Stěhování národů


Pod takovýmto názvem se nedávno v Moskvě konala poměrně široká diskuse expertů, sdružených v tzv. „Nikitinském klubu“*).  Přeložil jsem pro Vás úvodní vystoupení moderátora konference Alexandra Privalova, viceprezidenta „Nikitinského klubu“.  Pro ty z Vás, kteří nemají problém s pochopením ruského textu, v závěru uvádím odkaz na celý téměř tříhodinový záznam…

Dnes se zabýváme tématem „Stěhování národů“, a to přesto, že není nikde psáno, že k němu skutečně dochází. V Posledních měsících mnoho slyšíme o migrační krizi v Evropě, jako ostatně ke kterékoli otázce, dvě protichůdné hlavní propagandy. Propaganda „staré Evropy“, spočívá v přesvědčení, že musí utěšovat a vítat nešťastné uprchlíky, a druhá – v zásadě z „nové Evropy“ a svého druhu i u nás, která spočívá v tvrzení, že Evropě hrozí zánik, že tento příliv zničí evropskou identitu, atd. Jako vždy, jedna i druhá propaganda lžou, přičemž to není vidět ani tak z názorů prostých lidí, jako spíš v anglo a německo jazyčných zdrojích čteme, jak dobrotiví Angličané a Němci komentují milé vyprávění o utonulém syrském chlapci…

Jsou přece věci, které propaganda nesmývá. Propaganda je vůbec věc přechodná – dá nějaký efekt a potom pomíjí. O syrském chlapci je možno hovořit mnohé, nicméně skutečnost, že v proudu utečenců v prvním pololetí tohoto roku byla víc než polovina mladých a silných mužů a dnes 78%, jsou věci známé a se syrským chlapcem to má málo společného. Proto řeči o tom, že je požadavek na záchranu použitelný k oněm mladým a silným chlapům a tím méně s harémy, tak přesvědčivý není.

Jsou uprchlíci a uprchlíci – protože po celém Blízkém východě dochází k velkému neštěstí. Odborníci, kteří to pozorně sledují, říkají velmi smutnou věc: že první vlna uprchlíků loni a počátkem tohoto roku byli lidé, kteří měli v úmyslu přečkat za hranicemi měsíce, nebo i roky to nejhorší, a potom se vrátit domů. Nynější skuteční uprchlíci (nikoli migranti) se už nemají kam vrátit. To je mimořádně důležité, protože to mění situaci. Dnes v Bruselu rozstrkali 120 tisíc uprchlíků do členských zemí EU, se skřípěním zubů, hlasováním některých středo a východoevropských zemí proti. Nicméně rozstrkali – ale co dál…?

Letos jich má být podle minimálních odhadů 800 tisíc, podle reálnějších pak 1,5 milionu. A tyto pošlou kam? Zdá se mi, že se tu v zásadě projevilo to, že tato migrační krize vypadá tak strašně a je tak strašně nepříjemný, protože vpadl do celkové krize. Protože vzpomeneme-li si legendární větu nebožtíka našeho imperátora o „nemocném muži Evropy“, pak se tímto nemocným stává sama dnešní Evropa, protože  podle mnohých ukazatelů zchátrala. Mnohé její principy, hesla, její vnitřní úmluvy, si staly vzájemně odporovat – s tím je třeba něco dělat, ale proud migrantů nutí něco udělat okamžitě, protože zpochybňuje prakticky vše.

Zpochybňuje už zažitou politickou korektnost, protože po celém Blízkém východě probíhá přímá genocida křesťanů a v Evropě si nikdo nesmí dovolit říci: pojďme se postavit za křesťany, protože to není politicky korektní… . Kryje se to i s prohlášeními některých evropských předáků o krachu multikulturalizmu před rokem-dvěma. Kryje se to i s naprosto slepou uličkou politiky sociálního státu, protože tato politika pro první generaci imigrantů vytvářela otrocká ghetta, protože ti pracovali, ale pro další generace se tato ghetta stala ohnisky absolutní a bezohledné zvůle.

Je to od samého počátku nesmyslná a dnes až směšně do hlav občanské veřejnosti vtloukaná představa o jakési „odvetě za hříchy kolonializmu“. Když v desítkách bývalých kolonií Asie a Afriky, vyzval strašná neštěstí odchod kolonialistů – za to se nikdo nekaje. Oni se kají za něco, co dnes nemá smysl, protože to není aktuální. Kají se za to, za co netřeba a proto také přijímají  ty, které by přijímat neměli a tím násobí vlastní neštěstí.

Já dnes vykládám jen jedno s hledisek, kterých může být řada, ale rád bych se zastavil ještě u jedné důležité věci, která dnes velmi svazuje Evropě ruce při užití jednoduchých metod pro zvládnutí aspoň počáteční fráze krize: – Evropa nechce nahlas říci, že Blízký východ v podobě, v jaké vznikl po 2. Světové válce už neexistuje a nebude vůbec!  Žádný Irák už není a nebude. Žádná Sýrie už není a nebude. To už nemluvím o tom, že žádný arabský demokratický stát nikdy nebyl, není a nebude. Protože tyto mýty stále ještě jsou oficiální, tak brání přijetí jakéhokoli trochu seriózního rozhodnutí. Jsou pouze taktická, okamžitá – ale žádná strategie. Například názor, že je třeba zničit IS a tím zastavit příliv uprchlíků ze Sýrie, okamžitě naráží na tezi, že hlavní je svrhnout Assada, protože je to pes a tyran…

Krom toho vzniká přesvědčení, že evropská krize dnes, podíváme-li se na ni šíře, je součástí krize celosvětové, protože… já prostě neznám jediné solidní noviny, které by čas od času nenapsala: – podívejte se jak klidně a spořádaně lezeme do 3.Světové války. Můžeme to považovat rovněž za propagandu, ale pro toto tvrzení je více důvodů než, že projevem humánnosti je záchrana všech uprchlíků.

Shrnu-li to, mohu říci, že jsou minimálně tři problémy uprchlíků – naprosto odlišné, ale velmi důležité:

 • První vrstvou je dnešní krize. Všichni vědí, že proud postupně rostl a uprostřed léta se stal vlnou. Za pár týdnů se násobně zvětšil. Je třeba citovat nebohého Macbetha, a zeptat se: „…kdo to udělal, Lordi?“ Kdo udělal tento proud – je to zjevný projekt. Jaká je role Turecka, monarchů? Kdo to udělal, co chce a jak ho zastavit? Protože převážná většina dnešní migrační krize je naprosto zřetelně uměle vyvolaná.
 • Druhá vrstva, je skutečnost, že celý Blízký východ dnes je zónou chaosu. To je přímý výsledek „Arabského jara“, je to přímý důsledek vměšování Západu – to nelze skrýt. Arabské jaro absolutně zvítězilo v Libyi, tam stát už neexistuje, je to středisko nasávající migranty z celí Severní Afriky a posílající je na sever. V Egyptě Arabské jaro také bylo, zvítězilo, ale bylo zastaveno – a z Egypta neproudí uprchlíci, ale naopak se tak snaží podle svých sil část proudu uprchlíků nasměrovat k sobě. Další byla Sýrie – vidíme, co se tam děje. Tento pás nestability je strašný a brzy neskončí. Navíc, zatím všichni hovoří o chimérách, o jakémsi Iráku, Sýrii, o jakémsi Turecku, nehledě na to, že Kurdistán už je realitou, a dokud se takové řeči povedou, klid tam nebude a vlna bude pokračovat. Přitom ale vlna nejen ze zemí zasažených neštěstím. V Německu za 8 měsíců tohoto roku nejvíc migrantů pochází ze Sýrie, ale jen o zlomeček za nimi jsou migranti, s prominutím, z Kosova – ale tam se neválčí… zkrátka je v Německu lepší sociální stát. Tento proud půjde, protože jim ukázali cestu a dokud vládne naprostá nestabilita, je k nezastavení.
 • Třetí vrstva – na téma protikladu bohatého Severu a chudého Jihu mluvili všichni už po desetiletí, ale pak za poslední čtvrtstoletí byly nepozorovaně demontovány ty svorníky, které nějak držely Jih od Severu v určité vzdálenosti. Tyto svorníky už nejsou, a zda se objeví, není jasné. Pokud se objeví, tak podle odhadů zasvěcených expertů jen asi desetina obyvatel je ochotna stát se uprchlíky na Sever. To jsou desítky milionů lidí! Pokud k tomu dojde …

Nedávno jsem si přečetl článek známého spisovatele Umberta Ecca, který – protože je intelektuál – vyslovil intelektuální otázku: „…to, co vidíme, je ještě imigrace, nebo už migrace? Protože, pokud je to ještě imigrace, tak podléhá politické kontrole, můžeme se jí nějak vyhýbat, nějak ji zadržovat. Jestli to je ale migrace, pak nám zbývá skřížit ruce na bříšku a tonout, protože to zastavit nelze, politické kontrole to nepodléhá, každém případě bude krev a aby bylo krve méně, je třeba ze všech sil hlásat toleranci… “. Pan Ecco neříká, kde by se měla tolerance hlásat, nejspíš má na mysli současné obyvatelstvo Evropy. V každém případě je perspektiva neveselá. Tohle vše není cizí neštěstí. Jako zástupce mediálního průmyslu musím poznamenat, že hlavním tajemstvím úspěchu kteréhokoli média, je umění vystrašit měšťáka vzdáleným zlem. Měšťák musí vědět, že kdesi tam je moc špatně – jeho to potěší. Ale zlo, o kterém dnes hovoříme, není daleko – je nám katastrofálně blízko, takže mluvíme-li o dnešním tématu, mluvíme o našich zítřejších, pozítřejších problémech.

K tomu dodal V.Postavnin, předseda Fondu migrace 21.století: Víte,je zajímavé, že v roce 2011, když byl první proud uprchlíků v souvislosti s oněmi „revolucemi“, na severu Afriky, jsem byl na konferenci v Evropě, kde se probíralo, co dělat s těmi uprchlíky. Tenkrát zástupce Norska (bylo to ještě před Brejvikem) navrhl přijímání uprchlíků podle kvót. Proti byl rezolutně zástupce Německa a já jsem se ho po jednání zeptal, proč je proti kvótám, tak mi řekl, že ti uprchlíci nahoru na sever do lesů a sněhu nepůjdou, ale zůstanou v Německu, nebo ve Francii.. Jednání nakonec doporučilo věc dopracovat… Takže, kolik uběhlo času? Čtyři roky – čtyři roky eurobyrokrati zpracovávali mechanizmus kvót…

(zvýraznil Bavor V.)

*) – Nikitinský klub byl založen v roce 2000 na základě iniciativy vědců a podnikatelů, kteří se snažili sjednotit intelektuální síly. Klub organizuje cyklus každoměsíčních veřejných diskusí pod společným názvem „Rusko v globálních souvislostech“

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

83 reakcí na Stěhování národů

 1. Petrpavel napsal:

  Nesnáším nespravedlnost a když vidím „naše představitele“ a jejich chování se od Sobotky přes Babiše a Fialu ke Schwarzenbergovi tak se mi zvedá žaludek 😦 .
  „ …Faktem však zůstává, že Rusové v současnosti bojují proti novodobé civilizační hrozbě v podobě Islámského státu nejen za sebe a za Sýrii, ale i za Evropu a vlastně za všechny lidi na celé planetě toužící žít a vychovávat své děti v míru a beze strachu, že jim nějaký zakuklenec s černou vlajkou uřízne hlavu!
  Za to by měl Rusku každopádně patřit náš dík! …“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ladislav-Kasuka-Rusove-zase-zachranuji-Evropu-a-opet-se-jim-misto-vdeku-dostava-obvineni-a-lzi-402117

  Ale je to marný, je to marný, je to marný, viz včerejší „tata“ (a další i tady) – upozorňuje na pěkný článek na onom blogu („Snídaně v OSN“) a přitom ty kdo se tak přiblble chovají a tak přiblble podporují USA sám volí … Kdyby se vám to pane domácí zdálo jako nevhodný útok tak mě klidně zablokujte, budu vám vděčný.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   Petrpavel
   Derou se mi do ust hrubá slova ,zustanu jen u jednoho jste opravdu tak tupí?

   a přitom ty kdo se tak přiblble chovají a tak přiblble podporují USA sám volí .

   MOC krát sem to popsal jen tupej člověk to muže stale ignorovat a mlet si dál svoji.

   TUPOS je že někdo argumentuje tímto.NEJVĚTŠÍ SRANDA JE ŽE VOLÍTE KSČM ,POTUD vám absolutně nic nevyčítám………..ale i kdyby se nákým zázrakem dostala KSČM do vlády myslíte že by mohla změnit kurz zahraniční politiky o 180 stupnů,to by v prvním případě musela myt ve svém programu vystoupit s unie má to tam?OBČAS použijte mozek konkretně vtomto bodu by se změnit nic moc nemohlo,jako člen unie musíte držet určitou zdrženlivost.
   USA JAKO SPOJENEC……….DEFAKTO VOLÍME všichni jiná alternativa zde není…….no to VY STEJNĚ NEJSTE VE SVÉ zabejčilosti pochopit.Nebudu Vám brát iluze že když se stane zázrak a vyhraje KSČM……..BUDE ZDE VŠE JINAK……..celkem bych si to přal ,abych zase četl prakticky se nic nezměnilo…………ano VÍRA JE DOBRÁ tak se oblažujte jakej ste borec a ty druzí nepoučitelní……….akorát nebyt lidí jako já tak ta VAŠE VOLBA by znamenala vládnutí ještě větších prdelek k USA………..VIZ počty……..sečteno potrženo….tato.volba v posledních volbách by znamenala ……….vládu BABIŠ,KNÍŽE,FIALA………TAK UŽ proboha se proberte a nepište hlouposti

   To se mi líbí

   • Jethro napsal:

    No, já už od posledních voleb volím KSČM zcela s rozmyslem a bez hodnocení jejich možností. Má poslední „levicová volba“ je pro mne po postojích k Ukrajině a dalěím nevolitelná. Další možnost je nevolit, ale to dávám hlas na obě strany.
    ČSSD půjde od válu a dominovat bude Babiš.

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     SOUHLAS………ALE když budem tak uvažovat všichni je nezpochybnitelné podle vysledku voleb……….respektive kdyby jsme tak uvažovali při posledních volbách………byla by zde vlada čisté pravice to je nezpochybnitelný fakt……….takže jsme v kruhu

     To se mi líbí

   • tata napsal:

    když už pochopíte že to je o tom co napsal HUDEC….. nebudu volit toho podle mě nejlepšího (takový není), ale budu volit PROTI tomu, koho nechci
    Volby se tak stávají mj. aktem „pozitivním“ (ano, toho volím), ale „negativním“ (ne, toho tam nechci). Typickým příkladem byla třeba moje volba Zemana prezidentem ve druhém kole s jasným názorem „jenom ne knížete“.

    To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Král hazardu Ivo Valenta for prezident … všichni jsme soukromníci, všichni jsme gogo… už vidím kolik hlupáků se kvůli svému egu, a to nemluvím o těch kdo volí „pravici“ aby aby mohli dál podvádět stát a krást, chytne na další kecy o svobodném podnikání a volnosti dalším rozvolnění státu a … 😦 . Další koaliční partner pro TOP, ODS a ANO je na světě.

  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Soukromnici-Zastavme-statni-sikanu-prave-ted-a-spolecne-402174

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Volby jsou už poněkud trapným institutem, z řady důvodů. Napadají mě hned dva:
   – budu volit toho, od koho čekám nějaký benefit. Např. budu-li navázaný na práci pro obec, zvolím tu stranu, která mi ji dá/zachová. Jeho politické názory jsou v této souvislosti bezvýznamné.
   – nebudu volit toho podle mě nejlepšího (takový není), ale budu volit PROTI tomu, koho nechci
   Volby se tak stávají mj. aktem „pozitivním“ (ano, toho volím), ale „negativním“ (ne, toho tam nechci). Typickým příkladem byla třeba moje volba Zemana prezidentem ve druhém kole s jasným názorem „jenom ne knížete“.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    O tom, že jsou trapným institutem, a to v každém režimu, nepochybuji.
    Zná ale někdo nějakou jinou možnost změnit režim (kromě války – občanskou ani proti USA snad tu přece nechce nikdo, nebo ano?).

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Já jsem rád, že ozývají obyčejní soukromníci, kteří vědí, co je to být šikanován podvodníkem „bez dokladu“ Většina poctivých živnostníků nové zákony vítá, protože to přistřihne ty podvodníky a srovná podmínky podnikání pro všechny na jednu lajnu.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Otázkou zůstává kolik procent živnostníků je opravdu poctivých? Ta vítající většina, zatím jsem od žádného potlesk neslyšel. Deset, dvacet .. procent?
    Zaměstnanec nekompromisně platí – srážkou ze mzdy, a pokud neplatí (min. mzda a peníze bokem) je to výhodné pro zaměstnance a stát nebo pro podnikatele?
    Ale vím, zbytečná debata, podnikatel a živnostník jsou přece základem tohoto státu 🙂 . Říkal to Nečas i Kalousek, tak to musí být pravda.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No……….
     Ne tak docela.
     Když dostane zaměstnanec na výběr, jestli chce 10000 čistého na ruku legálně a 10 000 k tomu na černo, nebo 14 000 čistého legálně, (zaměstnavatele to vyjde stejně draho, tekže buď ten rozdíl dostane stát, nebo zaměstnanec) tak si asi tu legální částku jen tak někdo nevybere.
     Poctivý živnostník podle mě není žádný, protože být poctivý v nepoctivé době je likvidační.
     Jen má každý obor podnikání jiné možnosti podvádění, jinak může podvádět malíř, jehož práci nikdo nevidí, a jinak klempíř, protože nová střecha je vidět široko-daleko a tak si koleduje o pořádný průser, dělat něco na černo.
     Ale nechte být…teď máme aktuální problém, nepřítel stojí před branami….
     Aby se nakonec nestalo, že EET budou muset dodržovat Češi ,případně bílí spoluobčané jiných národů, a snědí nájezdníci to dělat nebudou, protože je nikdo nedonutí, a Čech se tak stane ještě lépe okradatelným….
     Ta myšlenka sama o sobě špatá není, ale okolnosti mi jsou silně podezřelé, a nezapomínejme na to, že první, kdo začal kopat do zlých OSVČ nebyl nikdo menší než otec české psudopravice, věhlasný Míra Kalousků!

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Je to tak. Problém je v tom, že kdo nepodniká, neví – a tomu to nevysvětlíte. Kdo to dělá, ten ví, vysvětlování je zbytečné. Až budou živnostníci a malé firmy vymýceny, budou si zase všichni stěžovat na „ten komunál“ nebo kdo tyhle věci bude „poctivě“ dělat.

      Formulář 27B-6. Brazil. Nezávislý ilegální instalatér. To všechno tady už nejméně jednou bylo, ale všichni jsou natolik nepoučitelní, že si to zřejmě musíme zopakovat.

      To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Přesně, vittto! Tuhle větu tesat do kamene: „Poctivý živnostník podle mě není žádný, protože být poctivý v nepoctivé době je likvidační.“
      Někde jsem teď četl veselou úvahu na téma daně. To slovo pochází od slova „dávati“. Prostě něco státu dáváme. Ale to není správně, on nám to stát (pod hrozbou velmi tvrdých sankcí) bere. Měla by to tedy být jako za stara „berně“.
      Není třeba mě poučovat, že nějaké daně se platit musí, protože stát se také musí starat o spoustu věcí, které něco stojí. Jenže věc došla tak daleko, že si stát chce BRÁT skoro polovinu našich výdělků, aby je „přerozdělil“. A čí více přerozděluje, tím více je rozmařilý a tím více se také krade.
      Možná se bude umět dát Bavor (pardon, pan Bavor – 🙂 ) odkaz na moji úvahu o demokratizaci korupce. S daněmi je to podobné. Možnost s nimi manipulovat a pokud možno je neplatit (daňové ráje) se posouvá do stále vyšších pater. Švec asi daně optimalizovat nebude a nejspíš si vede účetnictví bez kvalifikované síly i bez daňového poradce – tak hurá na něj, toho zmáčkneme! Ale na korporaci s hromadou právníků – to už je jiné kafe, tam už stát raději mlčí…
      V tom a v ničem jiném je zakopaný pes. A já jsem v tomto směru zcela objektivní, protože mě se žádná elektronická evidence tržeb netýká – mám všechny tržby přes banku, v hotovosti nulu nula nic. A nějaká evidence DPH je mi lhostejná, protože to odevzdá moje účetní Evička levou zadní prostřednictvím pár kliknutí na počítači. Problém je jenom v té nespravedlnosti a já se vůbec nedivím, že se malí živnostníci bouří.
      A zaměstnanci? Nám nadávají, ať si tedy zkusí postavit se na vlastní nohy a vychutnají si tu pohodu života OSVČ. Mohou začít třeba jako já tak kolem padesátky, to je bezvadné!
      Jak tu píše kchodl – až živnostníci vymizí, budou služby poskytovat buď komunály (to už jsme tu měli a pánbů s námi), nebo velké korporace. Ty už se dohodnou, jak ze „zaměstnanců“ svými službami vyždímat peníze, ÚOHS s tím nic nenadělá, to už víme.
      Kurnik, ještě že už se chystám pověsit řemeslo na hřebík a žít, pokud zdraví dovolí, v lesích. V krajině sice roztomilé, ale pro imigranty nevlídné. Co vlastně takový stárnoucí chlap potřebuje? „Dva guláše denně“, trochu bordeaux a mít co číst. A kulovnici nad postelí a pětasedmdesátku pod polštářem, jak to tak vypadá…..

      To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     Petrpavel,
     po přečtení této myšlenky na 100% vím kolik je těch poctivých,
     „kdo volí „pravici“ aby aby mohli dál podvádět stát a krást“

     ….takže všichni ostatní živnostníci jsou poctiví,obvzláště však ti kteří volí KSČM,ti jsou nejpoctivější,no a se zaměstnanci a politiky je to naprosto stejné,to dá přece rozum.

     To se mi líbí

 3. Hudec napsal:

  Od našich novinářů samozřejmě víme, že Rusko je zločinecký stát s ďáblem Putinem v čele, jeho jedinou spásou mohou být ruští disidenti, které cpou do svých médií horem dolem.
  Blbé pro ty psavce je, že my už máme dost zkušeností s našimi vlastními disidenty a tak jsme ve vztahu k těm cizím poněkud ostražití. O ruském smrtelném nebezpečí pro nás excelentně píše v dnešní Mladé frontě DNES ve svém sloupku známý rusobijec a antikomunista Luděk Navara. Z jeho sloupku vybírám:
  „Jenže problém tkví v tom, že okupanti v minulém století u nás byli titíž jako v těch krvavých zemích (míněno v Polsku, na Ukrajině a v Pobaltí – pozn. Hudec). Přišli jednou z Východu, podruhé ze Západu, ale zásadně ovlivnili naše dějiny. A někteří z nich stále zůstávají stejní, dějiny je nezměnily, hledí ke stejnému vládci v Moskvě slepě jako jejich tátové a dědové. Takže nevíme, zda se ta krvavá minulost nebude opakovat. Prostě zda je ty krvavé dějiny nedohoní, nebo dokonce nepředeženou. A nás taky.“
  Samozřejmě je to legrační. Pan redaktor si jednak otočil běh dějin, neboť okupanti k nám nepřišli „jednou z Východu, podruhé ze Západu“, leč přesně naopak – nejdříve ze Západu a jako důsledek pak o skoro třicet let z Východu. Klást mezi ty dvě okupace rovnítko je pak samozřejmě další blud.
  Nejlegračnější je ovšem strašení Moskvou v situaci, kdy probíhá politická „okupace“ naší země opět ze Západu. A převažující procento populace tu okupaci přijímá velmi nevraživě. A ukazuje se, že pokud se někdo v principu nezměnil, tak je to Německo – z extrému do extrému a vy ostatní nás poslouchejte!
  Média a průzkumy veřejného mínění je třeba přijímat s velkou rezervou, já osobně sázím spíše na přímé dojmy z mého okolí. Nu a ejhle – i ti, kteří se se mnou hádali ohledně Ukrajiny a na Putinovi nenechali ani niť suchou, jsou najednou buď v rozpacích, nebo (a to spíše), začínají chápat, odkud SKUTEČNĚ hrozí nebezpečí.
  O Rusku žádné iluze. Ale pro nejbližších několik desetiletí pro nás ohrožením nejsou. Skoro bych (hodně potichu, zatím) zašeptal, zda pro nás nemohou být někdy záchranou……

  To se mi líbí

 4. K-k. napsal:

  aspoň takovou malou válčičku kdyby tomu Čulíkovu poskokovi dopřáli! http://www.blisty.cz/art/79324.html Je to vůbec možný, aby byl někdo tak moc blbej?

  To se mi líbí

 5. peter. napsal:

  Verím,že si článok prečítajú aj Tribun a spol.,no neverím,že ich to donúti k nejakej korekcii svojich názorov na imigrantskú krízu.
  Keby sa aspoň vyjadrili,či ich tolerancia k prílevu imigrntov(či migrantov?) je bezmedzná, alebo aj oni majú nastavené nejaké limity svojej tolerancie a iba ich nechcú zverejniť.Ja si myslím,že oni už prijali názor Umberta Ecca,ktorý hovorí,že ak sa nejedná o imigráciu ale o migráciu,tak citujem:…“pak nám zbývá zkřížit ruce na bříšku a tonout,protože to zastavit nelze,politické kontrole to nepodléhá,v každém případě bude krev a aby bylo krve méně,je třeba ze všech sil hlásat toleranci“ koniec cit.
  V prenesenom zmysle slova to znamená :Buďte pokojní,nebúrte sa,skloňte hlavy a pokojne kráčajte na porážku.Inak vás to bude bolieť viac.
  Nemôžem s takýmto prístupom súhlasiť!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Umberto Eco tedy nepříjemně překvapil. Od literárního vědce a historika jeho formátu bych to věru nečekal. Další modla padla.

   To se mi líbí

 6. oh napsal:

  Jeden vzkaz od Soudního dvora Evropské unie pro Bohuslava „Myžalovatnebudeme“ Sobotku: „Evropská komise nemá vždycky pravdu.“
  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/prelomovy-verdikt-soud-zastavil-sdileni-osobnich-dat-evropanu-s-usa-1233650

  To se mi líbí

 7. Strejda Olin napsal:

  Ano, jednou z příčin současné situace je staleté vměšování Západu do vnitřního života zemí Třetího světa. Samozřejmě je to vměšování za účelem vlastního zisku a nikoliv pro blaho národů tohoto světa. To je ten zásadní pohled na kapitalismus, na režimy se systémem tržní ekonomiky a volného obchodu. Dokáží maximálně poskytnout charitu, ale o skutečnou nezávislost, blaho a rozkvět těchto států Západu nikdy nešlo a nejde. O tom, jaký je imperialismus, psal již před stoletím Lenin.

  V posledních desetiletích se Západu v boji o moc a nadvládu „osvědčila zbraň“ nastolení demokracie, svobody a lidských práv. Jakoby ony samy o sobě garantovaly věčné spasení a život v blaženosti. Místo toho ale vygenerovaly dvě světové války, nesčíslně agresí, invazí, převratů, občanských válek, hospodářských krizí, chaos a rozvrat po celém světě.
  Současná vlna imigrace a reálná hrozba migrace je jedním z důsledků šíření Západních hodnot do států, kde jak autor článku říká „žádný arabský demokratický stát nikdy nebyl, není a nebude…“. Mluvíme tu o státech s feudálním a polofeudálním společenským systémem, kde vše, veřejný i soukromý život, je pro nás nepředstavitelně ovlivněno náboženskou vírou v islám a všemi jeho vůči sobě nepřátelskými odnožemi, mluvíme tu o rodovém a klanovém uspořádání společnosti, o náboženském fanatismu, o systému, který s demokracií, svobodou a lidskými právy nikdy neměl nic společného a pokud bude islám vládnout, nikdy mít nebude. Nemá v zaostalém Afghánistánu nebo Eritreji, nemá ani ve vyspělých SAE, nikdy Západní hodnoty nepřijmou muslimové v EU a pokud je nebudeme v důsledku „vyššího principu mravního“ ochotni násilím vystěhovat zpět do „jejich světa“, bude s námi ámen. Zanikneme tak, jako v dějinách již mnohokrát zanikly vyspělé civilizace.

  Ne islám, ne přistěhovalci, uprchlíci a imigranti jsou naším nepřítelem. Tím je systém, ve kterém je dovoleno vlastníkům výrobních prostředků vykořisťovat jiné. To je základní příčina veškeré materiální a duchovní nespravedlnosti, od které se pak odvíjí vše špatné a zlé. Tedy nikoliv jen prosté vlastnictví VP, které je využíváno nejen k osobnímu, ale především společenskému prospěchu, je spravováno poctivě a spravedlivě. Teprve budou-li materiální vztahy mezi lidmi spravedlivé, budeme moci mluvit o demokracii, o sociální rovnosti, svobodě a lidských právech. A žádný komunismus k spokojenému životu potřebovat nebudeme.

  To se mi líbí

  • Asfalt napsal:

   „Ano, jednou z příčin současné situace je staleté vměšování Západu do vnitřního života zemí Třetího světa. “
   Nikoliv. Příčinou jsou zločiny proti mezinárodnímu právu, pouhé vměšování do vnitřních záležitostí cizího státu je sice také porušením mezinárodněprávních principů, ale v daném případě jen maličkostí. Čím dříve začneme nazývat věci pravými jmény, tím lépe.

   „V posledních desetiletích se Západu v boji o moc a nadvládu „osvědčila zbraň“ nastolení demokracie, svobody a lidských práv. Jakoby ony samy o sobě garantovaly věčné spasení a život v blaženosti. (…)“
   Kde jste viděl tu „demokracii a svobodu“, aby samy o sobě po nastolení mohly něco garantovat? Myslím, že i zde bychom neměli papouškovat propagandu. Konkrétně např. v Sýrii vládne legitimně a legálně zvolená vláda, kterou chtějí Usa svrhnout (tak jako jinde). Nemyslím, že pak lze mluvit o nějakém nastolování demokracie, ale jen a pouze o mezinárodním terorismu.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Nejsem informován o mezinárodním právu, ale předpokládám, že stanoví nějaké principy suverenity a pak jakékoliv ovlivňování vnitřního vývoje jiným státem je nejen vměšováním se, ale i porušením onoho práva. Nejen USA se tedy porušováním mezinárodního práva „zabývají“ velmi intenzivně (viz. různé přehledy a fakta o tom, jak jsou ovlivňovány volby, ekonomika, organizovány atentáty, puče a převraty, vyvolávány nepokoje, podpora proamerických a prozápadních skupin, vyzbrojování jedněch proti druhým, vytváření ekonomické závislosti aj.).
    Jakmile si někdo dovolí ve své zemi sáhnout na majetek Západních vlastníků třeba formou znárodnění, začne hledat jiného strategického spojence, nebo není svolný s nimi obchodovat podle jejich představ, v tu ránu je z něj diktátor, terorista a nepřítel. Najednou je v zemi totalita, nesvoboda a jsou pošlapávána lidská práva a pod praporem demokracie je rozpoutána ona podvratná mašinérie, bezostyšné vměšování do vnitřních věcí bez ohledu na mezinárodní právo, nebo rezoluce OSN (pokud si vůbec OSN dovolí reagovat).
    Ne já, ale oni vytvářejí dojem, že nastolení demokracie, svobod a lidských práv (kdo by proti tomu mohl něco mít?) třeba i cestou revolucí, převratů, zneužití náboženství a krvavých občanských válek „osvobodí“ obyvatele od nenáviděného tyrana. Neznám zemi, kde by se to povedlo. Vždy je to jen šlápnutí z bláta do louže.
    Byli jsme to ale „my“, kdo začal ovlivňovat vývoj v jiných zemích, my jsme je kolonizovali, křtili, ustanovovali panovníky a vlády, zotročovali a okrádali. Pasovali jsme se na vládce světa, všude jsme nutili lidi žít podle nás, podle naší víry a způsobu života. My jsme byli civilizovaní a oni barbary, divochy, které je nutné převychovat, nebo vyvraždit. Západ a zejména USA se tak bohužel chová dodnes.

    To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     Ano, mezinárodní právo veřejné je založeno na zásadě svrchované rovnosti. To znamená, že žádný stát nesmí vnucovat svoji vůli jinemu státu a je povinen respektovat jeho suverenitu na jeho státním území (ať už je legitimačním titulem státní moci cokoliv od „demokracie“ až po vůli boha).
     PosuĎte sám, jak Obama, který veřejně tvrdí, že USA jsou vyjímečné a opráněné kroutit rukama všem, co nejchtějí plnit, co USA požadují, tuto zásadu respektuje. Přitom jde o produkt „právnické školy“ v USA.
     Jsem již unaven, proto jen krátce sdělím, že jsme v naší době svědky zcela korektních mezinárodních zločinů páchaných západními elitami a že tato situace zde byla naposledy za Hitlera (jen vyjímečným tentokrát není německý národ, ale USA). Přitom všichni mlčí (drží hubu a krok) asi tak jako za HItlera a pár slimů si dokonce myslí, že dobrotivý vůdce při šíření té správné pravdy a lásky vraždí jen omylem. Nikdo, Oline, není oprávněn šířit žádnou svoji pravdu a lásku, neboť nikdo není bůh, aby věděl, co tou pravdou a láskou vlastně je. Toho, kdo se cítí být bohem nad ostatními, nazýváme pravicoovým extrémistou, až již jeho pravdou a láskou je tzv. demokracie, nebo rasová genomika.

     To se mi líbí

 8. oh napsal:

  OT.
  http://www.novinky.cz/domaci/382604-vyhosteme-norskou-velvyslankyni-zada-kvuli-michalakovym-europoslanec.html
  Ministr Zaolárek hodlá norské velvyslankyni tlumočit své „rozhořčení,“ ministryně MPSV Marksová soudí, že je to tvrdé rozhodnutí, ale pokud ona ví, Norové postupují podle svého vnittrostátního práva a Zvorálkův knížecí ouřad se domnívá, že Michaláková ještě nevyčerpala všechny možnosti podle norského práva. A pokud by to někomu nestačilo zvednout krevní tlak nebo žaludek, pak je tu ještě diskuzní příspěvek typicky sluníčkově pitomý:

  Vlasta Dokoupil, Klášterec nad Ohří
  Úterý, 6. října 2015, 14:15:41 | Souhlasím | Nesouhlasím |+4
  je to smutné ale určitě něco vážného musela michalákové s manželem provést.není to akce bez důvodu a nám nikdo celou pravou pravdu nesdělí…

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Co kdo o tom případu víte, celou pravdu z „místa činu“, z rodiny, nezaujatě a uvěřícně, aby jste mohli hodnotit obecně platné a logické vyjádření onoho čtenáře hodnotit jako „typicky sluníčkově pitomý“?
   Copak lidé se špatnými vlastnostmi se k něčemu sami přiznávají? Že někdy jsou zákony a soudní výroky tvrdé a nespravedlivé? Určitě, i u nás i jinde. Ale nikdy to neřeší ministři zahraničí ani ministři PSV.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Tady se přehlíží podstatná věc ve které naše úřady ale nekonají. Ty děti, ať bylo co bylo, jsou stále občany České republiky. A Norsko nemá nárok s nimi jakkoli nakládat. Mělo je vrátit do státu, do kterého náleží svým občanstvím. A tak postup úřadů považuji za zradu na českých bezbranných občáncích. Tudíž každé vyjádření podobné tomu kriplovi z novinek je minimálně sluníčkově pitomé.

    To se mi líbí

    • Asfalt napsal:

     Nikoliv.
     Předpokládám, že Norsko bude signatářem Úmluvy o pravomoci orgánů, použitelném právu, uznávání, výkonu a spolupráci ve věcech rodičovské zodpovědnosti a opatření k ochraně dětí (dále jen Úmluva) přijaté v Haagu. Z ní pak cituji.
     Soudní nebo správní orgány smluvního státu obvyklého bydliště dítěte mají pravomoc přijímat opatření na ochranu osoby nebo majetku dítěte (čl. 5 odst. 1 Úmluvy). Při výkonu pravomoci podle ustanovení kapitoly II použijí orgány smluvních států své vlastní právo (čl. 15 odst. 1 Úmluvy). Pokud však to ochrana osoby nebo majetku dítěte vyžaduje, mohou výjimečně použít nebo přihlédnout k právu jiného státu, k němuž má daná situace podstatný vztah (čl. 15 odst. 2 Úmluvy). Jaký podstatný vztah chcete uvést? Takový není, občanství není dostatečným důvodem.
     O případu nic nevím, ale postřehl jsem, že děti se narodily a trvale žijí v Norsku. To je pak místem jejich obvyklého bydliště a Norsko má proto pravomoc o dětech rozhodnout podle svého práva. Občanství na to nemá vliv, děti jsou v teritoriální výsosti Norska a perzonální výsost ČR nad jejími občany nemůže narušit tu norskou.
     I kdybych to odhadl špatně, a Norsko nebylo signatářem Úmluvy, pak patrně bude norský soud oprávněn použít lex fori (své právo) na základě příslušného norského zákona. U nás by to byl zákon o mezinárodním právu soukromém, jež by obdobně umožnil použít české právo na českém území, kdyby se zde děti nacházely (a nebylo by jiných mezinárodních závazků, které tu ale samozřejmě jsou – jak jmenovaná Úmluva, tak nařízení Brusel, jež mají aplikační přednost před zákonem).

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Nevím přesně, ale děti mají české pasy a bez nich nikam nemohou cestovat. A pasy má jejich matka.

      To se mi líbí

      • Asfalt napsal:

       Neznám případ. Pokud ale děti a rodiče legálně pobývali v Norsku a rodiče měli v úmyslu se tam usadit, pak obvyklým bydlištěm dětí je Norsko a pasy na to vliv nemají (obvyklé bydliště nezletilého dítěte neodděleného od rodiče rozhodnutím soudu na základě zákona je stejné jako obvyklé bydliště rodiče). Nevím, jak to v konkrétním případě je, ale předpokládám, že rodiče nikdo v Norsku proti jejich vůli nedržel.

       To se mi líbí

   • oh napsal:

    Co o tom vím?
    http://www.osn.cz/wp-content/uploads/2015/03/umluva-o-pravech-ditete.pdf
    Doporučuji přečíst celé a neskončit jako Norové u článku 2.
    Pokud Zaorálek nelže, (to samozřejmě nemohu vyloučit,) dostalo se mu od norské strany ujištění, že k adopci nemůže dojít!
    Metody norských „ochránců dětí“ jsou známé.
    http://andrejruscak.blog.idnes.cz/c/478639/jak-vypada-kdyz-barnevernet-zasahuje-u-prokazane-nevinnych.html
    Ocituji od téhož bloggera – „Jak se co v Norsku dělá, díl třetí: Barnevernet“
    „…teorie funguje většinou tak, jak je napsaná, alespoň to platí o běžných zaměstnancích BV a běžném prostředí. Problém je, že tento systém je extrémně náchylný na přítomnost lidí s jinou motivací, než jen objektivní pomoc dětem, jakož i na zneužití lidmi, kteří se chtějí někomu z nějakého důvodu pomstít (sousedské spory, spory mezi rozvádějícími se/rozvedenými manželi, atd.) Pak se ze systému stává dost neúprosná úřední mašinérie, která dokáže nespravedlivě rozvrátit i slušnou a funkční rodinu.“
    K tomu dodám i to, že tento systém pokud vím nemá žádnou zpětnou vazbu nebo ochranu před zneužíváním úředního postupu.
    Jo, a také jsem si celkem jistý, že onen čtenář ví totéž co já, nebo ještě míň. Kdyby totiž Michaláková něco strašného a prokazatelného spáchala, byla by ve vězení a policie by případ neodložila.
    A pak jsem alergický (hodně) na argumenty typu: „ale kdyby to zachránilo jen jediné ……………*) tak to za to omezení …………………**) stojí“
    *) laskavě doplňte momentálně zachraňovaný objekt
    **) laskave doplňte požadované omezení práv, soukromí či svobodné volby, které by výše zmíněné zachraňování umožnilo

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Věřím jen tomu co sám vidím, ne nějakému mě neznámému bloggerovi ..
     Sám ten případ znám jen z médií, tak nesoudím, toť vše co jsem chtěl říci. Diskuse k ničemu, neznalí o neznámém …

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      To ale nemůžeme diskutovat prakticky o ničem a pan Bavor by mohl svou síň klidně zavřít.

      To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Já znám z médií, že byli obviněni ze sexuálního zneužívání (ten otec) a to se nepotvrdilo.
      To vědí VŠICHNI a je to PRAVDA!
      Pak si už musím pomoci vlastní hlavou.
      Tedy se zeptám:
      Je Norsko v oblasti zneužívání dětí spíše benevolentní, přísné, nebo extrémně přísné?
      Estrémně přísné.
      V tom se shodnu nejen s těmi, co „nic nevědí“ (sluníčkový přístup) ale i s těmi, co norský soud obhahují.
      Pokud je tedy Norsko extrémně přísné, pak je zřejmé, že děti NEMOHLY být sexuálně týrány.
      Pak je tady něco, co se přesně neví, ale co je dost pravděpodobné, tedy že ty děti měl obtěžovat otec-ale byly odebrány i matce.
      Můžete mě opravit, ale myslím si, Petřepavle, že je dost zbabělé, nezaujmout k tomu postoj s tím, že se o tom ví jen z médií.
      O německém nacismu se také ví jen z médií, anejen o něm….

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Oni tři odstoupivší poslanci za ODS taky byli obviněni z kupčení se svými hlasy a to se nepotvrdilo. Ničím se neprovinili, tvrdíte taky?
       Pravdu má kočka šklíba, zde v 19:10. Reálsocialismus a mafiokapitalismus přece známe všichni jen z médií … na rozdíl od znalostí o výchově v rodině Michálkových, to zná každý ….. .

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Nějak vám uniklo rozhodnutí NS. Skutek se stal, ale vztahuje se na něj imunita. Nemotejte dohromady věci, které vůbec nesouvisí. Když dochází argumenty, přichází nesmysly?

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       PetřePavle, ty extrémně poctivé poslance ODS ovšem ze stíhání vytáhl „ctěný Nejvyšší soud,“ a to podle mého názoru naprosto účelovou a absurdní interpretací ochrany „projevu poslance.“ Máte informace, že by nějaký podobný zázračný zásah shůry ukončil policejní vyšetřování Michalákových v Norsku, nebo jen prezentujete obecnou platnost přísloví „není kouře bez ohně“ pomocí názoru „kdyby nic neudělali, tak by je přeci nikdo neobviňoval?“

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       K tomu,co už tady padlo dodám, že se přece opíráte o důvěryhodnost norského soudu a vyšetřovacích orgánů, zatímco u ODSáků operujete v podstatě zkorumpovaností našeho soudnictví.
       Tak se rozmyslete, na co vlastně budete hrát.
       Jinak, „já nic nevím, co udělali poslanci ODS, já nemohu nic říci“……

       To se mi líbí

 9. Petrpavel napsal:

  K diskusi na začátku, mimo vlákno.
  Přimělo mě to znova se podívat na výsledek voleb 2013. Jaké byly teoretické možnosti vládnutí (ČSSD – 50, ANO – 47, KSČM 33, TOP 26, ODS 16, Úsvit 14, KDU 14) ?
  1) pravice ANO + “pravice“TOP + ODS + „střed“ KDU ( 103 poslanců)
  2) „levice“ ČSSD +“pravice„ ODS + TOP + „střed“ KDU ( 106 poslanců)
  3) „levice“ ČSSD + pravice ANO + „střed“ KDU“ ( 111 poslanců)
  4) levice KSČM + „levice“ ČSSD + „střed“ KDU + nevyhraněný „Úsvit“ ( 111 poslanců)
  5) velká koalice „demokratických“ stran ČSSD + ANO + TOP + ODS + KDU ( 153 poslanců)
  6) jinou možnost nevidím
  Ad 1) to je tatovo „velké nebezpečí“ – ANO by se historicky znemožnilo a dostalo by se v podpoře na mu patřících 5 %, KDU by ukázala že chce za každou cenu vládnout, Kalousek a Babišem by se po pár měsících pohádali a rozešli (a poněvadž oni tvoří svou stranu, i strany), TOP a ODS by skončili v propadlišti dějin, jistě, bylo by pár měsíců či rok-dva ještě hůře …Levice i „levice“ by do další volby získala.
  Ad 2) i pro lidi tupé dokonalé znemožnění ČSSD, brzký konec vlády
  Ad 3) realita – umožněno manévrování ANO na obě strany (jsme pravice, ale když ta koaliční ČSSD…), jeho volební vzestup – podívejte se, že i pravice dokáže vládnout s levicí, jak se hezky hádá s Kalouskem (sice o tom, kdo že z nich je větší zloděj, ale …), zahraniční politika stejná jako by byla za „pravé“ vlády, mrtvolno na politickém nebi, levicové návrhy se pro veto ANO a nezájem ČSSD a KDU neprojednávají
  Ad 4) dovedl bych si představit, ale dobře že taková vláda nevznikla, brzo by skončila ( Černochovci v Úsvitu, KDU není ani střed, ČSSD není levice, KSČM ve vládě by musela být neústupná v prosazování levicových zákonů a to by hned narazilo…)
  Ad 5) galimatyáš který by skončil dřív než by začal

  Co mi z toho plyne : právě ta alternativa Ad 3) jediná měla šanci na přežití, ostatní by vůbec nemohly vzniknout (!) nebo by alespoň skončily předčasně a byly by nové volby. Komu se stávající alternativa (s velkým poklesem ČSSD, ale i TOP, ODS – ten by byl tak jako tak, a velkým vzestupem ANO) líbí, ať hodí (po mě) kamenem nebo slovem …

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   A „detail“ pro zpestření : vládu jmenuje prezident (Zeman), v případě Ad 1) s ministrem zahraničí Schwarzenbergem …

   To se mi líbí

 10. peter. napsal:

  Nemecká ministerka Schwesigová vyhlásila,že do integračných kurzov pre imigrantov treba zahrnúť aj problematiku rovnosti mužov a žien.
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/369858-nemecka-ministerka-za-muzmi-migrantmi-pride-velke-mnozstvo-zien-a-deti/
  S veľkým očakávaním a pobavením jej budem držať palce.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   To není politika, ale virtuální realita.
   Skončí to strašlivě. Připomíná to šílenosti za oné Výmarské republiky, ale někde už jistě číhá nový Adolf. Bude jiný než ten minulý, nejspíš asi korporátní. Mnohohlavá saň, ale o nic méně vražedná.

   Máme tak 10-15 let na to, obnovit armádu, spojit se se Slováky, v širší koalici s dalšími a začít mohutně zbrojit. Protože až se Němci vypořádají s islámem, vrhnou se na nás, jako vždycky. V současné konstelaci to nemusíme přežít.

   Amíci mohou upadnout do vnitřních zmatků, stáhnout se z EU a přenechat celý prostor vlkům. V momentě, kdy se tak stane, jsme v čudu a můžeme jen doufat v rychlý příchod Rusů. Jenže ti budou mít také svých starostí dost a nechají nás vykysnout, než se to tady v EU pomlátí.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Myslíte, že je to nemožné ? Vůbec ne.
    Islám v Německu vypadá silný, ale jen v dnešních multi-kulti podmínkách.
    Jakmile se změní celkové paradigma – a v Německu to vždy šlo šmahem, za pár měsíců – bude situace totálně jiná.

    Představte si, že německá policie, armáda, tajné služby a třeba i hasiči a nádražáci skočí koordinovaně na islamisty v jeden okamžik. Zaříznou je jak slepici. Za den. Ženské a děti naženou do koncentráků, jen tomu samozřejmě budou říkat nějak vznešeně.

    „Noc dlouhých nožů“ proti tomu byla selanka.

    A to se nepochybně stane. Němci jsou pořád stejní. Jsou programově morálně slepí, když chtějí. Mohou si pouštět Beethovena a vzdychat nad tou krásou a současně hnát krásné židovské holky do plynu a pořádat soutěž ve zpěvu operních árií budoucími zavražděnými, tleskat nejlepší sopranistce, kterou mají na seznamu zplynovaných plánovanou za týden. A pak se dojít pomodlit v kostele a vzít děti na plovárnu. Pracovní doba 8h denně, zaměstnanecké benefity a odbory pracovníků vyhlazovacích lágrů. To se totiž přesně dělo. Nedělá jim to problém.

    Že to je už za nimi a nikdy se to nebude opakovat ? Jistěže ne, přesně to samé už ne, proběhne to nepatrně jinak. Třeba barva uniforem bude úplně jiná. Ale také budou od Bosse, v tom je ta kontinuita.

    Zdá se Vám to přitažené za vlasy, případně naplňující nějakou tu protiněmeckou „hatecrime“ ?

    Říkal mi to teď v telefonu můj německý kamarád, to je jeho vize, v krátkosti. Taky se mi to vůbec nelíbilo. Má z toho strach, říkal, že pokud americká okupace skončí, stane se přesně tohle. Do 15-ti let nebo dříve. Sami sobě podle něj Němci nemohou být ponecháni, nutně by se zbláznili právě tímto způsobem.

    No uvidíme. Je zbytečné stahovat kalhoty daleko před brodem, ale armádu nejde vybudovat za týden, to je práce na 15 let.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     Ano, jako důkaz mnohého z Vašich scénářů slouží události z nedávné minulosti na Balkáně. Děly se tam věci, které přece měly být „mrtvé“ od konce II.WW a ejhle – jako by nic podobného té časové proluce neexistovalo, viz zážitky přivolaného lékaře ke sténající ženě -> byl jí odborně proveden císařský řez, plod vyjmut a místo něho do ní vložen živý kocour nebo kočka a rána asi odborně zašita … Jak že daleko je to vzdušnou čarou na Jadran ???
     Kdo že humanitárně bombardoval , respektive to obhajoval nehledě na oběti, které byly tak hezky pojmenovány jako nutné, nezbytné kolaterální ztráty ???
     Že by sluníčkář nejvyšší ???

     To se mi líbí

 11. oh napsal:

  Pár statistických čísel ze Švédska o přínosu imigrace: 48% přistěhovalců v pracovním věku nemá zaměstnání, po 15 letech ve Švédsku ho má jen 60% z nich, 42% dlouhodobě nezaměstnaných jsou cizinci, 58% sociálních dávek je vypláceno migrantům a 45% dětí s nejhoršími školními výsledky jsou děti migrantů.
  http://ceskapozice.lidovky.cz/nemecko-kdo-bude-financovat-uprchlickou-krizi-f4o-/tema.aspx?c=A151001_122330_pozice-tema_lube
  v původním textu z Die Welt je i informace, že migranti mají v průměru o 40% nižší příjmy než „domácí“ zaměstnanci, což podle mě zakládá docela hezký průšvih do budoucna.
  V tomto případě je obtížné autora oblepit rasistickými a xenofobními nálepkami – je jím ekonom Tino Sanandadži, iránský Kurd a imigrant.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Obtížné to není.
   Máme na to institut, nazvaný „bílý Žid“.
   Sluníčka, pánbíčkáři a nacisté si poradí se vším!

   To se mi líbí

 12. peter. napsal:

  Medzi najväčšie problémy imigrantov v utečeneckých táboroch okrem nechutnej stravy a nedostatočnému príspevku na cigarety najnovšie patrí to,že im opuchli vajčiská od nedostatku sexu.Vyzývam všetky naše mimovládky aby vyslali svoje ľudskoprávne,slniečkové aktivistky do táborov,pomôcť chudákom imigrantom zbaviť sa tohoto bolestivého opuchu vajec.Kiska s „kniežaťom“by mohli pomáhať tiež,pokiaľ netrpia hemeroidami nadobudnutými dlhodobým hovnorobením.
  http://medzicas.sk/mam-opuchnute-semenniky-vsetci-sa-stazuju-na-chybajuci-sex/

  To se mi líbí

 13. peter. napsal:

  Duše dobré,slniečkové!Po tomto túži vaše dobrosrdečné a imigrantov ľutujúce srdiečko?
  http://zpravy.idnes.cz/nasili-mezi-uprchliky-v-nemecku-dnq-/zahranicni.aspx?c=A151006_152909_zahranicni_mlb

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Z diskuse vyjímám: Smutný vtip:

   Není pravda, že Česká republika odmítá přijímat uprchlíky. Naopak, přijmeme s radostí každého pracovitého Němce, Holanďana, Švéda či Francouze, kteří budou před náporem imigrantů utíkat ze svých zemí.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Němce a Švédy raději prověřit.
    Švéd musí říci, jakého je pohlaví a Němec zase česky „Liberec“.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     🙂
     Taky bych se všech ptal na výhody zelené energetiky a názor na antropogenní globální oteplování – to vyřadí ty duté hlavy, náchylné akceptovat i ty největší pitomosti, když to do nich solí propaganda.

     Ještě bych se přimlouval za odmítání všech, kteří někdy pracovali v NGOs (ti nejsou integrovatelní, jak jsem si sám experimentálně ověřil, ani krásné blondýnky) nebo Barnevernetech.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Jednou z hlavních výhod zelené energetiky se stane, že bude možno smysluplně zaměstnávat odsouzené zločince. Představuji si to tak, že místo délky odnětí svobody budou soudy vynášet tresty v kilowatthodinách. Každý odsouzenec pak bude mít v cele bicykl připojený řemenem na generátor a bude bručet tak dlouho, dokud si neodkroutí všechny své kWh.
      Co říkáte, prošel bych? 😉

      To se mi líbí

   • merlin napsal:

    hezkej .-)

    To se mi líbí

 14. kchodl napsal:

  Benjamin Kuras představil nové vydání své knížky, byl tam přítomen i Jefim Fištejn.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trestni-oznameni-na-Merkelovou-za-pripravu-masakru-Evropanu-burcoval-spisovatel-Kuras-na-akci-Tu-ukoncila-hadka-s-Fistejnem-kvuli-Putinovi-402472

  Podle Fištejna Islámský stát a Putin jsou spojenci a bojují pro Západu. S takovým pacošem bych se Chocholouškovi nedivil, kdyby občas používal pancéřovku.
  🙂

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Paranoiia střižená imbecilitou

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Bylo by to hezký kdyby tomu tak bylo. Ale tady jde o něco jiného, o prachy,o úvazek, o plnění zadaného úkolu. Paranoika či imbecila by nutně museli přestat zvát do ČT, tak blbí zase nejsou, ale tohohle zvou pořád, a ví proč.
    Paranoik či imbecil není nebezpečný, tákováto individua nesmírně.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Nebuďte tak optimisticky naivní. Stačí deset minut sledovat obyčejné zprávy a máte pocit, že k vám hovoří debil střihnutý imbecilem. Počínaje Železným Kubou přes černovlasé blondýny k pravé blond Augustové (podle augusta-klauna?) a konče míchanou Tvarůžkovou.

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   Od prvního shlédnutí tv seriálu MASH mi vrtalo hlavou, jak autoři přišli na postavu Franka Burnse. Teď už to konečně vím. .-)

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.