KAM TO VŠECHNO SPĚJE ? autor:Jiří Knopp


   A o co vlastně jde, ptá se pacient v nemocnici, který čeká na vyšetření a hrozí mu, že má zřejmě rakovinu.

   A o co vlastně jde, ptá se  žena- samoživitelka, která nemá na zaplacení nájmu, protože otec jejího dítěte neposílá alimenty?

   A o co vlastně jde, ptá  se tisíce lidí,kteří denně spěchají do práce, kteří práci shánějí, kteří mají tisíce starostí jak uživit rodinu, jak dát dohromady peníze na opravu bytu, auta, pračky…

   Odpovědět  na otázku o co vlastně jde není vůbec jednoduché a zdá se, že taková odpověď vůbec neexistuje. Nebo je takových odpovědí více, tucet a možná i několik tuctů.

   Lidi, kteří se snaží normálně žít, jak jim poměry v naší zemi dovolují, těžko mohou hledat nějakou pravděpodobnou  odpověď na otázku jak  to nyní bude vypadat v Evropě, či ve Světě. Od toho máme přece volené orgány, od toho máme  senát, parlament, vládu  prezidenta a desítky politických stran.

   Přesto naše media denně chrlí na občany našeho státu  stovky  nejrůznějších informací, mnohdy protichůdných, které je velmi vážně zneklidňují. Jaké mají k těmto problémům zaujmout stanovisko. Mají přestat dělat, vzdělávat se, šetřit na důchod? Proč se snažit, když nás převálcují muslimové? Je už válka, nebo se teprve chystá?  Akci atentátníků v Paříži přirovnávají k výstřelům z Aurory. Dočteme se, že v Plánech (čích  plánech ?) je  rozdrobit Evropu na padrť, odstranit  jednotlivé státy a vytvořit  z nich a z přistěhovalců, imigrantů a já nevím jak jim všem říkat – jednu novou, jednolitou rasu. Ještě se snad neříká, zda to bude rasa pod vedením katolického Boha, nebo Alláha, nebo snad Satana…

   Je vědecky dokázáno, že armády se vždy připravují na takový typ války, která skončila. Nuže, v současném světě je nade vše jasné, že válka, kterou očekáváme, nebude válkou, kde by válčící strany stály proti sobě  a dobývaly by území  tak, jako před sedmdesáti lety. Bylo by to samozřejmě jinak a většina z nás si dovede přestavit jak. Nebo nedovede?

   Politici, kteří to mají v popisu práce, již několik let si dávali dohromady různé děje, ze kterých se snadno dalo vytušit, že „se něco chystá“. Ať to byly válečné konflikty  ve světě,ať to bylo rozdrobení  Jugoslávie , válka v Iráku, Kuvajtu, Afganistánu, ať to byl již dříve  rozpad SSSR, Československa – mám pokračovat?

   Je všeobecně známo, že pokud někde vznikne válečný konflikt, je toho příčinou  přítomnost nafty,uranové rudy, zemního plynu a nebo jiné strategicky důležité suroviny. Téměř všichni žáci prvního ročníku již znají, že jedna plus jedna jsou dvě. Dnes již jen málo lidí je přesvědčeno, že USA nehraje v těchto  konfliktech zásadní úlohu.

   Takže my, občané České republiky, očekáváme, že naši představitelé  znají  matematiku mnohem lépe, než  naši školáčkové a že velmi rychle začnou jednat ve prospěch občanů, za které jsou odpovědni. Jestli to nedělají, nebo to dělají neodpovědně, nemají  na svých místech co dělat. Politické strany by si měly přestat hrát  na levé a pravé, na středopravé a levopravé, ale urychleně  dát dohromady  lidovou frontu všech  Čechů a Moravanů, kterým záleží na tom, abychom  naší republiku zachovali. A v širším důsledků, abychom zachovali lidstvo na Zemi.

   Žabomyší války mezi Zemanovci, kavárenskými po(valeči) litiky, socdemáky, Babišovci  eventuálně  jinými „profláknutými“ politiky, nám nepomohou. Já zvedám svůj hlas, (ale navíc se já státem uznaný „zdravotně těžce postižený“ občan nezmohu) proto, abychom  si nemyslili, že za nás někdo jiný  vybojuje právo žít dále v této zemi, tak opěvované básníky i námi, obyčejnými lidmi.

   Vy mladí ale můžete a dnes dřív než jindy MUSÍTE vytáhnout do boje. Strkat hlavu do písku se nevyplácí. Nebo se  domníváte, že ano?

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Poesie na neděli se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

33 reakcí na KAM TO VŠECHNO SPĚJE ? autor:Jiří Knopp

 1. Strejda Olin napsal:

  Vážený příteli, mladí jsou v poho, je to nezajímá, oni se o to nestarají, ani tomu nerozumí a všimněte si, pokud do toho začnou mluvit, je to na Chocholouška. Jen si všimněte proti čemu a s jakými hesly šli na Albertov a po Národní třídě a proti čemu pozvedají svůj hlas od té doby. Proti válce, nezaměstnanosti, chudobě, zdražování, nespravedlnosti, bytové politice, rodinné politice ap.? NE! Jen se jim nelíbí situace Tibeťanů, azyl Dalajlámy, nesvoboda Číňanů, ohrožení čolků, zákaz marihuany, diskriminace homosexuálů a lesbiček, politické procesy 50. let, nezvolení knížete apod. Chtěli by akademické svobody, studovat do 30let ale za státní peníze, být zaměstnaní ale nepracovat, mít přítele ale ne manžela/ku, práva ale ne povinnosti. Víc je zajímá osud muslimských přistěhovalců, než osud našich potřebných.
  Už to tu jednou bylo. Západ byl náš kámoš a jak to dopadlo? Nebýt Rusáka, už bychom tu nebyli. Vždyť nemáme ani čím se bránit, ta popřevratová humanitní banda nás nejen okradla, ale i odzbrojila.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   ale strejdo, dost za to můžeme my. Oni se mohou !starat“ o Vámi jmenované … to co si sami vydělají nebo dostanou jako stýpko mají na útratu, nebo rodoče a pra.. je dotují. Žádné starosti o existebci. A to co nudou potřebovat pozdějí zdědí po rodičích a prarodičích – co mysleli nejen na ně a jejich budoucnost. Bohužel.
   Horší bude jak to zvládnou až narazí…. A když jim nepomůže , že roidče jim to říkali… Bohužel

   To se mi líbí

 2. pepanov napsal:

  Bohužel Jaa má pravdu velká vina je v NÁS. Byl jsem v rodině ve VB a tam většinou dítě, když dosáhne plnoletosti, tak už rodiče nezajímá.Stejně tak jako prarodiče. Bylo mne řečeno, že maminka je v domově seniorů. Na dotaz jak ji často navštěvují? A proč ona se tam má dobře jinak asi tak dvakrát , třikrát do roka.Stejně jako děti Dcera se v devatenácti odstěhovala a doma se ukáže párkrát do roka.

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Zřejmě máte s „jaa“ pravdu. My jsme nebyli lepší. Ale současně nejsme horší, než byli naši rodiče a prarodiče. Chyba je zřejmě ve vývoji společnosti, v tom co je pro ni prioritní, jaké má ideály, morálku, jaké jsou v ní vztahy.
   Možná se přísnost, důraz na povinnost a odpovědnost, organizaci a pořádek, respekt a uznávání aurorit až příliš ztotožňuje s totalitou a nesvobodou.
   Možná jsem zaostalý a málo vzdělaný, možná už starý, ale nemůžu se zbavit dojmu, že čím víc se prosazují práva a svobody, tím je to s lidmi, státem a společností horší. Přitom by to mělo být lepší. To nemá logiku. Dokáže mě někdo z toho mého dojmu vyvést?

   To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Už 26 rokov tvrdo pracuje na mládeži pomocou masmédií,filmov, propagandy,dekadentnej kultúry násilia a smrti a pornografie na tom,aby sa z nej stala masa,bezduchých tvorov,ktorých jediným cielom je nadobudnúť peniaze a míňať ich podľa vzoru svojich filmových a tv idolov.Pojmy ako národ,vlasť rodina a morálka,národná hrdosť a vlastenectvo musia upadnúť do zabudnutia.Už od predškolského veku ich chcú učiť tomu,že vzťah s buzerantom,lesbou alebo s pedofilom je vlastne normálny,A vo Švédsku a Nemecku učia deti sexuálnej výchove a tomu,ako správne masturbovať.U nás sa už objavili dotazníky kde kolonky otec,matka,boli nahradení slovami rodič I,rodič II.
   26 rokov zameriavajú svoju pozornosť práve na mládež a už len čakajú na to,kedy vyhynú poslední pamätníci socializmu a socialistickej morálky.
   Strejda Olin,dal som sem video o tom ako súvisí neomarxizmus s multikulturalizmom.Musím však dodať,že na projekte „multikulti“sa rovnakou mierou zúčastňujú aj neoliberáli a neokonzervatívci.Dnes sa jedná o totálny útok na samotné základy európskej civilizácie.
   A čo proti tomu robiť a či sme vinní aj my? Neviem.Ja som len vychoval svojich troch synov tak,že sa nemusím hanbiť ani za nich a ani za ich názory.Len dúfam,že aj oni vychovajú svoje deti v podobnom duchu.Treba s nimi veľa hovoriť,vysvetľovať a argumentovať.A keď sa z toho na nich nalepí len polovica,aj tak sa už nikdy nedajú zmanipulovať.Veľa zla v tomto smere ide z hlavných miest.Prahy a Bratislavy.A ak sa vyskytne niečo čo by plány našich „dobrodincov“ mohlo zmariť,tak zase to budú hlavné mestá,ktorá s tým musia začať.V skratke povedané:Ak vzniknú nepokoje vo Zvolene Prešove,Olomouci alebo v Pardubiciach,tak vyšumia do prázdna ak sa nezapoja Praha a Bratislava.Vie sa o tom,kompetentní si to strážia(aj názorové spektrum študentov majú v týchto mestách pod väčšou kontrolou ako inde) a to,že sme vinní my neberiem.Vinníkov vidím v ľavicových stranách ktoré pravidelne volíme v domnení,že prácu s mládežou si určia ako jednu z hlavných priorít.Neuroboli nič,socialisti pôsobia skôr opačne.Tak ako to od nich žiadajú Európski socialisti.

   To se mi líbí

 3. kchodl napsal:

  Ano, proti tomu není co říci. Myslím, že valná většina zde u pana Bavora si to plně uvědomuje.

  Jen nevím, jak zapůsobit na pštrosy, kteří strkají hlavu do písku, za vším vidí „fašismus“, jen ne tam, kde fašismus opravdu již je, úplně nefalšovaný. A nacismus. Jinak Brusel a Fašington – a jejich místní kolaborantští satrapové.

  Šiklová se nestydí vypustit z huby „všichni Němci také nebyli v SS“ – coby analogii, že všichni muslimové nejsou teroristé. Co to má znamenat ? Snad že když naši předkové proti Němcům bojovali, dělali všechno špatně ? Proti hodnému Wermachtu a milým pánům z Gestapa ?
  To té svini nedochází, že nás Němci chtěli vyhladit, téměř všichni – a kdo nechtěl, musel „držet hubu a krok“, protože jinak by skončil na popravišti také ?

  Přitom když člověk napíše skoro cokoliv, musí to formulovat opatrně, aby ho nezavřeli, protože kupa sluníčkářských hovad pod záminkou lásky k lidem, odmítání rasismu a xenofobie, … slídí po webech a hledá, na koho podat trestní oznámení – aby „internetu zavřeli hubu“.

  Ale v naší zemi narazili, nepovedlo se jim lidi umlčet, absolutní většina je silně proti nim, takže v momentě krize těmto zmrdům hrozí, že dopadnou velmi špatně. Je to takřka jistota, vše je pouze otázkou času.

  Zrovna včera jsem si četl recenzi na novou knihu o Ukrajině, „Dějiny Ukrajiny“:
  https://www.nln.cz/knihy/dejiny-ukrajiny/

  Nápad, že si ji koupím na poklidné vánoční čtení u krbu, mě ale rychle opustil, když jsem si prošel rozhovor se spoluautorem prof. Rychlíkem.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Takovy-rozhovor-o-Ukrajine-tu-dlouho-nebyl-Uznavany-profesor-Rychlik-to-vzal-zevrubne-od-cara-411462

  Ten chlap je zločinec, nestoudný lhář. Jeden z „nich“. Takových „historiků“ se v poslední době vyrojilo nepočítaně, navazují na anglo-sasko-německý protislovanský rasismus, tak nesmírně rozšířený v celé západní historiografii, literatuře a umění obecně. A platí o něm „poturčenec horší Turka“.

  Podle něj, všechno je Majdanovsky sluníčkové, jen ten Putin to Ukrošům kazí, kde může. To jest všude, protože coby Satan je univerzální a skoro všemocný.
  🙂

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Neštvěte mě, kchodle. Včera jsem četl jako vy stejný rozhovor a dospěl jsem k témuž závěru ohledně těch dějin Ukrajiny. A že za knížky mi fakt není líto utrácet peníze.
   Ačkoliv jsem spíše životním optimistou, mám pocit, že důvodů k očekávání radostí je stále méně. A tak to (trochu nadsázka, ale ne úplně) vidím tak, že pokud mě do té doby nesklátí nějaká vážná choroba, stihnu, až hodina udeří, včas vypít všechno to báječné bordeaux, co mám uložené – to vydrží tak na dva roky průměrné spotřeby. A pak po vzoru starců athénských se opevním na akropoli a budu se snažit vzít si sebou na věčnost co nejvíc barbarů bez ohledu na jejich národnost, státní příslušnost, rasu či barvu pleti.
   Jak si poradí mladí? To už bude spíše jejich věc, co já s tím…?

   To se mi líbí

  • anna napsal:

   Došla jsem k úplně stejnému závěru. Když jsem narazila na větu, že „výsledky druhé světové války už dnes neplatí“, můj zájem o toto veledílo klesl hodně hluboko pod bod mrazu. A.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Majnkot pánové. Přesně, ale na chlup přesně, jsem měl tytéž pocity po přečtení rozhovoru s Rychlíkem. Knihu také nehodlám číst a tím pádem ani kupovat. Jen zírám jak se nám tady roztahuje naprostá politická účelovost jako v padesátých letech.
   Podobných rozhovorů je více. Nechci být u toho až se bude platit účet.

   To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Mladá generace opravdu mnohdy nenabízí moc důvodů k optimismu. Tohle jsem právě teď našel na OFICIÁLNÍCH stránkách Syndikátu novinářů:

  Evropský novinářský spolek (EJF) vyhlašuje další ročník desetiměsíčních stipendií pro novináře. Ti se mohou ucházet o podporu v rámci třech studijních programů realizovaných na Svobodné univerzitě Berlín od října 2016 do července 2017. Podmínkou je znalost němčiny, doložení řady příslušných formalit a úspěšné absolvování výběrového řízení v mezinárodní konkurenci.

  Vážně: „….v rámci TŘECH studijních programů…“.
  Pojedou studovat do Berlína, ale česky neumějí… Třeba máme o ně starost zbytečně, třeba je jim to všechno opravdu „ganc egál“.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No víte, já si myslím, že s tím studiem to nebude tak horké. Jsou to jen výlety. Proč, no na iděsu mají takovou rubriku „studentl“ tak rlzně po světě a tak porlůznu. Víte, co se dá za tak krátkou dobu astudovat a jaký to může mít plus pro život? A když popisují život tam, koleje a pod. Tak si myslím, že jsou to odměnové pobyty, pro některé. Taky jste studovali tak co co myslíte???

   To se mi líbí

 5. Gavrilov napsal:

  Dobrý večer všem. Jen jsem chtěl říct, že pár lidí se najde, dokonce i mladší generace (20-30 let), co nekouká na zprávy, co nesleduje mainstream a podobné věci… pár takových přátel mám. Pravdou je, že většinově převládají lidé s pro-EU/US názorem na věc. Ale myslím, že se ještě najde pár lidí najde, kdo se to snaží brát objektivně (tím nemyslím pro-RF a ví Bůh jaký stream ještě). Čtu to tady denně, stejně jako další servery, a jsem moc rád, že člověk může najít i smysluplné věci na českém internetu:)

  To se mi líbí

 6. vonrammstein napsal:

  Pozor na klávesnici

  Psát na sociální sítě hrubé a urážlivé příspěvky na adresu uprchlíků nezůstává bez odezvy. Svědčí o tom nejen obvinění lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky, ale také rostoucí počet udání na policii. Každý den dostane speciální útvar minimálně jedno nové hlášení, jak zjistil server Lidovky.cz.

  „Kulku pro každého“ nebo třeba „nažeňme vetřelce do Terezína“. Kvůli podobně laděným výrokům, které se v létě v souvislosti s uprchlickou krizí objevovaly na sociálních sítích i v diskusích pod články, nasadila policie kriminalisty zaměřující se na exremismus a počítačovou kriminalitu.

  Na příspěvky proti uprchlíkům nedoplatil jen Konvička. Policie přijala 122 udání

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/zpravy-dne-podle-editora-naivka-ransdorf-pomahal-tito-v-baliku-a-sneky-zeru-163-/zpravy-domov.aspx?c=A151206_195636_ln_domov_sij#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

  Zdroj: Týden

  To se mi líbí

 7. Laco G. Mlynář napsal:

  I když Jan Lukeš a Jan Schmid jsou pravdoláskaři, dívám se pravidelně na pořad ČT Třistatřicettři. V posledním díle zavítali na území slavné KU za ředitelem ústavu dějin, či co to je zač, jakýmsi akademikem, který zastává nepochybně kritického rozumu, jak nám řekli ve své výzvě akademici na konci léta.
  Když se Lukeš ptal onoho „vědce“, co by v dnešní době měli politici činit, odpověděl onen veleduch: Říkat národu jednoznačně, že jsme součástí EU a NATO a to bez výhrad!

  Kdysi mi jeden skromný pískám vesnický řekl větu, kterou si pamatuji dodnes:“Myšlení nemá hranice.: V té době, rok 1975, to pro mě byla převratné uvědomění si pravdy. Také jsem kdysi věřil, že akademik a zejména vědec-akademik je neustále na pochybách, je hluboce skeptický ke každé propagandě a naprosto neutrální ke každé moci. Kdepak dnešní akademici, ti mají jasno, BEZ VÝHRAD. Kdo nevěří ať tam běží, nevýdaná věc se odehrála od 18té minuty pořadu. A nakonec výroku si hezky od podlahy Lukeš klepnul dlaní o stůl. Jakože to je vono, tos to profesůrku řekl hezky pravdoláskařsky.

  Stará pravda, že tzv. intelektuálové těžce selhali za posledních 26 let se opět ukázala v těžké nahotě.

  No a ti mladí, na které tu sem tam někdo spoléhá? Ani náhodou, ty politika zajímá tak leda, když jim zavřou diskotéku. Navíc většina z nich jsou zhýčkanci a mamánkové.

  Těžké chmury obestírají naši kotlinku. To, že 85% lidí je proti imigrantům, je sice hezké, ale kolik je těch, co již dnes je ochchotno něco udělat? 5%-

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Přesně : být proti je snadné, zařadit se do houfu tak milosrdné, ale něco, nějaký čin udělat, byť jenom třeba jít, předem poučen o souvislostech, k volbám, je pro většinu mladých nepřekonatelně nesnadný úkol. A dnes už ta netečnost a neznalost historie i současnosti zasáhla už i střední generaci, přece jenom už uběhlo 26 let vymývání mozků. Starší generace sice sleduje dění, ví, ale nemá šanci cokoli měnit byť je jedinou toužící po poznání a aktivní.
   Česká „svobodná akademická obec“ je kapitolou sama pro sebe, je to skutečná avantgarda nového politického nemyšlení. Oni jsou tu nejen příkladem, ale přímo bičem, na vzdělávající se, pro nevzdělávající se máme účinné bleskytvnovy.
   P.S. kde je Slim, Lex, Občan, tata, … a další? Nebo už opravdu platí, že prohra je definitivní? Včera jsem ten splín měl pořádný a mazal a mazal napsané …

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nezlobte se pane Laco G. Mlynáři ale to co ten pan profesor, říkám i já ve svých příspěvcích.
   Proto ještě jednou :
   Nikdy jasně že nesmíme zapomenout, ať se kolem nás děje cokoli, že nyní jsme součástí EU a NATO a to bez výhrad !
   Tož co je na tom výroku pana profesora fiktivního ?
   Ten člověk se opravdu drží reality.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Kdo ví, možná máte cechu praudu. Ale naši moudří předkové měli takové úsloví? “ Nic netrvá věčně, ani láska k jednéí slečně“. 🙂

    To se mi líbí

   • Laco G. Mlynář napsal:

    Tak tentokrát opravdu nevím pane Cech, zda si děláte legraci, nebo věc myslíte vážně. Samozřejmě, že jsme členy NATO a EU, ale to není třeba opakovat. Jenže naší povinností je mít uvnitř tohoto společenství výhrady a to neustále. Říká se tomu demokratická diskuse před přijetím usnesením. Oni ti naši společníci mají výhrad spoustu, třeba vůči nám, ale třeba vicekancléř SRN tu samou, vážnou, kterou zmiňuji již delší dobu na MLýně.
    Turecko podporuje prokazatelně Daeš, čili teroristy, my jsme ve spolku s Tureckem. Jsme tedy spoluviníci. Je nutné k tomu zaujmout jasné stanovisko.
    Například.

    To se mi líbí

  • Jos napsal:

   Já se divím, že se vůbec divíte. Pokud UK produkuje ze svého středu takové profesory jako je Putna, těžko může být společenstvím intelektuálů.

   To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  Hmm, dost mne to děsí…..je-li to pravda

  http://zpravy.tiscali.cz/kdo-skutecne-vladne-svetu-a-nikdy-jste-o-nich-neslyseli-269512

  tak nevím hu…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.