Steinmeier attackiert USA wegen Syrien-Bombardements


Natürlich will Deutschland wieder Austragungsort für den nächsten Weltkrieg werden. Wir schildern hier die mühevollen Anstrengungen, die derzeit in diese Richtung unternommen werden.

Zdroj: Steinmeier attackiert USA wegen Syrien-Bombardements

A k tomu ještě zjemnělá reportáž z demokratického Deutschlandu

http://usti.idnes.cz/uprchlici-v-nemecku-nazory-a-obavy-obyvatel-drazdan-fyc-/usti-zpravy.aspx?c=A151002_164601_usti-zpravy_alh

Čtěte i diskusi, je zajímavá

http://www.watchersweb.com/submissions/ObByn1443234331/7B7Uq1443234331.jpg

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Přejaté. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

25 reakcí na Steinmeier attackiert USA wegen Syrien-Bombardements

 1. Rosťa napsal:

  Ještě, než jsem si četl diskusi, tak první, co mě napadlo, byl ten strach dotázaných uveřejnit své jméno. Asi v tom Německu to bude jako u nás. Ještě, že ten Západ mistruje Rusa nebo Číňana a káže něco o demokracii a svobodě slova. Jduvenblejt.

  To se mi líbí

 2. peter. napsal:

  Ak chceme objektívne posudzovať to,čo sa deje dnes v Sýrii,tak by sme mali v prvom rade vedieť,kto je kto na sýrskom bojisku :
  http://medzicas.sk/pravda-o-umiernenej-syrskej-demokratickej-opozicii/

  To se mi líbí

 3. peter. napsal:

  Nemá niekto záujem?Hrnú sa na nás také časy,že o tom začínam vážne uvažovať.Občas som si chodieval cez prechod v Ubli natankovať do Veľkého Berežného.A na tamojšom „blšáku“sa dalo zohnať úplne všetko.
  http://je-to-inak.livejournal.com/64864.html

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Ne, protože máme důvěru ve svůj stát, jako vlastenci. Máme důvěru v zákony, v naší policii a armádu. A navíc, máme – na evropské poměry opravdu kvalitní zákon o zbraních a střelivu – až na některé hlouposti, o kterých píše zcela veřejně například GunLex sdružení.

   Nemusíme kupovat munici ilegálně. Stačí mít čistý trestní rejstřík, ne více než dva přestupky ročně a být zdravý duševně a tělesně, udělat zkoušky a máte na zbraň občanský nárok. Pokud se policie sekne, můžete se odvolat k soudu, který to většinou umožní.

   Navíc, z profesních kontaktů vím, že naše zbrojní a obchodní firmy – například Excalibur – mají sklady a zásoby svezené z celé bývalé socialistické Evropy, takže když by k něčemu došlo, dostaneme to od státu. Oni toho mají tolik, že nestačí bývalé armádní sklady, ale vězí to všude možně po bývalých JZD kravínech 🙂

   Ono je to tak, že jediná rozumná obrana je organizovaná, s výcvikem, koordinací a tak dále. Jinak to má samozřejmě také smysl, ale jen lokálně. Ale síla země spočívá v organizaci a jednotném postupu, žádná partyzánština.

   Politické postupy dávají mnohem lepší možnosti. Ale hrozit se politikům musí, jinak neudělají vůbec nic, to je také jisté.

   A co si budeme povídat, mít v ruce nějaký pochybný ukrajinský nebo běloruský nebo kazachstánský nedej-bože rumunský nebo bulharský granát – nebo vyrobený v ČR či SR, to je docela značný rozdíl. To se nemusíte bát, že po vytažení pojistky Vám to utrhne ruku. I kdyby to bylo 30 let staré. Nebo při odpálení pancéřovky nepoletíte do nebe také.

   Prostě kvalitní ČSSR výroba, to je základ.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Kdyby se Vám čistě náhodou něco takového dostalo do rukou, raději to zahoďte.
    V posledních mnoha letech je mánie v těchto „asymetrických“ konfliktech podstrkovat falešné náboje a vůbec munici. Můžete trefit náboj do útočné pušky nebo kulometu, ve kterém je místo střeliviny trhavina – vystřelíte si a urve Vám to makovici.
    Oblíbený americký žertík, BTW. Často viděný všude možně. To samé náboje do malých minometů a vůbec lehké pěchotní zbraně – jednorázové pancéřovky, náboje do RPG, SPG-9 a tak dále.

    Amatérům tyhle věci do ruky prostě nepatří. Na sebeobranu si kupte legální kvalitní pistoli nebo pušku, o které víte, že vám nepraskne v ruce. A kvalitní munici k tomu.
    To samé na lov.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Plus to, že onen „blešák“ bude plný věcí z Ukrajiny. Dodávají to tam Amíci ? Samo od sebe to nebude, to si buďte jistý. Takže pryč od všeho. Tam bych se bál koupit snad i diabolky do vzduchovky, aby v nich nebylo něco nastražené.
    🙂

    To se mi líbí

    • peter. napsal:

     kchodl:
     Polovicu roka žijem na chalupe vzdialenej 1 km od poľskej a necelých 30 km od ukrajinskej hranice.Cez túto oblasť sa prehnali fronty 1. aj 2. svetovej vojny a ľudia tu o zbraniach niečo vedia.Dodnes sa na povalách alebo v šopách dajú nájsť starostlivo ošetrené a v olejom napustených handrách zabalené zbrane.Obľúbené boli najmä krátke ruské jazdecké karabíny na 10 nábojov,značku vám nepoviem lebo neviem.V tomto kraji bývala vždy „Kristova“chudoba,pred vojnou sa pašovali kone a zbraň bolo treba aj na obživu.Lesy sú to plné zveri.Ja sám som dosiahol vojenskú hodnosť kapitána a AK-47 by mi nerobil žiadny problém aj keď viem,že je to niečo iné ako SA-58.Viem si ale momentálne predstaviť lepšie využitie cca 300 € ako na kúpu zbrane.Odkazom som chcel upozorniť na čierny obchod na Ukrajine,lebo si myslím,že vzhľadom na čulý pohraničný styk a príbuzenské väzby sa celkom isto niečo z „tovaru“dostane aj ku nám.A keď zoberiem do úvahy zhoršujúce sa podmienky vo všetkých oblastiach a smeroch,znásobené migrantskou krízou a pomermi v skrachovanej ale „dobre vyzbrojenej“Ukrajine,tak si nemyslím,že myšlienka zadovážiť si nejakú zbraň je práve najhoršia.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Podobná situace – co se týče různých pečlivě uschovaných „pokladů“ je v českém pohraničí také. Je toho mraky, ještě od války a od sovětských posádek. Vozit tam něco dalšího – kanálem z Polska, to je přes kopec, je ono pověstné „nošení dříví do lesa“.
      Také je to spojeno s lovem, přesněji řečeno s pytlačením, to je tam úplně normální, dělá to téměř každý. Půlka starých chlapů ve vesnicích má dnu, od čeho asi.

      Ta oblíbená sovětská „jezdecká karabina“, mohl to být klasický starý Mauser C96, to je moc pěkná věc. Sovětčíci to dělali v licenci, dokonce v automatické verzi s odnímatelným zásobníkem, původní model má jen schránu a nabíjí se to páskem svrchu. Některé série jsou velmi cenné, sbírkové kusy.

      Doba se může neočekávaně zhoršit, takže „něco“ mít doma je více než prozřetelné. Co na to jiného říci. Chtěl jsem jen upozornit na rizika – to nejhorší není trestní zákoník a paragraf „nedovolené ozbrojování“, ale právě nebezpečnost různých antikvárních nebo dokonce zesabotovaných věcí – hlavně na munici si dejte pozor, jak jsem psal. Mít v náboji do pušky nebo pistole místo bezdýmého nitroglycerinového prachu hexogen je poukázka na truhlu.

      Jen jsem chtěl zdůraznit výhody legálního držení. To je hlavně v tom, že jste v kontaktu s ostatními střelci, můžete chodit na střelnice, na přednášky, zlepšovat se. A také můžete nakupovat oficiálně kvalitní spolehlivou munici.

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Peter., jelikož mám zrovna chvíli času, ještě pár slov.

      Důrazně Vás varuji přes hloupými nápady, ohledně ilegality ve zbraních. Jistě jste solidní člověk, nemající žádné problémy se zákonem, takže legální držení pro Vás nepředstavuje problém – jen si udělat zbrojní průkaz, pokud ho ještě nemáte a koupit zbraň – 300-400 euro není tak moc – „levná ilegální“ může totiž velmi snadno vyústit v mnohem dražší kratochvíli.

      Uvědomte si, že když jste se o tom všem dozvěděl z netu, ví to všichni, i tajné služby. Možná prodejce „levného kvéru“ inkasuje další peníze od slovenských, českých, polských, …etc tajných služeb za fotku kupce a číslo auta – nebo jiné identifikační údaje.
      Možná celé to „tržiště“ tajné služby přímo zřídily, pro nalákání důvěřivých hejlů. Potřebují přece chytit pár těch „teroristů“, jinak jim zkrátí fondy, nebudou prémie na vánoce a tak dále.

      Možná jsou to mafiáni, takže jakmile uděláte ilegální krok, časem si Vás najdou a budou vydírat. To může vyústit ještě v mnohem hroznější věci než případné vězení.

      A kdyby ne, získání kvéru proběhlo OK, tak co potom. Kdybyste to musel nedej bože (Špagetová obludo) použít v sebeobraně, co pak ? Budete ke zraněnému pachateli volat sanitku, aby jste se dostal sám do vězení ? Nebo ho budete muset zabít a zakopat v lese ? A všechny svědky k tomu. Když budete zraněný sám, co pak ? Těžko můžete tvrdit, že jste si třeba průstřel způsobil pádem ze schodů.

      Myslete prostě dopředu, nestojí to za to.
      Tím, že žijeme v civilizované společnosti, že platí zákon a někdo ho vymáhá, máme totiž hroznou sílu. A té byste se ilegalizací úplně pitomě vzdal.

      Rozumíte, když by nebyla jiná možnost, je to něco jiného. Co se pak dá dělat. Ale jiná možnost – mít zbraň legálně, prostě JE:

      Nehledě na to, že se díky tomu – členství v nějakém střeleckém klubu, seznámíte s mnoha lidmi, třeba i policajty nebo lidmi z armády, takže pokud by jste se dostal do problému, má Vám kdo pomoci, někdo kdo Vás osobně zná a ví, že jste slušný chlap.

      Nedělejte blbosti, prostě.

      To se mi líbí

      • peter. napsal:

       kchodl:
       Ja sa považujem za dôstojného pána,vysokoškolsky vzdelaného veterinára a pokiaľ by som po niečom takom túžil,tak by som si to aj zadovážil.Skúste si ešte raz prečítať moje príspevky aby ste pochopil lepšie ich kontext.Ten spočíva v mojom upozornení na vzmáhajúce sa obchodovanie so zbraňami na Ukrajine,v blízkosti môjho bydliska k UA hraniciam a v neustálom zhoršovaní sa politickej aj ekonomickej situácie v Európe,čo môže zapríčiniť aj to,že ľudia sa začnú ozbrojovať.Napísal som,že viem o oveľa lepšom spôsobe ako naložiť so sumou cca 300€,ako ich míňať na flintu.A nedovolil by som to ani svojim synom.Každopádne vám ale ďakujem za vašu starosť o mňa.Mimochodom,zbrojný lístok môžem mať kedy sa mi bude chcieť,lebo mám za sebou poľovnícke skúšky.Problém je v tom,že ja nerád zabíjam zvieratá.Sú však na svete ľudia,pri ktorých by som nezaváhal ani chvíľku.

       To se mi líbí

      • peter. napsal:

       kchodl:
       Nedělejte blbosti….
       len pre vašu informáciu -Som už dva roky na dôchodku a môjmu najstaršiemu synovi tiahne na 40-iatku.Ja blbosti nerobím a snažil som sa ich nerobiť po celý život,čo sa mi s niekoľko málo výnimkami aj darilo a čo prajem aj vám.Pobavili ste ma!

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Promiňte jestli se Vás to dotklo, nemyslel jsem to zle.

       Že jste chytrý a vzdělaný člověk je přece samozřejmě vidět z toho, co píšete.

       Je to moje chyba, jsem příliš zvyklý na neformální jednání a mezi mým pracovním okolím se na nějaké to slovo, co ve slušných slovnících není, bohužel příliš nehledí. Managoři mluví jak gangsteři z Pulp Fiction – je to prý moderní nebo co, takže moje mluva je proti tomu ještě nedělní škola.

       A navíc, nepsal jsem to jen pro Vás, ale i pro ostatní, aby si každý uvědomil pro a proti, všechna ta rizika. V rámci osvěty, dalo by se říci. Také jsem chtěl, zcela explicitně, vyjádřit stanovisko ohledně zákona, také kvůli panu Bavorovi, aby ho náhodou nějaký lump nezačal obviňovat, že se na jeho skvělých stránkách pořádají informační teroristické porady o nákupu ilegálních zbraní. Je to pochopitelně kravina, ale víte, že svobodné vyjadřování názorů je mnoha lidem trnem v oku, a pro umlčení i zcela nepodstatných diskusních kroužků jsou schopni udělat velmi mnoho, naprosto neadekvátně.

       Doufám, že jste se neurazil a nezlobíte se na mě. Mrzí mě to, neměl jsem to asi vůbec psát.

       To se mi líbí

      • čtenář Dan napsal:

       kchodl 00:18: Já osobně jsem rád, že o tom píšete, takové informace by mě ani nikdy nenapadly, takže jsem rád, že jsem se něco dozvěděl.

       To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    Jistě. Ukazuje se jen, že zrušení základní vojenské služby bylo strategickou chybou, protože i nejmladší vycvičení záložníci už začínají být příliš staří.
    Asi si nebudeme nic vykládat ani o psychologickém významu „vojny“ – armáda je prostě organizací disciplíny, jeden velí a ostatní poslouchají. „Demokratická“ armáda je protimluv, schopný života jen v revolučních časech a to ještě jen krátkodobě. Armáda, v níž se hlasuje, je odsouzena k záhubě.
    K lokální obraně. Potvrzuji jen to, co jste napsal. Tento týden prodávám „samonabíjecí pistoli“ ČZ vz.61 Škorpion, protože si dnes vyzvedávám nákupní povolení na ČZ Scorpion EVO 3A1 – to je přece jen jiný kalibr a také budu mít sjednocenou munici s ČZ 75 – 9mm para. Ilegální přestavba nového škorpionu na verzi „samopal“ je zatím zbytečná/předčasná, ale v případě nutnosti nepochybně možná.
    Munici jedině S a B z Vlašimi.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Přesně tak.

     Ten nový škorpík je výborná volba. Vystřelil jsem si z toho několikrát na velké střelnici, na 100m, z automatické policejní verze, i dávkami. Přesná věc, na „pistolový“ samopal.
     Prý je to původně slovenský design, UB to koupila od Slováků a jen dodělala.

     Mě láká CZ 805 Bren S1, civilní verze v .223 Rem na Béčko, ale ještě jsem se neodhodlal. Také moc pěkně udělaná věc. Cirka 50 tisíc také není zrovna málo.

     http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbrane/i2169-cz-805-bren-s1/

     To se mi líbí

     • peter. napsal:

      Príbeh slovenského samopalu LAUGO
      http://www.valka.cz/clanek_14905.html
      spolu s príbehom slovenského koštruktéra pištolí J.Kuracinu
      http://tv.sme.sk/v/31159/zbrojar-kuracina-stat-moze-mat-nase-pistole-za-300-eur-keby-chcel.html
      svedčia len o lajdáctve,nekompetencii a korupčníctve tých „Slovákov“ktorí by mali napomáhať slovenským konštruktérom presadzovať sa vo svete.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Buďte v klidu, u nás to je podobné. Podplacených lumpů a hlupáků je plno asi všude.
       Vzpomínám si na výběrové řízení pistolí pro českou policii koncem 90. let, kdy se sem cpal horem dolem H&K a Glock, proti CZ75 PP-01. „Investigativní novinářka“ Sabina Slonková plodila jeden vylhaný článek o „českém šmejdu“ za druhým, tempem nevídaným, jak údernice Korabelniková. Pak s tím „šmejdem“ vyhrál Adam Týc v USA mezinárodní mistrovství IPSC v divizi Standard a bylo po ptákách – zrodila se nejlepší služební pistole světa. Ale bylo to o fous, málem to nevyšlo, nebýt těchto příznivých okolností – H&K do toho narvali veliké peníze. Velmi špinavá záležitost, později opakovaná kolem CZ 805 Bren systému.

       Ten „slovenský“ samopal, jak si ho kupuje pan Hudec, jsem viděl – a střílel z toho – přímo v CZUB, ještě s nějakým předsériovým kusem, který v té době procházel policejními testy. Můj kolega pro UB dělal nějaké výpočty a simulace – a tím pádem částečně i já, dělali jsme mu totiž ICT zázemí a dodávku nějakých mašin, tedy výpočetních serverů. Dokonce jsem mluvil i s jedním z konstruktérů, Lučanský nebo tak nějak, fakt už nevím, je to snad 10 let, hrozně to utíká.

       To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Dnes jsem nakoupil! Jak výše správně píšete – přísně legálně. Ostatně jako bývalý střelec z plzeňské Dukly bych to ani jinak neuměl. Příští týden přihlásím na Policii ČR a pak nějaká venkovská (ale legální!) střelnice. Já z toho „nového škorpiona“ střílel jen na uzavřené střelnici na krátkou vzdálenost, tak jsem zvědav. Jako bývalému střelci mi kolimátor přijde trochu potupný, ale faktem je, že to s ním funguje skvěle.

      To se mi líbí

 4. oh napsal:

  V článku je moc hezký dotazník zveřejněný magazínem The New Yorker.
  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20727-rusko-utoi-zapad-pihlii-radi-a-varuje

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Nejen to, je to výborný článek.
   Má nejen hlavu, ale i patu….veliká vzácnost!

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Již to není tak velká vzácnost, samozřejmě v mainstreamu se to nenajde. Spencerová se vypracovala na kvalitního analytika, který má přehled a hlavně je konzistentní. Internet dává šance, že současnou katastrofickou situaci v Evropě od Donbasu přes Athény po La Manche dokážeme přežít. Politici již nemohu vše.

    To se mi líbí

 5. peter. napsal:

  Markíza-dnešné správy.
  Nemecko je zhrozené,lebo namiesto očakávaných 800 tisíc utečencov,ich má do konca roka prísť až 1,5 milióna.Tento počet treba vynásobiť 4 až 8 x,lebo rodinní príslušníci prídu tiež.Nemecká slniečkárka argumentoval povojnovou imigráciou z východnej Európy do Nemecka a porovnávala to s tou dnešnou.Tento argument dnes už používa naozaj len somár.Prílev utečencov sa údajne nezastaví ani v zime.Utečenci v Nemecku sú nespokojní,búria sa a možno očakávať nepokoje.
  A potom nemám mať obavy!

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.