Vánoční stromy a Strakonické úspory


Existují určité tradice spojené s křesťanskými vánocemi. Jednou z nich jsou svítící vánoční stromy na městských a obecních prostranstvích. Rozsvěcení takového stromu bývá vždy spojeno s nějakou místní oslavou, povětšinou zpíváním vánočních koled. Jenže jsou dnes (zatím) známy dvě podivné události.

Pražský strom bude rozsvěcen tajně, aby toho náhodou nevyužili teroristi a nezpůsobili v Praze nějaký ten svůj atentát.

Ještě lepší situace nastala v mých Strakonicích. V rámci úspor za každou cenu nechala radnice vztyčit cosi opelichaného vzdáleně připomínajícího jedli. Bylo to tak otřesné, že se i Strakoňáci vzbouřili a strom bude muset být odstraněn a nahrazen normálně vypadajícím  (doufejme) stříbrným smrkem.

Prostě šetříme, ať na to praskne majlant.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Vánoční stromy a Strakonické úspory

 1. vittta napsal:

  Z toho se stane tradice.
  Nebo…může stát.
  Nebo je to dokonce zbabělý alibistický účel.
  Čeho?
  Tak letos se v Praze strom rozsvítí tajně, příští rok nebude svítit vůbec a další rok tam prostě nebude, na co také, když nesvítí.
  Ve Strakoncicích letos tu vokřeš odstranili a vyměnili, příští rok už nevymění, a další rok tam nedají nic, protože to hyzdilo náměstí!

 2. jaa napsal:

  Tak to nechápu – vždyť nám ejúnije a dojčland stvrdili jak jsou přítelští, jak potřebují pomoc. Že nejsou teroristi a naráz—- a proč sluníčkáři, eurohujeři, topáci a islamofilové a bšichni ti „uvědomělí a láskyplní pomocníci“ už nevřískají že to není potřena a neprotestují? A jak se z toho vylže zpravodajství ČT. To se dneska cschválně podívám. Proč už Kocáb , Táˇba a spol neorganizují demonstrace za “ svátky v obvyklém rozsahu. A co jeho jasnost kníže- taky mlčí nebo už zalezl do nějakého toho rodového zámečku?? PROČ?????

   • Bavor V. napsal:

    Skvělý poznatek Jen tak mimochodem – při pařížských útocích zemřelo 130 lidí, žádný Čech

    • Cech napsal:

     Promiňte to jako že Čech není člověk, no prozatím nevím pokusím se to nějak zjistit.
     No na druhou stranu také nevím, když se podrobně dívám na toho chemika.

    • vittta napsal:

     To se nám hodí.
     Muslim vyprázdí autobus, no to je legrace.
     Já jsem se vedle nich necítil už před tím, takže pro mě žádná novinka.

   • Petrpavel napsal:

    Pravděpodobnost, že Čech v ČR zemře rukou teroristy je opravdu menší než pravděpodobnost jeho smrti bleskem.
    Pravděpodobnost, že Čech v ČR bude nějakým způsobem doplácet na migranty je rovna 1. Jistota.
    Proto se píše té té situaci první. Ta druhá je v mainstreamu tabu.

    • vittta napsal:

     To jsou ty jejich kecy…to hořím vždycky.
     Jak velká je pravděpodobnost toho či onoho, kolik lidí umře každý den na rakovinu, nebo se zabije v autě, kolik % je tolik a tolik uprchlíků v té či oné zemi…a tahle kecy.
     Pak se lze jen divit, proč z toho dělají takový problém a otravují s tím země, kde je nechtějí?
     Čísla hovoří přece jasně, migranti nejsou problém!

    • kočka šklíba napsal:

     No ale to už doplácí na nákladech na policii, armádu a tak dál. Ne že bude, už to je tady.

 3. Strejda Olin napsal:

 4. Hudec napsal:

  Trochu to na Strakonicku znám, že. A tak vím, že je to kraj vyhlášený nedostatkem lesů. Z toho logicky vyplývá, že sehnat tam nějaký slušný vánoční strom je stejná potíž, jako třeba v Hadramautu nebo v Čadu. Ten náhradní smrk určitě musela radnice nechat dovézt se Švýcarska a draze zaplatit. Nu – když na to strakoničtí mají, takhle rozhazovat.
  P.S.: Pokusil jsem se neuměle napodobit Cecha, ale není to ono.
  P.P.S.: Pane Bavore, to jsou pořádky… Koukám na ty fotky z Velkého náměstí a je tam nějaké „Temple Store“ na rohu. Ale tam přece bývala hospoda, ne? No, socha Švandy ji nenahradí…

  • Bavor V. napsal:

   Je to ještě komplikovanější. Nový smrk byl dovezen až z Kváskovic, které jej nabízely již od jara.
   A ten temple se přece musel změnit z hospody na obchod zbožím surfařským, neboť v místní hospodě se kdysi ve dvacátých letech min.st. zakládala místní organizace KSČ.

  • kchodl napsal:

   Sehnat pěkný vánoční stromek je potíž, ale český člověk si vždy nějak pomůže.
   Máte snad něco proti muslimům ?

   Tohle všechno.

 5. kočka šklíba napsal:

  Hospoda? Já taky ale na hospodu si nevzpomínám v těchto místech.

  • karel napsal:

   Hospoda tam byla,kočko šklíbo… -:) Ne, že ne! Říkalo se jí nebo se tak nazývala – U Švehlů. Jo, ten strom: Neviděl jsem jak ten původní, ani ten, co ho nahradil. Líbily by se mně určitě oba. Vánoce spočívají v mojí duši. Stromečků netřeba. Pro děti samozřejmě ano. Omlouvám se.

   • Bavor V. napsal:

    To koště by se vám určitě nemohlo líbit. To se někomu opravdu (ne)povedlo. Nejhorší na tom je, že ten smrk už jim nabízeli od jara, ale někdo „*“ rozhodl.

   • Hudec napsal:

    Omluv není třeba, nic jste nespáchal. Díky za připomenutí „U Švehlů“. Po převratu ji restituovala moje bývalá kolegyně Alena Kaliánová, či asi spíše její muž, myslím.

    Bavore, v tom je logika. Otava je vyhlášený surfařský veletok. V Kátoucích nad jezem se pro prkna a plachty ani nedá plovat…

    • Bavor V. napsal:

     Moje chyba, to není surfařský ale skejťácký obchod.
     Ale právě jsem v „ŽT“ (žumpa TV) viděl, že Plzeň v sochách překonává Budějovice. A zatímco budějovický Přemysl má aspoň dvoutřetinovou podporu, tak plzeňský králík, který snad bude jednou růžový, překonává hodně.

   • vittta napsal:

    To je skvělá poznámka, Karle.
    To bude motto příštích vánoc.
    Nejen že se ušetří život stromečku, ale ještě se neurazí naši muslimští spoluobčané, kterých bude už tou dobou tady tak 200 000.

   • kočka šklíba napsal:

    Tak to asi nepamatuju :).

   • kchodl napsal:

    Přesněl. Vánoce spočítají v duši. Ale děti stromeček potřebují, teprve pak zavládne pravá vánoční pohoda. Jen se na to podívejte, jak jim nadšeně svítí očička.

  • Bavor V. napsal:

   Hospoda U Švehlů byla taková dělnická, stejně jako „Na Růžku“

   • karel napsal:

    Strakonice byly a, myslím si, že stále jsou dělnickým městem. Asi nemají takovou pohlednou krásu mnohých jihočeských měst. Tu vnější. Přesto pro rodáky a žijící tam jsou krásné. I pro to, co píši v první větě diskuzního příspěvku.

    • Bavor V. napsal:

     Ano, Strakonice mají svou vlastní krásu, ale tu musí člověk vnímat citem, ne očima a sluchem. Srdcem. Proto je i já mám rád a proto je právě v současné době tak lituji, co mají za vedení. Stále tvrdím, že Strakoňákům to přeju, ale města je mi líto. Vždyť se také tituluji „ze Strakonic“

 6. Rosťa napsal:

  Trochu jinde, ale asi jde v budoucnu i o ty vánoční stromky.

  • jaa napsal:

   Au, kdopak mu šlápl na kuří oko…. nebo na příjmy??? Takhle mu zhatit plány. na zrušení Ataturkova dědictví a sny o vybudování Erdoganovy říše. Ale myslím, že on se nevzdá, je to jen momentální ústup… leadže by se turci pochlapili

Komentáře nejsou povoleny.