Dekvalifikace


Ne, nemám v nadpisu chybu. Je to pouhé vyjádření schopnosti spolupráce podnikatelské sféry a příslušných státních úřadů. Včetně příslušných ministerstev.

Určitě jste zaznamenali, že firmám chybí na 100 tisíc technicky kvalifikovaných pracovníků. A tak se otevřel nový rekvalifikační obor. Zájemci se mohou přeškolit na – čekáte nějaké technické zaměření?výživové poradce. Opět obor, který nutně potřebujeme. Takže už máme nadbytek masérek a pedikérek, zaplavíme trh výživovými poradci. A prý je po nich poptávka. Ani se nedivím. Zelené vdovy a mladí manažeři bez pohybu potřebují poradit, jaké zrní je pro jejich namáhavou činnost nejvhodnější.

Nemám nic proti skutečně vzdělanému a zkušenému diabetickému nemocničnímu personálu, ale rozhodně bych se nerad dostal do rukou nějakému rychlokvašenému poradci. Jejich nezkušenost a nekompetentnost totiž může způsobit takové potuchy ve stravování, že by to mohlo končit i zdravotními problémy.

Náš pracovní trh stůně nedostatkem kvalitních řemeslníků. Na Úřadech jsou vedeni lidé, kteří by rádi pracovali. Tak rádi, že klidně i těma rukama. Tak ksakru, kde je ta chyba? Možná v úřednících příslušných ministerstev, ale možná jen v lenosti personalistů a úředníčků na těch Úřadech práce. Možná i v předpisech a směrnicích. Ale nikdo se nesnaží na tom cokoli změnit.

Firmy chtějí technické pracovníky. Jenže zkušení na trhu nejsou a na nezaučené nemají dostatek prostředků. Logicky, protože ti si na sebe nemohou vydělat. Jenže je dost profesí, u kterých by šikovným rukám netrvalo dlouho, aby se dokázaly naučit něco nového a začaly vynaloženou péči vracet nejen zaměstnavateli, ale zejména státu v tom, že by odváděly příslušné odvody místo toho, aby pobíraly podpory.

Ksakru, kde je ta chyba?!

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

141 reakcí na Dekvalifikace

 1. Petrpavel napsal:

  Kde je chyba?
  Přestali jsem myslet na budoucnost a neplánujeme.
  Naštěstí jiní ano, teď „jenom“ zbývá „maličkost“, přidat se na správnou stranu … :
  http://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/clanek/-Novy-svetovy-rad-nabira-jiny-smer-64063

  To se mi líbí

 2. kchodl napsal:

  Tak, ono to není ani tak o neschopnosti, ale o záměru, s těmi pracáky.

  Normálnímu člověku je asi jasné, že pracák mu žádné místo nesežene, je to jen nutný administrativní úkon a případně výdejní místo pro podporu a dávky.

  Pracovní úřad je prostě – jako spousta věcí dneska – falešný název.
  Na zajišťování práce a rekvalifikace zcela rezignovali za TOPzločinců, za Drábka, kdy to přímo sloučili se sociálkou a dokonce mnoho lidí se vzděláním z oboru „zaměstnávání“ a zkušenostmi vykopli.

  Žádná koncepce zaměstnanosti a rozvoje UP neexistuje.
  Jestli něco takového najdete, je to jen fligna na živení nějakých nefachčenků.

  Cílem totiž je – podle amerického plánu NWO – dotlačit státy k nefunkčnosti, privatizovat všechny státní služby – dokonce povinně, v dohodě TISA. A samozřejmě, je to poněkud „podšitá“ privatizace. Znamená totiž, že služby bude zajišťovat „soukromá“ firma, do kvality služeb nebude mít stát už co mluvit – ale bude to platit z daní občanů, povinně. Jedná se vlastně o privatizaci nezaměstnanosti.

  Už proběhla privatizace dluhů – soukromí exekutoři, tedy loupežníci se státním glejtem, to není nic jiného. Kdo má podíly v exekutorských firmách ? Ještě nenastal „čas sklizně“, skupování bude až za pár let. Jistě se ukáže, že to budou nakonec americké banky.

  A to je na obzoru ještě lepší věc, a sice privatizace dětí a péče o ně – do vlastnictví privátní firmy, ale povinně placené státem. Přesně stejně to funguje v Norsku a Marxová-Leninová to zavádí i u nás. Děti jsou ukradeny rodičům, přiděleny pěstounům, ale školení pěstounů a „nutné“ služby provádí privátní subjekt. Ten také provozuje ubytovny, pěstounské domy a tak dále. Stát to všechno musí cálovat z daní.

  Takže například Norsko si nechá ukrást ročně přes 100 tisíc dětí svým rodičům, za mnohem větší peníze se o ně starají pěstouni a většina zisku jde jisté bohulibé firmě, která vznikla skoupením všech firmiček – a pravý vlastník je Bank of America. Norsko na to dává 40% rozpočtu.

  Pak přijde ještě to samé plošně ve zdravotnictví – přímo říkají, že v chudších zemích zdravotnictví bude téměř nedostupné a v bohatých omezené. A vězeňství, tím bude novodobý NWO koncentrák hotový.

  Leč zpět k zaměstnanosti. Shánění práce a rekvalifikace je dnes, jak jsem uvedl, privatizováno – ještě ne zcela, ale brzy bude. Dolování renty ze státu se rozjelo. Jak může stát platit nesmyslné rekvalifikace na „výživové poradce“ ? Proč neplatí něco jiného ? Proč ty peníze – jsou veliké – nedá tomu nezaměstnanému, aby si třeba zaplatil nové šaty a dojíždění do práce do většího města, než se trochu vzpamatuje ? No protože je to podvod, jen vyžírání peněz z daní. Takže je to stejně jedno – nefunguje to.

  Kromě sluníčkových příběhů o hodných pracujících cigánech, negrech a islamistech, „úspěšně integrovaných“, mají také příběhy o rekvalifikacích. Stejně vylhané.

  Přece musí být každému jasné, že třeba z psychologa obráběč kovů nebude. To by musel na tři roky do učňáku, to se nedá stihnout za 2 týdny nebo dva měsíce „rekvalifikace“. A údržbáře CNC strojů nebo počítačového servisáka také z normálního člověka z ulice neuděláte – průmyslovka trvá několik let také, navíc většina lidí z ulice na to stejně nemá dost vysoké IQ a další schopnosti.

  Další a velký problém je příliš vysoká kvalifikace, třeba i v oboru, o který je zájem. Takový člověk také místo nesežene. Protože na horší místo ho nikdo nevezme – všichni se bojí, že by je přeskočil nebo by je po pár měsících majitel vyhodil, v porovnání s lépe kvalifikovaným příchozím nemají šanci – takže takový člověk „horší“ práci ve svém oboru shání velmi těžce, je to takřka nemožné.

  Ono to souvisí i s celkovou „převzdělaností“. Nejen v počtu genderfuck odbornic, ale i v solidních technických odborech. Po vysoce kvalifikovaných lidech není poptávka – protože cizí firmy si tyhle služby zajišťují doma nebo lacině v Indii, Číně, Rusku. Co chtějí, jsou střední kvalifikace, protože tady mají montovny a servisní oddělení. Experty nechtějí, také z důvodu uvedeného o kus výše.
  Převzdělaného člověka prostě na místo pro střední školu nebo učňák nevezmou, tečka.

  Výzkum a vývoj je v ČR zrušený, výzkumné ústavy rozehnané, továrny koupené cizími koncerny, které mají vývoj jen doma. Místa pro vysoce kvalifikované lidi nejsou. Jediným východiskem je emigrace.

  Takže nakonec to dopadne tak, že „pracák“ má smlouvu s otrokáři a ti pak pronajímají chudáky třeba do supermarketů – ale neomezuje se to jen na manuální práci „pro dementy“, kdepak.

  Nedávno jsem viděl takhle „prodávat“ experty na Oracle PL/SQL. To je jednoduché – zahraniční firma, která takové lidi chce, aby jim nemusela moc platit, si založí – často přes bílého koně – „pracovní agenturu“ – no a je to. Jako zaměstnance je nevezme. Lidi pak dělají 10h denně, mimo zákoník práce, mimo důchod, na smlouvu, za poloviční peníze než se za to normálně platí – a pracák (sociálka) všechny stížnosti odmítá. Státní zastupitelství také. Policie nereaguje.

  Samotná otázka „rekvalifikací“, to je jen ta pověstná „třešnička na dortu“, respektivě na hromadě výkalů.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tedy já nechci být rejpal ale tohle jsou všechno banality.
   Nejdůležitější je EET, to je výzva dneška, EET a přínos 10 000 000 000,- odhadovaného hrubého.
   Že ve státě nic nefunguje?
   Hlavně ať živnostník má co největší pakárnu, ano, ten malý, kdesi úúúplně dole.
   Protože na něm „stojí Rakousko“!
   Živnostník, jakkoliv třeba krade, pracovat musí, jinak nemá nic.
   Tedy…pokud neživnostničí ve výživovém poradenství.
   A práce- ta smrdí tak, že je třeba jim dupnout do úsměvu.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Kromě toho….kolikrát taková živnostenská svině ani nepotřebuje nadnárodní banky!
    A to už je skutečně drzost non+ ultra.

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Vittto, vůbec možná netušíte, jak takový osamělý OSVČ (jako třeba já) lidi kolem sebe sere. Neúmyslně. Nějak se i v nepřízni doby a v pokročilém věku dokázal sám o sebe postarat.
     To je ale HAJZL! Tak mu to opepříme!

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Já vím o OSVČ úúúplně všechno.
      Takže vím i tohle.
      Já třeba nejsem v principu proti EET, nebo proti nějaké kontrole, ale ta až šílená hysterie, ta obludná nenávist k těm „zlodějům“, co si dovolují „prazitovat“ za nebohých zaměstnancích mě šokuje.
      „Sami nebudememít nic,oligarchové a kapuši ať přežráním prasknou, ale hlavně ať nemají OSVČ!“

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       vitto,
       ta hysterie,to máte jako s radary na silnicích,také bude většina pro a bude souhlasit s Ťokem až to začne rozmisťovat na každém rohu,jsou prostě nakaženi krimi zprávami o pirátech a vždy se jim asi vybaví Trpišovský,takže budou pro všemi deseti.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       No, to jsou ty „čipy“ dobrovolně.
       Když to tady napíšu, tak jsem za blbce.
       On si (skoro) každý myslí, že čip musí být významově ČIP, co se vpíchne pod kůži.
       A to přece „nikdo“ nechce.
       Vůbec si neuvědomují, že ty čipy, co se vpíchnou pod kůži, lidé vůbec nezaznamenají.
       Bude jen úplně neviditelný přechod…..
       Kamery, EET, pak bude mobilní aplikace v autech…jak kdo jede, nenápadně v nových povinně, staré nechají, aby to neřvalo…..
       (Jako pásy, najednou byly a byly povinné, přece pásy jsou dobrá věc)
       Potlesk pro slušné občany, kdo jezdí podle předpisů, nemá se čeho bát, a podle předpisů přece jezdí všichni, vyjma pirátů, co ohrožují všechny kolem….
       Kdybych byl vládce světa, udělal bych si s lidstvem doslova, co bych chtěl, řvali by nadšením, když bych jim na nohu „přivázal ocelovou kouli“, hlavně aby jí měl i soused a pokud možno těžší!
       Tleskali by, až by je brněli ruce,kdybych jim bral 99% toho co vydělají a nejvíc by tleskali, kdybych to ještě dával okázale najevo, jak jsem bohatý.
       Hlavně když by i soused měl méně a hlouběji do žlabu, a tleskali by hlavně, když bych to bral sousedovi a ten by zase tleskal, že by to bral někdo mě, protože já jsem jeho soused.
       A těch 20 % normálních by raději drželo huby a tleskalo také……..
       Píšu SVĚTA, ne Čech, Češi si závidí ještě velice málo, proti jiným, jakkoliv tady propaganda blije už 40 let o české závisti!

       To se mi líbí

    • tata napsal:

     vitta
     PRoboha co VÁS žere,že tak ostře mimochodem jste to napsal tak že jsem to musel čist desetkrát a všechny dané přispěvky…,,tak nesrozumitelně je moje parketa,,abych vlastně pochopil opak než jsem si utvořil po prvním přečtení a to ještě nevím jestli jsem to pochopil tak se zeptám….vlastně VÁS žere že se kritizujou živnostníci………takže tadle věta mi dala zabrat POCHOPIT že to je ironie ……..kolikrát taková živnostenská svině ani nepotřebuje nadnárodní banky! nebo se pletu,?

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Pochopil jste to špatně, Tato.
      Vy nás nenávidíte jako mor, užíráte se, že je někdo ještě svobodný.
      Lížete kapitalistům řitě, ale nás, stejné chudáky, jako jste vy-nenávidíte!

      To se mi líbí

      • tata napsal:

       tak to čumím…….co vylezlo za odpověd……..mimochodem nevím koho nenávidím….jestli je to živnostniky…….je vidět že si vystačíte svým pohledem……….patřím k těm co je spíše na straně živnostníků……..i vtomto přispěvku jsem se ptal protože jsem nejdříve chtěl ohradit proč používate tak silná slova a urážite živnostniky……pak jsem dalším studovaním vámi psaného došel k názoru že to byla ironie,takže jsem se zeptal co platí?
       NU dostalo se mi odpovědi že nestačím zírat………a VY JSTE NA ČEM NA HERÁKU,PROTOŽE TAK NESMYSLNOU ODPOVĚD,nemůže nikdo napsat s čistou hlavou

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Na perníku, tato, na perníku a koksu.
       Ale věnujte se spíše mým textům, než na čem zrovna „jedu“.
       Abych si třeba pak nemyslel, že máte snahu hodnotit místo myšlenky osobu, která s tou myšlenkou přišla.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       to se právě věnuji………tak jak je možné na slušnou otázku vyjasnit pojmi…odpovite takovej nesmysl….
       Vy nás nenávidíte jako mor, užíráte se, že je někdo ještě svobodný.
       Lížete kapitalistům řitě, ale nás, stejné chudáky, jako jste vy-nenávidíte!

       koho nenávidím,kde jste došel k tomu že se užírám že je někdo svobodný,Lížete kapitalistům řitě, ale nás, stejné chudáky, jako jste vy-nenávidíte!

       právě že se věnuji textu……….ale dokladujte s čeho vycházite,a hlavně specifikujte koho nenávidím ????????

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Živnostníky, tato.
       Nenávidíte živnostníky.
       To se netýkalo jen konkrétně vás, ale většiny společnosti.
       Česká společnost nenávidí živnostníky daleko víc, než oligarchy, exekutory, cikány nebo mafiány.
       To si všimněte někdy.
       Bude diskuze o čemkoliv, a utvoří se dvě skupiny, byť jedna může být menší.
       Jak je ale řeč o živnostníkách, je 100% lidí nenávistně proti.
       Pokud tedy sami nejsou živnostníci.

       A najednou nevadí ani těm nejzarytějším socdemákům, že antiživnostenskou propagandu začal Kalousek.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Každý vitto si dělá představu podle svých zkušeností. I s živnostníky je to tak. Já jsem si na chatě dělal letos přístavbu, všechno vlastními silami. Jen na její střechu cca 40 m2 jsem se pokusil sehnat klempíře (nabízel jsem případně i kompletní práci včetně pokrytí). Na cca osm mailů a telefonáty klempířům z okolí nabízejících se na netu nereagoval nikdo, jednou dokonce se náhodou jeden takový všeuměl ukázal s letáky nabízejícími tuto službu v osadě, byl i u nás, pokoukal na potřebnou práci, nabídl že pošle nabídku, a už se neozval, podvodník chtějící napřed zálohu. Jiný živnostník, provozovatel místních stavebnin, si zase za dovezení čtyř bet. sítí, u něho koupených, na vzdálenost 5 km účtoval 600,-Kč, když z OBI mi vozili koupené z Prahy 40 km zadarmo …

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Mám tomu rozumět tak, že kvůli tomu nenávidíte živnostníky a máte rád nadnárodní německé firmy?
       A já vám něco povím.
       40 m2 čtverečních střechy není problém někomu zadat.
       Pokud to nechtěl dělat NIKDO, má to jiné důvody, které bych viděl ve vás.
       Obecně lze říci, že třeba oplechování komínu nebo „jen vyměnit kus žlabu“ nechce nikdo moc dělat, ale ten důvod je, že to nechce nikdo zaplatit.
       Čím menší práce, tím větší režie, lidé tohle nechápou.
       Tedy jak u koho, humus aušus v montétkách přece nemůže dělat za 350 na hodinu, což je absolutní minimum, za které lze takové práce dělat.
       V servisu za auto zaplatí klidně 850 za hodinu, to nevadí, protože tam je neokrádají hnusní živnostníci.
       Také jsou lidé, co zadávají 40 m2 střechy jako zakázku s tím, že si vyberou nejvhodnější nabídku.
       S těmi se nebavím ani já.
       V tom smyslu, že na to kouknu a řeknu:
       Tohle bude stát 30 000,- v té a té kvalitě.
       Jakmile si řekne o nabídku, víc se s ním nebavím, je to nedůvěryhodný nákazník.
       Zkušenost.
       Také se stane, že třeba řekne:
       Můžete za ty prachy nastoupit, ale udělejte mi pro jistotu nabídku, abychom se pak nehádali- pak to samozřejmě není problém.
       Nebo…když už jsem u toho-nedělám zásadně pro pracháče.
       Nějak se vymluvím.
       Nezaplatí, nebo zaplatí jen část.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       vitta
       a jsme u toho………..proč do debaty co vedem spolu zatahujete jiné?

       vittta napsal:
       23.9.2015 (20:42)

       Živnostníky, tato.
       Nenávidíte živnostníky.
       To se netýkalo jen konkrétně vás, ale většiny společnosti.
       Česká společnost nenávidí živnostníky daleko víc, než oligarchy, exekutory, cikány nebo mafiány.

       Nenávidíte živnostníky. kde jste nato přišel že jste mě zařadil do té skupiny…….a zase jsme u toho kdo odpovidá reaguje na to co píše ten druhý……….bohužel vedete monolok a dost často to vičitáte mě……reagujte na to co píši ne co si vycucate s prstu

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       A ještě jednu věc.
       Nevěřím vám.
       Z OBI nevozí 40 km zadára posrané sítě a jen idiot by účtoval 5 km za 600.
       To by ho za chvíli vyřídilo……..

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Kdybych vedl monolog, tato, tak by na to nikdo nereagoval ani reakcí, ani + ani -.
       Ale vy na to reagujete a nacházíte spousty závad na mém stylu, vč. užívání heroinu.
       Možná jste si toho nevšiml, nebo mě neznáte….ale já vám neoplácím stejnou mincí.
       Ale dokážu to…..

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Vy připravujete prázdné rozpočty, které je třeba vyplnit?
       To jsou šoumeni, tihle lidé, no…ale každý se nějak živí, takhle to beru.
       To je třeba:
       Okap r.š. 330 mm—28,31 m (myslí tím žlab)
       Suť odvoz do 10 km—–3,11 m2
       Tohle absolvuji jen pro město, tam na to mají lidi a je třeba respektovat požadavky, jakmile to vytáhne kdokoliv jiný, okamžitě odcházím.
       Já to dělám s tou nabídkou i u větších akci.
       Řeknu cenu…dejme tomu 350 000 za požadované práce.
       Aniž by to zákazník chtěl, rovnou mu řeknu nejlevnější variantu, třeba 270 000.
       Protože v 70% případů se dělá právě ta, bez ohledu na původní přání, ale dříve jí dělal někdo jiný i přes to, že zákazník vysloveně tuhle variantu vůbec nechtěl.
       Řeknu: Uvidíte, když se vám po zralé úvaze bude ta cena líbit, ozvěte se a já udělám rozpočet.
       Když se ozve, tak ho udělám, protože i když pak tu práci třeba nedělám, zákazník projeví nehraný zájem.
       Pak následuje upřesnění a třeba rozpoložkování-ale to už si musím být jist, že zakázku mám, jinak na ně kašlu.
       Oni jsou schopní porovnávat kolik za metr čeho,a nakonec to nedělá nikdo….
       Já bych mohl vyprávět….to kolikrát člověk čumí, co zkoušejí.
       Nebo také nedělám práce, když si někdo sám koupí materiál třeba z OBI.
       To je vesměs šit, ale pak to svedou na nás….
       Nebo se považuje tan zákazník za děsně chytrého, jak tomu rozumí a že se nenechá okrádat na materiálu-neseriozní osoba.
       Atd….
       Také mi nikdo nedluží, jiní živnostníci takhle mají třeba půl mega, co už nikdy neuvidí!

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ještě raději napíšu,……to už vidím, že budu samý mínus, že jsem arogantní živnostník HOGO-FOGO.
       Tak uvedené případy nejsou zase tak časté, je to..dejme tomu 1 případ z 20.
       Jsem jeden z mála, kdo neodmítá žádnou práci, protože vyznávám teorii, že nejlepší reklama je práce samotná a leckdy z plechování komínu jsou dvě střechy, ale třeba i roky po sobě.
       Nebo něco se dá dělat v dílně když prší, různé maličkosti, a když to zákazník zaplatí, jsou to dobré kšefty, protože tam odpadá sepisování smluv a dohadování s vlastníky, kterých je většinou víc.(SVJ)
       Má to tu nevýhodu, že si občas musím vyslechnout nadávky, že to ještě není a musím pořád přemýšlet, koho upřednostnit, což se stává jmenovitě v případech, kdy je delší dobu špatné počasí, a tak nastává skluz.
       Chce to cvik a charisma a také jasné vymezení vztahu-tedy zákazník je ten, kdo rozhoduje a platí, a já ho mohu jen přesvědčit.
       Někdy je mi záhadou,proč mnoho firem menší kšefty vůbec nedělá, a raději se věnují velkým zakázkám, kde je prudí stavební dozor, který tomu vůbec nerozumí, musí vést stavební denníky, chodit v přilbách jak idioti a ještě se strachovat o termín.
       To u malých kšeftů není, a to nemluvím o tom, že je minimální riziko nezaplacení a když, tak to není likvidační.
       Na těch velkých kšeftech zase tolik není, vůbec když ještě jezdí každý den 120 km tam a zpět….
       No, je to určité umění, se v tom motat…

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já vím, Pane Bavore.
       Ale mívají tam leckdy okap.
       Nebo třeba průměr žlabu, místo r.š.
       Odpad je v tunách, ale v mém případě tam jsou i m3, když se bourá komín.
       Ale chtěl jsem napsat ty tuny, protože váha (např.)3,16 t je dokonalá, to jsem se uklep.
       On je prázdný rozpočet a prázdný rozpočet, jako u všeho.
       Ale viděl jsem kuriozity….
       Teď jsem třeba dělal nějakou práci a bourali jsme komín.
       V rozpočtu jsem měl ale vyplnit bednění střechy 30 m2….když díra byla max.2 m2.
       A nebylo to jen tohle…
       To už jsem se ale naštval, a zašel přímo ze vedoucí, že bych to rád nechal prázdné.
       Musel jsem podepsat, když jsem to vysoutěžil, že cena je konečná.
       Ale právě jsem se už setkal s tím, že jsem to vyplnil, i když to byla blbost, a pak pěkně u předávky šel úředník a co tam nebylo, to mě vyškrtal, i když to tam být nemohlo a to se samozřejmě krátila cena.
       Takže už si dávám bacha.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Ach bože, vitto, jak vy všechno víte líp než ten kdo u toho je …
       Určitě na slušnou mailovou žádost s fotem situace zda by nemohl udělat to a to aniž bych zmiňoval cenu, jen termín : v dohledné době, mohl aspoň jeden z těch osmi odpovědět. Nikdo z nich mě nezná, já je taky ne, i když píši „místní“ žijí kilometry daleko, co o mě pozná z mailu? „… důvody které bych viděl ve vás …“ to jste celý vy.
       No nic, naštěstí všechno tohle umím, mám čas, tak si udělám taky sám.
       Pro srovnání : v „přelomových“ létech 89-90 mi montovanou chatu postavili tři meloucháři za dva dny včetně jedné noci, střechu udělal jeden jiný melouchář taky za dva dny, klempířinu jiný za den, kopanou studnu jiní tři za dva dny … ale to byla ta doby kdy nic nešlo… Dodnes všechno dobře drží a funguje.
       Dnes nás živnostníci a podnikatelé drží nad vodou, nebýt jich tak celý stát zkrachuje a zadluží se 🙂 .
       Ale vím, že vy víte lépe než já jak to u mě bylo …

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Petřepavle, když už ukřivděne reagujete, vemte to všechno.
       Nevěřil jsem, že vám síť do betonu vezli z OBI 40 km zadarmo a že za 5 km místní majitel stavebnin účtoval 600 vočí.
       Jinak….na maily také nereaguji.
       Působí to neseriozně.
       Na mě, nevím jak na jiné.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       vitto, s vašimi zkušenostmi, zkuste mi pro možné příště poradit : když si živnostníka najdu na netu a má uveden telefon, bydliště a mailovou adresu, co mám udělat jiného než mu zavolat nebo napsat? Napsání považuji přitom za vhodnější než telefonát, dá se víc sdělit a ukázat.
       Chcete-li, odpovím : OBI mi jako zákazníkovi s jejich kartou při nákupu nad 5.000 neúčtovala dovoz, do 5.000 by účtovala. Ten šejdíř ze stavebnin mi nejen účtoval 600 za cestu,ale, aby jste se mi mohl dostatečně vysmát tak vám prozradím, že jsem zaplatil sumu uvedenou na účtence, tedy materiál+dovoz a ještě mu nechal „spropitné“ zaokrouhlením na celé stovky (bylo to nekolik desetikorun) 🙂 . Teprve pak doma jsem si všiml té nehorázně účtované ceny za dovoz (vím, že místní mají ceny daleko vyšší než velké markety, ty „německé“ jak píšete, tak jsem se celkové ceně zprvu nedivil).

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ano, to byla vaše chyba. Většina soukromníků reaguje na mobil, ale na maily ne. A že lidé dokážou volat v hodně nemožnou dobu. Mail je na potom.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Petřepavle, tady mám až trapně dlouhé vlákno s popisem, jak to dělám já.
       Na mě víc platí zavolat, já pak slyším hlas toho zákazníka a styl řeči, to je pro mě důležité, zeptám se na konkrétní problematiku a sám pak požádám, jestli by neměl fotky.
       Hlasový a stylový vjem máte ale i vy, dá se poznat podle hovoru, s kým máte zhruba tu čest.
       S tou kartou OBI to beru, pokud máte nějaké větší odběry, nebo smluvní výhody pro získání té karty, je to reálné.
       Podle mých zkušeností je pak OBI a jiné podobné šitkšefty dražší jak stavebniny.
       Leckdy i výrazně.
       Mám ale ve stavebninách jako firma značné slevy, tedy ve stavebninách, kde materiál odebírám.
       Mohu mluvit jen za střechy….v těch marketech je to finta na zákazníka.
       Tak třeba tam mají lepenku za 80 metr a ve stavebninách podobnou za 120.
       Jenže v tom marketu je to v síle 3,8 mm a třeba do -15 stupňů, ve stavivech je to 5,2 mm a do -25 stupňů.
       Zákazník tohle samozřejmě neví, takže získá dojem, že je mazaný, jak koupí levně.
       Proto také nedělám pro někoho, kdo si to koupí sám.
       Já zákazníky nešidím, dostanou to, co si zaplatí a doporučím dobré materiály-i ve vlastním zájmu, nejsem zvědavý na to, aby na mě za 2 roky někdo řval, že jsem hovado.
       A já vím moc dobře, jak dlouho šit vydrží, samozřejmě také záleží, kam se aplikuje.
       Mnoho materiálů je šit i když jsou od renomovaných firem, to je TiZn plech a určitá krytina, podobná eternitu, to už vím, že se ta střecha bude do 15 let dělat znovu, když to někde vidím-a práce se musí točit.
       Co se týká těch živnostníků….je jich plno totálně špatných, ale lempl se může udržet jen proto, že ho někdo stejně chce a chtějí je kvůli ceně, nebo prostě umí dobře lhát.
       Znám všelijaké týpky, že mi hlava nebere, že ještě nezkrachovali….a ani třeba levní nejsou, ale dovedou vzbudit ten dojem.
       To je stejný boj, jako když někoho Baumax šidí na materiálu, resp. spoléhají na to, že tomu jejich zákazníci nerozumí, oni kupodivu staví na pověsti, že jsou levní, takže si to plno lidí myslí, i když opak je pravdou.
       Zákazník totiž nemá možnost objektivního srovnání…
       No, to bych psal dlouho a stejně by mě nikdo nevěřil a ještě by nakonec řekli, že jsem blbeček, co všechno zná a všechno ví a že jsem jájínek….takže se k tomu už nebudu vyjadřovat…ale to celé vlákno jsem prostě psal proto, abych zájemcům vnesl povědomí, jak funguje malá stavební firmička a jak já vnímám práci se zákazníky.

       To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    vitto, nově koncipované pracáky a nesmyslné rekvalifikace nezavedl Babiš, ale jistý Drábek s Kalouskovo pomocí.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Podle mě si zbytečně moc potrpíte na KDO, místo na CO.
     Je to proto, že to tak chcete.
     U člověka vašeho formátu mě to dost překvapuje.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Jenže první je třeba vidět KDO. A pak řešit CO. Protože pokud ten KDO má aspoň nějaký vliv, tak CO nezměníme. A má snad MarxLeninDienstbier zájem řešit Kalouskovy pozůstatky? Nemá. Proto je třeba vždy vidět napřed KDO.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Velmi důležitá připomínka Bavore!
       Řekl bych přímo zásadní. Nutno rozlišovat, že ten systém někdo zavedl a proč, někdo ho udržuje a proč, a někdo ho chce měnit a proč.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nikdo především neměl nikdy zájem Kalouska zastavit.
       Naopak, každý byl rád, že udělal špinavou práci.
       A tak se stalo, že je vinen Kalousek, konkrétní osoba, místo levicových vlád, které v časech, kdy měly většinu (a tu měly dlouho s komunisty) nedělali vůbec nic, než že kradli!

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Pravda. Zásadový Špidla také podělal hodně věcí. A také měl Kalouska za zády. Škoda, že Paroubek byl takový málo myslící ostrostřelec. Protože spoustu věcí měl dobře rozjetých, ale svojí arogancí hodně podělal.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Paroubek byl podle mě svého času zářným příkladem toho, jak může průměrný politik slavit slušný úspěch.
       Protože mezi podprůměrnými je průměrný špička.
       Ale jelikož byl jen průměrný, nakonec pod silným tlakem selhal.
       Tady je třeba vidět rozdíl mezi Paroubkem a Zemanem.
       Zeman je politik nadprůměrný a vystaven značnému politickému tlaku selhat nijak nehodlá, nemůže změnit stav určitého „patra“ společnosti, to ne, ale ani se o to nesnaží a jejich tlak ho vlastně jen míjí.
       Nutno ale říci, že do své současné politcké vyzrálosti musel dospět, také v minulosti posral na co šáhnul.
       Ale dokázal stvořit SVOJÍ politickou stranu, ČSSD je jeho a jenom jeho dítě, a na jeho základech ještě dneska stojí….

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       málo myslící Paroubek?
       To sotva! Je velmi dobrý jako komentátor, byl výborný jako premiér.
       http://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/kolik-si-vlastne-bakala-vydelal-kdo-za-muze
       http://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/jiri-paroubek-jaky-bude-cesky-rozpocet-2016-2

       Ovšem stát na vrchu Lidového domu, to je jako stát na měřici úhořů, jak říkají Angličané

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Příliš podléhal svým pocitům. Jeho povolební projev byl pláč zhrzené milenky. Kdyby totéž řekl o den později, ale hned ve volební den popřál vítězům, byl by king. Takhle se ztrapnil. A pak šel postupně a potupně do kytek.

        To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Néé…jak píše Pan Bavor, úplně se posral, když byl pod tlakem.
       Vypadal jako idiot a jeho hvězda hasla raketovým tempem.
       Z toho se ještě mohl oklepat, porážka nemusí znamenat konec, může posílit.
       Také to asi je o poradcích, nikdo nemůže úplně sám dělat politiku ve smyslu vystupování na veřejnosti.
       To chce rychle probrat varianty, uklidnit se, otevřít mysl jiným, zpracovat informace a buď jednat, nebo získat čas.
       On ale v ten moment jednal jen sám za sebe a své EGO.
       Samozřejmě, je to banda hadů a hlupáků, ale s tím musí přece každý počítat, že bude pracovat převážně s idioty.
       Jiné partaje na tom nejsou o nic lépe.
       Kalousek, to byla jiná liga, slizký ale vytrvalý a především- ukázněný.
       Kníže jako jeho maskot byl politický majstrštyk!
       Ale reálné neúspěchy nakonec položily i jeho, Babiš s jeho médii byl příliš silný soupeř.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Propaganda pracuje účinně, kritika Paroubka přesně i tady opakuje klišé (málo myslící, ostrostřelec, jak vypadal, arogantní …) vyslaná do médií jeho nejen politickými protivníky, ale i těmi kterým i ve své straně šlapal na paty. Zeman je dobrým prezidentem (kdo by ale, když srovnám Havla, Klause, Schw, nebyl lepším prezidentem než oni?), ale jako předseda vlády si neuměl vybrat dobré spolupracovníky a ministry a trpěl takové exoty jako Šlouf, Kužvart, Lánský, Bureš, Fencl, Gross, Schling, Tvrdík, Bašta, Březina … stačí snad? Prstíčkem hrabat budeme ještě dlouho po Paroubkovi, musíme ale vědět a znát co všechno se za jeho vlády zlepšilo, a hlavně co by se bývalo mohlo zlepšit kdyby se na něho nevrhla smečka velkozlodějů z tehdejší opozice, z médiového mainstreamu i z vlastní strany (právě těch které Zeman upřednostňoval)..

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Bavore, řeč byla o výrazu „málo myslící“. To Paroubek určitě nebyl a není, jak vidíte z jeho komentářů. Že neměl dostatečně hroší kůži je pravda. Ale byl pod enormním tlakem.
       Výraz „posral se“, který použil vitta naprosto neodpovídá realitě

       Pokud jde o srovnávání se Zemanem, počkal bych. Ten je ještě na hřišti. Ovšem mohl bych dodat, že právě on odštěpil s tou svou obskurní partaji levici 4%.
       Proč asi? Nebyla to jeho proslulá tolerance k ostatním chytrým lidem?

       rychle probrat varianty, uklidnit se, otevřít mysl jiným, zpracovat informace a buď jednat, nebo získat čas.
       🙂 NO TO MĚ pobavilo. Jako by to napsal vlastní bratr Capablanky a Machiaveliho. Jste dost náročný. Uplatňujete to i na sebe, vitto?

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Slime
        napsat nějaké povídání je něco jiného než rychle reagovat na nějakou situaci. A v tom byl opravdu pomalý a emocionální. Já mu neberu jeho teoretické schopnosti, jako praktik to ale neunesl.

        To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Petrpavel má určitě recht. S Paroubkem ve 2006-10 by nás nečekala dvojitá recese, ale jenom jeden pokles, jako (skoro) celé okolí. Ostatně Paroubek v těch volbách fakticky neprohrál, jak si vzpomenete, byl až později podražen dvěma výtečníky, kteří chodili konzultovat k Zemanovi.

       Nemluvě vůbec o Kubiceho šajsreportu. Volby ve 2006 byla podobná katastrofa, jako podraz na Zemana ve 2003.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Ale to všechno je pravda, jenže jeho reakce prostě byla nediplomatická a tím se odepsal. Nedokázal se nad ten podraz povznést a začít bojovat odznova. A co by bylo nebo nebylo, no znáte to. Kdyby pes nesral…

        To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Pomalý? Nedejte se vysmát. Naopak, hyperaktivní, reagoval často zbytečně.

       A chabý v praxi?? Byl to jediný náš premiér, který nějakou hospodářskou a organizační praxi vůbec měl. (Možná s výjimkou Čalfy.) Jeho výsledky podle toho vypadaly.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Slime, jsem opravdu dost náročný, jmenovitě na premiera naší země.
       Pokud vám Paroubek stačil, je to čistě vaše věc.
       Mě nestačil, protože mě průměrný člověk prostě na vedoucí pozici nestačí.
       Byla na něj štvanice, přímo obludná, ale 70% záminek si na sebe vyrobil sám, svou naivitou.
       A proč se ptáte na mě?
       Já jsem snad premier?
       Nebo jste na mě nějak zainteresován jinde?
       To bych dost pochyboval, ale pokud se vám moje činnost třeba tady nelíbí, a připadá vám trapná nebo kontraproduktivní, můžete být konkrétní a poukázat na to.
       Vy se snažíte se mě vysmívat, ale….jedna věc je jistá.
       Paroubek padnul.
       A mě nezajímá, za koho kdo kope, takže mám nad vámi značnou výhodu.
       Nejsem osobně zainteresovaný na politické příslušnosti toho, koho hodnotím.
       Mám ale dojem, že kdyby ten samý Paroubek kopal za ODS, což by v praxi znamenalo jen minimální odchylku v rétorice, řval byste, že to byl superidiot!

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Bavore, Paroubkovo povolební vystoupení bylo podle mě právě takové jaké mělo být. Protože není hloupý věděl už v té době jasně že prohrál, že je odepsaný nejen médii, nejen opozicí, ale i spolustraníky, a vítězství ve volbách (on je přece vyhrál!) si může strčit za klobouk. Že bylo emotivní? Jedině dobře, mnou taky emoce cloumaly, nemám rád suché nemastné-neslané podrazáky typu Fiala, Sobotka …

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Vida, jak je Paroubek oblíbený.
       Neúspěšný politik, který svou trapnost dotáhl až do hořkého konce projektem, který neměl šanci na úspěch-LEV21.
       Kdo z vás na to má?

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Je zbytečné uvažovat racionálně, když řízení společnosti je iracionální, to k ničemu nevede.
    Vezměte siderické kyvadélko a je všechno jasné. Cibulka není (až takový) cvok, jen mu to dochází dříve než nám ostatním 🙂

    Nebo se podívejte do děl lidí, kteří mají onen „vhled do budoucnosti“. Například jistý Terry Gilliam z Monty Pythonů kdysi natočil výborný film „Brazil“. Kromě jiného je tam velmi sympatická postava „nezávislého instalatéra“, hraje ho De Niro. Nezávislý instalatér je protispolečenský zločinec už jaksi z podstaty. Zažívám to denně – i teď v korporaci nejsem normální zaměstnanec – a čekám, kdy s sebou budu muset nosit P38, jako De Niro v tom tom pěkném filmu. I ty zaměstnance „Ústředních služeb“ poznávám, je jich kolem mě plno. 27B-6 vyplňuji každý den mnohokrát, 80% mé práce je dnes „zbytečná zhovadilá administrativa a tanečky“. V korporaci je neuvěřitelné množství vypatlaností. Třeba povinný team-building. Stovky pseudo-porad a konferencí. Je to cargo-kult, ne práce, většinou.

    Takže ano, banky z Vás nemají nic, kromě toho jste „politicky nespolehlivý“, jak se říkalo za bolševika. Protože Váš výdělek je nezávislý na vrchnosti, nemohou určit, kdo bude bohatý a kdo chudý – jako jsou zvyklí, že to někdo určuje jim. Jste prostě jejich přirozený nepřítel, tak se s tím smiřte. Lepší to nebude.

    Stejně jako píše pan Hudec, znám to také. Nejsem sice OSVČ, jedu to přes právnické osoby – s.r.o. a akciovku, ještě ke všemu cizí – kvůli ochraně majetku a soukromí, protože daňově je to spíš komplikace než co jiného.

    Přesto se všichni mohou závistí pokálet, když přinesu fakturu. To je ale HAJZL! Tak mu to opepříme ! (s dovolením jsem si vypůjčil větu od pana Hudce, protože lepší mě nenapadla, děkuji).

    Zavedení EET je šílenost, už jen ten způsob řízení projektu říká o tom vše. Ale socani takové věci milují, je to ta závist a zášť neschopných neumětelů, visících na krku někomu jinému, maskovaná obecným blahem – to je přesně něco pro ně. A sakra, to zní jak definice socanského voliče.

    Když socan zbohatne, což se děje zásadně pomocí bočních cestiček, „soft-skills“ (protože „hard-skills“ nemá, to by nebyl socanem), případně díky „postavení“ (úplatky, provize, „příležitosti“), začne se chovat jako velmož z Nemanic, postrádajíce ostatní atributy velmožství. „Kdo z Vás na to má“ ?

    Nejbohatším loupežníkům se určitě také nelíbíte. Že Vy byste se určitě bránil, když by Vás „navštívili“ – ačkoliv teď už to nedělají sami, mají své lidi, že.

    Jste prostě nejen třídní nepřítel, ale „nepřítel společnosti“ takříkajíc všeobecně. vítejte do klubu !

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Když už se tak hezky hádáme o EET, narazil jsem na tohle:
    http://finexpert.e15.cz/elektronicka-evidence-trzeb-bude-zlaty-dul-pro-operatory
    Kdepak Babiš, MF nebo stát, tenhle kšeft možná prospěje někomu úplně jinému.

    To se mi líbí

 3. Karamela napsal:

  Kde je ta chyba?
  Já jsem přesvědčena, že zásadní chyba nastala ve chvíli, kdy jsme si přestali vážit PRÁCE – normální běžné, jednoduché a poctivé práce. V té chvíli, kdy se někdo opovážil nazvat lidi v ranních tramvajích a metrech sockami a právoplatně protestující demonstranty lůzou! Jak se asi cítí tito lidé, kteří jenom obyčejně makají u brusky, v pekárně, u kalandru, u pásových linek a nejsou dostatečně „šikovní“ a „průbojní“ nebýt tedy těmi sockami? Celá léta to slýchají jako tvrzení, že jsou holt prostě neschopní. Opovržení a despekt, který se dlouhodobě projevuje těmto lidem se teď pouze jenom vrací. Každý rodič, který se jenom trochu stará o své děti, je bude cpát do sebetrapnější školy na sebeabsurdnější obory jenom proto, aby nad nimi nikdo neohrnoval nos. Samozřejmě ruku v ruce s pokřiveným a nekompetentním školstvím. Raději budu sociolog na pracáku než lisař ve fabrice.
  Když se sejde naše stará parta kamarádů od ohně, nikdo, NIKDO z nás nepřizná že má děti v obyčejném učňáku. Kam se ztratila hrdost proletářů? Asi v regálech supermarketů….

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To je ale potom vaše chyba, že to nepřiznáte. Já jsem hrdý na svého syna, který je velice šikovný automechanik. A i on je na svoji práci hrdý.

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Zmizela v bakalářských studiích výživových poradců a kulturních antropologů.
   A tak se stalo, že dělný lid už není co býval.
   Jsou to opravdoví blbci, jen ti, co nemají na sebetrapnější „studium“ sebezbytečnějšího oboru.
   Můj syn se učí klempířem, ale ten „materiál“ tam, to je fakt bída.
   A ty požadavky, co na ně mají, to odpovídá ZŠ za komunistů, tak 1. stupeň.
   Riziko spočívá v tom, že mezi nimi je on stejný jako oni.
   Takže tam v podstatě KAŽDÝ zahodí jakoukoliv inteligenci.
   U syna to ještě doma napravuji, jak se dá.
   Protože já to umím,ale ti ostatní jsou ztracení.
   Kde jsou časy, kdy nástrojař dokázal vyrobit cokoliv, kdy autoklempíř uměl pomalu vyrobit auto, kdy tito lidé v podstatě nepotřebovali ke své práci vedení….za socialismu jsme se těm vedoucím leda tak smáli.
   A oni se do nás nesrali, každý si dělal podle sebe……

   To se mi líbí

  • Tony napsal:

   Bohužel ten „pohled“ na umaštěný montérkáče byl už za komanče ….

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Jo, jenže většinu bílých límečků u nás ve fabrice opovržení montérkáči přešlo v momentě, kdy měli možnost porovnat výplatní pásky. Pak nastupovala závist.. 😉

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     O tom to je!
     Dnes naopak – ne závist, ale zlost musí lomcovat každým dobrým dělníkem při pohledu na výplatní pásku kdejakého cucáka zvaného „manager“.

     To se mi líbí

 4. Karamela napsal:

  Gratuluji. Ovšem soused instalatér též velice šikovný, cituji: „nedopustí, aby se mladej hrabal v hovnech jako já“ a hošan studuje polytechnickou školu. Nevím teda, co z něho vyleze. Patrně nějaký technik, ale netuším čeho.
  Sama za sebe přiznávám, že oba kluci mají vysokou a jsem na ně taky hrdá, protože jeden má klasickou strojařinu a druhý hotelovku, tak snad budou lidstvu k užitku i s tou vysokou 🙂

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   No to ten můj tvrdí taky, ale pokud to malýmu princovi vydrží, tak táta bude mít smůlu. Protože malý princ už „opravuje auta“ ve čtyřech letech přesně jako táta. Tak ho má přečtenýho.

   To se mi líbí

 5. okolojdoucí napsal:

  Tento odkaz jsem sem prostě musel dát. V této cca minutě a půl je řečeno vše a není to třeba ani dál komentovat: https://www.youtube.com/watch?t=75&v=XA3E_U7MxgI Prosím, šiřte to, jak je to jen možné! Omlouvám se, pane Bavore.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   To je super! Super! SUPER!
   Pošlete to hlavně paní Rothové!

   To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Roithová se u mě totálně shodila, když na A.cz hrdinně obhajovala Pussy Riot. Je to jen nána s VŠ vzděláním.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Copak to.
    Ale ona se, když byla ředitelkou Vinohradské nemocnice, a pak ministryní zdravotnictví, pokoušela zašmelit Thomayerovu nemocnici – stavebně zajímavý a zajímavě položený objekt – a převést její pacienty na Vinohradskou.
    Což by bylo skončilo (kapacitní) katastrofou, a taky zdravotní pro desetitisíce pacientů ze spádové oblasti

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Kdepak nána.

    Je to zločinec, už od působení ve vyšších funkcích, má toho na krku na tisíc let kriminálu jen za zdravotnictví. Kdo asi mohl být v Tošovského vládě ? Mimo Petra Moose, kterého k ničemu nepustili – to je skvělý a slušný člověk – tam byl jeden kolaborant a zloděj vedle druhého. Schvalovali je poradci pana Letiště, tak jak to asi mohlo vypadat. Americká, německá a rakouská ambasáda, velké banky a další.

    Tohle kolaborantství není její pitomost, „že je nána“ – věděla moc dobře o co jde, už když tyhle hlemzy na kameru pronášela. Tak příšerně blbá a nesoudná zase není, má to v hlavě dobře srovnané. Je to odporná svatouškovská megera, velmi zákeřná a nenávistná, kromě jiného.

    Roithová a nána. To mi zní, jako bych slyšel, že Himmler byl trochu hloupější a věřil mystice.

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Co máte proti nánám? Když je někdo nána, tak to nevylučuje, že to nemůže být nehorázný gauner? Po tom videu by se měl každý politik v hlavním vysílacím čase v teletníku omluvit národu, odejít na smetiště dějin a tam se zastřelit. Pokud to neudělá, tak je to buď nechutný křivák, nebo lidovec.

     To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Nedivte se lidem, že dávají děti i na pofidérní školy. Pokud vědí, že skutečnou školu by potomek asi neudělal, protože má v hlavě vymalováno.

  Dnes je společnost absolutně pokrytecká a k lidem, kteří nemají „před a za“ jménem, se chová jako k hovadům. Řemeslo se mohou naučit až potom, ale do školy je už nikdo potom nepustí – nebo za to budou chtít nekřesťanské peníze. A bez titulu je za chvíli nevezmou ani do hamburgrárny. Všichni se zbláznili.

  Všechno se monopolizuje. Dorazí to i do řemesel. V USA mám známého, prima chlapíka, stavěl mi tam dům. Měl malou firmičku, živnostník s asi 10-ti zaměstnanci, sezónně až 100. Musel to ukončit a stěhuje se do Kanady – tam to prý ještě jde. V USA (jižní Kalifornie) už ne.

  Velké firmy zničily ty malé, sami mají materiál za zlomek peněz co malá firma, zavedli – a prosadili u státu a regionální správy – různé bláznivé „certifikáty“ a kvalifikační požadavky, které malá firma nemůže zaplatit. Navíc natolik vzrostla administrativa, různá povolení a ekologické zhovadilosti, že sítem projde jen koncern, který na to má kupu právníků a specialistů.

  Domy tam teď stavějí koncerny, místní dodavatelé a řemeslníci jsou bez práce, protože koncerny si všechno, i pracovníky, dovezou. Nemohou ani opravovat, protože dům má „záruku“ a „placenou podporu“, cizí zásah znamená konec záruky – a to je pojištěno hypoteční bankou, která tyhle věci „potřebuje“. Řemeslník nemá „certifikát“ na opravu příslušného typu domu, boileru, klimatizace, … i když by to dokázal udělat levou zadní a mnohem levněji.

  Když se někomu ucpe hajzl, myslíte, že mohou volat místního instalatéra ? Ani náhodou. Musí přijet „specialista“ od dodavatele baráku. Přesně jako v tom „Brazilu“, 27B-6, „Ústřední služby“. V době vzniku toho filmu to bylo bláznivé a ujeté dystopické sci-fi, dnes je to realita.

  To všechno je proto, že lidi nemají majetek – dům není jejich, ale banky. Hypotéční/realitní firmy.
  Nebo města. Nebo zaměstnavatele. Když dům zaplatí a zestárnou, sthne se, protože má po životnosti a „nevyplatí se to opravovat“, „mladí chtějí bydlet v novém“.

  Tak vznikla z blahobytné americké střední třídy 50-90. let pracující chudina.

  A bude to horší – už jsou projekty na stavbu domů formou „Lega“. Všechno se vyrobí někde ve fabrice, třeba v Číně, přiveze v kontejnerech lodí, na místě to sestaví roboty. Nevěříte ? Počkejte za 20 let.

  Řemeslo prostě přestalo mít „zlaté dno“, je to cesta do záhuby. Ačkoliv to tak dneska ještě nevypadá. A je to přesně jako v tom filmu – jak zmizí řemeslníci, „OSVČ“, nezávislé profese, zmizí i svoboda.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   ot …….i když né zcela vlastně tak trochu na to nahozené téma
   citace…….
   Velmi důležitá připomínka Bavore!
   Řekl bych přímo zásadní. Nutno rozlišovat, že ten systém někdo zavedl a proč, někdo ho udržuje a proč, a někdo ho chce měnit a proč.

   problém PETRPAVEL co tam za tím kdo hledá………jestli vytahovat jen ty negativa…..nebo to posoudit vté šiři…….ja třeba tento odkaz vidím jako svou obhajobu volby menšího zla i stím za co je mužu plně kritizovat

   http://www.novinky.cz/ekonomika/381431-vlada-schvalila-navrh-rozpoctu-v-dobe-rustu-zemi-zadluzi-o-dalsich-70-miliard.html

   UŽ nadpis jasně spochybnuje…….proč je promně jasné nebot u moci je častečně,, levicová vláda.,,uvozovky nebot mnozí nesouhlasí s pojmem ČSSD LEVICOVÁ….. v mnohém ano.
   musím šiře jednoduše to neumím ted proč to považuji za obhajobu svého pohledu

   Nedá se to vubec srovnat to co zde předváděl KALOUS………..

   Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSSD) schválil návrh rozpočtu pro rok 2016 se schodkem 70 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů hasičů, učitelů, policistů, zdravotníků či úředníků nebo i s výdaji souvisejícími s aktuální migrační vlnou.

   když se podíváte kolem sebe jak se opravují silnice,rozdil v přistupu a financování policistu,hasičů atd,socialní politika………a rozpočet je se srovnáním vlád pravicových nesrovnatelně to menší zlo……….ano pořád jen bohužel menší zlo ………určitě tam jde jít směrem hledání negativ

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Pořád tato stejná písnička : zlý vyšetřovatel a hodný vyšetřovatel, zlý estébák a hodný estébák, zlý kalousek a hodný sobotka … není snad jedno jakou metodu kdo používá pro dosažení STEJNÉHO cíle k dosažení vždy STEJNÉHO výsledku
    Tedy blbého : další a další příklon k „demokracii“ a „nezávislosti“ typu EU, TTIP, válečné NATO, a další a další zadlužování. Zlatá RVHP, mírová VS a zlatá nezadluženost … hrách na stěnu házet.

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Kalousek nebo Sobotka, škodná jako škodná. Nikdo nám víc nemůže dát, než nám může Sobotka slíbit. Po této stránce byl Kalous férovější. Hlásal narovinu, že ta jeho parta každého oškube a to taky dodržel.

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      pánové
      NEVÍM……….ASI NEDOKÁŽETE ve své zaslepené zlobě rozlišovat.

      citace……….Pořád tato stejná písnička : zlý vyšetřovatel a hodný vyšetřovatel, zlý estébák a hodný estébák, zlý kalousek a hodný sobotka

      Bohužel naopak to VY PŘESNĚ NAPLNUJETE to co jsem popsal……….záměrně přehlížite pozitiva a soustředujete se na negativa.

      A TOU CITOVANOU VĚTOU to záměrně stáčíte na své poličko argumentů…….reagoval jste na mé psané takže na muj pohled……..takže to rozeberme……… zlý vyšetřovatel a hodný vyšetřovatel, zlý estébák a hodný estébák,……….jen nic neřikajicí uvod který ma zamlžit podstatu.
      zlý kalousek a hodný sobotka …………..nikdy jsem netvrdil hodný SOBOTKA………ALE menší hajzlík……….to je značný rozdil……….v zemi kde si nemužete vybrat hodného,jen vtom bahně………a to je postavit pozitiva a negativa………..stím že každý mužem přikládat váhu nečemu jinému tudíž nám muže vyjít………že pro mě převažuje srovnáním menší zlo pro VÁS NEVIDÍTE ROZDIL.

      ALE ROZDIL že já uvádim konkretní argumenty……VY DEFAKTO JEN dojem a to ještě zavádějicí……….pochlapte se at má polemika nakou váhu a ne tu falešnou ……….kterou nazívate pořad stejná pisnička.

      tudiž musite najit náká negativa co naopak pravicová vláda dělala lépe,,,,,,,,jinak ta VAŠE PÍSNIČKA JE FALEŠNÁ.

      takže::::::::::::?

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Nejprve bychom si měli vyjasnit pojmy.
       Co to je levicová, a co pravicová vláda?
       Já mám takový dojem, že právě tohle měl Petrpavel zhruba na mysli.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       vittta napsal:
       23.9.2015 (18:01)

       Nejprve bychom si měli vyjasnit pojmy.
       Co to je levicová, a co pravicová vláda?
       Já mám takový dojem, že právě tohle měl Petrpavel zhruba na mysli.

       OMYL k prokázaní konkretně k této polemice co je pravicová nebo levicová vláda není podstatné………protože to je věc pohledu.

       TADY VTOMTO jde jestli je vláda kde je ČSSD ……….MENŠÍ ZLO než vlady kde je KALOUS……..NENÍ podstatné kam ty vlády kdo řadí

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       No Tato, …….a za kterou stranu tedy vlastně byl Kalous?
       To, že se jako motá v opozici nemusí vůbec znamenat, že nemá na vládu zásadní vliv.
       Všiml jste si, že třeba o vyšším zdanění OSVČ a o tom, že OSVČ okrádají stát a především zaměstnance začal Kalousek?
       A všímáte si teď?
       Kalousek v podstatě podporuje migranty.
       Tak za koho vlastně kope?
       Vy si zjevně myslíte, že v parlamentu reálně existuje nějaká opozice…..tak na to rychle zapomeňte.
       Tam je jenom jedna strana, operující s různými barvami.
       Role KSČM se mi nepodařila rozkrýt.
       Ale takový Úsvit….ten se tam dostal omylem a byl okamžitě zlikvidován.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Tato, snažím se brát fakta tak jak je chápu já. Třeba teď jsem naštvaný ne jenom na Sobotku, ale i na opozici ODS, TOP že využívá migrační vlny ke své propagandě. Vlastně všichni, zase jenom vyjma KSČM kteří jediní říkají to co chci slyšet a čemu věřím – odstraňme příčinu a pak teprve můžeme řešit problém, ne naopak – všichni mají díky své politice vinu na migrační vlně. A Sobotka to jenom jako předseda vlády odnáší. Hází zkrátka jeden na druhého vinu za to co všichni společně rukou nerozdílnou zavedli a co hodlají držet donekonečna.
       Proč bych měl hledat co dobrého tzv. (to tzv. je velmi důležité!) pravicové vlády dělaly? Copak já je chválím? Nezdůrazňuji snad stále, že tzv. pravice (ODS, TOP. KDU, ANO…) dělá totéž co tzv. levice (ČSSD)? Mám se po…t když mi zvednou důchod o 40,-Kč? Skutečně levicovou vládu přece ČSSD nikdy nechtěla a chtít nebude … A nejde ani tak o levici či pravici, význam tohoto kritéria se v „demokracii“ tohoto typu naprosto stírá. Jde mi o vládu přitakající a pomáhající poctivým, slušným, o spravedlnost pro všechny, o sociální stát poskytující jistoty materiální, bezpečnostní, justiční, pracovní atp.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       I dnešek přinesl ukázku jak pracuje naše justice, a to tady jde o prkotinu, natož takové korupční kauzy atp.
       http://www.novinky.cz/domaci/381131-chaoticka-justice-jeden-pripad-jeden-soud-tri-rozsudky.html

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       proboha panové

       KDY BUDETE VEST DISKUZI NA VYCHOZÍ TÉMA?????????

       JÁ TO VZDÁVÁM JE TO marné

       AŽ si ujasnite a budete reagovat o čem je řeč je možno pokračovat……….dané téma bylo že jsem uvedl argumenty proč je SOBOTKA MENŠÍ ZLO……….
       PETRPAVEL……….
       Proč bych měl hledat co dobrého tzv. (to tzv. je velmi důležité!) pravicové vlády dělaly?
       NO ABYSTE dokázal že ČSSD JE STEJNÁ JAKO VLÁDY CO JÁ NAZYVÁM PRAVICOVÉ……..TO JE TOTIŽ JADRO NAŠEHO sporu

       VITTA PRAKTICKY STEJNÉ

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Já si „tato“ nezačal (viz vy v 11:55) 🙂 ….

       To se mi líbí

   • oh napsal:

    Tato, možná pojedeme na vyfešákovaný kobyle s nablejskaným sedlem a po pěkné silnici, ale pořád jaksi míříme do toho samýho pekla. Protože jednu věc u Sobotky&spol. už dlouho nevidím – snahu tím kormidlem otočit alespoň tam, kde mohou.
    Ale ano, jsem radši, když je tam ČSSD, protože jediné, co ptákostraníci, TOPinky a ANOferti dokáží pro lidi vymyslet, je jak jim uprostřed řečí o podpoře podnikání a budoucím rozvoji zvednout daně.
    http://www.parlamentnilisty.cz/politika/obce-volicum/Mlada-Boleslav-zvysenim-dane-z-nemovitosti-ziska-prostredky-na-dalsi-rozvoj-400252

    To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  OT:
  Putin je ale lišák. Právě prohlásil něco v tom smyslu, že „ISIL ohrožuje islám svou vražednou nenávistnou ideologií“. Prostě to otočil, teď aby „praví džihádisté“ začali bojovat proti ISILu, Al-Kajdě, Al-Nusře, „umírněným žroutům jater“ a jak se všechny ty hlavy té americké bestie jmenují.

  Už jen čekám, kdy ho vrchní íránský ajatolláh označí za proroka, islámského mudrce nebo ho (alespoň dočasně) povýší na muftího. No není ten Putin ten, ééé džůdista ?
  🙂

  I „opolčenci“ z Donbasu našli do Sýrie cestičku, začíná se to tam rojit. A z Jejska (ruská základna blízko Ukrajiny) letí do Sýrie AN-124 plná ruských SPECNAZ, co před rokem tak poděsili Ukroše, když se začali v tom Jejsku podezřele kupit.

  Do Sýrie zrovna připlouvá loď plná čínských vojáků, do večera tam jsou. Syřani už vydali prohlášení, že požádají o vojenskou pomoc Číňany. Jestli jedou ti vojáci jen na přátelskou návštěvu, ryze ceremoniální, tak je to vážně asi velké přátelství.

  To se to těm „výjimečným a nepostradatelným“ Amíkům pěkně sype, ve Fašingtonu musí teď být veselo jak v márnici.

  V předvečer státní návštěvy čínského prezidenta v USA. Dobrý.
  („umělec“ Černý by určitě řekl, že to je teda velký FAKÁČ s rozběhem).
  🙂

  Jsem zvědav, jak to uchopí naše pravdolásková vyvážená média, tohle všechno.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Čekal bych něco jako: „Ministr Kerry protestuje proti čínské invazi do Sýrie! Čínská akce ohrožuje cestu Sýrie k demokracii.“ A určitě argumentaci nějakého poblitologa, jak za to všechno může Zeman, protože jel do Číny, kam „žádný slušný europolitik nejezdí.“

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Myslíte tohle, že jo.
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/381480-putin-v-moskve-otevrel-nejvetsi-mesitu-v-evrope.html
   Skoro jsem vyprskl smíchy!
   Zatímco Evropa se předhání ve sluníčkování a zároveň je úplně v prdeli z množství (převážně) pakáže, kterou si sama pozvala, Putin otevírá v Moskvě největší mešitu v Evropě a mluví u toho o hodnotách, které by tak rádi přetřásali ti nejnejsluníčkovatější sluníčka ale nemohou, protože u toho vypadají spíš komicky, vedle islámských ghet.
   Málo platné….to je prostě politika, která je „někde jinde“.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Jojo, také jsem se musel chechtat. Putin při otevírání mešity seděl vedle tureckého premiéra Erdogana a dělal sluníčkovou propagandu takovým způsobem, že Makrela proti tomu vypadá jako fašistka. 🙂

    To je fakt jiná úroveň.

    Přitom se mu povedlo osolit wahábbisty, Muslimské bratrstvo, ISIL a další magory coby nepřátele „mírumilovného islámu“. A přihlížející kozo..di se nezmohli na slovo.

    Putin, bojovník za čistotu islámu, no to je nebeská pr..l.
    Za zadkem všechny ty Kadyrovce, Čečence, Osetínce, Dagestánce, všechny ty řezače hlav z Kavkazu, Turkmenistánu, Tádžikistánu a tak dále.

    Málo platné, tohle Rusáci vždycky uměli. S Tatary, Mongoly, …

    Amíci si mysleli, že po roce 1990 dokáží rozjebat ruskou říši na národnostní a náboženské otázce, ale nepovedlo se jim ani prd. Carská vláda se o vyřešení národnostních/náboženských/etnických rozepří docela starala, pak bolševici, hlavně Stalin – přes jeho kruté metody, byl velmi úspěšný. Hodně jim také pomohla válka, to všechny spojilo.

    I do Čečny museli USA narvat wahábbisty z celé Arábie, Afghanistánu, Pakistánu, aby se to tam rozjelo. A nakonec to zastavili Rusové s pomocí samotných Čečenců a Dagestánců.

    Nakonec i v tom Afghoši v tomhle uspěli sovětčíci mnohem více než celé NATO a USA dohromady. Taliban se rozjel až léta po jejich stažení. Teď dokonce Afghánci chtějí spolupracovat s Ruskem, nakupovat zbraně a žádali o ruskou pomoc při vyjednávání.
    Amíkům se to sype všude kam šlápli.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jo, jo…..a zrovna tady výš vedu řeč o Paroubkovi.
     Che….
     Jo, Putin, to by byl premier.
     Ten měl před sebou jiné výzvy než debilní študenty,….

     To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Putin je neskutečná mozkovna. Dovedu pochopit, že ti političtí pleticháři, co mu občurávají kotníky, jsou z něho na mrtvici. To musí být strašný pocit.

     To se mi líbí

     • vittta napsal:

      Oni jsou takhle vysloveně blbí, ale kupodivu, když je někdo převyšuje sebeméně, to poznají okamžitě.
      A jelikož mají ze své tuposti frustrace už od dětsví (proto se také dali na politiku, protože jejich ambice byly větší než jejich možnosti), chytřejšího šéfa bytostně nesnáší!
      Co já se už u toho nasmál….
      To se říkalo, že Bush měl IQ 90.
      Vždycky jsem pak psal něco ve smyslu že se baví Putin (IQ 160) a Bush (IQ 88), tak to se musí někde projevit.
      „Pravičáci“ se mohli posrat vzteky, protože si toho rozdílu všimli také…..leckdy tedy jen podvědomě.

      To se mi líbí

 8. Strejda Olin napsal:

  Rekvalifikace a systém vzdělávání vůbec (tak jak mnohé jiné) se stalo byznysem, sofistikovaným přesunováním veřejných peněz do soukromých kapes a je víc než kdykoliv předtím nástrojem ideologie, propagandy a politiky. A vytratilo se z něho to nejpodstatnější – učení a výchova.

  Zatím jsem nikde nečetl, jak taková „burza“ s imigranty bude probíhat. Množina imigrantů a uprchlíků je přepestrá:
  = muži
  = ženy
  = svobodní
  = ženatí
  = rodiny s dětmi
  = mládež
  = dospělí
  = senioři
  = zdraví
  = nemocní
  = vzdělaní a kvalifikovaní
  = nevzdělaní a nekvalifikovaní
  = sunnité, šíité, křesťané aj.
  = Afričané, Syřané, Iránci, Afghánci, Albánci atd.atd.
  Podle jakého klíče chce Merkelová a spol. tyto lidi rozdělovat? Obávám se, že ti „horší“ skončí u nás, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku ap. Zatímco ti mladí, zdraví a kvalifikovaní posílí pracovní trh v Německu, Francii a „starých“ zemích unie. Pokud se tedy o práci dá hovořit, protože předpokládám, že 90% z nich fabriku nikdy nevidělo a pravidelná pracovní doba je pro ně jako vepřové maso.
  Pánbůh ochraňuj naše potomky!

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Já myslím, že naši nezaměstnaní se nemusí obávat pracovní konkurence.
   Čmoudi makat nebudou.
   Ale…ubytovatelé, majitelé heren, obchodníci s drogami, zloději a šmelináři, defraudnati a násilníci-ti budou obohaceni.
   Mimochodem….Cigoši, co o nich čas od času píšu už se zdraví salám alejkum, jak jsem slyšel.
   Trénují…..

   To se mi líbí

 9. oh napsal:

  V blízkém zahraničí jsem narazil na toto:
  JUNCKER – “Do schengenského priestoru Európskej únie sme prijali ďalšie dva štáty. Volný pohyb osôb máme už aj s Líbyou a Sýriou.”
  Pozor, je to vtip. Zatím..

  To se mi líbí

 10. ji5 napsal:

  K Paroubkovi a VW.

  Paroubek byl jediný český vůdce politické strany, který se podobal těm západním. Po volbách, které nevyhrál takovým rozdílem, jaký se očekával (ale pořád větším než třeba Sobotka), udělal takovou americkou show s odstoupením s obdivně se tvářící manželkou vedle sebe.

  Myslím, že to nebyl zkrat. Byl si nepochybně vědom toho, že se na něj, prase bradavičnatý, chystají ve stranickém zákulisí nože. Sobotka tolik, ale tolik toužil stát se premiérem, že nakonec přečkal i lánskou schůzku, protože si nějak koupil Chovance, který údajně požadoval, aby schůzka se Zemanem byla byla utajena a pak jí prásknul. Dostal za to odměnou druhé nejvlivnější ministerstvo.
  Je nepochopitelné, že se Hašek nedokázal duu Chovanec – Sobotka postavit. Asi nechtěl riskovat svoji hejtmanskou pozici.

  Paroubek nedokázal odhadnout svoje možnosti v politice. S medii proti sobě, neměl naději uspět s pokusem o novou stranu Lev 21.

  VW

  V první řadě to je varování před TTIP, protože americké soudy si dělají právo rozhodovat o všem. Je to především boj o trhy. VW se rozpíná a to se americkým automobilám nelíbí.

  Pochybuji o tom, že VW a jiné značky mají software, který cosi spíná při testování, aby testy vyšly jinak. Je nepochybně možné nastavit mapování motoru, tedy elektronické nastavení různých parametrů, aby se za určité situace zvýšil výkon a auto „jelo“. Stejně tak existuje software, který si pamatuje řidičovy zvyky za volantem a podle toho upravuje styl řazení automatickou převodovkou.

  Údaje o emisích a o spotřebě jsou marketingové záležitosti. Problém s údaji je v tom, že jsou měřeny způsobem, který vůbec neodpovídá provozním podmínkám. Před časem se Američané snažili pokutovat Hyundai, že falšoval údaje o spotřebě. Pak se ukázalo, že oni používali trochu jinou metodologii. Nakonec dali majitelům určitých modelů nějaké poukázky na benzin.

  Fabie 1.2 L údajně spotřebuje 5 L/100 km, ale jen při rychlosti tak do 70 km/hod. V reálu, podle těžkosti nohy na plynu se spotřeba vyšplhá klidně skoro na dvojnásobek.

  V ČT jsem slyšel vysvětlení, že údaje VW byly vlastně podvodem na Američanech, protože ti prý věří tomu, co technické údaje o autě udávají. K tomu se dá dodat, že blbí jsou na to dost.

  Většina moderních aut má čidla, která měří okamžitou spotřebu. Když se třeba při odjezdu na křižovatce šlápne víc na plyn vyletí spotřeba ke dvaceti litrům na 100 km, přestože udávaná spotřeba při ustálené rychlosti je třeba 6 litrů na 100 km. I kdyby se obsah exhalací měnil s rychlostí lineárně, měli bychom v tom okamžiku 4x větší koncentrace měřených složek.

  Důvod, proč se automobilky snaží zvýšit výkon motorů a dát řidiči pocit, že auto dobře akceleruje, je dvojí:

  Zaprvé, maximální rychlost přestala být v Severní Americe tahákem, protože rychlost je na dálnicích omezená (v Kanadě na 100 km/hod). Takže se lépe prodává zrychlení.

  Zadruhé, proti zrychlení pracuje automatická převodovka. Proti dřívějšku, kdy byly třístupňové, jsou nyní naprosto běžné šestistupňové a u velkých aut sedmi a osmistupňové. VW nedávno zrušil vývoj desetistupňové převodovky. To znamená, že auto neustále řadí, aby otáčky motoru byly v optimálním rozmezí pro danou rychlost.

  V souvislosti s pokutami se vůbec nemluví o rozdílových zkouškách, tedy se stejným motorem, ale jiným softwarem.

  Podíl VW na trhu v Kanadě je menší než 5%. Modely s dieslovým motorem stojí méně než 30000 dolarů. Je tedy těžké věřit, že by Američané žádali pokutu asi 35000 za auto.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Také mě to napadlo, s tím VW….že tam něco nehraje.
   Já se ale spíše naklonil možnosti burzovní spekulace, někdo prostě prodá akcie „včas“, a pak je zase koupí, když spadnou a najednou se ukáže, že to nebyla pravda a akcie zase vyletí.
   Ten Paroubek…
   On to šou možná udělal schválně, ale tím jen přilil oleje do ohně mediálním útokům.
   Blběji to už udělat nemohl protože tím fakticky potvrdil, že je to ON, pak nejlepší, ne předseda politické strany, na což se v médiích přece hrálo, že je jako diktátor.
   To je o těch poradcích,někdo mu měl říci,“Jirko klid, nic se neděje, volby jsme sice de facto prohráli, ale teoreticky vyhráli, na tom se dá stavět“.
   Já se na něj ptal, mám koho, a bylo mi řečeno, že to je zkušený regionální politik…což byl právě ten problém, protože na politickém vrcholu jsou úplně jiní střelci, což Paroubek nebral v potaz.
   A úplně se u mě shodil tím LEV 21, to přece bylo jasné, že je out, však si ho ani média nevšímaly….dílem úmyslně, podle mě,aby byla pohana dokonalá.
   Zase je podcenil, podlesi mohl myslet, že záporná kampaň je také kampaň, ale ona nebyl žádná a sám už na tu svojí neměl!

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Paroubek za svého panování měl výsledky. Údajně růst 6% a to neměl nikdo před, ani po něm, což se nemohlo nechat jen tak. Jak by ti pravouni vypadali, když po nich tu byl jen zmar? Proto ty kruhové hony od presstitutů, což možná úplně neustál, protože asi není stroj. Něco podobného dělají dnes Zemanovi. Doufám, že bude psychicky silnější a nenechá se vyprovokovat. Mimochodem, Paroubek byl poslední socan, kterému jsem dal hlas. A dal bych mu ho znovu. Dokonce bych podpořil i Ratha jako ministra zdravotnictví. Pro mě jsou důležité výsledky, krásných řečí se ještě nikdo nenajedl.

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Navíc on ten růst dokázal proměnit v nárůst životní úrovně všech docela rovnoměrně, což nikdo jiný neuměl. Rath dokázal zatnout tipec kumštýřům z VZP. Ano, Paroubek a Rath byli taky posledními socany kterým jsem dal hlas. Ať byli smýšlením, v soukromém životě, jacíkoli – v tomto směru o politicích víme jen to co nám předkládají média – politickými činy a postoji, výsledky, byli levicoví. Pro mě rozhodující.

     To se mi líbí

  • oh napsal:

   K tomu VW jsem o kus výš dával odkaz na Autorevue.cz, kde je popsáno co asi VW provedl. (Existenci SW úprav už VW přiznal.) Řídíci jednotky moderních vozů mají speciální testovací režim, většinou proto, aby bylo možno některá udělátka, jejichž funkce by při opravách nebo údržbě byla nežádoucí, v servisu vypnout. Takže přidat tam i speciální režim nastavení motoru pouze pro měření emisí by neměl být problém.
   Tentýž zdroj uvádí, že v roce 2009 se na čisté diesely Volkswagenu vztahovala daňová úleva ve výši 1300 dolarů a soudím, že tamní erár bude chtít své prachy zpátky.
   Máte pravdu, je to varování před TTIP, jedno podobné ovšem už dostali Francouzi v podobě pokuty od amerického soudu pro BNP Paribas za to, že si francouzská banka dovolila porušit americké sankce proti Kubě. Ale nezdá se mi, že by to varování na EUROpolitiky mělo nějaký pozitivní vliv.

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Kádrová práce u ČSAD:
   Zeman správně cituje Stalina a jeho kadry rešajut vsjo, ale to je tak všechno. Ve své vlastní k. p. si akorát dokázal vybrat Šloufa, který je zřejmě schopný lobista i organizátor a v trochu menší roli obratného Kmoníčka.
   Paroubek měl šťastnou ruku s Rathem, který přesně věděl jak a kde šlápnout mafii ve zdravotnictví a farmacii na přezky, a to bylo taky všechno.
   Prostě – NEJSOU LIDI, rozhodně tedy ne v domě Lidovém.

   A mimochodem, když už jsme tu vyslechli mnoho neuvážených invektiv o JP, všimněte si, že k Rathovi se zachoval slušně a jako chlap. Neotočil se k němu zády, když…
   A že je pravý homo politicus, to stále dokazuje inteligentními a přesně formulovanými komentáři na svém blogu. Má tam vedle sebe Zbyňka Fialu, který taky stojí za čtení.

   Takže mohu jenom uzavřít – velká škoda Paroubka, mohli jsme být v menším srabu.

   To se mi líbí

 11. tata napsal:

  vitta
  JSTE OPRAVDU KOUZELNÝ……..

  Kdybych vedl monolog, tato, tak by na to nikdo nereagoval ani reakcí, ani + ani -.
  Ale vy na to reagujete a nacházíte spousty závad na mém stylu, vč. užívání heroinu.
  Možná jste si toho nevšiml, nebo mě neznáte….ale já vám neoplácím stejnou mincí.
  Ale dokážu to…..

  pochvalte se nák jste opomněl že na slušnou otázku.kde jste použil pro mě nesrozumitelné podaní takže nakonec jsem si nebyl jistej jestli je to na obranu nebo na utok na živnostniky.

  doklad je zde……..

  Kromě toho….kolikrát taková živnostenská svině ani nepotřebuje nadnárodní banky!

  Hlavně ať živnostník má co největší pakárnu, ano, ten malý, kdesi úúúplně dole.
  Protože na něm „stojí Rakousko“!
  Živnostník, jakkoliv třeba krade, pracovat musí, jinak nemá nic.

  NEZLOBTE SE DÁ hodně prace to rozklíčovat takže jsem se zeptal……
  moje otázka
  PRoboha co VÁS žere,že tak ostře mimochodem jste to napsal tak že jsem to musel čist desetkrát a všechny dané přispěvky…,,tak nesrozumitelně je moje parketa,,abych vlastně pochopil opak než jsem si utvořil po prvním přečtení a to ještě nevím jestli jsem to pochopil tak se zeptám….vlastně VÁS žere že se kritizujou živnostníci…

  NA Prostou otázku………..jsem dostal neuvěřitenou odpoved a to pominu že jste vlatně popřel vtéto odpovědi že jsem to nakonec pochopil správně……
  dukaz je zde

  Pochopil jste to špatně, Tato.
  Vy nás nenávidíte jako mor, užíráte se, že je někdo ještě svobodný.
  Lížete kapitalistům řitě, ale nás, stejné chudáky, jako jste vy-nenávidíte!

  nezlobte se na takovou odpověd jsem se opravdu držel to nemuže člověk napsat s čistou hlavou.

  NE ŽE JSTE POPŘEL spravnou mou dedukci že ……moje citace…..a to ještě nevím jestli jsem to pochopil tak se zeptám….vlastně VÁS žere že se kritizujou živnostníci…
  aby jste to na jiném místě opět dal sežrat,,,,,,,,,,,doklad zde…………Živnostníky, tato.
  Nenávidíte živnostníky.
  To se netýkalo jen konkrétně vás, ale většiny společnosti.

  TO JE CO musite si vybrat není možno to jednou nazvat že se mylím aby jinde jste naopak potvrdil.

  ZDE JSOU FAKTA PANE……….SKUSTE MI dát někde kde urážím živnostniky a myslím si o nich že jsou paraziti,,
  nebo kde …………Vy nás nenávidíte jako mor, užíráte se, že je někdo ještě svobodný.
  Lížete kapitalistům řitě, ale nás, stejné chudáky, jako jste vy-nenávidíte!

  NO jste opravdu genialní………..to že toto nemuže napsat člověk s čistou hlavou je mirná reakce na hrubé napadaní které jste si vycucal s prstu………tož tak pane

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Sem byl na héráku, Tato.
   Uhodl jste.
   Ale jinak…vy celkově plno věcí moc nechápete,co?
   Vy chcete na všechno polopatickou odpověď, ale jsou témata, kde to prostě nejde, ale vy to stejně chcete.
   To nemáte jen se mnou, tyhle potíže.
   No….já vám už vysvětlil, že to o té nenávisti nebylo určeno tak úplně JENOM vám, ale tohle téma tady už nějakou dobu běží-tedy zlí a zlodějští živnostníci.
   A vy, Tato, jste zarytý příznivce ČSSD, byť z nějakého důvodu tvrdíte, že jste tím jen technicky příznivcem menšího zla.
   A ČSSD, celá jejich ideologická základna, je položena na nenávisti a závisti a na hraní si na politiku.
   Nic sice nedělají, ale hodně o všem mluví, i tu posranou EET za ně dělá Babiš.
   Jsou tím největším zlem, na menší zlo si jen hrají, ještě jsem neviděl, aby COKOLIV smysluplného prosadili.
   I ti exekutoři byli jejich práce….zrovna myslím Paroubek, ten nejoblíbenější z nejoblíbenějších za tím stál.
   Vy tady tuto nechutnou stranu reprezentujete, tak jsem to napsal vám, no.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    aha…………zase mlžení
    Vy chcete na všechno polopatickou odpověď,
    ANO CHCI jen tím se předejde nedorozumnění,a špatného pochopení……….když použijete věty v protikladu radši se zeptám……….zde jste nevysvětlil proč v jedné reakci se mylím aby jste vdruhé naopak jasně potvrdil…….
    I kdybych byl zarytý přiznivec………..nemužete
    napadat člověka tak jak jste to podal……….volba menšího zla není zarytý přiznivec.
    na argumenty jen VAŠE DOJMI……….VTOM JE MEZI NÁMI OBROVSKÝ rozdil.
    nenajdete jediný příspěvek kde bych obhajoval lumparnu ČSSD.
    a vratme se k jádru proč to vzniklo…………To jest postavme negativa a pozitiva.
    já je stavím VY JEN DOJMI.
    bohužel si i upravujete fakta třeba že I ti exekutoři byli jejich práce…a tak by se dalo rozebrat mnoho věcí

    zde je třeba dukaz meho,,zarytého obhajovaní ČSSD,, IRONIE………
    .OH
    tak zde souhlasím a prakticky to celou dobu řikám ,piši………volba menšího zla je pořád zlo,které jen odaluje…….na druhou stranu poskytuje určity čas že se stane zázrak a nebudem volit menší zlo ale perpektivu zatím to je utopie.

    popsal jste jednoduše kam vždy směřovala mé psaní které většina chápe jako obhajobu ČSSD……..NE JEN srovnávám pozitiva a negativa……

    PROBLÉM této země je že nikdo z nás nemá dobré volby

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Tato, já si nemyslím, že jste nějaký kokot, vy budete v reálu fajn chlap.
     Já nechci být na vás protivný, nebo vás napadat, i když vy máte už dojem, že vás napadám.
     Vy nejste schopen úplně přesně pochopit, jak některé věci myslím, protože máte prostě jiný styl myšlení.
     Ale dobře, buďte stejně konkrétní, jako chcete po druhých.
     Třeba…ty exekuce.
     Jak to tedy bylo?
     Protože kdo přesně má na tom podpis je velice těžké rozklíčovat, ukažte, jak na to jdete.

     To se mi líbí

 12. tata napsal:

  vitta
  Prakticky jste si odpověděl sám……….Protože kdo přesně má na tom podpis je velice těžké rozklíčovat
  vznik toho je v roce 2001 kdy byla u moci dohoda ods a čssd……..což i s odstupem času považuji za zradu na voličich,KLAUS byl předseda sněmovny,Zeman premier……….už těžko určíme jestli to bylo pragmatické……………prakticky zde bylo období kompromisů………takže to mají na triku stejně,dále je těžké jak se ruznými přilepky tato moc rozšiřovala a nejen to benevolencí každé vlády se to zhoršovalo až do současné podoby i ted vtom nic pořádně nedělají je to byznys pruřezem…….jen snad komunisti se nepřiživují………..BOHUŽEL vy to odbydete větou……I ti exekutoři byli jejich práce….zrovna myslím Paroubek, ten nejoblíbenější z nejoblíbenějších za tím stál.
  ja podle dostupných informací to řadím maj na tom zásluhu všichni.
  http://ekcr.cz/1/monitoring-medii/737-e15-na-obranu-exekutoru-02-07-2012?w=

  vtom je mezi námi rozdil,posuzuji fakta,kde ČSSD DĚLÁ BOTU KRITIZUJI,KDE JE NEOPRAVNĚNĚ SNAŽIM SI VYHLEDAT možné………..ovšem vždy to nakonec jen pohled te oné persony………..rozhodně nepronáším takové soudy vycucané s palce,jako jste na mě vybalil

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Tak se na to spolu podíváme, v čem je mezi námi ten rozdíl.
   Je ten zákon a ta exekutorská praxe správná, nebo není?
   Je to nějak sociální, má to charakter prolidový, pracuje to na obranu poctivých lidí?
   Mám dojem, že vaše odpověď bude NE.
   Mám dojem, není to tedy fakt, ve vašem vidění faktu.
   No….a napadlo vás někdy, proč s tím někdo něco neudělal?
   Ten zákon je starý pomalu 15 let.
   Proč s ním nikdo nic neudělal?
   Všichni, VŠICHNI, co to udělat za těch 15 let mohli, jsou vinníky!

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    A co proboha píšu?
    takže to mají na triku stejně,dále je těžké jak se ruznými přilepky tato moc rozšiřovala a nejen to benevolencí každé vlády se to zhoršovalo až do současné podoby i ted vtom nic pořádně nedělají je to byznys pruřezem…

    jenže to není vinna jen ČSSD……….TED VTOMTO………..VY MÁTE JASNO…..I ti exekutoři byli jejich práce….zrovna myslím Paroubek, ten nejoblíbenější z nejoblíbenějších za tím stál.

    PROBOHA VŽDYT argumentujete proti sobě………….kdyby jste napsal že stejný podíl na tomto svinstvu má ČSSD ANI NEHLESNU……….jak stale píšu proč je promně ČSSD O KOUSEK LEPŠÍ………..ty věci jsem vyjmenoval mnohokrat stím že ale je jen o kousek lepší………..uplně nejvystižněji to napsal oh a ja jsem to kvitoval že je to vystižné

    chapete rozdíl jejich prace co tvrdite VY a že se spolupodilej na plno svinárnách TO ŘIKÁM JÁ

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Jenže ČSSD vystupuje jako strana pro lid, pro těch dolních 10 000 000.
     Takže pokud je jejich vina stejná, pak jsou stejně nejhorší zlo reálně oni.
     Protože oni by proti těmto věcem, měli bojovat, ale….nebojují.
     Nebo by mělo proti státní zlodějině bojovat TOP09?
     Tak co, lepší?

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      MĚ ZAJIMAJÍ fakta………bohužel vtomto používate pravicovou ideologii……ve smyslu kážete o vodě pijete vino………dávno jsem stratil idee že bude náká strana pro dolnich 10000000………možná že i vtom je VÁŠ PROBLÉM……….PAK JSTE SAMOZŘEJMĚ ZKLAMÁN……..ano není,ano není ani vyloženě levicová,lavoruje už dost ke středu,ano vadí mí to, Co stím nevím………vím jediné jsou negativa a je jich dost která má naprosto totožné s ods,top………..a ted s mého pohledu lopaty a levicového smýšlení pak nastupuje co já považuji za pozitiva……….naprosto jasné srovnání dopadu pravicových vlád…….vytahněte si rust dluhu a vtom ještě není zohlednění kolik stálo skryté dluhy jako po KLAUSOVY……..STABILIZACE BANKOVNÍHO SEKTORU,DLUHY PO klausovy schované ve stabilizačním fondu……asi neuvádím dobře název……….přes tyto skryté dluhy je na tom lepší levice,přitom jsou započitany levici……..takže ted poslední srovnání
      NEČASOVA VLADA,KTEROU SPÍŠ řidil kalous versus SOBOTKA.

      Kalous PŘES VEŠKERÉ škrty a uspory měl hystoricky největší schodek…….dobře byla recese,konec období už ale v okolních statech nebyla tak končil nakých 110 miliard,a to že defakto zmrazil opravy infrastruktury,všem statním jako hasiči,policajti ořezal renovace,nebylo na benzin ,opravy,v socialní sféře obrovské škrty.
      Sobotkova,první rok napumpovala peníze do zvednutí ekonomiky,stačí se podivat jak se opravuje infrastruktura,zlepšení situace v socialní sféře nebo už se neprosazuje ty ajt systémi co zavedl DRÁBEK,PŘESTO ŽE VYDAJE JSOU větší dluh v prvním roce se udržel na tom předchozím……..na přiští rok už jen 70 miliard…………to jsou ty pozitiva

      VÁŠ ARGUMENT ŽE JE JASNĚ HORŠÍ JE……….Jenže ČSSD vystupuje jako strana pro lid, pro těch dolních 10 000 000.
      Takže pokud je jejich vina stejná, pak jsou stejně nejhorší zlo reálně oni.

      IRONICKY vám tleskám to je opravdu argument…………no mě zajimají skutečné argumenty

      a tím končím dal to nemá cenu

      To se mi líbí

      • kočka šklíba napsal:

       No tato ale to co napsal vitta: „Jenže ČSSD vystupuje jako strana pro lid, pro těch dolních 10 000 000.“ je pravda. Ona tak vystupuje, a i když máte pravdu, že se chová nepatrně lépe než Kalousek, je to pořád strana, která jak vidíte i nyní, jen trochu ukročí. ale nikdy neuhne ze své pravicové politiky, ano tak to je. Taky si všimněte, Kalousek vlastně proti Sobotkovi nic nemá ;). když tak kritizuje Babiše, ale to si myslím, že je boj dvou oligarchů, jeden v zastoupení Kalouska.
       Bohužel na tu její politiku hodně lidí ještě slyší.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       kočko
       jenže musite si přečist co píšu a o čem je debata…….takže mě defakto pčesvedčujete co já souhlasím a du ještě dál souhlasim že menší zlo je pořad zlo AT ALE ZVOLÍM COKOLIV V SOUČASNÉ DOBĚ.stejně zvolím zlo.
       AT SI NĚKDO NEHRAJE ZE SLOVÍČKY možná to neplatí u KSČM………proč slovíčka……nebot bohužel ona v současném rozložení sil nemá možnost vládnout……abych byl upřimný a zde to není fakt ,argument jen si myslím že jestli se dostanou k moci budou to samé ale to je osobní nahled…..takže ani volba KSČM nic neřeší.
       hezky to napsal OH……….Tato, možná pojedeme na vyfešákovaný kobyle s nablejskaným sedlem a po pěkné silnici, ale pořád jaksi míříme do toho samýho pekla. Protože jednu věc u Sobotky&spol. už dlouho nevidím – snahu tím kormidlem otočit alespoň tam, kde mohou.
       Ale ano, jsem radši, když je tam ČSSD, protože jediné, co ptákostraníci, TOPinky a ANOferti dokáží pro lidi vymyslet, je jak jim uprostřed řečí o podpoře podnikání a budoucím rozvoji zvednout daně.

       POPSAL JEDNODUŠE co já složitě vysvětluji

       a odvás bych očekával že si to přečtete……………je těžke když diskuter argumentuje stím s čim souhlasite a stavito jako že to je ten žolik jak VÁM VYTŘEL ZRAK.

       A UDĚLALA JSTE TO SAMÉ…………PŘESVEDČUJETE MI sčím souhlasím a potvrzujete to o čem je debata a co tvrdím……….jsou to parchanti jen o kousek snesitelnější……….mám dvě možnosti……..nevolit nebo zvolit menšiho parchanta.jiná volba není

       To se mi líbí

 13. tata napsal:

  zákon ze dne 28. února 2001 o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů

  To se mi líbí

 14. čtenář napsal:

  oh,

  takto ohleduplně se to v USA řeší když je ta automobilka místní

  17.09.2015 10:16
  Největší americká automobilka General Motors (GM) se s federálními vyšetřovateli dohodla, že zaplatí 900 milionů dolarů (21,5 miliardy Kč) za zastavení trestního stíhání postupu, jímž firma řešila problémy s vadnými přepínači zapalování u řady svých vozů. Dohodu zveřejnil federální soud na Manhattanu. Závada vedla k úmrtí více než stovky lidí.

  GM kvůli problémům se zapalováním svolala loni s velkým zpožděním k opravám miliony aut. Vadné přepínače u zapalování se mohly samovolně přesunout ze zapnuté polohy do vypnuté, což zastavilo motor a vyřadilo většinu systémů napájených elektřinou, včetně posilovače řízení, posilovače brzd a airbagů. Důsledky této závady si vyžádaly nejméně 124 mrtvých a 275 zraněných.

  Automobilka se kvůli problému stala terčem ostré kritiky. Ukázalo se totiž, že firma se o potížích s přepínači dozvěděla už v roce 2001, ale se svoláváním vozů k opravě začala až loni v únoru. GM ve vyrovnání toto pochybení přiznala a také připustila, že zákazníky záměrně uváděla v omyl ohledně bezpečnosti těchto vozů.

  http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/gm-bude-stat-problem-se-zapalovanim-nejmene-900-milionu-dolaru_356018.html

  To se mi líbí

 15. ji5 napsal:

  Ještě k VW (a jiným autům). Problém není software, který změní nějaký parametr a přidusí na chvíli emise. Problém je v metodice měření (emisí, spotřeby i výkonu) která je tak daleko od skutečného provozu, jak jen může být. To ovšem automobilkám ani prodejcům nevadí, protože zákazníkům mohou ukazovat zázračné hodnoty všech možných parametrů.

  To, že skutečné emise i spotřeba jsou v normálním provozu někde jinde, se ví, ale nemluví se o tom. Je to i vina medií která se zabývají testováním aut. Chrání svoji živnost a tak si netroufnou žádné auto zkritizovat, Automobilky by jim žádná auta na testování neposkytly. Sekají jeden test za druhým a všechny v podstatě stejné. Pokud něco kritizují, tak prkotiny.

  O emise vůbec nejde. Starost o ně je zdrojem obživy. Snižujeme limity, aniž bychom vůbec měli možnost zjistit, jestli ještě vůbec v daných koncentracích škodí. Měříme je, protože to umožňují analytické metody.

  Kdyby šlo o zdraví, tak by auta musela nahradit hromadná doprava. Místo toho přichází automobilový průmysl s debilními nápady na konstrukci aut, která mají jednou jezdit bez řidiče. Místo jedné vlakové soupravy s jedním motorem, pojede po dálnici třeba pět set aut, každé se svým motorem. Nedává to smysl, ale protože je to technicky možné.

  Ještě si dovolím poznámku k EET. Vláda to v podstatě dělá blbě (je jedno jestli to
  má v referátu Babiš nebo někdo jiný). Nejsou schopni vysvětlit, že se v první řadě jedná o potlačení krádeží v oblasti již vybrané DPH.

  Chodím do několika pražských hospod, kde nikdy nedávají účtenku. Jen kousek papíru s čárkami za vypité pivo a několik sečtených položek. Když tenhle příjem nepřiznají, znamená to, že okrádají státní pokladnu o hodnotu DPH a možná i majitele, který se vůbec nemusí dozvědět, co všechno personál prodal do vlastní kapsy. A nebo ví a s personálem se šábne.

  Fiala s Kalouskem nadávají vládě, že buzeruje živnostníky a považuje je za potenciální zloděje. Snaží se získávat politické body, ale současně obhajují malé krádeže. Otázka je, od jakých částek by jim stálo zato zloděje prohánět. Asi od žádných, protože proti daňovým únikům nikdy nic neudělali.

  Kdyby nebyli hlupáci, nebo přesněji pokrytci, věděli by, že v oblasti daní neexistuje presumpce neviny. Finanční úřady sbírají informace o každém plátci a vyhodnocují, jestli se příliš neodlišuje od normálu. Pokud ano, padne na něj kontrola a musí úřadu dokázat, že nepodvádí. V Kanadě neunikne pozornosti ani mizerně placené servírka, která by do daňového přiznání neuvedla dýška.

  Česko je divná země. Když se ukázalo, že Petra Kvitová žije v Monaku, aby nemusela platit daně v Česku, vzbudilo to rozruch do kterého vstoupil president Zeman s tím, že lidi Kvitové závidí a že dělá dobře, že je v Monaku. Co potom od mocných chceme, aby proti únikům do rájů něco dělali.

  Kdyby přiznala své příjmy v Česku, musela by platit daň z nějakých 200 miliónů korun (velmi střídmý odhad). Přesun do daňového ráje je možný, ale vyžaduje přerušení vazeb na zemi z níž takový člověk odchází. V Kanadě to znamená ztrátu přístupu ke zdravotnímu systému, zrušení bankovních účtů a zbavení se nemovitostí.

  Zaráží mě, že Babiš má tak mizerné poraděnky, že nejsou schopni dát na stůl pár modelů registračních pokladen, ukázat jejich připojení na internet, manipulaci s daty a k tomu pár cenovek.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Také chodím do několika hospod, kde dávají „účtenky“ ve vámi zmiňované formě. Ve všech ale, pokud vím, kasu drží majitel nebo někdo z rodiny. Kdo by to nedělal, zkrachoval by na tom. Většina jich dokonce má pokladnu, přes kterou jdou všechny útraty a na požádání dodají účet použitelný i pro účtárnu. Ale dýška jdou mimo a půjdou mimo i po zavedení registračních pokladen.

   Po známé „metanolové kauze“ se vymyslelo „opatření,“ spočívající mimo jiné v povinné montáži kamer ve všech lihovarech, aby kontroloři celní správy náhodou nemuseli zvednout zadek ze židle a dělat taky někdy svou práci v terénu.
   http://ekonomika.idnes.cz/lihovary-se-musi-vybavit-kamerami-kvuli-unikum-na-danich-peq-/ekoakcie.aspx?c=A140211_111841_ekoakcie_fih
   Pitomce, co vymýšlel technické specifikace kamerového systému, bych osobně nechal s chutí zastřelit. Nebo ještě hůř, donutil bych je, aby ze svého platu museli platit povinné osvětlení ve všech lihovarech, co jich po ČR je a osobně prohlížet všechny ty povinně archivované záznamy do poslední minuty. Naše vypálená pojistka demokracie, Senát, tento zákon vcelku bez problémů schválil. (Pro hlasovalo 56 z 68 přítomných senátorů a nikdo nebyl proti.) Zároveň ale přijal doprovodné usnesení, dožadující se co nejrychlejší novely, odstraňující alespoň ty největší pitomosti. Máte pravdu, ČR je divná země.

   To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   pane Jírovec,
   věřím tomu,že jste si jistý tím,že ty pražské hospody kde nikdy nedostanete účtenku všechny ty příjmy přiznají v účetnictví a státní pokladnu o DPH neokrádají.

   Beru to podle sebe,jak bych se zachoval já,pokud bych si byl jistý tím že okrádají stát na DPH,tak bych tam nechodil.
   No a našel bych si hospody kde vydávají ty účtenky.

   Pokud si ale fakt jste jistý tím,že okrádají stát a i tak jim necháváte natržit peníze tak to potom palec dolů.

   To se mi líbí

 16. kočka šklíba napsal:

  tata napsal:
  24.9.2015 (23:53)
  Nemyslím si že máte pravdu, a nemyslím že to tak myslel Oh. Prostě pokud mají dost velký volební zisk, tak se nezmění, nakonec sociální demokraté byli vždy jen taková uhlazená pravice. Možná s Paroubkem mohli být jiní, nevím, on to vzdal, nakonec asi mu nic jiného nezbývalo. ten tlak neustál. A všimněte si, proti Sobotkovi žádný není, čím to asi je? Já si myslím, že právě proto, že je to vlastně pravičák, jen to „dobře“ maskuje. Kalousek musí být velmi spokojený.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   KOČKO
   ohledně tematu ČSSD evidentně si neumíte ujasnit pojmi………ted ve dvou přispěvcích jste to naprosto dokázala,evidentně jako Vitta jste se zakousli na pozici co by měla být ČSSD A TO ONA OPRAVDU NENÍ ANO není to levicová strana jakou bych si přal,ano čím dál leze přes střed horko těžko se dá obhájit že část v ní to hlavně DINSTBIROVA KLIKA je už spíš s prvky pravice.
   Já už to dávno vím nedělám si iluze vlastně nevím co stím a jsem naprosto bezradný,protože mám jen dvě možnosti nechodit k volbám nebo cestu menšího zla.KAŽDÝ má to chápaní menšiho zla jinak ,samozřejmě že lopata to má jinak ,živnostnik,fabrikan,iteligence…….VÁŠ PROBLÉM JE že jste si něco idealizovali a stěch pozic mě neustále bombardujete svoji zarputilostí ,svojím zklamaním……….pořad mě bombardujete jaký jsou čSSD HAJZLOVÉ…….JENŽE JÁ TO ZKLAMÁNÍ MÁM DÁVNO ZA SEBOU……….TO ŽE PÍŠU levicová je jen ten ždibinek oco je to menší zlo,je to jen slovní obrat……..né vy vždy přetočíte diskuzi na dojmi a skutky které nerosporuji,,,,,,,,,,ve stylu ja napiši je to bilé a vy mě začnete přesvedčovat né není to zcela bilé.VITTA ŠEL DOKONCE DÁL VE SVÉM zapalu kdo rovnou neodsoudí ČSSD VE VŠECH BODECH JE TO ZARPUTILÍ OBHAJCE čssd.
   na přikladu posledních dvou reakce je snadné dokázat……..že máte ten samí problém běda tomu kdo neuzná ,respektive se nestotožní s VAŠÍM VNIMÁNIM jak VÁS čssd zklamala,běda mu už to přesostlo ve svatou valku proti ČSSD NA TU JÁ vám kašlu ,já jsem se dávno vyrovnal stím že to není strana jakou si přeji ,když udělá minus skritizuji když plus braním ji proti svaté valce.

   ted ktomu rozboru…………No tato ale to co napsal vitta: „Jenže ČSSD vystupuje jako strana pro lid, pro těch dolních 10 000 000.

   jenže to je ono napsat co vubec nerozporuji,a otom se přit

   Ona tak vystupuje, a i když máte pravdu, že se chová nepatrně lépe než Kalousek,
   aby jste zde uznala o čem je debata……….to je to menší zlo co mi pořad vyvracite……musite si ujasnit co teda rozporujete.

   protože když VÁM NAPIŠI ŽE že debatujete o něčem jiném a přesvedčujete mě o tom co nerozporuji vytáhnete do svaté války

   Nemyslím si že máte pravdu, a nemyslím že to tak myslel Oh. Prostě pokud mají dost velký volební zisk, tak se nezmění, nakonec sociální demokraté byli vždy jen taková uhlazená pravice.

   a jak to jinak mohl myslet,vždit///to nechám na něm jak to myslel ale jsem přesvedčen že přesně jak sem to popsal to jest zlo i když menší je zlo a nakonec povede ktomu zlu jen pomalejc/////to čím to vysvětlujete je jen pohled jak to řešit jestli VÁŠ POHLED že nedostanou hlasy a zaniknou………muj pohled je volba menšiho zla a doufat že vtom čase se stane zázrak a stanou nový bojovnici ty čestný
   JENŽE ve své svaté válce nechápete že VÁŠ POHLED MÁ DEFAKTO STEJNÁ RIZIKA JAKO MUJ……….ROZDIL JE že já proti VÁM VALKU NEVEDU,chapu to a chlavně obojí je bezradnost.
   TED TA RIZIKA vašeho……..vedli jsme několik debat bohužel ve svém zanicení řikáte jde to jinak mužou vládnout s komunistama,ne DOPAD vašeho je že zde bude vládnout pravice počty jsou jasné………i když jsem žadal ve světle faktu dejte tedy podle vysledků voleb dukaz že to jde nedáte jen řeči.
   PROBOHA UŽ REAGUJTE na CO PIŠI NE čím jste zklamaní

   takže kam se stratila tato věta?????????Ona tak vystupuje, a i když máte pravdu, že se chová nepatrně lépe než Kalousek,

   protože když padne ČSSD bude vádnout KALOUS A SPOL………POKUD nebude jiná strana a to levicová není jiná možnost protože KSČM bohužel pro plno lidí je nevolitelné nechápu to ale je to tak,já bych ji volil kdyby to mělo smysl,dokud ten ždibinek lepšiho bude ČSSD že zde nebude KALOUS UDU VOLIT JÍ………..a už mi proboha nevypisujte jak ČSSD není levicová já to vím a nerozporuji to

   To se mi líbí

 17. ji5 napsal:

  Dýška v Kanadě jsem uvedl jako příklad, že finanční úřady sledují i to, co se děje na úrovni velmi málo placených lidí. Servírky jsou vyjmuty ze zákona o minimální mzdě, protože se předpokládá, že jim plat zvednou dýška.

  Pokud host platí kartou, přidá dýško k účtu. Zpropitné se pak oddělí od ostatní tržby a rozdělí mezi obsluhu. Někdy se pár dolarů nechává na stole v hotovosti. Ta by se dala zapřít, ale ne celá.

  V Kanadě samozřejmě existuje i šedá ekonomika, ale ve většině větších akcí dostává zákazník odhad a nakonec fakturu. Instalatér, který přijde vyměnit těsnění v kohoutku muže dostat dvacku a nezabývat se administrativou. Pokud ale dělá nákladnější opravu, znamenala by práce načerno placení hotově, protože šek nebo placení kartou by znamenalo, že existuje záznam o předání peněz.

  Renovace mého kanadského domu trvala několik měsíců a řemeslník, který ji prováděl, si nemohl dovolit udělat ji bez faktury. Každý viděl, že na domě pracoval, stavební povolení kontroloval městský úřad (čím rozsáhlejší rekonstrukce, tím dražší stavební povolení) a řemeslník musel mít kopii faktur, aby mohl dokázat, že se shodují s tím, co uvedl v daňovém přiznání.

  Záznam o provedené práci je současně záručním listem. Neznám člověka, který by si nechal opravit auto bez faktury. Autoservisy používají elektronické zpracování dat a pokud navštěvujete stejný servis, mají kompletní historii vašeho auta. Mohou tam nahlídnout a uznat záruku i když už nemáte originální účet.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.