Samopal


Kdysi dávno, před skoro půlstoletím, jsem byl vrcholovým sportovcem. Strávil jsem v rozpuku mládí sedm krásných let v tehdejším Armádním středisku vrcholového sportu Dukla jako sportovní střelec, včetně dvouleté vojenské základní služby – to byly dva roky prázdnin. Většinu té doby jsem se snažil co nejrychleji a nejpřesněji trefit na vzdálenost pětadvaceti metrů siluety pěti lidí s oválnou desítkou na hrudi. Vypálit šedesát závodních ran trvalo čistého času 72 vteřin. Mezi zbraněmi jsem ovšem vyrostl od raného dětství a pistole se mi stala jen přirozeným prodloužením mojí paže. Dokonce i nábytek Universal v mém pokoji byl částečně smontován pomocí nábojů 0,22 long rifle, neb měly stejný průměr, jako spojovací kolíčky, které výrobce nedodal v dostatečném množství.

Ale v životě, a to trvá dosud, jsem nevystřelil na žádného živého tvora, z čehož snad vyvodíte, že nejsem příliš militantní jedinec.

Když se před pětadvaceti lety změnily v naší zemi poměry, tak nějak z nostalgie jsem si zažádal o zbrojní průkaz, ale policie zamítla. Vyhrál jsem s ní soud a stal se tak jedním z prvních držitelů toho oprávnění v dnešní kategorii B, tuším.

Na střelnici jsem prakticky nechodil, jednou za pár let, a pistole ČZ vz. 75 B 9mm para ležela spořádaně v sejfu – v souladu se zákonem odděleně od munice.

Mezi tím stihli zrušit základní vojenskou službu, synkové se jí už předtím obratně vyhnuli. Jejich chyba. Těch co ji zrušili i těch dvou mladíků.

Čas letěl, na svět se vyklubali vnuci a jako kluky obvykle je bavily plastové pušky, tanky, pistole. Pak počítačové střílečky. Potom přišla doba, kdy bylo na čase jim vložit do ruky zbraň. Na střelnici poznali, že skutečná střelba je cosi dosti odlišného od počítačové hry a jasně, že je to bavilo – jako většinu kluků. Ale byla to jen hra, to dá rozum.

Nový Scorpion se svým starším bratrem Škorpiónem. Ramenní opěrky jsou složené

Nový Scorpion se svým starším bratrem Škorpiónem. Ramenní opěrky jsou složené

Najednou se poměry mění, svět přestává být perspektivně bezpečný. Tak jsem ke své pistoli a mezitím nabytého ČZ vz. 61 Škorpion 7,65 mm zakoupil v uplynulých dnech špičkovou samonabíjecí pistoli (nemůže střílet dávkami) z produkce ČZ Uherský Brod – ČZ Scorpion EVO 3A1 na pistolovou munici 9 mm para/luger. Je to vlastně samopal bez možnosti střílet dávkami. Kromě hlavně a závěru prakticky jen plasty – z toho vyplývá nízká váha. Ten „dalekohled“ není dalekohled, ale tzv. kolimátor, usnadňující míření. Kde je cíli červená tečka, tam zbraň střílí.

Scorpion s rozloženou ramenní opěrkou

Scorpion s rozloženou ramenní opěrkou

Uskutečním pro vnuky výcvikový kurz ve střelbě. Je mi jasné, že s touhle stříkačkou nerozhodnu já a perspektivně ani oni žádný válečný konflikt. Ale základní znalost ovládání ručních palných zbraní by mělo patřit k všeobecnému vzdělání stejně jako třeba řidičský průkaz. Protože znalost vede k respektu vůči nim a možnostem, jež skýtají – pozitivním i negativním. Když se nestará stát, musím se starat sám!

Škoda jen, že nemám podobně blízko k výbušninám – s těmi musí být nádherná práce, když je člověk zná.

Kdo by tomu všemu byl býval před dvaceti lety věřil, že? Česká republika má (zatím!) asi nejbenevolentnější zákon o zbraních v rámci EU. Myslím, že nám to EU brzy zatrhne.

P.S: Policisté, kteří mi zbraň registrovali, byli mimořádně vstřícní a usměvaví. Chápaví. Třeba vědí něco, co já ještě nikoliv.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

175 reakcí na Samopal

 1. peter. napsal:

  K tomu „škorpiónu“CZ EVO 3A1 považujem za dôležité dodať toto:
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Laugo

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Nemusíte Hudče nic vysvětlovat.
  Já to chápu, já v mládí i později rád hrál volejbal a věnoval se atletice, rád fotografoval, a tak jsem to učil své děti a učím svá vnoučata.
  Jenom si nemyslím, že by bylo vhodně aby všichni hráli volejbal a fotografovali. Můžou třeba plést nebo vstoupit do armády, a budou sobě i druhým víc užiteční 🙂 .

  To se mi líbí

 3. peter. napsal:

  Ja som voľakedy dávno zdedil po strýkovi kozlicu.Urobil som aj poľovnícke skúšky,ale nikdy som na nič živé nevystrelil.Počas môjho života sa mi stalo,že som autom nechtiac zrazil niekoľko sliepok,jedného psa,srnca(ešte šťastie,že som mal pri sebe kolegu poľovníka,ktorý ho rýchlo a odborne zbavil života,lebo by ste neverili ako to zviera plakalo) a dokonca som prešiel aj užovku,ktorá sa vyhrievala na asfalte.Dôležité na tom je,že vždy po takomto zážitku som mal veľmi nepríjemný pocit,ktorý trval aj niekoľko dní.A to som povolaním veterinár.
  Kozlicu som predal a potom som už po nijakej zbrani netúžil.
  Doba sa ale zmenila a aj keď si to nepripúšťam,tak môže dôjsť ku takej situácii,v ktorej prestanú platiť zákony a človek bude nútený postarať sa o seba a svoju rodinu sám.Potom bude vlastníctvo zbrane (brokovnice alebo samopalu)nevyhnutnosťou.

  To se mi líbí

 4. blbíš napsal:

  …abych řekl pravdu, ty nedávné fotky taty s hřiby jsou mi milejší.
  Proboha, jen to skladování toho Vašeho arzenálu doma nemůže být sranda, žejo? Mobilní trezor na zbraně asi taky ne, takže, aby to bylo zazděné ve zdi a asi i velké, sakra Hudče, těžké to břímě střelce, nezávidím Vám, řeknu Vám.
  …a ty spojovací kolíčky do skříní, pomocí nábojů 0,22 long rifle (do malorážky?), ty byly doufám už bez kulek, jsem z Vás voľako zmatený

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ty maličké náboje 0.22 LR byly plně funkční, bez kulek by byly moc krátké. Ani jsme je nezbavili prachu, protože přitom bychom je byli bývali zdeformovali a už by nemohly posloužit tomu novému účelu. Ještě žije svědek – moje maminka. Když to při malování bytu za pár let zjistila, byla na mrtvici…:-) .
   Těžké břímě střelce? Ale kdeže, normální trezor přišroubovaný ke zdi a podlaze v komoře. Elektronické zabezpečení bytu a skoro invalidní Labuť skoro pořád doma. Takže zabezpečení maximální. Ostatně i já mám kancelář doma. Znáte to – hlavní je ta radost!
   Jaký arzenál? Jedna srdeční záležitost – ČZ 75 B 9 mm para. Vlastně kapesní zbraň. Jeden už přebytečný (ale škoda se ho zbavovat – neopouštěj staré věci pro nové, věci mají paměť jako slonové) starý škorpion a k tomu ten nový krasavec. To není tak moc.
   Jediná vada je, že ty škorpiony ani jeden neumí střílet dávkou. Plně automatický samopal si v naší zemi pořídit legálně prakticky nelze a zákony je třeba ctít, pokud je to možné. On by to šikovný zbrojíř uměl předělat i na plný automat, jenže když se prodlužuje platnost zbrojního průkazu, je povinné přinést ke kontrole všechny zbraně. Nu a ti policajti určitě nejsou úplní dementi a takový zásah by poznali okamžitě. Cestu úpravy na plný automat by bylo možné volit jen v případě úplného zhroucení práva a pořádku v naší zemi – a to myslím za mého života přece jen (SNAD) nehrozí.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Řešení je nad pomyšlení prosté. Od šikovného řemeslníka nechat zprovoznit pro střelbu dávkou a ke kontrole vždy namontovat zpátky ta kurvítka, se kterými jste to legálně koupil.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Chcete slyšet pravdu?
    … v duchu jsem si Vás na ty funkční 0.22 LR ve skříni tipnul, zase áááž tááák jsem Vám tu proklamovanou zodpovědnost nežral… chudák máma a to by teprve zažila veselí, kdyby u vás mělo hořet, škoda, rád bych viděl ty hasiče

    To se mi líbí

 5. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta… 🙂

  To se mi líbí

 6. lujjza napsal:

  Naše armáda/Ministerstvo obrany pod vedením Martina Stropnického DARUJE armádě Spojených států zbraně a munici v hodnotě 16 miliónů korun.
  Vláda souhlasí (usnesení č. 581 ze dne 22. července 2015).

  Tento vojenský materiál má být údajně použit jako podpora „iráckých ozbrojených a bezpečnostních sil v boji proti proti ozbrojencům tzv. Islámského státu“.
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/darovaci-smlouvy-mezi-ceskou-republikou.html

  To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Podíval jsem se na program dnešních Událostí komentářů. Kdo je masochista nechť se podívá.
  Nejprve NATOPetr Pavel, ANOTelička, ředitel think-tanku PCI a exkluzivně ČSSDSobotka nám vysvětlí, že uprchlíci Evropu neohrožují, naopak. Poté ANOTelička a TOPŽeníšek okomentují výsledek polských voleb. A nakonec se, nevím proč (chápu ale jak se redaktor vrtat v otázce : jak můžete být s takovými v koalici?), bude poslanec za KSČM Černý zpovídat za průšvih socanského hejtmana Rozbořila (nebyl by vhodnější Sobotka?).
  Nestrannost 😦 .

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Pěkné, je na tom vidět vývoj technologie. I když jako kluk jsem si v 70. letech představoval, že v roce 2015 už budeme všichni nosit paprskomety nebo alespoń lasery.
  🙂

  Musel jsem se smát, když jsem četl, že Vám poldové nechtěli vydat zbroják. To je vážně jak příběh do pokračování Švejka. Nad policejní logikou občas zůstává rozum stát.

  Také mám obavy, jak to s naším zákonem o zbraních a střelivu dopadne. V EU jsme – spolu se Slovenskem, Finskem a Francií výjimka. Ve Finsku a ve Francii je to podobné, dokonce v mnoha věcech ještě volnější – například, ve Finsku se mohou téměř volně používat tlumiče, noční vidění, lasery a dálkoměry. Také je tam nejvíce kvérů na obyvatele, průměrný Fin má tedy minimálně loveckou flintu nebo pistoli. Naproti tomu, třeba v Britanistánu občany totálně odzbrojili, nesmí se tam nosit ani nože, dokonce vám neprodají ani velký šroubovák, musíte na to mít papír, že je to do práce. Protože tamní kozomrdné a jiné gangy si je nabrousí a používají jako bodné zbraně. Zločin tam vyrostl mnohonásobně, všechno jako výsledek Blairovského britského fašismu a policejního státu. A islámské imigrace, jak jinak. Zločinci palné zbraně pochopitelně mají dál, čím dál tím více.

  Nedávno jsem viděl dokument, jak to chodí s ilegálními zbraněmi – chlápek si objednal po internetu (přes Tor, tedy onion router na webovém tržišti) útočnou pušku AK74 i s municí, zaplatil anonymně bitcoiny, a do hodiny mu přišel šifrovaný mail, že si má balíček vyzvednout někde z mrtvé schránky. A bylo to tam. Kolik vojenského materiálu proudí z Ukrošska do celé Evropy, není asi příliš nutné zdůrazňovat. Přidejte Lybii, Sýrii, Turecko, … je to bohužel blízko.

  Učím zacházet se zbraněmi také děti a ženy, pochopitelně pomalu a postupně, je to mnohaletý proces. Mimo střelnici se mnou jezdí krmit zvěř a na lovy, občas děláme airsoftové a paintballové bitvy. Děcka také chodí blbnout na ty laserové střelnice. Taky lukostřelba. Kolem toho je plno dalších věcí, od lesní moudrosti, zálesáctví, zdravovědy a první pomoci, přespolní – orientační běhy, lezení po skalách, „lovy beze zbraní“ s dlouhými teleobjektivy … všechno možné. Dětské skautské tábory, občas dělám instruktora různých věcí, od zálesáctví, střelby, lovu, přežití, horolezectví, …

  Tohle všechno dnešní škola dětem nedá – když jsme byli my děti, všechno bylo součástí branné výchovy, oficiálního Pionýra – za kterým se maskovaly všechny skautské a zálesácké organizace, dětských kroužků. A pak Svazarm, pod tím bylo všechno od střelby přes létání po počítače. Geniální organizace, pochopitelně okamžitě po převratu rozehnaná a vykradená do mrtě. Dnes můžete potkat dvacetiletého kluka, který počítačové střílečky zná všechny, ale ze vzduchovky není schopen trefit ani stodolu, natož z něčeho většího.

  Bylo by potřeba něco jako byl Svazarm obnovit. Také v souvislosti s onou „domobranou“, nedávno zde diskutovanou. Ale muselo by to vzniknout organizovaně, shora, mimo oficiální státní politiku. Jako třeba byl Sokol. Národní branná a tělovýchovná organizace, nad kterou by neměl „protektor“ přes svoje loutky kontrolu. Dobrovolná, s národními a humanistickými idejemi. Jinak vedené pokusy hrozí skončit něčím na způsob ukrošského „Pravého sektoru“, prostě směsí legalizovaných zločineckých gangů a státního terorismu. Nebo Hitlerjugend, coby výcvikové základny a ideologické nalejvárny pro „východní frontu“.

  Ohledně trhavin, to je hrozná věc. Za bolševika se na to moc nehledělo, volně se prodávalo všechno možné, od Travexu po silné kyseliny a peroxidy. Jako dítě jsem byl v Orlických horách, jak jsem nedávno tady psal a tam se „děly věci“. Zemědělci běžně rozhazovali hnůj a další svinstva na poli elektrickými rozbuškami, někdy dokonce s vojenskou 100g TNT výbuškou. Nikdo to přehnaně nekontroloval, jako kluk jsem se prošel po poli a nasbíral toho nevybuchlého plno. V těch rozbuškách byl pentrit, extrémně nebezpečná trhavina. Když chtěl dědeček zničit velký kámen v potoce, prostě skočil do vesnické hospody a přinesl těch věcí bednu – pak rána jak z děla a kámen byl rozdrcený na malé kousíčky. A sovětčíci, ti prodali všechno, co kdo chtěl. Půlka našich přátel celoročních chalupářů si v krutých zimách přitápěla v kamnech tritolem, každý toho měl „od Rusáků“ v kůlně bednu – je to značně výhřevnější než uhlí. Nikdy se nic nestalo – jen pár domů málem vyhořelo, protože jim chytil komín, když toho tam přiložili moc. Stromy v lese se kácely bleskovicí. Používala to – ilegálně – i lesní správa, na likvidaci vývratů – protože jiný způsob byl strašně nebezpečný, tak se bouchalo o 106. Když se ozvala velká rána, buď někdo kácel strom nebo místní ožralové „rybařili“ – pomocí dynamitové patrony, výše zmíněné vojenské výbušky nebo dokonce ruského ručního granátu. Každému „bezpečnostnímu expertu“ by z toho dnes na místě jeblo. Když na to vzpomínám, nechápu jak jsme to vůbec přežili ve zdraví.

  Fabrika Explozie (Semtín) je od nás kousek, Polička, a další vojenské výzkumáky a továrny také, takže několik přátel mé rodiny byli chemičtí inženýři a vědci od zbraní a trhavin. Pro některé byla práce i koníčkem, který pěstovali i doma. 0.22LR munice místo spojovacích kolíčků v sektorovém nábytku pana Hudce je proti tomu neškodná legrácka. Například jednou paní učitelka jednomu chlapečkovi zabavila figurku z takové červené a žluté modelíny, protože si místo cvičení psaní pořád hrál. Hádejte, co to bylo. Semtex, samozřejmě. Jeho táta pracoval na výzkumném úkolu barvení Semtexu pro dodávky do Vietnamu, to byl ten žlutý, určený pro speciální oddíly vietnamské armády. Červený byl ten běžný civilní, pro důlní práce. Synek mu to sebral z psacího stolu. Paní učitelka se naštěstí nikdy nedozvěděla, co to měla v ruce. Můj otec – když nebyla matka v doslechu, aby ji to nerozrušilo – občas žertoval, že díkybohu se u nás nevyrábějí jaderné zbraně, protože to by pár sousedů určitě mělo ve sklepě i plutonium.

  Když jsem fotografoval, míchal jsem si vývojky sám a s tím jsem zabrousil i do explozivní chemie, to je v učebnicích hned vedle. Ale byl jsem vědecky poučen, co dělat a co nedělat, a hlavně jak, takže se mi nikdy nic nestalo ani jsem nevyhodil barák do lutfu. Viděl jsem několikrát, co to dokáže, takže jsem z toho měl zdravý respekt. A opravdu nebezpečné věci jsem nedělal.

  Dneska míchá hnusné věci každý vypatlaný idiot, třeba acetonperoxid je extrémně jednoduchý a nebezpečný. Místo osvěty se režim přiblble brání tím, že chce zavádět „bazénové pasy“, na prodej peroxidové bazénové chemie. A další blbiny, ale jak je vidět třeba z Norska, ani brutální omezení všeho nezabránilo jistému šílenci si normálně od velkoobchodu objednat vagón ledku coby hnojivo.

  Jsme průmyslová společnost, nebezpečných sloučenin je obrovské množství, používají se všude možně. Například takový benzín. Každý slušný chemický inženýr by dokázal po návštěvě běžné drogérie z volně dostupných chemikálií udělat téměř cokoliv – ale neudělá, protože není blázen. Magoři, kteří by to udělali, to zase neumí nebo je to při výrobě rovnou zabije.

  Jeden můj kamarád, velký skaut a zálesák, byl profesí pyrotechnik, dělal trhací práce v dolech, lomech, na stavbách a demolicích. Ten dělal věci, že zrak přecházel. Půvabná byla jeho adresa, to bylo jen jméno a město – „oni mě znají, to mi dojde“. Proslulosti dosáhl tak, že něco špatně spočítal a kameny z odstřelu pak létaly až na náměstí, naštěstí rozbité na jemný štěrk, takže to nikoho ani nezranilo, ale oken a aut to porozbíjelo požehnaně. Jindy se přepsal v objednávce, chtěl 100g už nevím čeho jako počinovou nálož, ale administrativa to četla jako 100q a naložili tam fakt 100 metrických centů. Dělníkům v lomu to naštěstí bylo divné, tak ho zavolali, sotva se to tam začalo z náklaďáků skládat.

  Nechápu čím to je, zda jsou dnes lidé větší idioti než předtím, ale občas se dějí věci, že člověku vstávají hrůzou vlasy na hlavě. S pokrokem se objevily velmi kvalitní a relativně levné detektory kovů, aka „minohledačky“ a lesy, pole jsou zaplaveny mnoha hledači. Nalezené miny a další takové velmi ošklivé věci pak končí v různých sklepech, kůlnách a garážích. Chytřejší to navrtají pod chladící lázní speciálním vrtákem nebo rozříznou vysokotlakým vodním paprskem, idioti to řežou pilkou na železo nebo na to vezmou dokonce rozbrušku (flexu). Jako nedávno nějaký policajt, pižlal pilkou v kůlně dělostřelecký granát, dokonce mu pomáhala jeho maminka – až je to oba zabilo. Pak se to hodí na elektrický vařič s termostatem a tritol se nechá roztavit a vytéct. Když selže termostat nebo tak něco, zapomene se v tom rozbuška nebo počinová náložka (booster), ozve se rána a … Tohle prostě neodborníkům do pazoury nepatří. A odborníkům jen pod dohledem, za přísně kontrolovaných podmínek. Občas čtu policejní svodky a půlka toho je na Darwinovu cenu. Každopádně, když jdu do lesa a vidím někoho s detektorem kovů – nebo třeba na nádraží při návratu z čundru – držím se od něj preventivně alespoń 100 metrů daleko. Člověk nikdy neví, co může mít magor v batohu, jaký „poklad“ našel.

  Kdysi byl každý chlap na vojně, ve škole procházel dnes zrušenou brannou výchovou, děti jezdily na návštěvy do vojenských posádek a po různých Svazarmovských akcích, takže obecně informovanost o všech těchto věcech byla neskonale větší. Dnes neznají základní věci o zbraních a střelivu, o trhavinách nemluvě, ani policajti. Jít si zastřílet na policejní střelnici může být to poslední, co uděláte, protože jejich vycvičenost v manipulaci se zbraní je všeobecně tragická. Prý se to ale postupně zlepšuje, jak mi tvrdí jeden známý, který kolem toho pracovně něco dělal. Dost o tom pochybuji.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   To je sranda. Dneska (vlastně už včera) si mi stěžovala moje máma (74), která si celej dospělej život odbarvuje vlasy na blond, že jí v drogerce nechtěli prodat peroxid ráže 12, dokud nepředloží občanku. Nejsme tak trochu v prdeli?

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ty znalosti výbušnin vám závidím, já jsem v tomto směru zcela nepopsaný list. Mám jednu oblíbenou románovou postavu, tak trochu magora s přezdívkou „dynamitový Dave“ (Z neuvěřitelného románu Sbohem, králi od Pierra Schoendorfera – snad to píšu správně, nechce se mi to hledat). Ten v džungli na Borneu toužil po „efektu kulečníkové koule“ – nastražit nálože na stezce tak, aby ti co se po výbuchu vrhnou někam stranou do křoví našlápli na další nástrahu a tak pořád dál. Hezká představa….

   Ohledně výcviku mládeže jsem před pár dny v antikvariátu narazil na příručku „Rukověť branné výchovy“, vydanou Vojenským ústavem vědeckým v roce 1937 a schválenou „MNO.Čj.12,969-HL.ŠT. 5.ODDĚL. 1934“ – ta šifra schválení se mi moc líbí, připomíná mi to nejen legendární Zákl. 1 – 1, ale i značení projektů pro schválení evropské dotace 🙂 . Třeba o té příručce sem k panu domácímu, bude-li souhlasit, něco napíšu. Je to roztomilé dílko vyzdobené citáty T.G.M., Jana Žižky, Tyrše a dalších velikánů.

   To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  Kdo je toho schopen, prosím ověřte tuto informaci z diskuse na novinkách.cz :
  „Roman Mička, Veselí nad Moravou
  Úterý, 27. října 2015, 07:48:55 | Souhlasím | Nesouhlasím | +12
  > Vláda nám sprostě lže…!
  >
  > NAŠE VLÁDA MÁ SPECIÁLNÍ WEB. STRÁNKY V ANGLIČTINĚ A
  > ARABŠTINĚ, KDE PŘÍMO ZVE EMIGRANTY DO ČR. A NA TOMTO WEBU JSOU
  > PŘÍMO UVEDENÉ KONTAKTY NA TAKZVANÉ V UVOZOVKÁCH „NEZISKOVÉ“
  > ČESKÉ ORGANIZACE PRO PODPORU IMIGRANTŮ, KTERÉ JSOU PLACENY TOUTO
  > VLÁDOU ČSSD, HNUTÍM ANO A KDU-ČSL STA MILIONY KORUN Z NAŠICH
  > VEŘEJNÝCH PENĚZ.
  >
  > A HNED NA TITULNÍ STRANĚ TOHOTO WEBU SE PÍŠÍ TATO SLOVA:
  > „HLEDÁTE AZYL?
  > EMIGRUJTE DO ČESKÉ REPUBLIKY. VÍTÁME VÁS“! NÁSLEDNĚ JSOU NA
  > PŘILOŽENÝCH MAPÁCH DOKONCE NAKRESLENY DOPORUČENÉ TRASY, KUDY SE
  > K NÁM MAJÍ ILEGÁLNÍ IMIGRANTI DOSTAT.
  >
  > https://EMIGRATETOCZECHREPUBLIC.WORDPRESS.COM/

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Přečetl jsem si aspoň to, co je v češtině … i to je hustý!

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To není akce vlády ale jedné debilní organizace. Už to tu před časem bylo zmiňováno.

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Je to vůbec zákonné, aby nějaký jednotlivec nebo skupina organizoval imigraci? Má-li dotyčný potřebu pomáhat, ať na tom webu uvede svoji adresu a počet utečenců, které je na své náklady schopen ubytovat, stravovat, léčit a zabezpečit. Že si někoho pozve k sobědomů a postará se o něj není trestné, ale mluvit za 10 milionů občanů a zvát někoho do republiky snad nemůže být legální!
   Ať už je dotyčný filantrop, altruista, agent ISIL, CIA nebo pomatenec, neměl by mluvit za jiné, ale jen za sebe. Protože kdyby na jeho výzvu reagovalo několik tisíc, stovek nebo jen desítek uprchlíků, sám se o ně nepostará, ale „hodí je na krk“ nám všem! 😦

   To se mi líbí

 10. Tribun napsal:

  Fascinace zbraněmi a militarismus jdou podle mě ruku v ruce. Přece pokud nechci střílet (na lidi), nepořizuji si věc, jejímž jediným účelem je střílet (na lidi)?

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Pane, Vy jste buďto provokatér, nebo vůl!

   To se mi líbí

   • lujjza napsal:

    Ale dyť ten Tribun má pravdu, švagrová! Jenom se podívejte na naši spřátelenou zámořskou velmoc a její elitu, tam to sedne jak pr..l na hrnec.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Ale kdepak. Podíval jsem se a viděl, že naše spřátelená zámořská velmoc a její elity by ze všeho nejradši dosáhly stavu, kdy na jejich povel a za jejich zájmy střílí (a umírá) někdo jiný.

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   A tohle myslíte smrtelně vážně? 😮

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Problém není v tom chtít nebo nechtít střílet na lidi, ale v případě nouze muset nebo nemuset.
   Vražedné nástroje patří k lidské kultuře od nepaměti, jsou její součástí. S tím nic nenaděláte. A ten nový škorpík je prostě k pomilování.

   To se mi líbí

   • Kamil napsal:

    Statistiky že Spojených států jednoznačně a dlouhodobě prokazují, že v těch státech unie, kde lze zbraň legálně koupit bez složitých procedur, je zločinů se zbraní zhruba čtyřikrát méně než ve státech, ve kterých jste při zakoupení zbraně vystaveni složitým proceduram, atd. (přibližně o rozdělení na poloviny: snadné/nesnadné až nemožné. Stačí trochu pohledat na netu. A příklad k tomu:
    …Podle argumentů odpůrců zbraní by v Texasu mělo být mnohem více nebezpečno, avšak oficiální údaje to rozhodně nepotvrzují!
    Ještě lepší příklad ukazují striktní hlavní město Washington a Kentucky, které je více liberální než Texas. Za rok 2013 vychází v přepočtu na Kentucky 198 násilných trestných činů a 3.8 vražd, zatímco v přeregulovaném D.C. je to 1281 a 15.9! Tedy šestinásobně více násilí a vražd (FBI Crime Report, 2014). Jen pro zajímavost dodám, že v Kentucky vlastní zbraně okolo 45 % obyvatel a ve Washingtonu je to pod 5 % (US Liberals, 2014).
    A nakonec, jak vtipně prohlásil ctihodný občan Texasu Dave Skinner, připomenu „nevyvratitelny“ argument:
    “Nosím zbraň, protože nosit policajta je príliš těžké!“

    To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    Těch kteří střílet musejí se bojím méně, než těch, co střílet chtějí. Ty první ale vůbec nevidím, vidím jen ty druhé, kteří chtějí, ale mluví o tom, že musejí.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tak si pořiďte brýle. Tady aspoň všichni tvrdí, že nechtějí! Pouze v případě nutnosti. Takže si srovnejte myšlenky. A nepodsouvejte lidem něco, co neříkají.

     To se mi líbí

    • Kamil napsal:

     Autem/autobusem/taxíkem jezdíte? Nebojíte se? Zákaz automobilismu Vás nenapadl?

     To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      Samozřejmě, že se bojím, když pomyslím, jaká agresivní hovada sedí za volantem. Bohužel, důvod, proč by se měl automobilismus zakázat, je zároveň příčinou, proč se to nepovede (jsou to ti za volantem).

      To se mi líbí

      • Míša napsal:

       „Bohužel, důvod, proč by se měl automobilismus zakázat, je zároveň příčinou, proč se to nepovede (jsou to ti za volantem).“

       – jinými slovy, dopravní prostředky za nic nemohou, ty tedy byste zakazovat nechtěl, zato ty, kteří si za ten volant sedají, ty byste „zakázal“? A co to „zakázat“ pro vás vlastně obnáší?

       Chtěl byste třeba zavést psychologické testy na ŘP? Jinými slovy „potrestat“ všechny lidi kvůli pár eventuálním hovadům? Pokud ano, nehrál byste si na Boha?

       Kdyby se totiž psychologické testy zavedly, výsledek se dá snadno dohlédnout, ty důsledky. Ti, kteří by takovými testy třeba normálně neprošli, tak ti by si cestu k ŔP jako obvykle prošlápli sami. Známosti, malý či velký „bakšiš“ bokem.. Kdopak by byl ale naopak asi bit? A stresován. A nucen shánět známé známých, kteří mají známé na těch oněch rozhodujících místech. Nebo nucen podplácet. Nerozjel by se tím tak třeba náhodou navíc velký kolotoč korupce?

       Já taky nejsem milovníkem zbraní, mít po ruce střelnou zbraň, to vede k snazšímu zabíjení, protože vypálit kulku je snazší, má-li člověk zbraň tzv. po ruce. A taky, on je to velký rozdíl, zabít někoho takto „neosobně“, kulkou. Podříznout, zaříznout..
       Zapíchnout do někoho nůž. Nebo použít třeba sekeru, to je jiná.

       Kdo může mít na takové věci žaludek?

       A kvůli těm, kteří na tohle opravdu „mají“, proč kvůli takovým nevoláte po zakázu nožů, šavlí, seker, zato u automobilismu vás to napadlo? Automobil, autobus, taxík, to jsou prostředky, věci, stejně jako nože sekery a šavle. Nemají vědomí.
       A co tedy vy? Já říkám, že dát někomu povolení k vlastnění zbraně, to je u nás pořád ošajslich věc, žijeme v Evropě, ne v USA, a i kvůli tomu, – že si opravdu málkokdo dokáže či skutečně chce vzít na triko, že zbraň povolí tzv. kdekomu, natož nebezpečnému šílenci- , tak i proto jsou u nás biti zas ti, kteří by to oprávnění na zbraň jinak klidně dostali, či dostat mohli. .

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       …no a tak podobně to tady máme s Vámi…a „bohužel, důvod, proč by se měl Tribun zakázat, je zároveň příčinou, proč se nám to nepovede (jsou to ti, co Tribun) „…

       To se mi líbí

      • Hudec napsal:

       Neuražte se, prosím, ale neměl byste nick Tribun změnit na „Regulovčík“? Jen byste reguloval a zakazoval, zdá se mi…. 🙂

       To se mi líbí

       • Tribun napsal:

        Já bych naopak rád všechny zákazy a regulace zrušil, ale to by musela fungovat autoregulace. Jenže lidi se žel bohu neumí a nechtějí ovládat. V antice na to měli dokonce termín: hybris.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Moje právo k omezování všech ostatních je to největší právo, které může člověk mít.
       Pokud ho ztratím, nebudu mít už žádné právo.
       Protože tato neolevičácká hláška se dá použít na jakoukoliv činnost.
       Pojedu na motorce, v autě, zapálím si na zhradě oheň, vysadím strom, keře,půjdu na hokej, budu jíst maso, budu chodit v nějakém oděvu a nebudu navoněný, nebo naopak budu, budu učesaný nebo rozcuchaný…
       Jakákoliv moje činnost může vždycky někoho omezovat nebo alespoň pohoršovat, což se dá také nazvat omezováním a když to správně uchopím, tak i zásadním.
       Jenom jezení masa může omezovat sluníčkáře v jejich pohledu na práva zvířat a zatěžovat přírodu a …a…….
       Já vím, o co vám jde, Tribune.
       O „dokonalou“ společnost, kdy každý bude uniformí, beztvarý, bezrasový a bezpohlavní.
       Začíná mi z vás být poněkud nevolno…..

       To se mi líbí

       • Tribun napsal:

        A kdo vám to právo dal? Brát si sám je totiž bezpráví. Co se té dokonalé společnosti týká, rád bych takovou, kde nebudou mít arogantní machistická hovada navrch a kde, kde lidé budou jednat s ohledem na to, jaká má jejich jednání dopad na druhé a budou *zdrženliví* a kde bude stačit jeden jediný nepsaný zákon: „Nečiň druhému to, co sám nechceš, aby jiní činili tobě.“

        To se mi líbí

      • palosino123 napsal:

       Trpím určitými psychickými problémy. V chorobopisu je nemám, ale odhaduji, že v jistých stavech bych byl schopen napodobit třeba střelce z Hradiště. Na druhém pólu jsem vyloženě beránek. Prostě, soukromě držené zbraně patří do rukou jen psychickým vyrovnaným jedincům, celostním osobnostem, po důkladném šetření psychologa nebo i psychiatra…vždyť ty dopady vidíte v Americe…proto vím, že v civilu mi do rukou zbraň nepatří, dokonce zahlédám potencionální nebezpečí v tomhle infantilním flintovém exhibicionismu…a souhlasím s Tribunem. Tyhle archetypální odkazy k lovcům a obráncům s kvérem jsou jen důkazem především latentního strachu (přirozené), ale v případě místních pánů, erektilní disfunkce způsobené věkem, anebo komplexem malého penisu.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        No, pokud vím, tak podobné problémy zasahují čím dál tím mladší populaci. Nemáte náhodou ten komplex sám a svádíte to na jiné?

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Palostino, to jste napsal moc hezky.
       vy musíte mít péro tak 300 mm, protože komplexem s malého penisu netrpíte, to je hned poznat, když nemáte doma flintu!

       To se mi líbí

      • palosino123 napsal:

       Víte, já jen mám strach z věcí, které nejdou vrátit zpět. Objektivně z liberálního přístupu k vyzbrojování. Nenapravitelná pozdní lítost je strašlivým trestem – aspoň pro nepsychopaty. Ale i ty „nehumánní“ hranice lze sebedisciplínou, výcvikem, bojem za věc, nakonec adrenalinem posunovat dál a dál…jinak jsem v minulosti střílel z kasásarensky ojetých zbraní: malorážek, pistole vz.52 (jednodušší nepřítelem zmást hodem samotné zbraně), AK47-SA58, T-72, tedy i protileteckého kulometu…docela bláznivý zážitek. Konečně se mi postavil!

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To jsou jen kecy, Palostino.
       Vrátit zpět se nedá ani dnešní den, až bude zítra.
       Zbraně se vyráběly, vyrábějí a budou vyrábět, protože si lidé chtějí bránit to své (jedni) a nebo brát jiným to jejich.(druzí)
       Když je přestanete vyrábět, budiu to dělat jiní.
       A pistole…pche, ve Rwandě bylo zavražděno 800 000 lidí za nějakých 6 týdnů a ani na to nikdo střelné zbraně moc nepořeboval.
       Na držení zbraní je plno pro a proti, všichni mají svým tpůsobem pravdu, ale problém světa se tím nevyřeší.
       Osobně se kloním k tomu, aby NIKDO ŽÁDNÉ STŘELNÉ ZBRANĚ NEMĚL, jenže co vám mám povídat, to nejde prakticky provést, vždycky ti zlejší je mít budou, takže ve výsledku bude nebohé stádo nás, ovčanů, ještě bezbrannější.
       A to nechci, proto jednoznačně říkám ANO držení zbraní, pokud je člověk bezúhonný a zdravý.
       Já nemám moc rád teoretizování, když jde o tyhle věci, dá se to zakázat?
       Nedá, tak se to musí povolit a alespoň nějak regulovat, nebo zpoplatnit, ať z toho stát něco má. (třeba prostituce)

       To se mi líbí

      • palosino123 napsal:

       Asi ano, přesto jsem hrozně rád, že nemusím zbraní mířit na někoho, vycvičen jej zabít (to je určení zbraní) a on na mě se stejným záměrem. Mír celému (našemu) světu, ČR i Mylošovi! 🙂

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nemusíte???
       Je branná povinnost, třeba budete muset bránit NATO a EU a s výkřikem „za Karla, Vaška, pravdu a lásku“ půjdete zabíjet Rusy!
       To by vám možná tak nevadilo, inu, mířit na lidi je daleko horší, ne?

       To se mi líbí

       • Tribun napsal:

        Nemusím. Vždycky si místo toho můžu vybrat kriminál. Pokud vy ty Rusy zabíjet půjdete, tak jedině proto, že budete chtít (třeba výměnou za peníze/ženy/slávu/pohodlí).

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tribune, vy nečiníte ostatním především to, co učinit nemůžete, ale chcete, aby ostatní vám nečinili to, co činit mohou.
       No a teď už z vás mám opravdu velice nepříjemný pocit!

       To se mi líbí

      • Míša napsal:

       ad https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/10/26/samopal/comment-page-1/#comment-60886

       pěkný katechismus, Tribune, škoda, že se jím sám neřídíte. A že brát si sám je bezrpráví.. A kdo zas vám dal právo, omezovat třeba mě, když jste výběrově mazal moje poslední příspěvky u vás na blogu, třeba ten k astrovi, nebo i vám, nebo úplně jeden obyčejný o anketě k uprchlíkům. No hlavně že vám nevadí potřeba neomezovat příliv uprchlíků.
       A teda řeknu vám, když se to stalo poprvé, řekla jsem si, jasně, potlačuje názory, které se neshodují s jeho, a-nebo mu vadí to tzv. strašení, no to když jsem třeba v tom jednom smazaném napsala, jak tu situaci teď vnímám, co se děje v Belgii, plus i jaké to může mít konce, no co se nám všem přitom taky může přihodit. Pak jsem si řekla, ok, chápu (ač myslím že to, k čemu to má spět, to už dávno nachystané) ale teda dejme tomu, no a když se bojíte strašení.. (jenže napadlo vás vůbec, jak mi třeba mohlo být, jako člověku, kterého „neviditelně“ cenzurujete, a který když chce někoho pozdravit, a říct mu, že je na tom úplně stejně, a vy ani tohle nepřipustíte?)
       Když jste mi ale tenkrát naposledy pustil ze čtyř příspěvků k Barnevernu tři, zato ten k tomu konkrétnímu případu odebraných českých dětí pro tresen ale ne, ač tam nic závadného nebylo, jen to, že to tedy myslí konkrétně, ale píše o tom obecně, a pak jen pár otázek, tak tohle už bylo jinačí, vhrkly mi slzy, no su člověk, víte? A ne, nemyslela jsem si tehdy, že jste machistické hovado, když jste nepřipustil rozhovor dvou žen, nemyslím si to ani teď.. i když.. No tresen znám už spoustu let, a to, že jste nepřipustil, abych se s ní mohla zkontaktovat, to mi oprvdu dodalo. A taky jak jste tam odpálkoval nějakou Ivanu, která normálně, vlastními slovy a imo dobře napsala, v čem se mýlíte, to mě teda už naštvalo. A že to byl Ivan, se známou rétorikou? imo nebyl, ale vy holt nerozlišujete, nebo nechcete, či nedokážete rozeznat jednoho diskutéra od druhého, nějak vám to splývá i po těch letech, a kdy k vám chodí skoro stále titíž. Ano, jsou titíž, a přitom každý jiný. A já jsem pro vás teda taky jeden z těch šmejdů, se kterými teda válčíte?
       No dobrá, mějte zavřeno na petlici, aby vás vám známí šmejdi neohrožovali a spolehněte na uprchlíky, ti nás z toho marasmu vytáhnou, a určitě je milujte, a vemte si nějakého pro jistotu domů, jste ohromně lidský, a chcete dobro pro všechny, vím.

       Jo ale pokud vás třeba napadlo, že mě mazáním těch mých pro vás nevhodných příspěvků nějak donutíte psát nakonec to, co se vám hodí do krámu, tak jste se mýlil.
       A píše se mi to sem už lehce, a nepotřebuju si k tomu žádné právo nikde brát, ani mi ho nikdo nemusí dávat, mám ho dávno, vlastně odjakživa, jako každej. A vy to víte.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Míšo, to dělá moc.
       Tribun má malinkou moc, a tak jí používá.
       Teď si vemte, co by tak asi dělal, kdyby měl moc větší nebo velkou.
       Tihle lidé budou divoce bojovat proti cenzuře v mainstreamu, proti lhaní v mainstreamu, proti zkreslování dějin a proti těmhle všem věcem, proti kterým většinou tihle pokrytci bojují, ale sami u sebe si vytvoří vlastní mainstream, vlastní cenzuru, vlastní převracení dějin.
       A myslí si, že u nich to je něco jiného, něco vznešeného.
       To je jak s těmi Čechy.
       Čechů je 12 do tuctu kreténů, jen Tribun sám ne.
       I na činnost bloggera musí mít člověk určitou velikost.
       Pak je dobře vidět, kdo jí má-a kdo ne.

       To se mi líbí

      • Janika napsal:

       Tribune, Vaší mocí je myšlena pravomoc na blogu. Blog může mít každý, většina z nich je ale zapomenutými opuštěnými kouty. Ten Váš je úspěšný a známý, a tomu říkají chybně „moc“, ale správně by měli říkat „přirozená autorita“ :-). Tu si člověk získává sám, není mu udělena.

       Liked by 1 osoba

      • lujjza napsal:

       Janika 10:28
       Naprostý souhlas, to jste řekla moc hezky, že člověk si získává přirozenou autoritu sám (svými slovy, skutky, chováním…) a že mu ji nikdo nepřiděluje (to dá rozum, proto to slovo „přirozená“, že).
       A také jistě platí, že (např. tentýž) člověk může o tu přirozenou autoritu přijít…. taky docela sám, a taky svými slovy, skutky, chováním.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tribune, frajírku namistrovanej, musíte chodit do své cenové skupiny, když vám tohle tady není dost echt.
       Jak píše Pan Bavor, tady je to dobrovolné, což jste nejspíš ještě nepochopil.
       Jste vlezlej jak jezuita v pralese, hlásáte víru pravou, i když vám je od primitivů ubližováno, ale vy nás tady kultivujete.
       Nadávky, pokud nějaké padly, si každý tvoří sám.
       Když někdo bude nadávat na mě, pak to pro mě může být výstraha, že něco dělám špatně, nebo ČEST.
       Protože od některých lidí bych nic jiného než nadávky ani přijímat nechtěl.
       Jenže…vy jste si Tribune vymyslel i ty nadávky, protože jak já to vidím, nikdo vám tady nenadává, a jste to naopak vy, kdo nadává.
       Že jo, vy vyšší cenová skupino a nadčeský nekreténe!

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       Míša:
       Je pravdepodobné,že títo slniečkári čo navštevujú tento web,trpia mesiáškym komplexom.Doma,na svojich weboch, už zaviedli poriadok s diskutérmi,ktorí sa opovážili prezentovať názory, ktoré oponovali ich predstave o tom, čo je správne a čo nie.Takíto diskutéri sa buď prispôsobili a zaradili sa(boli umravnení),alebo boli odídení.Teraz,keď už majú doma poriadok,jasne vytýčené limity v ktorých sa diskusia môže viesť,tak sa rozhliadli a zistili,že ešte existuje web,ktorý dáva možnosť vyjadriť svoje názory napr.na imigrantov,slobodne a každému.No tak sa títo slniečkári rozhodli sem prísť ako nejakí misionári medzi ľudožrútov a hlásať nám tú svoju slniečkovú.sladkú a kvetinovú,nekonfliktnú a pacifistickú predstavu o živote.Vystupujú ako keby ich splodili M.Gandhí s Matkou TerezouTo,že ľudí takto vytrhávajú z reality ich zaujíma pramálo.
       Pripomínajú mi tých tzv.intelektuálov,ktorí denno denne vysedávajú v blízkej kaviarničke.Sedia pri jednej káve,dlhé umastené vlasy im padajú do očí,dôležito pohupujú vychudnutými nôžkami prehodenými cez seba a vedú nekonečné debaty o láske,pravde,slobode o svetovej revolúcii,tolerantnosti k imigrantom,cigánom a homosexuálom.Ja dúfam,že tento web vydrží tlak,ktorý skôr či neskôr začne p.Bavor pociťovať z rôznych strán.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       p.Bavor:
       Xenofóbia je strach z niečoho cudzieho.Úzkosť definujeme ako nepríjemný emočný stav,bez jasne definovanej príčiny.Naproti tomu strach,popisujeme ako emočnú,fyziologickú odpoveď na očakávané nebezpečenstvo a trvá iba po dobu tohoto nabezpečenstva.Za normálnych okolností majú oba tieto stavy svoj nezastupiteľný ochranný a informačný význam.Ochraňujú a upozorňujú jedinca na hroziace nebezpečenstvo.
       Pokiaľ takéto fóbie neprerastú do psychickej poruchy,tak sú pre človeka užitočné.
       Každý kto vstúpil do diskusie na vašom webe sa musel oboznámiť s pravidlami a rozhodnúť či ich niekto porušil alebo nie,či príspevok z tohoto dôvodu vymažete alebo nie,je vaše výsostné právo a myslím,že aj povinnosť.
       Takže moje obavy,že na vás bude vyvíjaný nejaký tlak pramenia skôr zo signálov o opatreniach ktoré majú byť EÚ prijaté v rámci boja proti proruskej a protiamerickej a pritibruselskej propagande.Že sa tak už deje,je takmer nepochybné.BL nie sú toho jediným príkladom ako sa zdá.

       To se mi líbí

      • Míša napsal:

       Wittto, Peter, prosím vás počkejte, já tady vůbec nechci řešit kdo co je Tribun, o tohle nejde, jde o ten způsob chování, či jetše spíš o reakci na neobyvklou-jakby nečekanou situaci, tou situací míním to, čemu se teď říká ta „uprchlická krize“, krize Evropy, atp,
       a na tom jsme se tam vesměs neshodli, jaksi se názorově rozdělili, resp tribun měl jiný náhled na věc než, ne snad rovnou většina, ale skoro, a to už od začátku vlastně.
       A nebyla jsem tzv odejita, nevyhodil mě, aspoń teda předtím, teď nevím, nebo aspoň jsem to tak nevnímala, ale třeba to tak mínil, když tak reguloval ty příspěvky, co já vím, a přestala jsem tam pak psát sama, no to se nedá vydržet, něco takového, resp, proč bych měla něco takového vůbec snášet, a jo, mám v sobě pocit křivdy a neférovosti vůči mě. Ael zas nebudu říkat něco, co nedělal, protže na svém blogu nikoho z účastníků fašistou-náckem nenazýval, to k tomu jak píšete Wittto jinde, a vždyť taky on mu tam nikdo takový ani nechodil, a typ „woodstock“ ? no to určitě ne, ani sluníčkář imo není, no to ne,
       a vůbec, už jsem to sem jednou psala, vždy\´t ten „slavný“ ,a možná zde až nenviděný? sluníčkář , a multikulti kultimulti nebo kdo, no to tady spíš právě já, psala jsem to tuhle v komntáři k Minoritovi už, a já za to nemůžu- no matka Zem přec patří všem- žádné hranice, ploty přehrady, a lidi mějte se rádi, no to su já- tak to vidím, tak to citím, a vím, možná to je směšné, můžete se klidně smát, mně už to ani nevadí.
       Ale kruciš zas na druhé straně, je na tom něco špatnýho, že to takhle nějak vnímám? teda by se mi to líbilo, a vím, že nejde samo zařídit, ale zas přece kvůli tomu nebudu vzývat lež a nenávist, nebo vy snad jo? No já když to tak vezmu, můžu se polepit všemai nálepkami, včetně levičák, pravičák, liberál, xenofil, xenofob, všechno možný! Za svůj virtuální život sjem polepená snad úplně celá, a už je mi to fakt i jedno. nakonec si říkám co, můžu být čím chci nebo budu chtít. A taky jsem tam tehdy psala, že nemám jen srdce, ale i hlavu, a když zas tedy vnímám- tuším, že zrovna a právě tohle „moje“ vidění světa začíná být zneužíváno až dokonce obraceno proti mě, a já to tak vnímám teď, – tak si holt řeknu pozor, tady něco neštimuje. A jsme taky psala, že teda v takovém případě pak zas teda nastavím svou druhou tvář, a to tu horší. a že to pro mě znamená bránit se, nebo i teda nejdřív právě zauvažovat, zastavit se a podumat, no přijít tomu na kloub, co mi na tom nesedí. No a tím už si zas as lepím na čelo jako nárazník tu nálepku xenofob, a lidi se mě určitě musí začít bát, možná i tresen? A přitom mě zná, a ví, že se mě bát nemusí.

       To se mi líbí

      • Míša napsal:

       🙂 ale že by to bundeskancléřce došlo až teď.. bude spíš loutka, to není jinak možné..

       ještě k tomuhle,
       https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/10/26/samopal/comment-page-1/#comment-61020
       Peter, imo popisujete spíš typ kazatele, takové ty morální veličiny, nebo jak se jim říká, ale i ten typ umaštěných intelktuálů znám, ti dřív byli potichu, a te´d se z nich taky stávají právě kazatelé, či teda ti vaši misionáři jak říkáte, a to teda nemíním jen na webech pochopitelně, to, že se to valí odevšad, z mainstreamu, výčitky, kázání, zesměšňování, to je teprve masáž, a zrovna z úst těch morálních a vyspělých se pak linou slova jako Češi jsou xenofobní(národ) -(Slováci jistě taky), Češi jsou rasisté. česká xenofobie, Češi se chovají rasisticky! tohle resp něco podobného se běžně psalo-či i píše. Dokonce se tak jednu dobu hodně psalo i o východních zemích EU šmahem, zkuste to říct ale o některých jiných národech. Ale my už jsme na to snad už tak nějak i zvyklí, že nás to jen rozčiluje. A ty morální veličiny pak spíš fungují jako takové ty hračky na klíček, co dřív bývaly, natočíte je, a ze všech padá totéž, jen v různých obměnách.

       To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Vím jak jste to Hudče myslel, ale zvonku to vypadá to příšerně (a je to příšerné) :“…Vražedné nástroje patří k lidské kultuře …“.
    Dodám : … a Železného Nova, koncentráky, Partička,právo šáría, gangy, gulagy, Plastici, znásilňování … 🙂 .

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Ale jistě, nebojte se toho. Železného NOVA i to ostatní k lidské kultuře prostě patří, s tím nic nenaděláte. Diskutovat můžeme o tom, zda je to v jednotlivých záležitostech dobře nebo špatně, ale to je tak všechno, co s tím můžeme jako jedinci dělat.
     Instituce (třeba stát – především) může některé z těch činností regulovat, omezovat a zakazovat – a jiné zase podporovat nebo přímo nařizovat. V tom nyní opravdu vyniká EU, kterou proto v mnoha ohledech společně kritizujeme.
     Všechny ty nehezké věci prostě patří k lidskému životu, který není obrázkem z červené knihovny ani jen a pouze sešitkem roztomilých sonetů.

     To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Pamatuje si ještě někdo k čemu byl určen Svazarm? Kdo neví : k přípravě na vojenskou službu. Ví někdo k čemu byla je (prý) určen sport, i sportovní střelba? K utužení zdraví, k setkávání, k povznesení ducha. Pamatuje si ještě někdo k čemu byla určena armáda? Kdo neví : k obraně socialistické vlasti.
   Vidí tam někdo něco jiného než étos, státní, potažmo celospolečenský zájem?
   Kdo tam vidí možnost pracovat se zbraní mimo celospolečensky uznané priority a ve svůj prospěch, vidí myslím špatně. Připouštím, že ho může výjimečně vést technický zájem.
   A je to jen můj názor.

   To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Celospolečensky uznané priority – to je aktuálně prosím co?

    To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Třeba vážit si, udržovat a rozvíjet odkaz předků, láska k vlasti, hrdost na národní příslušnost, prospěch většiny, služba republice, posilování suverenity a jiné dnes již zapomenuté a pro mnohé jen „retro relikvie“.
     Co se za posledních 25 let udělalo k obraně státu? Zrušila se příprava branců a obyvatelstva k obraně vlasti, vzdali jsme se zbrojního průmyslu, rozprodal se vojenský materiál, výzbroj, výstroj i technika, zprofesionalizovala se armáda na velikost divize a stali jsme se členy NATO. Ještě že máme armádu zahrádkářů a chatařů, ti snad mají nějaké vidle a sudlice 🙂

     To se mi líbí

     • peter. napsal:

      Stredda Olin:
      Toto vás bude zaujímať.Ja by som toho človeka súdil v monster procese aby celý svet videl a počul človeka,ktorý zapríčinil všetky tie svinstvá ktoré sa po jeho nástupe k moci udiali vo svete!

      To se mi líbí

      • Strejda Olin napsal:

       Uhodl jste, zajímá mě to. Určitě nejenom mě. Někdo se úlohou Gorbačova ve vývoji SSSR od poloviny 80. let až po rozpad soc. soustavy bude jistě zabývat, objeví se nějaká skrytá fakta, promluví svědci, puzzle se složí do jasného obrazu. Můžeme jen spekulovat, pohrávat si s dostupnými fakty, dávat zdánlivě nesouvisející události do souvislostí a pak argumentovat. Zatím si však můžeme jen něco myslet. A já si myslím, že to bylo plus mínus tak, jak o tom N. Starikov na videu hovoří.
       Dík za odkaz.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       Tak vám ešte jeden odkaz pridám a je dosť ošemetný,lebo sa týka vašej domoviny a preto ho ja komentovať nebudem.U nás to máme jednoduchšie,lebo naši neomarxisti sedia v EP a na Slovensku ich až tak necítiť.Keby som bol ale Čech,tak by ma to teda poriadne s..lo.
       http://www.white-media.info/neomarxiste_infiltrovali_ministerstva.html

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Peter, velmi ale velmi nerozumím tomu pojmu neomarxista ve spojení s krajním pseudolevičáctvím a podporou migrantů. Možná je ta definice správná, nejsem teoretik. Pak tedy ale to jenom dokazuje zhoubný vliv socanů na českou politickou scénu když takové připouští, nebo snad dokonce prosazuje? (viz Dienstbier) do vedení státu. Nezbývá než zopakovat : zlatá komunistická levice.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ano…nezbývá si než odplivnout.
       Volba ČSSD se mi od úplného začátku zdála jeho nejhorší možná varianta, poslední dobou mám dojem, že je musí platit přímo ambasáda USA, i když Chovanec se zdá být v pořádku.
       Celkem se ale divím, že proti němu nikdo nevystupuje, a na paškál si sluníčka berou úplně jiné politiky, např.Miloše Zemana.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       Petrpavel.
       Je to zložité,ale ak si do vyhľadávača zadáte heslo neomarxizmus a frankfurtská škola,tak sa dopátrate odpovedí na vaše otázky.Len veľmi zhruba,ide v podstate o to,že Marx a marxisti predpokladali,že proletárska revolúcia vznikne v niektorom vyspelom štáte a odtiaľ sa rozšíri do celého sveta.Marx sám bol presvedčený,že to bude Nemecko.Revolúcia však vznikla v najzaostalejšom štáte v Rusku a nerozšírila sa do celého sveta.Stalin sa rozhodol,že bude budovať len ZSSR a Trockého,ktorý revolúciu vyvážať chcel,vyhnal.Tak sa marxisti na západe zišli a konštatovali,že socialistická revolúcia proletári vs.kapitalizmus na západe nebude fungovať.Zistili,že na vine je kultúra európskej civilizácie a preto ju treba zničiť.Protivníkom,ktorý má nahradiť proletariát by podľa nich mala byť masa ľudí pozostávajúca z rôznych kultúr.Takže nepriateľom už nemá byť kapitalizmus ale kultúra európskej civilizácie a utláčanou vrstvou ktorá tú európsku kultúru má zničiť už nemá byť proletariát,ale multikultúrna spoločnosť zahŕňajúca aj všetky menšiny od výmyslu sveta.Takto zreformovaní pôvodní marxisti sa začali nazývať „kultúrnymi marxistami“alebo neomarxistami.Hanbím sa,že som to popísal takto kostrbato a príliš stručne a možno aj s chybami ale nechal som na tomto webe niekoľko odkazov,ktoré to popisujú podrobne a presne.
       Čo sa týka dnešných socialistov,tak títo v podstate prijali princípy neomarxizmu a na zasadnutí socialistickej internacionály vo Frankfurte v r.1951 odmietli socializmus ako bol pôvodne definovaný,zmierili sa s kapitalizmom ako so spoločenským zriadením a
       socializmus ponížili len na „mravný ideál“platný pre všetky spoločenské vrstvy(triedy)
       https://sk.wikipedia.org/wiki/Demokratick%C3%BD_socializmus
       Ešte raz sa ospravedlňujem za takto podanú tému.Pokúsil som sa len o veľmy hrubé vysvetlenie pojmu „neomarxizmus“.Európsky socialisti v EP nemajú nič spoločného so socializmom ako sme ho poznali do r.1989.

       To se mi líbí

      • Strejda Olin napsal:

       Chlapci, dnes v laické i rádoby intelektuální veřejnosti používané slovo „neomarxista“ označuje člověka usilujícího o vzkříšení marxismu. Má jím být podle jejich představ „fanatický, nepoučitelný zastánce a vyznavač marxismu – leninismu, nesmířený s porážkou socialismu a přesvědčený o reálně možném vítězství socialistické revoluce“.

       V ideologii je to jen jeden z mnoha revizionistických směrů, které mají marxismus přizpůsobit novým podmínkám, ve skutečnosti z něj však udělat bezzubého psa.
       Marxismus nelze přizpůsobovat. Přizpůsobit se novým podmínkám musí marxisté!

       To se mi líbí

     • M-T napsal:

      Čeští hoši

      My jsme švarní čeští hoši, bratři z Čech a Moravy,
      někomu-li vhod to není, ať se nám jen postaví!

      Hlavy vzhůru, paže k boku, stojíme stráž u stráže,
      chce-li někdo vlast nám bráti, ať to jenom dokáže!

      Českou řeč a českou zemi děd nám hájil za dědem,
      a kde oni vítězili, také my to dovedem.

      Dokud v srdci čest a víra, neosiří otčina,
      v každém synu česká matka dala vlasti vojína.

      V Čechách, Slezsku, a Moravě, my si ruce podáme,
      a kdyby sám rarach volal: „Vzdejte se!“ – my nevzdáme!

      Josef Václav Sládek …

      … se narodil 27. října 1845, dnes je tomu právě 170 let. Snad si někdo ze zdejších diskutujících vzpomene na některou básničku, pro děti jich napsal mnoho a všechny kouzelné. Vytáhla jsem si ho u maturity blahé paměti a zaradovala se, mohla bych dodnes recitovat snad hodinu, byl také průkopníkem fotografování v českých zemích … (Zahrajem si na vojáky, Král Honza, Slovanská lípa – ta by byla v dnešní době velmi aktuální … třeba někdy paní Miluška s noblesou pro ni vlastní ? )

      Zdravím k panu Bavorovi !

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ať je mu země lehká!

       To se mi líbí

      • anna napsal:

       Z pravěku – tedy ze svých školních let – si vzpomínám na Znám křišťálovou studánku a Velké širé rodné lány, i moje dcery se učily nějaké jeho básničky. Pak bych si asi vzpomněla na pár básní, které pro mužské sbory zhudebnil J. B. Foerster a hlavně na jeho překlady z řady jazyků. Překládal i Shakespeara. Byl to pravdu PAN básník. anna

       To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Je slušné Hudče odpovědět, ale hodně už napsal Olin, a já, jak už jsem několikrát naznačil, jsem líný stále dokola hledat vysvětlení a argumenty.
     Jsme oba bývalí členové, tak jistě víte ze školení co jsem měl na mysli. Ano, přesně to co je napsáno. Tenkrát jsem se tomu vysmíval, protože teorie a praxe byla trochu jiná. Trochu! Teď je teorie zavřena na pět západů v šuplících ÚSTR-u, a praxe? Však víme, opačná. Já, já, já, jen jáááá …

     To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   No, to jste drobátko mimo. Vadí vám, že má každý Švýcar ve sklepě trezorovou skříň s flintou a hromadou nábojů? Když mi to kdysi jeden ukazoval, vypadal, že je na to hrdý. A že kdyby jeho přímý velitel řekl, vzal by flintu a náboje a šel by…
   Jo a chodí mu tu flintu jednou ročně kontrolovat, že je dobře vyčištěná, uskladněná a funkční.
   Švýcarsko asi není nic k následování. Samí militanti…

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Předpokládám, že také kontrolují zda z ní bylo stříleno.
    O tom to je.
    O dobře či špatně (či vůbec žádném) nastaveném systému sebeobrany a obrany státu. Pro naši zemi platí teď to v závorce, bohužel.
    Švýcarsko by bylo k následování, kdybychom byli Švýcary ( s jejich dějinnými zvraty nenarušenou mentalitou, s jejich díky bankám vyčůraně světově uznávanou neutralitou, s jejich takto nakradeným bohatstvím).

    To se mi líbí

   • Tribun napsal:

    Jiný kraj, jiný mrav. Někteří Švýcaři mají dokonce ve stodole houfnici. Jenže my nejsme Švýcaři, my jsme Češi.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No a co jako?
     Jsme nějak jiní?
     Já dobře vím, jak to myslíte, to je čulíkismus, všichni lidé jsou si rovni, jen Češi stojí za hovno po všech stránkách.
     Češi nemohou mít toleranci alkoholu 0,5 promile, protože by jezdili všichni ožralí na plech.
     Češi nemohou mít doma pušky, protože by stříleli každý den na své okolí.
     Češi nemohou mít na dálnici povolenou rychlost 150, protože by jezdili 250.
     Češi nemohou mít všude recyklovací popelnice, protože ŽÁDNÝ Čech tam nedá nic zadarmo, Češi jsou kurvy…
     Vlastně ne, to se říkalo ale nepovedlo se, Češi třídí tak divoce, že jsou v Evropě na medailové pozici…tak Češi alespoň nemohou cokoliv jiného, třeba mít nějkak dobrovolný vstup, protože by nedali nic.

     To se mi líbí

     • Tribun napsal:

      Zapomeňte na hloupého Honzu z pohádek, tady jde o skutečné Čechy a pokud mezi nimi žijete stejně jako já, tak pokud nejste úplně zblblý nějakým tím -ismem, tak musíte uznat, že jsme banda kreténů.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Mluvte za sebe. Já se za kreténa nepovažuji.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Vy jste možná kretén, já ne, Tribune.
       Pěkně jste se ale rozkryl, všechny tyhlě sluníčkové špíny jsou stejné.
       Lízat prdel cizákům, protože my nejsme hodni.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tedy…podle váš kretén jsem, ale podle sebe ne, bych byl přesnější.
       A znám plno Čechů kreténů a daleko víc nekreténů a skvělých lidí.
       Každý si vybírá to svoje, vrána k vráně sedá!

       To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       „… musíte uznat …“?!
       To je totalita, ne demokracie; chováte se jako diktátor!

       To se mi líbí

      • Kamil napsal:

       „Tribun napsal:
       28.10.2015 (17:35)
       0 4 Rate This
       Nikdo se za kreténa nepovažuje, ale když se rozhlídnu kolem, tak jich vidím dvanáct do tuctu. Něco je špatně.“

       Fascinující prohlášení. Jak můžete na tomhle světě vůbec žít? Když se rozhlédnete, všude kreten: rodiče? děti? ostatní příbuzní? kamarádi? přátelé? spolupracovníci?
       Zdá se, že nejen něco, ale především NĚKDO….

       To se mi líbí

 11. Míša napsal:

  „Česká republika má (zatím!) asi nejbenevolentnější zákon o zbraních v rámci EU. Myslím, že nám to EU brzy zatrhne.“

  něco nám zatrhnout, toho má EU imo v úmyslu nejspíš mnohem víc, pane Hudec.
  Jak píšu výše, nemám ke zbraním vztah, ale nemyslím si, že se neshodujeme, když napíšu, že důležité nejsou ty zbraně, tedy doslova, důležití jsou lidi, ti dole i nahoře, tj. nejen ti v ulicích, či z ulice, ale v dané souvislosti navíc právě i ti lidi, kteří jsou na daných, tzv. podstatných místech – nejen v čele státu, ale třeba zrovna právě v těch silových složkách- v armádě a policii.

  Bývalá Československá armáda, míním armádu 1. republiky, ta se před rokem 1938 připravovala na obranu celých dlouhých 20 let, a to všemi možnými způsoby, zbraně, zbrojovky.. o tom víte jistě víc než já.
  Já něco vím akorát z vyprávění dědy, jak se tenkrát budovaly třeba i právě bunkry, a že valná většina finančních prostředků, které se pochopitelně daly vynaložit jinak, tak že ty šly tehdy právě na stálé budování obrany. A to je to právě, to znepokojující, k čemu nám to bylo, ta léta příprav.. Vlastně jsme naopak to všechno jakoby přichystali pro armádu úplně jinou..

  A ta jistota, či spíš (ná)pomoc, kterou třeba právě ty zbraně ( jejich výroba atd) měly dodávat, ta se najednou rozplynula jako pára nad hrncem..

  ad vaše „P.S: Policisté, kteří mi zbraň registrovali, byli mimořádně vstřícní a usměvaví. Chápaví. Třeba vědí něco, co já ještě nikoliv.“
  – víte toho imo dost 🙂

  To se mi líbí

 12. tresen napsal:

  Začínám se bát.
  Vlastně se asi podvědomě bojím už dost dlouho, ale začala jsem si to teď přiznávat.
  Bojím se toho, co jste tu postupně začali přiznávat /myšleno většina diskutérů na tomhle blogu/. Bojím se, že takoví jako vy mě umlčí. A se mnou všechny, co říkají něco jiného než vy.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tak si zaskočte na web ČT, poslanec Polčák (Otázky Václav Moravce z 25.10) vás uklidní. Když pro jeho stranu budete pilně hlasovat i s celou rodinou, postará se aby nenávistní diskutéři nedodržující stranickou názorovou linii /podobní těm z tohoto blogu/ byli z internetu zmizeni.
   http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030501025/
   http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/215411030511025-otazky-vaclava-moravce-2-cast/

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Chcete mě zabít, Oh! Kdo si myslíte, že dokáže kvůli nějaké větě, poznámce či dokonce moudru ( 🙂 ) poslouchat celé to žvanění v uvedených odkazech? Příště s odkazem uvádějte, PROSÍM, s t o p á ž toho, na co chcete upozornit. Pokud na všechno, pak platí věta první!

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Pokud mám odpovědět na váš dotaz, tak třešeň určitě.
     Jinak se omlouvám za nedopatření, obvykle přidávám varování o potenciálně zdraví ohrožujícím obsahu, ale tentokrát jsem to odkliknul předčasně. (Měl jsem na mysli úsek od času 29:20 z druhé části.)

     To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Na sluníčkových blozích jsou k jiným názorům tak tolerantní, že banují a cenzurují.
   Tady, jak vidím, v pohodě píšete.
   A bojíte se „nás“, že umlčíme „vás“?
   To mi přijde legrační…..

   To se mi líbí

   • Míša napsal:

    to ale třeba tresen asi neví, nevidí, nebo nechce vidět, vittto, co, tresen?

    To se mi líbí

    • tresen napsal:

     O mazání příspěvků na blozích ani o vypuzování nesouhlasících diskutérů to opravdu není, Míšo.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Přesně tak, je to o něčem větším, daleko nebezpečnějším…
      O něčem strašném!
      A až to přijde, tak to bude hrůůůza.
      Zatím se neví nic přesně, ale už se lecos šušká, že jo, Tresten.

      To se mi líbí

     • Míša napsal:

      a o čem to teda je? ptám se úplně obyčejně. Nějak totiž najednou nerozumím, bojíš se lidí kdesi v debatě? Nebo slov a vět? Na mě padal vždycky spíš strach z frází, než z lidských slov. A taky třeba ze situací, či událostí, které by měly najednou být (či být přijaty) tzv. „bez diskuse“.

      To se mi líbí

      • tresen napsal:

       Zdá se, že přece jenom rozumíš, když píšeš o strachu z toho, že je něco přijímáno jako hotová věc, bez diskuse.
       Tak tady jde o to, že je jako neoddiskutovatelný předpoklad bráno, že je někdo nepřítel, škůdce.
       Hledá se potvrzení teze a nachází se, pochopitelně, protože nabídka je široká, a zkoumat netřeba. Kdo varuje, kam to může vést /na základě historické zkušenosti/, je nepřítel snad ještě větší.
       Už se sestavují seznamy.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Víte co? Využijte nejbližší příležitost, jděte do přírody a nahá se vyválejte v trávě plné klíšťat. A věřte tomu, že ani jedno vás nenakazí boreliózou či encefalitidou. já jsem o obou nemocech jen slyšel, a přesto se jich bojím. Vy ne?

        To se mi líbí

      • Míša napsal:

       tresen,
       píšeš „Tak tady jde o to, že je jako neoddiskutovatelný předpoklad bráno, že je někdo nepřítel, škůdce. “
       – no a právě, to je to, koho tím míníš, uprchlíky, ekonomické migranty, muslimy, nebo Čechy?
       To co píšeš, to celé, to si každý může „přeložit“ všelijak, opravdu.
       A seznamy, no vždyť ty se sestavují pořád. A různé druhy právě. Ty, které máš na mysli zjevně ty, tak ty jsou viditelné, k dispozici, když to tak blbě musím říct.

       A co tohle, toti nevadí?
       „Kdejaký Venca z Pohranova má názor na islám i na uprchlickou krizi prý ohrožující naši kulturu, stačí zalovit v anonymních internetových diskusích. Jistě, až vtrhnou do Polabí s kynžály, vypnou Prostřeno a Ordinace v růžové zahradě, Babovřesky s Kameňákem skončí v trezoru a Aleš Cibulka v burce.

       Schytala to i osvícená kantorka za dobrý nápad. Mluví se o tom, že moudrou a vyspělou Evropu (ano tu, která vymyslela „konečné řešení“, SS, gulagy, cyklon B, komunismus a yperit) ohrožují fanatici středověkých pudů.

       A už se zase kastuje, jakmile se však začnou dělit lidé na více garnitur, rovnou bychom mohli už poklepávat na základní kámen další Osvětimi. Debatám však nelze uniknout, stačí letmé setkání se známými, nemluvě o posezení v putyce.”

       – tohle je už ale dost, nezdá se ti? I ti komunisti měli svoje (anonymní) zaprodance a ztroskotance, tady ten redaktor zesměšnuje nejen českého člověka, ael doprčic už snad člověka jako takového, či jeho způsob života. Přijde ti to normální, nečicháš něco? To je část komentáře vedle článku na MF. Tzv.seriózních novin!
       Ten vzdělanec, redaktor, sice moc neumí pravopis, imo „kynžál“ se píše s měkkým i, ovšem kdyby to napsal Venca z Pohranova, tak to by ho roztrhal na cucky. A ještě že teda nekastuje. A proč by nemohl mít Venca názor na islám? Venca ho může mít na cokoli, nebo se to zas už nesmí? A kydá se už běžně teda nejen na ČR, Čechy, ale jak vidíš, už i na celou Evropu. to je taky jak sebemrskačství na baterky, kde se to pořád bere! Ale teda tenhle kousek je taková tresť, či taková ta nejprimitivnější verze jednoho a téhož, co se pořád taky opakuje vlastně, jinde totéž píšou akorát třeba sofistikovaněji, ale pořád je to totéž. Už mi to leze krkem, to se nedá. Najdu ještě ten okaz, dám to sem, ale takhle se k ničemu nedostaneme.

       To se mi líbí

      • Míša napsal:

       ne redaktor, ale editor, ale určitě není naivní, a co ta kantorka, proč ta by měla být osvícená, a nikoli právě naivní, leda by to člověk četll tak, že.. ale nic, už toho nechám,
       ttp://hradec.idnes.cz/ucitelku-prekvapily-reakce-na-vyuku-islamu-ve-skole-fy8-/hradec-zpravy.aspx?c=A151029_2201621_hradec-zpravy_the

       To se mi líbí

     • Míša napsal:

      já dneska nemůžu, promiň, ty ale ještě si zkus poslechnout tu část z OVM, jak uvádí oh tady výš, co tam říká naše europoslankyně, samá vážná slova, ovšem s úsměvem,
      to ještě k tomu o čem to i je, či o čem to teda není

      To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Každá zlá a nemilosrdná moc se treseni oprávněně bojí lidí, už jenom proto že sama nejlépe ví jak těm lidem křivdí, jak je nečestně ovládá, jak je ponižuje, jak je využívá a zneužívá, jak je okrádá.
   Právem se, už jen svou volbou, cítíte součástí této moci.
   Právem se obáváte.
   Ale nás se nebojte, bojte se těch svých, porvete se mezi sebou brzo sami. My, na rozdíl od vašich preferovaných, jsme krotcí beránci. Váš strach pramení z vašeho vědomí, ze znalosti reálné skutečnosti, ne z naší nebezpečnosti.

   To se mi líbí

   • tresen napsal:

    Touha stát se „zlou a nemilosrdnou mocí“ se vám možná vyplní.
    Máte k tomu nakročeno, krotcí beránci.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Víte že se na vás treseni za to překrucování k obrazu svému vůbec nezlobím? Jak se říká : „každý cikán hádá podle své planety“, jinými slovy „soudím tebe podle sebe“.
     A mám pocit že jsem se vámi zabýval víc než je zdrávo. Takže : hezkou klidnou předsváteční noc, beze snů o ukradených zlaťácích a zlé moci.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A to jste si všimla, jak široké názorové spektrum tady jsme?
     To jsme „my“, obyčejní lidé.
     Pak jste tady vy, co se nás bojíte.
     Jen s jedním názorem.
     Že my jsme ti zlí, alespoň potencionálně.
     Asi jako Putin, ten už měl dávno jezdit tanky po Praze, minimálně po Kyjevě.
     Nejezdí…..ale co kdyby, že jo….

     To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Prosím o odpověď:
   1) čeho se bojíte?
   2) co tu většina diskutérů přiznává?
   3) co říkáte jiného než my?
   4) co myslíte tím „…takoví jako vy…“?
   Zajděte si někam mezi obyčejné lidi mimo pražskou kavárnu a hoďte tam do placu pár vašich názorů. Pak teprve uvidíte, co je to strach.
   Mám-li mluvit za sebe, já netoužím nikoho umlčovat, žádnou zakuklenou hru v žoldu temných sil tu nehraju, necourám po webech a neagituji po internetu k nějakému spiknutí, netoužím po starých časech. Jen shodou náhod právě zde vyjadřuji některé své názory, které stejnou shodou náhod nekorespondují s těmi vašimi. To je vše.
   Nedělejte ze sebe JUDr. Josefa Urválka 🙂

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Milá třešínko.
   O akcích v této mé hodovní místnosti rozhoduji já, a pokud nebudete porušovat pravidla slušnosti (tím se myslí obsah, nikoli vlastní slovní projev) a nebudete tu obhajovat (natož propagovat) nacismus, pak si kecejte co chcete. Ale pokud nebude nikdo reagovat, pak to není tím, že by vás někdo chtěl ohrožovat. Ale proto, že už nebudete stát ani za tu poznámku.

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Tresen: „Začínám se bát. Vlastně se asi podvědomě bojím už dost dlouho, ale začala jsem si to teď přiznávat.“

   Já se taky bojím. Už dost dlouho. Lidské hlouposti. Mám obavy z jedinců, kteří mají moc, ale přitom jsou tak nebetyčně hloupí, že nejsou ani schopni analyzovat realitu – natož pak dělat závěry alespoň trochu odpovídající situaci.

   Pokud jde o umlčování, to nejhorší nebezpečí je tady:

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ctenar-poslal-Kortemu-dotaz-na-imigranty-Ten-jej-misto-odpovedi-predava-policii-405282

   Že toto jednání povede k posílení extremismu je snad jasné. Když jsou lidi zahnáni do bezvýchodné situace, resp. zbaveni naděje na řešení, kterému by bylo možné důvěřovat, začnou si pomáhat sami. Tak to bylo, je a vždycky bude.

   Zajímalo by mě, zda si takovíto profesionání hlupáci (AKA sluníčkáří) vůbec uvědomují, jak kontraproduktivní jejich jednání je.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Přesně, no třešeň se začíná bát asi nás no, tak čekám kdy napíše že si například bere tu afgánskou rodinu co jí vyhostíme , to by byl opravdu čin , který by mě překvapil 😉 Ale nemám nejmenší obavu. To je totiž typická kecalka :). Za peníze těch druhých co? NO tak tzv.“ sluníčkáři “ jsou jeden jak druhý takoví.

    To se mi líbí

 13. blbíš napsal:

  Týýý jóóó, teprve „teď a o ždibíček dýl“ se „začíná bát“ panenka naše okvětní !!! A dokonce zrovna nás!!!
  Tak to si klidně ještě nějakou dobu „postupně přiznávejte“ a hňácejte se v sobě, máte rozhodně v čem a proč!
  P.S.
  například, já se bojím asi tak už od Iráku!

  To se mi líbí

  • bara napsal:

   od Jugoslávie

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Jestli máte na mysli bombardování, tak ano, ale já se bojím už od rozpadu Jugoslávie. Kdopak to byl, kdo to tak rychle postrčil? No přece Němci. A pak se to tam začalo vybíjet mezi sebou, začalo se lhát, Srbové byli ti zlí, Chorvaté ty hodní, obvyklé mainstreamové kecy, doteď se občas vyskytující. A za vším byli Němci a EU.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    … nikdy jsem se v těch Balkáncích nevyznal, baro, a abych řekl pravdu, stále nevyznám. Abych řekl pravdu, tehdy jsem se ještě nebál, neuměl jsem to vůbec pochopit, byl jsem z nich jelen… nevím, jak bych to jinak vysvětlil … ale po tom Iráku II, mně to začalo do sebe zapadat … vím pozdě, ale kdyby některým z nás aspoň tehdy …

    To se mi líbí

 14. kočka šklíba napsal:

  No Třešni, v něčem bych i s vámi souhlasila, že se bojím. Ano bojím. Jednak imigrantů, to nejvíc. Bojím se toho, že tito lidé sem nejdou (ano k nám zatím ne) jako utečenci před válkou, ale jako ekonomičtí uprchlíci a ještě k tomu, a toho se bojím ještě víc, někým pozvbuzeni, nebojím se říci, že přímo převezeni, dopraveni. Kým asi? No jistě, USA a jeho „přáteli“.
  Za druhé se bojím těch, jestli blbů nebo podplacených, vydíratelných, debilů, nemohu je jinak nazvat, z EU. Nevěřím totiž, že příčetný člověk může tohle přivítat, nemůže. A já si pamatuji, že někdy na jaře, nebo v časném létě se EU rozhodla potápět lodě pašeráků. Stalo se to snad? Ne nestalo. Ani to. Vy si snad myslíte, že Merkelová pozvala syrské uprchlíky dobrovolně, no to snad ne, je o ní známo, že nějakým soucitem zrovna netrpí. Navíc pozvat syrské uprchlíky je samozřejmě nesmysl, když víme všichni, i ona, že se za ně budou vydávat všichni téměř. Tak blbá nebude.
  A za třetí se bojím právě toho, že vy a vám podobní způsobíte, že ČR a i okolní státy se stanou fašistickými. Nakonec vítězství Pas v Polsku to dost dokládá. To chcete? Asi ano, takže jste vlastně fašisti vy, tzv.“sluníčkáři“.

  To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Sú v ČR vzdelaní a vážení ľudia,ktorí tvrdia,že vyriešenie imigrantskej krízy sa bez streľby nezaobíde.Ja dodávam,že to je to posledné,čo by som si prial.
   http://www.mikan.cz/news/merkelove-bude-dohodnuta-rezignace-a-zacne-naprava-ani-nemecko-uz-nezastavi-imigranty-jinak-nez-strelbou-rika-narovinu-ekonom-kriz1/

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   PiS je fašistická?? No merde.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ne není, ale bude se to pořád posouvat doprava, až se to může překlopit skutečně k fašismu. Nakonec vám to bude vyhovovat ne?

    To se mi líbí

    • vonrammstein napsal:

     Ano. Lepší, než eurobolševismus.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Přestaňte se bát toho, co vám mainstream předhodí jako fašismus.
     Protože to pak ze strachu nevyjdete.
     Fašismus je totiž všechno, co není mainstream.
     Teď jsem dopsal reakci na text Míši, a to se sem hodí, protože Tribun maže nějaké názory..a jak sleduji Míšu, žádná „brutalita“ to rozhodně nebude, a také si to asi zdůvodňuje tím, že je to fašismus a že vlastně tím mazáním s fašismem bojuje, potažmo, dělá dobrou věc.
     Ať tady budou pochodovat náckové z Německa s bubínky a pikolami, budu se bát, ale jinak jsou za fašisty i ženské s dětma, co se jim ve Varnsdorfu nelíbí cikánský teror.

     To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Heleďte, vy dva. Před pár dny jste málem vrkali jako holubičky a teď znova poštěkávání? Vraťte se raději k tomu vrkání. Vypadalo to lépe.

     To se mi líbí

    • peter. napsal:

     kočka šklíba:
     Prečo si myslíte,že to nutne musí byť fašizmus ktorý vznikne z radikalizácie spoločnosti proti imigrantom?Ja myslím,že nacionalizmus by v tom veľkú úlohu nehral ak uvážim,že mnoho národov Európy by povstalo proti invázii cudzích agresorov ktorých spája jedno náboženstvo,pre Európu cudzie.Dokonca si myslím,že by táto kríza s imigrantami mohla nastoliť situáciu,ktorá by mohla vyústiť do odstránenia všetkého toho,čo tu denno denne všetci kritizujeme a do vytvorenia novej spoločnosti ktorá by bola sociálne spravodlivejšia.Možno,že by nastala“revolučná situácia“,ktorá by v konečnom dôsledku mohla byť využitá na odstránenie nespravodlivosti v prerozdelení bohatstva zeme medzi ľuďmi.V prípade vyhrotenia tejto imigrantskej krízy ktorá postihuje celú Európu sa môže stať,že v istom okamihu bude moc ležať na zemi.Potom bude záležať už len na tom,kto ju zdvihne.Nemusí to byť a priori fašizmus.

     To se mi líbí

 15. tresen napsal:

  Já jsem pro vás fašista, kočko šklíbo, protože mou vinou lidi jako vy volí v Polsku PIS.
  Hezká logika.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   tresen
   BOHUŽEL je vidět že nechápete logiku věci……..no spíše to nechcete přiznat ve své sluničkářské zaslepenosti………..takže jinak……….samozřejmě nejste fašista vtom vyznamu,bohužel Vaše ,,ted je to myšleno všeobecně na sluníčkáře,,v konfrontaci s realitou je čím dál lidé naštváno s benevolencí ,přistupem jakou politici hazejí za hlavu opravněné obavy a strach značné časti obyvatelstva .No a do teto atnosfery VY SLUNÍČKAŘI JIM ŘIKÁTE jak jsou rasisti,xenofobidní………..protože jsou ty lidé po většinu tak nálepkovíni neopravněně mají jen strach,tak lechce se jejich strach změní v protest inklinovat v protiklad tudiž vidí spásu co jim nabizí právě ty ektremní strany………proto v logice věci ty VAŠE NALEPKY vhanějí do naruče extremistů

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Nechce, tato, nechce.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Tato, extremismus není jen fašismus, resp. spíše nacismus, fašismus zase tak extremní není, stojí spíše na hraně.
    Za to sluníčkářství je pořádný extrém, když na to tak někdy koukám a srovnávám to s postoji nacistického Německa, tak sluníčkáři jsou ještě extremnější.
    Zatím ještě nemohou vraždit jako nacisté, ale násilí ve jménu pravdy a lásky se nijak nebojí.
    Náckové začali vraždit ve velkém až když běžela válka, co by dělali tihle za války, raději ani nepřemýšlím.
    V míru náckové jen trénovali, zabíjeli postižené a dávali Židům značky, čas do času nějakého ukopali.
    Bez legrace mě napadá, jestli tyhle gendero a multikulti experimenty nejsou také jen tréninkem.
    Ten Barnevernet nacistický Lebensborn dost připomíná.
    Nacismus byl děsivý systém svou veškerou kontrolou veřejného života a vražděním politických odpůrců, ale co vlastně tihle sluníčkáři doopravdy chtějí????????

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Více migrantů, mohou nastartovat ekonomický zázrak, žádá si šéf Mercedesu:
   „Někteří lidé věří tomu, že migrace ohrozí budoucnost naší země,“ řekl Zetsche hale zaplněné tisícovkou novinářů z celého světa. „Pokud se vše podaří, může být základem dalšího německého hospodářského zázraku – právě tak, jako se to podařilo díky milionům gastarbeiterů v padesátých a šedesátých letech.“
   Samozřejmě, že jde o nezištnou pomoc. Vůbec nikdo přitom nechce osekávát zbytky vymožeností zaměstnanců z dob, kdy bylo třeba výhodami přetrumfnout zlé komunisty.
   http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/v-nemecku-naslo-praci-17-tisic-migrantu-dalsim-brani-zakony-i-vzdelani-1234764
   Prostě máme v té EU příliš přebujelou ochranu pracovního trhu, soudí zaměstnavatelské svazy.
   Až na to, že ani ti gastarbaitři z padesátých a šedesátých let se všichni plně neintegrovali – pořád jsou spíše Turci s německým pasem, než občané Německa a stále mezi nimi přežívají tradice, vhodně obohacující náš prostor o nucená manželství a vraždy ze cti. Sluníčkově v EU děláme, že to nevidíme – při pohledu z dostatečné dálky se to ztratí – ale pořád to existuje.
   Ten hlod o tom, jak příval levných migrantů vůbec neovlivní pracovní trh, už tu byl. A byl to takový drobný, zcela zanedbatelný omyl, způsobený příliš globálním pohledem.
   http://nazory.euro.e15.cz/analyzy/lukas-kovanda-proc-muslimove-voli-le-penovou-1235193
   Čím dál víc lidí se cítí ohroženo a sluníčkově se jim dostává pouze standardních osvědčeně prázdných slibů a intenzivní masáže na téma „jste rasisti a xenofobové, styďte se.“ No a když už jednou jsou rasisti a xenofobové, tak proč by nemohli pro rasisty a xenofoby hlasovat i u voleb? Hezkou logikou bych to nenazýval, ale možná by to chtělo zopakovat si kapitolu „Příčiny nástupu Adolfa Hitlera“ dřív, než dojde až na rekonstrukci „naživo.“

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Není to směšné, to neustále strašení Hitlerem a nacismem ?
    Vždyť je to právě naopak !

    Vedení státu a sluníčkáři jsou náckové jako z praku, vyznávající svého zámořského nacistu, onoho výjimečného a nenahraditelného. Jediný rozdíl proti minulosti je, že všechno dělají cizíma rukama islámu. A to je směr, který má k nacismu zcela nejblíže i v kulturním smyslu – je to úpadek o mnoho století zpět.

    Sluníčkáři potlačili svobodu médií, zavedli cenzuru ve formě politické korektnosti, úplně vyloučili z diskurzu všechno, co je by popíralo jejich bláznivé názory.

    Žádný „návrat fašismu“ nebo dokonce nacismu díky volbám nehrozí, vždyť co je vlastně opravdu fašistického na LePenové, polském PiS, Wildersovi, Farageovi a tak dále ?
    S fašismem to má společné je to, že jde proti němu.

    Protože nezaujatě hodnoceno, celá Evropa ve fašismu žije. USA ještě více. S demokracií to dávno nemá nic společného. Máme fašistický režim už dávno, v mnoha ohledech.

    Obávám se, že následující volby budou ty poslední. Protože díky internetu selhala média, skutečný ovládací nástroj. Takže nastoupí tvrdá alternativa: policejní stát a teror.
    Invaze kozomrdů je pro ně nástroj k ovládnutí davů – pak lidi nepůjdou přímo proti NIM, ale budou mít více starostí sami se sebou, veškerý hněv za všechno to kanalizuje směrem na cizince. To bude vítaná záminka pro zavedení totálního policejního teroru a sledování všeho.

    Ekonomicky jde celý Západ rychle ke dnu, díky všem bláznivostem, které si vládnoucí fašismus vymyslel. A co s tím teď mají dělat, to nevědí.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ano tohle by mělo Třešni a Tribunovi vstoupit do svědomí : „Vedení státu a sluníčkáři jsou náckové jako z praku, vyznávající svého zámořského nacistu, onoho výjimečného a nenahraditelného. Jediný rozdíl proti minulosti je, že všechno dělají cizíma rukama islámu. A to je směr, který má k nacismu zcela nejblíže i v kulturním smyslu – je to úpadek o mnoho století zpět.“ Tak jsem to myslela totiž. Speciálně Třešni.

     To se mi líbí

 16. tata napsal:

  Ted jsem si přečetl celou VAŠÍ reakci a nevím jestli se má smát nebo konstatovat je to marný…….asi to druhé.
  Tak VY SE BOJÍTE…………..ZATIM TY SEZNAMI tady dělají jen sluničkáři,ty nalepkují,my máme jen strach podpořená skutečnými fakty které VY IGNORUJETE……….TY FAKTA jsou v duchu co Vám napsal Bavor……….ty fakta uplně dokladuje chování těch imigrantů,přesto že VY sluničkáři je dost potlačujete,nebot ovládáte oficialní media……….ty rvačky mezi nimi,ty jejich nároky kde místo nároků by byla na místě pokora a vděčnost………..a to jsou jen začátky……….těch připadu je tolik že se nedají ignorovat ,naprosto logicky dokladují proč máme strach na což vy argumentujete frazemi typu.
  citace…………že je něco přijímáno jako hotová věc, bez diskuse.
  Tak tady jde o to, že je jako neoddiskutovatelný předpoklad bráno, že je někdo nepřítel, škůdce.

  tak podte diskutovat ale fakty……………..těmi rvačkami vtech zařizeních,jejich jasnou nepřisobovostí převzít naš styl života protože jejich styl života se zakonitě pere s naším,jsou tak rozdilné že oba nemužou vedle sebe fungovat bez toho že to vyustí v boj.

  BOHUŽEL vy používate jen fraze mi ten strach mužem doložit……….už jen tím že evropan nepodlehá většinově naboženskému fanatismu malo ktery evropan by za naboženství byl ochoten položit život u nich většina……….jsme změkčilí jestli dopustíme konfrontaci zakonitě prohrajem

  To se mi líbí

  • tresen napsal:

   Tato, přečtěte si tohle:
   neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-jsem-xenofob-nebo-xenofil-dwz-/p_spolecnost.aspx?c=A150910_220057_p_spolecnost_wag
   Autor to vidí velmi podobně jako já. Ale protože nevidí imigranty jako jednolitou masu ne-lidí, ocitnul se na seznamu islamofilů, stejně jako já jsem pro vás sluníčkář.

   To se mi líbí

  • Míša napsal:

   tato,
   tresen je podle mě přesvědčená, že ty seznamy dělají náckové-rasisté-xenofobové,
   – vy jí na to odpovíte „ZATIM TY SEZNAMI tady dělají jen sluničkáři,ty nalepkují,“

   tím tady, tím myslíte tady na blogu, nebo někde výše? kdesi v oficiálnu, u moci?

   Já s tím, co píšete, s tou podstatou, s tím souhlasím.
   A za další, – ano, je to tak, tresen píše obecně, a píše tak podle mě proto, že se o ty konkrétní věci (o kterých víte vy nebo i já) prostě nezajímá. Nezajímá = nevidí je, nechce je vidět, nepřipouští si to, nejspíš. A proto nemá obavy. Nebo teda má jiné obavy, ne ty naše. Není to tak, tresen?

   a ted se normálně ptám- myslíte si, že tresen dělá nějaké seznamy? Nebo že ovládá oficiální média?
   A ještě tato, když vy tresen napíšete: „TY SEZNAMI tady dělají jen sluničkáři,ty nalepkují“ tak tím nenálepkujete?

   Ježiš ale ještě že jste to tak napsal, díky, já jsem předtím nemohla pochopit, jak sem může tresen napsat větu: „Touha stát se „zlou a nemilosrdnou mocí“ se vám možná vyplní. Máte k tomu nakročeno, krotcí beránci. “
   Kruciš tresen, když mám stejné obavy jako tata, nebo teda většina lidí tady na blogu, vyvozuješ z toho, že mám touhu stát se zlou a nemilosrdnou mocí? A proč vůbec používáš taková slova, zlá a nemilosrdná moc, a to ve spojení s lidma co sem píšou.
   No možná vím, ty si asi žádný odkazy nečteš, nebo tě nezajímají. A ty nenálepkuješ? Těmi silnými slovy o zlé moci? Která maskují slovo jako xenofobové, rasisti?

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Míša napsal:
    30.10.2015 (01:19)

    trochu to odlechčím…………volako jsem s reakce na mě zmetený.
    ASI mě neznáte mám s pisemnou formou problémi,takže jsou někdy složité na pochopení.To je všeobecně o mě známo,hodně musím dovysvětlovat ,neumím to jednoduše……….jsem jen lopata k pisemné formě jsem měl vždy odpor,holt to ale dnes jinak nejde.Takže ted k reakci.

    otázka…….tím tady, tím myslíte tady na blogu, nebo někde výše? kdesi v oficiálnu, u moci?
    odpověd
    Myslím všeobecně a mělo byt dost často toto nalepkování použivají spiše sluničkáři,než lidé mého ražení my máme spíše strach podložené silnými indiciemi,mnody jsou to zřejmá fakta.
    otázka
    a ted se normálně ptám- myslíte si, že tresen dělá nějaké seznamy? Nebo že ovládá oficiální média?
    odpověd
    To rozhodně nemyslím,spíš je o svém počinání přesvedčena,nebot zřejmě žije v takovém prostředí a nemá potřebu ,nebo nechce pidit o těch faktech co ji předkládá druhá strana……řekl bych že podlehá tomu co slyší………nejde do hloubky……což třeba dokladuje čim mě argumentovala…….nebot to spíše potvrzovalo má fakta a ona to předkladala jako svoje

    otázka.
    A ještě tato, když vy tresen napíšete: „TY SEZNAMI tady dělají jen sluničkáři,ty nalepkují“ tak tím nenálepkujete?
    odpověd
    NO ONO je vždy složité když předkládáte svuj pohled rozlišit co je nalepkováni co je relativní fakt…..to už musí posoudit druzí………..vtomto připadě si musíte odpovědět VY JESTLI TO považujete za nalepkování nebo konstatovaní pohledu.

    snažil jsem se odpovědět nevím jestli to stačí

    To se mi líbí

 17. tata napsal:

  kurna ted jsem si přečetl na nejmenovaném…………Co se to vlastně stalo?
  nazev nic moc nevypovýdá ale to je teda parada………….přesně to vystihuje upadek kam spějem.
  JE to i přesné k dnešnímu dni,i k imigrantům……….třešni doporučiji si ho přečist……….je to vlastně odpověd VÁM

  To se mi líbí

 18. vittta napsal:

  Takový postřeh nejen z této diskuze.
  Všiml jsem si, že na tomto protoru mají sluníčkové názory drtivou převahu mínusů a antisluníčkové drtivou převahu plusů.
  To podle mě značí, že lidé z jakéhosi „našeho“ okruhu chápou nebezpečí, vnímají lži mainstreamu, a nesouhlasí s invazí cizáků do naší země.
  Pak ale sluníčkové názory Tribuna, týkající se zbraní nebo politické odlišnosti, třeba nadhazující fašismus nebo nějaké teoretické násilí, mají stejně jak plusů, tak mínusů.
  To by mohlo znamenat, že lidé sice nechtějí cizáky, mainstream a ztrátu národní identity, ale chtěli by toho docílit nějak sluníčkově, hezky, až kocábisticky.
  Mnoho lidí musí věřit, že postavit se problémům dneška lze jednáním a přemlouváním, či nějakou pádnou argumentací, třeba že se politikům ukáže reálný stav a ani to pochopí a budou podle něj jednat.
  Jinými slovy, nejsme ještě na boj připraveni, přátelé, ještě ne.
  Jenže nejlépe se boji podle mě vyhneme tak, že na něj právě připraveni budeme.

  To se mi líbí

 19. tata napsal:

  vittta napsal:
  28.10.2015 (12:12)
  bohužel nebudem připraveni nikdy,a to protože umím kriticky zhodnotit sebe a dost takových jako já,jsme změkčilí,přestali jsme mýt ten zvířecí pud sebezachovy.což nás předurčuje že když přide predátor skončíme……proto vtom tvrdém postupu se v té konečné fazi rozcházime……….prostě exzistovat za každou cenu bych nemohl……..protože až to bude postaveno já nebo on……pak to pochopím respektive souhlasil bych s jakýmkoliv postupem ale to už bude na VŠE POZDĚ.

  ta druhá strana už nemá co stratit oni umí bojovat bez skrupulí hodně z nás né i když si to uvědomuji,přesto bych ruku souhlasu nezvedl ktěm nejtvrdším metodám ač si uvědomuji že tu lavinu asi jinak nezastavíme…………ano je to ve mě paradox

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tato, a že nevíte, co se mi mihlo hlavou, když jsem si sahal na smrt?
   Co myslíte?
   Já vám to prozradím,třeba to bude zajímavé.
   Něco v tomhle smyslu:
   Kurva moje děti, co bude s mýma dětma!
   Dokonce ani o sebe mi tak úplně nešlo v tom těžkém okamžiku.

   To se mi líbí

 20. tata napsal:

  To si myslím že je většinové u rodičů…….chce lepší život pro potomky než měl on…….ovšem trochu nechapu souvislost…….ano kdyby mi někdo ublížil ditěti moje naivnost by šla stranou………asi se domnivám kam mířite…………ale opět je to co jsem napsal……….přimej utok na moje dítě by zemně udělal asi san,zaplat panbu nikdy to nebylo třeba……….ovšem jiné je to že jim možná svoji zmekčilostí vybudujem peklo……..to je přiliš ve fazi asi a to nedokáže změnit moji podstatu ,kde bojují ty protiklady ve mě

  To se mi líbí

 21. Janika napsal:

  Lujjza napsala:
  „Naprostý souhlas, to jste řekla moc hezky, že člověk si získává přirozenou autoritu sám (svými slovy, skutky, chováním…) a že mu ji nikdo nepřiděluje (to dá rozum, proto to slovo „přirozená“, že).
  A také jistě platí, že (např. tentýž) člověk může o tu přirozenou autoritu přijít…. taky docela sám, a taky svými slovy, skutky, chováním.“

  Myslím, že tak to není, přirozená autorita je osobnostní kvalita, není to o tom někomu se zalíbit slovy, skutky, chováním. Není to o shodě v názorech. Pro mě je například neměnnou přirozenou autoritou Taras, pro své lidské kvality, přestože názorově se rozcházíme. Tím autorita nezaniká.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.