Jsme rasisti?


Dostáváme se občas do sporu s některými jinými návštěvníky zda jsme nebo nejsme rasisty. Mnoho výroků by to mohlo i naznačovat, jenže podstata těch výroků vlastně s rasismem nemá nic společného. Předmětem sporu sice jsou muslimští nájezdníci, ale podstatou je něco úplně jiného. Dalo by se to rozdělit na dvě zdánlivě nesouvisející oblasti.

Pud sebezáchovy a láska ke své rodné zemi a její tisícileté kultuře v nás vyvolává aversi ke všemu, co by ji mohlo poškodit. Již od dob Franského kupce Sáma jsme bojovali o  svou samostatnost a svébytnost, přijali jsme hodnoty křesťanství a v jeho čisté podobě jsme se je snažili udržovat. Slovenští bratři si jistě doplní vlastní historické události. Ostatně již Velká Morava znamenala naše první spojení i první rozchod. Z našeho území nevzešel žádný konflikt, na kterém by byli Češi přímo zainteresováni. Naopak pokud byli naši předci donuceni vzít zbraň do ruky, patřili vždy mezi nejstatečnější a nejobávanější bojovníky, kteří dokázali svým protivníkům řádně vyprášit kožichy. Pokud však byli poraženi, bylo to vždy buď hloupostí vůdců případně zradou., Zajímavým faktem je  i to, že česká vládnoucí třída si v každé době udržovala znalost našeho jazyka a čeští šlechtici většinově doma hovořili česky i tehdy, kdy byla jazykem úředním němčina. Z historie se dochovaly i dopisy mezi jednotlivými českými pány, které byly psány právě česky, i když s jistým množstvím germanismů.

Naše útoky vlastně nejsou vedeny přímo proti migrantům, ale hlavně proti všem, kteří se nám snaží vnutit své multikulturní bláboly a přes neblahé zkušenost i z jiných zemí Evropy nám vykládat cosi o prospěšnosti míšení kultur a genů. Cílem našich útoků tedy není nějaký ten Mustafa Ali, ale Angela Šílená, opilec Juncker, pologramot Schulz či posera Sobotka. A spolu s nimi i pomatení „sluníčkáři“, kteří ani nejsou schopni si přečíst zákony našeho, opakuji našeho, vlastního státu a vykřikují cosi o právech někoho, kdo nedovoleně překročil hranice. Snad je jasné, že nejsme rasisti, ale naopak čistí vlastenci, kterým jde v první řadě zachování toho, co jsme museli po tisíc let budovat i ochraňovat.

A k tomu ještě maličkost Výzva Německým pomocníkům uprchlíků

Bavor podpis_rexAP

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

180 reakcí na Jsme rasisti?

 1. jaa napsal:

  Dík ,líp to napsat nešlo a i za tu výzvu.

  To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  No k prvním dvěma odstavcům se vyjadřovat nebudu, ale myslím, že jste dost zjednodušil. K poslednímu ano, to souhlasím.

  To se mi líbí

 3. kočka šklíba napsal:

  A ano výzva je trefná, starají se o naše potřebné ti pomahači uprchlíkům taky tak? Nestarají samozřejmě, jsou to …nevím jak je nazvat, ale ano odporní lidé, dojímají je mladí muži, převážně, a co naše děti? Co naši důchodci? Co naši lidé?

  To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Přesně. Tato země není jen naše, máme ji ve skutečnosti půjčenou od našich dětí.

  Není žádných přivandrovalých cizáků, kteří si vlastní zemi zničili nebo si ji nechali vzít a teď by nám chtěli vzít tu naši. S tím my Češi nemáme nic společného. Na planetě je 7 miliard lidí, z toho nejméně 3 miliardy žijí v něčem, co z našeho pohledu vypadá jako hrozná nouze. Ale to neznamená, že máme nějakou povinnost vůči nim. Naopak, máme povinnost ke svým bližním – lidem našeho národa – nepustit do naší země nikoho, koho nechceme. A my je nechceme. Pokud nám je sem budou chtít vnutit, budeme bojovat, protože to je napadení. Všemi způsoby, když to nepůjde jinak, tak na život a na smrt. Vetřelce vyženeme a když to nepůjde jinak, zabijeme je. My vojáci jsme tak i přísahali.

  A vyhrajeme, protože to umíme. Jinak bychom se tu na našem území neudrželi už dávno, je to prostě ověřené. Proti mnohem větším národům a zrůdným ideologiím a vírám, co jich za více než tisíc let bylo. Jistě zvládneme i tohle, nejsme přece o nic horší než naši předci.

  Ostatně, sám pojem rasismus je velmi idiotský a pofidérní. Každá živá bytost preferuje jedince svého druhu, svého poddruhu, své genové skupiny, prostě širší příbuzenstvo. Se kterým je spojena geny, zkušenostmi, bojem o život. Svojí smečku. Lidé mají i svůj jazyk, svoji kulturu, svoje memy.
  V tomto smyslu je rasismus zcela přirozená věc.

  Absolutně zhovadilé je pak naše obvinění z rasismu, jestliže vyjadřujeme svůj odpor vůči lidem, kteří jsou otevřeně protibělošsky rasističtí. Protičesky rasističtí. A protikřesťansky či protiateisticky, protibudhisticky, … rasističtí, protože rasa člověka, to není jen jeho genotyp, ale i jeho kultura, jazyk, jeho memy, jeho víra, jeho morální zásady. Tím se člověk liší od zvířat, jeho rasa není jen živočišná věc.

  Ty další věci jsou vlastně ještě důležitější než samotné geny. Takže ačkoliv jsem bílý modrooký světlovlasý Čech, pokřtěný agnostik, nemám problém s Čechem černým jak bota, s fotrem z nějaké africké bahnité díry po němž má IQ 130, který umí česky, má stejnou kulturu jako já, věří či nevěří v koho chce, ale hlavně nechce jinověrci uříznout při první příležitosti makovici a z jeho žen nadělat otrokyně. A z morálky zhruba odpovídající křesťanskému desateru si nedělá prdel. Pije občas pivo a jí šunku. Nebo nepije a nejí, ale neosobuje si právo to někomu zakazovat.

  „Rasistickou nenávist“ pociťuji například k bílému, modrookému, světlovlasému multi-kulti pomatenci, který se upsal islámu nebo komu a chce mi poroučet, jakého budu mít souseda a že mi za domem bude řvát nějaký vypatlanec vražedné kozomrdné pedofilní mohamedánské žvásty ze 7. století přes megafon z mešity nebo odkud. Takového zmrda s chutí nakopu a když to nepůjde jinak, tak zabiju. Bez ohledu na to, jako má barvu pleti, protože pro mě je to rasista – proti naší kultuře, našemu rodu, našemu státu, naší zemi, naší historii, naším příběhům, našim legendám. Proti knedlo-vepřo-zelo. Proti 12° Plzni. Prostě nepřítel.

  Zabíjení je až ta poslední možnost, protože oživovat mrtvoly neumíme – povedlo se to v lidské historii jen jednou. Jenže protivník takové zábrany nemá, mluví o tom velmi otevřeně a při každé příležitosti.

  Celá ta věc se dá zjednodušit tak, že si do naší země nepustíme rasisty. Což jsou v tomto smyslu všichni mohamedáni a multi-kulti zvrhlíci. Jsou totiž rasističtí vůči naší kultuře a životnímu stylu – a to stačí, abychom je vykopli, případně zastřelili, propíchli nebo umlátili, když to jinak nepůjde. Nechceme tady ani cizince nerasisty, protože tahle země je našich dětí a jako její dočasní správci máme své povinnosti. Je nás tady už dost. Pokud chce někdo přijít do naší země a sdílet plody práce našich předků, musí si to zasloužit a musíme ho všichni chtít, jinak ať táhne.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   „Každá živá bytost preferuje jedince svého druhu, svého poddruhu, své genové skupiny, prostě širší příbuzenstvo. Se kterým je spojena geny, zkušenostmi, bojem o život. Svojí smečku. Lidé mají i svůj jazyk, svoji kulturu, svoje memy.“
   Tohle přesně hlásám už od doby, kdy jsem pochopil, že doživotní hippík ze mě asi nebude, což bylo někdy v sedmnácti. Je podivuhodné, že tohle neuvěřitelná spousta lidí jinak inteligentních a vzdělaných, za všechny můžu jmenovat třeba Jiřího Jírovce, není schopna-spíš ochotna-pochopit.
   A já zas nechápu, jak se jinak chytrej člověk může nechat tak zidiotštit doktrinou, která je na první pohled umělá a nesmyslná a nikdy v dějinách nikde nefungovala. Rozhodně ne dlouhodobě. Copak takoví Jírovcové nevidí za roh do USA, co tam provádějí barevní, lhostejno kolikáté generace? Copak nevnímají, jaká zkáza z toho vzchází? Všechny hodnoty „bílého muže“, budované tisíc a více let, byly deklasovány na rasismus a šovinismus. Jenže za těmi nálepkami není schováno nic jiného, než příslušnost k rodu a druhu, základní evoluční premisa. I zvířata se až na výjimky instinktivně brání ředění genofondu. Slabé nebo cizorodé kusy odstraňují. Člověk má dar myšlení, ale zvířecí instinkty. Pud sebezáchovy obsahuje i pud záchovy rodu a druhu. Ale člověk je víc než zvíře, a tak se o své slabé kusy dovede postarat. Neshazuje už nemohoucí starce a neduživé děti za skály, má dostatek k tomu, aby je nechal v důstojnosti a klidu dožít.
   Ale cizota znamená nebezpečí. To je atavismus. Nevykořenitelný. Cizí tvorové mají jinou barvu a pach, jinou fyziognomii, jiné chování, jiné signály. Nejsou jako my. Mohou znamenat nebezpečí. Maximální opatrnost je na místě. Lze se s jiným druhem důkladně očichat a po zralé úvaze uzavřít krátkodobé, účelové spojenectví. Ale je navýsost rozumné se po dosažení cíle v klidu rozejít.každý na své teritorium. Atavismus velí zaútočit na smečku, která se snaží si naše teritorium přivlastnit. Je možné, že ta příslovečná tenká civilizační slupka dokázala vymazat z člověka ten nejzákladnější atavismus-pud přežití? Já tomu nevěřím.
   Nemám problém s existencí cizích smeček. Pokud se drží ve svých teritoriích a nepronikají na to moje.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Přesně.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     No jak se to vezme protože protože :

     Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan v interview pro CNN prohlásil, že bude pokládat za agresi použití protiletadlových komplexů S-400 Triumf proti tureckým stíhačkám nad Sýrií.
     Takže sice tam Rusové S 400 mají ale proti tureckým stihačkám operujícím nad Sýrii jej použít nemohou.
     Tož prostě je jim tak řečeno nanic, protože až s ním sestřelí tureckou F16 tak se dopustí agrese.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Promiňte unikla mi ta pointa.
     Prostě Turecko začne létat a potom se uvidí jestli si to Rusové dovolí.
     Kdy odpovídal na otázku moderátorky o možné reakci Ankary za hypotetického incidentu, řekl, že pokládá podobný vývoj událostí za zcela pravděpodobný, a že Turecko „bude muset podniknout neodkladná opatření“.
     Erdogan dodal, že zničení turecké stíhačky se bude hodnotit jako agrese proti svrchovanosti země, a že stát má právo ji bránit.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Ale že jejich stíhačiky ned syrským územím nemaají co dělat – to mu jaksi uniká… nebo že by plán

      To se mi líbí

     • Ahele napsal:

      Já tedy nevím, když tak mne někdo opravte, ale pokud začnou Turci létat nad Sýrií, tak by se měl především ozvat Assad jako prezident stále ještě svrchované země a až poté Rusové. Státní hranice tam zatím nikdo nezměnil. Erdogan si zřejmě plete pozemní hranice s námořními. Na zemi, jestli se nepletu, neexistuje jakási ochranná zóna, jakési teritoriální území obdoba teritoriálních či neutrálních vod. To je jako na Ukrajině, když řvali, že Rusové mají u hranic armádu a zbraně a furt jim to přepočítavali. Stejně tak obdobné jako když masakrovali ruské obyvatelstvo na východní Ukrajině u hranic s Ruskem a jen kdyby tam Putin vletěl jen jedním křídlem to by byl jekot. Tak se mi zdá, že ten turecký šílenec si nevidí do huby. Tak ať si ty umírněnce převeze k sobě domů a bude po problému. Jeden si připadá jak v blázinci, fakt..

      To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       Jo to mi přpomíná toho prevíta co řval, že německá menšina je šikanována v českém pohraničí. Jakej je v tom sakra rozdíl.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       No rozdíl je především v tom, že až do Sýrie vlétnou Turecké F 16 které mají naši podporu.
       No a až je Rus svoji S 400 sundá, tak to bude Ruská agrese vůči NATO.
       Prostě tomu prevítovi co řval, že německá menšina je šikanována v českém pohraničí scházela naše podpora.
       Tož to je ten možná zanedbatelný, no ale ve výsledku neopomenutelný rozdíl.
       Proto a jen proto je si nyní Turecko tak jisté.

       To se mi líbí

      • Ahele napsal:

       Bohužel prevít tu podporu měl od těch samých od nichž má podporu i ten turecký mameluk. A jak to dopadlo víme. Jen my jsme tehdy byli na téže straně, kde se dnes nachází Sýrie. Rozdíl je jen v pokročilejších technologiích a pokročilejším PR. No a samozřejmě v tom, že my jsme na té opačné straně než tehdy.

       To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Myslím, že té spoustě jinak inteligentních a… je třeba jen dobře zaplatit… a bude klid

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Nemám pochopení pro toho, kdo s tímto nesouhlasí.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Souhlas s Vámi i s Kchodlem … Zdravý rozum ještě žije …

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Áno, trefná poznámka o „rasizme“ prisťahovalcov.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ať mě každý tituluje, jak mu libo.
   Hlavně aby se nešly ty černé huby!
   Když budu sledovat, co konkrétně lidé nechtějí, tak to je spíše islám, než je barva kůže jeho nositelů.
   Že jsou tmaví je náhodné.
   Ukrajinské nácky bych tady osobně ale také nechtěl, a jsou hezky bílí.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Jistě, zjednodušil jsem to na základní atributy, jinak by to bylo k neučtení.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    A není těch náhod, tedy souvislost mezi nositeli brajglu, anarchie, básilí a trestné činnost + odstín nějak podezřele moc, nejsou ty nádoby propojeny ? Je to skutečně pouze islám ? Náhoda je luxus Vittto …

    To se mi líbí

  • Rys Ostrovid napsal:

   Zdravím, a skúsim využiť túto príležitosť, keďže sa veci – zdá sa – opäť trochu hýbu. Niektoré dnešné nemecké denníky informujú o tom, že na nedeľňajšom sumite EÚ-Turecko, chce Merkelová udeliť Východoeurópanom lekciu. O čo ide? Súčasťou dohody medzi Tureckom a EÚ o regulácii migračného toku (tzv. akčný plán) má byť okrem zrušenia vízovej povinnosti Turkom, otvorenia ďalších kapitol v prístupovom procese Turecka k EÚ a pravidelného preberania tzv. utečeneckých kontigentov z Turecka do Európy aj platba cca 3 mld eur z EÚ do Turecka v najbližších dvoch rokoch. Nemci vraj tlačia nato, aby podstatnú časť tejto sumy zaplatili Východoeurópania, keďže sa vyhýbajú prijímaniu utečencov (napr. cez kontigenty) a mali by tak byť teda solidárni iným spôsobom. Údajne tento nemecký tlak vzbudil veľkú nevôľu v EÚ, včera sa nedohodli, mali by pokračovať dnes a vraj to pobúrilo aj Európsku komisiu.

   Zaujímavé je to celé, keď si človek uvedomí niektoré dôležité fakty. Za prvé, je to A. Merkelová (a nie Ostblok), kto je pod tlakom. Pod tlakom preto, lebo na straníckom „parteitagu“ CDU v polovici decembra tuším, bude musieť predložiť nejaké hmatateľné výsledky/dohody v riešení migrantskej krízy. V opačnom prípade by mohlo byť spochybnené jej kreslo. Okrem toho rastie nesúhlas s jej politikou nielen v Nemecku, ale aj v Európe, aspoň ak má človek súdiť podľa zverejnených vyhlásení európskych politikov. Za druhé, keď si človek odmyslí promerkelské ladenie nemeckých denníkov, tak podstatou by bolo, že prvý krát je daná celkom oficiálne na stôl možnosť vyhnúť sa prijímaniu utečencov výmenou za redukciu štrukturálnej pomoci (eurofondy). To by ale mohlo znamenať aj to, že včera a dnes sa rokuje o tom, kto sa zriekne akej sumy! Za Slovensko možno povedať, že R. Fico sa už pred 2 mesiacmi na tlačovke vyjadril, že ak by si mal vybrať medzi utečencami a eurofondami, tak sa radšej zriekne eurofondov. Či by to bolo prijateľné pre ostatné krajiny „Východu“, ťažko povedať. Každopádne je to posun (ak je to pravda). Za tretie, zaujímavý je ten nesúhlas európskej komisie s Nemeckom v tejto veci. Pretože ak je niekto, kto by mal enormný záujem na tom, aby k takejto dohode nedošlo, bola by to práve európska komisia. Tá istá komisia, ktorá od začiatku stojí bok po boku s Nemeckom, čo sa týka povinných kvót (a presídľovacích kontigentov), ktoré presadzuje z vlastných (chorých a zvrátených) dôvodov.

   Celkom určite možno povedať jedno, spor o kvóty vstupuje do novej fázy. To čo som napísal hore, je samozrejme len čistá špekulácia, treba vyčkať, ale teraz sa ukáže, či sa V4 naozaj stáva mocenským činiteľom v rámci EÚ, či vzniká nejaká stredoeurópska politická kultúra (ako nato upozornil V. Orbán v jednom z rozhovorov pred pár dňami), alebo nie. Bude to zaujímavé.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Nejsem si úplně jistý, jestli se Turecko za těchto okolností do EU vůbec pohrne. Získat tím sice může pár miliard, ale přizpůsobením se mechanismům, které mu z podstaty nemůžou vyhovovat, by mnohem víc ztratilo.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Bude to ještě zajímavé. Kdyby to tak dopadlo – zřící se eurofondů a současně se zbavit „uprchlíků“, byly by to dvě skvělé věci v jednom. Pomocí eurofondů je totiž financována celá grupa prounijních zločinců, páta kolona. Na nic užitečného ty peníze nejdou, naopak. Jsou koulí na noze všemu, protože se musí spolufinancovat nesmysly, které nikdo nechce a nepotřebuje.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Kdepak jste byl? To vám asi uniklo, že nás dva chce Fagan zažalovat. Vás za příspěvek a mne za jeho nesmazání. Jenže Janika to asi smázla, protože pod odkazem už ten Fagan není.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      🙂
      Nepovažuji to za nic odporujícího platným právním normám, takže jsem v klidu. Možná je Fagan nadšený z mutli-kulti mediálního teroru v západní Evropě, předposranosti tamních lidí a chtěl by to zkoušet i tady. Jak je vidět, na Janiku to bylo moc, všiml jsem si, že i na jejím Ostrově si většina diskutujících dělá z Fagana legraci, i když už nepíše tak zmateně a povýšeně, jak psával.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Mně jen mrzí,že jste si to nestihl přečíst. Protože to měl pěkně sepsané. Ale smyslu to nemělo.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tak to tedy nevím, jak ještě povýšeněji mohl kde psát.
       Mě to připadalo, že vede nejméně inkviziční tribunál….
       Ti diskutéři, ti kvalitní, co tam zbyli, jsou podle mě znační kliďasové, co ten si tam k nim dovoloval…
       No ale zkoumal jsem ho také, i když jen chvilku,co jsem tam tzv. „dochodil“ než jsem dostal demokratický ban, a všiml jsem si, že se fagan neumí pohybovat mezi lidmi, kteří jsou ….no, normální lidé, co jsou na pivo nebo tak…
       Pohrdá jimi, ale také se jich bojí.
       Schválně jsem ho okopával ze všech stran, a on vůbec nereagoval pružně, tedy jak na mě, a zkoušel to urážkami jako že jsem nízká cenová skupina, sociálně frustrovaný a tyhle kecy, které na mě prostě nemohou naprosto zabrat.
       Ten člověk má nějakou poruchu, podle mě by chtěl hodně něco řídit, ale nějakou silovou složku, aby mohl řídit fyzickou sílu, kterou zase…zřejmě nemá, ale kterou obdivuje.

       To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Nemohlo to být přesnější!

     To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  „Názor“ jednoho z agentů v diskusi na Týdnu, nick „o. k.“:

  Každý ví, že podobná „koalice“ je nesmysl. Stejně tak ale by bylo nediplomatické nechat stranou zakomplexované Rusy, kteří, díky neschopnosti amerického prezidenta získali v Syrii slušnou pozici. Je jasné, že Rus nemá zájem na zničení IS jako primárního cíle – cílem je, udržet si pozici v Syrii a zvýšit vliv na blízkém východě. Další záměr je, udržet a eventuelně zvýšit migrační vlnu do Evropy a EU tím destabilizovat a rozdělovat. Teprve potom je IS v hledáčku Kremlu. Nějaké turistické letadlo je totiž Putinovi naprosto lhostejné – slouží pouze k verbálnímu krytí jeho dalších cílů.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Není přece žádné tajemství, že za migrační vlnou stojí Putin. A taky za to, že jsem si zapomněl nabít telefon. Hajzl.

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Podobné hlášky agentov je najlepšie si nevšímať. Zastaviť sa to dá ťažšie ako húf migrantov a len má z toho človek zbytočne vysoký tlak.

   To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Jen tak pro zajímavost jsem nahlédl do diskuse pod Neffem, který v poslední době hodně obrátil a komentuje podle mne situaci dost otevřeně a poměrně střízlivě. Není překvapením, že v diskusi, kde ho dříve jeho věrní opěvovali, dnes schytává pumelenice od týchž agentů.
   Trošku škodolibě mu přeju, aby si vychutnal, jakou chátru si na svůj prostor svými dřívějšími publikacemi natahal.
   Dneska, kupodivu, se jedná o web, který až na drobné výjimky (tragéd Hvížďala) publikuje něco, co je mi o dost blížší (Matějka, Žantovský, Jirsa, ale i Neff), než bejvávalo. Zřejmě té propagandy bylo už i na Neffa dost.
   Ale samozřejmě … není jak u Bavorů 🙂

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To je blábol….
   Mrkni vedle k Janice, to budeš valit voči, tam zase řeší, jak zlí Rusové bombardují hodné domorodce.
   Ale aby to bylo správně pochopeno-nejde o téma ale o tu „blábolnost“.
   Ani článek, ani ta diskuze od sluníčkářů nemá naprosto hlavu a patu, jsou to jen kecy, jako kdyby byli na drogách,nebo co.
   Přesně jako ten tvůj příspěvek, to také nemá hlavu a patu.
   To je symptom, kterého jsem si všiml až poměrně nedávno, jakási „blábolovitost“ příslušníků těhle fanatických sekt.
   Píší páté přes deváté bez jakékoliv logiky, skáčí z podtématu na podtéma, ale musí to člověk číst tak 5x, aby to dalo alespoň nějaký smysl, a stejně ho to nedá.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Asi tak neschopný on či jeho jenerálové není. Kdo ví co chystá… nemůže přece nechat rusy vyhrát. A krom toho . naše americké televice začaly už zase dávat MASH 4007 a to dávají vždycky když emeričané chtějí někam vyrazit… tož tak…

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   K tomu mi právě vyběhla jedna poznámka: Je nutné chránit svobodu slova. Jak jinak bychom poznali blbce

   To se mi líbí

 6. NavajaMM napsal:

  Jedna drobná poznámka za bratov Slovákov k tej spoločnej histórii. Franský kupec Samo môže byť tiež spoločný vodca, veď nikto doteraz nevie, kde bolo jeho sídlo Vogastisburg. Niekto tvrdí, že dokonca na Slovensku a Sama považujú za svojho aj Slovinci. Naše dejiny sa prelínali mnohokrát.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Zajímavé mi přijde, že s Němci jsme měli historicky po mnohá staletí více kontaktů/společného, než se Slováky. Skončilo to jednou pro vždy a s velkým kraválem. I se Slováky jsme se rozešli, ale celkem bez kraválu a Slováci za poslední čtvrt století prokázali, že si poradí i bez nás. To je báječné. Je lepší mít dobrého souseda než vzpurnou kolonii. To si asi Němci tak úplně neuvědomují. Že jsme jich ekonomickými koloniemi, o tom jistě není pochyb. Že vzpurnými, to se začíná projevovat až teď, když překračují míru.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    To, čo píšete o vzťahu Nemcov a Čechov, platí aj o nás. Banské mestá boli vždy viac nemecké ako slovenské a cítiť to dodnes na miestnom dialekte. Jedna z prvých písomných pamiatok v slovenčine sa týka sporu mešťanov v Žiline (12. stor.) o zloženie mestskej rady – presadzovalo sa, aby bola parita medzi Nemcami a Slovákmi.
    S vyhlásením „jednou provždy“ by som bol opatrný, vzhľadom na deje v EÚ.

    To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Věděli jsme všichni dopředu, že se i u nás najde vůdce a vůdcovská strana pro boj proti IS. Kdepak KSČM, ta jenom takovou EU jaká je nyní, a migranty, a migraci od samého počátku odmítá ale nevede plamenné řeči, jenom věcně argumentuje. Dokonce je i názoru že lidem v nouzi je potřeba pomáhat. Lidem v nouzi! Bojovníci proti IS mají nového lídra. ODS k tomu vůdcovství směřuje mílovými kroky už delší dobu. Po létech kdy se zcela zprofanovala si našla si své téma. Slyšte návod na řešení z úst Fialy (včera u Jílkové) : vytvořme koalici NATO a ostatních ochotných (kolik se jich najde, zvlášť v arabském světě?) a pod vedením našeho nejvěrnějšího a nejschopnějšího spojence veďme totální pozemní válku proti IS. Kde ten stát nejde, ale neřekl. Generál Šándor vysvětlující proč právě tohle nejde bez podpory arabského světa zklamaného „naší západní civilizací“, že si jenom ještě víc proti sobě poštveme polovinu zeměkoule, je přece břídil ničemu nerozumějící.
  Jednoduchá řešení jako zrušit nefunkční šengen a zavřít hranice pro nevítané hosty a otevřít pro všechny (!) vítané a spolupracující s nám? Kdepak, to bychom byli komouši. Jednoduchá řešení jako spolupracovat a obchodovat se všemi státy které o to kdy stály a stojí, to taky není nic pro nás. Musíme mít nepřítele, jinak nebude na koho svádět naši neschopnost i naše lumpárny.
  Tak se raděj budeme s Fialou a ODS zaklínat národovectvím … a beznadějně válčit s jedinci rozprchlými po celém světě.

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   V tomto zcela souhlas, ale před pár dny jsem viděl tiskovku s ODS a čučel jsem jak puk. To, co tam povídal Fiala o migrantech, teroristech, ochraně hranic, všechno bych podepsal.
   Naštěstí po něm nastoupil Stanjura a už to zase byla stará košile…

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jistě, hitjera taky poslouchali Němci nábožně… mnozí, zpočátku. A taky byli komouši a židi, které zavíral. Perpetum mobile.

    To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     No, už kdysi jsem vám, zřejmě bezvýsledně, radil méně tlačit. A vy na mne hned s Hitlerem. Jednak je to blbost, druhak tady často zaznívá, že není zásadní kdo, ale co říká. Zatřetí jsem nijak nehájil ODS, jen jsem konstatoval, že Fiala nahodil realistické (a tedy nebezpečné) vyjadřování k aktuálním otázkám.
     Kdysi jste (nejen) mne lanařil volit KSČM jako jedinou perspektivní stranu. Zklamu vás, jak jsem nedávno přiznal, byla to pro mne určitá alternativa, nicméně po výkonech Doleše a mlčení oststních, kdy se do médií (asi pro jistotu) pouští jen Semelová a podobné ikony, KSČM ani náhodou. Jsou úplně stejní, jako jejich kámoši z TOP, ODS, ČSSD, KDU atp.
     Musím však nerad přiznat, že na husu Milunu ani v KSČM nikdo nemá.
     Aktuálně mi zbývá toliko Tomio.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      Já se omlouvám, že do toho vstupuji. Ale vy Jethro věříte čemukoliv co říká ODS? Vy jste opravdu optimista. Lež a podvod, to je ODS. ODS hlavně těží z toho, že media o ní nikdy nepíšou pravdu.

      To se mi líbí

      • Jethro napsal:

       Buď špatně píšu nebo špatně čtete.
       Psal jsem, že Fiala mluvil tak, že bych to podepsal. Nikoliv že mu věřím. Píšu o změně rétoriky a témat a postojů směrem k teroristům a migrantům k postoji, který zastávám i já. Také jsem napsal, že hned po Fialovi to Stanjura zajistil svou blbostí.
       Je to k nepochopení?

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ááááále….
       Kdo by volil KSČ před r.1989?
       Já volil Sládka a ze sládka jsem přešel rovnou ke KSČM.
       Jenže současná KSČM mě třeba, třeba nemusí uspokojit a třeba si můžu začít myslet, že by v parlamentu měl sedět někdo radikální…
       Néé, opravdu se zatím nechystám volit ODS, jen chci říci, že kurvy jsou vždy tam, kde to sype.
       Před r.1989 v KSČ (i když v porovnání s dneškem komicky), pak v ODS a ČSSD, PAK v ČSSD a TOP09 a nyní v ČSSD a ANO.
       Volič ODS může být myslím poměrně v klidu, lež a podvod je živý organismus, přisává se k různým hostitelům.
       Docela přemýšlím o Okamurovi, a už by mě nevadil ani Konvička, pokud bude ovšem mít šanci.

       To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Pochopil jsem vás Jetro, nebylo to s tím hitjerem myšlenmo směrem k vám, bylo to myšleno obecně, a v kontextu věci směrem k ODS, konkrétně k kleronáckovi Fialovi.
      Tomia bych vám nevyčítal. Naopak.

      To se mi líbí

  • Řezníček z Brna napsal:

   Vážený Petřepavle,
   Ač sám levicového smýšlení na tkzv, komouše nebo-li KSČM bych moc nespoléhal. V Brně kandiduje na předsedu městské organizace člověk, který se živí jako EXEKUTOR. Potvrdil mi to člen KSČM, mladý člověk, který hodlá vystoupit z matičky strany a přejít ke KSČ-21. Podle jeho slov je KSČM strana pouze salonních komunistů, kteří dokonale splynuly s estabilismentem a nic kapitalistického jim není cizí.

   To se mi líbí

 8. jaa napsal:

  To máte těžký, je z Masaryčky a protože už není nejvyšší pán tam .. tak vzal tento melouch… proč se divit…Musí živit 3 děti a prací či vědomostmi to neumí….tož.

  To se mi líbí

 9. Strejda Olin napsal:

  Mnoha lidem bohužel stále nedošlo, že dnešní situace je jen součástí kontinuálního vývoje systému, který jsme navyklí nazývat kapitalismus. Vývoje od jeho samého vzniku. Všechny důsledky, od kolonizace přes války, axploataci lidí a přírody mají jedinnou příčinu – individuální vlastnictví výrobních prostředků. Ve všech dosavadních společensko ekonomických řádech se tyto výrobní vztahy projevovaly stejně. Nebyla to vyšší moc, lidské rasy, náboženství ani ideologie nebo osobnosti, ve kterých nechápaví lidé spatřují ony příčiny. Nebyla to dokonce ani politika. To všechno jsou jen důsledky.
  Netvrdím, že království Boží na zemi nebo komunismus jsou tím ideálem nové společnosti. To byly představy lidí, žijících v jiné době, ve zcela odlišných podmínkách, na jiném stupni vývoje a poznání.
  Tvrdím však, že kapitalismus tím ideálem není, musí a bude nahrazen jiným, pokrokovějším a spravedlivějším systémem. Ale protože zatím nikdo nic lepšího nevymyslel, byl bych pro ten komunismus. Alespoň jako vizi, světlo na konci tunelu, jako cestu, po které bychom měli jít.

  To se mi líbí

 10. Cech napsal:

  No já nevím proč ale některá rozhodnutí našeho Babiše tj. jeho politického projektu, prostě nechápu.
  http://cz.sputniknews.com/byznys/20151126/1774748/bonbonky-severni-proud-cesko-slovensko.html
  No a nyní co na to Babišův soukromý projekt ANO.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podle-Ceska-a-dalsich-deviti-zemi-je-Nord-Stream-2-proti-zajmum-EU-410187
  Prostě opravdu asi nevím, jak se ekonomicky řídí firma.
  Tož každá Babišova firma prostě nějakou tu korunu navíc a to prosím téměř zadáčo, prostě kdykoli jednoznačně odmítala a odmítá.
  Neboli takto řídí Babiš náš stát jako svoji firmu.
  To jediné mi zůstává opravdu ale opravdu záhadou, jak se tímto způsobem a svou vrozenou pílí dopracoval k těm státním miliardám.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Kde tam píše Babiš, že je to špatně? Vy už jste s ním také posedlý.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No nevím ale :
    Plány Ruska a západních společností na rozšíření plynovodu Nord Stream do Německa, které umožní omezit přepravu zemního plynu do Evropy přes Ukrajinu, jdou proti zájmům Evropské unie a obsahují riziko další destabilizace Ukrajiny.
    Toto za ČR podepsala či parafovala či jak jinak to popsat tak to nevím ale prostě byla to nějaká EU Jourová.
    Já vím že pro příští volby bude za bezpartijní a ublížené ale prozatím pokud mne paměť neklame prosazuje v EU zájmy soukromého politického projektu.
    Tož asi tak nějak s tou posedlostí.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Jourová vstupem na půdu EK zblbla a už dávno nerepresentuje Babiše.

     To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     Zájmy Evropské unie definuje Obama prostřednictvím madam Merkel. Zájmem Evropské unie je tedy zcela jistě, aby Německo mělo dostatek plynu a mohlo s ním dále nakládat dle svého uvážení.
     To dopisování ze strany východních (nějaké ty středo jsem tam nenašel) zemí spíš představuje solidaritu se Slovenskem a Maďarskem, které tato rošáda v cestách plynu do evropy zatne asi nejvíce.
     Škoda, že jsme tak srdnatě nepsali na podporu Bulharské cesty, to jsme jaksi, kvůli solidaritě s Ukrajinou, nemohli. Bože, jak jsme byli hlopí 🙂

     To se mi líbí

     • Jethro napsal:

      Jo, a ta ukrajina – tam je to ukončení údajně ne politickým, ale technickým rozhodnutím. Ukroušská část energovodu je údajně za léta bez údržby v tak dezolátním stavu, že není nadále bez značných rizik provozovatelná…

      To se mi líbí

 11. Bavor V. napsal:

  Dnešní povídání vhodně doplňuje i Petr Čornej http://bavor.blogspot.cz/2015/11/dulezitost-dejepisu.html

  To se mi líbí

 12. Jethro napsal:

  Málem mne trefilo, když jsem mrknul na aktuálně, jak tam válčí staří dobří matadoři. A ona na mne vykoukla Hamplová takhle:
  http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=26369
  Samozřejmě tzv. diskuse pod tím je klasika. Agenti, věřící, žumpa.
  Netuším, co paní Hamplovou vede k publikování tohoto na aktuálně. Buď je to extrémně odvážná masochistka, anebo si dosud nevšimla, co tam její autorští kolegové vylévají do prostoru.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Jetro, po dlouhé době jsem díky vám vlezl na Baktuálně a čumím jak vůl do drogerie. To se nějak vymklo Lipoldovi a Hamplovka si tam už nevrzne. Jo, a Lipold je od prvního na pracáku.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Neznám blogovou scénu takřka vůbec, a tak jsem očekával nával brtutálních žvástů.
   Ale ta dáma píše naprosto skvěle!

   To se mi líbí

 13. kchodl napsal:

  Jako vždy zábavný Pochybovač
  https://pochybovac.wordpress.com/2015/11/24/tajemna-vojna-s-turkem/

  Z Putinova včerejšího interview vyplývá, že Rusové vždy před startem svých letadel nebo před začátkem útoku křídlatými střelami sdělili „partnerům“ ve své i US koalici detailní rozpis plánovaných cílů včetně trasy svých letadel. Také proto turecké F-16 startovaly a začaly kroužit pod kopcem na turecké straně hranice ještě předtím, než se ruské bombardéry Su-24m3 odlepily od země. Turci si to mohli všechno pěkně naplánovat, protože o ruském letu věděli předem.

  Tím trapnější jsou dnešní turecké lži o tom, že si ruské letadlo spletli se syrským Migem-23.

  Ovšem mnohem více šokující je, že Putin více než naznačil, že tyto předávané informace „unikaly“ směrem k ISILu a dalším džihádistům. Jenom tak lze totiž vysvětlit všechna ta technicky slušně provedená kozomrdná videa, často natočená ze stativu a zaměřená správným směrem ve správný čas, ukazující ze země zásahy ruských bomb a raket, přímo při výbuchu. Nebo dokonce bomby, padající z mraků, kdy letadlo nebylo ani vidět – protože letělo nad mraky šest kilometrů vysoko.

  Jistě o předávání informací Amíky a Turky kozomrdům Rusové věděli už předtím – nebo alespoň tušili – ale teď to bylo řečeno natvrdo, protože důkazů je už více než dost.

  Zbývá dodat, že podobně se chovají Amíci i ke svému ISILu – pokaždé před svým „bombardováním“ 45 minut předtím vyslali varování, kam poletí a co budou bombardovat, údajně pro „zemezení civilních ztrát“. To se pak nelze divit, že po rok a půl trvajícím „bombardování“ ISIL a kalší kozomrdi jen kvetli. Pokud je tedy Amíci přímo „nebombardovali“ dodávkami munice, potravin, léčiv, komunikačních prostředů, zbraní a vozidel – jak bylo mnohokrát dokázáno.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Ak je toto oficiálna bojová doktrína NATO, tak nemá zmysel do štruktúr NATO posielať akékoľvek naše bojové jednotky.
   V Juhoslávii sa bombardovalo bez výstrahy…

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    A čekal jste něco jiného ? Vždyť k tomuto zjištění, respektive názoru není třeba Putinovo interview – stačí si uvědomit jak dlouho a s jakým výsledkem ona slavná US koalice prý bombarduje a bojuje s těmi fanatickými kozomrdy. Tedy v době války v přímém přenosu, s kosmickými a leteckými špionážními prostředky k dispozici 🙂 .
    Prostě si dělají p.r.d.e.l , nic víc.
    V reálu šlo a jde o spolupráci, ochranu a prima obchod – jaképak překvapení 🙂 …

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Títo vojaci nie sú magori. Majú svoju profesionálnu hrdosť a znesú len určitú mieru lži a podvodu. To, čo sa deje, je zrejme už za jej hranicou. Je možné, že väčšina z amerických pilotov stíhačiek by na mieste toho Turka pod nejakou zámienkou nesplnila ten rozkaz na zostrelenie „spojeneckého“ lietadla bez výstrahy a zo zálohy.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Díky
   Fagan nezklamal. Ještě větší blbec, než jsme mysleli.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Za více než 25 let „svoody“ byla idiocie defakto zavedena jako diskuzní a názorová šablona + mustr,. Pragmatismus, selský rozum, zpětná vazba, nepopírání reality byly naopak pěkně uklizeny a doslova mnohdy vykopány.
   Panebože, proč s tím webem ztrácíte čas ? Jako na potvoru se dočtete přesně toho, co jste předpokládali a co v drtivé většině považujete za reakci sjetého jedince.
   A je nad slunce jasné, že na tom místě nemáte jakoukoli šanci cokoli jakoli pro vzetí reality na vědomí učinit. Don Quijotovská bitva s větrnými mlýny ?
   Že by nutná porce mentálního masochismu ?

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Nemohu mluvit za ostatní, ale já to tam někdy čtu proto,abych lépe pochopil duševní pochody sluníčkářů.(jelikož jsem tam chodil, tak to tam dobře znám, takže moje pozorování mohou být velice přesná, na rozdíl třeba od OM, kde to moc neznám)
    Majitelka blogu postupně upadá, jak intelektuálně, tak morálně.
    Toho „pacifistu“ zabanovala úplně za nic, to jeho „nic“ jí právě naštvalo.
    A já si tohle chování dávám do souvislosti s chováním Merkelové.
    Pak se mi nemůže nikdo divit, že vyznávám teorii o omezenější roli USA v těch jejich sviňárnách, resp.(jak to napsat) oni nemusí nějaké kroky nijak nařizovat, mohou jen obyčejně využívat situací, které vznikají do značné míry samovolně.
    Ta Merkelová je také čím dál trapnější, ty její kecy dávno nejsou státnické, ale ani demokratické.
    Cití se být diktátorkou…jaksi z vůle bóží, Němci používají místo Boha prozřetelnost.
    Ta Janika se chová hodně podobně, to už nejsou argumenty, dokonce ani názory.
    Je to slaboduché žvatlání dítěte.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Najednou tam nic není 😮

   To se mi líbí

 14. Ahele napsal:

  http://outsidermedia.cz/osn-podporuje-valku-ruska-proti-isil/
  Zajímalo by mne, zda jste někdo zaznamenali toto v našem mainstreamu. Já ne a že by to nebylo důležité se mi nezdá.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nezaznamenal. Ale to bude tím, že to je určitě jen ošklivá ruská propaganda. Tu naše demokratická lickoprávní média nešíří, s tou bojují všemi obvyklými žumpalistickými prostředky.

   To se mi líbí

 15. Strejda Olin napsal:

  Dámy a pánové, musím se vám přiznat. Jsem rasista!
  Věřím totiž, že odlišný vývoj různých lidských ras (skupin lidí, které spojuje dlouholetý společný vývoj) a etnik, podmíněný geografickou diverzitou, determinuje schopnosti a vlastnosti jejich jednotlivých příslušníků.
  Věřím, že u lidských ras je nutné odlišovat rovnost a stejnost. Rasy nemohou být stejné, ale jsou si rovné v lidské důstojnosti.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Pozor na Fagana 😉

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Tito kluci šikovní vám to vytlučou z hlavy.
   http://www.evropskehodnoty.cz/iniciativa/

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Dnes jde především o to, aby si byly rovny před zákonem. Ne jak v současnosti za řevu sluníčkářských fanatiků a havloidů, kdy se bianco vystavují internacionálními sluníčkářskými fanatiky nejen kozomrdům po celé matičce zeměkouli šeky a omluvenky, pardony na cokoli jimi páchané -> a že jsou to panečku věci.
   Rasismus je natolik inflačně zneužívané označení čehokoli a kohokoli nehodícího se, že se nominovalo v žebříčku profláknutosti a totální vyprázdněnosti výrazů do vysokých pozic hned vedle „svobody a demokracie“ .
   Tak to končí vždy, když mají výrazu plné huby všichni existenciální nýmandi a hochštapleři, když ho jako universální bič zneužívají prázdné, ale o to více aktivní nicky .

   To se mi líbí

 16. Jethro napsal:

  Je to OT? Ani moc ne, bavíme se i o agentech…
  Zatímco Bild veřejně píše o tom, že Turecko skutečně kšeftuje s ISIL, Macháček nabádá k solidaritě a Turkem a plísní vlastního prezidenta:
  http://www.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A151127_125607_monitor-jana-machacka_ELE
  Bývaly doby, kdy jsem ho četl a považoval jsem ho za svým způsobem autoritu. Dnes ho považuju za … (autocenzurováno – doplňte si sami).

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Není ten Fico nějakej divnej? On si neumí vzít příklad z našeho premiéra?

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   To jsou rasističtí a xenofóbní Slováci. Správné řešení v duchu nejlepších „evropských hodnot“ je navrhováno z Brusele a obsahuje tolik dobroty, že se z toho asi pořádně [autocensored] :
   http://www.denik.cz/z_domova/cssd-zbrojni-prukaz-na-hracky-v-eu-to-je-absurdni-20151127.html
   Parlamentní listy u článku „Europoslanci se společně vyjádřili ke směrnici o kontrole nabývání a držení zbraní“ zachovaly i informaci o „našich“ europoslancích, co návrh považují za „za základ pro další jednání.“ Jména doporučuji zapamatovat a touto infekcí postižené kandidátky do jakýchkoli voleb svěřovat k vyřízení pouze odpadkovým košům.
   http://www.armadninoviny.cz/nazor-navrh-restrikce-drzeni-zbrani-z-pera-evropske-komise-efektivni-reseni-nebo-diletantismus3f.html

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Tady už někomu vážně jeblo. Obzvlášť tohle je výživné:
    “ mezistátně propojeným registrem zbraní…“
    Když si potřebuju prodloužit zbroják, musím jet i s bouchačkama 250km do Jihlavy, tam spadám podle trvalého bydliště. Proč? Protože jihlavskej registr zbraní není schopnej komunikovat a předávat si data s registrem v Plzni, kde bydlím.
    To se týká všech krajových registrů, prostě nejsou propojené. A nýčko to budou řešit mezistátním propojením registrů? Tak to jsem pro příštích dvacet let naprosto klidnej.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Nejeblo, Vonrammsteine, to je prostě politika.
    Někteří lidé, kteří toto prosazují jsou idioti, a jiní jejich idiocie využívají k politickým pletichám.
    Všiml sis, kolik lidí jen tady na blogu mělo spousty řečí, jak zbraně nic nevyřeší?
    Takových lidí je plno, a když někdo zakáže cokoliv, co dává rány, plno lidí bude mít dojem, že je to super a že svět je bezpečnější.

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Jasně že všiml. Jen to povětšinou ignoruju. Vím, že nemají pravdu, ale nemám nijak zvlášť silnou potřebu je o tom přesvědčovat. Nejpřesvědčivější důkaz je prostá praxe. Až jim dojde, že kulku prostě nevokecáš, změní názor.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Jenže to bude pozdě.
      Nejhorší na tom je, že následky jejich blbosti většinou nedostihnou přímo je osobně, ale způsobí neštěstí, hoře a smrt mnoha jiných, než dojde k nápravě. A jen málo těchto sráčů je pak voláno k zodpovědnosti. Ve finále otočí kabát a se stejnou zavilostí budou hlásat pravý opak, hovada.

      To se mi líbí

 17. Bavor V. napsal:

  Slyšte, slyšte: https://www.youtube.com/watch?v=wYHJsgX5X08 Slyšte, slyšte!!!

  To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Toto kázanie(vyznanie)by malo odznieť vo všetkých európskych kostoloch a chrámoch.Takíto kňazi,ktorí ani vo vyššom veku „nevyhoreli“ale bohužial vymierajú.Ak oni vymrú,zahynie aj kresťanská Európa,lebo z kostolov sa už bude ozývať len hlas HataFree kňazov,Halíkovcov a kňazov ktorí budú len plniť príkazy a nariadenia morálne skazeného Vatikánu.Musím dodať aj to,že likvidácia kresťanskej Európy bude znamenať uľahčenie plánov na zničenie Európskej civilizácie a nástuptej zvrhlosti,ktorú nazývame multikulturalizmus.
   Ďakujem za to video,budem ho šíriť na slovenských weboch.

   To se mi líbí

 18. Rosťa napsal:
  • Ahele napsal:

   http://ren.tv/novosti/2015-11-25/smi-reshenie-sbit-su-24-bylo-soglasovano-s-prezidentom-ssha
   Jak sděluje bloger Ekmer Sama ve středu podle sdělení zdrojů blízkých k prezidentu Turecka při jeho setkání s Obamou v rámci zasedání G20 v polovině listopadu na návrh sestřelovat ruská letadla Obama mlčky pokýval hlavou.
   „В середине ноября в рамках саммита G20 в Анталье, встречаясь с Бараком Обамой, наш президент Тайип Реджеб Эрдоган выразил обеспокоенность в связи с активизацией русских ВВС в Сирии в непосредственной близости от Турции. По данным источников, близких к турецкому президенту, наш лидер предложил сбивать российские самолеты в приграничной области. Барак Обама в ответ молча одобрительно покачал головой“, – пишет Экрем Сама.

   To se mi líbí

 19. lujjza napsal:

  „Nová polská vláda nastupuje konfrontační kurz s Ruskem – chce přiznat neplatnost Zakládajícího aktu Rusko – NATO z roku 1997“
  http://www.novarepublika.cz/2015/11/nova-polska-vlada-nastupuje.html

  To se mi líbí

 20. Strejda Olin napsal:

  Nejsme rasisté – o nějaké diskriminaci muslimů nemůže být ani řeč. Zatím máme v Česku pár stovek ilegálních přistěhovalců, kteří svým nedovoleným vstupem na území cizího státu porušili zákon. Jsou tedy po právu drženi v zařízeních pro uprchlíky, kde jsou jim vytvořeny podmínky odpovídající jejich statutu. Jsou ubytováni v teple a suchu, je jim poskytována teplá strava, mají zdravotní péči, je o ně všestranně postaráno, s přihlédnutím k tomu odkud přišli, přímo komfortně.
  Možná se považujeme za lepší než imigranti z Albánie, Kosova, Afghánistánu, Sýrie nebo Eritreje. To je nakonec vidět při srovnání toho, co jsme dokázali vybudovat za tisíc let my a naši předci, a co oni. Nebo bychom se snad měli považovat ze stejné, nebo dokonce horší jak oni? Nechceme jim ublížit, zotročit nebo povraždit. My od nich jen očekáváme kultivovanost, pokoru, respekt k hostitelské zemi a dodržování našich zákonů a pravidel. Chtějí, abychom je chápali, ale sami nás chápat nechtějí.

  Nejsme xenofobové – protože my jsme dostatečně vzdělaní na to, abychom se nebáli neznámého. My naprosto dobře víme z jakých podmínek k nám migranti přicházejí, jaká je politika v jejich státech, jaký je jejich životní způsob, tradice, kultura i náboženství. Je nám známa jejich mentalita. Dokážeme rozlišit co je nám bližší. Zda balkánská, arabská a africká kultura, nebo ta auroatlantická či asijská.
  Nebojíme se neznámého – bojíme se známého. Bojíme se džihádu, mudžahedínů islámského státu, teroristických muslimů Talibánu i al-Káidy, bojíme se náboženských fanatiků, bojíme se lidí, kteří považují islám za jedinnou pravdu, za smysl života, za dogma, které nepřichází v úvahu porušit, ani o něm jen zapochybovat.

  A ano, jsme možná islamofobové – protože islám, učení Mohameda je nám naprosto cizí. Zrodil se na Arabském poloostrově ve starověku ve specifických arabských podmínkách, snažil se řešit problémy tehdejšího světa a tehdejších lidí, vycházel z tehdejšího způsobu života a za 14 století se nezměnil, nijak nereagoval na společenské změny a vývoj světa. Islám obsahuje jak učení o dobru a lásce, tak i příkazy plné krutosti, nenávisti, nepřátelství a agrese. Žádná súra koránu však není současnými muslimy zpochybňována, nebyla nikdy církevními autoritami z koránu vyňata jako již neplatné učení, poplatné své době vzniku (Mekkánské a Medínské období). Naše kořeny jsou hluboce zapuštěny v křesťanství, které bylo schopno se přizpůsobit vývoji světa, církev dokáže vysvětlit věřícím rozdíly mezi Starým a Novým zákonem, dokáže rozpoznat co je v Bibli již překonané, co mělo konkrétně historický význam a co je trvale platné. Křesťanství je dnes jiné než před tisícem, pětisty a dokonce než před sto lety. Islám je neměnný, zkostnatělý a uvízl v době svého vzniku.

  Takoví jsme my a nemáme pocit, že bychom byli proto špatní. Nechce být jiní, chceme zůstat Slovany, Čechy v Evropě.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Naprostý souhlas a palec a tak, jen drobná technická-jen proto, že jste to použil už asi po padesáté:
   Nepíše se „jedinný“, ale „jediný“.
   Uf. Já už musel, sorry.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Díky za opravu. Já takové chyby u jiných hážu za hlavu, ale věřím, že z toho někdo nemůže třeba usnout 🙂

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Zas tak dramatický to nejni 🙂

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Pokud to není dramatické tak jste to neměl psát ne? Nebo asi jsem to nepochopila, no ano na vás nemám ;).

      To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       To je pravda.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ano jistě, vy jste prostě úžasný, to tady ví spousta lidí, přece ti co ve vás vidí jen odhodlaného a připraveného :). Jen jim nedochází, že na Ukrajinu a tamní situaci jste nijak nepsal, že :D. Že mnoho z nich by nevěšelo své ideové odpůrce, ale vy ano že? Ovšem to jim zřejmě nedochází no ;).
       Tak mnoho zdaru k přesvědčování, ale že se vám to nyní daří, to uznávám. A proto považuji vlnu imigrantů nebezpečnou i v tomto ohledu. Protože získávají takovíto lidé pořád víc a víc sympatizantů, a nedochází jim, že pak na řadu přijdou i oni. Bohužel. Tedy pokud se z nich nestanou fašisté, lépe ještě klerofašisté. Ale snad ne.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       O Ukrajině nepíšu, protože tomu konfliktu dobře nerozumím. A když něčemu nerozumím, tak se do toho neseru. Zbytek těch blábolů nehodlám komentovat. A zapomněla jste na husity.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Nezapomněla, já vám to už psala ne, ale já vás znám dobře, ano Ukrajině nerozumíte, zatímco Blízkému východu rozumíte velmi dobře, ano, vaši obdivovatelé to vezmou, jasně :D. Prostě jste tady skoro jednička, tak si to užijte ;). A jistě, to přece nemůžete přiznat že byste zabíjel vaše ideové odpůrce, ptz by to možná vašim obdivovatelům došlo že ? Nejste blbec, takže mě i vám je to jasné, tak tady nic nepředstírejte. Jenže to vy musíte, na rozdíl ode mě ;).

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       No-přinejmenším narozdíl od Vás nemusím předstírat inteligenci. Ať Vás blechy štípou celou noc! Jdu si lehnout.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Že by mě to šlo tak dobře, že i vy byste aspoň napsal , že jí předstírám :D. Jinak jasně jsem blbá a na vás rozhodně nemám, tak se uklidněte vonrammsteine, tady vás mají přece hodně rádi, svědčí o tom palce přece ;). Že jste fašista jim nevadí ;).
       A to upozorňuji, to není pro vás vonrammsteine, že nesoudím vůbec podle toho, co píše ted, ale toho co psal třeba před dvěma roky, takže si dejte vittto a ostatní prosím pauzu, nebo nedejte, je mně to vlastně jedno ;)..

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Brzdi, kotě. Tady blouděj vzduchem žaloby za mnohem menší prohřešky, než označit někoho veřejně za fašistu.

       To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    O tady jsou opravdu skvělí znalci češtiny když tomuhle mohou dát 4 palce :D. Tak snad už se tady nebudou vyskytovat prohřešky, škoda že nevím ale od koho . A dávejte palce dolů jasně, jste stejní jako na aktuálně , ale tak ano ;).

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Chudinko zakomplexovaná 😦 To musí bejt strašný trauma, mít tu před čtvrtou ráno na tapetě zas jenom toho příšernýho Ramštajna 😦

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Ano jsem chudinka tak si to tady přece musím vykompenzovat 🙂 Jak jinak podle vás, jinak to přece nemůže být jasné každému takovému člověku ne? Takže ano, ještě mě politujte jednou ;), prosím, prosím, děkuji, předem :). Jen mně není jasné proč tu jste taky vy, asi jste pořádný chlap ale, takže na to se se neptáme my chudinky ;).

      To se mi líbí

 21. vonrammstein napsal:

  „Ostatně celý styl ruských náletů na město Rakka ukazuje, že Rusové se na nejvyšší míru rozzlobili a pravděpodobně hodlají to město víceméně srovnat se zemí. To asi vypadá brutálně, avšak exemplární brutalita je bohužel to jediné, čemu islamisté rozumějí. Proti islamistům je podle mě adekvátní nasazovat víceméně cokoli včetně vyhlazovací války; a teď to vypadá, že se konečně začali někoho bát. Rusko evidentně nechce nikoho přesvědčovat a „získávat srdce a mysl“, ale chce vyslat jasnou zprávu, že kdo takovýmto způsobem zaútočí na ruské občany, toho postihne nemilosrdná odplata.“

  Zdroj:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Oddelovat-imigraci-a-terorismus-je-libive-a-humanisticke-ale-totalne-odtrzene-od-reality-Analytik-Visingr-o-Sobotkove-smesne-snaze-vyrovnat-se-osobnostem-jako-jsou-Zeman-Babis-a-Chovanec-410170

  Fakt to stojí za čtení,

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Dobrý text, v podstatě se s ním plně ztotožňuji.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Visingr je takový angažovaný klučík, který se postupně vypracoval v oblíbeného „vojenského analytika“, protože se pohybuje opatrně po okraji havloidního pohledu na svět, tedy adoruje všechno USA, ale nezapomíná ani na Rusko – třeba před několika lety psal velmi fundovaně o Su-35 a porovnával to s katastrofou F-22. Co taky může dělat, jinak by si na univerzitě ani neškrtl – všechny humanitní školy jsou okupovány pravdoláskaři. Psal pěkné články do ATM. Má také svůj osobní webík, kam píše svoje postřehy. Někdy velmi infantilní, jako kdyby mu bylo 12.
   http://lvisingr.czweb.org/postrehy.html

   Je na něm vidět ovlivnění tím západním nacismem, poznámka o adekvátnosti „vyhlazovací války“ je pro mě silně přes čáru. To už se může rovnou hlásit v nejbližším náborovém středisku Waffen SS. Na tom je dobře vidět, jaký je to ve skutečnosti zmrd.

   Kde je Fagan s žalobami, „když ho potřebujeme ?“. 🙂

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    On je Visingr asi „jejich“, takže si to může dovolit 🙂

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně tak. Oni uvažovat o vyhlazovacích válkách mohou.

     Napsal jsem to samé dvakrát, protože mi to poprvé neprošlo nebo co. Jsem na cestách a klovu do mobilu, tak se mi rozepsaný příspěvek nějak ztratil … Jestli můžete, prosím smažte to druhé. No ale je to jedno.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      kchodle, můj vážený spoluviníku.
      Přítel Taras si ten text nějak opatřil a uveřejnil na své Terase. Tak tedy zde: https://taras2.wordpress.com/2015/11/28/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-fagan/comment-page-1/#comment-2304 Čímž ještě veřejně děkuji Tarasovi za zachování toho neocenitelného duševního výblitku 😆

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ale potřeboval by do držky, to zase jo.
       Jenže…te´d bude mít policejní ochranu, což je smůla.
       A do důsledku domyslet-podle samotného fagana je on sám svělovlasý multikulturní pomatenec.
       Tak tady musím říci, že má pravdu.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Vážený pane Bavore, můj milý spoluviníku,
       děkuji za tento link. Pobavil mě také pan Taras uvedením Fagana arabštinou a zasvěceným komentářem. Děkuji vám všem. Vzpomínám na pana Tarase, asi před rokem jsme vedli dlouhou diskusi o Ukrajině – a nakonec po roce, musím říci, že došlo na slova nás obou. Měli jsme vlastně pravdu oba, každý v něčem.

       Co k tomu říci ? Jistěže jsem nevyhrožoval Faganovi, jakkoliv se „potrefená husa sama ozvala“. Je mi líto, že zjevně inteligentní a vzdělaný člověk se může projevovat takto. Podobně jako pan Jírovec, když jsme u toho. Jednám vždy v rámci zákona a všechny mé poznámky o odporu proti vetřelcům vychází z mé povinnosti obrany Republiky, ať již jsem skládal přísahu v socialismu nebo později po převratu. Země, lidé a kultura jsou pořád stejné. Počítám s tím, že se budeme bránit organizovaně, jako vždy v minulosti. Takže i kdyby nastala nějaká forma okupace, vše půjde nějakou oficiální cestou velení, jako třeba za „protektorátu“.

       Vyjadřuji ovšem – pro některé asi příliš neobaleně – svůj závazek, názory a cítění k dnešní kapitulantské a zrádcovské politice a mediální propagandě. Z toho jsou asi mnozí, zvyklí na předposrané západní publikum, poněkud perplex. Můj oblíbený multi-kulti výraz je kozomrd – což je provokační vůči těmto politicko-korektním hovadům. V takové Británii bych s tím jistě měl problémy pokud ne přímo trestní, tak společensky určitě, protože tam situace už postoupila hodně daleko. O to horší bude, až se to tam vyvrbí – to bude stříkat krev hodně vysoko. Švédsko, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Francie, … to bude podobné – čím později to nastane, tím více krve poteče.

       V mezinárodních firmách, kde pracuje také pan Fagan, je tohle hodně znát, osobně se raději o těchto věcech v rámci pracovních kontaktů s nikým nebavím, jelikož je to zcela zbytečné. Ale vím sám, že mnozí z lidí kolem se snaží si upevnit svoje postavení například udáváním ostatních v rámci „správného světového názoru“. Připomíná mi to čím dál více 50. léta. Nebo po roce 1970 u nás v ČSSR.

       Někdo tady na Vašem blogu zmiňoval náhle procitnuvšího Ondřeje Neffa. S ním jsem se jednou nepěkně neshodl ohledně jedné jeho sci-fi knihy, kde zcela idiotským způsobem útočil na Klause. Zklamal mě, když to mohu říci, myslel jsem, že je to větší duch, ale není.
       To jsem uvedl jako demonstraci toho, jak se názory mění, ale náckové povahou zůstávají. Není to onen projev „blátivého“, nesouvisejícího myšlení, míchajícího hrušky s jablky a potom s gulášem, jak to nedávno popisoval pan Vittta.

       Takže nepochybuji o tom, že za pár let na diskusích potkáme re-inkarnováné „Fagany“, kteří nás budou jebat za nedostatečnou nenávist vůči kozomrdům.

       Záleži samozřejmě na tom, kdo bude vyhrávat.

       Děkuji Vám, pane Bavore, a všem spoludiskutérům, ještě jednou.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Jak už to někdo řekl, v dnešní době je odvahou a revolucí vlastně říkat pravdu. I v jednotlivostech. 1+3=4 je revoluční výrok.

       Děkuji, pane Bavore, za odvahu a omlouvám se současně za komplikace s tím spojené.

       To se mi líbí

   • vittta napsal:

    On tam píše o vyhlazovací válce s islamisty, tedy ne o vyhlazovací válce jako takové.
    Takže je to nenapadnutelné, a vyjadřuje to snahu autora o radikálnost, protože v praxi může být jako islamista označen kokoliv.
    No je mladej, nemá ještě vytříbený styl, třeba tam píše, že jestli si IS myslel, že bombou v letadle zastraší Rusy….no to si samozřejmě IS a nikdo na světě myslet ani nemohl, takže by se dalo obsáhle diskutovat, co mělo to zničení ruského letadla vlastně za cíl.
    Ale ten text jako celek špatný není, a já s ním jako s celkem souhlasím.
    To je ještě nějaký študent?
    I tak si dovolil dost…

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Nene, Visingr není už student myslím, ale školu dodělal nedávno. Už ho zvou do televize a tak. Je každopádně hodně dobrý, šikovný a má plno správných názorů na svět – přes své mládí a nezkušenost. Ale s tou vyhlazovací válkou pro mě silně ujel. Je jedno jestli je to vyhlazovací válka proti islamistům. Němci zase vedli vyhlazovací válku proti bolševikovi. Jenže s tím se svezly takové věci jako přes 10000 vyhlazených vesnic a městeček v Bělorusku, Lidice, Ležáky, Priština, to francouzské město co si nemohu vzpomenout – Oradour ???, a plno dalších „věcí“. Jak se s tím začne, nemá to konce.

     Ale zase na Visingrovi oceňuji, že je sionista – „support Israel“ je věcí každého slušného člověka, podle mě – ale také nikoliv za čáru, neznamená to, že izraelští náckové jsou nekritizovatelní, protože bohužel v poslední době se za tím schovává kdejaký zkurvenec.

     Visingrovi fandím. Napsal jsem, že je zmrd, protože kdokoliv zmíní „vyhlazovací válku“, u mě skončil. Jakkoliv islamisty považuji za strašné nebezpečí civilizace, vyhlazení je nelidská věc, která je zcela mimo normálního člověka. I oni jsou lidé. Koukněte třeba na sovětčíky, kolik ti po strašné válce proti nim vyhladili německých vesnic ? Ani jednu. Bojové jednotky se dělily s lidmi o chleba a dávaly dětem a holkám bonbóny a (americkou) čokoládu, znásilňovači a vrahové byli až ve druhém sledu a týlových útvarech. Ale nikdy to nemělo institucionální povahu – naopak, koho Rusáci (sovětčíci) chytili, ten – pokud byl hrdina – šel na „rastrěl“, pokud nebyl, pověsili ho. I Němci to píší, třeba Erich Hartman, stíhací pilot a mnoho jiných bylo přímými svědky.

     Je to náboženský nacismus, ten islamismus. Rozdíl v tom velký není. Porazit je můžeme, jen když budeme větší lidé než oni. Nabídneme mír a slušnost, respektování jejich historie a systému – pokud to budou dělat jen doma u nich, v jejich poušti. A pomoc. Jistě, musí mít vládu, která bude proti fundamentalistům vražedná jako byl Saddám, Kaddáfí, Háfiz Assad. To zřejmě s nimi jinak nejde. Ale vezměte si, co tihle „diktátoři“ dokázali – z kozomrdných zemí udělali skoro civilizaci.

     Je to složité.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Je to složité.
      Pokud se budou mít dobře ve svých zemích a se svou vírou, dají jiným pokoj, to je jisté.
      Ti „diktátoři“ to zvládali celkem v pohodě, ale aby se měli lidé dobře, se asi někomu moc nehodí.
      Přitom….se trůny mocných zachvějí jen v převratných dobách, a může se stát, že kdo dnes jezdí ve „zlatém kočáře“ může zítra viset někde na lampě.
      V míru nic takového nehrozí, takže nerozumím tomu, koho může srát, že svět jakž takž funguje.(val)
      Ohrožují jen sami sebe.

      To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Visingr má vlastní web, kam píše svoje postřehy.
   http://lvisingr.czweb.org/postrehy.html
   Občas docela infantilní, zdá se mi. Ale napsal spoustu kvalitních článků o zbraních do ATM a jinam.

   Nelíbí se mi jeho poznámka o „adekvátnosti vyhlazovací války“, to je pro mě zcela přes čáru. S takovými názory by se mohl hned hlásit v nejbližším náborovém středisku Waffen SS. Ať jsou kozomrdi jací jsou, ještě pořád jsou to alespoň trochu lidé. Ale dobře to dokumentuje nacistickou podstatu dnešního západního pohledu na svět.

   To se mi líbí

 22. vonrammstein napsal:

  I já.

  To se mi líbí

 23. vonrammstein napsal:

  Podle nejnovějších průzkumů je většina Francouzů na pozadí přetrvávající teroristické hrozby ochotna omezit své osobní svobody výměnou za bezpečnost.

  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/bez-povoleni-francie-porusi-konvenci-o-lidskych-pravech_363845.html

  To se mi líbí

 24. ji5 napsal:

  Pane vonrammsteine,
  proč si myslíte že bílá rasa, která v Severní Americe postupem času vybila většinu původního obyvatelstva a zavedla tuhou rasovou segregaci, je něco tak skvělého. Při všech výhradách k USA musím připustit, že byť tam rasismus stále vládne (viz časté vraždy černých bílými policisty), ta společnost se dál vyvíjí. Colin Powell bývalý americký ministr zahraničí vzpomínal, že když začínal ve Washingtonu, jezdil na Floridu za rodinou a na dvoutisícové cestě byl jeden jediný motel, kde ubytovávali černochy. I kdyby se nebylo podařilo víc než odstranit rasovou segregaci byl by to následování hodný pokrok. Když vyhrál Owens na Olympiádě v Berlíně poněkud trpce připomněl, že to americký president ani nezaregistroval kdežto od Hitlera dostal dodatečně přání ke svým medailím.

  Píšete, že nejlepší je, když se (lidské) smečky udržují na vlastním teritoriu. V USA takové teritorium a tedy ani kontrolu nad vlastním osudem těm barevným nikdo nedá, naopak jsou omezováni v přístupu ke vzdělání a jsou daleko tvrději postihováni za jakoukoli trestnou činnost. Zločinnost barevných v USA je odrazem dvou faktorů – přístupu ke vzdělání a dvojího metru soudů.

  Slyšel jste někdy o zákonu se jménem „Žádné dítě nesmí zůstat stranou“, který podepsal Bush Jr.? Financování škol upravuje podle jejich hodnocení – tedy lepší výsledky, víc peněz. To samozřejmě postihuje školy, které jsou v sociálně slabších oblastech. Zákon spustil začarovaný kruh, který vede k tomu, že zhoršování finanční situace školy vede k dalšímu poklesu kvality poskytovaného vzdělání. Takže se nakonec se ten zákon stal opakem honosného titulu.

  Kousek pod Vaším příspěvkem jsem se dočetl, že rasismus vlastně neexistuje. To je jistě radostná a dobrá zpráva, jen bude třeba vysvětlit, proč se Hitlerovi znelíbili židé. To je ale nebezpečné téma.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Pane Jírovče-nejdřív se podívejte ke mně na blog, věnoval jsem Vám a Vaší logice samostatný článek, protože mi přijde fascinující. Ta logika, ne ten článek. Avízo jsem sem nedával, nepovažuji to na cizím-byt spřáteleném-území za slušné.
   Tam najdete část odpovědí na Vaše otázky.
   Kupodivu-s jedinou výjimkou smeček a teritorií-nepolemizujete s ničím v mém dlouhém příspěvku, z čehož bych mohl-pokud bych byl naivní či blbý-soudit, že s tím zbytkem souhlasíte. Vím, že to tak není, ale nerozumím tomu, proč jste si nevybral něco provokativnějšího. Nicméně odpovím věcně:
   Dobývání cizích území a vybíjení původních obyvatel není zdaleka doménou bílé rasy. Kdybyste jako zuřivý antiklerikál ráčil nahlédnout do Bible, zjistil byste, kolik kmenů a lidi vyvraždil kmen Izraelitů po návratu z egyptské diaspory na území, které jim určil Bůh za vyvolenou zem. Nevyhnali je, vyhladili je. Mohl bych pokračovat kmenovými válkami v Africe, stěhováním národů, Římskou říší, Hannibalem nebo čímkoliv jiným. Jste vzdělaný člověk, jistě víte, o čem mluvím.
   Tohle opravdu není doménou bělochů. I když nelze popřít, že jsou v tom nejlepší. Stejně jako v mnoha jiných, méně vražedných oborech.
   Vraždy černých bílými policisty? Urban legend. Policajti dobře vědí, že mezi černými je násobně větší násilná kriminalita, než mezi bílými. To je exaktně dokázaný fakt. Nemůžete se pak divit, že poldovi občas ujedou nervy, když k němu běží černoch, nereaguje na výzvy, protože je sjetej, agresivně huláká a v ruce má dejme tomu baterku. To byste střílel snad i Vy.
   Kdyby v Severní Americe skutečně panoval rasismus, nikdy by se nestal prezidentem černošský míšenec.
   Ale rasismus tam vlastně skutečně panuje, to máte pravdu. Negativní. Dneska už nemůžete pro černocha ani použít pojem Blackman, to je rasismus. Že černoši běžně titulují bělochy jako Bělouše (v lepším případě, běžnější je třeba White Pig), to je podle Vás určitě v pořádku.
   Milan Kohout těsně po návratu-a to mám z osobního kontaktu, nic z druhé ruky-konstatoval, že pokud chcete v USA udělat pořádnou kariéru a třeba i kandidovat na prezidenta, je nejlepší být -cituji-„barevná invalidní lesba“. Nezdá se Vám to dostatečně vypovídající?
   A tak je to i s těmi teritorii. Osud původních obyvatel znám shodou okolností velmi dobře. Před lety to patřilo mezi mé prioritní zájmy. Jistěže s nimi běloch nepěkně zametl. A jistěže jim to teď vrací i s úroky. A opět nemáte pravdu: Barevní nejsou postihováni tvrději. Policie si na ně právem dává větší pozor, to ano. Má k tomu dobré důvody. Ale za RASOVĚ motivovaný trestný čin bylo a ještě dlouho bude odsouzeno nesrovnatelně víc bělochů, než barevných. Stejně tak v přístupu ke vzdělání nejsou omezováni, ale naopak preferováni. Jistě znáte ten starý vtip o univerzitě, bělochovi, černochovi a indiánovi… Tak ten je pravdivý.
   Školství v USA je už desítky let na cestě od pěti k nule a stále klesá, to máte pravdu. Ale Bush za to opravdu nemůže. Ten to svou idiocií pouze zviditelnil a urychlil.
   Proč se Hitlerovi znelíbili židé? Já myslel, že to je obecně známá informace. Ale pokud se k Vám nedonesla, rád Vám vysvětlím i to.

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   „Financování škol upravuje podle jejich hodnocení – tedy lepší výsledky, víc peněz. To samozřejmě postihuje školy, které jsou v sociálně slabších oblastech. Zákon spustil začarovaný kruh, který vede k tomu, že zhoršování finanční situace školy vede k dalšímu poklesu kvality poskytovaného vzdělání.“

   Pochopitelně. Jakákoliv pozitivní zpětná vazba vede k tomu, že systém skončí v jednom z extrémů. Snaha o „korekci situace“ (ve skutečnosti motivovaná snahou o rychlé získání bodů a popularity) v prostředí zcela ovládanutém politickou korektností.

   Pokud jde ale o hnutí „žádné dítě nesmí zůstat stranou“, hlavní problém spočívá ve snížení požadavků na členy sociálně znevýhodněných skupin, s cílem aby se tito na ty školy vůbec byli schopni dostat (o kvótách nemluvě). K tomu dochází dílem skrytě (aby ty školy vůbec přežily, musí snížit nároky, protože jinak by neměly studenty), dílem oficiálně: požadovaný počet bodů pro „students of color“ (Afro-Americnas, ale nejenom) je, ve srovnání s většinovou populací NIŽŠÍ, ale např. požadovaný počet bodů pro Asian-Americans je VYŠŠÍ. Zase – kvóty.

   K čemu toto povede je jasné: skupiny, na něž jsou kladeny nižší požadavky, tímto dále, jako celek (statisticky), ZDEGENERUJÍ. A naopak, samozřejmě – Asian-Americans budou dlouhodobě ve výhodě. Pokud dojde na „lámání chleba“ (jakože dojde – to není otázka „jestli“, ale „kdy“), která skupina bude, podle Vás, mít šanci přežít?

   Tolik k začarovanému kruhu. Který – jak jinak – spustili, z důvodu omezenosti jejich schopnosti adekvátní analýzy (příp. schopnosti vůbec uvažovat), Social Justice Warriors (AKA sluníčkáři).

   Zajímalo by mne, zda si většinová populace vůbec tuto idiocii je schopna uvědomit (ve statisticky významné míře), nebo zda jde o obavy z následků, které by – tváří v tvář těmto idiotům – na sebe nenechaly dlouho čekat.

   ————

   Jinak, pokud jde o Váš příspěvek, hlavní jeho charakteristikou je opět cherry picking a lemon dropping (IMNSHO). Uvede se jen to, co podporuje předem vytvořený příběh (narrative) – i.e., co se hodí do krámu. A la The Guardian, potažmo Britské listy.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.