Jak u Ferdy mravence!


Tedy ne, že by „práce všeho druhu“, i když i to mne někdy potrefí, ale občas potkám na svých fotovýpravách postavičky z knížek o Ferdovi mravencovi.

Začnu tou nejstrašidelnější – i když je z ní vlastně vidět jen doupě. Je to mravkolev Ťutínek, co Ferdu málem sežral. Tak tady bydlí, vidět ho bohužel není…

obr.01

No a tady máme ploštici Ruměnici a její dětičky – Ferda bude muset postavit pořádný kolotoč, aby se tam všichni vešli!

obr.02

Ono o ploštice vůbec není nouze, tady máme taky jednu, pěkně pruhovanou – jde o kněžici páskovanou.

obr.03

A tahle mi přistála na fotobrašně…

obr.04

O tomhle tvorovi jsem si taky myslela, že je to ploštice, ale pozor! Je to larva, z které teprve ploštice bude! Když se řekne larva, tak si představím něco housenkovitého –  takže zjištění, že larva je i tenhle obrněnec mne bylo dost překvapilo.

obr.05

No a k příběhům Ferdy mravence samozřejmě patří i Beruška, správně slunéčko sedmitečné. I tu lze potkat každou chvíli.

obr.06 obr.07

Tohle je ta spořádaná zdejší beruška se sedmi tečkami. Na podzim se ale setkáváme doslova s nájezdy, či spíše nálety slunéček „mnohotečných“ – správně slunéček východních. Zdi domů, zejména kolem oken a dveřím, jsou jimi doslova pokryté. Letos jsem jednu chvíli napočítala přes třicet slunéček na jedné okenní tabuli – kolik jich bylo na zdech, to se ani nepokouším odhadnout.

obr.08

A z pohádek o Ferdovi mravencovi je najednou pořádný blázinec…

K-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Jak u Ferdy mravence!

 1. Hudec napsal:

  Paní Katy, zdá se, že v současné napjaté době jsou ty vaše nádhery příslovečné házení perel. Na krásno nějak nejsou myšlenky….

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   když já nemám žaludek ani sílu na to válčení – že to je, či bude asi nutné, beru s velkou lítostí na vědomí, ale rochnit se v tom celé dny, to nedokážu a ani nechci dokázat. Možná je to tím, že jsem nevoják (a taky mám to podezřelé humanitní vzdělání) 😦
   To není útok na nic a na nikoho, jen vysvětlení mého postoje a zdůvodnění, proč se ani do debat nezapojuju.

   To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ale, ne, byl to přesně ten potřebný uklibující dotek pohádkového normálna. na závěr šíleného dne. Byl právě- to potřebné, laskavé uklidňující před spaním. Ten dotek pohádkovéh klidu , jak na objednávku. Dík…
   To akorát to šílené ranní rozčarováním, že pravdu měl ten co včera psal, .. že se to všechno překroutí, lidi budou oblbování – aby byli ochotní se podrobit sledování v mnohem větší míře.
   Presstituti a televizní verbež, se číní, aby lidi zmanipulvalii, a vše zvrátili zpět . ta jejich manipulátorská zběsilost – a furt dokola – od rána do noci – dost děsí, snad ještě víc. I když je lidi jako obvykle neberou či berou čím dál tím míň a oni se činí čím dál tím víc. Jje deprimující. . jak se snaží abychom to začali brát jako normálbost. A navíc napříč všeni , kde je diskuze povolena – . se s podezřele rychlýmí „výsledky šetčení a nálezů“ – diokladů, aut a spojení na straně jedné – spolu s podivnýni vysvětleními na straně druhé – taky s bagatelizujícími vysvětlovábáíni, že to není v Ebropě poprvé…. dělá ze všeho guláš.
   Navíc obrovská spousta lidí už nevěří -a ničemu a nikomu a to je zlé.
   V Praze jen pár stovek, v Brně padesátka.. jinde ani zmínky… to je zlé… to není normální…
   A tak jedno k druhému… a teorie jen kvetou…. A to absouitně neschopné eunijní vedení to docela ještě přihnojuje. ….

   .. …

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    „Místo jeskyně teď lidi mají dům, vynález kola hnali ad absurdum. Zapomněli, že kola patřej k vozům, všude jsou kolečka a nikde rozum. Koleček ze zlata je čím dále víc, jenže ta kolečka už neplatěj nic. Civilizace není legrace, To je moc koleček a vůbec žádná práce. My už nejsme lidi, my jsme jenom partaje, žádnej z nás nevidí, v čem ta chyba je. Nikdo neví kudy na to, jeden volá: Zrušte zlato, tamten po něm hází bláto, ten ví, kolik tenhle krade. Staří volaj´: Zkroťte mladé. Ten to řeší čistou rasou. Stát brečí nad prázdnou kasou. Kdo prý šetří, ten má za tři, Slovani jsou všichni bratři. Národ volá: Chceme práci! Továrny se nevyplácí, v dolech se nefárá. A v takové situaci zazní fanfára: že přišel Spásonosný osel, už se věří oslovi, jen když nás ten osel hlučně osloví.“
    http://www.misantrop.info/civilizace-aneb-nadcasovy-text/

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.