A už je tu podzim


Dne 23. Září v 10:20 hodin začal podzim. Ještě nezáří ve své plné slávě, ještě se těžko odlišuje zbarvení letním sluncem spálených listů od podzimního vybarvování, ale to je už jen otázka času. Rozhodně lípy už podzim vyhlásily a jsou krásně strakaté: zatím ještě jsou převážně zelené, ale sem tam nějaká větev už září žlutě.

Ale do tohohle to má ještě daleko – to nás čeká asi tak za měsíc…

obr.1

Netajím se tím, že mám podzim ráda – jak ten jásavě barevný

obr.3

Tak i ten trochu melancholický…

obr.5

Nádherný bývá i zlatý listový koberec

obr.6

Nebo divadelní efekty, vzniklé ozářením nějakého podzimního detailu jedním jediným paprskem, prodírajícím se korunami stromů

obr.7

Takže za měsíc se dočkáme takových barev:

obr.8

I když, jak se tak dívám z okna, letos to asi bude o něco dřív…

K-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na A už je tu podzim

 1. kočka šklíba napsal:

  Jedna fotka hezčí než druhá, dala bych si nějakou jako tapetu, ale asi budou malý :).

  To se mi líbí

 2. K-k. napsal:

  jakou velikost potřebujete? Tyhle jsou 1024×768 – řekněte si kterou a kam ji mám poslat. (když tak adresu přes pana Bavora – pokud ji nechcete vyvěsit veřejně.) 🙂

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Nejde o o velikost jako rozměr, ten vyhovuje, ale o velikost v Mb nebo v čem, moc tomu nerozumím. Al e už jsem si dala Vaši jednu fotku jako tapetu, je sice trochu rozmazaná, ale nevadí to, je to krásné i tak :).

   To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Jsou věci které nezevšední … dokud člověk vidí, slyší, myslí.
  Kdepak, to není povzdechnutí stárnoucího, tohle platí pro každý věk. Umět se dívat, poslouchat, přemýšlet lze umět a taky neumět v každém věku.
  P.S. pro kočku : měli jsme kdysi, když to bylo v módě, taky takovou pěknou podzimní krajinku na celé stěně obýváku. Nevěřila byste jak rychle dokáže zevšednět … je-li stále stejná. Ale návštěvám se líbila. Klasický nevděk těch kdo mají „cosi“ dnes a denně. Čím méně toho člověk má tím víc a častěji bývá „čímsi“ mile překvapen, toho se snažím držet, nechci všechny krásy světa vidět či zažít teď a hned, rád si počkám, a když se nedočkám? Nic se nestane. Ale to už je úvaha která nesměřuje k vám kočko … 🙂 .

  To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Je tu podzim To dokazuje i Jarda Hudec

  To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   To je provokace, zlomyslnost páchaná na těch, kteří (jako já) mají hluboké křivoklátské lesy za plotem, denně se jimi plouží vyzbrojeni košíkem, nožíkem, brejlemi, holí a mobilem a nacházejí velké prd 🙂
   Opravdu závidím Jardovi, tatovi i jiným, kteří letos nacházejí.

   To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  Hotová pastva pro oči. Na fotkách je podzim krásný.

  To se mi líbí

 6. rybářka napsal:

  Ano, je to tak. Už jenom nepatrné období, které nám bude připomínat spíše léto, nás odděluje od opravdové nádhery podzimu. Toto kratičké období, kterému vznešeně říká můj děda období plodů ( máma zase období patlanic a nimráren), však má při procházce přírodou také své krásy. Keře planých růží i stromy jeřábů se zatím zdobí svými plody do oranžova, hlohy už mají kostýmky temně rudé. A vřes v lese, to je pro mne král této části podzimu. Ořešáky na zahradě už pomalu žloutnou a plody, které se musí osvobodit ze slupky, než jdou na síta k sušení, napáchají vzdor rukavicím, neskutečné, nebojím se říci až odporné škody, na rukách a nehtech.
  Ale ta skutečná krása podzimu, pokojná a sladká, ta už k nám pomaličku vstupuje. Dech se tají při pohledu na Váš, dnešní, poslední snímek, kde se zrcadlí ten pravý podzim se všemi svými atributy, pro něj příznačnými, přesně tím dechberoucím způsobem.
  Dám sem kousek písničky, co mám hodně ráda, Jmenuje se Podzimní zpráva. Je od Smolařů.

  Já malíř podzim jsem tu zpátky,
  v korunách stromů plátno mám,
  já musím spěchat, čas mám krátký,
  než řekne zima jsem tu pán…

  To se mi líbí

 7. Miluše napsal:

  Přátelé, myslím, že nedělní chvilka pro poezii je dnes zcela zbytečná. Že veškerá poezie už je naplněna vašimi snímky a vašimi komentáři k podzimu. Rybářko, Vy jste básnířka! Poděkování všem! 🙂

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   však taky, když jsem to dávala dohromady, myslela jsem na rybářku: už minule se krásně zmínila o podzimu… 🙂

   To se mi líbí

 8. M-T napsal:

  Máme tady opravdu krásný začátek podzimu, zatím velmi vlídný a příjemný. Po dva dny jsem se dostala ven na delší procházky a na šípky a vida, smíchal se nám podzim s jarem! Tolik rozkvetlých trnek současně s jejich modrými plody, krásná bílo-modrá kombinace. Také se rozkvetl akát a dokonce kvete kaštan, celý strom v květu a přitom padají kaštany. U známých se zase do květu oděly mladé jabloňky, co vysadili před třemi roky, a šeřík. Já vím, nic nového pod sluncem … Je dobré uchovat si pěkné vzpomínky jak v srdci tak na fotkách, které jsou opět moc pěkné a potěší. Ovšem hříbky ani náhodou, letos mám pouze tři hříbky z místa, kde obvykle nacházím, jinak tam nebylo nic, spíš bylo velké NIC, opravdu kromě těch tří dubáků ani prašivka! Podezřívám „tatu“ a pana Hudce, že poslali fotky ještě z loňska 🙂 a jestli ne, tak mám radost s nimi, protože to RADOST je. A jaká!

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.