A byl čtvrtek


A byl čtvrtek. A byl prosinec. A taky byla mlha. A pak to všechno zamrzlo a začal první z bílých dnů. Moc světla sice nebylo, ale přece jen se trochu fotit dalo…

obr.1

A tak jsme vyrazili do lesoparku. Jinovatka sice byla, ale na stromech jí ještě nebylo moc…

obr.2

Různé zbytky lístků a větviček ovšem nazdobila opravdu krásně

obr.3 obr.4

Stromy v té mlze připomínaly spíš abstraktní grafiku a byly poněkud strašidelné…

obr.5

Já se věnovala lovu romantických záběrů, Mikešovy zájmy byly mnohem praktičtější. Tady mi právě říkal „Šéfová, hele, tamhle je veverka –  cítíš ji taky?“ No, necítila jsem, psí nos mi nemám.

obr.6

Lesopark se v té mlze změnil na tajuplnou džungli

obr.7

Ale to už jsme byli u východu z toho kouzelného světa a šli jsme domů roztát.

obr.8

A tak skončil první ze tří mlhových dnů – o těch dalších budu vyprávět zas jindy.

K-sova

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotopříběhy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na A byl čtvrtek

 1. jaa napsal:

  Díky za pohádku před spaním.Ten dotek vzácného kouzelného „normálna“ potěší a dá na chvíli zapomenout …

  To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  Brrrr … tak to je tvrdé připomenutí toho, co nás brzo čeká. Budeme vzpomínat s láskou na letní vedra. Ale takový je život.
  Obrázky přesvědčují, že i v té (pod)zimní hrůze lze najít krásu.
  A jak správně podotýká „jaa“, na to normálno stojí za to se podívat. Neubývá ho, přátelé, ale ubývá naší schopnosti se dívat … Takže díky.

  To se mi líbí

  • K-k. napsal:

   to ještě je idylka, PetřePavle, v tom se dá chodit. Tohle je horší – někdy i bez té prostřední pěšinky, v ledu prošlapané. http://kaaden.ufouni.cz/Fotoalba/ka-06/img00084.htm

   To se mi líbí

   • K-k. napsal:

    a hrůza to byla už vysloveně zimní, ty jinovatkové fotky jsou z 20.prosince… 🙂

    To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Když pěkně přimrzne, je to jak má být a líbí se mi to. Nevím asi co chci 🙂 .
    A kdyby ještě napadlo pár centimetrů sněhu navrch… Jen bych si nepřál tam pak jít.

    To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Petřepavle, tak já na ta vedra s láskou moc vzpomínat nebudu. Dva měsíce života v háji. Ale pravdu máte, fotografie krásné. A až to u nás začne, trochu přitopíme v kamnech a trochu téj našéj trnkovéj…. To by bylo, aby nějak nebylo.

   To se mi líbí

 3. rybářka napsal:

  Moc se těším, až přijde tento, na fotkách skvěle vyvedený, pozdně podzimní čas. Všechny vypěstované plody budou sklizeny, zmarmeládovány, zpovidlovány, zkečupovány a vypáleny, vosy a sršni už budou mít konečně odestláno a zalehnou. Ustanou s nimi každodenní tahanice o plody, námi s citem vypěstěné, které těm potvůrkám nestačí sníst pěkně načisto, ale musí každý nakousat a ocucat. Když se vám to nelíbí, tak ještě poštípat.
  Ten čas z dnešních fotografií je čas adventní, kdy vyjdete v tuto roční dobu zvečera se psem ven a ještě není úplně tma, ale ulice už jsou osvětleny výlohami a pouličními lampami, tak v kostelech začínají adventní, varhanní koncerty, zůstanete stát a alespoň chvilku necháváte tu krásnou hudbu působit.
  V přírodě je tato doba krásná jinak. Je tu naopak klid, ticho a krása pro oči, jak ostatně říkají ty fotky. Stejný požitek, stejný lék na všechny emocionální rány, kterých, zdá se, stále přibývá.
  Vaše fotky jsou nejen krásné, ale i důležité. A bezvadně píšete i komentáře k nim.
  Ještě však nás čeká období, které předchází tomu výše zmíněnému, tedy podzim. I se švestkami, které mají tu správnou zralost na kvas a které táta oklepal a jak jinak vosy a sršni myslí, že jim. A už se mračí, že sedím u pc.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.