Smutná role poručíka Duba


„Ještě před válkou mluvil jsem o tom s naším okresním hejtmanem, aby naše vláda nepodceňovala iredentistické hnutí na jihu……. Pamatuji se dobře, že asi před dvěma lety jsem prohlásil v rozmluvě s panem okresním hejtmanem, že Itálie, bylo to v době balkánské války při aféře našeho konzula Prochasky, čeká na nejbližší příležitost nás zákeřně napadnout.
A teď to máme“! vykřikl takovým hlasem, jako by se s ním všichni hádali, ačkoliv přítomní aktivní důstojníci si při jeho řeči mysleli, aby jim ten civilista-žvanil vlezl na záda.

Nuž, tolik klasik a můj neúmyslný vzor.

Když v naší zemi doznělo cinkání klíčů, šel jeden hlas, jakou je to Německo demokratickou zemí a jeho sjednocení je toho jedním z projevů. A na moje tiché poznámky, jak jako víme, jak jsme si jisti, že Německo bude demokratickou zemí ještě za dvacet, třicet let, se mi dostalo káravých pohledů.

Když jsem po vrcholně nekorektní reportáži německé televize o Škodě Plzeň někdy v polovině 90. let zakázal jako její tiskový mluvčí vstup německým novinářům na naše tiskové konference a jakýkoliv mediální kontakt s nimi, mohli se pravdoláskaři posrat.

Když jsem mezi přáteli a známými prohlašoval, že hlasuji proti vstupu ČR do EU, byl jsem označován za bolševika a exkomunistu, který není schopen se zbavit své historické zátěže. Brusel přece není Moskva!

Když jsem tlumil jejich nadšení nad vstupem do Schengenského prostoru s upozorněním, že sice budeme moci cestovat snadno a rychle ven, ale kdokoliv zase bude moci stejně snadno a rychle k nám, byl jsem už úplně za blba. Kdo by se obtěžoval s nějakými hraničními kontrolami a cestovním pasem.

Když jsem fandil Klausovi v jeho odporu vůči Evropské ústavě/Lisabonské smlouvě, dozvídal jsem se, že v jednotě bude síla a zbavme se starostí – pošleme je do Bruselu.

Když jsem tvrdil, že jednotná měna EURO je předčasný pokus o homogenizaci Evropy, byl jsem vyzván, abych si tu českou korunu naložil.

Prostě jako ten poručík Dub jsem už dávno před válkou o všem diskutoval s okresním hejtmanem…

Od té doby se nám ta demokracie z Německa trochu vykouřila. Svojí zelenou politikou rozvracejí energetiku ve zbytku Evropy. Po rozesrání Ukrajiny si posílí svůj Severní proud pod hladinou Baltu – pro ně nějaké embargo vůči Rusku přece neplatí. A svoji vůli prosazuje silou. Ekonomickou a politickou – zatím…

Německé renomé vůbec poněkud splasklo – současná aféra VW je jen špičkou ledovce, řekl bych.

Schengen má na kahánku.

Do Bruselu posíláme peníze, tamní pantátové je přerozdělí a pošlou zpátky. Že dostáváme více, než posíláme? Zatím! Ale už teď by mě zajímalo to saldo má dáti/dal, kdybychom od „evropských dotací“ odečetli nejdřív náklady na všechny ty poradenské firmy a administrativu pro jejich získání a v druhém kroku pak i peníze vynaložené na úplné zbytečnosti a blbosti. Myslím, že kdyby to dopadlo „nula od nuly pojde“, byl by to úspěch.

Ač kapitán ve výslužbě, hraji teď roli poručíka Duba.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

52 reakcí na Smutná role poručíka Duba

 1. kočka šklíba napsal:

  Trochu si to musím promyslet, ale možná máte mnoho pravdy. jen s tím VW možná nemáte tak moc pravdy, někde jsem četla, že by to mohl být útok v rámci TTIP, od USA, ptz prý tohle používaly všechny automobilky. Nevím, moc tomu nerozumím, ale nedivila bych se, že by jen VW?

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Ono taky může jít o něco zcela jiného. Ač absolutní auto – antitalent, jeden strom širokodaleko a já bych se do nej strefila, postižena zkrácenou životností elektrospotřebičů, jsem si nemohla nevšimnout článku s tímto tématem. Vjednom bylo že automobilka zkracuje jakousi dobu na 5 let, no a nějaká pojištovna už se zmínila o nepojišťování určitých „modelů“.Ju a když si vzpomenu, že před nějakým pátkem byly na netu snímky z mraků zaparkovaných neprodaných nových aut tak různě po světě. když nějcí kanoni přemísťovali tato auta do „provozu“ bez vědomí výrobce – tuším ve Škodovce – Hmm ono taky může jít o donucení koupi těch šuntů – přeřazených do kategorie DKP.aby se furt v\rábělo a furt kupovalo. Doby, kdy auto bylo kvaltní a vydrželo i 20 let jsou fuč…ani ten plast už není co býval 🙂 Ostatně jako mnohé jiné ….

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tady se střetávají minimálně dva maléry. Ten první je obecná představa ekoaktivistů, že stačí zavelet a fyzika i chemie se na povel radostně přizpůsobí – tak se vesele zpřísňují normy a protože vývoj techniky samozřejmě takhle nefunguje, jako obrana (všech výrobců aut) se při testování emisí motorů se používá metodika značně syntetická – v praxi je podobný režim jízdy spíše vyjímkou, než pravidlem. Druhým je skutečnost, že i reálné snižování emisí stojí peníze a čas. Tam, kde konkurence dosahovala „správných“ emisí pomocí katalyzátorů, VW se zdánlivě obešel bez nich; „Vorsprung durch Technik“ zněl oblíbený reklamní slogan. Netuším, jestli ve VW chtěli „ušetřit“ nebo jen nestihli vývoj včas, ale u celé výrobní řady dieselů VW, vyhovujících normě EURO5 a EURO5+, motor bez „softwarové podpory“ nevyhoví ani při přesném napodobení toho syntetického testovacího režimu – pokud řídící jednotka „neví“, že je motor testován, emisní zázrak se prostě nekoná.
   PS Neodpustím si reklamní vtípek, odpozorovaný z tv. Nějaká chytrá reklamní hlava si vybrala ten nejpříhodnější čas na přejmenování vcelku neznámého ŠKOFINu podle nepochybně světově proslulejší značky Volkswagen financial services.“ 🙂

   To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Jinak slíbil jste něco ještě ze Řecka, bylo to moc krásné čtení :).

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Ukázal jsem se jako naiva.
  Hlasoval jsem pro vstup do EU, v jednotě je síla (ve VS a RVHP byla), vstup do Schengenu mi byl ukradený (nerad cestuji, tedy necestuji), jeho hranice je přece jako každá jiná, má svá pravidla, Klausovi jsem nikdy, natož v době schvalování Lisabonské smlouvy, nefandil (ano, ODS jsem v 1992 volil, ne kvůli Klausovi, jemu navzdory) a jeho tanečky kolem ní bral jako zviditelňování se, euro proč ne?, je jedno čím platím když je finanční politika státu nebo soustátí fér, Německo, Francie, Holandsko, Belgie, Švédsko …byly pro mě solidní demokratické sociální státy.
  Tehdy, možná, se to dalo pochopit i jako reálný pohled.
  Jsem obětí komunistické propagandy padesátých až osmdesátých let. Já jí totiž nevěřil když tvrdila, že i na „západě“ není všechno v pořádku. Že tam mají problémy horší než u nás, dotýkající se základních životních potřeb občana. Doběhla mě euroatlantická realita.
  Generálem po bitvě ale nemíním být.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Ano, a ty eurodotace. První a zatím největší rána do hlavy, když jsem zjistil k čemu slouží. K obelhání občana (dostáváme víc než dáváme, zlatý voči…) a k obohacení několika fyzických a právnických vyčůránků.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    No vtomto bodě jsem zklamal,ano také sem ohnivě diskutoval že tak malá země nemuže být stranou,omyl sjednocená EVROPA je defakto vitězství Němců a bude hůř…..dnes bych byl proti a lituji toho

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já jsem byl proti EU a Klausovi jsem fandil, a celý „šengen“ mi byl vždycky podezřelý.
   Nemá ale cenu se tím vytahovat, stejně jako nemá cenu se nějak stydět za určitou naivitu.
   To je věc povahy, já mám silně nedůvěřivý politický nos, vy jste otevřenější.
   Důležité je, že jste si toho všiml….protože ne každý pochopil, že to byl na nás jako obyčejně podraz!

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Já si myslím, že myšlenka EU není špatná, špatný je „Lisabon“ a jeho následky. Protože to umožnilo vládu Němců. Oni ti Irové tenkrát věděli, proč napoprvé nesouhlasili

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No špatná, já nevím, ale pokud mne paměť neklame, byla ejúnie původně koncipována a prezentována jako obrana před usjúnií a jejím diktátem. Kdo tenkrát mohl vědět – jak se to zvrtne – i když, že se ti politici s obou júnií scuknou dokopy a proti lidem, nás mohlo napadnout. Ale nebyli jsme na takové podrazy zvyklí.. a taky příliš ovlivnění „svobodou“ – kterou nám tí jistí mlátěj o hlavu i včil …Navíc jsme si byli jistí, že nám souzi lžou..

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     Nejenže budou korporace povinně páchat dobro, ale hlavně o tom musí sepsat hlášení!
     http://euro.e15.cz/archiv/smernice-eu-narizuje-ceskym-firmam-sirit-dobro-a-sepsat-o-tom-elaborat-1226926

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Vždy%t je to správné. Na papírování dojel komunismus, tak třeba to teď dopadne podobně.

      To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Njn, ale – papíry se musely skartovat i se šmíráky, od 80tých do včil -stačilo to jen jen zkopírovat, přepsat a pak del….eventuálně parkrát zformátovat ten ony… , pošta lítá luftem a…jaké jsou důkazy… . špioni to maj těžký…

       To se mi líbí

 4. strejda napsal:

  Lajtnante Dube, je tu ještě jeden děsivý moment složený z opakování a stupňování.
  Za poslední století potkaly Evropu tyto katastrofy.

  1. Velká válka, spouštěčem bylo sjednocené NĚMECKO, viníků bylo mnoho na obou stranách
  2. Druhá světová, spouštěčem bylo sjednocené NĚMECKO, viníků bylo mnoho na obou stranách
  3. Invaze muslimských národů. Zde je spouštěčem zase sjednocené NĚMECKO a viníků je mnoho na obou stranách.

  Následky Velké války byly nejhorší v dějinách, následky Druhé světové byly nejhorší v dějinách. Překonaly velmi významně i následky Velké války.

  Teď tu máme další katastrofu do třetice všeho dobrého. Když začínala Velká válka, nadšenci počítali očekávali konec do švestek, když začala ta Druhá, do měsíce byl konec s Polskem a vypadalo to, že je dokonáno. Chvíli trvalo než přišla Hirošima. Když začala současná Invaze muslimů, těšili se politici na příliv pilných a levných dělníků a na obohacení kultury. Nepočítali, stejně jako vzdělaný ale zcela hloupý generál Hetzendorf (náčelník generálního štábu monarchie), že je vše jinak. Platí-li teorie o opakování a stupňování, tak Evropa jak ji známe, končí. Nezahyne ale bude jiná, desítky let bude v rozpadu a kvasu a pak z ní něco vypadne. Svět ale bude zcela jinde. Možná se bude ze sentimentu dívat na Zlatý věk Evropy. Ale zajímavější bude její moderní historie podobná historii Balkánu.

  Po Druhé válce byl plán Německo rozdělit na několik částí, aby se zamezili jeho ambicím. Skvělá myšlenka. Vyšlo jen rozdělení na BRD a DDR. Po znovuspojení, 20 let poté (magické číslo jedné generace), začala současná etapa rozpadu.
  Co dál? Nic. My starší se jen budeme dívat z trochu chráněné České kotliny a ti mladší si poradí. Vždy si poradili.

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Když v roce 1948 zvítězil pracující lid, bylo mé mámě 31 let. Přestože byla nadaná, inteligentní a chtěla být i vzdělaná, musela jít jako premiantka třídy ve 14letech do služby do měšťanské židovské rodiny. Její rodiče si prostě ve 30. letech nemohli dovolit ji poslat studovat. Mí předci (z obou stran) kam až jsem se byl schopen v rodokmenu dostat, nebyli flinkové, povaleči a příživníci. Dřeli jak mezci, ale na cizím. Žili vždy slušně a poctivě. Nevím proč, ale nikdy nenabyli žádných pozemků, nemovitostí a statků. Asi byli neprůbojní, třeba neměli štěstí. Vím jen, že nebyli líní a že se určitě snažili mít lépe.
  „Za bolševika“ oba mí rodiče pracovali jako dělníci a nám třem dětem dali vše, co jsme potřebovali. Občas i to, co jsme chtěli. Ale opravdu jen občas. Žili jsme skromně, nebyli jsme chudí, ale bohatí rozhodně ne (měl jsem pár kamarádů a spolužáků, kteří na tom byli podstatně lépe).
  Jak jsem řekl, moje máma, přestože měla jen základní vzdělání, byla velmi sečtělá a měla přehled o mnohém, i o politice. A tak když v polovině 80. let přišel Gorbačov se svojí pěrestrojkou a glasností, nikdy nezapomenu na její slova: „Pamatuj si, že z toho nic dobrého nevzejde“. Nebyla akademicky vzdělaná intelektuálka, byla to snad jen její životní zkušenost a sociální cítění a přesto si myslím, že se její „předpověď“ vyplnila. Pro „její třídu“, kam po generace patřila, to opravdu nepřineslo nic dobrého.

  To se mi líbí

 6. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, drátama v vám lezou dva nákladní mejlíky…Objednávka je vyřízena! 😉

  To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Jelikož trpím tím samým, mohu pomoci s diagnözou: jedná se o takzvaný „syndrom předčasnosti“ (dále SP). Postihlo mě to také, ve všech oblastech, snad vyjma předčasné ejakulace. Jedná se o velkou životní nepříjemnost, vedoucí člověka k různým věcem, které jsou v lepším případě pokládány za blbost, v horším za bláznivost či dokonce za zradu ideálů či nihilismus. Vylepší to až větší balík peněz, protože pokud si někdo myslí, že jste bohatý, je SP pokládáno za klad a vcelku milou extravaganci až vizi. To ale neznamená, že Vám to někdo odpustí – jakmile se ukáže, že jste nebyl idiot či blázen či relikt bolševismu (doplňte další odsudky), jak se všichni domnívali, stáváte se objektem všeobecné nenávisti.

  Špatná zpráva je, že je to pravděpodobně nevyléčitelné. Nedá se to zneškodnit, jen potlačit, například pravidelnými dávkami kvalitního alkoholu, ale stejně to zase časem vyleze. Pomůže jen silná vůle a sebekázeň, naučit se projevy syndromu maskovat.
  🙂

  To se mi líbí

 8. peter. napsal:

  Ospravedlňujem sa za odkaz,ktorý priamo nesúvisí s témou,ale v OSN práve hovorí Putin a Lukašenko mal tiež zaujímavý prejav.
  http://www.hlavnespravy.sk/bielorusky-prezident-alexander-lukasenko-na-podiu-osn-preco-zabijate-ludi-preco-zvrhujete-legitimneho-prezidenta/686547

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Bohužel Obama nezná nic jiného než Asada jako příčinu. Oni (USA) přece za nic nemohou, oni jsou v tom nevinně.

   To se mi líbí

   • Strejda Olin napsal:

    Jsou to chudáci, všichni na ně něco svádí a oni jsou v tom vždy nevinně. Jako v Koreji, Vietnamu, na Kubě, v Grenadě, Panamě, Afghánistánu, Iráku… asi bych vyjmenoval půlku států světa. Všude tam někdo ohrožoval USA, všude museli chudáci Amíci krvácet a umírat za peníze daňových poplatníků. Inu, když chce někdo psa bíti, hůl si vždy najde. A USA si důvod vždy najdou, nebo vyrobí, a hůl z ruky raději vůbec nedají. Oni jsou takoví Spasitelé, vědí co je kde špatně a co dobře, kdo si zaslouží pohladit a kdo dostat přes držku, kdo je demokrat a kdo diktátor, kdo je rasista, co jsou to lidská práva a svoboda, kde je právo a kde bezpráví… jsou tak dobří, že si dovolí hodnotit politiku a politiky cizích států a sestavovat jakési žebříčky dobrých a zlých. Mohou si to dovolit, protože svůj práh mají čistý, u nich vše funguje jak má. Zřejmě je hůl v ruce a pár facek stále nejlepším argumentem. Já je chápu, ale nerozumím tomu, že jim to tolik lidí stále žere 😦

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Zločinecké chování USA není žádná novinka, ačkoliv po pádu SSSR to dostalo ty pravé grády. Dostatečně ostudný je například Vietnam, kde celou situaci svou nenažraností a idiotismem přímo vyvolaly. Po porážce Japonska se Francie snažila vyskočit zase na koloniálního koně, ale americký „spojenec“ jim házel klacky pod nohy, čím dál více, jak se DeGaulle odmítal podřídit Fašingtonu. Vše vyvrcholilo začátkem 50. let, kdy Amíci začali blokovat francouzské lodě a odmítli žabožroutům leteckou podporu. Následně od nich „zdědili“ vietnamskou kolonii, s tím, že v rozděleném státě zajistí volby – což nikdy nedodrželi, protože by i v jižním Vietnamu vyhrál Ho-či-min, hrdina všech válek. Místo toho nainstalovali absolutně zvrácený a korupční režim, a zemi mohutně vysávali. Přihlíželi a podporovali vraždění obyvatel tím krvavým režimem, poskytovali „poradce pro protipartyzánský boj“, až to – v zájmu zachování vietnamské loutkové vlády – přeformátovali na válku se Severním Vietnamem. Což byla genocidní záležitost, s použitím kobercového bombardování a chemických zbraní, samozřejmě zakázaných.

     Paradoxní na tom je, že o žádné „zadržování komunismu“ v žádném případě nešlo, Vietnamci se zpočátku drželi čistě v intencích národně-osvobozenecké buržoazní revoluce, dokonce se od bolševismu programově distancovali, protože se báli Číňanů. Až teprve napadení USA je donutilo se orientovat na socialistické země, protože odněkud zbraně a podporu potřebovali.

     Je absolutním výsměchem mezinárodnímu právu, že jim všechno kolem Vietnamu – například také bombardování okolních zemí, hlavně Laosu a Kambodži – prošlo a neskončilo to žádným „norimberským“ soudem.

     Pokud se Amíci odvolávají na mezinárodní právo, je to zcela absurdní.

     To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Opičákův projev byl něco příšerného. Co těm hovadům je do Assada, kterého zvolili Syřané ve volbách ? Je to syrský národní hrdina. Vojáci jdou s jeho jménem do boje, „za Bašára, za Sýrii“. Celá země se sjednotila kolem něj, protože všichni ví, že kdyby syrský stát padl, je to konec civilizace v Sýrii. Je celkem směšné, že si Amíci představují, jak Assada nahradí nějakou loutkou.

    Mimochodem, minulý týden Amíci dodali – přes Saudy – ISILu a Al-Kajdě poslední modely MANPADů (přenosné PVO do 3-4 km výšky), zjevně proti novým syrských letadlům a ruskému letectvu. Vskutku zvláštní druh „boje s IS“.

    To se mi líbí

  • jaa napsal:

   akorát ten překlad , nějak jim to jde ztuha… . joj… už ani ti tlumočníci nejsou jak bývali 🙂 budu si muset počkat na záznam na netu… uvidíme co tam vlastně hovoří….

   To se mi líbí

 9. ji5 napsal:

  Podvod VW je jen částečným vyjevením situace o které se dávno ví. Pozornosti uniká, že nejde o běžné emisní testy, ale o homologaci daného modelu motoru. Tedy o jeho schválení do provozu s tím, že splňuje předepsanou hladinu emisí.

  Výsledky testování v laboratorních podmínkách jsou hausnumera, která neposkutují žádnou informaci o tom, co se děje v reálném provozu. To platí i pro měření spotřeby, jejíž laboratorní hodnoty jsou v běžném provozu nedosažitelné.

  Pozoruhodné je, že se zatím neobjevily žádné testy, které by ukazovaly křivku emisí v reálném provozu. Lze předpokládat, že je nikdo nebude dělat, protože by mohl být nabourán celý automobilový průmysl. To platí i pro Environmental Protection Agency (EPA), která tuto akci rozjela spíš omylem.

  Celá záležitost je zajímavá hlavně pokud jde o výši pokuty. Enormní pokuty jsou americkou specialitou. Většinou je ale dává jen soud první instance. Pak jsou různá odvolání a mimosoudní dohady, které velmi často odškodnění sníží a nebo vůbec zruší.

  Media se málokdy zabývají pravomocným rozsudkem. Jakési pako, k němuž se nedostala informace, že káva je horká, žalovalo McDonaldem, že mu personál neřekl, že horká voda je horká a opařilo se kávou. Soudce přiznal odškodné asi milión dolarů, ale je pravděpodobné, že z toho zbyl jen zlomek.

  To se mi líbí

 10. kchodl napsal:

  Pěkný článek od Glazeva, výborně přeložený do angličtiny
  http://thesaker.is/sergey-glazyevs-report-about-urgent-measures-to-counter-threats-to-the-existence-of-russia/

  To se mi líbí

 11. peter. napsal:

  Ako čítam,tak v ČR sa začína príprava na multikulturalizmus už u detí.(2)Neuplynie veľa rokov a v školách sa budú učiť svetlohnedé detičky s IQ 90(1) o tom,ako na území ktoré sa v dávnych časoch nazývalo Čechy,Morava a Slovensko, žili zvláštni bieli ľudia,ktorí vytvárali tlupy zvané národy a trpeli xenofóbiou a odporom k ľuďom s tmavšou pleťou.
  1 – http://www.teraz.sk/slovensko/kto-zatlaci-oci-europanom/153265-clanok.html
  2 – http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=59550

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   tak ta dvojka – hmm, ale pokud mne paměť neklame – – přežili jsme Mladou gardu, Timura, a další a jak se zdá většina bez ouhony, myslím , že naše děti si s tím taky poradí…. Oni ti „někteří“ kantoři jsou furt stejný…. Když si tak vzpomenu na našeho „tuďu“- -dějepis a občanka, Kaličku – rustina… hmm vždycky se najde nějaký šplkavec— jo jo „mladí, snaživí – nadějní“- tuďa to dotáhl na nějaký čas i na ředitele a ….

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    My to přežijeme, ale my také brzo umřeme.
    Co naši mladí?

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Přežili jsme Mladou Gardu a Timura, jenže buďto jsme je vůbec nečetli a vyžadovaný zápis do čtenářského deníku se mírně poupravený opsal, nebo jsme toho četli až moc a v knihovnách domácích i veřejných se dalo najít i jiné, politicky nepříliš korektní čtivo. Třebas u „Jak jsem zachránil fotbalovou republiku“ od Vasilije Aksjonova jsem se bavil skoro stejně, jako později u knižní podoby Limonádového Joea nebo Saturnina, a veškerý výchovný účinek Timura i s jeho partou byl pryč. A naši rodiče na nás měli alespoň většinou čas.
    Ale představa děti, vydaných napospas „naší vaší TV,“ jistému nejmenovanému učiteli z blogů na aktualne.cz nebo dokonce politruku Hellerovi, ta mě děsí.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ten první článek….
   Nejde mi to do hlavy.
   Co by kdokoliv, USA nebo jiní..co by měli z toho, že lidé budu mít IQ 90 a budou schopní jen pracovat?
   Oni přece nepodtřebují aby někdo pracoval, tresp. aby masy pracovaly krumpáčem a lopatou.
   Nepotřebují masy vůbec, pracují už dávno stroje.
   Leda…by chtěl někdo cuknout kolem dějin zpět a vrhnout svět do temnoty až středověké.
   Ale zase, proč by to kdo dělal, přece lid dávno nedělá potíže svým pánům, a páni nepotřebují bohatsví v podobě ani papírků, ani čísel, ani zlata nebo stříbra.
   V časech minulých boháči potřebovali lid, aby je svou prací živil a vyráběl jim všemožné požitky.
   Dnes je jídla dost, pro lid větší či menší šit a pro bohaté luxus, dokonce i pro lid je možný luxus.
   A požitků je přehršel.
   Stávající řád se prostě vysloveně hodí, chudí jsou ve svých zemích a nic nevědí o tom, jak se žije jinde a bohatí žijí ve svém a netuší, jak se žije chudým, a to samé platí o národech.
   Boháče může ohrozit reálně jediná věc-chaos.
   A ten přece tahle děsuplná migrace vytváří,ten vytváří lidskoprávní sluníčkaření, pseudohmanita, a tyhle věci.
   Boháči už měli vyhráno, spokojené a syté byly masy, a také degenorované a tupé, i bez IQ 90, protože tupý může být i ten, co má IQ 140.
   Dostatek udělal z lidí stádo blbců i bez negrů a čmoudů.
   Nyní se jejich jistoty naklání a není daleko doba, kdy si nikdo nebude jistý holým životem.
   To přece nemůže být cíl a pokud ano, pak ne těch boháčů!

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No přežili jsme my – přežijí i oni…Jsme v tomhletom stejní… jakmile jde o rodinu, krk či existenci – v mžiku vystřízlivíme a jsme taky zlí….a možná ještě víc –

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Raději bych byl hodný-ale v určitý moment jsem si uvědomil, že být hodný nestačí na to, aby byli jiní hodní na mě.
     Tedy pokud přestane fungovat zákon.
     Protože je to zákon, který jediný může změnit či usměrnit ty zvířecí pudy v nás.
     Pokud zákon selže, musíme se zase stát zvířaty, abychom přežili, musíme začít respektovat to, čemu se říká přírodní zákon.

     To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    No to tedy nemáte pravdu.
    1) Pořád bude práce, kterou zvládnou lidé s IQ nízkým, například řidiči nebo mnoho jiných. Stroje přece v mnoha odvětvích nepracují, možná na linkách v továrnách, ale nezapomeňte na mnoho jiných prací. Co prodavači, no prostě to není pravda.
    2) Ale od kud se berou ty peníze? Přece z práce jiných ne? Přece z toho, že někdo dokáže něco prodat. A komu? Oni sami si přece mezi sebou (mimochodem Vámi nevyrobené vlastně) prodávat nebudou, nebo jim to rozhodně stačit nebude ;).
    3) Žádný dostatek z lidí neudělal stádo blbů. Právě že ne, a to je děsí. Dostatek by udělal z .lidí spokojené lidi, jenže naopak, čím dál méně lidí má dostatek. Podívejte se na rozdělení bohatství.

    Podle mého socialismus udělal z Evropy to čím je, nebo spíše byla. Museli konkurovat, at se Vám to líbí nebo ne. A nyní, když není , tak se to zvrhlo, mám tím na mysli západní Evropu. A také proto to jde ale čím dál hůře, a také proto podle mého někdo….zvedl tu vlnu imigrace do Evropy. A myslím si že USA, ptz oni potřebují slabou Evropu, jen jako sluhu jejich světovlády. A Merkelová a spol. na tom spolupracují. A to podle mého vědomě.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Peníze z práce jiných?
     Vždyť to jsou jen čísla, nebo barevné papírky, které tiskne FED, jak je napadne.
     Alespoň to tak čtu.
     Je to blbost, přece když ropa tryská ze země, jsou to peníze a peníze také jsou, když se prodává,
     Rozdělení bohatství me nezajímá, ať si klidně má 1% lidí 99% světového bohatsví, já mám pitnou vodu na hajzlu, plnou lednici a teplo v zimě.
     Kdo kurva může mít vlastně víc?
     Lidé na západě třeba nemají dostatek, ale mají 50x tolik, co měli lidé na západě před 50 lety a 100x tolik, než před 100 lety.
     Jsou jen zhýčkaní.
     Co myslíte, když se vytvoří jiná rasa s IQ 90- budou mít všichni IQ 90?
     To nebudou, i negři jsou chytří a arabáši zrovna tak, je to blábol.
     V průměru jsou asi blbější, ale ty elity mají také.
     A masa s IQ 90 umí ještě jinou věc.
     Zacházet s puškou a kanonem.
     Lidé s IQ 90 nejsou o nic méně nebezpeční, než ti s IQ 140, právě naopak.
     Největší blbci jsou vždycky študenti….
     Ne, v tomhle to prostě nemůže být.
     To negři a čmoudi dobývají Evropu, ne USA, ti jim tak maximálně dělají užitečné idioty.
     Islám chce ovládnout svět-ne kvůli bohatsví, ale kvůli slávě Alláha.
     Za to totiž stojí riskovat, ne za prachy, víra je víc, daleko víc jak prachy!
     Všimla jste si toho obrázku, co umístil nedávno Pan Bavor na jednu diskuzi?
     Jak v Íránu tancují ty holky v nějaké taneční škole.
     I ony si možná myslely, že návrat do středověku není možný, a koukaly jen vpřed, jako my za komunistů.
     Mýlili se.

     To se mi líbí

    • Ahele napsal:

     „Pořád bude práce, kterou zvládnou lidé s IQ nízkým, například řidiči….“
     Myslím kočko, že konkrétně co se týká řidičů se mýlíte. Vzhledem k tomu podle čeho se vyšší IQ přiděluje – prostorová představivost, logické souvislosti, řešení situací apod. dobrý řidič, myslím z povolání samozřejmě o amatérech nemluvím, nemůže mít příliš nízké IQ byl by neřízená střela jednak v dnešním provozu a pak vzhledem k technickému vybavení dnešních přibližovadel. Tedy může, ale brzo skončí.
     To jen tak na okraj.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      No podle mě mnoho řidičů z povolání nemá IQ vyšší než těch 90, pár jich i znám ;). Nakonec to není snad tak nízké IQ nebo ano? Nevím jaký je průměr, ale moc to nad 100 nebude, spíše tak nějak kolem ne? A nakonec IQ nevypovídá zdaleka o jejich schopnostech. O schopnostech kohokoliv.

      To se mi líbí

   • Ahele napsal:

    IQ90 není zase tak málo, protože průměrné IQ je 100. Podle statistik se IQ většiny pohybuje v rozmezí 70-130 (95%), přičemž 68% je v rozmezí mírně podprůměrné až mírně nadprůměrné (85-115). Jde o to ty nadprůměrné dostat na 100 a mírně podprůměrné dostat na 75. Protože IQ se měří podle výkonnosti paměti, rychlosti řešení otázek, schopnosti hledání logických souvislostí, prostorové představivosti atd., takže jde především o to, že skupině lidí s nížším průměrným IQ se bude snadněji lhát a bude ji možné lépe ovládat. A elitě, tomu 1%, která ten zbytek bude ovládat bude dopřáno špičkové vzdělaní za těžké peníze. Na čemž naše školství pilně pracuje. V USA je dokonáno. Nebude jen tak možné, aby se vyloupl genius ze slumu a když tak jedině s pomocí někoho z elity pro její prospěch a s jejím milostivým svolením.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Aha přečetla jsem si to až následně :). Elitou myslíte ty s IQ na d 130 nebo „elitu“ s penězi? To se přece nekryje. A ani vzdělání jim v tom případě nepomůže, pokud máte na mysli „elitu“. Ale je pravda, že od určitého bohatství na tom asi nezáleží. Budou ovládat. A čím více lidí s nižším IQ, tím jim to půjde lépe, to je pravda.

     To se mi líbí

 12. Tribun napsal:

  „Já jsem to říkal,“ je krásný pocit a také si ho občas dopřeji, ale pak si vždycky vzpomenu, že: „po bitvě je každý generál.“

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.