Američané záměrně falšují údaje GPS v zóně konfliktů


Tuto informaci zveřejnil v rozhovoru pro „Ruskou Službu Novosti“ náčelním štábu 15. armády Leteckých a kosmických sil (VKS) Ruska gen.mjr. Anatolij Něstěčuk.

 Jak ukázala analýza posledních ozbrojených konfliktů, využívá protivník možnosti vložení záměrných úprav do navigačních charakteristik svých systémů pro dezinformaci. Takže se nemůžeme spoléhat na údaje získané z přijímačů.

Proto pracujeme s naším systémem GLONASS se 24 družicemi, pokrývající celou zeměkouli. Dnešní přesnost údajů se pohybuje mezi 3-5 metrů, což odpovídá ukazatelům GPS.

Již dříve VKS zveřejnily, že ruské vojenské letectvo používá proti teroristům IS nový typ vysoce přesné bomby naváděné pomocí GLONASS.

Jak v sobotu oznámil náčelník Operativního řízení genštábu ozbrojených sil Ruské Federace gen.plk. A.Kartapolov, že: „… ruské letectvo v Sýrii za tři dny, ve dne i v noci, podniklo více než 60 náletů na více než 50 cílů infrastruktury teroristů. Podle údajů rozvědky tato operace významně poškodila materiálně-technickou základnu teroristů a podstatně snížila jejich bojový potenciál. Kromě toho v řadách teroristů začala panika a dezerce. Včera více než 600 teroristů opustilo své pozice a pokouší se dostat do Evropy“.

 „Počítáme s tím, že letecké útoky budeme dále stupňovat. Chtěl bych zaměřit  vaši pozornost na skutečnost, že jsme o chystaných náletech předem informovali už v úterý ráno vojenského atašé USA v Iráku plk. Pietra. Informace našim zahraničním kolegům  šla nejen po linii min.obrany, ale i min.zahraničí. Doporučili jsme jim stáhout z oblasti útoků všechny – nejen jejich instruktory a poradce, – ale i  spolupracovníky, kteří byli připravováni za peníze amerických daňových poplatníků. Doporučili jsme jim m.j. i pozastavení přeletů jejich letadel nad územím operací našeho letectva. Mimochodem, Američané nás ujistili, že nikdo jiný, kromě teroristů v tomto regionu není. Požádali jsme je také, aby se s námi podělili i informace o dislokaci sil teroristů. Informace nám poskytli pouze partneři ze společného informačního střediska v Baghdádu: Irán, Irák a Saudská  Arábie – nikoli USA.“ – řekl Kartapolov.

Zdroj: RIA-Novosti a https://www.youtube.com/watch?v=8eYtz5SAna4

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

30 reakcí na Američané záměrně falšují údaje GPS v zóně konfliktů

 1. Tribun napsal:

  Ale to je přece dávno známá vlastnost – ne-li přednost – GPS.

  To se mi líbí

 2. Slim napsal:

  A pak že Novinky nedokážou pobavit.
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=418644&articleId=/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382607-rusove-se-odvazili-nad-islamsky-stat-a-bombardovali-palmyru.html&sectionId=743

  🙂 Myslí si to i čtenář.

  Ján Vyrobík, Ostrava
  Úterý, 6. října 2015, 14:00:01 |
  By mě zajímalo,co tam ty Usa se spojenci celé měsíce bombardovaly,když neměly „odvahu“ Palmýru bombardovat.Zřejmě se hrály na vojáky…

  To se mi líbí

 3. Bavor V. napsal:

  Přednost? Tak to vysvětlujte řidičům, kteří bloudí po necestách a neví pak ani kde jsou. Už jsem jich doma několik potkal. A rozhodně nemířili k naší Řece.

  To se mi líbí

 4. Hudec napsal:

  Promiňte, prosím, staré osobě, že bude trochu nostalgická s něčím, co nepatří k tématu, ale k dnešnímu datu ano.
  Před závorku vytkne, že ví, že vojna byla mnohdy pakárna (u nás v Dukle tedy ne, ale jinde jistě).
  A do závorky dá, že už vlastně nemá komu blahopřát. 6. října jsem totiž vždy rozesílal veselé a trochu ironické SMS extchánovi (major u letectva, zemřel 2013) a otci (podplukovník u PVOS, zemřel 2014), v nichž jsem jim blahopřál ke dni ČSLA. S podpisem „kapitán v záloze“. Teď už jí zbyl jen kamarád Michal (dotáhl to na poručíka v záloze), který vzpomíná na to, jak jako absík dostal pod velení četu dělostřelců. Jaký to byl boj o život a jak z těch zkušeností čerpá dodnes, a to je generálním ředitelem celkem velké firmy.
  Takže touto cestou blahopřeje stará osoba všem bývalým důstojníkům, rotmistrům a praporčíkům, a též poddůstojníkům a mužstvu. Generál tu mezi námi asi žádný není, předpokládám 🙂 .
  Podpis: Kapitán ve výslužbě, už vyřazený z vojenské evidence (v souladu se zákony a snad i Ústavou ČR, pokud vím).

  To se mi líbí

  • Joda napsal:

   Kapitán ve výslužbě (také už vyřazený z vojenské evidence) Joda děkuje a přeje nápodobně.

   To se mi líbí

   • peter. napsal:

    Samý kapitán!Ja som šiel do civilu ako poručík a vyradili ma tiež ako kapitána.Tak…Nazdar souzi kapitáni!

    To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Zdar, soudruhu kapitáne!

   To se mi líbí

  • Mac napsal:

   🙂
   Armádě zdar!
   Zdraví podporučík (absolvent) Mac.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Teda pánové….
   Náčelník nabíjecí stanice, vojín vittta.
   Zůstat vojínem a dělat u toho praporčickou funkci nebylo jen tak,musel sem dát frajerovi na štábu kilo a abych konečně dostal zástupné, musel jsem zfalšovat rok a půl starý denní rozkaz. (což nebylo snadné, protože jsem musel získat 3 kopie, jednu z tajné spisovny, druhou (myslím) ze štábu pluku a třetí z finačního oddělení pluku.
   Pro mě ale bylo jen máloco nemožné, býval jsem vlivným mužem.
   Kdo nebyl v armádě, ví hovno, co je na světě možné……

   To se mi líbí

 5. NavajaMM napsal:

  Myslím, že sa na to skoro zabudne, ale tie prvé poplašené americké protesty na ruské bombardovanie majú určite komické pozadie. Tí chlapci, čo ich USA vycvičili a vyzbrojili, sa určite amíkom nepochválili, že už kopú za ISIL. Až keď začali na nich padať ruské bomby, vyhľadali v mobiloch svoje kontaktné čísla a žalovali, že na nich útočia Rusi.

  To se mi líbí

  • peter. napsal:

   Máte pravdu!Iba sa obávam toho,že cieľ tej operácia vedenej Rusmi,je dosť nejasný(zničiťISIL,aj ostatných protivníkov Asada?),doba trvania je obmedzená na dobu neurčitých 3 – 4 mesiacov,je možné zapojenie sa aj pozemných síl Ruska a stačí maličkosť,nedorozumenie a môže dôjsť k takému konfliktu,že sa nebudeme stačiť čudovať.Nevieme nič o povojnových plánoch Ruska čo sa Sýrie týka a vôbec,teraz keď Rusko ukázalo silu a rozhodnosť,malo by sa sadnúť k rokovaciemu stolu a vyriešiť problém diplomatickou cestou.Eskalácia tohoto konfliktu zaváňa tým,že Rusi stúpili do poriadneho h..na a ja len dúfam,že vedia presne čo robia a že vo svojich plánoch nezabudli na žiadnu nepredvídanú možnosť vývoja tohoto konfliktu.Predsa len,bojujú proti guerille a nie proti nejakej pravidelnej armáde.A s tým je vždy problém.Viď Vietnam a Afganistan.

   Liked by 1 osoba

   • NavajaMM napsal:

    Áno, tiež dúfam, že vedia, čo robia. V tomto informačnom marazme nevieme na čom sme, tak nám ostáva čakať, čo z toho vylezie. Vidím v tom však dva pozitívne signály. Formálne robia to isté, o čo sa predtým snažili USA a pritom sa zdá, že sú podstatne efektívnejší. Druhá vec je, že Rusi svojich spojencov (Asad) nenechávajú v kaši.

    To se mi líbí

    • peter. napsal:

     Ja som mal na mysli aj ten aspekt súčasného angažovania sa Rusov v Sýrii,ktorý súvisí s vnútornými nepriateľmi Putina priamo doma,v Rusku.Od Krymu už uplynulo dosť veľa času a môže sa stať,že eufória z návratu Krymu do zostavy RF a tým aj podpora obyvateľov Ruska Putinovi klesne.Ak to ťaženie v Sýrii neprinesie Putinovi aj politické víťazstvo,tak to posadí jeho oponentov v Rusku naviazaných na USA do sedla a potom hrozí naozajstná katastrofa.Teraz začal niečo,čo buď upevní jeho pozíciu doma aj vo svete alebo ho to môže aj zničiť.Ja osobne mu prajem úspech.

     Liked by 1 osoba

     • kchodl napsal:

      Četl jsem na toto téma několik článků – klasika, jsou to bláboly amerických politologů.
      Vůbec netuší, jak obrovskou a hlubokou popularitu má Putinova vláda – není to jen sám Putin, samozřejmě, je to celá státní správa, instituce a tak dále. Armáda, tajné služby, průmysl, vědci, kulturní sféra, média. Prostě celá struktura státu, ruské civilizace, národy RF.

      Ti blbečkové si to představují jak Hurvínek válku – možná že schválně, je to prostě personifikace pro ty duté hlavy. Stejně jako je Sýrie coby stát ztotožněna se „satanem Assadem“.

      Je to naprostá blbina.

      To se mi líbí

    • peter. napsal:

     http://www.hlavnespravy.sk/new-york-times-spojene-staty-su-rozhodnute-zaktivizovat-boj-proti-is-v-syrii/690861
     Že by sa rozhodli,že už budú bombardovať naozaj?A pustia ich Rusi do toho priestoru? Umiernenej opozícii(ozbrojencom ktorí sú oficiálne uznaní za teroristov) sa rozhodli dodávať zbrane.Stingery tiež?
     A Taliani sa prebudili tiež a rozhodli sa „Tornádami“bombardovať IS v Iráku.Tie Stingery by mohli byť nepríjemné.

     Liked by 1 osoba

    • jaa napsal:

     Ale stejně- kdyby to nebyla tragedie spousty lidí, byla by to docela švanda. Nejmíň dva roky NATO, amíci a spol, bojují hrdinně proti ISIL, cvičí vojáky, dodávají se domobraně zbraně a hromadně a ISIL je stále silnější a zpupnější. A objeví se zepár ruských – dle našich mééédií a hujerů zaostalých letadýlek a techniky s vlastním zaměřováním – a je ppoprask do týdne. No budou – li tam ty 3 měsíce – obávám se že bude zameteno ?. I když zase na druhou stranu se amíkům nedivím,že se jim nedařilo, když měli tak „dobře“ nastavené GPS , že se netrefovali kde měli… Žer by Putinova sabotáž?? hmm

     Liked by 1 osoba

  • kchodl napsal:

   Nic na tom není složitého:

   Rusové jako první rozmázli na kaši ty Amíky nejlépe vycvičené a vyzbrojené štěnice. Stejně se hlásí tak či onak k radikálnímu islámu, jestli jsou přímo v IS nebo ne, je přece úplně jedno. To je stejně jen virtuální věc západní propagandy, ukazovat některé ty gangy jako „umírněné“. Svobodná syrská armáda, hahahaha. Nic takového neexistovalo, nikdy, respektivě bylo to pár koupených ksichtů, kteří seděli v nějakém hotelu a dělali onu opozici pro média.

   Je to logické – tihle vrahové měli nejlepší techniku, satelitní šifrované spojení, mobilní radary a dešifrátory syrské komunikace, laserové ozařovače pro navádění amerických bombardérů, průzkumné prostředky. Plnili vlastně onu úlohu „předsunutých leteckých návodčí“ a polní strategické rozvědky (jako třeba SAS, 601. sss, …).

   Tím, že jsou na kaši, Amíci „oslepli“. Proto tak strašně řvou vzteky.¨

   Jinak Rusové samozřejmě bombardují IS velmi usilovně, není pravda, že by se jim vyhýbali.

   A co pokud vyhrají ? Nic zvláštního. Assad je přece několikrát zvolen. Je to legitimní prezident, nesmírně v Sýrii populární. Lidé mu říkají „syrský lev“. Legrační je, že v posledních náměsíčných nabídkách Západ chce od Rusů, aby v příštích „volbách“ Assad nekandidoval – protože kdyby jo, vítězství má absolutně jasné. To je prostě ta americká „demokratůra“.

   Budou to dlouho ještě okecávat, ale jedno je jisté – Amíci na Blízkém a Středním východě na dlouho definitivně skončili, zbývá jim vyhlásit porážku a táhnout do prdele. Všechny žvásty, jak tam natáhnou F-22, B-2, … jsou jen kecy – dovolí si bojovat s jaderným Ruskem ? Jistěže ne.
   Nehledě na to, že Syrskou konvenční válku by mohli docela dobře i prohrát. To by jim zlomilo vaz – v médiích a „soft power“ zcela definitivně. Budou to riskovat ? Nemyslím.

   Liked by 1 osoba

   • Alena Z napsal:

    U krtka v exilu jsem našla „Dotazník umírněného syrského rebela“, který otiskl New Yorker a ve kterém se vysmívá USA programu výcviku a vyzbrojování „umírněných“ syrských rebelů.

    To se mi líbí

 6. Bavor V. napsal:

  Díval jsem se na „Cibulku“ a imitátor Jablonský tam řekl pěkný uprchlický vtip. Povídá Klaus, že by také měl jít příkladem v přijímání uprchlíků. A on že by si domů jako uprchlíka vzal Radovana Krejčíře.

  To se mi líbí

 7. Jos napsal:

  Tahle zpráva je krapet divná. Američani skutečně celé roky globálně vkládali random chybu do údajů GPS. Ale tuším v roce 2000 toho nechali. Protože to bylo k ničemu. Ale při operaci Dessert storm vypnuli veřejné kanály GPS kompletně nad oblastí bojů. A stejně museli čekat s útokem na geomagneticky klidné období. Protože ještě neuměli dostatečně korigovat chyby, zvláště chybu způsobenou průchodem inosférou.. Jenže každý kdo se v tom trochu vyzná ví, že GLONASS je v současné době na severní polokouli o několik metrů lepší než GPS, Ale platí to hlavně pro jednofrekvenční GPS. Pro duální přijimače je přesnost 3-5 metrů trapně k smíchu. A že by armáda neměla pořádné GPS přijimače? Nevím. Moc to nehraje. Mimochodem system Galileo, který je komplet civilní, počítá se subcentimetrovou přesností.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Máte pravdu, je to typická nepochopená zpráva.

   GPS má několik úrovní přijímačů. Civilní, které máme v smartphonech a navigacích, pak profi, která je třeba v letadlech, kde chyba je dost malá aby se podle toho dalo automaticky přistávat nebo se při letu bez vidu přesně vyhnout překážkám, až po vojenské, které používají šifrovaná data – autorizované přijímače s přístupem k nejvyšší úrovni služby a mají tím pádem ještě větší přesnost nebo jim pro dané zpřesnění stačí vidět méně družic a je to odolnější proti rušení. Plus jsou ještě další druhy profesionálních přijímačů, třeba pro geodety, které používají diferenciální chybový signál ze sítě pozemních vysílačů a mají submilimetrovou přesnost – ovšem zjištění přesné polohy chvíli trvá, třeba několik hodin až dní.

   Pravdivé jádro zprávy je v tom, že v oblastech konfliktů – zmiňováno je to na Ukrajině a jistě i nyní v Sýrii – je určení polohy civilními GPS přijímači schválně znáhodněno natolik, že i pozemní navigace je nespolehlivá, v jednom okamžiku se může lišit o stovky metrů. Aby se podle toho nedala například zaměřovat dělostřelba. Konkrétně na Ukrajině na to doplatilo už mnoho lidí, když v nepřehledné situaci při neexistenci pevné fronty podle GPS civilní navigace někam špatně zajeli a byli zmasakrováni. Majitelé amerických autorizovaných přijímačů vojenské třídy tyto problémy pochopitelně nemají.

   To je důvod, proč každá supervelmoc má svůj vlastní navigační systém, Rusové Glonass, Číňané Compass. Až bude fungovat Galileo, bude ho mít i EU.

   Aplikací subcentimetrové přesnosti Galileo bude v civilní sféře nesčíslně, jelikož zrovna musím posekat tu odpornou zelenou potměšilou potvoru venku (známou jako „tráva“), napadá mě například automatická travní sekačka, která se dokáže naprogramované vyhnout i zahrádce a květinám mé drahé lepší polovičky. 🙂

   To se mi líbí

 8. oh napsal:

  Svůj k svému, aneb v EU oblíbení šiřitelé „evropských hodnot“ v praxi.
  http://www.novarepublika.cz/2015/10/ukrajina-bude-pro-isil-pripravovat.html

  To se mi líbí

 9. peter. napsal:

  ISIL je odstreľovaný krídlatými raketemi z lodí ruskej kaspickej flotily.Zásahy sú presné,účinné a bez civilných obetí.Takže ISIL dostáva nakladačku zhora(vrtulníky a lietadlá),zo stredozemného mora aj z Kaspiku.Teda neviem,ale toto ISIL neustojí a pre USA a NATO to bude také facka,že možno prestanú hlásať svoju výnimočnosť a nadradenosť nad svetom.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Nepřál bych si nic jiného.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Že by „výjimeční a nepostradatelní“ přestali hlásat, že svět je jejich pašalík, o tom tedy silně pochybuji. I Áda do poslední chvíle tvrdil, že „konečné vítězství“ je na dosah, i když mu ruská dělostřelba už padala na dvorek a Berlín byl v troskách od spojeneckých náletů.

    Bohužel, na to si ještě počkáme, než otočí ve Fašingtonu.

    Kromě demonstrativního použití křídlatých raket z Kaspického moře, cca 1500 km daleko, Rusové také staví novou vrtulníkovou základnu asi 7 km od letiště, kde jsou usídleni. Mají tam být minimálně dvě letky protitankových vrtulníků Kamov Ka-52 a Mil Mi-28N, pro přímou podporu syrské armády v plánované útočné operaci. Odhadovaný čas příletu v příštích 14-ti dnech.

    Na uzavření syrského vzdušného prostoru, alespoň tedy západní neokupované Assadovy Sýrie, asi něco bude, ačkoliv to explicitně nikdo nevyhlásil. Je mnoho neoficiálních, leč věrohodných zpráv, že Rusové už ustavili mnohovrstvou PVO obranu, tedy S-300PMU2/S-400 a Tor-M2, Pancir S1. Raketový křižník Moskva u pobřeží (aka „cvičení“) je vybaven také vyspělým PVO s velkým dosahem, námořní verze S-300 poslední verze. Spolu s dalšími loděmi a ponorkami jsou schopni i námořní blokády Sýrie, tedy hlavně neumožnit zásobování teroristů a výsadky z moře.

    Nepotvrzené zprávy hovoří o čtyřech izraelských F-15I, které včera před půlnocí proletěly nad Libanonen směrem k Sýrii, ale před hranicí se otočily, protože Rusové aktivovali PVO a zvedli nějaké ty stíhací Su-30SM. Američané tam také nelétají. Nad IS ovládanou pouštní části Sýrie občas Američané sporadicky létají, jistě po koordinaci s Ruskem.
    Další nepotvrzené zprávy mluví o sestřelu nějakého amerického dronu nad Sýrií.

    Pochybuji, že USA kromě řvaní a propagandy něco udělají, jsou prostě v koncích a nevědí co dělat – cokoliv by bylo účinné, znamenalo by 1. totální propagandistickou prohru a přímé přihlášení se k IS a Al-Kajdě 2. Přímou konfrontaci s Ruskem, která by se jistě neobešla bez velkých ztrát a i kdyby nepřerostla v nic většího, znamenala by výprask všem příběhům o neporazitelnosti USAF a US armády, vzhledem k ruskému PVO není vyloučeno i výrazné ruské vítězství.

    Očekávat se dá zesílení US propagandy až k zešílení, zvýšená podpora a zásobování teroristů všeho druhu, nucení NATO ke spoluvině podpory islamistických umírněných řezačů hlav (to už začíná, i náš šmírák na MO už plácal v tomto smyslu), možná i velký teroristický útok někde úplně jinde, na odpoutání pozornosti.

    Za týden má vyjít zpráva o MH17, Ukroši jsou v technickém defaultu, …
    Situace na JV Ukrajiny se sice totálně uklidnila, ale jen za posledních pár nocí byly nad Doněckem raketami Tor-M1/M2 sestřeleny americké UAV průzkumné drony, snad 5 kusů. To je značně neobvyklé, ale co za tím je, je poněkud nejasné, protože Ukroši žádné ofenzívy nejsou schopni, armáda je absolutně rozložená a jestli náckové z NG a PS někomu půjdou po krku, je to kyjevská vláda, ne DNR, LNR.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Před rokem jsem se projevil jako politický cucák, když mi nešlo do hlavy, jak bude EU vysvětlovat svou přízeň neonacistům na Ukrajině, kde se pochodovalo se zvednutými pravicemi, nápisy Heil Hitler, číslicemi 88 a v uniformách SS, v parlamentu se bili opoziční poslanci a minimálně se jim nedával prostor k mluvení, násilně byli pěstmi a bejsbolkami vyháněni ředitelé médií..atd..atd…každý to ví.
   Zkrátka, neonacismus tam byl veřejný, netajený a oficiální.
   Bylo to snadné..
   Řeklo se, že fašisté a nacisté jsou Rusové a proruští bojovníci.
   Stačilo to, prostě to stačilo a plno lidí tomu dodnes věří….
   Dneska už-poučen- tvrdím, že s IS to bude stejné.
   Nakonec z něj ještě udělají demokratickou opozici….
   Když jsem nedávno četl na novinkách článek, jak se v IS staví chodníky a opravují domy, vůůůůbec mě to nepřekvapilo.

   To se mi líbí

   • NavajaMM napsal:

    Šéfstvo EÚ zrejme vôbec nemá kontakt s realitou. Informácie dostávajú len cez mainstream a podobne ladené interné memorandá. Niekto samostatne mysliaci ako Farrage je pre nich mimoň.

    To se mi líbí

 10. jaa napsal:

  jen tak mimochodem

  ttp://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/rusko-zapojilo-do-boju-v-syrii-nejen-letectvo-ale-i-namornictvo-1234063

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.