Za čo v Bratislave demonštrovali Sýrčania? | noveslovo.sk


Zdroj: Za čo v Bratislave demonštrovali Sýrčania? | noveslovo.sk

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

95 reakcí na Za čo v Bratislave demonštrovali Sýrčania? | noveslovo.sk

 1. Petrpavel napsal:

  OT?
  Díval jsem se na plakátek od „petera“ o podpoře důchodců a ilegálních migrantů (pod článkem O kultuře) , a vzpomněl si, že právě včera jsem se zamýšlel sám nad sebou. Často si vyčítám, že pořád mám nutkavou potřebu za někoho se brát, že je u nás hodně lidí kteří opravdu musí převracet každou korunu než ji vydají, a že se určitě mýlím, že přeháním, že se máme vlastně dobře, že jsem spokojeni. Že s tím svým vzdycháním po socialismu a po rovnosti příležitostí blbnu.
  A zrovna včera tři záležitosti.
  První : v televizi ukazovali mladou rozvedenou maminku se třemi dětmi které zbývá na jídlo na týden 500 korun…pětiletá holčička se „pochlubila“, že dosud neokusila dort.
  Ve včerejším Metru uváděli statististické šetření : 57 (!) procent lidí v ČR podle průzkumu nevyjde s příjmem do výplaty, 71 % chybí si půjčuje 1 až 3 tisíce.
  Na parkovišti u OBI jsem potkal čistě oblečenou babku, v ruce recepty : „přispějte mi do lékárny…“ a hluboký povzdech „to jsem dopadla, co..?“
  Sytý hladovému nevěří, nechce se mi věřit, že až tak daleko jsme … ale … blbnu, neblbnu když vzdychám po rovnosti příležitostí, po důstojnosti člověka?

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Nerovnost je přirozený lidský stav.
   Stejně, jak by měli dostat uzdu a být zkroceni propagátoři absolutní rovnosti, tak by se mělo zacházet i s příznivci ABSOLUTNÍ nerovnosti.
   Aneb – všechno by mělo mít své rozumné meze.
   Že lidé nemají dost peněz? Já také ne a myslím, že i třeba Kellnerovi nějaké schází. Asi jen Bill Gates má už dost….

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Žena je majetkem muže, nevěra se tresce ukamenováním, poslouchat vrchnost je nutno, obřízka umravňuje, chudoba povznáší, nerovnost je přirozený stav – vše je přece správné … praví muslimské, křesťanské, židovské, liberální či jiné náboženství.
    Rozumné meze? Nevidím je tam. Viděl jsem je za socialismu.
    Myslí si snad někdo, že takový Gustav Husák měl pocit že má peněz dost, a proto hlasoval pro prezidentský plat ve výši jen 12 tisíc? Určitě by taky rád víc, ale měl pokoru a cit pro spravedlnost a přirozenou rovnost v nerovnosti . Nejen samozřejmě jen on sám, ale nastavený systém-režim.
    Kellner a Gates … blbý život, z mého pohledu.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Antonín Novotný vrátil státu přes 1 000 000 Kčs.
     Měl dost.
     A Husák prý kouřil pořád partyzánky….byl o tom dokument.
     Leckdy si na ně půjčil od svého šoféra, ale nic nevrátil…ne z hladovosti,ale prostě to neřešil.
     Havel zase kouřil Petry a nosil flanelovou košili do hospody…vlastně ne, ten ne, ten se vozil v BMW a kynul vděčným davům a v TV se řešilo, jestli neměli psíci jeho sqaw průjem.

     To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já osobně preferuji společnost, kdy stát společnost řídí, a pomocí různých regulací a cel nedovoluje rozjezd jakéhokoliv ekonomického extrému.
       Jinými slovy-trh řídí stát ve svůj prospěch.
       Dnešní systém, který se nazývá kapitalismem je opačný.
       Společnost řídí korporace, které skrze stát regulují trh tak, aby sloužil jim.
       Prakticky tento systém ale ještě pořád „lidu“ dává relativně hodně, obchody jsou narvané zbožím, které je směšně levné…
       Zřejmě je to tím, že se korporace přou mezi sebou, pokud se korporace spojí do jedné velké megakorporace, zřejmě už nebude ani to zboží, nebudou to mít zapotřebí…
       Ty tendence tady jsou….

       To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Že zrovna vy popletete rovnost s rovnostářstvím bych nečekal. Nemyslím si, že nerovnost mezi lidmi je přirozený stav.
    Rovnost vychází ze spravedlnosti, měl by to být projev humanity a civilizovanosti. Pokud tomu tak není, měli bychom o to usilovat. Rovnostářství vychází z blbosti.

    To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    Jsem z Vás zarmoucený, pane Hudče . . . PP psal o bídě a nemožnosti (také mě to trápí, zvláště v kontextu s imigranty). Vy zase hned upozorňujete na absolutní rovnost (mimochodem, opravdu provařelé téma 90 let – a výsledek je, že se nakonec muselo zhasnout až do amnestie, jak někteří pochopili dokonale tu Vámi nahozenou rovnost) … a tak podobně je to v našich diskusích prožvaněné až běda. Doufám, že to neberete osobně, mám Vás rád, ale jen si představte, kdyby tady byli ti novodobí řezníci a na to rovnostářství opět naskočili – garantuji Vám, že bychom se nezastavili ani po půlnoci.

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Díky vnučce která si hledá v okolí místo pro praxi při škole jsem objevil jednu stanici busem od nás místo kam bychom mohli se ženou jít až z nás budou „ležáci“, a skoro zadarmo 🙂 :
   http://www.klinikanakosiku.cz/cs/cennik/

   To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Neblbnete!Máte svätú pravdu!A najhoršie je,že si pomaly a nebadane zvykáme.Nie nadarmo sa hovorí,že človek si zvykne aj na šibenicu.Tak si zvykáme a trpíme,aby nám potom mohol niekto povedať:No áno!Ale vy ste už na biedu zvyknutí a oni nie!Musíme im dávať viac ako vám!Za tých 26 rokov v nás ubili pocit spolupatričnosti,národ sa vykastoval,ľudia sa navzájom odzudzili,každý žije v strese z možnej straty práce a nevidno už ani toľko detí ako niekedy.U nás na východe sú dediny v ktorých nestretnete chlapa,lebo všetci makajú v Írsku,VB,Nemecku alebo v ČR.Trochu to ožije na Vianoce a Veľkú noc.Pocit z takej dediny,kde sú len starci, ženy a zopár detí je desivý.A voľakedy tie dediny žili,dýchali bavili sa a ľudia sa vedeli aj zasmiať a zaspievať si pri harmonike.
   Neblbnete vy.Svet okolo nás zblbol!

   To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  „Zájmy“ (petrodolar) jsou přednostní a určující. Protože přes padesát procent produkce ropy je z této oblasti.
  Toto je zřejmě ta jedna z nejdůležitějších věcí. Pro udržení systému petrodolaru musí tvořit ty nejbohatší státy monarchie, které nemají jinou legitimitu, než že jsou chráněny ze strany Západu a konkrétně Spojených států amerických.
  Pouze takto fungoval a bude bez problémů i nadále fungovat petrodolar.
  Celkem bez vážných problémů se podařilo zvládnout Irák přímou intervencí. V případě Lybie to bylo tak trochu na 1/2 ale zase s obrovskou podporou VB a Francie.
  No a metoda vytvoření základny v Sýrii koncipované tak aby se dalo řídit celý region bez přímých intervencí EU, která musí posloužit na Ukrajině, nyní zhavarovala zásahem Ruska.
  Proto je nutné odstranit Asada, protože je to diktátor, který nevytváří monarchii ale sjednocuje obyvatele na jiném principu.
  Takto byl definován i Kadáfí a proto musel být odstraněn.
  Pouze fundamentalistický islám je použitelný k vytvoření pozitivní monarchie.
  Tož to je asi tak ten základ, čím byla ohraničena současná šablona masmediální manipulace.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Vidím, že jste měl velmi pěknou sklizeň. Chce to ředit. Jestli kolem lítají růžoví sloni, je tam moc THC.

   To se mi líbí

  • Berkowitz napsal:

   Smrt Kaddáfího. Dne 20. října 2011 byl Kaddáfí zajat povstalci, krutě zbit a poté zastřelen. Jeho tělo bylo vystaveno v Misurátě.

   Čest památce plukovníka!

   To se mi líbí

    • Berkowitz napsal:

     Děkuji za osvěžující fotogalerii. Nevím, jak na období jeho vlády v Libyi vzpomínají obyčejní obyvatelé.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Já taky ne, neřeším to, ale vím jak by teď byl užitečný (a Husajn, a Asad) pro nás.

      To se mi líbí

     • Strejda Olin napsal:

      Já také nevím, ale jsem si jistý, že se slzami v očích. Možná to ještě někde na netu visí, ale četl jsem před lety výpovědi lidí, kteří nějakou dobu v Libyi žili, byly tam provdány, pracovali tam nebo tam byli jako turisté a cestovatelé. Líčili tu zem jako bezpečnou a civilizovanou se spokojeným obyvatelstvem. Celý problém spočívá v tom, že Kaddáfí „někomu“ vadil, bylo nutné mu nasadit psí hlavu, udělat z něj krvežíznivého diktátora a z Libye koncentrák. Tak tam podle osvědčeného scénáře CIA a patolízalské spolupráce politiků EU vytvořili opozici, rozpoutali kontrarevoluci a nastolili demokracii a svobodu. Výsledkem je občanská válka, tisíce mrtvých, statisíce uprchlíků, chaos, anarchie, rozbombardovaný a rozvrácený stát.

      To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Kaddáfí velmi dlouho odolával. Nakonec sedl na vějičku přátelství se Západem. Uvěřil v čisté úmysly. A v tu chvíli Západ, vidíc slabost, zatlačil. A už se jelo. Princip sněhové koule zafungoval. To Assad je jiná třída.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Doufejme strejdo, a doufejme že ho Rusové nezradí nebo nepodlehnou tlaku Západu. Je mně jasné, že nynější útoky na ISIL a ostatní tzv. umírněnou opozici, nedělají jen z lásky k němu, Asadovi, takže uvidíme. Prostě velmoc, ale zatím ta přijatelnější, nebojím se říci, že ta, co nás možná zachrání.

       To se mi líbí

      • Cech napsal:

       No a je to zřejmě pouze otázka času, kdy budou muset Rusové přestat nad Sýrii létat.
       http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/384058-ruska-stihacka-se-nad-syrii-priblizila-k-bezpilotnimu-letounu-moskva-zabery-zverejnila.html
       Protože by mohlo dojít ke kolizi s Americkým bezpilotním průzkumným prostředkem.
       No a Rusové jsou totálně namydlení, protože akce jejich stíhaček a stíhacích bombardérů jsou a nadále budou monitorovány průzkumnými bezpilotními prostředky a jednotky umírněné opozice budou včas varovány.
       Prostě vzhledem k tomu, že Rusové nejsou evidentně schopni použít proti těmto dronům svůj vychvalovaný EMI generátor (prý s účinností do 10 Km) tak asi efektivita jejich působení proti umírněné opozici končí.
       Tož sestřelit něco takového nesmí, ani se k tomu nesmí přiblížit a převzít řízení evidentně neumí.

       To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Mnohí z tých,ktorí mali v surovej vražde Kaddáfího prsty už priznali,že to bola chyba.Len Francúzsko nie, čo je obzvlášť odporné ak uvážime,že hlavný iniciátor tejto vraždy Bernard Henri Lévi ani ním zmanipulovaný Sarkozy a ani jeho nástupca Hollande slovkom nenaznačili,že tento sprostý akt agresie proti suverénnemu štátu oľutovali.Čo je proti tomu kauza Krym!

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Hodně se to říká, ale já tomu moc nevěřím.
   Podle mě dolar chrání především to, že je rozházený v obrovských kvantech po celém světě, a tudíž je pomalu nemožné, aby byl inflační.
   Takže se může tisknout a tisknout, a nikdo ho nenapadne, protože ho každý má a tak je v zájmu každého, aby fungoval.
   Za to jsem si prakticky všiml, že spekulacemi s cenou ropy lze zničit….třeba islámský svět.
   Protože Rusko se z toho nějak oklepe, ale na Saudy jsem zvědavý, jak dlouho budou stavět domy až do oblak.
   Jestli oni nám sem ty čmoudy neposílají právě proto, aby nás mohli skrze ně vydírat.
   Bez příjmů z ropy jsou do 10 let žebráky!

   To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   „…Nevím, jak na období jeho vlády v Libyi vzpomínají obyčejní obyvatelé“…pane Bwrkowitzi, taky jsme lyžovali a smáli se na svazích u Jáchymova a jiným, zrovna tak obyčejným, do smíchu tehdy nebylo!
   Doporučoval bych trochu brzdit tu rozjetou osobnostní glorifikaci těch kadáfíjů. Že věděli, jak se drží uzda tomu, co brzy poznáme i my, ještě neznamená, že v soudech a názorech musíme furt jet od zdi ke zdi!!!

   To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    omluva: Berkowitzi

    To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Souhlasím s vámi, ale stále je to vnitřní věc jen a jen Libyjců, Syřanů, Eritrejců, Ukrajinců nebo třeba Němců jak jsou nebo nejsou spokojeni a jak své záležitosti řeší. Vždyť my Češi a Slováci jsme sami na vlastní kůži zažili „starost“ jiných o řešení našich záležitostí a dodnes na to nemůžeme zapomenout.
    Vytvářet v jiných státech Páté kolony, materiálně, finančně a jinak podporovat jedny proti druhým, ovlivňovat jejich ekonomiku všelijakými sankcemi, embargy a umělými cenami surovin a propagandisticky působit na jejich obyvatele až po přímý vojenský zásah je porušením mezinárodního práva, nerespektováním suverenity a hlavně příčinou veškerých mezinárodních problémů.
    Děje se tak ze stejných důvodů, z jakých Západ kolonizoval před staletími svět. Také to nebylo správné a důsledky neseme dodnes.

    To se mi líbí

 3. peter. napsal:

  Nevedel som a neviem doteraz pochopiť ľudí všeobecne nazývných „slniečkári“.Ľudí ako sú napr.Tribun alebo tá dáma vlastniaca web Ostrov Janiky.Alebo iní majitelia webov.Myslím,že článok na ktorý odkazujem vnáša do toho trochu svetla:
  http://hrindova.blog.idnes.cz/c/480672/slunickaru-bude-ubyvat-uz-se-to-lame.html

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Dobré, víc takových.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Výborný text.
   Ještě mohla napsat ten nejsluníčkovější argument.
   Chtějí přijímat jen uprchlíky před násilím a tito pak musí dodržovat naše zákony.
   Jak to ale chtějí poznat, už nenapíší.
   A co se zákonů týká, musíme je donutit je dodržovat, ale nesmíme být u toho na migranty zlí.
   Pak ta dáma popisuje sluníčkovou zbabělost a malost.
   Velice trefně.
   Já jen dodám, že výsledek této malosti a zbabělosti každý vidí.
   Cenzura, autocenzura, politická korektnost-až do zrůdnosti.
   Největším nebezpečím pak je tmavá barva kůže u většiny migrantů či menšin.
   Jak to jen napsat, aby tam ta barva nebyla vyjádřena?
   Afroameričan je v tomto geniální….
   Proč běloch zůstal bělochem je mi záhada, copak to není Euroameričan?

   To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Budu se opakovat a neřeknu nic, co většina z vás ví moc dobře – všechen ten „patologický humanismus“, to dovádění svobody a lidských práv do ab absurdna, všechno to politické pokrytectví a korektnost pochází z USA.
   Šílenosti ve výchově dětí, způsob výuky nevýuky na jejich školách, pronásledování „sexistů“ a obviňování ze sexuálního harašení, nekonečné soudní pře o odškodnění za úplné hovadiny, trestnost slova „negr“ a „černoch“, povinnost obsadit do každého filmu „afroameričana“, vytváření obrazu černochů jako jen vzdělaných, pracovitých občanů a vzorných rodičů, ustupování před požadavky, kulturou, náboženstvím a životním způsobem nekřesťanů… to vše má kořeny v USA. Amerikanismus se jako mor se rozlézá po celém světě. Kdo není nakažený je označen za „nemocného“ a všechny prostředky k jeho „vyléčení“ jsou legální.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Před x lety jeden bývalý konfident FBI v rámci ideolgické války nazval protivníkovu zem říší zla -> čehož se samozřejmě ochotně chytli tehdejší hnojomety. Nicméně nyní, především v dnešní době, po x – letech, se zkušenostmi z bou stran barikády je třeba si položit otázku: Kterou že zemi, které že reálie, měl onen „řečník“ na mysli …
    Není tajemstvím, že tím kdo skutečně vládl, byla jeho žena, a on sám zdráv nebyl …

    To se mi líbí

 4. peter. napsal:

  V Čirnej Hore už 19 dní prebieha „Majdan“o ktorom mainstream mlčí.Prečo?
  http://www.srspol.sk/clanek-preco-neviete-ze-majdan-v-ciernej-hore-bezi-uz-19-den-11603.html

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Hmm, černohorci jsou hrdí a tvrdí… proti talijánům a němcům prý střílel každý kámen… uff

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    jo a taky nesnášej turky a muslimy… tedy alespoň mí vrstevníci je nesnášeli….takže by to mohla být obrana proti ejúnijským kvotám

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Je to to samé, co Srbové – a jak jsme se k nim před nedávnem zachovali v době, kdy je doslova svévolně NATO „humanitárně“ – za podpory toho ráčkujícího restituenta ,bombardovalo … Ještě dnes se stydím .

     To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Díky za odkaz Peter …

   To se mi líbí

 5. vonrammstein napsal:

  Vřele doporučuju, zvlášť konec je výživnej:

  To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   🙂 Tuto ukázku imigrantské vděčnosti a složení „válečných uprchlíků“ ,jsem už před časem slíbil jedné kované sluníčkářské diskutérce vložit pod každý její další kozomrdy ( a samozřejmě nejen je ) obhajující vstup 🙂 .
   Vytočilo mne to v souvislosti s dílem z ruského seriálu Velká vlastenecká válka, konkrétně o blokádě Leningradu, kdy denně umíralo až 7000 lidí hladem, a bylo popisováno jak umírali…
   Vzhledem k naturalismu dokumentu o skutečném válečném evropském utrpení, vzhledem k tomu, co mi o realitě II. WW vyprávěla jak babička, tak rodiče, je označení toho přičmoudlého póvlu co by „válečný uprchlík“ nebetyčnou urážkou hromady mrtvých a skutečných válečných uprchlíků, a strůjce, iniciátory těch lží a podlostí na konto skutečného utrpení bych veřejně bičoval.
   NO , a do toho pindy, lži a demagogie na obranu kozomrdů – to je fakt na ránu mezi oči -> čím ? Ať si si každý vybere, nebo si to přebere.
   Nesral bych se s tím už – ať jedni nebo druzí, oboje jsou nepoučitelní -> myslím tím havloidní sluníčkáře i čmoudy odkudkoli. A na nějaké individuální hledisko v v momentě stotisícových kontingentů z vysoka … .

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Všimněte si, že ti Arabové jsou neskutečně arogantní a agresivní, ale ten největší bugr tam dělají negři. Žádní afroameričani, ale originál afričtí negři z Eritreje, Somálska a co já vím odkud ještě.
    Vůbec nejlepší je ten, jak poskakuje před kamerou a namísto očekávatelného „Freedom, freedom!“ řve do kamery „Money, money!“. Ale třeba měl jenom hlad a chtěl pár drobných na bagetu.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Souhlas. Jediné řešení okamžitá repatriace – kozomrdy do uniforem, ať nemusejí baby v Sýrii zakládat oddíly, a negry hurá zpátky do lůna matky Afriky. Kruci, nebyl tam klid, když byl v tedejší Etiopii u moci jistý Mengistu H. Mariam 🙂 ?
     Freedom bude jedině doma – taky tam pasou kozy -> nebo šlo o fans kapely Pink Floyd -> ona skladba je fenomenální stejně jako celé album 🙂 …
     Nebo, že by chtěl rozměnit ???
     Okamžitý raus – spletli si negři adresu technopárty …

     To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Musím se omluvit – to mé video bylo jiné , z Maďarska – soudil jsem podle obrázku, který je z onoho videa. Toto jsem tehdy zvažoval použít také … A jaký recept na toto je účinný ??? Trefa 🙂 …

     To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Je to prostříhané a slepované, různé situace, různá prostředí a i Vy moc dobře víte, že to pak nemá cenu. Viděla jsem samostatná videa, jednotlivě, vzali si z nich jen útržky. Nepopírám, že imigranti jsou násilní, útoční, asi ve velké většině, ale takhle je to zase jen propaganda. To nemá pro mě cenu.

   To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Jasně že jo, ale ty záběry jsou bohužel autentický. Zatím jsem neviděl žádný video, na kterým by skupinka laskavých imigrantů převáděla slepou stařenku přes ulici.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Ano možná že jsou, ty v Madarsku nebo v Itálii jsem viděla celá, videa, pak to má smysl, takhle ne, podle mého. Jen propaganda, jako ta s mrtvým dítětem nebo s chudáky dětmi na úprku.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      ach jó,
      „…celá videa-smysl-propaganda…“
      I Vy jedna náročná filmová divačko a vážená Kočko …ale už raději mlčím, jinak byste nás tu utahala, jako s tím HOAXem …a to v žádném případě nehodlám riskovat!!!.

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Jistě jsou lidé, jako Vy, co jim stačí propaganda,. Tak si to užívejte :D.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       blbíš
       Celkem jste mi překvapil………proč tak sarkasticky ??…….naopak je střašně duležité nepodlehat pokušení použivat lži,skorem vždy se lež vymstí……..oni ty lži musí,proč bysme je měli použivat my to prostě nechápu……….mame přece dost pravdivých dukázu……..jakmile v zajmu pravdy použijete lež……….lepe ….smířite se že v zájmu pravdy je možno použít lež je to začatek cesty do pekel.

       To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       Vám dvěma lze jen doporučit, abyste si znovu přečetli odpověď vonrammstein a už to dál nerozebírali

       Vonrammsteine, příště, už žádné lži a propagandu, bych si tedy vyprošoval. Moje nedostatečnost je na takové úrovni, že bych Vám i uvěřil a možná i užíval! pak to tady schytávám za Vás! Děkuji.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Budte tak hodný a doporučujte si svým blízkým ano? Já si budu psát co budu považovat já za vhodné. Děkuji.

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Se Vám strašlivě omlouvám, blbíšu. Ale když si tu dávku dáte trojnásobnou, ujišťuju Vás, že už nebudete řešit vůbec nic.

      To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Nemůžeme všechny imigranty obviňovat z násilí, a ani z vyžírání, to určitě ne, tak 10% budou asi opravdu potřební. I když si myslím, že ti opravdu potřební spíše zůstávají doma nebo v nejbližší zemi, kde nehrozí válka, nemají totiž tolik peněz na cestování dál. leda že by je vozili ti převaděči za peníze někoho kdo…no také je to možné. Asi víc než možné.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Vcelku souhlasím. Ale-jak byste chtěla vyselektovat těch 10%? To nejde. Prakticky všichni lžou a jak je to s falešnýma dokladama, to jste jistě četla. Nejde to jinak, než odlifrovat všechny. Čistě ze sebezáchovy, protože nás jinak těch 90% sežere.

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ano to souhlasím, asi ne odlifrovat, ale dělat to o co se pokoušejí Madaři a i dosud my, Otázka je, co bychom dělali kdyby jich zde bylo mnohonásobně více, a mám obavy, že bychom jako Madaři nepostupovali, Sobotka na to nemá. Je to opravdu otázka. A příčina je jednak Merkelová a Německo a jednak to, a to podle mého především, že někdo to musel spustit. Ti lidé se nezvedli v takovém množství sami od sebe.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Takže na tu situaci doplácejí sami opravdu potřební uprchlíci, pak ti co zde v Evropě žijí už mnoho let a integrovali se a pak samozřejmě my, tedy ted my v CR asi ne, jenže jak dlouho?

       To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       KOčko, příčin je hafo – jedna větší než druhá ( alespoň během posledních cca 30-ti let ) , ale sakra, na hledání není čas. Vám se zdá, že je, že je možná aplikace individuálního zkoumání ??? Že je tolik času, a především možností ??? A proč se alespoň posledních 10 let nic neděje, i když to všichni pomazaní věděli ??? Na co vlastně chcete čekat ? Nebo jste rozhodnuta jako onehdy onen dav v městě pod sopkou nezachránit se, ale zastavit lávu v kleče motlitbou ??? Pokud ano, prosím, ale já vedle Vás klečet nebudu – hloupě se domnívám, že to řešení není …

       To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Tohle je mnohem zajímavější a asi to nebude žádná propaganda, objevilo se to na novinkách, takže pochybuji, že by tam dali něco co by v tomto směru neodpovídalo pravdě: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384007-graffiti-v-goteborgu-hlasaji-zalozeni-chalifatu.html

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      A včil kočko mudrujte, jak provedete tu selekci na hodné a špatné, aby jste – nedej bože – nikomu neublížila. A to vše prosím pokud možno rychle – tedy pokud při tom všem uvážlivém dumání Vám nezačne někdo mlátit hlavou o chodník směrem k Mekce …

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Nechápu jak to souvisí s tím co jsem výše napsala, tedy s tím odkazem. Ale dobře. Tak pro začátek, malé děti s rodinou, tak do 15 let maximálně, do azylových domů, staré lidi, ženy od takových 50-55 let, muži od 55-60 let také. Ono jich tolik nebude. Ty co nemají doklady, vracet, i třeba rodiny s dětmi. Nemáte doklady, nemůžete zde být. Ostatní vracet, okamžitě. Stejně tak vracet balkánské uprchlíky, asi všechny, možná jen rodiny s dětmi do 6 let prověřit a případně vrátit po azylovém řízení. Pak samozřejmě nepřipustit spojování rodin automaticky. A to jen spojování nejbližších, žádné sestry, bratry, jen děti, rodiče a případně staré rodiče. Ono by to šlo, jen chtít. Navíc právo na a zyl dát jen na určitou dobu a pak zpět pokud se situace uklidní. Výjimky jen minimálně. Samozřejmě, že je toho víc, ale pro začátek to stačí. Podle mého by okamžitě bylo uprchlíků o takových 70 % méně. Možná i ještě méně.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       kočka
       Ak nemajú doklady kam ich vrátia?Nemci Rakúšanom a Čechom,oni zase Slovákom,Slovincom a tí zase Maďarom,všetci Srbom a Srbi Grékom?
       Začnú sa kumulovať v Srbsku a to aj vtedy ak Nemci,Rakúšania Maďari aj Slovinci uzavrú hranice.Medzi Srbskom a Chorvátskom sú už aj tak napäté vzťahy a situácia sa môže stať výbušnou(ak už nie je).Všetky riešenia sú zlé a všetky hrozia výbuchom.A ja mám zlý pocit,že si to niekto veľmi želá,aby došlo ku konfliktu v Európe s krviprelievaním.Inak by ten prílev imigrantov zastavili už na jar.K tomu stačilo niekoľko vojenských lodí ktoré by hliadkovali v pobrežných vodách Líbye a Turecka a vracali by utečencov z krátkej cesty,Neurobili to a ešte aj dnes o tomto kroku len premýšľajú.A ani Merkelová nemôže byť taký blbec,že by bez dôvodu (ktorý pozná iba ona),pozvala do Európy neobmedzené množstvo utečencov.A nevyhnutne nás ešte očakáva utečenecká vlna z Ukrajiny.Už stačí len škrtnúť zapalovačom a lietame všetci.
       Ide zima a s prvými mrazmi začne mohutná ofenzíva na city pôvodných Európanov spojená s nevídaným citovým vydieraním.Lietame v tom a ani si poriadne neuvedomujeme možné dôsledky.Zatiaľ iba na internete vypisujeme svoje obavy a ešte aj za to nás sprdávajú.Nič s tým neurobíme lebo tí,čo by odvrátiť alebo zmierniť celú situáciu mohli o to zjavne nemajú záujem.Titanic sa už potápa,no ešte hrá hudba a pasažieri sa bavia a tancujú.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Kočko nezlobte se, ale to je fakt naivní.
       Všimla jste si, jak několik tisíc migrantů prorazilo policejní kordón?
       A to je nechtěli jen pustit dál, natož kdyby je chtěli vracet.
       Představte si situaci, že k vám do kvartýru vleze chlap, 100 kg váhy.
       Zazvoní,vy otevřete, on strčí nohu do dveří, vleze dovnitř, v klídku otevře ledničku, nažere se, pak si sedne na kanape, pustí televizi….
       Schválně, jak ho dostanete pryč.
       Ale…bez policie a případné pomoci příbuzných.
       A pak si ten chlap zavolá 4 kámoše a prostě u vás budou bydlet.
       Zkuste je dostat pryč….a klidně si pak vemte i ty příbuzné.
       A když jich bude 10, můžete pozvat i policii-s tím, že v žádném případě nesmějí použít zbraň…(hned by každý pochopil, na co se zbraně vyrábějí a jak mohou být za určitých okolností důležité)
       Já jsem moc zvědavý na to, jak konkrétně chtějí Němci vykopnout ty desítky tisíc lidí, co nemají nárok na azyl.
       Připravili si vojenská letadla….
       Jak tam dostanou třeba 500 lidí, když ti nebudou chtít jít?
       Vemte si, že z těch 500 bude 300 chlapů, 100 ženských a 100 dětí.
       A také si vemte, že všude budou čekat novináři s kamerami, třesoucí se na to, až nějaký fízl zavadí pendrekem o nebožáka, natož, když to bude ženská.
       Dovedu si to představit tak, že vojenská jednotka o síle čety v plné zbroji, s nasazenými bajonety doprovodí skupinu 500 lidí k letadlu a pomocí těch bodáků a pažeb je natřískají do letadla, kde bude u pilotní kabiny obsluha kulometu s několika pásy nábojů.
       Ale po dobrém…to si představit dost dobře…..nedovedu.
       Tím spíše ne, když další desítky tisíc podobných mají „v zádech“.
       Zkuste to, představujte si….v klidu, bez emocí si jen představujte.

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Nezlobte se na mě zase Vy, ale to je chcete postřílet? Prostě někde se začít musí. Jenže se nezačalo. Ano ti bez dokladů jsou problém, jenže já si myslím, že když nemají doklady, zavřít a ptz by kapacity nestačily, vrátit do Řecka nebo Itálie, prostě na hranice Shengenu, tam zřídit stanová města, pořádně obsadit bezpečnostními složkami, a oni by aspoň přestali neustále proudit do EU. Navíc nátlak na Řecko a Itálii by snad konečně přinutil něco dělat taky tyto země.
       Já si pamatuji že někdy na jaře se EU usnesla že bude potápět prázdné lodě pašeráků. Dělá houby. Přitom jsem přesvědčená, že tajné služby to mají zmapováno dobře. Jenže nekonají.
       Vy máte jen výhrady, tak co navrhujete Vy? Střílet? I tak ale co s těmi co už tady jsou?
       Začít se samozřejmě musí v zemích původu a na hranicích Shengenu. A ti co tady jsou se také musí nějak protřídit. Máte lepší nápad než střílet? Tak sem s ním.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já navrhuji střílet už dávno.
       Ale ne tak, že bych nějak z legrace střílel, to ne.
       V tom Slovinsku byla bariera z policistů, a tu migranti prorazili.
       Nikdo je nenutil jí prorážet, jakmile by zaútočili a policie by nápor nemohla vydržet-tak střílet, nejprve plastovými, pak ostrými.
       To samé při repatriacích.
       Budete vráceni.
       Pokud by nechtěli, pak použít nějakých donucovacích prostředků, pokud by to nepomohlo, střílet.
       Vy z nějakých záhadných důvodů vycházíte z toho, že oni výzev policie nebo armády uposlechnou..jenže oni neposlochají.
       Všimla jste si, že policista u nás i ve světě ma u pasu pistoli?
       To není na okrasu, mají je nabité.
       Na nás je použít mohou, ale na migranty ne?
       Oni jsou něco víc jak my, nebo proč je tak obtížné si představit, že se bude do migrantů střílet, když představa střelby do našich lidí, kteří nějak porušují zákony nikoho nedráždí ani nepohoršuje?

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       A začít někde jinde než u nás, ať už v jejich zemích nebo kdesi na hranicích Šengenu, což je ve významu „někde daleko“-to je alibismus.
       Musí se použít násilí, oni ho také používají.
       A to násilí musí odpovídat potřebě.
       Pokud bude potřeba střílet, musí se střílet.
       I ve válce se střílí a umírají nevinní.
       Mě se to nelíbí, ale abych dělal chytrého, jak je potřeba je zastavit, jen se jim pro všechny svaté nesmí zkřivit vlas na hlavě, to zase ne.
       To nejde, je to zcela vyloučené.
       Nebojím se napsat to, co si většina lidí jen myslí.
       Bez násilí se zákon vymoci nedá a státní hranice se nedá hájit.
       Proč mi neopdovíte, jak byste dostala ty chlapy ze svého kvartýru?
       Nebo byste odešla sama, po té, co by vás už nebavilo spát na chodbě, když by oni spali ve vaší ložnici?
       Protože je to možnost, ale oni, až by váš kvartýr vybydleli, šli by k jiným lidem.
       Vy se třeba odstěhujete k bratranci, ale oni zazvoní i u něj…a jak se jich zbavíte?

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Ještě jste mně neodpověděl co s těmi co tu už jsou, v Evropě a v EU. Dobře střílel byste, a co s těmi druhými? Co s nimi? Z toho já jsem vycházela totiž, asi jste si ale nevšiml, že?

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Vy nejspíš vidíte řešení jen v násilí, to já opravdu ne, ptz asi tak 10 % jsou určitě potřební lidé. Navíc vy byste střílel do dětí a žen?

       To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       A mimochodem, já jsem vám přece odpověděla, právě já ano, ale Vy ne, co s těmi kdo tu už jsou, na to asi žádnou odpověd nemáte totiž, Vy byste jen střílel na hranicích ;). To dokáže každý primitiv, ale co s nimi zde? Ne v ČR naštěstí, zatím to ČR zvládá bez problémů. Přejme si aby to zvládala dál.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Kočko, kočko, myslíte to zdánlivě dobře, jako sluníčkáři, ale tohle je válka neokonů proti Evropě prostřednictvím nečamourů, za pomoci evropských „elit“. Válka.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Kdyby se to dělalo, jak jsem napsal, nikde by žádní „nadbyteční“ nebyli, takže by nikdo nemusel střílet na ty, co tady jsou.
       Pokud už někde nějací nadbyteční jsou, pak bych je buď vyhostil, (klidně za použití střelby-kdyby neupolsechli) nebo bych je zavřel do lágrů, jako to děláme tady.
       V tomto případě neznám zákony-co s těmi, co nemají doklady a neřeknou, odkud jsou.
       Ale pokud to zákon umožňuje, zavřít za ostnáče co to dá-abych je donutil odejít samotné.
       Já nechci používat násilí jen tak, ale na donucení k dodržení zákona a myslím, že střelba není zákonem přímo vyloučena.
       A násilí….i u nás používáme násilí běžně, BĚŽNĚ na ty, co nějak poruší zákon, vč.střelby.
       Nebo přemlouváme kriminálníky, aby přestali krást nebo loupit?
       Jedině někdy cigoše, ale jinak se to tady trestá….
       I dětem plácneme na zadek…je to normální.
       To jen sluníčka slovo „násilí“ zařadili mezi zakázané.
       Jak jsem si všiml, tak migranti se násilí nijak nebojí, mají-li ho použít sami.
       Jo, střelba do žen a dětí.
       Ano, samozřejmě, i do nich bych nechal střílet, pokud by se účastnili násilí proti policii nebo proti domácím obyvatelům.
       To není tak, že by někdo zamířil na dítě nebo na ženu, ale při davu, který útočí kameny a tyčemi na policajty a proráží kordón na hranicích bych neřešil, kdo v něm je.
       Jak jsem uvedl, chvíli by trvalo, než by se použily ostré, oni by si to po salvě do vzduchu myslím dobře rozmysleli, nebo po gumových střelách.
       Ale kdyby ne……
       Kočko, já bych to nedělal rád.
       Je hrozné střílet na lidi.
       Ale….tím, že se bez kontroly nechají přicházet, i když pro ně není ani místo, ani budoucnost, to vyústí v ještě hroznější věci.
       Budou hořet města a naše děti budou třeba v těch plamenech.

       To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Já se omlouvám, že jsem kočce neodpověděl dříve, ale udělal to za mne Vittto. JInak to nepůjde, pokud chceme přežít – pokud ne, pokud budeme opět „spravedliví“ za každou cenu, tak tu cenu zaplatíme vším … Není čas na milosrdenství – uvědomte si to …

       To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  Blázni byli, kordy měli … člověk by nevěřil kolik se najde bláznů kteří zdánlivě vypadají jako normální lidé. Tady jeden nabízí, po celkem slušném rozboru situace a uvědomujíc si potřebu systémové změny, řešení : finanční systém Volník. No, ani jsem si raděj nekliknul podívat se jak takový systém má vypadat…
  Chyba je, jako obvykle u obdobných úvah, tady : „…Vzhledem k faktu, že momentálně žádná parlamentní strana nenabízí ve svém programu výraznou systémovou změnu …“. Jen hlupák může očekávat u parlamentní strany program systémové změny! Taková strana by byla okamžitě kriminalizována a zakázána. Ale postupné změny zákonným legálním způsobem … opakoval bych se, však víte.
  http://outsidermedia.cz/je-prioritni-zmenit-system-zmenou-politicke-hry/

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Už jsme dva! 🙂
   Aneb příspěvek na OM hned za mnou :
   „QQ • 21. Říjen 2015
   Vnimam to scela shodne s vyse uvedenym prispevkem. Pisatel clanku sice poukazuje na prvotni problem, coz je v ramci osvety chvalihodne, ale nabidkou a zastitovanim se opet nejakym anonymnim kolektivem typu az tam budem vsichni tak se pridam, aneb z nevolnika do volnika, nepochopil zcela prostou a hmatatelnou podstatu konkretni zmeny a to jest, ze abychom zmenili system, musime ZMENIT nejdrive predevsim samy SEBE.

   Zmena musi prijit od kazdeho z nas a pak se muzeme spolecne na zaklade dosazenych skutecnych zmen predevsim ve VLASTNIM mysleni a KONANI, sjednocovat. Zmena musi prijit od jedincu jakozto soucasti masy, od korene. Tak, jako koren stromu svym pusobenim nejen vyzivuje, ale v rovnovaze spoluutvari kvety/plody a nikoliv naopak.

   Kolik z lidi je schopno skutecne neco u sebe zmenit, lze videt na prikladu demonstrace proti uprchlikum. Podle neustale kolujicich varovnych vykriku hektickych emailu by jeden nabil dojmu, ze si 90% rozhorceneho naroda hrde olejuje sve sudlice aby se pak na vyznamnem a symbolickem miste Vaclavskeho namesti, ukazaly dve stovky, kterym to zrejme skutecne vadi a o neco nize dalsi dve stovky, ktere to vitaji a mame vyreseno – alespon matematicky.“

   To se mi líbí

 7. Strejda Olin napsal:

  Jen tak mimochodem pro osvěžení paměti.
  Vzpomínáte, jaká byla v době „Arabského jara“ v Česku vláda? Pravicová koalice ODS, TOP 09 a VV. Pánové Nečas, Schwarzenberg, Kalousek, Vondra, Fiala atd. Oni vítali ty tzv. demokratické revoluce a boj za svobodu a lidská práva, žehnali pomoci „rebelům“ a jejich vojenské, finanční, materiální a propagandistické podpoře vládami států EU, NATO a USA. Také oni mají na rukou krev obětí občanských válek a i jejich vinou dnes prožíváme migrační katastrofu. Ve fanatické euforii projevovali loajalitu s USA, Francií, VB a dalšími agresory.
  Tak až půjdete k volbám, snažte se na to nezapomenout.

  To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Tohle by se snad líbilo všem tady, ale zase jako obvykle to v PS nemůže projít … :
  „…Domnívám se, že srovnatelná, konkurenceschopná, ale podstatně vyšší daňová progrese by znamenala, že budeme hledat peníze tam, kde jsou. U velkých hráčů, u velkých korporací, a nebudeme honit drobné mezi živnostníky a malými ekonomickými subjekty …«

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/41079909

  Kterápak to (odporná a totalitní) tiskovina přebírá zdejší (včerejší) názory na koncerty Alexandrovců u nás 🙂 ? :

  http://www.halonoviny.cz/articles/view/41071708

  To se mi líbí

 9. Strejda Olin napsal:

  Stejně si myslím, že nejen přívržencům přijímání imigrantů, ale i odpůrcům stále ještě úplně nedošlo, co nám hrozí.
  Jen v Jordánsku, Libanonu a Turecku žije v uprchlických táborech přes 4 miliony lidí. Situace v zemích, odkud tito lidé odcházejí (odkud vlastně, vždyť se to pořádně ani neví), se uspokojivě nevyřeší za půl roku, za dva nebo pět let.
  Pokud bude náruč EU otevřená, masová imigrace nikdy neskončí. Občanská válka a zabíjení jednou skončí, zřejmě bude zlikvidován i ISIL a minimalizován vliv Talibánu, Al-Káidy, Boko Haram aj., ale materiální a sociální bída, jako hlavní příčina veškerého nepřátelství mezi šíity, sunnity, muslimy, židy, křesťany, kmeny, rody a etniky na Balkáně, Středním a Blízkém východě a Africe, se bude odstraňovat po generace. Možná se neodstraní nikdy. A to přátelé ještě nemluvím o klimatických změnách, které k migraci donutí celé národy v počtech stamilonů lidí! Kam asi půjdou obyvatelé Afriky, až se jejich země začne proměňovat v poušť?
  Do Evropy budou přicházet další a další uprchlíci, jejich podíl na počtu občanů zemí EU se bude geometrickou řadou zvětšovat, budou neúnosnou zátěží pro ekonomiku a sociální programy, s jejich počtem porostou jejich nároky a požadavky, které nebude možné uspokojit. Ani nechci domýšlet, kam až to povede.
  „Když nejde o život, jde o hovno“ říká se. Jsem přesvědčen, že nastala doba, kdy o život už jde. Čeho je moc, toho je příliš a když je něčeho příliš, je to špatné. Obávám se, že jsme svědky začátku konce něčeho, co naši předci budovali stovky a tisíce let a o čem jsme doposud byli přesvědčeni, že tu bude navěky.

  To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Dokonale řečeno. Inu, pokud dopustíme stav, kdy nás přečíslí a vyženou, půjdem znova kolonizovat Afriku. Dějiny fungujou ve spirálách, ne? Prostě si prohodíme domovy. Oni zplundrujou Evropu k nepoznání, my mezitím uděláme z Afriky a části Asie fungující společenství. Oni nám to z tý rozvrácený a nefunkční Evropy začnou závidět a nastane migrace opačným směrem.
   Chtěl byste ještě něco vědět o evolučním chování kobylek a sarančat?

   To se mi líbí

 10. peter. napsal:

  Pobavilo ma :
  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/67028/nejvetsi-starost-uprchliku-na-slovensku-kuchar-rozvaril-ryzi.html
  A kde je AI a podobné ľudskoprávne „neziskové“organizácie?(To,že sú „neziskové“,je tiež poriadna sranda.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já to viděl v TV…
   Cekově je skandální, že na Slovensku vaří obyčejnou rýži…
   I kdyby jí nerozvařil ten xenofobní kuchař.
   Docela by mě zajímalo, jaký mls si ti nebožáci za své kupovali.

   To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Z dnešných správ Ta3:
    Na Slovensku zomrel prvý bezdomovec na podchladenie.Ten by asi proti rozvarenej ryži neprotestoval.
    V cigánskej osade pri Košiciach zatkli 20 ročného cigána.V Anglicku ho odsúdili na 20 rokov za znásilnenie a vraždu Angličanky,ktorej potom kameňom rozmlátil hlavu.Po čine ušiel domov na Slovensko.Jeho príbuzní ho hodnotili ako „dobrého chlapca“ktorý si tak vysoký trest nezaslúži.Vraj najviac 10 rokov.
    Máme sa na čo tešiť!

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo…ten cigán.
     No tak to je další věc, Čulíci strašně rádi píší, že v Británii jsou Slováci a Češi velice neoblíbení.
     Protože co my vidíme jako špinavého cigošského grázla na první pohled, to oni vidí jako Slováka.(Čecha).
     Já bych nás také neměl rád, vidět takovéhle „Slováky“ nebo „Čechy“.
     Domnívám se, že těch lepších Cikánů do Británie moc nejezdí a pokud ano, ke svým etnickým nechtěným příbuzným se rozhodně nehlásí.
     Raději asi tvrdí, že jsou Indové.

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     A bezdomovec…pche…nějaký Slovák, koho by na Slovensku zajímal,z profesionálních dobrodinců.

     To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.