Strakonicko


7_624_123Vždy když kupuji náš Týdeník, celkem optimisticky jej otevírám s potměšilou nadějí, že opět budu číst o strakonické radnici. A většinou mne tento list nezklame. Tentokrát jsem po přečtení několika článků ztratil dobrou náladu. A není to vinou radnice, ta se výjimečně zachovala tak, jak v případě dopravy u školy v Povážské ulici měla (pan kavárník ví). Zasáhly mne tři zcela jiné články. Ten první hned na úvodní stránce.

Víte, že  jsem tu psal o víčkách pro Terezku. Tak tentokráte se firma Hottech, která víčka měla vykupovat, zachovala více než sprostě. Prostě všem, kteří jí dodávali víčka – tedy nejen Terezčině mamince – najednou přestala platit. Odpustím si spekulace, které se v článku objevily, ale prostě peníze, které ta firma dostávala od svého odběratele, byly použity na jiný účel, patrně ve prospěch majitele.

Článek o Terezce byl rozložen na dvě stránky a mezi nimi se objevil další. Jistá studentka z okraje našeho Prácheňska  prodělala jakési onemocnění a jako následek ozařování došlo k poruše některých životních funkcí. Z krásné dívky se stala nehezká nechodící opuchlina – následek léčby nutnými kortikoidy. Jenže je tu naděje, že existuje lék, který by mohl její problémy vyřešit a odstranit kortikoidní otoky. Jenže ozařování proběhlo v Protonovém centru a lék je atestován na jiné ozařování. A tak VZP odmítá léčbu proplatit, přes to, že se různými rešeršemi daří prokázat velkou naději na úspěšnou léčbu. Vždyť upřímně řečeno, žádný lék nemusí vždy vyléčit zcela. V rozpočtu pojišťovny se jedná o pakatel, nějakých půl mega. V rozpočtu rodiny problém neřešitelný. A tak opět nastupují dárci, skládají se spolužáci, bude uspořádán koncert, kde prostor bude zdarma i kapela bude hrát bez honoráře.

A třetí článek jsem ani pořádně nečetl. Jakýsi kdosi z Milevska tam docela sprostě (ne vulgárně, ale obsahem sprostě) napadá naše zálohy, o nichž jste si mohli přečíst v Obrazárně. Dělá z nich Putinovy agenty a srovnává je s kýmsi z doby těsně předválečné, kdo se pokoušel v době mobilizace narušovat její průběh, prý i bývalí péesáci jsou mezi nimi.

Takže jsem opravdu posmutněl. Nad marností světa i svého snažení. Jediné, co mne alespoň trochu zahřálo u srdce bylo zjištění, že Týdeník svými názory stojí spíše na straně nás, kterých je podle průzkumů asi 75% a kteří nechceme financovat cizince, ale chceme peníze pro naše nemocné děti.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

31 reakcí na Strakonicko

 1. čtenář napsal:

  článek bych si rád přečetl,šoupnete ho do obrazárny?
  anebo odkaz,byl by?

  To se mi líbí

   • oh napsal:

    No nazdar!
    1 Koloušek = 10000 Laudátů

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Co to je za magora ???

    To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    omlouvám se,že jsem neupřesnil o jaký článek se mi jedná,měl bych zájem si přečíst ten o firmě Hottech,která nevyplácí peníze za víčka.
    děkuji

    To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      tento jsem si našel,ale protože to je jen upoutávka na tištěné vydání,tak jsem žádal o ten originál,který jste četl,ale už to nechte plavat.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Ono tam toho moc víc není.

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       „aha,tak jen pro zajímavost,z jejich FB

       „Vážení přátelé, Sběrači, Rodiče dětí a „hejteři“
       Má firma prošla v posledních několika měsících obdobím dosti typickým pro české podnikatelské prostředí v podobě našich pohledávek v řádech stovek tisíc korun vůči našim zákazníkům, která se pomalu vrací k normálu…..
       Protože se kolem zpožděných plateb strhla hysterie spojená se stovkami telefonátů a nic neříkajících vzkazů a nenávistných akcí napříč internetem vyvolaná několika jedinci, mimo jiné i těmi, kteří k nám nikdy nepřivezli ani kg, neumí vyplnit registrační formulář, nemají se sběrem nic společného nebo jen odmítli podepsat smlouvu o odkupu víček, platí pro jakoukoliv komunikaci o platbách a účtech dětí a dalších následující pravidlo:
       VEŠKERÉ DETAILY PLATEB A PŘEVODŮ PENĚZ budou řešeny VÝHRADNĚ přes email: vicka@hottech.cz, kam prosím zašlete případně reklamovanou příjemku A POUZE S RODIČI DĚTÍ, nebo ODPOVĚDNÝMI OSOBAMI za chod sbírek. S nikým jiným.
       A protože je mým cílem vyplatit peníze za každé dovezené víčko, prosím o dodržování tohoto pravidla, které zrychlí platby a sníží čas potřebný na vysvětlování stejné věci několika telefonujícím.
       Děkuji, Petr Horký, majitel HOTTECH s.r.o.
       PS: Nadále budou mazány veškeré nejasné dotazy na platby zde na FB a nenávistné zkazky od rádoby „soudců z lidu“, myslím, že na stránkách, kam nemám přístup, je podobných komentářů k nahlédnutí až dost….
       PH….“

       a tento je o našich drahých spoluobčanech,

       „Nikdy by mě nenapadlo, že u nás na provozovně v Brně přijdou krást lidi víčka po pytlech, která nám obratem za pár dní přivezou k výkupu….. (Ford Galaxy ….. apod….)
       Je pravda, že někdy je mi z našeho národa skutečně na blití“

       https://www.facebook.com/pages/HOTTECH-sro/119534604798288?ref=hl

       PS:neberte to ale prosím tak,že tím prvním chci naznačit,že patříte mezi ty nenávistné akce na internetu,to ani omylem.
       Právě přečtení jejich FB ve mě včera ráno vyvolalo zvědavost co se psalo v tom Strakonickém týdeníku.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Předpokládám,že Terezčinu maminku nepovažujete za osobu nesvéprávnou, patřící mezi ty „kteří k nám nikdy nepřivezli ani kg, neumí vyplnit registrační formulář, nemají se sběrem nic společného nebo jen odmítli podepsat smlouvu o odkupu víček“ a Týdeník za neschopný zjistit si fakta o akci, kterou sám organizuje.

        To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       pane Bavore,
       předpokládáte správně,nepovažuji.

       a děkuji za to co jsem hledal

       To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Připojuji se k tomu podívat se na příslušný článek.
  No a na oplátku Vám posílám odkaz na Bakalův deník.
  Zde jak Jiří Kubík tak Václav Dolejší umožnili premiérovi a předsedovi ČSSD v jedné osobě, varovat své voliče a straníky před naším prezidentem Milošem Zemanem.
  http://archiv.ihned.cz/c1-64883810-sobotka-zeman-siri-nenavist
  V závěru článku se oba autoři spolu s předsedou zamýšlí nad tím zlomovým okamžikem, kdy se vlastně Miloš Zeman stal pro voliče a straníky ČSSD definitivně nepřijatelný.
  Proto je opravdu asi nutné se zamyslet nad tím co jasně definoval pan Bohuslav Sobotka.
  Pokud jsi člen strany a nebo volič ČSSD, tak prostě nesmíš sympatizovat a volit našeho současného prezidenta, u něhož celá ČSSD zjistila a proto ústy svého předsedy poslala toto varování, náš prezident Miloš Zeman, tak nějak zakládá a podporuje xenofobní sektu, je vlastně zakladatelem hnědé politiky a šíření nenávisti.
  Tož z daného článku tedy jasně vyplývá :
  a) Můžete sice volit fašistu Zemana s tím, že se asi dopouštíte trestného činu podpory extrémistických organizací a fašizmu, proto také ČSSD Zemana jako zakladatele fašizmu u nás odhalila.
  b) Můžete volit naši ČSSD, která nenese žádné prvky xenofobie a fašizmu ale musíte volit jiného prezidenta, který je přijatelný pro ČSSD.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   A já vím naprosto přesně, co mi může ČSSD a Sobotka jako první.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   pokusím se to buď najít nebo naskenovat.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   ČSSD chce skončit pod 5% a dělá pro to opravdu všechno – snad ještě řezání hlav a veřejné opékání malých dětí by mohli přidat, to jediné chybí – aby byli nevolitelní.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Ale ale, on se nám Bohouš rozpovídal 🙂 , a dokonce adresně, na konto hlavy státu. Už má noty kluk ušatá 🙂 . Jen tak to dám do souvislosti s částí minulé diskuze, která se týkala článku a vyjádřením jistého Dolejše, toho času činného v partaji prý ještě více vlevo než jsou socani.
   Prý se to má brát jako partaj, jako celek, názory členů mohou být různé ba široké, vše chce svůj čas-kdyby to dělali jinak, je zle, co špatného vlastně řekl, atd. …
   A v případě Bohúše je to to samé, kluk si opravdu spletl dresy, adresy a mančaft jako takový – nebo nespletl ( asi ano, když je předseda té strany ), nejen vedení, ale i členstvo s ním většinově souhlasí, souhlasí se způsobem jeho řízení, s jeho personalistikou, spoluprací s pol. subjekty , s jeho kroky ve všech oblastech – určitě najde statečné obránce a ochránce, on to totiž určitě myslí upřímně, on to myslí dobře 🙂 . Kdopak jen mi to strategicky vysvětlí …
   A asi si skutečně nic nespletl on, ale ovčan – mea culpa 🙂 , měli by s tím voliči, teda se sebou něco dělat 🙂 …
   Bohúš stejně jako socani nestojí za námahu – překročit, vypustit, nevolit. Můj odhad byl 10%, ale již zmíněných 5 % bude reálnějších – body má pouze díky čmoudům, zatím, zatím…
   Tedy zamávejme Bohúsovi, a potažmo socanům – ještě pár takových perel 🙂 – v tom jejich volném pádu …

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Obávám se, že stejně dostane kolem těch svých 20%, bez ohledu na cokoli. Akorát že rostou preference „Dělníkům“ a to je ten průser, před kterým tady neustále varuju. Jenže jak pravil Jan Křtitel, je to jen hlas volajícího na poušti.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Je dost možné, že těch 20% bude mít, jenže to je dle mne dost závislé jak na imigrační celoevropské realitě, tak na jeho polarizující postojích, konvertujících už nezastřeně směrem ke kolaborantské fašisoidní pravici alá TOP09.
     Pokud získá těch 20% bez nějakých imigračních evropských exesů, při zachování stávajícího politicko-personálního kursu, tak se potvrdí , co tvrdím dlouho – lidé, společnost má pouze to, co si zaslouží, a je naprosto zbytečné jakkoli jednat v její prospěch -> se zlou se potážeš …

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Po zveřejnění jednoho z posledního průzkumu volitelnosti politických stran, ve kterém bylo ČSSD přiznáno 16 % preferencí a to byl průzkum řízený ve prospěch vládnoucího uskupení.
     S ostatním souhlas „Dělníci“ se asi k lopatě opravdu díky ČSSD dostanou a to je opravdu průser jak hrom.

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      To ano Čechu, a socani to svedou – jako tradičně , na voliče … Jde o opakující se jev, skutečnost, mnohokráte, ale málokdo naplno řekne, že jde o kombinaci neschopnosti, zbabělosti, zlodějiny, pohodlnosti a gauneřiny v podání tzv. demokratů a jejich stran – v děsivé koncentraci. A pak sborem pláčou, adští oheň na protivníka …
      Škoda, že se politiky neodehrává v ringu … 🙂

      To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Článek na netu není, takže jej musím naskenovat a hodit do Obrazárny, což bude nějaký čas trvat. Ale našel jsem jednu alespoň trochu dobrou zprávu. Dorou pro studentku, stále špatnou pro VZP http://www.jcted.cz/zprava-dne-studentka-ilona-muze-zahajit-lecbu-diky-dobrym-lidem/ a koukněte i do diskuse

  To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  OT – doporučuji Vaší pozornosti
  VRATIMOVSKÝ SEMINÁŘ
  Někam si to uložte a ve volných chvílich poslechněte. Stojí to opravdu zato.

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Kardinál Duka odslouží v Lánech mši za prezidenta a vlast.
  http://zpravy.idnes.cz/duka-odslouzi-na-pocest-zemana-bohosluzbu-fjd-/domaci.aspx?c=A151120_144606_domaci_ane#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  Jak mám rád naši katolickou cirkev jako osinu v p.deli, tak právě nyní se mi toto gesto líbí.

  To se mi líbí

 6. Artur napsal:

  No vždyť je to s tou Dukovou aktivitou jednoduchý.Kdyby se u nás rozšířil islám,tak by ti preláti byli první ,kterým by „zatrhl típec“.Prostý pud sebezáchovy nic víc.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.