Toyoty dodali Američané a Britové


Přátelé, vzpomínáte si na nedávné výkřiky nevole i vole západních médií i politikářů, jak je možné, že teroristé se projíždějí v nových Toyotách Hi-Lux? Výrobce nebyl schopen otázku zodpovědět. Odpověď čtete výše a podrobnosti – níže…

 

Představitelé USA nedávno požadovali vysvětlení od společnosti Toyota. Jak píše Ústav míru a rozkvětu Rona Paula, ministerstvo financí USA nemělo směřovat požadavek na Toyotu, ale na Státní Departament USA. Jde o to, že právě on odeslal pick-upy  značky Toyota do Sýrie – jak tvrdil – pro „Svobodnou syrskou armádu“.

V roce 2014 zveřejnila stanice Public Radio International (PRI) interview s poradcem Národní koalice syrských revolučních a opozičních sil O.Shahbandarem, kde se hovoří o tom, že State Departament USA obnovil dodávku pomoci syrským povstalců, včetně 43 pick-upů Toyota.

„Hi Luxy byly v seznamu přání Svobodné syrské armády“ – oznamuje PRI.

nezastavitelná toyota

Vláda Velké Británie rovněž dodávala syrským povstalcům dopravní prostředky. V roce 2013 zveřejnily britské noviny The Independent materiál nazvaný „Odhalení: Co Západ dal vzbouřencům Sýrie“, kde se píše, že Velká Británie odeslala zařízení v celkové hodnotě kolem 8 milionů liber, jak vyplývá z oficiálních dokumentů, se kterými se The Independent seznámil. Tato pomoc sestávala z 5 dopravních prostředků s balistickou ochranou, 20 souprav neprůstřelných vest, 4 nákladních vozidel (tři 25 tunové a jedno 20 tunové), 6 offroadů, 5 neobrněných pick-upů, jednoho evakuačního automobilu, atd.

Ústav míru a rozkvětu Rona Paula došel k závěru, že tajemství toho, jak se množství stejných a nových automobilů Toyota dostalo do Sýrie, je odhaleno – vlády USA a Velké Británie jimi prakticky vlastníma rukama vybavily bojůvkáře IS.

„Ve Washingtonu se možná domnívají, že pokud vláda USA zveřejní otázku, jak se teroristé dostali k automobilům, nebude nikdo podezírat, že v tom sama sehrála určitou roli“ – píše se ve zprávě ústavu.

toyota-hilux-uz jedu

Předtím společnost Toyota na dotaz amerického ministerstva financí oznámila, že nemá informace o tom, jakým způsobem si IS opatřuje automobily, ale je připravena všemožně podporovat vyšetřování v této věci.

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/10/12/771911.html

hroch-hlava

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Toyoty dodali Američané a Britové

 1. Jethro napsal:

  Zdá se, že v těch US neví jedna frakce, co dělá druhá nebo třetí. Přece nejsou tak blbí, aby dotazem na Toyotu někoho inspirovali, ať se na to důkladně podívá.
  Nebo jsou?
  Hard to say…
  Jinak, to, že USA masivně podporují (auty, municí, zbraněmi, penězi) protizákonnou ozbrojenou opozici, kterou jen oni dokážou odlišit od teroristů, už je zcela očividně, stejně jako angažmá Turků a dalších.
  Je fajn, že to Rus respektuje a na umírněnou opozici používá tu umírněnou munici. Předpokládám, že i část z těch šestadvaceti Kalibrů byla (přinejmenším barevně) umírněná.

  To se mi líbí

 2. Minorita napsal:

  Copak auta – ušatci , aby neztratili tvář doma i ve světě, budou stupňovat konfrontační kousky vůči Rusům ( začíná to tím, že budou provokovat ve vzduchu, tedy tam, kde nejspíše nemají co dělat, ale jim přece patří vše… ), najednou budou mít cíle jejich náletů opravdouvou podobu – nejspíše civilní infrastruktury, možná „omylem“ zaútočí na pravidelnou armádu, stejně jako budou zvyšovat intenzitu leteckého zásobování oné „umírněné opozice“ . Zároveň se zvýši řev „demokratických“ medií na adresu Ruska, novinářská hysterie se zanedlouho rozjede naplno – očekávejme naprosto zkreslený a obrácený, patřičně zvrácený popis krizové situace vyprovokovaný „demokratickými spojenci“ 🙂 .
  Rozhodně něco vyvolají – nebyli by to oni …

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   to už dávno probíhá není dne aby v narážkách nebyli Rusové vykresleni jako tí co vyhrocují situaci………namátkou…..bombardují syrskou opozici……….skutečnost přes ŽADOSTI aby USA dodali cile které tedy bombardovat nejsou schopnidodat ,spiše záměrně odmitají dát sve poznatky o zjištěných cilech……….vystřelené rakety dopadli na iran………..ani jeden dukaz že tomu tak bylo,vše nasvedčuje že to je lež………přesto se to uvede v hlavních spravách,narušili vzdušný prostor Turecka ABY PROVOKOVALI………COŽ bylo rozmáznuto zase s patřičnými komentaři třeba Gazdika jaká je to nehoráznost……….normální člověk zapřemýšlí a uvědomí si jak dnešní letouny litají rychle jak blízko od naletu je ten vzdušný prostor,jak složité je věnovat nezasahnout něco jiného,větrnostní podminky……..suma sumárum je to naprosto časty jev…….škoda že jsem si nezaznamenal odkazy……..takže poslední přiklad i s odkazem…………..http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383427-neslo-nam-o-zastraseni-haji-rusko-prulet-sveho-letounu-kolem-americkeho.html
   a zde je i potvrzení té neochoty spolupracovat proč asi?
   citace……Současně poznamenal, že užší součinnost Američané nestojí, protože odmítli do Moskvy poslat delegaci, která by dojednala větší koordinaci sil v Sýrii.

   Myslim že je to naprosto jasné

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nám několika …

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    To vše Tato registruji, nicméně u toho dle mne nezůstane – čekám na větší kalibr. Toto je zatím počáteční fáze okopávání kotníků, taková fáze probírání se po překvapivém účinném tahu soupeře …

    To se mi líbí

 3. Jos napsal:

  Nějak si připadám jako mimoň. Všichni se všude tváří, jaký problém že je současná migrace. Přitom je řešení jasné. Prvním, naprosto nutným, i když asi nikoliv postačujícím, krokem musí být zastavení agrese a války, kterou vede USA s Obamou v čele, Velkou Británií, některými zeměmi NATO, Saudy proti Syrii a Assadovi, což je jediná legitimní vláda v Syrii. Stejně je to ze strany USA jen další válka o rozšíření sféry vlivu. Bez válečné podpory USA a spol. se takzvaná „demokratická protiassádovská opozice“ rozplyne jako dým v řádu hodin. A isolovaný ISIL ztratí na významu a brzy jí následuje. Zároveň se podstatně zmenší manévrovací prostor dalšího zmetka v regionu tureckého Erdogana. Toho co si přihřívá svou polívčičku mimo jiné v Kosovu.
  A zároveň vrátit všechny kosovské Albánce do Kosova a ostatní Albánce do Albánie.
  A pak Libye. Prostě začít heslem: USA ruce pryč od Syrie.
  A začíná mi být smutno. Kolikrát jen v nedávné historii podobá situace nebyla zvládnuta.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.