Strakonické střípky


Jednou z prvních akcí nové radniční sestavy byla likvidace osazenstva Strakonické televize s tím, že její provoz je jeden velký tunel. To prohlásil roztoužený adept na vedení městské kultury. Dokonce bylo podáno i trestní oznámení. V těchto dnes bylo ukončeno vyšetřování a policie případ odložila s tím, že se nic takového nestalo. Pokud byl případ odložen, tak je snad vyšetřování ukončeno. Zato reakce mluvčí, tedy radnice, na výsledek byla lakonická. Nemůžeme reagovat, vyšetřování není ukončeno.

Starosta Hrdlička koupil a realitní makléř Hrdlička prodal dlouhodobě neprodejnou budovu bývalých fezáren Na Dubovci. Ačkoliv ještě přesně neví, co se s budovou bude dělat, tak už ví, že je to dobrá investice, protože v případě potřeby bude budovu možné snadno prodat. Že se to nevedlo už čtyři roky není právě podstatné. Ale měl bych pro radnici návrh na využití. V dnešní multikulti době by z ní mohla být docela slušná mešita.

muktikulti ST

muktikulti ST

Na obrázku je vidět, jak by taková multikulturní sestava budov vypadala: mešita, dům židovského továrníka a johanitský kostel.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Strakonické střípky

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  Vůbec mám takovej dojem že současný obsady radnic jsou nejhorší od 89 roku.

  To se mi líbí

 2. Huli napsal:

  To by byli ve Strakonicích dvě mešity …

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Je nutné reagovat velmi rychle a ta mešita ( mešity) by se snad dala/daly s příspěvkem od EU možná do toho 1 měsíce postavit.
  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379858-cesko-ma-prijmout-tri-tisice-migrantu.html
  Kvóty se netýkají Itálie, Maďarska a Řecka.
  Postupné navýšení kvót bude realizováno s ohledem na současnou naplněnost a nutnost rozmístění dalších uprchlíků hlavně ve východních zemích.
  Proto prozatím 2978 podle médií ale ve skutečnosti jasně doložených 5513, s tím že ke konci roku bude nutné dle statistiky počítat s 7897 uprchlíky.
  Pouze Litva nemusí přijímat žádné uprchlíky a také Linas Linkevičius, jasně vymezil co je a co není uprchlík.
  „Chceme pomáhat těm, kteří se bojí o život a prchají před válkou, ale ne těm, kteří prostě jen chtějí pouze lepší život.“
  Tož ano je nutné se zamyslet, jak zakomponovat alespoň jednu mešitu na město s 5 000 obyvateli.Dále je nutné propočítat s ohledem na překážky v terénu rozmístění mešit tak aby hlas Meluzína volajícího věřící k modlitbě plně pokrýval to které město (dle tohoto vykalkulovat počet mešit,které je nutné urychleně vystavět v tom kterém městě).

  To se mi líbí

 4. Už jsem si pomalu zvykl, že informace o Strakonicích máte pane Bavore velmi plytké, jestli to nebude tím, že se Strakonicemi nemáte vůbec nic společného, jen tu řeku, která kolem vás teče. Televizi ten váš roztoužený adept provozuje za polovic a lépe,takže klidně to tak mohl nazvat, a policie vše řešila ze své iniciativy, nikoliv z iniciativy roztouženého adepta. Co se týče vašeho návrhu na mešitu, jde o opakovaný vtip a ten už ze své podstaty nemůže být vtipem.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Takže Policie sama podala trestní oznámení a rada bude pro nic za nic podávat odvolání? Kdybyste aspoň věděl, co vaši kolegové pouští na veřejnost.
   Mešita je sice starý vtip, ale s ohledem na „plán využití“ objektu a jako reakce na současnou migrační vlnu se sama nabízí.

   To se mi líbí

 5. jaa napsal:

  To chce klid pane Bavore, je to jen další důkaz systematické likvidace všeho co tu bývávalo a co se za těch 40 let vybudovalo .. včetně občanské vybavenosti. Je třeba dokázat mladým jak ničemný byl minulý systém. Proto se ničí obchoďáky v té době vzniklé a nechají se stavět cizími firmami hyper super na zelené louce, aby potomci nevěděli jak bylo. Víte třeba v našem trojvchodovém paneláků byla za domy – 2 pískoviště a jeden prostot se sušáky. a hřiště s prolézačkami. První vzaly za své ty prolézačky/ prý nebezpečné – ačkoliv se na nich děcka vyřísily a nikdy se jim nic nestalo. sušáky a kamenné dlaždice metrxmetr, které byly i chodníkem velice opatrně byly vykopány a odvezeny ví bůh kam. . Pak se zatravnila pískoviště, protože výměna a kontrola písku byla i pro dobu hojnosti v 90 tých drahá. Zlikvidovala se tak všechna v okolí a vybudovalo jedno oplocené pro všechny domy okolo. Včil se vykopávají nejen ta betonová pískoviště ale i ohrazení rovného prostoru hřiště přilehlého. Proč – no prooeže firma udrýující trávník si na to ohravení tipila sekačky :-)). Jako by byl problém ty sekací válce v mstě rantlu pozvednou… hmm.. A tal nebude ani památky.. jak to bylo původně a… Hm Paneláky zatém zlikvidovat nemohou – lidi se s vervoupustili do oprav, přehrady, elektrárny a podobná vymoženost socialistická taky jaksi taksi..tedy zatím.. ale kdo ví. . tak se snaží zlikvidovat alespoň co se dá… Bohužel…

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Dost věcí se dá přehlédnout, ale to, jak bezostyšně lžou – viz reakce pana kavárníka a radního – to mi dost vadí.

   To se mi líbí

   • Řekněte mi drahý pane kde lžu – jste strakoňák? Nejste. Provozuje ředitel strakonickou televizi za polovic? Z rozpočtu 2 mil. Kč na televizi za Vondryse je za nás pouze 1 mil. Kč. Takže provozuje za polovic. Podal někdo z vedení radnice nebo ředitel MěKS udání na policii? Nepodal, jestli policie jednala na základě nějakého anonymu, to mi nemůžeme vědět, ale nikdo z nás to nebyl. A vtip s mešitou je opakovaný, sám to přiznáváte, tak mi řekněte, kde ksakru vidíte v mém vyjádření lež?

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Tak dobře, lžou v Týdeníku. Tam uvedli, že trestní oznámení koncem roku podal ředitel MěKS (to bylo uvedeno v témže Týdeníku již koncem roku), a také, že se rada nebude k výsledku vyjadřovat, protože bude podávat odvolání proti rozhodnutí policie o odložení. Kdo tedy lže. Týdeník nebo vy?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      A ještě, protože jsem vysílání STTV neviděl ani před tím, ani potom, nemohu posoudit, zda 2 mio bylo moc, či zda 1 mio je podfinancované. Takže to zrovna není dobrý argument. I já si doma mohu topit za poloviční náklady než před rokem, ale to ještě neznamená, že budu mít stejnou tepelnou pohodu.

      To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.