Kdo chodí do škol?


Jistě si pamatujete na doby, kdy do škol chodívali zástupci podniků, kteří se snažili přesvědčit žáky, aby se šli učit právě k nim, případně aby šli na jimi oslavované školy. Také vyprávění přímých účastníků odbojů, případně různých „význačných“ osobností  se dost propagovala.  Doba se změnila a dnes se ve školách ze zákona nesmí provádět žádná agitace. Jediné, co je povoleno (?), jsou „naučné“ akce organizované teroristickou organizací ČvT. Teď se objevila nová parta agitátorů. Debaty o xenofobii vedou odborníci z Amnesty International. A mají s sebou i pravé imigranty. Vskutku representativní vzorek. Ukrajinka, která přišla dříve než se v její rodné vlasti objevila plynová princezna Julija a černoch z Konga, který zde také žije déle než dvacet let. Oba zde pracují a jsou tedy plně integrováni do společnosti. Doba, kdy sem přišli, se vůbec nepodobá současné migrační katastrofě. Ale na oblbování mládeže je všechno dobré.

Podle zákona je jakákoli politická činnost ve školách zakázána.

Opravdu?

A k tomu trochu osvěžení http://www.lidovky.cz/nemecka-policie-je-v-pohotovosti-zeme-o-vikendu-ocekava-prichod-40-tisic-uprchliku-ggm-/zpravy-svet.aspx?c=A150911_193751_ln_zahranici_ele

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

74 reakcí na Kdo chodí do škol?

 1. K-k. napsal:

  Zapoměl jste na Člověka v plísni – ten do škol nejen mlže chodit, ten je tam přímo i trvale nastěhovanej a pilně pracuje…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Je to stejná manipulace, jako když před Válkou v Perském zálivu kuvajtská „zdravotní sestra“ vyprávěla o iráckých krutostech v nemocnicích a pak se zjistilo, že je to dcera kuvajtského velvyslance v USA a v Kuvajtu jako dospělá ještě nebyla.
   A pro obhájce pravdy: proti manipulační lži se pravdou bojuje jen těžko. Dneska opravdu musíte nad každou zprávou noc přemýšlet. Horší jak za komunistů. Tam stačilo číst „mezi řádky“. Tady to nestačí.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    No, jestli si myslíte, že třešeň půjde do sebe a přestane nas..at, tak si dovolím s vámi polemizovat.

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    > Dneska opravdu musíte nad každou zprávou noc přemýšlet.

    Přesně tak. Kritické myšlení. Neskočit „na špek“ dokud si člověk neověří fakta.

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Jsem rád,že to tak vidíte.
   Pravdu jako „něco“, za co se dá čestně bojovat a zemřít to v žádném případě nijak nešpiní.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Pokaždé, kdy to začíná vypadat na to, že evropané se konečně rozhodli používat vlastní hlavu a řešit příčiny problémů tam, kde vznikají,
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/syrie-evropa-si-to-odskace-gigantickym-prilivem-uprchliku/
   najde se někdo, kdo mě bleskurychle vyvede z omylu a objasní mi, co demokratizátoři a vývozci civilizačních hodnot tak zoufale hledají v Sýrii – na koho by mohli hodit vinu za své „omyly.“ A kdo by se k tomu hodil lépe, než patentovaní pánové veškerého zla, Asad a Putin.
   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/welt-na-troskach-syrie-buduje-putin-svuj-protektorat/
   (Kdyby někdo chtěl hledat původní článek v Die Weltu, autor se jmenuje Robert Herzinger, PZ jméno zkomolily.)
   PS Od někoho z českých „politiků“ už jsem tu tezi o Putinovi coby prazdroji syrských problémů slyšel – Laudát? knížecí jasnost?, Chemický Míra?, nebo někdo z ODS?

   To se mi líbí

 2. brtnikvbrlohu napsal:

  http://radimvalencik.pise.cz/2704-reformy-226-jak-se-manipuluje-ii.html
  pokud bude problém s otevřením (blokace reklamy) použijte jiný prohlížeč – já používám chrome ale tentokrát to mozilla otevřela bez problémů – stojí to za námahu.

  To se mi líbí

 3. brtnikvbrlohu napsal:

  Bavore – ten můj odkaz je přesně o té manipulaci!!

  To se mi líbí

 4. brtnikvbrlohu napsal:

  A ještě jeden odkaz – na poslance EP který zdůvodňuje jak proč tak hlasoval.
  http://www.ransdorfmiloslav.com/clanky/politicke/osudova-krizovatka

  To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  Vypráskal bych je bičem!!!!
  Bez legrace jo!
  Na tyhle nic jiného neplatí, jsou horší jak jehovisti.

  To se mi líbí

 6. tata napsal:

  JO bohužel to nazývají demokracii……to komunisti proti nim byli čajíčci……….až na vyjímky…..to věčina skutečně dovedla čist mezi řadky………ted si opravdu nemužete byt jist

  To se mi líbí

 7. kchodl napsal:

  Nejhorší sorta lumpů, která do škol chodí vykecávat svoje bludy, jsou takzvaní učitelé, dnes tedy spíše učitelky. Nějací Čolci v plísni, havloidi všeho druhu, černoprdelníci, věrozvěsti ekologismu a globálního oteplování, milovníci islámu, kozomrdů, negrů, multi-kulti a LGBT, to je slabý odvar.

  Učitelky jsou všechno tohle dohromady. A nechodí tam na návštěvu, jsou tam pořád.

  Dnešní učitelky/učitelé jsou produkty havloidismem prosáklých krajských „univerzit“, ta nejhorší sorta namyšlených idiotek a idiotů. Protože všichni chytřejší jdou na jinou školu, nebo dělají po peďáku něco jiného – každý kdo může, jde ze školství pryč. Snad ještě horší jsou ti různí školní cizopasníci, třeba „školní psycholožky“, „výchovní poradci“ a další idioti z povolání. Protože ti nemusí nic dělat, učitelství je proto tomu jak tvrdá práce se sbíječkou v uhelném dole.

  Teď pomíjím ty „bílé vrány“, enthusiasty, většinou z generačně učitelských rodin, které to berou jako poslání a směřují k tomu celý život, jezdí na dětské tábory, dělají vedoucí ve Skautu, a tak dále. To jsou borci – jenže jednak jich je málo, druhak je okolí brzy „uklove“.

  A to celé je řízeno další grupou všiváků na úrovni „zřizovatele“, což jsou obce a kraje. Svůj k svému. Ta situace je zcela tristní, MŠMT nemá vůbec žádnou kontrolu a často ani představu, co se vůbec děje.

  Vím to všechno velmi dobře, dělal jsem pro MŠMT asi 3 roky ICT projekty, naštěstí pro jedinou jakž-takž funkční část, což byla školní inspekce. Ti se snažili dát věci do pořádku, ale věčně dostávali přes držku. Asi rok jsem objížděl vytipované školy coby vzorek, co jsem viděl, mnou skutečně otřáslo. Pak nás rozkulačili.

  Jediný ministr, po mnoha letech, který měl kus rozumu v hlavě a chtěl s tím něco dělat, byl ten Chládek – však také byl vykopnut, na základě směšných záminek. Být na jeho místě, nechal bych půl ministerstva třetí den postřílet kulometem a dvě třetiny krajských školských správ vybombardovat – to by bylo velmi moudré manažerské rozhodnutí. Školství by to polepšilo asi o milion procent. A samozřejmě, nejméně polovinu učitelů odsunout do blázince nebo do vězení.

  Jediná záchrana dětí jsou osmiletá gymnázia – to se dosud nepovedlo zrušit a možnost, která stále ještě naštěstí je, a sice možnost přehlásit děti jinam, do lepší základky, i když jsou komplikace s dojížděním. Což jinde nejde – v takových USA například, jste vázáni tím, kde bydlíte a do jakého spadáte školního obvodu. Takže lidé si berou půjčky už na „studium“ dětí na základní škole, dokonce i pro školku, protože soukromé školy těmito neduhy netrpí – jenže stojí šílené peníze. Zmrdi všeho druhu se snaží zavést takový pseudo-systém i u nás. Zničit vzdělanost a kulturní rozhled. Nadělat z lidí konformní blbce.

  Co proti tomu dělat ? Hlavně se zúčastnit dohledu nad školou, být členy školních výborů, držet ty učitelky „za koule“ a neustále na ně tlačit. Kontrolovat dětem učebnice a pracovní sešity a ptát se, co jim ve škole perou do hlaviček. Protože jak tohle pomine, dějí se hrozné věci.

  To se mi líbí

 8. cobolik pacholik napsal:

  skola je vizitka doby v ktorej sa prave zije,vyucuje sa v nej ta teoria spravnych,ktory su prave v sedle kocisa,len na holote,ktora sa v tom koci vezie ostava jak sa bude kukat na to ucivo a co si z neho zoberie a jeden chuj,ci ma same jednicky potom,ci sestky,bo zo skusenosti samej sebe viem,ze komuna zmagorila male %,aby bol kovanej soudruh,ale ta nova ideologia to ma lepsi system a tam uz je mocnejsie % zmagorenych,co cas nam ukaze a je realna vykkuk do buducnosti,ze svitne nova ruda zare nad kladnem.
  PS:myslim cisto u nas doma,bo tuto trochen ine osnovy a nikdy som sa o to valne nezaujimal,moja holota to hlavne ucena odo mna jak kukat na ten bozi svet,hlavne vedia,ze nic zadarmo na vsetko musim tvrde zamakat,bo ja slaby strednacek a nijaky VIPrdelnik.

  To se mi líbí

 9. tresen napsal:

  To platí pro všechny.
  Nehrát na city a netvrdit, že fotka utonulého chlapečka má relevantní výpovědní hodnotu o obecně špatné situaci uprchlíků ze Sýrie.
  Na druhé straně nevyhledávat a nezveřejňovat mylné nebo záměrně lživé dokumenty, které všechny migranty označují za islámské fanatiky.
  A tak dále a tak podobně.
  Tady mi mluví z duše Ivan Brezina:
  neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-jsem-xenofob-nebo-xenofil-dwz-/p_spolecnost.aspx?c=A150910_220057_p_spolecnost_wag

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Moje odpověď autorovi – DOBŘE TI TAK, IDIOTE!
   Mimochodem, novinář to moc dobrý nebude, ten článek je plný absolutních lží, z nichž vyčnívá zejména unikátní blábol o POLOVINĚ Čechů, kteří jsou pro imigranty.
   Ten kašpar asi neví, jak vypadá polovina.
   A ta cena co obdržel-ta novinářská, už jen to, že jí obdržel svědčí o jeho značné schopnosti lhát, protože dobrý novinář lítá po soudech nebo sedí v kriminále v každé době, jen hovada servilní dostávají ceny!

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No, autorovi jsem už odpovědel a na vás jsem u toho nějak zapoměl.
   Tedy…VŠICHNI migranti islámští fanatici jsou.
   Někteří třeba v latentní fázi-ale jsou.
   Nebo se vám nezdá fanatické, to jejich řvaní o svobodě nosit šátky do škol, o nejedení vepřového (ani před nimi) a o jiných svých děsných svobodách?
   To je fanatismus.
   Je to urážka každého Čecha, hodného toho pojmenování, když někde ve veřejném prostoru, (ve smyslu škola, úřad, ale i koupaliště, bazén..) si nějaká sekta vymáhá taková nestoudná práva.
   Islám je u nás právně na úrovni adventistů 7 dne, a přece o něm každý už slyšel.
   O těch adventistech 90% populace nikdy neslyšelo.
   Proč?
   Protože muslimové jsou fanatici, a navíc- agresivní fanatici.
   A průvodní jev fanatismu je to, že se nehodlá přizpůsobovat, ale naopak nutí druhé, aby se přizpůsobili.
   A doufám, že nechcete tvrdit, že u islámu to tak není.
   Možná v jejich zemích ne.
   Možná ti umírnění zůstávají doma a nesou břímě utrpení svých národů sami, jak je obvyklé i u jiných národů.
   To mě ale nezajímá, protože ti agresivní jdou sem a dokonce se mi zdá, že jsou za svou agresivitu i placeni!

   To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    > VŠICHNI migranti islámští fanatici jsou.

    Inu, když tuto svoji „černobílou pravdu“ budete opakovat dostatečně hlasitě a často, získáte na svoji stranu značné množství fanatických příznivců – o tom žádná :-). K černobílému vidění totiž mají fanatici velice blízko – dalo by se říci, že je jim vlastní.

    Lidé se schopností uvažovat však mezi ty příznivce tutově patřit nebudou. Svět je málokdy černobílý a realita je – jako obvykle – značně složitější.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Realita byla složitější i u Adolfa Hitlera, a přesto ho nemá pomalu nikdo rád.
     S takovými žvásty na mě nechoďte.
     Pokud Němci zavraždili 10 milionů civilistů při bojových a „speciálníchh“ akcích a dalších 5 milionů povraždili v koncentrákách, je mi hovno platné, že někteří Němci byli dobří.
     Lidé, se schopností uvažovat budou vždycky na obou stranách, muslimové např.uvažovat umí velice dobře, jdou tam, kde po nich chtějí nejméně, ale nejvíce jim dají.
     To byste možná pochopila i vy……..

     To se mi líbí

     • anonymouse napsal:

      Lidé se schopností uvažovat jdou tam, kde po nich chtějí nejméně, ale nejvíce jim dají.

      To chápu docela dobře. Počítám dokonce, že to je vlastnost společná všem formám života – tj., není ani specificky lidská.

      🙂 🙂

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tak to se shodneme na 100%.
       Mezi námi….já z tohohle nezpochybnitelného faktu vycházím ve svých politických cílech.
       Člověk je jen zvíře.
       Chová se jako každý jiný živočišný druh.
       Kde je hojnost s minimálním výdejem energie, tam je zájem.
       Kdyby měli islamisté makat v Německu v dolech, klidně i za 5000 Eur, a jinak by to bylo stejné Německo, jako dnes, co se životní úrovně týká, zájem by byl minimální.

       To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Mohla byste mi vysvětli smysl této odpovědi? Nějak jsem to nepochopil. Co je tedy hoax. Popis smrti jednoho (ze statisíců nešťastných) dítěte od novinářů dle otce a nebo popis smrti téhož nešťastníka podle přeživších? A bez vykrucování!

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nenazvu Ivana Březinu idiotem. Ale řekl bych, že si vybírá divné „přátele“ a doporučil bych mu, aby dotyčného FBmagora označoval a bral jako „bývalého přítele.“ Také bych mu vzkázal, že má kliku, že si ho za ty fotky ještě nevzal do parády „arbiter elegantiarum“ galaxie Čulík osobně. To by teprve „nácek“ Březina viděl ten správný hukot.
   A pro vás, třešni,mám několik „záměrně lživých a na city hrajících“ tvrzení.
   Problém s těmi 97,4% muslimů, co podle Březiny nepodporují IS, vidím hlavně v tom, že značná část z nich proti řádění svých souvěrců nepozdvihne ani hlas, natož dokonce zbraň, aby je zastavila.
   Nejprve něco z blogu na webu ČT
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/blogy/1557368-radikalni-islam-je-novodoby-mor
   S první generací uprchlíků obvykle nebývaly potíže. Všichni dospělí si dobře pamatovali, jak vypadal ten „muslimský ráj,“ ze kterého prchali a o jeho reprodukci zde většinou nestojí. Ovšem jejich děti a vnuci, to je jiná. Na ty se nasadí s trochou saudských ropných prachů něco málo wahábistických kazatelů a imámů a je o zábavu postaráno. Není nad spolehlivého a ověřeného spojence, že?
   No a pak tu máme hlasitou a mediálně vlivnou komunitu sluníčkářských multikulturalistů, co bude buďto obhajovat jako kulturní specifikum, nebo halasně popírat jako výmysl všechno, co nezapadá do jejich ideologicky zabarveného pohledu na svět.
   http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/obeti-vrazd-ze-cti-pribyva-utocnici-se-haji-kulturou/r~i:article:755997/
   Že se pachatelé brání před trestem hlasitým řevem „Rasismus!“, to ještě chápu. Ale že se vždycky najde dost Euroidiotů, co je v tom podporují a řvou s nimi, a že se nakonec najde soudce nebo politik s pochopením pro kulturní odlišnosti, to už mi hlava nebere.
   A pokud by někdo chtěl nevděčným „východoevopským podlidem“ vyčítat, že uprchlíky před komunismem západ přijímal a tudíž mu to teď dlužíme, dovolím si poznamenat, že onen „západ“ si tehdy uprchlíky pečlivě prověřoval a pro počet přijatých platily prakticky nepřekročitelné limity, zatímco po nás dnes Brusel a Berlín chtějí v podstatě bianco šek na neomezené počty běženců a v rámci současné mediální hysterie o „špatném až zločinném zacházení“ s uprchlíky je jakékoli prověřování prakticky nemožné.
   A tak dále atak podobně.
   Už toho mám dost!

   To se mi líbí

  • Eva napsal:

   Já je tady nechci…jak jich bude víc, začnou dělat binec.
   A navíc, jsem je viděla jak jdou po dálnici ze Srbska do Maďarska, v noci! Proč v noci? Přece je pro ně lepší jít ve dne. Vypadalo to jak invaze, pravda, byly tam ženy a dorostenci, ale stále nechápu, proč se přemísťovali v noci. Tady není válka.

   To se mi líbí

 10. tresen napsal:

  Rosťa napsal:
  12.9.2015 (14:18)
  No, jestli si myslíte, že třešeň půjde do sebe a přestane nas..at, tak si dovolím s vámi polemizovat.
  xxxxxx
  Pravdu díte, Rosťo.
  Čas od času mě slovní přestřelky mezi pravdoláskovníky a lžinenávistníky docela baví.:-)

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No počkejte, pravdoláskařství má hlavní ideu právě ve lži a nenávisti.
   Musíte napsat mezi pravdaláskaři- a normálními občany, byť různých názorů.
   Pravdaláskařství je deviace, ti jsou ve fanatismu zcela rovni radikálním islamistům.

   To se mi líbí

   • tresen napsal:

    Chápu vás. Je asi normální, že nechcete být označen za lžinenávistníka.
    Ale to byste si o to nesměl permanentně koledovat. 🙂

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Mě si označujte jak chcete, ale držte u toho nějakou fazonu.
     Odpůrci násilné kolonizace ČR a Evropy určitě nepatří mezi nenávistníky a lháře.
     Těmito vlastnostmi oplývají sluníčkáři.
     Ti nenávidí každého, a ty negry mají stejně jen na hraní, asi jako když si někdo koupí 3 drahé psy do paneláku.

     To se mi líbí

    • tata napsal:

     Tresen
     Čas od času mě slovní přestřelky mezi pravdoláskovníky a lžinenávistníky docela baví.:-)

     přeložme to do srozumitelné formi……………..pravdoláskovníky—————–pravda ,láska
     lžinenávistníka…………….lež,nenávist

     no už stoho rozebrání je jasné kam se zařazujete……..jedno pozitivní aspon jste se někam konečně konkretně zařadila.
     Je vedlejší že přesto že ty dvě slova sama osobě jsou velice pozitivní……..mají pro ty co to použivají ironycký kontext…………konečně ten kontext jste nechtěně potvrdila na jinem tematu…………tam jste jednoznačně usvedčena ze lži……..i když v odpovědi mě to okecáváte…….sprominutím za ten silnější vyraz jinak se ta odpověd nedá brát……..a činíte tak i vtom co vysvětlujete o FAUSTOVI………..ŽE to byl jen ze strany FAUSTA NEPOCHOPENÝ VTIP……….máte smulu že jsem se hodně dlouhou dobu na JEHO BLOGU VYSKYTOVAL………..TAKŽE to nazvat nepochopený vtip……..je lež jako věž a to splnou vážností.

     Proč v kontextu ……….nebot to v podstatě vystihuje jednání pravdoláskařu…faleš…….něco prohlasí jako současné GURO kniže…………třeba to o Benešovi………..KDYŽ TO NĚKDO NAZVE PRAVÝM MENEM………..JE TO překrouceno na lež.
     asi jako vaše že Vám jde o čistotu………..bohužel jen o tu VÁŠÍ……….HODNĚ POKROUCENOU.
     tresen napsal:
     13.9.2015 (14:23)
     Ještě k této odpovědi………Nesouhlasím s WITTEM že proti lži se muže použit taky lež,taky jsme na to rozvinuli salohodlohou debatu,jenže když to rozeberem do dusledku….ted použiji jen spekulaci skutečně to je třeba holax…………jenže velikou pravděpodobností hraničicí s jistotou že mezi nimi ty radykalové jsou………takže je to defakto pravda a co tomu já vyčitám že to právě pokritecky MUŽOU zneužiT lidi JAKO VY…..PRÝ NA OBRANU ČISTOTY.
     ne obrana čistoty je nesouhlasit s použitím lži ale zároven dodat,sice ten argument je podvrch ale podstata je správná.

     PRAVDOLÁSKAŘI,HLEDAJÍ ty chyby v argumentaci protivnika ,ač ta podstata je pravdivá

     To se mi líbí

     • K-k. napsal:

      Tato, potvrzuju: té debaty o úpoplatcích se tehdy účastnilo víc lidí a jediný(á) kdo to prohlášení o drobných na pivo SNAD považoval za vtip, byla sama autorka, U ostatních byla odezva velmi negativní.

      To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Za lžinenávistníka se nepovažuji, ale je fakt, že Kocáby, Klvaně, vás osobně, B. Doležala, stoh Topáků a podobné kašpary nemiluji. Takový je život a s tím nic nenadělám.

   To se mi líbí

 11. tresen napsal:

  Podle wiki hoax /anglické slovo
  ze 17. století/ obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu, v současné době je tím míněn podvod, mystifikace anebo žert šířený po internetu.
  Nejsem si jistá, jestli je možné označit tak některou z verzí o tom, co se stalo na té lodi a jakou roli v tom sehrál otec toho chlapečka.
  Co by se změnilo, kdyby se Evropané dojímali osudem dítěte úplně jiných rodičů? Moře jich určitě vyplavilo víc. Nebylo by to o nic upřímnější ani falešnější.
  Je náhoda, že zrovna tento otec možná neřekl úplnou pravdu. Třeba ji nechce přiznat sám sobě.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Chtěl jsem odpověď bez okecávání. Takže jinak. Co je správné. Lež o osudu jednoho nešťastného chlapečka (která vyvolala přesně opačný názorový pohyb) nebo nikdy nevyřčená pravda o všech dětech (včetně Iráku, Donbasu, Libye, Egypta, Vietnamu, Panamy, Nicaraguy, Chile etc. etc.)

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Náhoda…..
   Na tu „náhodu“ se přišlo právě kvůli tomu neštěstí.
   Co myslíte….je to spíše obvyklé, nebo spíše neobvyklé, že migranti lžou, až se jim od huby práší.

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Klasika, třešeň vhodí do diskuze třsskavý – zajisté jak jinak než „dobře myšlený“ , tematicky všeobjímající granát a juj, to je panečku rovin, realit a protínajících se i míjejích se prostorů … A vždy na to obecenstvo skočí – stejně, jako obránci na předem známou kličku , manévr, Arjena Robena 🙂 …

    To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Kotrba se, ve svém komentáři na PL (byl tu na něj někde odkaz, nechce se mi jej hledat), v kontextu s tímto případem, zmiňuje o tom, že z různých humanitárních důvodů umírá 25000 dětí DENNĚ. A nikoho to nezajímá.

   Na to, aby se takovouto smrtí někdo vůbec začal zabývat, se mrtvý musí nejprve stát celebritou. Tady z toho dítěte celebritu udělal fotograf, který se k případu nachomýtl.

   „Co by se změnilo, kdyby se Evropané dojímali osudem dítěte úplně jiných rodičů?“

   Inu, ten příběh by byl o jiné celebritě. Jinak by se nezměnilo nic. Určitě ne na přístupu světa k řešení humanitárních krizí obecně.

   To se mi líbí

   • tresen napsal:

    „Co by se změnilo, kdyby se Evropané dojímali osudem dítěte úplně jiných rodičů?“
    Inu, ten příběh by byl o jiné celebritě. Jinak by se nezměnilo nic. Určitě ne na přístupu světa k řešení humanitárních krizí obecně.
    xxxx
    Inu, například by některým lidem ubyla příležitost, na co přehrát pozornost.
    Jinak souhlasím, že dojetí nad smrtí tohoto dítěte nezabrání smrti jiných. Dost bych se divila, kdyby se tak stalo.

    To se mi líbí

    • anonymouse napsal:

     > například by některým lidem ubyla příležitost, na co přehrát pozornost

     No jistě. Je to téma dne, na němž se komentátoři mohou dosytosti vyřádit. Čímž zbývá méně času a pozornosti na řešení skutečných problémů a více na prosazování vlastních agend. Dar z nebes, pro mnohé.

     Ono ale to dojetí nad tou smrtí samo o sobě je navíc zatíženo agendou; viděl jsem rozhovor s tím fotografem (i on se stal celebritou – přinejmenším v Evropě); v podstatě šlo právě o to přehrát pozornost veřejnosti právě na tuto stránku krize a dosáhnout tak její větší vstřícnosti vůči uprchlíkům.

     Dojetí nad tou smrtí se navíc zdá být podstatnou příčinou řady chybných rozhodnutí exekutivy zemí EU (zcela konkrétně Angely Merkel) a počítám, že ta rozhodnutí se, v dlouhodobé perspektivě, krutě vymstí. Hlavně z tohoto důvodu považuji agendu spojenou s tou fotografií (jakkoliv asi dobře míněnou) za kontraproduktivní, s potenciálně katastrofickými následky na bezpečnost v Evropě.

     To se mi líbí

     • tresen napsal:

      Ano, souhlasím.
      Postrádám jakékoli známky snahy o rozumnou koncepci, jak to zvládnout teď, natož v dalších. měsících a letech. Vládne chaos, na který doplatí všichni, i ti, kterým by Evropa měla pomáhat.

      To se mi líbí

 12. tresen napsal:

  Tato, bohužel se mýlíte, a to téměř ve všem.
  Přijal jste bez nejmenších pochyb tvrzení kočky o mém hodnocení poplatků, přitom ona sama si musí být vědoma toho, že lže.
  Vtip u Fausta byl skutečně vtipem. Faust to nepochopil anebo spíš nechtěl pochopit.
  Nic neokecávám. Jen jsem si myslela, že budete ochotný přečíst si moje příspěvky a zkusíte porozumět tomu, že nejsem váš nepřítel a že si vás docela vážím, takže snahu vám něco vysvětlit nepovažuju za ztracenou věc.
  To teď namouduši nevím.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   tresen
   OMYL…….U FAUSTA jsem byl dlouhou dobu a dobře si pamatuji jak VÁM TO DAVAL takzavaně sežrat…….jestli se dobře pamatuji znali jste se osobně , to si už nejsem jist.Nic jsem od kočky nepřevzal ještě než dala odkaz sem napsal že jste popaty obhajovala jen že to nemužu dokázat protože rozhodně nebudu prolézat staré diskuze takže to je jen tvrzení. proti tvrzení
   To co kočka dala je jasná obhajoba poplatků,já vím mi VÁS nechápem………..Koukám, že Tě ty regulační poplatky (resp. boj za ně) nepustil.
   Z TÉTO VĚTY jasně vyplívá že se nejednalo o nepochopení vtipu ale že jste se otom přeli vicekrát.
   PROBOHA proč dotoho táháte něco o nepřiteli,nejdu většinou do osoby když je to debata o názoru,jen když je promě něco jasné a zde se mi odkazem potvrdilo že co jsem si myslel a pamatoval si pamatuji dobře……….ten odkaz se okecat nedá.
   VÍTE dost nesnáším kličkování,takovou JARPOROVINU………..TO celkem i KOČKA VYSTIHLA………..NEPATŘILA JSTE k těm co tvrdili že poplatky je spása a nutnost…….ale takový dilčí dobrý krok……….kdybyste vtomto konkretním nenapsala že kočka lže,neviděl Bych duvod REAGOVAT

   To se mi líbí

 13. anonymouse napsal:

  Podle zpráv z médií Německo, ve snaze vypořádat se s rekordním přílivem uprchlíků, znovu zavádí kontroly na svých hranicích s Rakouskem.

  Oznámení ministra vnitra Thomase de Maizière o znovuzavedení pasových kontrol je očekáváno na tiskové konferenci v neděli večer.

  http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/germany/11861966/Germany-to-reinstate-border-controls-as-country-struggles-with-influx-of-refugees.html

  To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   Počítám, že řada politiků (s Angelou Merkel v čele) by měla být pohnána k zodpovědnosti za ohrožení bezpečnosti (národní, a potažmo celé Evropy).

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   16:57 (17:57 dle lokálního času)

   Pan de Maizière informoval, že Německo, ve snaze snížit počet žadatelů o azyl přicházejících do země, dočasně zavádí kontroly podél hranice s Rakouskem.

   „V tuto chvíli Německo dočasně zavádí kontroly na hranicích podél svých vnitřních hranic (EU). Důraz bude kladen na hranici s Rakouskem jako první. Cílem těchto opatření je omezit stávající příliv do Německa a vrátit se ke spořádaným procedurám vstupu do země“ řekl, a dodal, že toto opatření je nutné též z bezpečnostních důvodů.

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   A pokud to někoho zajímá, tady je odkaz na Telegraph Twitter feed:

   [https://twitter.com/Telegraph/status/643070003584102400]

   (doufám, že odkaz je neaktivní; copy/paste).

   Též zajímavá je diskuse (AKA tweets).

   ——

   „Welcome back to reality dear Angela. No more selfies with happy refugees?“

   „Too late when the country has been besieged with economic migrants and potential terrorists“

   „Germany: stupid naive fools who will sink western Europe with rapists, terrorists, robbers and antisemites“

   To se mi líbí

 14. tresen napsal:

  Musím trvat na tom, co jsem napsala. Zavedení poplatků jsem nehájila, považovala jsem ho za chybu, která poškodila české zdravotnictví jako celek.
  Přečtěte si ještě jednou a nezaujatě větu, na kterou Faust reagoval, a musí vám dojít, že to bylo neoprávněné, že v ní žádná obhajoba poplatků nebyla obsažena. A nenašel byste ji ani jinde.
  S Faustem jsme se znali /virtuálně/ velmi dlouho, dlouho jsme se respektovali. Že na mne měl od jisté doby strašlivou pifku, vůbec nesouvisí s mými názory na zdravotnictví. Ale to tady nechci ventilovat.

  To se mi líbí

  • tata napsal:

   ZA MĚ to beru jako uzavřené,nemám zajem to hrotit do osobní roviny,a už vubec že bych bral někoho s jiným pohledem at sebevic jiným za nepřitele

   To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Trvejte na čem chcete, podle mě je to dost jasné, ale jestli chcete mám víc vašich výroků. Ale tento jediný podle mého stačil ;). Navíc se nebavíme o českém zdravotnictví. byla to jen ukázka, jak umíte lhát Vy, a to tedy umíte :).
   Jinak bude odpověď bavorovi? Asi ne co? Já to věděla, vy umíte jen plácat, Vy jste totiž něco jako jarpor. Takový o něco chytřejší, pravda. Ale to Vaše žvástání je stejně tak trapné. A nebojím se to nazvat, blbé. Jenže tady jde už o víc, než je plácání, tady jde o existenci ČR. Nakonec co říkáte dnešnímu projevu, mimochodem bez otázek novinářů (rovněž symptomatické), ministra vnitra Německa? Angela je tam přece pozvala ne?

   To se mi líbí

 15. kchodl napsal:

  Jsem zvědavý (sarkasmus), jak se s uzavřením hranic Německa vyrovnají všichni ti sluníčkáři, obhajující Shengen do roztrhání těla (někoho jiného), tvrdící, že „hranici uzavřít nesmíme, je to proti duchu Shengenu“ – když to teď udělali sami Němci, po všech těch žvástech a vyhrožování druhým zemím.

  Zaujala mě ještě jiná věc – proč na „vítacích webech“ a mapkách pro invazi je skoro celá EU zeleně, zatímco ČR šedivě, jako „tam ne“ ? Čekal bych šedivou třeba i u Maďarska, případně dalších zemí V4. Bylo by to v intencích západní propagandy, přece všechny „zaostalé nekulturní východoevropské země, kde se podlidé ještě nenaučili solidaritě“.

  Jediný možný důvod, který mě napadá, jsou naše vztahy s Izraelem. Ničím jiným se – minimálně v očích případných plánovačů – přece nelišíme. V této souvislosti mě napadají pověsti o dohodách a připravených plánech na dočasné (možná dočasně na jeden furt) přesídlení 2+ milionu izraelských civilistů, hlavně matek, dětí a starých lidí, v případě velké války Izraele s Arabáči. Žádná jiná země v Evropě totiž nemá i Izraelcům tak kladný vztah a pozitivně naladěné obyvatelstvo. Také jsme s Izraelem svázání našimi dodávkami výzbroje, výcvikem a nasazením expertů při jejich válce o nezávislost. A předtím, dlouhá staletí, židé (i Židé, tj. jak víra tak národnost) byli na území českého království nejvíce integrování, jinde obvyklé pogromy se nekonaly. A pravda je, že tento vztah je dodnes oboustranný.

  Nechci touto poznámkou přispívat k bláznivým konspiračním teoriím, že za vše může „velký Žid“, R&R, světová kabala, etc., ale pokud za celou migrační operací stojí nějaký organizátor – a to jistě stojí – tak by tato věc mohla mít svůj vliv. Samozřejmě spolu s dalšími faktory, jako je důsledné odmítání islámu obyvatelstvem a politiky. Dokonce i ti nejprolhanější a nejvíce neokonští havloidi, opravdoví kolaboranti, si netroufají islám relativizovat přes míru – protože by byli totálně odmítnuti.

  Ohledně vítačů, jsem zvědavý na trapné mlčení našich presstitutek, až ke slovu přijdou – protože to jistě přijdou, v případě většího náporu – německá policejní a armádní „vítací družstva“. Myslím tím kulometná družstva.

  Pokud je pravda, že v Africe a na Blízkém východě je v pohybu směrem do Evropy 120+ milionů hadrových hlav, bude to ještě velmi zajímavé.

  To se mi líbí

 16. vittta napsal:

  Čulík překročil Rubikon.
  Z BL je čistě protinárodní a kolaboranstký prostor.
  http://www.blisty.cz/art/78966.html
  Jeho objev, že za „to“ může Putin přišel sice trošku pozdě-ale přece.
  Kus nad tím je hnedle článek domovského plátku Guardian, který jakoby Čulíkovy bláboly potvrzuje.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Čulík je důsledně protičeský kolaborant již od první minuty svého plátku, ještě když psal do Neffova psa. Ono se není čemu divit, na „jeho“ katedře v Glasgow studují už od začátku hlavně státní zaměstnanci určitého druhu, celá katedra je přímo i nepřímo – přes granty a nadace – placená západními tajnými službami. Nebo si někdo ještě myslí, že „katedru slovanských studií“ platí jen z důvodu zájmu o naši kulturu, případně kvůli byznysu ?

   Blicí listy mají tuto agendu – ponižování českého národa, srážení sebevědomí, špinění české historie a další chuťovky – v sobě od pradávna. Mění se jen cílová skupina na kterou je to především směrováno: od post-komunistické levice a anarchisty přes „evropské sociální demokraty“ a „moderní levici“ až po dnešní „evropské liberály“. Celou dobu se Čulík prodával – a prezentoval – jako „opinion maker“. Často přes jeho plátek zaváděly západní tajné služby do diskursu to, co nebylo vhodné protlačovat přes Respekt a jiné kolaborantské plátky.

   „Agenda setting“, to je to, o co kráčí.

   Kromě toho, připadá mi, že Čulík není úplně psychicky normální – je to přímo prototyp agresivního slizkého panovačného konfrontačního psychopata, navíc trpícího velikášstvím a obrovským komplexem nedoceněnosti a méněcennosti. Psychiatr by se na něm vyřádil, už jen z rozboru jeho textů. Poslední dobu bych řekl, že to už přerůstá do patologie.

   Jedna věc je fakt – britská média, především Guardian, ale i BBC, jsou přímo kulturně nacistická, protislovanská, protiruská, protičeská, protipolská, …. Nepíší o nás jako o „východních podlidech“ přímo, tak daleko ještě nedospěli, ale nemá to k tomu daleko.
   Jejich povýšenost a arogrance je nechutná – a s časem se to zhoršuje.
   Kdysi jsem to četl každodenně, přes jejich anglosaský bias to bylo někdy i zajímavé, ale dnes se to změnilo v moderní obdobu „Der Stürmer“ a „Volkischer Beobachter“ dohromady. Odporný plátek.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Já si toho všiml také hned.
    Jenže je to čím dál horší, a tady si právě myslím, že už to předstalo být produktivní pro jakékoliv tajné služby, a Čulík se nejspíš nechává platit extremisty, protože nikdo jiný mu už peníze nedá.(Ukrajinští nacisté?)
    Sám je duševně nemocný, to je jasné.
    V tomto článku jde o to, že sám-tedy v jeho článku, propojil uprchlickou krizi s Putinem a definitivně a především oficiálně se zařadil mezi zrádce.
    Do této chvíle totiž nechal plivat na Rusko jiné, sám jakoby hrál roli jakéhosi kultivátora protiruských slintů.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     O tom, že za vraždění civilistů v Sýrii může hlavně Assad a tím vlastně Putin, píše přímo ten nacistický Guardian. Takže i za „uprchlíky“. Zítra možná budou psát „Putin vyhání Syřany do EU“.

     Je to krásná logika: také za bombardování Anglie nacisty mohl hlavně Churchill a britský král – kdyby se náckům nebránili, žádné bombardování by přece nebylo, no ne ?

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      P.S. Příznačné je, že pod článkem v Guardianu je vypnutá diskuse, to je teď časté. Prostě „pravá západní demokracie“.

      To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ufff. Tak jsem ten Čulíkům výplod přečetl, vážně hrozné. Dnes se tedy překonal. Pokud má někdo zdravotní problémy, čtení nedoporučuji.

    Jelikož jsem k tomu přistupoval jako k vynášení žumpy, poznámka že „proud uprchlíků ustane, až padne Assadův režim“ ve mě vyvolala spíše úsměv.

    To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Didus ineptus

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   „V této souvislosti je naprosto mylné i tvrzení jakési ženy v deníku IDnes, že uprchlická vlna skončí pouze tehdy, až bude poražen Islámský stát.“ (Čulík v odkazovaném zvratku.)
   Myslím si, že rozhovor s onou „jakousi ženou“ na I-Děsu je zajímavý a že „jakási žena“ dělá pro lidi postižené válkou víc, než deset grafománií a cenzoritidou postižených Čulíků (i s deseti KáDéčky).
   http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-sarkou-petrovou-ktera-pomiha-v-kurdistanu-pg8-/zahranicni.aspx?c=A150909_092328_zahranicni_ert

   To se mi líbí

  • anonymouse napsal:

   „Že by záměrně šířená představa o genialitě českého a slovenského prostředí, které jedině rozumí všemu, jak věci na světě jsou, byla prostě sublimací zoufalého pocitu méněcennosti?“

   Inu, proč jen, proč … se tak nějak nelze zbavit intenzivního pocitu, že …

   „sublimací zoufalého pocitu méněcennosti“ je spíš „šílená představa o genialitě BL, které jedině rozumí všemu, jak věci na světě jsou“?

   Hlavně se to projevuje poslední dobou, a vypadá to, že nejvíce se ta sublimace zdá postihovat samotného šéfredaktora. Jen aby ono to nebylo progresivní… (pun intended)

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.