Za demokracii vpřed!


Nevím, zda si ještě vzpomenete na dny, kde jsme začali posílat naše jednotky do Afghánistánu. A měli jsme k tomu velkohubé řeči, jako že „tam“ bojujeme za naši svobodu a demokracii. Nějak se nevede a vrátili se nám někteří z vojáků v dřevěných  truhlách. Dokonce v rámci toho boje je nutné zlikvidovat nemocnici (to si prý nedovolil ani Hitler).

Ale na to máme morální i jiné právo.

V Sýrii v řadách islamistů Daeše bojují muslimové z Ruska (Čečenci) a Číny (Ujgurové). A tak zejména Rusové došli k závěru, že je nutné v Sýrii bojovat za Moskvu. Dokonce se nechali pozvat dosud jediným právoplatně zvoleným vládcem státu Asadem. Nemají totiž zájem o to, aby se islamisté vraceli do Ruské federace s touhou zavádět zde svoji pomýlenou ideologii. I čínská válečná loď přijela na návštěvu podpořit snahy o likvidaci islamistů. A hned se objevují protesty proti ruské agresi. Nejvíce řvou zloději, kteří sami útočí na syrském území bez jakéhokoliv mandátu. Ani Rada bezpečnosti a ani stávající legální vláda jim tom totiž nepovolili.

Tak tedy vznikla na popud Asada koalice stran, které opravdu chtějí zlikvidovat teroristy  a proti nim se křikem vymezují ti, kteří ve dne jakoby útočí a v noci vyzbrojují.

Ostatně o demokracii nám vykládá někdo, kde i malé děti a školáci mohou klidně zastřelit své kamarády i pro malicherné důvody.

Ale naši sluníčkáři nás neustále budou přesvědčovat o Americké pravdě a Ruské lži.

A ještě něco málo k demokracii. Podle ústavy, jejíž součástí je i Listina práv a svobod, máme právo na svobodu projevu. Je zajímavé zjišťovat, jak se které médium se svobodou vyjadřování vyrovnává. Není náhoda, že ty nejsluníčkovější a nejnečeštější weby – například centrum.cz a blisty, mají raději diskuze zablokované, aby náhodou nemuseli číst projevy nevole i „vole“.

Bavor podpis_rexAP

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

114 reakcí na Za demokracii vpřed!

 1. K-k. napsal:

  vidíte to úplně špatně: Ametičani přece usilovně pbojujou s Daešem, ale Rusové jim schválně překážejí. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Votapek-v-CT-odhaloval-co-privedlo-Rusy-do-Syrie-Pak-ale-pustili-do-vysilani-Spencerovou-402515 😯

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   I Votápek musí platit složenky

   To se mi líbí

   • Alena Z napsal:

    Jeden aktuální vtípek:
    Pentagon: Obama a jeho generálové vedou diskuzi a nemohou se shodnout, kdy je lépe přepadnout Rusko. Tak se rozhodli zeptat se Francouzů: „Kdy je lepší přepadnout Rusko?“
    Francouzové odpovídají: „Nevíme, ale rozhodně ne v zimě…“
    Tak se ptají Němců: „Kdy je lepší přepadnout Rusko?“
    Němci odpovídají: „Nevíme, rozhodně by to nemělo byt v letě…“
    Co s tím? Někdo navrhuje zeptat se Činy, která je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem.
    Tak se ptají Číňanů: „Kdy je lepší přepadnout Rusko?“
    Číňané odpoví: „Hned teď! Rusko začalo stavět „Sílu Sibiře“, „Turecký potok“, kosmodrom „Vostočný“, most na Krym, v nejbližší době chtějí obnovit stavbu BAM, staví nové sportovní komplexy k MS ve fotbale v r. 2018, buduji Arktidu! Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!“ 🙂

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     LÍBÍ a moc… je vidět, že číňané znají historii. Vždyť ty nádherné – kdysi – bulváry v Kijevě, Volgogradu a jinde stavěli převážně němečtí zajatci, jako trest za to co zničili. i když ,díky tomu zplanýrování měli „snazší“ vybudování metra, které nás tenkrát v půlce 60tých let úplně fascinovalo … Viděla jsem fotky z poválečného období a těch půdodních domů tam bylo opravdu poskrovnu. Bývalo to nádherné čisté město …. Kdoví, jak je to teď….

     To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Amíci už vydali „noty“ pro svoje vazaly, placené žumpálisty a užitečné idioty, jak se má propagandisticky postupovat.

  1. Putin útočí v Sýrii aby odvrátil pozornost od neúspěšné invaze na demokratickou prozápadní Ukrajinu. 🙂
  2. Rusové podporují Assada jen kvůli svému imperialismu aby si zachovali námořní základnu v Tartusu. 🙂
  3. Primárním ruským cílem není bojovat proti islámskému státu, ale překážet světovému společenství vedenému USA bojovat proti islámskému státu. 🙂
  4. Rusko se zapojilo do války aby prodloužilo utečeneckou krizi, protože to oslabuje EU a to jim vyhovuje. 🙂
  5. Rusko má zastaralé zbraně, používá staré Suchoje a vrtulníky, samý šrot 🙂
  6. Ekonomická situace Ruska je špatná a válka je způsob a Putin se bojí. 🙂

  Za posledních pár hodin se objevilo asi 10 článků a komentářů, které splňují většinu těchto bodů, v ČR, SR, Německu, Polsku, …

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Koukám, že jsem zapomněl na jeden z hlavních bodů, a sice, že Rusové bojují výlučně proti demokratické opozici Assada, zatímco boj proti islámskému je jen záminka.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Není těch smějících se smajlíků málo?
   Ty názory jsou opravdu veselé, vskutku legrační.

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Mimo téma asi jen pro vás. Tak jsem si včera přinesl domů tu nádheru. CZ Scorpion EVO 3 A1. 9 mm para, kolimátor, zásobníky na 20/30 ran. Sklopná pažba. Mrzí jen ta absence možnosti střelby dávkou. Ale jak jste onehdy správně psal – je třeba se držet v mezích zákona a v rámci legality.
   Jen nevím, co s tím starým škorpionem vz. 61. Prodat? Nebo nechat v trezoru? Ostatně chleba to nejí…..

   A k dnešnímu tématu. CVVM zveřejnilo výsledky průzkumu na téma vztahu Čechů k uprchlíkům. Zjednodušeně řečeno z něho vyplývá, že tu uprchlíky hlavně z Afriky a Blízkého východu na stálo nechceme (tak je chtějí jen 4%), a že je to významně většinový názor. A ejhle – článek k tomu najdeme v dnešním Právu na str. 4, také v Lidovkách je sloupek též s převzatými údaji z ČTK, ovšem už koutě stránky 4. V Hospodářkách, v Mladé frontě DNES a v Denících Bohemia jsem na toto téma nenašel ani ťuk. Je to prostě informace, která se nehodí.

   A zde naleznete profesionální informaci, že v médiích už dnes „jen za peníze“:

   http://www.mediaguru.cz/2015/10/proc-novinari-nevydavaji-prave-vase-tiskove-zpravy/#.VhYGqZzovIV

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nový škorpion je vážné pěkně udělaný. Přeji hodně potěšení s tím a přesných výstřelů. Kromě všech plusů – jako velký dosah a přesnost, má ještě velkou výhodu, že je skutečně odstrašující, mnohem více než obyčejná pistole, což dává naději, že v případě nouze to nebude potřeba mačkat úplně naostro naostro do živých cílů. Laser k tomu a dávka do vzduchu by odstrašila ještě více, ale … jak píšete. Bohužel, stát vlastní zákony dodržovat nemusí – jak je často vidět, ale my musíme. 🙂

    Starý vz.61 bych si osobně nechal, spíš z nostalgie, i když jedna výhoda mě hned napadá: 7.65 Br. se tlumí o dost lépe než 9 Para. I originální „přídavná výbavička“ se dá sehnat (případně podle originálu vyrobená). Ale to je vlastně také zakázané 🙂

    Tak to si CVVM dovolilo skutečně dost, provádět takový „průzkum“. Myslel bych, že takové otázky jsou „xenofobní a rasistické“ jaksi samy o sobě. Výsledky tomu odpovídají.
    Nepochybně brzy přispěchají konkurenční agentury s jinými otázkami a výsledek bude, že průměrný statistický Čech po „obohacení“ přímo prahne.

    Čtvrtá strana mě překvapuje, čekal bych tak osmou. Ale není to už jedno ? Televize a noviny mě nezajímají, u novin se jen těším, že jim časem dojde i ta trocha peněz a třeba je zase začnou tisknout na méně klížený papír a černobíle – takže ty jediné věci, na které se opravdu hodí – na podpalování v kamnech, vysoušení bot, na výrobu kašírovaných forem pro laminování kajaku, dětských masek na karneval, … – s tím půjdou ještě lépe. V tom jsou noviny téměř nezastupitelné. 🙂

    Mediaguru tedy pobavil. Kolik stálo zveřejnění tohoto PR článku ? Překvapily mě ty 3 druhy novinářů, myslel jsem, že jde o vyhynulého živočicha jaksi obecně. Je to stejně neuvěřitelné jako zjistit, že blboun nejapný měl tři poddruhy, z nichž jeden byl skoro inteligentní, druhý nebyl až tak nejapný a třetí se měl správně jmenovat inteligent japný.

    Připomnělo mi to, když jsem dělal ICT pro černoprdelníky, tak autoři jednoho toho katolického věstníku nebo co to bylo dostali za úkol napsat něco proti homosexualitě mezi kněžími, což bylo dost zábavné, anžto byli teplí všichni do jednoho.
    🙂

    To se mi líbí

    • palosino123 napsal:

     Ale vždyť i to jsou pracovní místa…někteří se i z blbosti oklepou…_

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     paardon jen upozornění – k těm novinám – jaako vycpávka bot a kožešinových věcí při zaletování/podle zazimování/ před moly – už jsou nepoužitelné..už ani ta tiskařská čerň není co bývala – „new“ jim nevadí – spíš chutná – kdoví z čeho je….tak na ty sětské masky bacha….

     To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Pokud byste se rozhodl tu 61 prodat za nějakej příjemnej peníz, dejte vědět. Vážně.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Teď jsem koukal, Pan Bavor napsal k Fištejnovi do jiného tématu.
   Z dovolením to tady zopakuji, protože na ty body se to přesně hodí.
   Paranoia střižená imbecilitou.
   Protože jakkoliv to vypadá, že si propagandisté dělají z normálních lidí kozy, tak to myslí smrtelně vážně.

   To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  jaky to musi byt vred taky,co nieco hlasa a nevolno zareagovat,hosi od red star to boli sracky,co ma privadza do sialu,ze sa odvolava na demokraciu a volnost,pritom ves pocmarana na vyske posledneho diktatora,ja uz automaticky,ked citam,jak reaguje zapad na tych traktarov,cujem,ze lzou az tiskne,oni bombarduju spravne a traktar,to morduje jak vysinuty,jak tu ticho o nalete na tu nemocnicu v tom preklatom afganistane,nejaky hovorca,jak ja to slovo nenavidim bo u mna kurva prolhana prehlasil,ze ta zabita holota tam,to vedlajsie obete,kurva kde to zijem? kto si zavrazdenie niekoho nazve vedlajsia obet?co sa to robi,take hlasky nema ani lovec lebiek z 12. storocia,co sa teraz uz drista a prevraca,jak sa zmeni nazov terorista,ked niekto iny zacal robit poriadok.
  tu je vidiet ich bezmocnost,take aktualne to len posledny smetiari a prizdisraci,prolhane kurvy a devky predajne co sa odvolvaju na volnost a vyvazene spravy a podobne tie ich pindy na vahe hovna,bo su hovna,taka amerika po vojenskej stranke nijaka sracka sa boji do oci ivanom povedat ci buchnut po stole,ze tak nemozno a proc pepici,bo sa boja,boja sa tych ivanov,su bezmocny,tak recou svojich prizdisracov robia bu,bu na rusa,jak ja u nas v krcme na tysona,ze mu rypak rozbijem a keby ma trafil spadnem az s prvym snehom,ja len neviem jak dlho im to pojde to klamanie,to prevracanie a lakovanie holoty,ja nijaky politik,ale china tam ma svoj air carier do konca mesiaca nan priletia,ci prinesu ty zlutasky na chrbtoch aera,amerika musi mat chrasty na mozgu a svojou politikou si len sama jamu kope nevidi ze svojou cinnostou sa sama zakopuje a dava tromfy do ruky svojim oponenentom?j len obycajne hovno,ale tak by som nerobil,ze nemyslim politicky?je vidiet uz teraz,ze len otazka casu,ked vania so zlutaskom im budu diktovat,china hned zacne ekonomicky a vania vojensky ukaze ,jak sa bojuje s terorom(starymy popelnicamy a municiou co spravny debil pise,ze asi tota municia,co zostala po 6 army jednej zimy),teraz jasne vidiet jaka amerika sracka a ten zasrany zapad s nou.

  To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  napisem namiesto nich tych spravnych tak jak sa drista napevno vo vasine sveta,ktora nema chrasty na mozgu,kratko a co sa realie tyka vstizne amerika so zapadom maju pred sebou vec nevidanu rusko a china,ktory maju v chuju ich dristy.

  To se mi líbí

 5. cobolik pacholik napsal:

  este musim dristnut bo by som neprezil a kazdy nech duma,vania este len zacal necely tyzden 70 naletov to docista nic ,co ked do konca mesiaca syrska army ziska naspat kopu uzemia? stare lietadla,stara munica,alahisti nemaju protizbran na lety vaniou,boja sa im dodat bo ty umierneny teroristi,by im to hned napalili do okien v DC,neveria umiernenemu teroristovy,ani sa necudujem,to jak ciganom dat novu bytovku na luniku to do konca tohto roku by ju mohlo mesto kosice zburat bo by predali a rozjebali vsetko na padrt,tu je uz vidiet priatelia,ze ten demokraicky zapad,co ma serie,ktory som tak pred 35 rokmi sluchal je obycajna mluvka zasrana,devka prodejna,co slovo freedom dojebal tak,ze sa tak skoro nepopravy,prosim nemysiet,ze som sa psychicky zlamal,ze zapad ide do pizdy,ja len si nemozem pomoct,ze ten zapad to zacina byt lepsi,jak ta komuna zasrana.
  PS:ked niekto cita tie moje dristy,prosim ja notoricky preklepovac a zistil som ze aj pisatel i y,aby to bolo brane s rezervou,vlastne na co pisem nie som zo sypmozia slovenskeho jazyka odbornik,ani politruk od demokracie ,ale lidovej vypravec,toto je asi spravne a na to si zmenim aj nick lidovej dristac,rozpravac,vypravec,alebo speaker(toto ostatne to take vzletne no podumam.

  To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  Asi budu muset skončit se svými přípodotky, jsem sám sobě protivný tím, že na každé dobře zde fakty podložené sdělení, vyjádření, názor týkající se kdečeho, od mezinárodní politiky přes tu celostátní domácí která mě nejvíc zajímá a která nás myslím nejvíc ovlivňuje, až po komunální prroblematiku, jako je např. i tento článek, nemám potřebu přilévat do ohně dalšími argumenty, zdá se mi to úplně jednoznačné, čiré, jasné, není co rozebírat, jen tleskat, a přesto mám jedinou reakci : samozřejmě, taky to vím, taky si to myslím, taky mě to štve, taky bych s tím rád něco udělal, aby to takhle nebylo.
  A pokaždé si řeknu : uvědomují si aspoň všichni ti, kdo tady kladně bodují v podstatě stejné názory (kromě snad daní, ale tady je ta různorodost pochopitelná, košile bývá bližší než kabát) kdo jediný zvolitelný odstranění příčin těchto zde zmiňovaných problémů, průšvihů, nedostatků, lumpáren, podvodů, nespravedlností, nepravostí, manipulací, lhaní, utiskování, vykořisťování, nerovnosti, má ve svém programu, kdo jediný prosazuje, v opozici pochopitelně marně, zákony odstraňující či mírnící tyto problémy, kdo jediný mluví stejnou řečí jako my tady?
  Bohužel, myslím si, neuvědomují.
  Rozčilení lepšímu životu nepomůže, spíš naopak. Jen čin. Volební, myslím si, ne ten pistolkou.
  Na jiné weby nahlížím sporadicky, spíš na doporučení, odkaz, tam je to ještě horší.
  Závidím Lexovi nejen jeho skvělé články, ale i jeho umění se stáhnout do soukromí když zjistil, že „to nemá cenu“. Pokusím se o to taky, ale jsem evidentně slabší povaha … P.S. V žádném případě nemíním srovnávat své blafy s Lexovými fundovanými články.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Není dobré se stahovat. Naopak pokud souhlasíte s něčím, je třeba to dávat najevo. Já vím, že je nás tu hrstička, jenže berte to tak, že tady hrstička, támhle hrstička a za chvíli je „hora soli“

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Uvědomují si to mnozí z nás pane petřepavle, ne-li většina, a to, že víme, že to víme ještě nezamená, že máme vliv s tím něco podstatného udělat. Já věřím tomu, že i kapka vody kámen proděraví, pokud kape nepřetžitě. 🙂

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Petřepavle, domnívám se, že jste abstinent. Takové depky abstinenti mívají. Až půjdete dnes do marketu, zastavte se u regálu s vínem a nějaký kupte. Pokud mu nerozumíte, tak drahý nekupujte, jsou to vyhozené peníze. No a doma otvírák najdete, sklenici také. Svět bude hned barevnější. Za střízliva se v tomto bordelu přežít nedá. Jo, vemte si tam ještě dvě piva. Na ráno. Jako vyprošťovák.

   To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Ono se jim podaří znedůvěrohodnit nakonec úplně všechno, co mělo kdy nějaký kredit, idiotům.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Přesně.

    Před asi 10-15-ti lety – po bombardování Srbska a invazi do Iráku – jsem si z toho dělal srandu a zařekl se, že až Nobelovu cenu míru získá zločinecký americký prezident, případně nějaký panák z Bruselu, že až Miss World vyhraje nějaká transka (přeoperovaný chlap), odpojuji se do této pseudocivilizace a stěhuji se buď někam na Altaj nebo aspoň do milovaných Orlických hor, a budu se živit výhradně lovem, případně pěstováním brambor a chovem domácích zvířat. Hrát si na zálesáka. To mě jednak baví a druhak mi to vždycky docela šlo.

    Z výčtu zmíněného se první už stalo, druhé téměř nebudu-li počítat skupinové ocenění EU, ale Makrela má dobře našlápnuto. Myslím že to má jisté, pokud ji někdo do té doby neharpunuje. Posmrtně se ani falešná „Nobelovka míru“ nedává.

    A když jsem zahlédl zpěvačku Končítu Buřtovou, došlo mi, že taková zábava to vážně není. 🙂

    Zvlčilá vládnoucí sebranka kontrolující média a masovou kulturu si z nás dělá fuckt prdel. Už neví jak nás urazit a pošťavit, prostě roupama nevědí co dělat. Doufám, že s tím importem negrů a kozomrdů to už konečně přepískli – a postaví se proti tomu velká většina všude.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Přiznám se, že vědět jak to zařídit, abych se tam nějak uživil, už bych si s vámi dopisoval od Putina. Jenže nějak nevím, kdo by mi tam dával rublíky.

     To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Když dostal NC černý bača z bílé koliby ( jak to v diskusi někdo trefně nazval ) a EU, která likvidovala Libyi, tak to klidně už může dostat třeba i Porošenko, tak proč ne Makrela? Je klika, že se neuděluje posmrtně, on i Dolfa by časem, až se úplně přeorají dějiny, mohl mít šanci. Klvaňa s Fištejnem by nám to vysvětlili.

   To se mi líbí

 7. Strejda Olin napsal:

  Sleduji co se tu i onde děje (tomu se člověk prostě nevyhne, i když to nevyhledává) a začíná mi z té špíny a sraček být do pláče. Neustále si kladu otázky „Čeho jsem se to jen dožil? Co je to za život, když nemám hlad, dobře bydlím, jsem zdravý, v osobním a rodinném životě spokojený, vlastně mi nic neschází a přesto nejsem šťastný?“.
  Žiji v demokratickém státě, svobodně a s lidskými právy, měl bych jásat a radovat se, ale nic z toho se nedostavuje. Naopak mám dojem, že ve střízlivém stavu se tu nedá žít.
  A víte, co mě drží nad vodou? VY! Vy, co jste na tom podobně jako já. To jedinné mi dává naději, že nejsem sám, že nás jsou pravděpodobně miliony, že nás je víc, než těch… ani nevím, jak je nazvat. A také to, že věřím v hodnoty o kterých psali ve svých teoriích M-L. Ten balast a neúspěšná praxe mě nijak nepřesvědčily o tom, že M-L je mrtvé učení.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Ani slušně prosperující člověk nemůže být šťastný, když vidí kolem sebe nespravedlnost a různé nepřístojnosti, proti kterým systém nechce, nebo nemůže nic udělat. A každé učení shoří na tom, že nějaký pazdrát si ho upraví k obrazu svému a podělá, na co dosáhne.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ale může být spokojen, a drtivá většina spokojena je 🙂 , né že ne. Prospěch, užitek, požitky světské, zabezpečení, etc. – to je jen malý přehled důvodů, proč ano. Aneb košile bližší kabátu, a pokud chce jeden s vlky býti, musí spolu s nimi výti 🙂 -> neb je deprimující býti vyloučen ze své třídy … Navíc není svobody bez svobody materiální.
    Zapomínáte na velice individuální záležitost, na individuální nadání či schopnost – myslím tím svědomí, empatii a morálku. Pokud to doprovodíte i jen základní schopností logicky uvažovat, nebo si odvodit, najednou s hrůzou zjistíte, že takto „vybavených, nadaných“ lidí je překvapivě malá množina …
    Těmito vlastnostmi buď jedinec disponuje nebo ne. Jakékoli „učení“ je může buď motivovat nebo naopak potlačovat.
    Nicméně nepodceňujme obrovskou moc peněz a požitků, touze patřit k těm úspěšným třeba i jen popíráním vlastní minulosti, touze ovládat, vládnout, mít moc, disponovat majetkem a hromadit ho, instinktu přežít …
    Tuto animální tvář lidské povahy velice šikovně použil po plyši VK, a po něm vlastně celá tzv. pravice – buď s nebo bez určité porce jisté verbálně projevené solidarity ( uplatňováno dle aktuální situace ) s těmi „dole“ , tedy s užitečnými , kteří třeba tak rádi popírají sami sebe a své kořeny …

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já mám podobné pocity, ale ta naděje mi chybí.
   Nevěřím, že by M-L přinesl lidem štěstí.
   U nás byly více méně šťastné roky..60-70-80 spíše dílem určité náhody, než M-L jako takového, byť nelze popřít, že společnost stála na určitých základech, které udávali tón soužití.
   Kurizně ale lidi stmeloval spíše odpor k M-L.
   Také jsme byli mladí, to je třeba vidět.
   Dostatek nám štěstí nepřinesl, a nedostatek by ho nepřinesl též…
   Kolikrát jsem o tom přemýšlel, člověk měl tehdy plno malých radostí, když třeba sehnal čabajku, ledničku, boty…
   Byla taková obecná volnost, lidé byli odpočinutí, především psychicky..
   Nechci to glorifikovat, mělo to plno chyb, ale dehonestovat to také nemohu, byla to velká doba, možná jedna z největších v dějiných lidských.
   Jen s tím štěstím…nevím.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Samozřejmě, je to velký námět do diskuse, ale jsem do morku kosti přesvědčen, že do té doby, než bude mezi lidmi materiální spravedlnost, nebude ani rovnosti v právu, ani rovnost sociální. Na to nemusím být marxistou, abych toto pochopil. Ale marxismus byl první, kdo tuto zákonist odhalil a uceleně popsal. Někteří lidé právě v tom spatřují jakousi podobnost (ne-li přímo totožnost) s původním učením Ježíše Nazaretského.
    V marxismu nikde nenajdeme „teorie“ o rovnostářství, o sociální nivelizaci, o jakési společnosti, kde budou všichni lidé stejní, o unifikaci života a pod. nesmysly, kterými nás zásobují antikomunisté. Zato tam najdeme teorie o nespravedlivých výrobních vztazích, o vlivech způsobů výroby, o příčinách, důsledcích a souvislostech, o tom, jak soukromé vlastnictví VP rozděluje lidi na třídy a negativně působí na všechny oblasti života lidí a společnosti aj. Jen hlupák čte marxismus brýlemi starými 160 let a nedokáže odlišit myšlenky dobově tendenční od nadčasových a trvale platných.
    Jak jsem řekl: to, že byl M-L mnohdy nepochopen, zneužit anebo chybně realizován v praxi (navíc v podmínkách trvalého tlaku na jeho likvidaci vnitřními i zahraničními nepřáteli), že se socialismus budoval na neprozkoumané „zelené louce“, že zejména SSSR, který vznikal na zaostalém feudálním státu a byl po celou dobu jeho trvání vystaven neskutečně těžkým zkouškám ještě není důkazem, že M-L byl omylem a dnes již překonaným učením.

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No k tomu shánění – nedávno jsem o tom přemýšlela, To když jsem na ČT zahlídla Retro. Co všechno, vlastně nic, bylo/ nebylo, jak se stály fronty na kdeco , ale nevím. tedy jestli jsem měla štěstí či v načasování nebo co. Faktem je, že ve frontách jsme stáli jen dvakrát – a pokaždé celonoční – na zájezdy, jednou před CKM – na Itálii – co nevyšla, podruhé na Egypt – vyšel. Jinak toal. papír nebyl jen v 50 tých letech.
    Ale je fakt, že pro husu a med – se před vánoci jezdilo do Bratislavy Občas i pro maso /pro větší oslavy /- přece jen byli líp zásobení – nebo měli míň podpulťáků – nevím. Jinak ty tzv. úzkoprofilové – kupovalo se ,když se na ně narazilo,prostě – jako podle obrácené reklamy co běží “ kupovali jsme to co bylo a ne to, co už v domácnosti došlo, špajska byla velká. . Jjižní ovoce – před svátky bylo vždycky – jinak běžně stačilo ovoce domácí. Které bylo kvalitní – a byl ho dostatek – zavařovalo se nakládalo se , sušilo se. . Žádné podtržené a až cestou dozrávající a bez chuti.
    O auto jsme nestáli – ani by se nevyplatilo – protože trmácet se do Bulharska po vlastní ose – no fuj.
    Elektro zboží – bylo kvalitní třeba ETA gril ze 70 tých je ještě funkční – a když dosloužilo – koupilo se prostě nové. Z oblečení se kupovalo pouze prádlo , pánské obleky, boty a tašky. Vše ostatní se šilo, pletlo a háčkovalo doma – přesně na míru – látek a vlny bylo dost- vžd\ť jsme patřili mezi nejlepší výrobce s vývozem do anglie, a západ. . Texasky – pro nás byly jen to, co opravdu jsou – tedy pracovní oděv honáků – a to jsme nebyli.
    Tak nevím – žila jsem jinde – nebo co. Stejně – když to tak čtu – jak jsme to všechno stíhali – když jsme chodili do práce, hmm….

    To se mi líbí

 8. tata napsal:

  k TOMU tematu…….před pár dny jsem četl odkaz pravda o Sirské opozici…….nestačil jsem valit oči škoda že jsem si to neuložil……nejen že to je tak mnohočetná uskupení která by se v připadě vitěství nedohodli ALE STĚCH předložených faktu většina je defakto to samé nebo některé ještě radikálnější v šíření islámu………navic plno těchto bojovníků přešlo na stranu těch co nazýváme terorismus,hrozba.ISLAMSKÝ.STÁT………..proboha tak jak je možné že nas tak oblbují A ŽE SE PLNO LIDÍ NECHÁ.

  reakce na petrapavla jinde ale už je to tam nepřehledné.

  Ikdyž jsem si řekl je to marné nebot v techto debatách dostávám neustále palce dolu,ač fakta tomu neodpovidají holt plno lidí zajimá jen pocitový pohled……..nikoliv podaná fakta

  Petrpavel napsal:
  6.10.2015 (16:48)
  K diskusi na začátku, mimo vlákno.
  Přimělo mě to znova se podívat na výsledek voleb 2013. Jaké byly teoretické možnosti vládnutí (ČSSD – 50, ANO – 47, KSČM 33, TOP 26, ODS 16, Úsvit 14, KDU 14) ?

  Takže PETRPAVEL…………vysvětlete mi……….co mi vlastně vyčitáte…….třeba zde………

  Ale je to marný, je to marný, je to marný, viz včerejší „tata“ (a další i tady) – upozorňuje na pěkný článek na onom blogu („Snídaně v OSN“) a přitom ty kdo se tak přiblble chovají a tak přiblble podporují USA sám volí

  ………………………..proč VÁM NAKONEC VYJDE PODIV………sám volí …

  POMINME že jsem několikrát tyto udaje uvedl……….VY SAM JSTE TED rozebral možnosti…….a vyšlo VÁM naprosto stejné.jen jste uvedl trochu zmanipuloval ten dopad 3 bodu………pominul jste naprosto určité klady a zduraznil zapory které jsem nepopíral nikdy…………

  .ANO zahraniční politika jede defakto ve stejných kolejích…….jako kdyby vladla čistá pravice.
  Ano ve velkych zlodějnách a věcech co nás nazvedavají se nic moc nezmenilo.

  ovšem co není zasluhou jen čssd ale i ANO JE rozdil jak vedou tento stát…………nesmyslné škrty KALOUSKA co dusili ekonomiku……….dalo by se přirovnat……….že on šetřil i na krmivu,jako byste dával kravám podřadné krmení a chtěl aby dobře dojila.

  PŘI ROZBORU který jste učinil sám je jasné že to byla jediná varianta co měla naději………a skutečně dokládá že má ty faktory menšiho zla……….nepopírám že to v pohledu času prospívá hlavně BABIŠOVI………A NAOPAK čim dal lame vaz ČSSD.
  jenže mě je ČSSD UKRADENÁ A doufám že lidé v čssd jako Foldyna zvednou prapor nové skutečné levice……………..jenže zatím jiná varianta není…………že nevolím KSČM ……..ŽE NEJSEM fantasta jako VY A NEBIJU SE HRDĚ V PRSA ja ty přisluhovače USA nevolím///asi byste byl možná zklaman kdyby vládla KSČM a zjistil že defakto je to samé……..ale zde mužem jen spekulovat Vy věřit ja byt pesimista/////
  Takže holt jsem pragmatik a volím menší zlo………dukaz jste podal sám……….tak co mi proboha vyčitáte neustále………..uživejte si palce co nemají nic co dělat v pohledu faktu……….jsou jen vyjádřením flustrace,zklamaním s ČSSD………TO MÁM ZA SEBOU……….ANO taky bych se rád dočkal doby kdy budu volit že ta volba bude jasná volba dobra…………ted je jen volba at pravicového nebo levicového voliče volba bezradnosti a těžko hledatelného rozdilu toho menšího zla a to má lopata jako já jiné,živnostník ,iteligence,podnikatel ,každy to muže myt jinak.

  Ano pak je skupina jako VY……….volí jako podle nákeho principu morálky……..zde není možno dokázat jestli se nemýlíte že ta KSČM SE BUDE U KORITA chovat opravdu tak,já tomu nevěřim.
  JEN CO VÍM A MÁM POTVRZENO FAKTY,POČTY HLASU……….ta VAŠE VOLBA ale vtom realu je….že naopak jak bude ubyvat lidí jako já že ta ČSSD UŽ NEBUDE PŘEDSTAVOVAT to menší zlo..a nevznikne jiná opravdu levicová bude zde vladnout Babiš A NEVÍM OPRAVDU NEVÍM jestli až nebude ČSSD,to bude možne aby nevladl s kalouskem……..proto holt já volím ČSSD

  NO A TED ZaSE TY PALCE DOLU bez rozumného duvodu

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Tato, nebuďte z těch palců smutný, jako já nemám radost z těch nahoru.
   Jednoduše TADY je víc „komunisticky“ (snad každý pochopí jak to míním, ne že by šlo o blázny věřící v nějaký skutečný komunismus, s lidmi takovými jací jednoduše jsou a budou není možný, ale vždy myslím na M+L a na socialismus a jeho zásady, ne na jeho ne stoprocentně povedené realizace, ale přece jenom lepší než to co máme, tedy aspoň někam směřující, mír zachovávající, spravedlnost a rovnost zákonně vyžadující, lidskou důstojnost zachovávající atp., opakoval bych se …) orientovaných čtenářů.
   VOLBY zase dopadají a budou dopadat ve prospěch vás pragmatiků, takže jste určitě vy vítězem, já poraženým.
   V džugli vládne lev přestože bych to já přál někomu méně orientovanému na požírání svých sousedů. Ale je to tak v přírodě dáno. I u lidí. Právě proto mě mrzí, že jsem byl jedním z těch kdo snahu poměrně málo žravého, mírumilovného, jistoty dávajícího bývalého vládce podkopal (v počátku po 89, pak už ne, ale …) i svou podporou hyeny a vlka nastrčených staronovým vládcem lvem … Nikdo z nás není ten nejlepší. Jsme jenom chybující lidé.
   P.S. Vůbec to nemíním jízlivě, ale : jaký je rozdíl v pojímání vašeho, našeho, životního pocitu, naděje, štěstí, perspektivy (Strejda Olin o tom píše čast, i před chvílí) roste-li ekonomika, přesněji HDP (a pomineme-li že to je jenom statistika o které všichni víme co se o ní říká), o 3 procenta jako teď či o jedno procento jako za Kalouska?

   To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    Nemyslím, že ja tady víc „komunisticky“ orientovaných, spíš to vypadá, že je tady hodně naštvaných, kteří vidí, že ať dělají co dělají všechno jde stejně tou (někým) nalinkovanou cestou. Moje volba např. v posledních volbách byl poprvé od 89 KSČM, ale přesto si nemyslím, že tata nemá kus pravdy. Prostě tak, jak je to rozloženo, uvnitř i navenek, nikdo jiný nemá šanci, alespoň zatím. Nemyslím, že v ČSSD nejsou tací, kteří by se nám líbili víc než ti co tam momentálně jsou, ale je to asi tak maximum toho, co je možné. V současné situaci zřejmě maximum. Podívejte se na Fica, je odvážný o to nic, ale také jen ocaď pocaď. Zeman si rovněž troufá dost, ale má své hranice. Ona ta doba ještě nenazrála, ale co není může být. Pokud se to nedejbože nesesmekne někam, kde nechceme být nikdo z nás. A s tím menším zlem? To je tak, je to sousloví, které se tady povedlo některými dokonale zprofanovat, jenomže ono to tak skutečně je. Já tvrdím, že víc by nám momentálně neprošlo a když si představím knížete coby prezidenta, Kalouska ministrem financí, Němcouvou předsedkyní vlády atd., tak říkám, že to zlo je skutečně menší ne že ne.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Souhlas, situace ještě nenazrála. Nejhorší je dělat věci předčasně a přímo, když protivník, postupující zásadně sviňskými nepřímými metodami, právě hledá nějakého odbojníka, aby se na něj vrhl a vytvořil onen exemplární odstrašující případ. Nechceme snad být znovu Husity, když celé Evropě to došlo až o 100+ let později, ne ?

     Jako prezident Beneš nebyl zrovna morálním vzorem, byl to koneckonců socan, ale fakt je, že tím průserem druhé světové války jsme jako národ prokličkovali skvěle a zbavili se Němců, což by se jinak nepovedlo. Dovede si někdo představit, co by se dělo, kdyby tady zůstali ? Obsadili by totálně pohraničí, Brno, Jihlavu, Prahu a český venkov by dnes byl zamořen negry a kozomrdy, zcela programově pro likvidaci českého národa. To by byla ta „svoboda“ od které nás Sojůz zachránil, spolu s Benešem a dalšími.

     Nakonec proto na Beneše havloidi, kolaboranti a sudeťáci dodnes kydají špínu, kudy chodí. A parlament, který v té době nebyl ovládnut kolaboranty ještě přímo nebo se báli projevit, odhlasoval onen podivný zákon, zdánlivě bez příčiny, „Beneš se zasloužil o stát“ – stačí si vzpomenout jak už tenkrát pravdoláska řvala vzteky.

     Chci tím říci, že hodnotit, co se opravdu děje, co je dobře a co je špatně, a jaké to za pár let bude mít důsledky je složité až nemožné.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Sleduji ty dva mamlasy, Sobotku s Chovancem.
      Neříkají ani tak, ani onak, jsou ale paličatí a z těch protimuslimských nálad neustoupili.
      Nemám je rád, ale připadá mi,že jak se na ně kydá špína, že jsou to zbabělci a tyhle kecy, tak to je spíše vnitropolitický boj, než že by opravdu zradili.
      Však pro mě také není překvapením, když v těch „výzkumech“ ČSSD nějak extra neztrácí, lidé to vnímají asi spíše pozitivně.
      Za to pánbíčkáři, ODSáci a především TOPáci se motají na hranici zvolení, jakkoliv třeba ODSák hřmí proti migrantům, hřmí doma, venku s kůží na trh nejde.
      Sledovat politiku je zajímavé, někdy lidé jako by spíše cítili, než věděli…..
      Už jak se volil prezident to bylo vidět..
      Nemůžeme po lidech chtít, aby věděli, jak mnohdy čtu.
      Serou na politiku, mají svoje starosti…..ale, cítí.

      To se mi líbí

   • tata napsal:

    petřepavle
    jenže na to hlavní jste mi neodpověděl…………co mi teda stále předhazujete?

    .proč VÁM NAKONEC VYJDE PODIV………sám volí …

    nejsem smutný s palcu,jsem smutný že na dané argumenty vlastně jen okecávate……protože to co jste jako argumenty pojal……..jste jen potvrdil co pišu měsice a za co mi vždy vyčtete že je volím……….ač argumentujete že bod 3 byl jedině možný,realně

    VOLBY zase dopadají a budou dopadat ve prospěch vás pragmatiků, takže jste určitě vy vítězem, já poraženým.

    nezlobte se velký omyl……vite jsme všichni poražení,lidi co zde chodí se jen dohadují jestli je ČSSD TAK špatná jak tvrdite,nebo o malinko lepší jak tvrdim já………bohužel není volby……….ne volby vubec nedopadají pragmatikum jak tvrdite……….dopadali by kdyby jste mohl volit někoho co to zde uplně napraví……..a to bohužel není ani KSČM,TED VUBEC NEMYSLÍM její program,jestli by sním něco změnila ale to že nenazrála doba aby dostala šanci a myslím že ani tu šanci nedostane na to vleče za sebou kouli toho minulého.použiji větu jiného,my pragmatici jak mě nazývate jenom nechcem toto……

    citace………….Já tvrdím, že víc by nám momentálně neprošlo a když si představím knížete coby prezidenta, Kalouska ministrem financí, Němcouvou předsedkyní vlády atd., tak říkám, že to zlo je skutečně menší ne že ne.

    a to nák nemužete pochopit………….nebot nebyt lidí jako já ktery to ze sebezapřením hazej těm darebákům,nastala by situace citovaného,vždit jste to i argumentačně přiznal

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Je slušné odpovědět : už jsem vícekrát tady přiznal, že v 1992 jsem volil ODS (ne kvůli Klausovi,ale jemu navzdory) a proč. Osobně nelituji dodnes, svého jsem dosáhl, pro celou společnost to ale byl průšvih. Vadí mi i moje volba Špidlovy ČSSD, když nevyužil vítězství levice k vytvoření takové vlády. Ale kdo to měl před volbami (vyhrál jako snad jediný rozhodně televizní duel s Klausem) tušit? O odmítání komunistů socany nebylo slyšet. Za volbu Paroubkovy ČSSD poté se nestydím, naopak, myslím, že to bylo racionální rozhodování a vládl by, pokud by to bylo nutné pro levici, i „s marťany“, a vládl dobře. Po jeho odstranění už nemám jinou volbu než o jaké píši.
     Ale nadávat na ty které jsem volil a jít znova a znova …
     Myslíte si vážně, že prezident Zeman a předseda vlády Babiš (Němcová nepřicházela ve vládě ANO+TOP+ODS+KDU v úvahu) by navrhl a jmenoval Kalouska ministrem financí?Teď už by dávno stejně byla vláda jiná.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      akorát že VAŠE VOLBA znamená uplně to samé co moje,stim že moje volba VÁM umožnuje se hrdě byt v prsa a zemně dělat ……………Ale nadávat na ty které jsem volil a jít znova a znova …
      nebot když budem my také volit KSČM………..BUDE ZDE minimalně stejné bahno co kritizujete,podle mě je ted menší………..

      proboha……….Myslíte si vážně, že prezident Zeman a předseda vlády Babiš (Němcová nepřicházela ve vládě ANO+TOP+ODS+KDU v úvahu) by navrhl a jmenoval Kalouska ministrem financí?Teď už by dávno stejně byla vláda jiná.

      je nedustojné tímto argumentovat……jedno že by tam byli jiné osoby………ale rozhodoval by kalous co bude dělat jeho nominovaní………ale přesně je to vždy s VAŠIMI ARGUMENTY POSTRADAJÍ TEN zakladní fakt…………bez ČSSD………STEJNĚ U MOCI ksčm nebude……je usměvné jak odvadite s KOČKOU OD TOHO duležitého.

      To jest bez čssd zde není možno sestavit jinou vládu……….než pravicovou tak vo co gou

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       To je právě ta tragedie, že bez ČSSD, jenom tvářící se levicově, nejde sestavit vládu. Nechápu, že člověk říkající o sobě že je levičák, může volit TUTO Sobotkovu ČSSD blokujíc tak všechna levicová řešení.
       Ano, KSČM bez ČSSD nikdy u moci nebude neboť ČSSD nikdy s KSČM nebude chtít vládnout. Díky vám podobným nikdy nekončící kolotoč.
       Divíte se, že mě stesky skalních volyčů ČSSD na politiku ČSSD dráždí k nepříčetnosti?

       To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Nemáte pravdu v jednom tato a ani Petr Pavel myslím, byla tady možná koalice ČSSD, ANO a a Úsvit, ale to prostě právě ČSSD nepřipustila, Sobotka a spol., takže je to jasné. Sobotka a spol. jsou hajzlové, kteří už dopředu dali zelenou neskutečným podrazákům (až na 1 výjimku, kterou ovšem KDU promptně vypakovala mimo, Hovorku). Takže volit ČSSD s Vašimi názory je prostě nepochopitelné. A proto s vámi nesouhlasím.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    A co by se změnilo ,MUŽETE MÝT jiný pohed na usvit………ale skřípou VÁM fakta zaznamenala jste že se defakto usvit rozpadl,ale to hlavní by se nezmenilo,četla jste vubec proč je volím? tak to zopakuji…………….ABY ZDE S babišem nevládla top a ods……mužete mě vysvětlit………co se mění…..že by tam byl usvit…….jedinej rozdil že by možná byla možnost hledat napravu v cirkevních restytucich……….možná………

    ano nemusite sdilet muj nazor že vlada babiš,sobotka,belob je o kousek lepši než babiš,fiala,kalous………pak argumentujte na mé argumenty………ovšem argument že by tam byl usvit………nic nemění na tom že volim čssd…….protože okamura,usvit……….nemění to když nebudeme volit čssd……….vtom holt máte chybu.

    protože jadro této pře je nevolit ČSSD………TUDÍŽ když nebudu volit ČSSD,jediná možnost je volit KSČM……….TAKŽE SI TO SESUMÍRUJTE …………A VŠECHNY hlasy citace………Takže volit ČSSD s Vašimi názory je prostě nepochopitelné. A proto s vámi nesouhlasím.
    dobře dal jsem hlas KSČM A VŠICHNI CO VOLILI čssd také………takže

    ksčm 85 hlasu ANO – 47, , TOP 26, ODS 16, Úsvit 14, KDU 14) ?
    TUDIŽ……bud nové volby destabilizace,nejspíš ale ANO TOP ODS KDU
    takže co,?NÁK vám ty argumenty kulhají

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Žádná fakta neskřípou tato, jednak nikdo v dobách povolebních, těsně, nevěděl, že se Úsvit rozdělí, za druhé a podle Vás hlavní, Babiš by přece nevládl s ODS a TOP ne? A i kdyby to byl jediný rozdíl s Úsvitem ve vládě (a tichou podporou KSČM), tedy restituce, tak by to stálo za to, je to největší tunel na veřejné peníze v řádu skoro desítek let.
     ČSSD vykřikovala před volbami že se bude snažit s restitucemi něco udělat, co to nevím, to byste měl vědět Vy, Vy jste je volil, pokud bude ve vládě. Ale přitom již před volbami se netajila s tím, že by vzala KDU do vlády. Můžete mě vysvětlit jak to chtěla udělat s těmito podrazáky ve vládě? Vždyt to byla lež od samého počátku. To je jasné i mě, natož Sobotkovi. On blbý není, jen je to hajzl.
     Ano nevolit ČSSD je podle mého jediná cesta jak je donutit změnit politiku, zvláště po posledních volbách, kdy svými kecy podrazili mnoho lidí. Ale zřejmě Vám to pořád není dost.
     Argumenty nekulhají, protože by se musela ČSSD změnit po volebním debaklu. I tak to nebyla žádná sláva, to si přiznejme A jak by vypadalo vládnutí kdyby ČSSD utrpěla porážku nevíte ani Vy ani já. Ale je jasné, že ČSSD se ukázala jako trochu lepší TOP09, což tedy je opravdu smutné.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      odpověděla jste si sama………….Ale je jasné, že ČSSD se ukázala jako trochu lepší TOP09, což tedy je opravdu smutné.
      ANO PRO TEN ždibínek ji volím

      ano je to smutné………oproti VÁM jsem se stím vyrovnal že nemám jinou možnost,VY TO DEFAKTO POTVRZUJETE JEN to nechcete přiznat,bud zješitnosti aby jste neustale zduraznovala jak se mylím přitom VAŠE VOLBA VEDE K TOMU SAMÉMU,JEN si namlouváte že jste přece nevolila ty grazli……….ale jiná volba není

      PO pádu čssd co chcete by Babišovi NIC JINÉHO nezbyvalo.omyl já to psal a stěch indicií to bylo skorem jasné že to je jen další hajzlik,je zajimavé že ten vám nevadí,bohužel kočko dost často stejné prohřešky ,,u svych,,hdnotíte jinak ja nikoliv…..proto volím zatím čssd…….protože krom KSČM JSOU JEN HAJZLOVÉ A HAJZLICI…….ANO MUŽEM SE LIŠIT že co promě je hajzlík je pro VÁS JE HAJZL……NIC to ovšem nemění že obě naše volby vedou k stejnému…………..to že VY VTOMTO pohledu jste jako morálnější nevolíte hajzli………….protože skutečně zatím se jeví KSČM JAKO strana přijatelná……….ovšem tu jako morální volbu aby se dala považovat za rozumnou………VÁM umožnuje ta čast jako já kteří su uvědomují že přesto jsou to hajzlové potvrzují aspon to co přiznávate……………………..Ale je jasné, že ČSSD se ukázala jako trochu lepší TOP09, což tedy je opravdu smutné

      KDYŽ VAŠE MORALIZOVÁNÍ povede k pádu ČSSD A LIDI jako já už budou myt dost těch keců …jak je proboha mužete volit……….co nastane..???????????????

      jiná alternativa není jen kecáte o morálce a neumíte se podivat pravdě do očí levice je v pr… a je opravdu smutné že když padne ČSSD,JAK PÍŠETE……………..Ano nevolit ČSSD je podle mého jediná cesta jak je donutit změnit politiku, zvláště po posledních volbách, kdy svými kecy podrazili mnoho lidí. Ale zřejmě Vám to pořád není dost.

      ALE TO JE Z ŘIŠE SNŮ ,NENAZRÁL ČAS………ŽE NEVOLBA čssd se kouzelným proutkem změní politika,zvláště když ve vašem podaní ta čast zachrany má byt v usvitu….jste směšný ve své zaslepené nenávisti………jako že ten zloduch je vlastně čssd,když nebude bude změna………no nic musel bych se rozčilit nad tou hloupostí.

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       Neví m o tom že bych“ kecala“ o morálce a když Vy užíváte taková slova tak si myslím, že je asi na čase se s Vámi přestat snažit o nějakou diskuzi.
       Takže poslední moje slova: ano je jiná volba, nevolit ČSSD, aby se pokud možno změnili. Dokud je budou volit lidi jako Vy, tak se prostě nikdy nezmění a mně opravdu nestačí strana s takovými lidmi jako je Sobotka, dokonce ho považuji za horšího než Babiše, ten aspoň říká věci jakž takž na rovinu (je mně jasné, že žádný politik neříká úplnou pravdu ;)).
       Necítím nenávist k politickým stranám, jen k jednotlivcům,a ani to není přesné., ale Vaše útoky už mě nebaví, takže končím. Vy si namlouvejte, že Vaší volbou ČSSD třeba například přidá důchodcům 40 Kč, to je směšné, a Vy a Vám podobní to nevidíte. Hlavně že miliardy jdou na zbytečné věci, a to nemluvím o nynější uprchlické krizi, ale třeba o podpoře těch zbytečných studentů v Anglii, kam ta ropucha nedala ani korunu a ČSSD zvýšila podporu našeho státu. Je to jen zlomek, ale za ten zlomek by bylo určitě něco potřebnějšího.

       To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Ano, máte kočko pravdu, ta možnost tady byla, moje chyba. Vláda těchto tří subjektů, stojedenáctka jako vyšitá, dokonce navíc s tichou podporou KSČM. Důvod proč pravicové ANO a režimní ČSSD nešli do koalice s Úsvitem stejný : všimli jste si, že dokud byl pod vlivem Okamury hlasoval vždy s komunisty? Teď už máme koupené nové Černochovo LIDEM a to hlasuje s TOP a ODS. .

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     PETRPAVEL
     když si člověk pozorně přečte poslední reakci bez emocí,a bude posuzovat fakta………aniž si to uvědomujete dokladujete potvrzujete moje.
     Teď už máme koupené nové Černochovo LIDEM a to hlasuje s TOP a ODS. .
     JÁKÝ ASI ROZDIL BY BYL jit do toho s usvitem……….bohužel nepatříte s kočkou k lidem aby jste přiznali omyl……..to že se usvit rozpadl jen dokazuje co jsem si oněm myslel od začátku………..to jest jen populistické kecy…………přesto že potvrzujete jak usvit dopadl použivate ho jako argument jak je čssd spatná že sním nešla misto kdu………ach jo a ještě za jasné fopá VAM DAJÍ PALCE NAHORU………OPRAVDU MARNOST NAD MARNOST

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Ano tato, čtěte pozorně : „…dokud byl pod vlivem Okamury …“, „…teď už máme koupené Černochovce…“.
      Pokud by byli ve vládě asi by se Černochovci nesnadněji nechali koupit, a pokud nechali – co by se dalo dělat? Vládnout ofiko s KSČM, nebo nové volby. Špatné možnosti? Pro mě ne. Určitě lepší než to co sledujeme teď … a hlavně co ještě budeme sledovat do konce volebního období.

      To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Opravte mě jestli se mýlím, ale myslím dokonce že Okamurovi v jeho nové straně zůstali i bez vládnutí víc než potřební 4 poslanci nutní k stojedničkové většině.

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       PETRPAVEL
       vite trochu mě udivuje že mu ještě veřite,nevim jestli je to že fakta posuzujete jak VÁM ZAPADAJÍ na VAŠE TÉZE,NEBO JSTE NAJIVNÍ……..těch indicií že to je jen vyčuranek je celkem dost………každopádně fakta třidite zvláštním zpusobem i vtéto odpovědi jsou v reakci na mě vlastně protikady v logice.

       Ano tato, čtěte pozorně : „…dokud byl pod vlivem Okamury …“, „…teď už máme koupené Černochovce…“.
       vlastně uznávate mé argumenty
       aby jste další větou ten argument bagatelizoval
       a pokud nechali – co by se dalo dělat?

       dale aby jste defakto spekuloval spíš s nerealnou možností…….nebot v každé možnosti musí Byt BABIŠ………A TEN VYLUčuje naprosto jakokokoliv spoluvladnutí s KSČM

       Vládnout ofiko s KSČM,

       nebo podcenil že by nevadili nové volby………jak by asi dopadli trofám si řici že s posilením ANO……..KAŽDOPÁDNE BY NIC NEŘEŠILI

       Určitě lepší než to co sledujeme teď … a hlavně co ještě budeme sledovat do konce volebního období.

       ani náhodou projdete si kde se držite opravdových faktů to jest vysledek voleb…….a když použijete hlavu bez té vaší zarputilosti se osypat při slovu ČSSD

       MOHLI BY NASTAT JEN 4 možnosti
       1/…….naprosty pat a nemožnost vubec sestavit fungujicí vládu………katastrofa první velikosti,uplně to nejhorší pro všechny
       2/vitězství ano a jakž tak zachované hlasy pro ČSSD………TUDIŽ JEN to samé s alou odchylkou premier by byl BABIŠ…….NEUMÍM POSOUDIT JESTLI BY TO BYLO LEPŠI NEBO STEJNÉ ,myslím že defakto stejné
       3/vitěství ČSSD ROZLOŽENÍM sil by to bylo jen malé vitězství tudiž stejné jen ztrata mnoha měsicu,tudíž a to platí pro všechny varianty………destabilizace
       4/NAPROSTÁ PROHRA ČSSD,JEJÍ HLASY by dostalo KSČM……….ALE vladu by sestavoval BABIŠ……neměl by jinou možnost než s kdu a podle hlasu mnoho pod variant…opět by se ale nic nezměnilo pro to co chcete a kritizujete
       a omlouvám se je zde 5 varianta
       5/levicový voliči by rezignovali jako bezmocnost a pravicovy by dali ods,top…..opět široká paleta kombinací ale s jediným vysledkem.
       To jest naprosto se mylíte………že nové volby by něco zlepšili
       skuste na hypotéze na trochu realném základě vydedukovat že by nové volby něco řešili.

       BOHUŽEL SKOREM VŽDY POUŽÍVATE JEN SLOVA BEZ naznaku akceptovatelného faktu,když použijete fakta defakto přiznávate že mám pravdu……..skuste jedno argumentovat fakty o kterych budem polemizovat ale aspon na realném zakladu…..ze stoprocentní jistotou KSČM VLADU SESTAVOVAT ZATÍM NENÍ REALNÉ…..MOŽNÁ AŽ tyto vlady zemi přivedou na buben………jen malinká možnost je vitězství komunistu ale tam by musela figurovat i ČSSD……….BEZ čssd to nejde

       TAKŽE PROSIM NASTINTE JAK BY nové volby mohli přinest změnu k lepšimu fakta ne fatasmagoriii

       To se mi líbí

 9. jaa napsal:

  Já bych spíš – jestli by se ten název neměl změnit… Když jsem si tak procházela „výherce“ … – těch kdo se o mír zasloužili aby člověk pohledal se svíčkou v pravé poledne…

  To se mi líbí

 10. kchodl napsal:

  Za pár let k tomu dojde, AH bude největší Germán 20. století a tak dále. Jako mají dnes žabožrouti Napoleona.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Pro Germána je, jen to neřekne nahlas. Zatím.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Hitler je kontraverzní osoba, když se na něj podíváme bez emocí.
   Dokázal i několik velice pozitivních kousků, byl odvážný a dobrý politik.
   Zesměšnil neomylné koloniální politiky, přímo si s nimi vytřel prdel.
   Co udělal, se nabízelo, ale nikdo si toho ve své blbosti vůbec nevšiml a pokud ano, tak mu zavřeli hubu.
   Nevím, jestli se měl narodit, protože jako píšu, že myšlenka M-L byla vznešená a veliká, tak i Hitler měl myšlenku velikou, a pro Němce jistě i vznešenou, za kterou stálo za to zemřít.
   Jenže Němci jsou Němci, velké myšlenky se nehodí pro tenhle národ, za Napoleonem byla jeho ústava a rušení inkvizice, byl to člověk spíše pokrokový, nebo jak to nazvat.
   Ale za Hitlerem byla jen krev,smrt a zmar.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Je to tak, některé národy, státy, nehodí se pro velké myšlenky. Nehodilo se feudální carské Rusko pro myšlenky M.-L., nehodily se USA pro šlechetného Lincolna, chtěl ochránit černochy na jihu, vyvolal tím jednu z nejhroznějších válek, a výsledek?
    Cituji z knihy „Z cest po Americe“ vydané 1934 ( ! ) českým politikem a novinářem Sokolem -Tůmou :
    „…Byla ovšem ještě jiná příčina : rozšíření državy Spojených států, ale za volnost člověka šly bataliony do války osvobozovací.
    A dnes – otroctví jeho pominulo. Odvislost přestala. Černoch není věcí, není majetkem. je volný, svobodný.
    Když v roce 1865 začala osvobozovací válka, tento černoch jako by tušil budoucnost svoji – bojoval v řadách – proti osvobozovatelům.
    Tenkrát, dokud byl otrokem, byl věcí a měl cenu majetku, nestaral se o zítřek, ale vlastník se staral o něho, zejména o jeho zdraví a uchování. Otroctví své necítil. Dnes je volným, svobodným a nikdo se o něj nestará – ach, ano, o jeho vyhlazení – a otrokem poměrů, psancem, kulim, zvěří, černou zvěří, na niž dovolen i hon, zůstal podnes. Rozdíl je v tom, že dříve otroctví své necítil – dnes moderní otroctví ho snižuje před vlastním nitrem a hodností člověka a rovnocenností lidskou…“.
    Nepřipomíná vám to naše „osvobození“ po 1989, Balkánu po 2000, a „osvobození“ Iráčanů, Libyjců, Egypťanů, Syřanů … arabským jarem …?

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Popravdě netuším, co onen politik a novinář myslí válkou osvobozovací, ale pokud tím Sokol – Tůma snad myslel americkou občanskou válku, pak měl zřejmě poněkud mylné informace i o době jejího začátku.
     K zjevně oblíbené legendě o tom, jak otrok své otroctví necítil a bojoval za jeho zachování, vás odkážu na diskuzi, kde tutéž tezi vytáhl nick Jiří:
     https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/04/15/president-ideal/
     Přidám jen dvě další informace: volební program republikánů a Lincolna zahrnoval konec rozšiřování otroctví, (v nově přijímaných teritoriích Unie by otroctví nebylo přípustné) ochranná cla a rychlé udělování amerického státního občanství přistěhovalcům, kteří byli žádanou pracovní silou. O celkovém zrušení otroctví ani píp. Ostatně i deklaraci o zrušení otroctví (s platností od 1.ledna 1863) Lincoln oznámil až koncem roku 1862, po roce války, v době, kdy to na vypadalo spíše na potvrzení rozpadu Unie a Sever zoufale hledal generály schopné dělat hned dvě věci najednou – bojovat i vítězit.
     O tom, že linie US občanské války nevedly jenom podle postoje k otroctví, svědčí to, že součástí Unie zůstaly čtyři „otrokářské“ státy: Maryland, Kentucky, Delaware a Missouri.
     Občas si přeji mít božskou moc a hodil by se nějaký bůh se specializací na drsné žertíky – vybavit pana Sokola – Tůmu černou kůží a přesunout ho na nějakou americkou plantáž před rokem 1860 by mi připadalo jako přiměřená forma výuky na téma pociťování otroctví a péče vlastníků o majetek.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Ano, je to pouštění se na tenký led, debatovat o tom co jsme nemohli zažít, co máme vyčtené, co si mohl myslet černoch před stopadesáti léty… Jen jsem citoval jeden pohled hovící mému pohledu na tehdejší i současnou americkou politiku. Vyhnu se, věren své porušené zásadě nekomentovat nezažité, tomu pro příště.

      To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Přesně tak.

    Napoleon byl génius, kdežto Áda byl vypatlanec bez rozumu, jen intuitivní psychopatický hazardér a packal. Také možná proto prokličkoval až nahoru, protože nikoho chytrého a schopného by si tam bankéři a tehdejší „majitelé světa“ nepustili. A on jim ve finále, když se chopil moci, udělal podraz, to je celé.

    Proto také, po Napoleonovi – kromě vymlácené Francie bez několika ročníků mužů – zůstalo jen dobré, ale po Hitlerovi jen zkáza a svět v troskách.

    Napoleon proti tomu podporoval vědu, zařízl katolíky a inkvizici, vyřešil všechny ty revoluční blázny, založil francouzskou akademii věd, egyptologii a moderní archeologii – vlastně mnoho vědních oborů, mnoho výzkumných ústavů, lékařských organizací a tak dále a dále. Také podstatně reformoval celou francouzskou armádu a průmysl, zavedl centrální normy a míry, úplně ve všem, počínaje dělostřelectvem – to měli žabožrouti nejlepší na světě – a po nich Rusové, protože ti na frantíkách doslova kulturně viseli – většina šlechty a vzdělanců v Rusku mluvila francouzsky, jejich vědci a státní správa studovali ve Francii a tak dále.

    Napoleon vymyslel kromě jiného i pojištění, zaváděl důchody a tak dále – i když to dovedl do plošného systému až Bismarck.

    Také Napoleonská vojska nikde nepálila krajinu a nevraždila civilisty, naopak, měli jako jediná armáda (první po husitech) vlastní zásobování a logistiku, nežili „z krajiny“, nerekvírovali, ale vše poctivě platili zlatem. Průchod francouzské armády znamenal pokrok, spustil všude buržoazní revoluci a předznamenal onen revoluční rok 1848, kdy konečně padla hlavní rezidua feudalismu. Ideály té francouzské revoluce nebyly prostě v té době jen prázdná slova.

    Je velmi zajímavé, jak moc byla podobná Napoleonská a husitská taktika a organizace, včetně řádů vojska, logistiky, …

    Srovnávat Napoleona a Hitlera je prostě srovnání nesrovnatelného.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Přesně tak …

     To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Nevím tak do detailů co Napoleon dokázal, ale rozhodně byl mnohem chytřejší než Hitler a moc se mě nelíbí vittovo neustálé, dá se říct, obdivování fašismu a nacismu.Jistě dělá to dost, podle něho, nenápadně. Vitto napište to na rovinu, jako jiný zdejší obdivovaný, někým, přispěvatel. Ten by věšel své odpůrce, tak to napište, nebo že by ne?

     To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Tak, jako se znemožnili tehdejší tzv. demokratičtí politici v době získávání moci a nástupu AH k moci sami tím, jak konali nebo nekonali, tak se zdiskreditovali v posledních dekádách nejen zde, ale po celém světě stejně se zvoucí persony.
    Politik je dnes vlastně servisním „zaměstnancem“ bankovního sektoru a korporací, nic víc. Jeho úkolem je zajistit legislativní přípravu a prosazení kroků nezbytných k dosažení finančně – korporátních cílů – pokud by nastaly komplikace , musí takové persony zajistit v součinnosti s represívními složkami odpovídající pořádek, prostředí.
    Za vzestupem AH je především neschopnost, hladovost a zbabělost nejen neměckých politiků.
    Přidejme k tomu frustraci z právě prohrané/neprohrané ( na bojišti plichta ) války brané jako zrada, dopad hospodářských těžkostí včetně tvrdých reparací, neschopnost politiků jakoli konat v zájmu vlastního obyvatelstva vlasti, atd…
    Svoji roli hrály samozřejmě i zájmy německého velkoprůmyslu. A zamlčovaný fakt, že AH byl pro všechny mnohem přijatelnější, než jakákoli levice – strach z levice byl tak silný, že demokraté nemrkli okem a humanitárně podškrtli nejen Mnichov v naději, že si AH nějak později nakloní a společně se vypořádají s tehdejším SSSR.
    To, že AH jen dokázal, jak je král nahý ( myšleni všichni tehdejší šašci- pardon, demokratičtí politici ) nebylo jeho vinou, ale vrozeným diletantstvím, a vrozenou neschopností oněch demokratů řešit problém – nepřipomíná Vám to něco ??? Nepřipomíná Vám to třena místní zmetky, jejichž jedinou snahou je rozkrást a zplundovat veřejné, zabezpečit sebe, rodinu a sponzory na co nejdelší dobu z veřejného ???
    Navíc nakrmil národ, dal mu práci, dovolenou, děti chodily do školy a jezdily na tábory ( i když rodiče třeba byli bohužel dozorci v KT ), vrátil obyvatelstvu hrdost na svůj národ – proč by pro něj neudělali cokoli ???
    Jediný, komu to dodnes není jasné je sluníčkář a blbě žvanící politik.
    Žvásty o odpovědnosti voličům, atd. – to je k smíchu hodně dlouho, a popravdě byla ona zodpovědnost vymahatelná mnohem lépe za minulého režimu – ač se to může zdát nebo znít divné.
    Napoleon byl naprosto jiná klasa, to je podstatně rozsáhlejší téma, a dobře to níže shrnul Kchodl.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     A zbrklým odesláním jsem nezmínil rozsáhlou represivní část jeho NSDAP , která případným odpůrcům ( včetně nemilosrdných čistek ve vlastní partaji )masívně demonstrovala, co je čeká – což se začalo s přibývajícími volebními úspěchy plnit …

     To se mi líbí

 11. Slim napsal:

  Zdá se, že se střílelo z íránských vod. (Něz. gazeta)

  «Если отталкиваться от цифр, которые озвучены (1500 км), то обстрел мог вестись из южной части Каспийского моря, – сказал «НГ» кандидат юридических наук, специалист по международному праву Алексей Мельцов. – Каспий является внутренним морем, а потому его территория поделена в равных долях между государствами, и можно предположить, что корабли находились в водах Ирана. Россия сейчас находится в негласном политическом союзе с Ираном, Ирак также активно сотрудничает с Москвой, не случайно именно в Багдаде открыт информационный центр по борьбе с ИГ.
  Поэтому, я полагаю, проблем с Ираном и Ираком не возникнет: любой инцидент (если ракета вдруг упадет на территорию одного из перечисленных государств. – «НГ») будет иметь политическое решение, рассматриваться на основе соглашений между странами. Конечно, в этом случае поднимается политический шум, но это будет исключительно шум. Стрелять по базам боевиков можно было бы из акватории Черного моря, но тогда возникает проблема с Турцией, которая нетерпима и к курдам, сражающимся с ИГ, и к Асаду лично».

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ale kdepak. „Nězavisimaja gazěta“ je přece pátá kolona, to je takový americký Fámyzdat, vycházející v Moskvě. V Rusku je tenhle plátek leda pro smích.

   Jediné, co je na článku pravdivé, že rakety letěly přes Írán a Irák, s jejich vědomím, takže kdyby nějaká spadla, mezinárodně by z toho nic nebylo. Při palbě z Černého moře by museli střílet přes Turecko, což je něco jiného. Stejně dobře mohli střílet přímo od pobřeží Sýrie ze Středozemního moře, ruských lodí je tam hafo. Třeba křižník Moskva a celá jeho podpůrná skupina.

   Podle všeho jedním z důvodů byla propaganda, aby i těm nejpitomějším v americké televizi ukázali, že mají také tyhle hračky – mají je samozřejmě stejně dlouho jako Amíci – a funguje jim to excelentně. Musí se těch raket nějak zbavit, když jim dochází životnost, lepší je to odpálit než draze delaborovat.

   Rusové zdaleka nenasazují ty skutečně moderní věci, je to pořád „opičí konflikt“ třetí úrovně, takže ukazovat tyhle vyspělé věci je velká pitomost – radiorozvědka druhé strany pečlivě nahrává všechna spektra a tak dále. Takhle idiotsky Amíci na žádost politiků použili v Iráku strategický bombardér B-2, úplně zbytečně – a výsledek je, že tím vyhodili celý program B-2 za mnoho miliard dolarů do kanálu, protože Rusové si to důkladně oměřili a už mají protiopatření, takže na původní strategické bombardování „den poté“ je B-2 už nepoužitelný.

   Dá se očekávat, že z PR důvodů Rusové odpálí ještě pár těch křídlatých střel z dálkových bombardérů, třeba až z Ruska, v rámci nějakého cvičení. Už tyhle rakety, co použili z lodí, mají dolet ~2500 km, ale ty další, původně strategické typy, až 4000-5000 km. Před mnoha lety staré typy nahrazovali „stealth“ variantami, takže toho 2 generace starého mají plné sklady – a před časem na to dávali místo jaderných náloží obyčejné konvenční. Dnes přichází do výzbroje poslední generace, která je už – v části letu – hypersonická, ale to je pochopitelně nasazeno jen jako strategické zbraně, s jadernými hlavicemi a tajné natolik, že o tom jsou známy jen velmi kusé informace.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Bylo jasné, že americká propaganda se na ty křižující střely vhrne a bude to ruské PR narušovat – například tím, že „stříleli z íránských vod“ nebo „polovina střel havarovala v Íránu nebo Iráku“. A prohlašovat to za ruský šrot a tak dále.

    A skutečně – první případ cituje Slim, druhý před chvílí CNN – ti tvrdí, že 4 střely z odpálených havarovaly v Íránu. Samozřejmě to není pravda, celá věc byla dána na internet včetně všech zásahů cílů. Rusové mají nad Sýrií nepřetržitě celá hejna UAV a družice a všechno do detailu ukazují.

    CNN prostě lže, od ní to publikuje hned „Gazeta.ru“, což je další kolaborantský projekt 5. kolony v Rusku, založený po tom, kdy se „Nězavisimaja Gazěta“ už zcela odkopala a znemožnila. Pak to hned jde přes rádio „Svoboda/Hlas Ameriky“ a do Reuters. Klasika.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Všechny scénáře, které jste předpověděl, se vyplnily 🙂 … Místní poskoci a vrtichvosti poskakují přesně podle Vašich předpokladů …

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      To není nic divného, je do nich „vidět jak do kozy“.

      Obzvláště zábavní jsou Amíci, protože průměrný Američan si myslel, že křídlaté rakety mají jen oni a možná Britové a Frantíci – nějaké zastaralé. Že to mají i Rusáci je pro něj novinka formátu vypuštění Sputniku.

      Ačkoliv to Rusové samozřejmě mají zhruba od stejné doby jako Amíci, vlastně Sovětčíci s konceptem křídlatých manévrujících střel byli úplně první – už koncem 40. let.

      Protože propaganda Amíky udržuje v domnění, že Rusko je zaostalá země, kde je všechno v rozkladu, řídí to sám diktátor Putin a jinak tam žádní politici nejsou – kromě Němcova, kterého nechal Putin zastřelit. Tahle podivná pohádka zrovna dostala ránu na solar, takže CNN, Fox, CBS, … musí rychle záplatovat.

      Poslední vývoj je, že v Íránu objevili nějakou ohořelou jámu, nejspíš od nějakého ohniště, a to teď ukazují jako místo zřícení ruské střely. Ohromná prdel. 🙂

      Americký divák nechápe, jak je možné, že Rusové mají i vyspělé stíhačky, že také umí přesně bombardovat – přestože televize pořád dokola zdůrazňují, jak Rusové bombardují nepřesnými „hloupými železnými bombami“ – takže to padá na civilisty. A teď dokonce něco jako Tomahawky. Nevědí to i mnozí kongresmani, požadující po USAF aby ty Rusáky prostě sestřelili z oblohy.

      Ale pořád to je lepší než v 90. letech, to jsem jednou na amatérském letišti vysvětloval, že angličtina není můj rodný jazyk, ani španělština – maník co měl službu na věži si myslel, že po celém světe se mluví vlastně anglicky, mimo Mexika tedy. Že všechny ostatní jazyky jsou jen nějakou primitivnější formou angličtiny. To se může stát jen tam.

      To se mi líbí

      • Minorita napsal:

       Popravdě si o Amících myslím své, a nic pěkného to není – myšlen tím je nejen běžný občan. Jejich děsivá sebestřednost, arogance kombinovaná s omezeností a téměř svatým přesvědčením o své výlučnosti, jedinečnosti a nedostižnosti + automatickému právu na nadspotřebu , je notoricky známá a k pláči.
       Je to o to zajímavější, že dlouhá desetiletí stahují mozky z celého světa a samozřejmě je nepodezřívám z blbosti en bloc – naopak je tam ohromný intelektuální potenciál, ale takový neotesaný …
       Pro mne to není novinka, a souhlasím s Vámi. Ale prochází jim to, v posledních více než 25-ti letech jako po másle, jako malému frackovi, který má vše na co si ukáže.
       O jejich propagandě a stylu nemám nejmenších iluzí – dokážou realizovat a šířit takové zvratky, až se jeden diví ( úroveň odpovídá us konzumentovi ) – teda tady v Evropě, ale s pokračující zvyšující se mírou obecné debilizace, korupce a radikalizace jsou za vydatné pomoci domácí x-té kolony kolaborantů úspěšní více, než by bylo záhodno.
       Doslova živou vodou pro megapropagandu bylo odstranění překážek v tzv. křížovém vlastnictví sdělovacích prostředků za louží – de fakto to probíhalo jako součást „deregulace“. To, kolik té vzývané „svobody“ tam v médiích vlastně je, nemá cenu zdůrazňovat – lžou, mystifikují, manipulují a fabulují v jejich rozměrech – jen na rozdíl od české odrůdy nemusí provádět rektální alpinismus vůči jiné zemi , vystačí si dokonale sami.
       Popravdě jsem tamní kraje nenavštívil ( bohužel ), nemám tedy zažito in natura tamní zvyky, atmosféru, atd. Vycházím tedy z toho, co předvádí, co tvoří, píší , jak jednají, nemohu přidat historku k dobrému 🙂 .
       O tom, že si kluci na west straně myslí, že jsme banda zaostalých lemplů a pralidí vím zase ze svého oboru , když sem zhruba před 20-ti lety napochodovalo jisté west konsorcium co by zachránce.

       To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Novaja gazeta

     To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Mne by zajímalo, když mají amíci takové možnosti sledování – jak to, že ty střely nezaregistrolali, popř. nevarovali – vždyt z Kaspiku se zajižďkou – je to dálka a i když je rychlost aasi velká – přece jen to muselo nějako dobu trvat….Tak proč ten zcela evidentní šok – že se trefili —a jak přesně…..

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Tyhle křídlaté střely jsou vlastně taková automatická trysková letadla, letící podzvukovou rychlostí v rozmezí 600-1100 km/h v malé výšce. Říká se tomu „křižující střela“, což je z amerického označení, Rusové tomu říkali původně – protože to měli první – „manévrující letounová střela“. Odpaluje se to jako raketa, kolmo nahoru, protože to má startovací raketový motor, který to vynese pár set metrů vysoko, pak ten startovací motor upadne, vyklopí se křídla a nahodí se malý tryskový motor, který to má v sobě.

     K cíli to letí dlouho – těch 1500 km muselo trvat hodinu a půl až dvě hodiny.

     Ale sledovat to není jednoduché, protože je to malé – délka téhle ruské je přes 6m, průměr necelý metr a krátká křídla. Motor má malý výkon, je relativně tichý a nemá velkou tepelnou stopu. Ani na radaru to není moc vidět, protože to je zkonstruované, aby to odráželo co nejmíň paprsků – no a je to malé. A hlavně to letí moc nízko, pod paprsky vyhledávacích radarů.

     Neustále to manévruje, oblétá kopce, vyhýbá se to radarovým stanovištím a obraně, jejichž polohu má v sobě naprogramovanou nebo ji zjistí pasivními čidly (přijímači).
     Z vesmíru nebo vysoko letících letadel a dronů to také vidět moc není – tepelná i radarová stopa je malá.

     Letí to co nejníže, obvykle těsně nad stromy a domy, čím níže tím lépe. Aby se to vyhnulo barákům, stromům, drátům vysokého napětí, komínům, … , je nutné mít krajinu přesně zmapovanou průzkumným radarem z vesmíru. Střela má před odpalem v sobě tu mapu uloženou do počítače, během letu nevysílá ani nekomunikuje, aby se neprozradila.

     Nutnost mít ty přesné mapy je ten důvod, proč to mají – pro velké vzdálenosti – jen USA a Rusko, protože nikdo jiný nebyl schopen dostat do vesmíru radarové mapovací satelity – to není sranda, takový satelit musí mít velký výkon radaru a to zase nejde krmit slunečními panely, je nutné vynést do vesmíru jaderný zdroj elektřiny.

     Dnes sice už existují pokročilá pasivní čidla – hlavně infra a termovize, takže střela „vidí“ kam letí a dnešní počítač ve střele podle toho může pilotovat, ale ty radarem získané kosmické mapy nic nenahradí.

     Orientuje se to také podle kosmické navigace, GPS/Glonass, některé (strategické) typy umí i podle hvězd. A všechny mají ještě nezávislý INS (inerciální navigační systém), který nepotřebuje nic zvenčí, takže je to odolné proti rušení. Ten ovšem není tak přesný, takže na tak dlouhém letu se musí dorovnávat podle něčeho – třeba podle GPS/Glonass, podle hvězd nebo opticky/radarově podle krajiny a objektů, trasování známých vysílačů (třeba radia televize).

     Obrana proti tomu není vůbec jednoduchá – je nutné mít všude na možných příletových trasách rozmístěné PVO raketové a dělostřelecké automatické systémy pro minimální výšky. A ty moderní střely mají v sobě také výstražné přijímače radarů, takže jak je zachytí obranný systém, střely odpalují falešné cíle, spouští rušící vysílače, …

     Zkrátka, Amíci o tom nevěděli, dokud to nebouchlo v cíli.

     To se mi líbí

 12. Alena napsal:

  to je ten správný, sluníčkovský a multikulti postoj. Od toho se musíme učit

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   tedy to koukám,od osoby,která do morku kosti nenávidí západní svět bych neočekával,že si sedne do něčeho takového jako je mercedes,ale do něčeho co se vyrábí v Indii.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Bacha, ta sámá automobilka vyrábí ( neb vlastní značku ) i toto 🙂 …

    http://www.jaguar.cz/jaguar-range/xj/xj_gallery.html

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Výsměch vůbec není na místě, tohle malý žlutý Tata je v podstatě moderní ekvivalent Fiátků, Renaultů, Citroenů, VW Brouků, … z 50. a 60. let. Maximálně jednoduché, úsporné autíčko, dostačující pro 4-člennou rodinku nebo krátké cesty. Takový „Maluch“ (polský Fiat 126p) z Indie.

    Dokonce i bezpečnostně je to o hodně lepší než tehdejší auta.
    To jen v EU máme idiotská omezení, takže třeba různá ta „mini“ nebo dokonce „mopedauta“ pro náctileté stojí 400 tisíc korun, zatímco tohle Tata vyjde na 40 tisíc korun. Kdyby to tady povolili, bude jich tady za chvíli jezdit milion.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     Kchodle,
     to nebyl výsměch nad modelem Tata Nano,ale údiv nad tím,že ten člověk nemá kopřivku z toho ježdění Mercedesem.
     K jeho názorům by se hodilo Nano,vyráběné v Indii,pravděpodobně místními zaměstnanci a pro místní trh,daleko lépe.

     S tou bezpečností pochybuji,o milionu prodaných pochybuji dvojnásob.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Hm, to je typické pomlouvání. Takové video s „kácením“ na stranu v zatáčce lze najít téměř ke každému autu, například ony mini velkoprostorové mercedesy (protože mercedes nemám rád, nikdy jsem si to nekoupil, tak nevím tu řadu, nesleduji to) s tím měly velký problém – protože to většinou řídili nezkušení řidiči – vetšinou řidičky.

      Viděl jste někdy ta dnešní „mini“ nebo dětská „mopedauta“ ? Nepochybuji o tom, že kdyby tady na trhu bylo auto jako Tata Nano, za cenu do 50 tisíc, prodalo by se jich velmi mnoho. Na nákupy, pojíždění mezi vesnicí a městečkem, cesty do školy pro mladé od 15-20-ti let … je to každopádně bezpečnější než moped nebo motorka, něco málo to uveze a neprší na Vás.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       třída A,losí test v roce 1997,vyřešeno zavedením ESP.
       Nezpochybňuji,že s losími testy mívají auta problémy,ale u Nano to nebyl losí test.
       Není důvod pomlouvat nějaké auto,které se na kontinentu neprodává,ani slovenský prodejce tento typ nemá v nabídce.

       Stále budu pochybovat o tom,že by to lidé byli ochotni kupovat,ostatně,s těmi prodeji tohoto modelu je to špatné i v Indii.

       „Zklamání s minivozem přišlo zejména proto, že získal v Indii nežádoucí stigma. „Nikdo v něm nechtěl být spatřen. Všichni se báli, že by si o nich sousedé mohli myslet, že nemají peníze,“

       Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nejlevnejsi-auto-sveta-nikdo-nechce-1168597#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Jo, „losí test“, třída A.

       Zbývá dodat, kolik asi ono „nežádoucí stigma“ Tata Nano a ostatních minivozů a malých vozů ostatní prodejce stálo v PR a propagandě. Nakonec, takhle bulíkují i lidi tady – pojmy „nižší střední třída“, „střední třída“, „vyšší střední třída“ tady poletovaly v 90. letech jak motýlci, ustalo to až poslední dobou. Člověk měl pocit, že se vrátil v čase do viktoriánské Anglie.

       Nyní se zase jinou grupou pošahanců propagují ty minivozy a eko-elektro auta (která eko nejsou v žádném případě).

       Nejzábavnější jsou ta dětská mopedauta, totálně předražená móda – stačí se podívat u některých těch „elitních“ gymnázií. Hlavně výrobce Aixam:
       http://www.aixam.cz/cenik-p4.html

       Nepochybuji, že zákazníka by si Tata Nano našlo i u nás, po vesnicích a městečkách. Pro dojetí pár kilometrů na nákup je to mnohem lepší než moped za stejné peníze. Autíčko pro okresky.

       Ale to samozřejmě ostatní automobilové korporace nedopustí. Tedy ne dnes.

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       ceník Aixam mi vyrazil dech,na silnici jsem tohoto cvrčka ještě neviděl.
       Jestli po tomto omladina touží více jak po nějakém skútru tak to má v hlavě nějaké pomotané.

       Kchodle,ale myslím si,stále si to myslím,že i kdyby se tady Nano prodávalo,že by to úspěch nebyl,v ojetinách do 50tisíc je výběr dostatečně veliký,nehledě na to,že i ta cena Nano už je vyšší cca o 50%.
       Za ty prachy si rozumně uvažující kupující může vybrat ze stovek jedničkových fabií a bude mít luxusní vozidlo s nesrovnatelně vyšší bezpečnostní.
       Tak bych alespoň postupoval já,ale mohu se mýlit,to je možné.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Jenže Nano patří mezi nízkoobjemové, které mohou řídit místo pionýra. A to v bazarech nekoupíte. Tam už musí být regulérní „béčko“ tedy od 18ti.

        To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       pane Bavore,
       nízkoobjemové možná,ale od 15let se může řídit pouze toto:

       „Řidičský průkaz na motocykl ,3kolová motor.vozidla a 4kolová mot.vozidla(4kol.voz.musí mít max. hmotnost 350 kg) s konstrukční rychlostí do 45km/h,s obsahem motoru max 50ccm nebo s výkonem elektr.motoru s výkonem do 4 KW“

       Nano má maximálku 105km/h a váhu 600kg

       To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No to je hovado….
   Bezcharakterní člověk-
   Je umělec, nemá peníze…..a tuhle performaci dělal z lásky k cigošům, to mu tak žeru.
   Měli mu propíchat gumy…
   Už proto, že většinu těch Cikánů přivedl kvůli svému exhibicionismu do trapné situace.
   Také se domnívám, že má sklony k homosexualistě a tohle je určitá cesta k uspokojení, schválně si všiměte, jaké jsou ty jiné performace.

   To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Vauu, to je na Kinedril … Taková soft obdoba jistých Pussy R … 🙂

   To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Hooodně divnej gadžo.

   To se mi líbí

 13. peter. napsal:

  Karel Čapek,politikům(1925)
  Ten chlap musel byť jasnovidec.
  http://globalmagazin.sk/karel-capek-politikum/

  To se mi líbí

 14. tata napsal:

  NO RADŠI NO KOMENT———-on nemuže byt při smyslech,všimli jste si jak to vadilo i těm co obdivuje,to dalo hodně přemáhání to dokoukat……..to má byt ta nadsázka jak to většinou vysvětluje jeho kamarád

  To se mi líbí

 15. kočka šklíba napsal:

  Ano pane Jírovče, vysvětlete nám , xenofobům a rasistům, co tím Kohout chtěl říci, ptz to co tam říká se vůbec, ve vztahu k Cikánům, nezakládá na pravdě, podle mého samozřejmě. Děkuji.

  To se mi líbí

 16. Strejda Olin napsal:

  Starosta obce Hardheim (4600 obyv.) v německém B-W, kde je asi tisíc uprchlíků, vydal na základě zkušeností a stížností občanů leták s pravidly slušného chování (udržovat čistotu na veřejných toaletách, nevykonávat potřebu v parcích, zahradách a ulicích, nerozbalovat před zaplacením zboží v supermaketu aj.). To údajně vyvolalo v Německu pozdvižení a prý to přiživuje rasismus. Chápete tu zrůdnost korektního multikulturalismu, pomatených sluníčkářů a pseudohumanistů? Pozdvižení a rasismus nevyvolává přítomnost ilegálních imigrantů a jejich zcela nekulturní, pro Němce nepřijatelné primitivní chování, ale to, že někdo volá po dodržování zákonů a pořádku!!!
  To, jak naprostá většina politiků, eurohujerů, mediálních žoldáků, veškerého rozumu zbavených multikulturalistů a jim spřízněných hovad (ne)reaguje na okupaci EU, je naprosté obracení všech právních, zákonných, sociálních, kulturních, politických a demokratických hodnot „staré“ Evropy vzhůru nohama. VŠICHNI zastánci politiky, kterou v této záležitosti reprezentuje Merkelová, jsou zločinci a vlastizrádci, vedoucí země EU do chaosu, anarchie, bídy a katastrofy netušených rozměrů.
  Ústavami garantované principy demokracie jsou najednou prázdnými slovy, cáry papíru, kterými si ani nelze vytřít… Až sem nás dovedla touha patřit k Západu 😦

  To se mi líbí

 17. kočka šklíba napsal:

  Jo a tato ještě něco, neodpověděl jste na restituce a ČSSD. Tak jak to ten Sobotka myslel se svými výkřiky (na aktulálně) s lidovci ve vládě? Že byste nevěděl? Asi ne, když jste to přešel :D.

  To se mi líbí

 18. tata napsal:

  Nic jsem nepřešel,nikdo znás nemá dostatek informací,aby to mohl na stopro řici že potom co to nečasova vlada schvalila jestli stím jde něco převratného udělat………ano určitě není vidět nakou obrovskou snahu stím něco udělat,zase jsme u toho záčatku……..tim jak dopadli volby jsou určité mantineli,kdy něco jde neco ne a něco těm skupinám ruznych zajmů vyhovuje.PROBLÉM u VÁS JE že vytáhnete vždy něco o čem i já se domnivám že mohli něco udělat vice………jenže už si nepoložíte otázku jaké jsou možnosti kdyby u moci byl jiný vtom konkretním bodě.Avtom je to večný kruh já posuzuji celek,VY MI STALE DÁVATE ČASTI KDE i já JE NEOBHAJUJI.fakt mě to už nebaví.

  DOBŘE BAVME SE O VYSEKU RESTITUCE……………..ANO nejsem spokojen že vtom nejso mnohem razantnější připustme že na tom dokonce profitují………jenže já si položim otázku…….dobře ty si je volil ,kdyby si je nevolil mohl někdo jiný to zmenit……….odpověd je jasná……každá jiná vlada co připadá v uvahu by se chovala vtomto bodě stejně nebo naopak ještě huř……….dobře zjednodušme to jen vidět přes restituce……….jestli mi rozumně argumentačně dokážete nastinit……….jinou vládu která by s restitucemi hnula……….dam VÁM ZA PRAVDU VOLIL JSEM ŠPATNĚ………TO CO JSTE PSALA ALE ODPADA………..čssd,ano,usvit ……..musite vyřadit nebot jak tvrdite je to vina ČSSD takže by si našla cestu jak stím nedelat nic ani vtomto.

  moc pochybuji že nákej argument najdete,že vtomto bodě by postupoval někdo jinak……..to je pravě bohužel ta volba menšího zla……….plno věcí kde není rozdíl mezi nimi a kalouskem ……a par věcí kde vidim ten kousiček toho lepšiho……….je to jako bych se bavil s chluchym……..nebot mě předhazujete ty negativa které já nepopirám.

  Tak jak to ten Sobotka myslel se svými výkřiky (na aktulálně) s lidovci ve vládě?
  na aktualně nechodím nevím co myslite

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.