USA jsou teroristickým státem


Dokončení…

Jestliže hlavní mediální magnát Ameriky říká takové věci, je jasné, proč takové knihy, jako od Lindauerové, nebo Perkinse, nebo další knihy toho druhu, leží v regálech a nikoli na pultech. Když jsem kupoval knihu zmíněného Shamira, museli mi ji přinést ze skladu. Tedy, ne, že by nebyla, ale nevystavovali ji. Pokud jde o Perkinse, třicet vydavatelství odmítlo jeho knihu vydat s tím, že je skvělá, ale neradi by přišli o obživu…   – Řeknu vám, po 5 letech práce s Američany, že žádná svoboda masmédií v Americe není – to rozhodně ne!

Asi víte, že svržení režimu Kaddáfího bylo do znační míry spojováno s jeho podílem na pádu letadla nad Lockerbye – tak nám to přece říkali… Když dovolíte, přečtu vám, co mi k této otázce řekla Susan Lindauer: – v době, kdy sebrali americká rukojmí v Libanonu, vysadila CIA do řad islamistů svého agenta Hoolinga, jehož prostřednictvím (jako kurýra) se podílela na narkobyznysu. Zpravodajská služba NSA, která se zabývala otázkou rukojmích, se začala zajímat o podivné kroky CIA při pátrání po rukojmích. Bylo jim divné, že se únosci dopředu dovídají o zjištění místa své dislokace a okamžitě se přesouvají. Proto vyslaly nezávislý vyšetřovací tým k prošetření možné korupce v řadách CIA. Po skončení vyšetřování nasedl vyšetřovací tým na palubu letadla PA 103 a vracel se domů s výsledky vyšetřování. Vezli s sebou heroin, peníze a příslušnou dokumentaci potvrzující účast některých pracovníků CIA v narkobyznysu. A právě toto letadlo nad Lockerbye explodovalo. Bylo to provedeno jedním ze syrských obchodníků se zbraněmi, který byl dvojitým agentem. Zeptal jsem se jí, zda se zeptala, kdo ve skutečnosti za havárií stolí, mi odpověděla, že od prvního dne kontaktů se Syřany v roce 2006 jsem tajným kanálem sdělila jejich názor , že Libye z tím nemá nic společného, ale že chápou naši snahu o svržení Kaddáfího. Až do svržení Kaddáfího se tato karta Lockerbye a Kaddáfí jako terorista, hrála. Zajímavé je také, že Libye zavřela naše stránky z obavy z nepokojů, protože už první den je navštívilo přes 20 tisíc lidí jen na YT- mimo naše stránky.

Vraťme se k 11. září. Možná si vzpomenete, že se Lindauerová snažila vystoupit v Kongresu USA, kde byla ustavena vyšetřovací komise k této události s tím, že je upozorňovala, že ona osobně volala do Bílého domu i šéfovi CIA a varovala je, navíc navrhovala instalaci protileteckých zbraní na střechách „dvojčat“ a posílení ochrany na letištích – nic provedeno nebylo.  Následně se k ní dostavila FBI a oznámila jí, že je zadržena podle „Vlasteneckého zákona“…, dále se jí snažili nacpat narkotiky a vynutit si přiznání, že pracovala pro iráckou rozvědku. Štěstí měla v tom, že její přítel byl bloggerem a přestože byla na vojenské základně absolutně izolována od okolí, se mu podařilo rozšířit do světa informaci o ní a o tom, že žádá spravedlivý soud, která se okrajově dostala i do některých masmédií. Následně vyhrála soud o tom, aby jí násilně nebyly aplikovány psychotropní látky a byla propuštěna na svobodu. Za zmínku stojí jiná příhoda, kdy po pár dnech po propuštění z vězení odvezla svoje auto do servisu a odtud jí volali s tím, že závěsy kol má na 80% naříznuty… Po této události se na určitý čas uzavřela doma, protože nechtěla následovat osud těch 64 lidí, kteří svědčili, že 11.9.  žádné letadlo do Pentagonu nenarazilo, atd. – všichni za nejrůznějších okolností zemřeli.

Jaké má celá historie pokračování…?  Už zmíněný Scott Ritter, inspektor OSN, který prohlásil, že se pokoušeli zneužít jeho misi jako krytí pro instalaci naváděcích zařízení pro rakety a dvakrát se prostřednictvím jejich mise pokoušeli zabít Saddáma Husajna.

Takže, co mi Scott Ritter řekl: – nejdřív USA využívá „lovce ekonomik“ z NSA, kteří říkají asi toto:..“…podívej se, v kapse mám 200 mil.USD pro tebe, tvoje přátele, pro rodinu, děti budou studovat na nejlepších amerických univerzitách, pak jim dáme práci, ty si svoji moc zachováš, nebudeš mít žádné politické problémy, budeš mít k dispozici masmédia… a v druhé kapse mám pistoli, a ty si vzpomeň, co se stalo s Torrijosem, Mosaddekem, atd…“. Pokud tento scénář nezabere, přicházejí ve druhé vlně tzv. šakali, tedy lidé, kteří připravili zřícení letadla Torrijose a některých dalších. Pokud ani oni neuspějí, dá se do pohybu americká armáda. Tito šakalové dvakrát u Saddáma propadli a poté se dala do pohybu americká armáda … Bylo třeba právě 11.9. jako záminka k tomuto útoku. Dnes víme, že to všechno bylo vyvráceno, zbraně hromadného ničení, stejně jako spojení S.Husajna s Al-Kajdou. To vše bylo jen pro americké publikum, protože jen americká veřejnost může uvěřit tomu, že baasistický režim může mít něco společného s islámskými fundamentalisty. Pro kteréhokoli arabistu je to naprostá blbost, protože baasistický režim byl úhlavním nepřítelem „muslimských bratří“.

Teď něco o Sýrii: – v Libanonu jsem se setkal s Alistairem Crookem (bývalý vysoce postavený pracovník britské MI-6), který mi řekl, že svého času pracoval mezi mudžahedíny, zásoboval Talibán zbraněmi, americkými, britskými a saudskými penězi, atd. Teď jeho mladší kolegové dělají totéž v Turecku. Takže tehdejší Pákistán je totéž, co dnešní Turecko, odkud západní tajné služby zásobují islamisty, syrské vzbouřence proti režimu Bašára Assada. Když jsem to viděl, po odchodu do výslužby jsem  varoval: – Pákistán byl světským režimem do doby, než jsme vsadili na islámské fundamentalisty – a dopadlo to tak, že ocas vrtí psem. Ne my jimi, ale oni námi manipulují. A tato infekce se rozšířila a totéž bude v Turecku.

Řekl mi doslova: „…Potřebovali jsme svrhnout režim v Afghánistánu, abychom natrhli prdel Sovětům, a dnes potřebujeme oslabit režim Assada, abychom natrhli prdel Iránu…“. A to samé dnes probíhá. Pád syrského režimu bude mít velmi negativní vliv na vývoj v Iránu. Po případném svržení režimu v Iránu, bude následovat co? Loutkový režim typu Šah In-šáha např.

Když už jsme u Iránu, tak se zmíním podrobněji. Představy našich lidí o tom, že tam všechny ženy chodí v hidžábech atd., je scestná. Zajdeš v Teheránu do obchodního centra a tam jsou rappeři s kříži,… Když jsem byl na návštěvě muzea moderního umění, byl jsem v šoku, protože nic podobného jsem předtím neviděl. Mladí lidé tam – a především děvčata (vůbec jsem nabyl dojmu, že se tam žen účastní více společenského života – dokonce víc než v Rusku) jsou moderně oblečeni, děvčata nalíčená… Od 90.let se Irán poměrně dost liberalizoval a připadá mi, že Irán je jednou z nejdemokratičtějších zemí regionu a snaží se předcházet událostem. Baasistická struktura v Sýrii a absence sebereflexe (podobně jako svého času v KSSS) vedla k odtržení režimu od značné části obyvatelstva. Mládež má poměrně chladný vztah k současnému režimu. Tzv. „liberalizace“ a otevření trhu Sýrii velmi poškodily. Nedávno jsem se setkal s kolegou Serjožou, který byl m.j. iniciátorem těch liberálních ekonomických reforem, které zničily syrskou střední třídu i zemědělce. Vzpomínám si, že dříve Sýrie dovedla vyrobit všechno – od textilu po ovoce (to jsme jedli jen syrské). Pak nastoupil import z Turecka a dnes pomalu vše z Latinské Ameriky, z Jižní Koreje…. Jakýsi jejich Gajdar…

Ve srovnání s tím mi připadá politika Iránu chytřejší. Irán hraje velmi delikátní geopolitickou hru, učí se na chybách druhých a USA mají do značné míry svázané ruce a Izraeliťané, kteří by rádi vše udělali rukama Ameriky, rovněž.

Scott Ritter mi řekl, že nejaktivnější činnost vůči USA vede Mossad – protože potřebuje předem znát záměry USA s Iránem. Proto chtějí včas aktivizovat IPG, aby včas proloboval vše, co Izrael potřebuje. Jestliže dle masmédií je Izrael naším nejlepším přítelem, tak u NSA to je nepřítel č.1. Toto mi řekl Scott Ritter. Probíhá souboj rozvědek, nicméně se nedomnívám, že se Izraeli podaří dotlačit USA k válce s Iránem…

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

30 reakcí na USA jsou teroristickým státem

 1. kchodl napsal:

  Díky Hrochovi za překlad.

  Tahle část alespoň neskáče sem a tam, forma je lepší, ale obsah stejně hloupý.

  Původní stopy k „Lockerbie“ PA103 lybijským pachatelům byly jednoznačně prefabrikovány, a to zcela. Začalo to legračně, „nálezem“ části chemického zapalovače (detonátoru) někde v lese. Celá ta story je naprosto ostudná, prefabrikovaná od začátku do konce.

  Podle posledních informací za atentátem stojí jedna palestinská frakce, nikoliv nějaký syrský obchodník se zbraněmi, ani snaha zničit důkazy o drogových aférách CIA. Dokonce ani Íránci, v odvetě z svůj Američany sestřelený dopravák.

  Knížku té Lindauerové jsem četl, a jediný dojem, který z toho mám, že ta ženská je blázen nebo alespoň nesmírně agilní kariéristická psychopatka. Často nemá nejmenší ponětí, o čem mluví, nezná souvislosti, reálie, historii – prostě typická Američanka bez hlubších znalostí – ačkoliv má London School of Economics, ale tam studovala „veřejnou politiku“ – takže jako kdyby nic. Je to dcerka z politické familie, její fotřík byl nominován na guvernéra Aljašky.

  Pak byla v nějakých regionálních novinách, než se prodrala do Kongresu coby asistentka, tisková mluvčí nějakých kongresmanů – vystřídala jich několik. Asi je vážně šikovná, alespoň v něčem. Pak se snažila proniknout výše přes kámoše ze CIA, následně přes svého bratrance, který dělal pro GWB ministra dopravy a šéfa úřadu Bílého domu – ale ten ji vyfakoval. Typická sluníčkářka, silně pro Arabská. „Mírová“ aktivistka. Pokoušela se oblézat Lybijce, Iráčany, Íránce, Syřany – velvyslance při OSN, těm nabízela „zprostředkování jednání o míru“ a tak dále. Nakonec na ni FBI nasadila falešného Lybijce, který ji nabízel různé věci, třeba peníze za „zradu USA“ – což odmítla. Prostě typická FBI akce hledání vnitřního nepřítele – odchytili jednu kariéristickou bláznivku, soud se z toho vykroutil – aby nemusel rozhodnout, že blázni jsou v FBI – poukazem na její psychickou kondici. Nakonec ji museli pustit a stáhnout nesmyslné obvinění. Určitě časem vysoudí nějaké náhrady. Zatím je všechny natřela v té své knize, často vymetá různé televizní šou.

  Normální určitě není – americký soud ji nesoudil, protože dvakrát uznal, že není schopná stát před soudem z důvodu psychického stavu. To by bezdůvodně neudělali.

  Dost šílené je už jen to, že se jí vážně zabývalo FBI a drželi ji rok ve vazbě, na základě Patriot Actu. Zábavné bylo i obvinění – že pracuje jako neidentifikovaná agentka cizího státu – jakého, to nevěděli. To je jak ze Švejka. Mám dojem, že nějaký ten psychiatr by se jim hodil všem.

  Člověk by mohl říci, že je to psychiatrizace kritiků, jako to dělali jeden čas sovětčíci, ale … stačí si přečíst tu její knížku.

  To samozřejmě neznamená, že nemá v mnoha věcech pravdu. Ale opírat o ní článek …

  To se mi líbí

  • okolojdoucí napsal:

   Tedy, nechtěl bych se stát terčem Vašeho sarkasmu 🙂

   Mně paní Lindauerová navozuje scénu z jednoho dílu Profesionálů, jak tam děsí jednu ženu, mj. ve výtahu, takovým tím „Suuuuuusaaaaan“. Chudák ženská, musela si vytrpět své. A její okolí taky.

   Vypadá to, že máte podstatně větší přehled, než moje maličkost. Jaký máte názor na Barbaru Honegger a její práce? Ta působí příčetně.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Sarkasmus, jistě. Prostě nemám rád tyhle angažované týpky, obvykle se totiž ukáže, jakmile se dostanou k lizu, že jejich přesvědčení bylo jen výtahem k moci. Příkladů jsem viděl spousty, takže těmto lidem nevěřím vůbec nic. Z právníka, který ex offo bojoval za spravedlivou justici se okamžitě stane rozdavač rozsudků smrti vlevo vpravo, jakmile z něj udělají soudce. Jsou velmi nebezpeční, protože jsou velmi zdatní manipulátoři, jako každý inteligentnější psychouš.

    Lindauerová je nicméně cenná, protože nahlas říká, co se v kruzích kolem CIA a politiky všeobecně ví – že americká politika je zločinecká, že 9/11 byl „inside job“ některých kruhů „hochů co spolu mluví“. Že se o tom mezi angažovanými lidmi šuškalo předem. Díky její knize – jakkoliv je zmatená – to proniká mezi stále více Američanů.

    Chudák si určitě užila svoje, co se ji stalo je hrozné. Díky ní se veřejnost dozvěděla, že Amíci provozují jakési „Guantanámo“ i pro rodilé Američany, na několika vojenských základnách. Tam může bez obvinění a soudu náhle zmizet kdokoliv, až na 10 let. Podle Patriot Actu.

    Ale pořád je SL jen druhá strana stejné mince – navrhovala dát na střechy WTC protiletadlové zbraně – to si představovala, že se budou přímo ve městě, na Manhattanu, sestřelovat dopraváky ? Pokud by jedna raketa měla zničit dopravák, musí být větší (asi jako onen BUK nebo Patriot nebo SM.x), pokud by minula a spadla do města, byl by to masakr. A co teprve, kdyby spadlo do ulic hořící letadlo ? Ale vyšší třída ve WTC by byla zachráněna, odsrali by to „ti dole“. Už jen z toho je vidět, jak je ta osoba nebetyčně pitomá.

    Nějaký zvláštní přehled nemám, tohle se ke mě dostalo pouhou náhodou. Je to napsané běžnou angličtinou, autorka má slovní zásobu primitiva, takže se to dobře četlo. Asi jako Harry Potrat, 500+ slov, ne více. No, to trochu přeháním, ale prostě žádný „Chvějící se oštěp“ to teda není.

    Barbara Honegger je známá postavička, kdykoliv dáte do vyhledávače 9/11, vyskočí Barbara jak čertík z krabičky. Nic jsem od ní nečetl, protože jsem jako první zjistil, o koho jde – bavila ji parapsychologie, esoterika a tak dále – v 70. letech poslouchala „channeling“ hlasy z budoucnosti, komunikovala parapsychologicky se superpočítači a superinteligencemi z budoucnosti. Pak se nalepila přes Hooverův institut na nějakého chlapíka, který dělal poradce Ronymu, s ním prokličkovala do okolí Bílého domu a Stanfordu. Tam musí být cvoků fůra – protože dobře zapadla.

    Takže, proti BH je SL přímo vzorem psychické normality. BH možná příčetněji působí – však také nebyla rok bez soudu zavřená, neřvali na ni nějaká hovada a nedávali ji psychotropní léky, aby podepsala přiznání, že zabila Kennedyho – nebo co to po SL chtěli.

    Ale pro jistotu se k BH neobracejte zády, kdyby jste ji potkal. 🙂

    Když vidím titulek „Science 9/11“ , pocházející od BH, popadne mě chuť navštívit astrologa, aby mi našel chybu v software, kterou při testech hledáme už týden. Nebo použít ono proslulé „siderické kyvadélko“ Petra Cibulky, to by možná pomohlo.

    To se mi líbí

    • okolojdoucí napsal:

     Ano, četl jsem o Honeggerové a její minulosti to samé. Ale mám jí v hlavě zapsanou spíš v souvislosti s Íránem (rukojmí na US ambasádě a jejich propuštění těsně po amerických volbách) a Portugalci (smrt premiéra a ministra obrany, Portugalci se tehdy angažovali v Íránu) na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Vše, co souvisí s pozdější aférou Írán – Contras mě už delší dobu zajímá. Ta totiž dobře vypovídá o dnešní realitě.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Je to tak, tehdejší události se těm dnešním podobají jako vejce vejci. Jenže tehdy to „vejce“ bylo křepelčí, dnes je to dinosauří. Ale vejce je vejce – v mnoha ohledech byla tehdejší situace mnohem strašlivější než ta dnešní.

      Reagan tyhle zločinecké americké nácky na pár let odstavil od vesla, vracet se začali až na konci Bushe staršího, za Clintona ovládli i ten druhý tábor. A dnes jsou etablováni v míře nevídané. „Úspěchy“ americké politiky tomu odpovídají.

      Aféra Írán-Contras je moc zajímavá, hlavně protože ji Reaganovi lidé použili k vymetení těchto hovad z jejich pozic. Také díky tomu třetí světová válka neproběhla naostro a svět nebyl zničen.

      Co se dělo na konci 70. a začátkem 80. let, to bylo hrozné – Amíci se chovali jako naprostá hovada, k válce bylo nakročeno jako nikdy předtím – karibská krize byla proti tomu dětská hra na pískovišti. A vina za ten stav byla zcela na straně USA, sovětčíci reagovali až z donucení.

      V druhé polovině 70. let Amíci pilně rozjebávali Afghanistán, až tam Sověti vlítli – protože nemohli vlastně nic jiného dělat, chtěli bojovat s islamismem raději jinde než doma. Byla to sice chyba, ale něco do sebe to mělo. Těžko říci, co by se bývalo dělo, kdyby to neudělali – asi nic pěkného, možná by to dopadlo ještě o hodně hůře.

      Co velmi správně zaznělo v dnešním článku, že díky Afghanistánu Amíci islamizovali do té doby téměř sekulární pakistánskou administrativu a režim. Dnes stejnou zhovadilost opakují na Blízkém a Středním východě. Stejní lidé jako tehdy – nebo jejich „žáci“.

      Tenkrát – bez ohledu na strategickou paritu a sovětskou přesilu v Evropě i v konvenčních zbraních – Amíci zkoušeli úplně válečné akce proti Sojůzu. Například kolem toho KAL007, to bylo proniknutí do hloubi sovětského vzdušného prostoru, špionážní operace velkého rozsahu, které se z americké strany účastnilo několik desítek letadel. Proběhla tam velká vzdušná bitva se sovětským letectvem a PVO, kterou sovětčíci zcela překvapivě absolutně vyhráli – přes to, že na Dálném Východě měli zbraně o generaci starší než v Evropě. Pak se nějak dohodli, mlčí se o tom dodnes. Tedy téměř.

      A takových věcí, i když ne tak rozsáhlých, bylo spoustu.

      Když tak člověk vidí, jak Amíci dělají stejnou politiku jako tehdy, očekávám, kdy se objeví „noví contras“, když teď žluťák buduje ten nikaragujský kanál, pod ochranou ruských lodí. Zatím na to jdou mírnějšími metodami, sponzorují „ekologické“ organizace a „demokraty“. Zbytek ještě přijde, obávám se. Jakmile budou zablokováni na Ukrajině a na Blízkém a Středním východě, hupnou na Střední a Jižní Ameriku. Mají se tam na co „těšit“.

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Obávám se, že ve Střední a Jižní Americe se mají na co „těšit“. Jelikož Amíci opakují všechny chyby z konce 70. a začátku 80. let, možná dojde i k reinkarnaci Contras.
      Když tam teď Číňani staví ten Nikaragujský kanál.

      To se mi líbí

      • okolojdoucí napsal:

       No, tady není moc co dodat. Jen, že Reagan a Bush st. jen poněkud zbrzdili nástup těch „šílenců“ z Chicaga. O „druhém“ táboru bych taky nemluvil, spousta z nich přišla do vládních služeb už s demokratem Carterem, popř. si je tam Carter nechal po Fordovi s Rockefellerem.

       Jinak jsem zvědav, kdo si všimne dnešních analogií s letem KAL 007. Zpětně viděno to byla opravdu prasárna. Mluvím o formě vyšetřování a souvisejícího zpravodajství, tehdejší defenzivní přístup Sovětů k této události moc nechápu. Ale učí se rychle 🙂

       To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  az taka vysinuta ta panenka nebola,ja sa nepohybujem v kruhoh bezpecnostnych sluzieb,bo ja hovno,ale tu znamosti,to nie nejaka ost europe,dobre hosi z FBI a CIA vedeli,co za jedna,ze im moze uskodit hlavne pocmarat image demokratickeho kraju a ukazat jak pracuju take sluzby,co normalne,len sa o tom nevie,bo kazda robi spinavu robotu,ale chrani si zverejnenie,ako oko v hlave,bo to zaklad tajnej sluzby predpokladam jak netajny,preto je naraficili konika prikureneho z libie,aby si ju nahral a nafilmoval,jak zradi svoj kraj,ale ona taka glupa nebola,bud vedela,ze to smrdi do konca zivota,alebo prinajmenej 40 jari v chladku,alebo proste nechcela zradit svoju zem,bo keby tak urobila,ani jezis boh jej nepomoze,ani krv z boku kristovho by z nej nezmil vinu zrady a mohla by byt docista cvok,co v normalnom kraji najvacsi hriech,dali ju hosi od sluzieb do sudu a sud urobil co mohol v takej veci,jak molodci z lublanky,kopa veci nema suvislosti ja knizku necital,ale po case to kukam jak tela,nehovorim,ze ma pravdu to len moj kuk a pan mocno pochybujem tiez,ze ma pravdu pohlad svoj to hej a cas,nam ukaze,ked dozijeme,kto zabil kennedyho.

  To se mi líbí

 3. cobolik pacholik napsal:

  mossad so sin bet to najlepsi z najlepsich,tym malokedy nieco dokazu,ze zastrelia nejakeho hizbalistu v hotely,ci maju passporte,anglikov,ci australanov casom vyjde na javo,ale rychlo zabudne bo oni maji svojich vsade a na klucovych miestach,tu sa dobre neidu posrat za toho pollarda a netanujahu to rozpraval,ze nic take neurobil,ze uz ma dost odsedene ze hodnej kluk,ked toho pollarda rano pustia v duhledni dobe do 2 hodin bude v el al nad oceanom,alebo nejakom sukromnom lietadle smerom na sinaj,vztahy s amikmi ochladli,bo amerika povolila perzanom,cia hovori,ze perzan robil na bombe,ale barz slabo mu ide, mossad hovoril,ze uz maju tych jadrovych rakiet jak dreva v lese,sam mossad pritakoval,ze husajn ma na beton chemicke zbrane,bo spolupracuju obidvaja,ale jeden druhemu neveri nos medzi ocami,bo je normalka,ze zid sa tak zachovuje,bo stale mu ide o krk,takze sa im neni co cudovat,zije v pernamentom strachu,bo za boha neuznavaju nic,okrem sion dream a to ich stale dovedie ,ze sa ich morduje,toto by mali kus zmenit,bo oni hovoria,ze su priatelsky a otvoreny ja videl roky a to som nebol v israel ,ja nevypil antisemitizmus s mliekom mojej matky,bo moja matka ich napajala na horskom priechode vodou, aj tak neskor umreli, jak maly hovniar za cukrik a otec stravil necele 3 roky na vojnovom chodniku…

  To se mi líbí

 4. vittta napsal:

  Nejde mi tak úplně do hlavy, jaký zájem by mohl mít Izrael na válce USA s Íránem.
  Írán není Irák, je tam 80 000 000 obyvatel a silná armáda, zřejmě i vysoká morálka.
  V tom článku je to podáno jako něco až banálního, prostě USA vyvolají válku s Íránem…
  To je podle mě hodně nad možnosti USA.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Souhlas. Také to nechápu.
   Oni židáci měli také svého „Wolfowitze“, už jsem zapomněl, jak se ten magor jmenoval.
   Ten jim sepsal manuál, jak zničit všechny ostatní země. Část hovad se toho chytila, spolu s americkými protějšky. Ale vojáci a tajné služby s tím hrubě nesouhlasili a nesouhlasí.

   Vlastně, i za irácko-íránské války Izrael tajně podporoval Íránce, dodával jim zbraně a náhradní díly od Amíků na letadla, radary a tak dále. Plus je podporoval informačně.

   Za šáha spolu kamáradili, velmi úzce, dokonce pořádali společná vojenská cvičení a íránští piloti cvičili s izraelským letectvem.

   Naproti tomu, v žádné jiné islámské zemi nemají židé takovou svobodu vyznání jako v Íránu. Ten íránský stát je islámský, asi jako Československo bylo komunistické – za Husáka. Je to tam asi jako za normalizace u nás, jen mnohem volnější – mohou normálně cestovat, podnikat, dělat vlastně co chtějí. Náboženská policie a další magoři už neotravují téměř vůbec, ve velkých městech už holky nosí i džíny, ale jinde musí mít ženská na sobě ten jejich hábit. Venkov je pořád značně primitivní, nakonec je to rozvojová země, pořád – ale rychle se vzmáhající.

   Také je to multinárodní země, mimo Peršanů jsou tam Arabové, Tádžici, Afghánci všech národů, … A Peršané nejsou Arabové, jsou to neskonale schopnější lidé, v průměru.

   Možná před 20-ti lety by se americké invazi příliš usilovně nebránili, ale když všichni viděli, jak to USA dělá – třeba u nich se pokoušejí stále vyrábět barevnou revoluci, včetně střílení krásných holek na ulici, coby „revolučních obětí“, tak se nálada podstatně změnila. I mladí pochopili a jsou silně proti USA, ačkoliv jinak „západní styl“, prostě civilizaci, mají rádi.

   Kámoš má íránskou manželku, takže o tom něco vím. I jsem tam několikrát byl, pracovně i soukromě. Je tam klid, téměř absolutně bezpečno, lidé jsou moc hodní a přívětiví. Tedy pokud nenarazíte na nějakého náboženského šílence – ti jsou postupně odstavováni od moci, prostě znormalizovaná „revoluce“.

   Válka s Íránem by byla noční můra, je to hornatá země téměř všude, a Íránci jsou velcí vlastenci – a schopní vojáci. Například jejich letectvo za šáha bylo na slušné úrovni – určitě nejlepší mezi rozvojovými zeměmi, při porovnávání a cvičných soubojích v USA. Cvičili i s Izraelci – a ti k nim měli velmi zdravý respekt. Ostatní Arabové se jim nemohou rovnat, jsou o mnoho tříd výše. Při I-Í válce byly sestřely 1:20 ve prospěch Íránu, i když měl letadel a materiálu výrazně méně než Irák a často i horší.

   Všechno se ukázalo i během té války, kdy původně „šáhovi“ piloti bojovali skutečně skvěle – i když je režim chtěl původně všechny popravit – u části to stihl, část stihla zdrhnout do USA, zbytku zachránil život Saddám (Amíci) svým vpádem.

   V USA jsem se kamarádil s jedním bývalým pilotem IIAF, obrovský borec. To jsem možná už někdy psal. Letectvo byla šáhova „výkladní skříň“, chlapi si žili jak lordi. Nakonec ty šáhovy plány zachránily Írán od porážky – protože šáh nechal vybudovat obří podzemní sklady náhradních dílů, raket, bomb, munice, na 20 let, což jim stačilo skoro na celou válku – část věcí se naučili vyrábět sami, část kupovali odevšad, hodně přes Izrael.

   Ohledně jaderných zbraní, pokud chtějí, tak je mají nebo je mohou mít velmi rychle, je to v možnostech každé skutečně průmyslové země. Materiál mají a umějí si ho sami vyrobit, mají i vlastní těžbu uranu, separaci a obohacování – vybudovali celý „palivový cyklus“.
   Co před 70-ti lety dělali géniové, dnes zvládne obyčejný lepší inženýr, nic na tom není.
   Místo drahých experimentů se většina věcí dá odsimulovat na počítačích.

   Plyn chtějí prodávat a sami používat jadernou energetiku, která je nejlacinější.To samé udělali Sověti v 70. a 80. letech. Pokud to tam Amíci nerozvrtají, má Írán před sebou skvělou budoucnost – má velmi mladou a dnes už vzdělanou populaci, všichni mají velkou chuť něco dělat a rozvíjet se. Je tam taková tvůrčí atmosféra, řekl bych. Blízko je Rusko, Čína, Asie, … mají přístup k moři, … za 20 let tu zemi nikdo nepozná, všichni budou čumět, pokud se nic zlého nestane. Írán má zkrátka obrovský potenciál.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To bude asi ten problém……
    My jsme také měli obrovský potenciál v r.1989-a také to byl problém.
    Dneska už máme po potenciálu, ale ještě nejsme úúúplně v prdeli, takže problém máme pořád.
    Jinak…něco takové jsem si myslel.
    Peršané nejsou Arabové, je to jiná liga.
    4000 let civilizace se musí někde projevit.

    To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Takové osobní kontakty jsou k nezaplacení, v dobrém závidím. To je pak člověk poněkud odolnější proti „kroucení“ reality. Ohledně Íránu optimisticky souhlasím, i když mně ten optimismus vittta hned trochu zkorigoval.

    Já osobně se bojím toho, co spustí „zlí hoši“ v Barmě (Myanmaru). Tam to doutná už dlouho a jde možná o ještě důležitější křižovatku zájmů, než je Sýrie.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No jo, potenciál je hodnota nad zlato cennější.
     Kdyby tlupy řvoucích Íránců natahovaly ruce pro dávky a kopali by u toho do darovaného žrádla a měly za sebou bordel jak ve spalovně odpadu, bylo by všechno v pohodě a svět by mohl apelovat na humanitu, nebo po našem na lidskost.
     Jenže….
     Írán je připravený na změnu systému a podle mě obstojí, pokud bude ovšem disponovat takovou silou, že nikoho nenapadne, dovážet jim tam demokracii z bombardovacích letadel!

     To se mi líbí

   • Hudec napsal:

    S Íránem jste mě potěšil. Byl jsem tam dvakrát v 90.letech a mám perského kamaráda. A s vaším hodnocením se celkem shoduji. I v tom, že město dobré (byl jsem jen v Teheránu), ale venkov byl absolutní tmářství.

    To se mi líbí

 5. Bavor V. napsal:

  Silně OT
  všem, kterým jsem poslal Hoax se omlouvám. Naletěl jsem známému, od kterého bych něco podobného nečekal. I on asi také naběhl na vidle.

  To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  Vadí tohle někomu? Nás zajímají červené trenky a kvo-kvo-kvóty. Proto se taky dočkáme, stejně jako Řekové. Našlápnuto máme výborně, už teď odtéká oněch, odhad?, 300 miliard ročně.
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/40730883

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Vadí. Jenže zbraně a násilí se vám ze zásady nelíbí a větší ekonomickou moc než ta banda také asi těžko budeme mít, dohodnout na jednotném postupu se nedokážeme a tudíž jim nestojíme za pozornost. Tak co s tím máme dělat?
   http://www.literarky.cz/politika/svet/20639-jde-to-uruguaj-vystoupila-z-jednani-o-tisa

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Má snad Uruguaj, Kuba, Venezuela … větší ekonomickou moc, výrazně silnější armádu, podporu zemí ve svém regionu než my? Taková rozhodnutí ekonomicky sice díky nátlaku USA bolí, ale lidsky osvobozují. A ve svém konečném důsledku povede naše souhlasné rozhodnutí stejně k našemu ekonomicko-společensko-politickému ponížení.

    To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Mám rád pohádky s dobrým koncem. V reálném životě jich bývá velmi velmi pomálu. Jedna taková (nemusíte číst, a stačí těch deset slov v odkazu) :
  http://www.novinky.cz/krimi/381363-motorkar-v-ostrave-ujizdel-policistum-narazil-do-znacky-a-zemrel.html

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.