zelený stav když se nic neděje, oranžový je ten běžný stav bojové pohotovosti, červený (a pak hnědý, jak dodává klasik) – to je ten předstartovní. Normálně jsou v oranžovém stavu, tj. bojové pohotovosti.

   Vždy za několik let, když bláznivým Amíkům otrne, musí Rusáci „zaharašit atomovkama“, protože Fašington začne vyvádět už moc velké blbosti. To samozřejmě Amíci hned zjistí – nebo jim to Rusáci řeknou sami – a pak nastane kolotoč, protože pro tento stav jsou vyhlášeny plány a ty se musí plnit.

   Což znamená třeba evakuaci prezidenta, vlády a Kongresu nebo minimálně přípravu na ni včetně přerušení normálního provozu a start hotovostních letadel a evakuačních vrtulníků, přípravu hasičů, zdravotníků, civilní obrany ve všech městech opustit s technikou města, plošné poplachy v nemocnicích a státní správě, … je toho požehnaně. Do toho jdou do vzduchu strategické bombardéry s jadernými zbraněmi na palubě, stíhací hotovost, … hrozný – a velmi velmi velmi drahý cirkus. Je vyzkoušeno, že všichni jsou pak na vládu, prezidenta a celou tu smečku idiotů velmi nasraní, kam to svou agresivitou a vypatlaností dotlačili.

   Bohužel, tyto „legrácky“ mají tendenci k opakování protistranou – „když vy nám, tam my vám“, takže v posledních letech se to neděje raději tak komplexně, onen předstartovní stav se nařizuje jen části strategických sil. Třeba jen námořníkům. Nebo letectvu. Nebo raketčikům. I harašení atomem má prostě své meze.

   Strategické války se nikdo bát nemusí, dokud jsou Rusáci vyzbrojení dostatečně, aby měli Amíci jistotu svého vyhlazení, pokud něco začnou, strategická jaderná válka nebude. A naopak, samozřejmě. Ani kdyby bouchaly taktické jaderné zbraně o106. To samozřejmě vyloučeno vůbec není, to se může stát klidně za minutu.

   To se mi líbí

   • danaver napsal:

    A já se tak nořila do toho ukldňujícího textu, ano, důvěřivě, a vy to posledním slovem…

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Promiňte, jestli jsem Vás místo uklidnění vyděsil.

     Od taktické jaderné války na Blízkém východě – pár výbuchů, pak si dají všichni už zase pozor, aby to nepřerostlo – nás bohužel v dnešní americké psychopatické hře moc nedělí.

     Jde o to, že kdo se brání, musí použít mnohem silnější zbraně. A také o to, že nenaplněná hrozba po určité době přestane fungovat, agresor se osmělí. Takové psychologické mezi se Amíci a jejich loutky bohužel už přiblížili a Rusákům nezbude, než reagovat velmi ostře na každou „maličkost“, třeba sestřelení jejich letadla.

     Proto je nutné chápat Putina, když vydal rozkaz „každého útočníka na naše síly okamžitě zničit, reagovat co nejtvrději“. Jen tak lze zabránit větší srážce, která by mohla přerůst minimálně v lokální válku.

     Pokud se Amíci nebo Turci nebo Saudové přestali medvěda bát, musí medvěd vyrazit a pár jich rozsápat, s tím se nedá nic dělat. Nakonec by si Amíci mohli myslet, že Rusáci ve své strategické doktríně „při napadení naší země použijeme okamžite taktické jaderné zbraně ve velkém měřítku“ jen tak žvaní.

     A následovaly by postupné útoky, ohlodávání Ruska. Třeba by zaútočili Poláci s Litvou a dalšími a zablokovali Kaliningrad. Příště třeba Gruzínci. Někdo by vybombardoval nějaký ruský přístav. A tak dále.

     Je to stejné jako při osobní obraně – pokud se dlouho váhá a ignorují se slovní útoky, schválnosti, urážky, vyhrožování, tak to nakonec zajde k fyzickému útoku, protože si útočník začne myslet, že si může všechno dovolit. A místo aby na začátku stačilo dát mu facku, tak ho musíte seřezat jak žito, aby žral půl roku kaši hadičkou. Nebo ho v případě útoku na svůj život či majetek přímo zastřelit. Nesmí se to zkrátka nechat zajít moc daleko.

     To je stejné i třeba v zaměstnání nebo se sousedy. Jakmile si někdo začne otevírat hubu, musí přes ni dostat hned, třeba jen virtuálně nebo slovně. Protože každý psychouš útoky postupně stupňuje.

     To se mi líbí

     • danaver napsal:

      Zatím až tak vyděšená nejsem, jen to ďoblo tak někde mezi žebry… V podstatě jsem něco podobného čekala už od kyjevského majdanu, nastartovat něco v evropské části, to zasmrdělo sírou pekelnou, doteď byly v politice nějaké rozumnější spodní proudy, jenže teď je to – někde jsem četla že američani jsou jak běsnící psi, když se zatnou tak nevidí a neslyší i kdyby krev crčela. Budou tlačit kohokoliv před sebou… Nebude to mít Putin lehké. Jo to jsem chtěla říct: nemám čas být vyděšená, musím držet palce 🙂

      To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Máte pravdu, je lepší dopředu říci, že legrace skončila a jde do tuhého. Vždy se objeví pár cvoků, kteří jsou zcela mimo a začnou zkoušet pevnost protivníka. To nemusí dobře skončit pro žádnou stranu. Teď je jasno pro obě strany a je nutné to vzít najevo.
      Ale to, kchodle, jen opakuji Vaše poznámky svými slovy. Nic víc. Konec konců, lepší opakovat než do toho spadnout.
      Zajímalo by mně jak hodnotíte budoucí vývoj tak do jara. Já bych řekl, že se hrozba naplní tak na 50%.

      To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Kamile, ještě není doba na loučení. Vydrž a počkej na Rusa, ten rozhodne. Pocitově si myslím, že pro ČR by to byla lepší varianta. Možná se mýlím, ale já jim, ale i celému Západu nevěřím. Pan Daladieur a

   To se mi líbí

 2. Strejda Olin napsal:

  „Všichni“ jsou překvapeni ruským vojenským angažmá v Sýrii a zejména notoričtí rusofobové a nekritičtí amarikanofilové kvičí jak prasata, vedená na porážku. Přitom Rusko Syrské přátelské vztahy existují již desetiletí. Např. již v květnu loňského roku došlo k setkání velkých delegací, jehož výsledkem byla dohoda:
  „Na ekonomické, vojenské a finanční úrovni byla údajně přijata tři důležitá rozhodnutí:
  1) V roce 2015 Euroasijský ekonomický výbor vytvoří zónu volného obchodu s Celní unií (Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem), která bude zahrnovat i Sýrii.
  2) Ruská federace bude dále dodávat zbraně schválené Radou bezpečnosti OSN.
  3) Syrský ministr obrany Fahd Jassem al-Freij poletí v srpnu do Moskvy, aby podepsal detailní smlouvu o spolupráci mezi oběma státy. Měla by zahrnovat i rozšíření ruské vojenské základny v Tartúsu a syrského přístupu k ruským satelitním záznamům.
  4) Ruská federace by měla z velké části pokrýt účet za rekonstrukci Sýrie, aby země nebyla nucena prodávat svůj cestu pro saúdské a katarské ropovody.“

  Mimo zájem médií se letos v listopadu uskutečnilo v Abu-Dabí setkání představitelů 28 brigád Svobodné syrské armády se zástupci RF. K nějakým dohodám jistě došlo. Koneckonců i nasazení letectva a spec. jednotek armády RF se uskutečnilo na základě regulérní dohody mezi zákonnými vládami dvou suveréních států. Že se Asad a Putin Západu nelíbí a má své představy o řešení situace, je z hlediska mezinárodního práva irelevantní.
  Jaké jsou představy USA a EU, to vidíme v Afghánistánu, Iráku, Libyi, Tunisku, Kosovu a jinde. Stabilní diktatury byly svrženy a nahrazeny občanskými válkami, chaosem, nárustem náboženského extrémismu, terorismu a masovým útěkem stovek tisíc až milionů lidí z těchto „osvobozených“ zemí.

  A co se situace na Ukrajině týče, nezapomeňme, kdo v době kyjevského banderovského Majdanu tleskal a radoval se – Schwarzenberg, Kalousek, Fiala, Zaorálek, Kocáb, Štětina, Bělobrádek, akademická obec, tzv. nevládní lidskoprávní organizace aj. Tuto bandu štváčů, podporujících kdejaký krvavý převrat by bylo potřebné, když tak rádi bojují, nasadit do první linie.

  To se mi líbí

 3. Jethro napsal:

  No, není se čemu divit, když je možné oficiálně prohlásit válečný zločin, tj. střelbu na vojáka na padáku, za oprávněnou obranu. No a Turek, co se za 17 vteřin tak po…l, že sestřeli ruský bombardér, měl také právo.
  Z toho plyne jednoduchý závěr: USA, GB, SRN jsou v Sýrii protiprávně. Proto, pokud jim někdo sundá pár letadel, bude to sebeobrana podle mezinárodního práva.
  Jsem si jistý, že ruské stíhačky v souladu s právem vyzvou narušitele k opuštění vzdušného prostoru. A že ti piloti, hnědí až za ušima, poletí dál, i když budou vědet, že patrně půjdou k zemi.
  Jedním jsem si sakra jistý. Pokud Putin rozkázal toto, je už v Sýrii a jejím okolí připraven na cokoliv.

  To se mi líbí

  • danaver napsal:

   Jestli je možné, připravit se na cokoli… Párkrát jsem narazila na podezření, že sestřel byl proveden tureckým letadlem, ale jestli bylo skutečně turecké a jestli v něm byl i turecký pilot, to už prý tak jisté není. Dneska je to zase divná provokace turecké rybářské lodi. Jsem tak podezírává, že radši začnu psát „turecké“. A je mi z toho slabo. Protože triky s převlečenýma uniformama jsou staré jako svět, ale sakra účinné.
   Já bych tam do těch vod poslala loďky s člověkama v tísni. Myslím tu organizaci. Naplnila by tam své poslání až po okraj 🙂

   To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Pokud si někdo myslel, že si ze sebe nechá Putin udělat ořezávátko, tak se pravděpodobně mýlil. Ono se dá předpokládat, že běžný amík je po stránce inteligence na tom stejně jako ta naše „Pražská kavárna“ a někteří nesluníčkoví diskutéři už byli natolik rozhorleni, že tu kafárnu nazvali fekálnou, neřkuli ( výraz byl demokraticky cenzurován samotným Rosťou ).

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Nějak jsem to nedončil. Jak je možné, že tento p(r)ohavloidní magorismus v této zemi má v TV prostor.? Jak je možné, že na ty jeho lži nikdo v TV nereaguje? Proč v TV nikdo nepustí jeho pojev z těch balkónů? Jsem já jedinný blb?

   To se mi líbí

 5. kchodl napsal:

  Dosavadní vývoj a všechny informace vedou k opatrnému optimismu. Jaro bude, všechno ostatní je nejasné.
  🙂

  Neokoni jsou pošuci úrovně Hitlera a jeho bandy. Povedlo se jim nemožné – spojit Čínu coby lidnatou výrobní zemi a Rusko jako po zuby ozbrojené zbrojaře, kromě toho velké vlastence a nezdolné bojovníky, ochotné trpět pro vlast v nepředstavitelné míře. S kompletní zásobou nerostných surovin, potravinově, energeticky a technologicky soběstačných na největším kontinentu světa. Indie a JV Asie hned vedle. Tento „světový ostrov“ je nezávislý na uplatnění americké moci, která je hlavně námořní, v pozemním boji jsou Amíci bez šance, protože to vyžaduje velké oběti, pokud je protivník co k čemu a má letectvo a PVO, což Rusáci jsou a mají a Číňani brzy budou a budou mít. Až se postaví pozemní obchodní trasy z Asie do Evropy, ona „hedvábná stezka“, mohou Amíci kroužit se všemi těmi svými letadlovými loděmi kolem dokolečka a poštěkávat. Víc nic.

  To je geopolitická strategická chyba epochálního rozsahu, skutečný supervýkvět jejich bezbřehé idiocie a namyšlenosti. Něco takového je v dějinách zcela nevídané.

  Tím je určeno vše. Ve válce musí tím pádem USA prohrát, pokud bude. Protože 1+1=2. USA místo pěstování si spojenců všechny okrádají a vydírají, takže jejich „spojenci“ na ně kašlou nebo brzy budou, už z důvodu vlastního přežití. Evropu se snaží vykrást přes TTIP a poroučet arogantně všem. Znepřátelili si celý svět, jejich „spojenci“ se jich bojí více než nepřítele.

  Vzato do krajnosti, pokud by někdo strategickou jadernou válku „vyhrál“, byli by to Rusové, protože mají obrovskou zemi, obyvatelstvo a průmysl není přehnaně soustředěný a někdo by vždycky zbyl. Jenže v USA ne, tam jsou osídleny a průmyslové jen východní a západní pobřeží, ve zbytku země toho moc není, co by stálo za řeč. Mimoto platí i základní matematika: plocha osídlené země s osídlením větším než nějaké minimální, lomeno počet strategických jaderných hlavic, který je na obou stranách skoro stejný. Čísla mluví jasně, i v tomto základním je na tom tom Rusko o hodně lépe. Nemá cenu pokračovat, je to jen pro ilustraci, že taková možnost je pro USA nesmyslná předem, i kdybychom pominuli radiační a klimatické efekty.

  Pošuci mohou leda snít o „prompt global strike“, o hypersonických křídlatých střelách, které „odzbrojí“ Rusáka, takže pak ho bude hračka zotročit a vyhladit. Jako předtím o stealth bombardování Moskvy atd. Samé nesmysly, to si mohou rovnou pustit „Star Wars“ a opájet se paprskovými zbraněmi a Hvězdou smrti.

  To samé se týká „přiškrcení“ Ruska, rozpoutání revoluce v Rusku, svržení Putina, etc. Po mnoha letech „svrhávání Putina“ má Putin oblibu přes 90% a ruská federální vláda to dotáhla na 86%.
  Protisystémová opozice je k smíchu, nikdo ji nepronásleduje, nestojí to ani za to.

  Jedna bláznivina větší než druhá. Zahnáním Ruska a Číny do jednoho tábora všechny možnosti padly. Nepomohou ani žádné manipulace s cenami, embarga a tak dále, protože globalizace postoupila a dříve rozvojové země umí vyrábět co chtějí nebo to brzy umět budou.

  Spíš bude revoluce v USA než „Majdan“ v Rusku, při popularitě dnešní ruské vlády a prezidenta. Rasová i národnostní otázka v Rusku nepředstavuje větší problém, na rozdíl od USA. Předpověď STRATFORu, že se do deseti let Rusko rozpadne na mnoho státečků je v tomto světle velmi iluzorní – spíše taková věc hrozí USA. Že není v Rusku střední třída ? A kde se berou záplavy ruských turistů v celém světě ? Nemá cenu pokračovat.

  Amerika je dosud vědecká a kulturní velmoc, nejvyspělejší, ale tendence je hrubě sestupná. Souvisí to s tamním nacismem, zločiností a nesvobodou, která je v porovnání se světem čím dál výraznější. Demograficky to s USA vypadá hůře než s Ruskem, o kterém se 100 let mluví, jak hyne na alkoholismus etc. Zaplavují je latinos a nevzdělatelní nepracující paraziti z celého světa. Bílý člověk je tam pomalu jak vyvrhel, v té dnešní sluníčkové multi-kulti ideologii. Tahle bláznivina je zničí mnohem rychleji než Rusáky vodka.

  Ohledně Ukrajiny a Sýrie, to jsou spojené nádoby. Obě americké akce fatálně selhaly.

  Ukrajina půjde od desíti k pěti, postupně bude erodovat centrální kyjevská vláda a k Donbasu se budou připojovat další gubernie. Za čas vzniknou z Ukrajiny dva státy, v zásadě podle rozložení hlasů z voleb 2012. Ukrajina ztratí přístup k moři, zbude z ní stát kolem Lvova. Zbytek se připojí k Donbasu, ale může to pár let trvat. Dá se čekat vnitřní občanská válka nízké intenzity a občasné americké provokace směrem na Donbas a Krym. A uprchlíci do EU.

  V Sýrii to bude obdobné, USA už prohrály. Čím déle to budou prodlužovat, tím hůře dopadnou oni i režimy, které vydržují – mimo Izraele, který je čím dál více chráněn Ruskem a Čínou – a to se vleče již dlouho, například hned po první válce v Perském zálivu Izraelci tajně předali raketové systémy Patriot Číňanům k okopírování, i jiné západoevropské a americké technologie. Od žluťáků to hned za něco vyměnili Rusové, jak vyšlo po 25-ti letech najevo. Už jen z toho, že to bylo zveřejněno je vidět, jak se americká moc na Blízkém východě kvapem hroutí. Špatně může dopadnout Turecko, po něm i Saudská Arábie a některé další brutální feudální diktatury, především Katar.

  Nejbližší vývoj je těžko detailně předvídat, ale celkově je jisté, že Rusové budou zachovávat mezinárodní právo, podporovat zákonnou vládu Sýrie a Iráku. Dojde k de-facto vyhlášení Rusy zabezpečené bezletové zóny nad Sýrií. Rusové, pokud k tomu nebudou donuceni, nebudou přímo bojovat s USA nebo americkými spojenci, budou se všechny snažit tlačit do koordinace boje proti ISILu a džihádistům v rámci mezinárodního práva, tedy přes to bagdádské centrum. Manévrovací prostor USA se tím pádem bude velmi zužovat. Turci budou nuceni vycouvat z Iráku nebo budou jejich tamní jednotky izolovány od zásob, takže se dříve či později stáhnou samy. Kurdská americká karta selže, to je jisté už teď. Zatím poslední USA pokus je zatáhnout do toho všeho armády svých sunnitských diktatur, ale jejich úspěch je v Iráku i Sýrii vyloučen, znamenalo by to pro ně rozběhnout šiitsko-sunnitskou otevřenou válku s iráckými šiitskými milicemi a armádou, podporovanou Íránem. Všechny země mají šiitské menšiny, některé z nich, třeba Saudové, velmi významné, protože ovládají území, kde jsou hlavní Saudské vrty. Všechny tyto státy jsou vnitřně před výbuchem a musí obratně manévrovat, jinak jim hrozí katastrofa jak vnější tak vnitřní. Saudové jsou mimo to zapleteni do války v Jemenu, ani to nedokáží zvládnout. Jediné, co by USA pomohlo „zvítězit“ v Iráku a Sýrii – alespoň částečně a dočasně, obsadit polovinu Sýrie za Eufratem a přilehlou část Iráku – by bylo nasazení amerických nebo evropských pozemních vojsk ve větším počtu, 100 000+ mužů s veškerým vybavením. Jenže to nejde bez přímé války s Ruskem, protože bez leteckého krytí nejsou Amíci ani Evropané schopni ničeho, jejich údernou silou jsou letouny letecké podpory, pozemní jednotky jsou víceméně ozbrojená a obrněná vojenská policie na pacifikaci již poraženého nepřítele. Mimoto by to bylo absolutně nepřehlédnutelné porušení mezinárodního práva, porušení všech slibů prezidenta a jeho administrativy a to je celkově politicky neprůchodné. Postupně tedy budou USA zatlačeni do spolupráce s Ruskem při skutečném boji proti ISILu a džihádistům a jejich rozhodovací role bude minimalizována. Čím dříve se začnou stahovat, tím stabilnější zůstanou jejich „spojenci“ v oblasti. Jinak hrozí, že Turecko dopadne podobně jako Ukrajina a Saudové ani Katar neudrží diktaturu pohromadě. Každá hůl má dva konce a pro Rusko a Írán není nic snadnějšího, než začít mohutně podporovat zbraněmi třeba turecké Kurdy. Nebo Saudské šiity.

  To všechno pochopitelně platí, pokud se nezmění nějak zásadně podmínky. Neokoni jsou zločinní blázni a jsou schopni všeho, třeba vypustit nervový plyn v nějakém západním velkoměstě coby false flag, možná dokonce špinavou jadernou bombu nebo něco takového. K opravdové jaderné zbrani snad nesáhnou, to by nešlo vysvětlit, kde se vzala – a výrobce štěpného materiálu lze snadno analyzovat z radiačních zplodin jaderného výbuchu, z poměru izotopů vzácných plynů.

  A na základě „teroristického útoku“ nějak sesmolit „západní intervenci“, podobně jako to provedli proti Iráku v roce 1990 či spíše 2003. Pokud se o Amících dá něco s určitostí říci, tak opakují úspěšné recepty do zblbnutí. Proto je klidně možné, až jim poteče do bot, že nastane nějaký „teroristický“ útok na Evropu zbraněmi hromadného ničení, s cílem vybudit „spojeneckou“ intervenci. Nic menšího už jim nepomůže, obecenstvo už je značně otrlé. Je možná i podobná věc v USA, ale vzhledem k volbám se to nedá předpokládat, to by moc zamíchalo situací a vyhrál by protimuslimský Trump, nikoliv současná multi-kulti banda, až již neokoni schovaní za republikány nebo „liberální intervencionisté“ krytí za demokraty.

  A možná to dopadne ještě úplně jinak. Předpovídání je obtížné, hlavně když se jedná o budoucnost.
  🙂

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Ano, s největší pravděpodobností to dopadne jinak. Do „hry“ nepochybně vstoupí tak „banální hráč“, jako je příroda. Počasí a tipnul bych si ještě epidemie. nemyslím si, že 21. století bude zlatým věkem lidstva 😦

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Zlatým věkem již bylo technické 19. století, věk páry a elektřiny. Obrovské naděje a stejně obrovské krutosti. Dalším zlatým věkem bylo 20. století, věk atomu. Obrovský rozvoj kvality lidského života a největší války v historii. Zlatým věkem bude i 21. století, předpovídaný věk míru a bezdějinnosti. Čímpak nás ještě překvapí? Jaký trumf vynese?

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    https://www.youtube.com/watch?v=i7G2Uo_4qnM"= tohle v našem parlamentu neuslyšíte

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Dosavadní „zlaté věky lidstva“ stály v porovnání s dneškem za prd. Nepochybně to tak bude i s 21. stoletím. Propojení 7 miliard lidí internetem se musí nějak kladně projevit. Je to nový knihtisk, stejný převrat pro celé lidstvo. Věda, pokrok. Laciná doprava, levná energie, …

    Bohužel je dnešek plný anti-civilizačních pošuků. Ale to bylo zřejmě vždycky, jen nebyli tolik slyšet. Možná byli, stačí si přečíst běžné noviny z 19. století. Tam je třeba známý výpočet nějakých profesorů, že Londýn bude do výšky 4m nebo kolik ucpaný koňským hnojem, nejpozději v roce 1930. Protože lidí bude mnohem více a tudíž bude muset být více koňů pro zásobování, pro rozvoz z železničních stanic. A to bude strašný problém – v celé Británii nebude dost píce pro koně a mimoto města se ucpou hnojem, který nebude mít kdo odvážet. A čím. Takže jediná rozumná cesta je většinu lidí postřílet (tím tyhle úvahy zachránců lidstva vždycky končí – předtím, tehdy i dnes).

    Apokalyptických vizí se dá vymyslet nesčíslně, hlavně všichni levičáci si v tom libují.
    Stačí si přečíst třeba Kellera, ten už sice neprojevuje ten mladický zápal jako dříve, nicméně apokalypsu odsouvá stále dále – jako Jehovisti Armageddon. Všichni tihle magoři jsou stejní.

    Epidemie ? Leda při úpadku na úroveň 15. století. Třeba v ISIL oblastech mají na ulicích pro výstrahu nepohřbené mrtvoly nevěřících nebo odpadlíků od islámu a tak se do nich dala parazitní leishmanióza, to nikdo z Evropy tak 5 století neviděl. Média vydávají za strašlivou epidemii i chřipku, když umře 100 lidí celosvětově.

    Příroda si dělá svoje, ale tak to bylo vždycky. Zelené bláboly jsou bláboly – měli bychom dementům zavřít hubu, protože například celá akce biopaliva vedla jen vykácení dalších pralesů a nesmyslnému pěstování řepky, palmy olejné a dalších, což je jednak mnohem dražší než nafta z ropy, škodí to mnohokrát více životnímu prostředí a chudáci chcípou hlady, protože se to pěstuje místo obilovin, rýže, manioku, …. Dtto OZE, zákaz jaderných elektráren atd.

    Jeden nápad po druhém, který z těch zelených dementů vylezl, je lemován katastrofami, biliony vyhozenými do kanálu (a do těch správných zelených kapes) a mrtvolami.

    Možná přiletí Špagetová obluda a celou planetu omotá špagetami a bude po ptákách.

    To se mi líbí

    • brtnikvbrlohu napsal:

     Má řeč.

     To se mi líbí

    • pepan napsal:

     Jak chcete dementům zavřít hubu?
     Dyk jde o prachy. A velký. Od těch dob, co po Patlamentu pobíhal Bursík se svojí pichnou otesánci nakynuli. Nejde jen o Babiše a jeho řepku, Buršem protlačenej „zákon“ o biopalivech, kde ty srágory (to není expresivum, v řadě případů jde skutečně o exkrementy) maj, podle „zákona“ emisní faktor roven nule, jsou tepelné elektrárny a teplárny nuceny nakupovat „biopaliva“, aby si administrativně snížily emise a tím pádem i emisní poplatky. A vono to „biopalivo“ často urazí cestu od zdroje k českému kotli, jak třeba v případě lodních nákladů žluklejch palmovejch oříšků přes půl zeměkoule. A přesto se to obchodníkům s „biopalivy“ finančně vyplatí.
     A tenhle švindl platíme všichni, v účtech za elektriku, kolonka „podpora OZE“.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No ono je to najednou pro nás strašně jednoduché.
     Jak zabezpečit potřebnou leteckou podporu IS.
     http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/389103-usa-zrizuji-v-syrii-leteckou-zakladnu-novou-stavi-i-rusove.html
     Postupně USA převezme iniciativu a vymezí velmi malé teritorium a pouze v něm bude moci Syrská armáda působit s leteckou podporou Ruska.
     Následně v budoucnu pokud USA také neodsouhlasí leteckou podporu, tak nebudou Rusové mít právo v jimi vymezené oblasti za eufratem působit.
     Celkem toto samotné rozdělení Sýrie 3:1 ve prospěch USA je mistrovský kousek, který bez zvláštního úsilí nám v NATO přinese konečné vítězství.
     Takto lze převzít celý region a vrátit jej do správy IS, aniž by se muselo sáhnout na nějaká ta zvlášť citlivá opatření proti Rusům.
     Tož takto lze velmi rychle omezit Rusko, aniž bychom museli zvyšovat náklady na bojovníky IS.

     To se mi líbí

   • danaver napsal:

    Na přírodu bych nesázela. Dostala befelem z Paříže rozkaz zdržet se oteplování, ani půl stupně jí nepovolili. Maj to pevně v rukách, kluci globálisti.
    Možná až moc. Nevěříte někdo na chemtrails?

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Obávám se její reakce. Příroda si moc poroučet nedá…

     To se mi líbí

     • danaver napsal:

      Ono se už možná něco děje, tak prudké a nelogické změny počasí…jenom se to bagatelizuje, no a svádí na nějaké naše plyny, abychom neviděli odkud skutečně vítr vane 🙂 protože, co já vím, možná se tady dole jenom tak pošťuchujou, a skutečná válka probíhá nad našimi hlavami 🙂

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Na tohle zase nevěřím já. Prostě přírodní cykly se střídají a teď si tu užijeme ten „oceán“. Pak zase bude „ledovec“. Jen je otázka, kolik desítek či stovek let ta změna bude probíhat. Oni si v tomhle směru nejsou jisti ani všichni ti archeo, paleo či jiní logové přes dávnověky.

       To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.