Strakonická nenávist


Vždy jsem považoval pana kavárníka za člověka s poněkud vyšší intelektuální úrovní než jeho spoluopozičníci, pracovně zvaní „hrdliččin chvost“. Mohu s povděkem kvitovat, že mne zase tolik nezklamal a určitou úroveň si ponechal i ve funkci radního.  Když jsem totiž četl rozhovor, který poskytl našemu Týdeníku, musím přiznat, že jeho odpovědi, na rozdíl od podobných vyjádření ostatních radních, měly svoji logiku a pan kavárník patrně věděl, o čem hovoří. Rozhovor se totiž týkal tří nejzanedbanějších částí města, tedy Ostrova, Přádelny a nádraží. Dokážu ocenit, že nepředkládal různé fantasmagorické představy starosty a jiných lidí na využití prostor, ale snažil se hledat opravdu rozumná a hlavně realistická řešení. Porovnával například možnosti využití bývalé přádelny se situací bývalých píseckých kasáren. Shodou okolností o tom Písku cosi vím, a za nereálné to nepovažuji.

Jediný okamžik celého jinak rozumného rozhovoru, ve kterém se nedokázal povznést nad svou antipatii k bývalému vedení radnice, nastal při povídání o nádraží. Že je nádraží problém, který je dnes blokován pouze tím, že budova stále patří ČD a nikoli Správě cest, to je snad jasné každému. Ale teď prý to půjde. Za vtipnou totiž považoval zmínku o tom, že bývalý starosta i místostarosta pracují právě u oné Správy. Bylo to trapné. Prostě dodnes se bývalí opozičníci nedokázali přenést přes svou nenávist k nepříteli. A dodnes jej za nepřítele považují, ačkoli v politice a zejména komunální by mělo platit to, že se jedná pouze o oponenty, které nemusím v každém okamžiku zesměšňovat a ponižovat.

Škoda. Jinak se mi celý rozhovor líbil.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Strakonická nenávist

 1. Nebuďte hnidopich, vždyť jsem bývalého starostu v následující větě pochválil za dobrou radu s převodem pozemků… Myslím si, že naopak on by pochvaly na mojí adresu nikdy nebyl schopen.
  Buďte ve svých soudech trochu velkorysejší, kdybych chtěl být také hnidopichem, pak bych vám musel dávno říci, že nejsem žádným kavárníkem, neboť nemám kavárnu, ale cukrárnu, a to je uznejte rozdíl. Kavárník, to už zní trochu jako povaleč, a na zdejším serveru nemá slovo „kavárna“ příliš dobrý zvuk, ať už se nazývá pražská nebo jakákoliv jiná (třeba strakonická) :-).

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Nevím, jak ostatním, ale mně slovo kavárník voní a vyvolává příjemné asociace.
   Něco jiného je samozřejmě „pražská kavárna“ – synonymum pro něco, co vůbec nevoní, a blahé pocity… však víte.
   A nebuďte hnidopich. Já jsem článek výše pochopil jako obrovskou a chlapskou pochvalu, za což má pan Bavor u mne také palec nahoru.
   Nní to špatný nápad. Co podávat v cukrárně i kávu?

   To se mi líbí

   • Kávu samozřejmě podáváme – Lavazzu Top Class. Jen jsem si také rýpnul.

    To se mi líbí

    • Jethro napsal:

     🙂 Já tedy piju Dadák Rocca – už léta. Je to jediná důstojná náhrada toho, co jsem pil od útlého mládí za tuhého socialismu. Asi u toho zůstanu. Navíc, Strakonice jsou pro mne trochu z ruky… Škoda.

     To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No, uznejte, kavárník je přece jen slovo, ale oproti tomu „cukrárník“?
   To, že bývalý starosta nebyl schopen pro vás najít lepší slovo ještě není důvodem mu to tak okatě vracet. To byste si mohli nechat na osobní setkávání a ne na veřejné projevy.

   To se mi líbí

 2. tata napsal:

  Také mě spíš připadalo že VÁS POCHVALIL,ONO OPRAVDU JE NA ZVÁŽENÍ………ŽE do mrtvol se nekope…….i když se to v dnešní době nenosí spíše naopak……….tady je spíše uskupení lidí pro které platí na prvním mistě moralní hodnoty,než vydělat za každou cenu,nebo učel světí prostředky.
  A vtom světle i kdyby jste to VY TAK nemyslel,pro okolí to vyzní jako kopnutí

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.