Islámský stát přešel do protiútoku po „nešťastném“ bombardování pozic syrské armády letadly „spojenců“ …


Podle sdělení Life News, s odkazem na armádní zdroje, upevnili bojovníci Islámského státu (IS) svoje pozice poblíž města Dayr Az Zawr poté, co byl tamní výcvikový tábor 68. pluku syrské armády napaden ze vzduchu. Podle tohoto sdělení byly při náletu zničeny 4 syrské tanky a zabito 6 vojáků. Při následném útoku islamistů na linii dotyku bylo zraněno 27 syrských vojáků. Podle sdělení armádních zdrojů šlo o dva nálety skupiny údajně britských a francouzských letadel, které na pozice syřanů vypálily minimálně 24 raket. Právě neprodlený útok islamistů po náletu vede k přesvědčení, že nešlo o „omyl“ spojenců. Zdroj připomíná, že syrské ministerstvo zahraničí už předalo Radě bezpečnosti OSN protestní nótu v souvislosti s nočním náletem koalice vedené USA na tuto vládou kontrolovanou provincii, při němž byli zabiti tři civilisté.

Stalo se poprvé od zahájení operace mezinárodní koalice, že byli zasaženi syrští vládní vojáci.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=gqZIwUDHHsU

Zdroj: www.politikus.ru

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

40 reakcí na Islámský stát přešel do protiútoku po „nešťastném“ bombardování pozic syrské armády letadly „spojenců“ …

 1. oh napsal:

  Abychom nemluvili jen o samých vážných věcech, mám tu zcela OT jeden případ zapomnětlivosti dovedené do extrému:
  http://zpravy.idnes.cz/letadla-ztracena-kuala-lumpur-malajsie-dyh-/zahranicni.aspx?c=A151209_123320_zahranicni_aba

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Již na začátku jsem se zmiňoval o této možnosti podpory pozemních operací bojovníků ISIL.
  Zřejmě se nejedná o nic co by se vymykalo již rok provozovanému bombardování.Pouze se domnívám, že nyní poprvé může syrská armáda poukazovat jak probíhá letecká podpora jednotek bojovníků IS.
  Vzhledem k tomu že při útoku proti syrské armádě, byly použity spec rakety na likvidaci obrněných cílů a také byly 4 tanky syrské armády při útoku zničeny, nejedná se evidentně o žádný omyl.Spíše je možné tento útok charakterizovat, jako běžnou rutinu, která je již více jak rok praktikována.


  Tato akce je jasným vzkazem celému světu, že zastavit ISIL se nikomu nepodaří. Proto také Turecko, které stojí prakticky tváří v tvář irácké armádě bude i nadále „pomáhat v boji proti terorismu“.
  Tož taková je realita a jak je nyní již jasné, neexistuje asi žádná síla, která je schopna tento plánovaný děj vývoje událostí narušit.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ten zapalovač na fotce MS-3A je původně belgický, vyráběný v celé západní Evropě asi od roku 1918, dnes to dělají i Číňané a kde kdo. Funguje to jako nárazový zapalovač nebo časový se zpožděním až 3 sekundy. Používá se to hlavně na minometných střelách a neřízených leteckých raketách, trhavých a protipěchotních, tedy ne na nějakých protipancéřových. Je to ve výzbroji NATO, takže to nemuseli být přímo žabožrouti nebo perfidní Albion, ale klidně i Amíci.

   Útok na to postavení Syřanů trval asi 15 minut, zabitých a zraněných bylo velmi mále (4-6 mrtvých, asi 20 zraněných), zničené 4 BVP a několik náklaďáků plus ten barák, kde snad byl nějaký menší sklad munice.

   Těžko to mohl být omyl. Je to válka Syřanů s kozomrdy, takže tam žádná bojová linie není. Syrská armáda hájí postavení a krajina je plná loupežníků, kteří dělají výpady a terorizují vesnice, to je ono „obklíčení“. Spíše to vypadá na provokaci. Zkoušejí, kam až mohou zajít.

   Reakce Rusů je celkem pravděpodobná – rozvinutí PVO jak pozemními systémy tak stíhačkami na celou oblast Sýrie. Už od sestřelu toho svého bombardéru plní sklady v Sýrii a nejspíš to již tajně rozmisťují. Také se dá čekat žádost Iráčanů o bombardování IS v Iráku, s tím se svezou i Turci.

   Amíci včera pořádali zábavné slyšení v Senátu, blýskli se tam všichni přítomní magoři, hlavně McCain, požadovali zavedené oné „bezletové zóny“ na severu Sýrie. Vojáci jim kulantně odpovídali, že tomu brání „politické a vojenské důvody“. Shrnuto ve smyslu, že US armáda, letectvo a námořnictvo je zavedení bezletové zóny za určitých velkých obětí schopno, až na takovou maličkost, že potom propukne jaderná válka s Ruskem. Kromě toho by to bylo porušení mezinárodního práva.

   Nicméně to vypada, že Amíci stále razí svůj „kurdský plán“, bez ohledu na „nepříznivé okolnosti“. Nejsou schopni pochopit, že Rusáci jsou jiná kategorie než jejich obvyklé cíle.
   Turci mají být použiti na futrování „kurdského plánu“, od bezletové zóny, přes obsazení území za Eufratem po Rakka, to samé v Iráku. Je to jasné již dlouho, že tímto směrem půjdou, takže Rusové jsou určitě připraveni. Sestřel ruského bombardéru byl určitě očekávaný, svým způsobem to byla návnada, protože létali bez jakékoliv obrany. Také nějaké napadání syrské armády se dalo čekat.

   Asi to bylo všechno předem domluveno, svědčí o tom listopadové návštěvy americké generality v Turecku. Další americký krok jistě bude pokus o zabrání serverního Iráku Turky – „ochrana Kurdů“ se to může jmenovat. S prosazením bezletové zóny nemají šanci, tam jistě narazí. Je to bláznivá hra, protože první co bude následovat, bude žádost Iráku o ruskou leteckou podporu, potom ruské PVO a letectvo. Rusové s tím jistě počítají, brzy nahradí křižník Moskva u syrských břehů křižníkem Varjag – ten má modernější protilodní výzbroj P-1000 s dosahem 1000 km i lepší PVO.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Ten zapalovač je pouze důkaz že tam namakali na syřanech Rusové.
    To že tam byla použita protipancéřová munice, je ta vysmahnutá dirka kumulativní náloží pod věží toho BVP.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Jistě, je to na tom videu vidět. Většinou se ty podvěsné raketomety ládují oběma druhy neřízených raket – s protipancéřovou kumulativní hlavicí proti obrněným cílům a s trhavou hlavicí proti „měkkým“ cílům.

     Až se tam dostanou pravdomluvní západní novináři, určitě se tam ještě najdou láhve od vodky, lístek na MHD z Moskvy a matrjoška, které vyhodili z kabin letadel po konzumaci ruští piloti, jak je obvyklé. Plus podepsaný rozkaz k bombardování pekárny, přímo od Putina. Tím to bude doloženo na 100%.

     Používání západní munice je obvyklý ruský trik, to ví každý.

     To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Promiňte kchodle abych nezapomněl, „porušení mezinárodního práva“ v tomto měsíci by to bylo po kolikáté ?
    Proto prosím v Syrském konfliktu „porušení mezinárodního práva“, je třeba brát opravdu s rezervou, stejně jako umírněnou opozici.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Tomu nevěnujte pozornost, mezinárodní právo je zjevně přežité. Co americký prezident a každý americký voják činí, dobře činí – to je nová verze nejen mezinárodního práva, ale práva obecně. Tedy alespoň to si myslí – a podle toho konají – američtí nadlidé. Výjimeční a nepostradatelní. Kroucení rukou povoleno. Humanitární bomby taktéž.

     Až na to, že si to většina světa nemyslí.

     To se mi líbí

 3. vittta napsal:

  Pak že prej IS nemá vlastní letectvo….
  Pěkná blbost, koukám!

  To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Dokážete si ještě vybavit ty nadšené komentáře našich médií a politiků v průběhu arabských revolucí?
  Nejvíc bojovníků Islámského státu pochází z Tuniska. Smutná statistika tak trápí zemi, které bývá často zmiňováno jako jediná, která arabské jaro překonala bez chaosu a nakročila k demokracii. Revoluce ovšem nesplnila vše, co slibovala, a mladí lidé jsou zklamaní. Podléhají proto propagandě islamistů.

  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nejvic-bojovniku-is-je-z-tuniska-dop-/zahranicni.aspx?c=A151209_132707_zahranicni_san#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nevím ale já osobně si myslím že naše armáda se začlenila do boje proti IS po boku spojenců celkem naplno.Proto si dovolím připomenout slova našeho ministra obrany.
   Martin Stropnický:
   Jedna věc je velikost armády, druhá kvalita výcviku a věcí třetí moderní výzbroj. Musí to být v harmonii – a tady si nestojíme špatně.
   Dohromady máme venku asi 400 vojáků. A další stovky se doma připravují, aby je mohly vystřídat a kontingent rozšířit. Málo se také ví, že od loňska má Česko Aliancí certifikované brigádní uskupení.
   Kontingent v Mali budeme rozšiřovat o skupinu prostějovské speciální jednotky což je asi 200 vojáků. A po útocích v Paříži nemusí zůstat jen u toho. Jsme a zůstáváme v Afghánistánu a už zanedlouho musí začít debata, co bude po roce 2016. Z této země se v roce 2017 nedá odejít musíme zde naopak náš kontingent rozšířit o 600 vojáků. Odejít to by byl pro nás malér.
   Se stíhačkami vlastně už pravidelně střežíme vzdušný prostor nad Pobaltím či Islandem, kde jsme letos vystřídali Kanaďany, aby mohli „bombardovat“ islamisty.
   Česko bylo proto – a také kvůli dodávkám zbraní bojujícím Tureckým Kurdům – zařazeno do šedesátičlenné „Koalice ďáblů“, jimž islamisté vyhrožují pomstou.
   Pan Martin Stropnický jako ministr obrany také připomněl :
   Aliance ovšem není nějaká „pojišťovna“, která vám automaticky zajistí bezpečí za bagatelní poplatek. Koneckonců – článek tři Severoatlantické smlouvy jasně říká, že každá členská země se má postarat o svou obranu především sama a teprve pak jí bude Aliancí pomoženo.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  To je divné. Knýše má dnes narozky, čekal jsem, že zde bude nějaký podpisový arch s gratulací a zase nic. Divný svět.

  To se mi líbí

 6. peter. napsal:

  Toto určite zaberie!Len treba dať šancu bruselským byrokratom :
  http://medzicas.sk/navrh-boja-proti-islamskemu-statu/

  To se mi líbí

 7. peter. napsal:

  Musíme byť ľudskejší a tolerantnejší!Nie sme ako oni!Nie sme ako oni!…pamätáte november 1989?
  Kalifovi IS by som doporučil,aby tých 72 panien do fatwy nedával.Nech ich dožičí samovražedným útočníkom aj keď sa nepreukážu dokladom o zaplatení faktúry za výbušniny a dokladom o zaplatení DPH.
  Panny treba nechať! Všetkých 72 ! Ale s podmienkou,že každá bude vo veku 55+ rokov!

  To se mi líbí

 8. peter. napsal:

  Bóžemôjdobrý! Tie výroky sú mi tak známe!

  To se mi líbí

 9. Hudec napsal:

  Zde sedí české úsloví „s křížkem po funuse“ jako zadek na hrnec:

  http://zpravy.idnes.cz/nemecko-kosovo-vyhosteni-0y7-/zahranicni.aspx?c=A151210_100853_zahranicni_mlb

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Každý strůjce svého osudu. Němec, Rom i Albánec. Je to zajímavé.
   Každý strůjce svého osudu, i Čech. A to je velice důležité. Má to za sebou více než dvěstěletou snahu o vlastní osud. To se nezahazuje.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To už není ani k smíchu, a oni jsou ještě drzí.
   Pakáž jedna….ať si je ti sluníčkáři vezmou domů, že jim není líto sousedů nebo obětí jejich trestné činnosti?
   Zvrhlost!

   To se mi líbí

 10. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošla… 🙂

  To se mi líbí

 11. vonrammstein napsal:

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388921-islamska-policie-v-nemeckem-wuppertalu-neporusila-zakon.html
  Taky moc pěkný. Salafisti mají v Německu vlastní náboženskou policii, která dohlíží na dodržování šarí´i, ale není to nelegální.
  Německo se v prdel obrací, svět ho bude následovat.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To není žádná novinka, to tam funguje už pár let, jen se o tom nesmělo psát. Jak je to dlouho, co nějaká německá babča sedla někde u pěší zóny – už nevím v jakém německém městě – a z povoleného stánku pořádala petici proti islámu a imigraci, načež ji pak stíhala policie a málem šla do vězení ? 5 let nebo tak nějak. Už tehdy se o té náboženské policii zmiňovali. No-go zóny v německých městech jsou pořád tabu, o tom se nepíše nikde.

   Nikdo z Evropanů nedokáže blbnout do foroty tak silně jako Němci. Napřed s germanismem a militarismem, pak s Ádou, ekologismem, OZE a teď s islámem. Jen Němčouři jsou schopní stejně zběsile otočit mínění a začít dělat pravý opak, co předtím.

   Stačí nějaká jiskra a pojede to jako stepní požár. Myslím, že není žádná náhoda, že kozomrdné atentáty se Německu vyhýbají. Loutkář tuhle věc ví a jakmile by se něco většího stalo, celá ta imigrační gamesa vybuchne více než soudek prachu v prachárně.

   Jednou to neuhlídají a pojede to jako blesk.

   To se mi líbí

 12. Hudec napsal:

  Ano, Němec se jedou/dvakrát za století zblázní a doplatí na to. S ním i celé jeho okolí. Po II. válce měli z Německa podle původních plánů vytvořit čistě zemědělský stát, snad by to bylo lepší. Jako tragické se ukazuje opětné německé sjednocení.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jak říká jeden můj německý kamarád, už 20 let: „Sjednocením bylo překročeno kritické množství Němců v jednom státě, takže nastane neřízená řetězová reakce, to je fyzikálně nevyhnutelné. My Němci jsme horší než plutonium.“

   Už Thatcherová říkala, že má tak ráda Německo, že by byla radši, aby byla dvě Německa.

   To se mi líbí

 13. pepan napsal:

  Prezident Erdogan očima normálního Turka:

  Je to letitý video, ukrad sem to z blogu na iděsu. Myslím, že ten tureckej chlápek dokonale popsal technologii moci, aneb politická cesta od formálního liberálního demokrata k islamistovi.

  To se mi líbí

 14. NavajaMM napsal:

  Ešte k článku. Ak je tento nálet bežná rutina, ktorá tam bežala už dva roky, ale všetci dokola tvrdia, že bombardujú Daesh, tak si zrejme doma nemôžu dovoliť povedať pravdu. Možno ani pred verejnosťou ani pred parlamentmi. A v tom prípade hrá čas proti nim, lebo raz sa to prevalí. Môžu sa spoliehať jedine na to, že vyhrajú skôr, ako to praskne (alebo pred voľbami).

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.