Kouřím, kouříš, nekouříme


O škodlivosti cigaretového kouře se napsaly snad tisíce studií vážných i pavědeckých. A ve všech jsou jako jednoznačně škodící uváděny zejména doprovodné zplodiny kouření, je jich kolem čtyř set, a jako hlavní je dehet. Opatrněji se všichni vyjadřují o škodlivosti nikotinu. Samotný nikotin je totiž podmínečný lék. V určitých dávkách a situacích působí jako stimulans. Dokonce se používá jako léčivá substance při léčbě tabakismu, tedy při odvykání kouření.

Jistě jste alespoň slyšeli o náplastích či žvýkačkách Nicorette. Tato firma kromě toho vyrábí i inhalátor. A všechny tři výrobky mají pomáhat kuřákům zbavit se závislosti na nikotinu. Kdo to někdy zkusil, tak pokud při tom přestal kouřit, pak jedině proto, aby se podobných přípravků co nejrychleji zbavil.

Jenže výrobkům firmy Nicorette vyrostl zdatný soupeř. Je jím e-cigareta, někdy též zvaná elektronická. Na rozdíl od nevzhledného válce inhalátoru je e-cigareta podobná své tabákové sestřičce, ale pracuje na principu inhalace čistého nikotinu stejně jako onen nevzhledný inhalátor. Proto se ihned objevily studie, které popisují škodlivosti e-cigaret. Samozřejmě vypracované na něčí objednávku a s kýženým závěrem. Ale naštěstí existují i studie jiné, které ty zmanipulované vyvracejí. Ony ty „závěry“ o škodlivosti by totiž musely logicky platit i na zadavatele, tedy patrně Nicorette.

Pro toho, kdo opravdu chce přestat s kouřením  naprosto ideální způsob jak si konec zlozvyku vychutnat. To tvrdím na základě osobní zkušenosti.

První, co je nutné udělat, je koupit si kvalitní výrobek s ucelenou produktovou řadou a zahodit opravdové tabákové cigarety. Navždy! A jako první použít klidně náplň se silným obsahem nikotinu. Jen na okraj, abyste si nemysleli, že v náplni je čistý nikotin, tak nikoli. Ten je v určitém množství obsažen v nosném roztoku látky, která je zdravotně neutrální.

Po spotřebování si opatřete náplň se středním obsahem, pak se slabým a ukončete to náplní bez nikotinu. Pro slastné loučení můžete dokonce mít i různé příchuti, od klasických „jako značkových“ po ovocné.

V okamžiku, kdy budete potahovat páru z e-cigarety, ve které už nebude žádný nikotin, zjistíte, že teprve teď přichází ten hlavni problém. Závislost na nikotinu je sice pryč, ale co s rukama a časem? Tady radím jediné. Nechat to takzvaně vyhnít. Protože si budete dopřávat svoji páru se stále s většími odstupy, až nakonec zjistíte, že jste vlastně úplně přestali. A navíc se z vás nestane militantní nekuřák, protože vám cigaretový kouř nebude vadit.

A pokud vám bude někdo chtít tvrdit, že to takto nelze a že je třeba bůhvíjakých léčebných postupů, pošlete jej tam kam patří.

Ještě nutno dodat, že nedělám propagandu nějakému konkrétnímu produktu. A také to není návod, jak s kouřením začínat. Pro tento účel se e-cigarety skutečně nehodí.

Pro tento postup odvykání existuje pouze jediná podmínka. Musíte prostě chtít. Ale to je podmínka i pro jiná uzdravování.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 reakcí na Kouřím, kouříš, nekouříme

 1. Jan napsal:

  Jenže to Vaše tvrzení, že nikotin je občas jako „lék“ je podivné.
  Je to podobné, jako léčba feťáků či narkomanů pomocí metadonu, což je také jako „lék“. Ale není.Nic totiž opravdu neléčí.
  Je to jen oblbovadlo, kdy se tvrdší droga nahrazuje měkčí, aby onen „pacient“ nedostal abstinenční příznaky a „netrpěl“ a postupně se mu snižují dávky až jednoho dne nebude potřebovat žádné. Ale ten „lék“ jako takový nic neléčí.
  Tak je to tak trochu podobné, jak když námořníci, co dlouho trpěli jako trosečníci hladem a žízní, tak se po zachránění jim musí i náslím zabránit, aby se dle libosti najedli či napili, a dát jim jen po opravdu malých dávkách a ty nepatrně po hodně následujících dní zvyšovat, jinak by za hrozných křečí zemřeli.Tak trochu naopak, než s „léčivým“ metadonem či „léčivým“ nikotinem.(tam snižovat, u hladu zvyšovat.

  To je daleko spíš lék na narkomany, co mají v Rusku, tam je prý „léčí“ bičem. Prostě dostane napráskáno, a postupně se mu, jak tělo reaguje na bití, snižují dávky „léku “ (= počet ran bičem) .

  Musím říci, že tohle je asi opravdu na co kápli, správný vynález.
  Tak jistě bít ženy bičem kuřačky asi není totéž, jako chlapy, určitě to tomu „lékaři“ nedělá dobře.
  Tak mají prý na sobě několik vrstev něčeho, aby neměly jizvy, a dostávají prý na záda a na zadek.

  Tak kouření je státní feťáctví, prostě škodí druhým, čert vem kuřáky, ale kdo odškodní poškozené, co konzumují nemoha jinak, ty svinstva. Kdo jim dá nějakou léčbu, přece nekouří.
  Podobně státní kuplířství , když inkasuje poplatek z prostituce jednotlivec, je to kuplíř(= kořistí), když stát, je to živnost.a to dokonce je kořistění z prostituce ve spolčení=stát je organizovaná skupina, u fyzických osob přitěžující okolnost.
  Podobně, prodej drog je zločin, ale prodej nikotinu v podobě okolkovaného svinstva= cigaret je „v pořádku“ .

  Ne není, je to státní svinstvo a mělo by být mimo zákon,
  a kdo jinému „dodává“ tahle svinstva do těla, je zločinec, jelikož ví, že to škodí, asi jako hodit oheň do domu a tvrdit, že neví, že to může uškodit případným obyvatelům.
  Asi jako pouštět spícímu do bytu, jed, co pomalu zabíjí.

  Na tohle je dobré mít v pořádku fyzickou kondici a pořádné silné pěsti a ano jediná léčba je ta, co mají v Rusku = BIČ a krátký dvorek nebo rána pěstí do huby..
  Takže tenhle článek beru jako zoufalství, jak okecat svinstvo.

  Není mi líto kuřáků, ale poškozených jejich neřestí.

  A že jesti je stimulans, to je a podobně i mnoho jinýh drog, třeba lístky koky, ale pak po něm degeneruje rychle mozek, proto se říká nehul to tolik.
  Tak proto si občas různí kumštýři musí „šlehnout“ a kupodivu opravdu nakreslí či zhotoví různá díla , jenže tělesně i morálně se opotřebují a ve stejném věku vypadají jako bezdomovec pod mostem barikádníků či na metru Holešovice, a indiáni v Peru, co žvýkají koku, ve třiceti vypdají na sedmdestát jako vrásčité ropuchy.
  Také mám kamaráda, co mu přivez kamarád z Ameriky pytel tabáku a on pak pravil že jej hulil od rána do rána asi 24 hodin jak byl „dobrý“ a za měsíc jej odvezli do nemocnice a týden zápasil se smrtí a po propuštění se znovu učil chodit, (měl před sebou takový strkací „vozík“ a nemohl mluvit, jen blekotal a nemohl polykat a dodnes se musí opírat o špacírštok.
  A pořád spí, nemá sílu na fyzické aktivity.
  No samé „výhody“.

  A již nehulí, ne proto, že by nechtěl, ale má výmluvu,prý “ kdyby nebyl v nemocnici, tak by hulil dále“ (takže pobyt v nemocnici může za to, že nemůže hulit, to je jakoby řekl ,že by hulil, kdyby dříve nehulil, podivné uvažování, do nemocnice jej totiž dostalo to, že hulil jak cikánský komín a ten tabák z Ameriky byl navíc tuze silný).

  Ale lékař mu prý řekl:“ Být či nebýt, to je oč tu běží, prostě budeš hulit a do měsíce zemřeš, nebudeš již , budeš žít pár let, vyber si, nikdo tě nenutí, morte ou vie .
  Takže použil na něj řeč z Hammleta .

  Ale stejně bude díky své hloupé neřesti pak krutě chybět svým dětem a vnoučatům. Kvůli jedovatému svinstvu. kterému dal přednost před životem, jen proto, že jej to prý „stimulovalo.

  Takže, pochybuji, že je vyléčen, jen se setkal s člověkem, který mu dal na „vybranou“:
  (Jules Verne: Nouveau graf de Monte Christo-Mathias Sandorf)
  V té chvíli však k nim
  přistoupil celník a tázal se:
  „ Kdo jste?“
  „Lidé, kteří vám dávají na vybranou : buď dvacet zlatých na ruku, nebo ránu pěstí,“ řekl
  Pescade a ukázal na Matifoua.
  Celníkovi nezbývalo než přijmout dvacet zlatých.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Normálně bych tyhle kecy smáznul, ale chci ukázat na to, že se nemá psát o něčem, o čem nemáte ani páru. Všechny tzv. návykové látky jsou v určitém množství a v určitých situacích léčivé, tedy i nikotin. A formulace „nehul to“ se nevztahuje na nikotin ale na THC tedy alkaloid marihuany. Příští vaše kecy zase smáznu.

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Konečně jsem pochopil, jak v Americe dospěli k takové pitomosti, jakou byla prohibice. Přemnožil se jim tam „Jan.“ 🙂

    To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Četl jsem toho Jana asi do půlky a pak jsem zjistil, že na něj intelektuálně nemám. Musím jít do sebe a řádně na sobě zapracovat.

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     No a tím čtením jen do půlky jste přišel o jediný odstavec, co z toho dával smysl – ten opsaný z Verna.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Svou chybu jsem napravil

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Je to paradoxní – jak tak zmatený člověk může mít rád Verneovky – pokud tedy citát nepoužil zcela účelově, vybraný z psychologicky vytipovaného okruhu literatury, kterým chce působit na cílové publikum.

      Domníval jsem se, že Verne je mezi dobrosery totálně mimo: propaguje totiž lidskou vynalézavost a pokrok, není posera a je pozitivně naladěn – což jsou dnes málem zločiny.
      🙂

      To se mi líbí

    • karel napsal:

     Také, Rosťo, na Jana nemám. Nemyslím to však ironicky, jako zřejmě Vy. Napsal velmi dobrý příspěvek na autorův článek.Jak slohově, tak faktograficky. I když o léčení kuřáctví v Rusku drastickým bičováním mám trochu pochybnosti. Je to spíše taková zpráva o odvykací kůře ad absurdum. Ve stylu článků ve sto plus jedna nebo rajdžesdajdžes. Proto mě překvapují minusy u autorova diskusního příspěvku. Vlastně, nechaly by se snadno vysvětlit, že,:-).

     Těším už se na podzimní taškařici v PČR. Při schvalování protikuřáckého zákona v nálevnách a jiných veřejných místech, kde ještě zákaz kouření neplatí. Bude to asi stejná legrace, tentokrát nejen opozičních poslanců, jako o zákonu o povinném používání registračních pokladen. Poslanci asi ve velké míře, i když třeba nekuřáci, jsou přístupni už léta domluvám lobistů tabáčnických firem.

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Opravdu?

      To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Karle, asi to každý vidíme jinak.

      To se mi líbí

     • oh napsal:

      Mohu mluvit jen sám za sebe. Jeden mínus jsem nicku „Jan“ přidělil já.
      Slohovou a gramatickou část příspěvku pominu, nejsem učitel češtiny.
      Faktograficky mi to připadá jako nahodile smíchaná pečlivě vybraná „fakta“ z aktivistických anti-plakátů. Proto mínus.
      P.S. Nemusíte mi Karle věřit, ale nekouřím, nefetuji a pokud jde o lobisty tabáčnických firem, ti asi ztratili mojí adresu, protože příspěvky od nich nedostávám. Jo a taky nejsem poslanec. Ale klidně si to vysvětlujte, jak chcete. 😐

      To se mi líbí

   • cobolik pacholik napsal:

    slechta len dobre robi,ze take dristy nemaze,to dobre pocitat,ukludnuje ma,ze som este docista nezosalel….

    To se mi líbí

 2. blbíš napsal:

  Přestat kouřit se dá i z leknutí! Kouřil jsem cca 6 let a to dosti. Jednou nad ránem v rýsovně na koleji jsem zjistil, že nad rysem železobetonového stropu spím a že ani ligerosky (pamětníci vědí, jaký z nich byl záhul!) mě nevyburcují k bdělosti a smysluplnější činnosti. Toho jsem se natolik vyděsil, že jsem řekl dost a ono to vyšlo, jsem zocelený člověk! Ale řeknu Vám, před maminkou jsem kouření tajil, protože jsem se styděl, že její těžce vydělaný prachy, které si musela odtrhnout od úst, utrácím za kuřivo. Toho studu jsem se nezbavil, ani když jsem si dovedl na brigádách přivydělat, vlastně se za to stydím dodnes před svou dávno mrtvou maminkou. Mám však radost z toho, že moje děti neměly nikdy důvod se stydět!

  To se mi líbí

  • cobolik pacholik napsal:

   ligeros to najlepsi shit,co som fajcil,este partagas a gitanes,ale ligeros to ked som potiahol to jak by do mna nakladny vlak z krivego rogu s rudou uderil,blbisi tvoja maminka,co si jej tajil naisto vedela,ze palis foukacky,bo to smrdi jak kurva,len ti nic nehovorila,nic sa nehanbi,mama sa z neba popod nos usmieva,bi vsetko vie,ale hreje ju,ze si vedel,ze to nedobre,bo kazdy tak robil,tesi ju,ze si aspon vedel jak musi driet a ty si vypalujes zobak,bo vies preco,bo ta mala rada a vo to go,tak sa uz nehanbi,bo ty pre svoje deti tiez robil maximal bo to normalne a chuj s cigaretou.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Zapomněl jste na RELCky. Ty také trhaly plíce.

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     este v pepikove nebolo,ale v cobolove cardy,to tiez mocne grady a este polske neviem jak sa volali polacky nosili do VSZ to tiez uderenie bomby,bo cely cas som fajcil bez filtra tu v tej riti camel bez filtra,ci lucky strike dost mocne,ale musel som prestat bo ked bola horucka a vlhkost vzduchu nad 70% to uz som nemal pary fajcit,presiel som na red marlboro a uplne ine,jak u nas este kedysi mi brat posielal startky bez filtra tych ,ked som bol duty soc. vlasti som v sluzbe vyfajcil 60 za 24 hodin a este ci niekto pamata detvy za korunu bez filtra to tabak,co pozametany v tabakarni ttie som fajcil do roku 1983 pokial ich nezrusili mama mi posiela karton bolo ich tam 3000 pilot menil za krabicku spart a ja menil sparty za dve krabicky startek,tie startky bez filtra najlepsie hrebiky do rakve,co som fajcil a pagartagas myslim kubanske to ked som robil na trestnom prapore za odmenu to som spadol z vrchu vagona,ked som si dal taha,mocnejsie od toho su uz len ojazdene sekane gumy.

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      …a cobole, pokud si vzpomínám, tak startky s filtrem měly ten filtr takový hodně řídký-porézní, řekl bych hodně propustný, prostě nebyl tak jemný jako u jiných cigaret. Ale ten pocit byl víc nóbl, jen ta rádiovka nebyla cool. Já měl rád stevardky, ale ty se nedaly koupit všude (dělali je tuším v Bulharsku) a zvláštní na nich bylo, že byly v balíčku po dvanácti kusech. No a samozřejmě, že nostalgicky vzpomínám na lípy, partyzánky a glóbusky, ale tam bylo nebezpečí, že když vyschly, tak tabák z nich vypadal dřív, než jsem je dal k hubě a když jsem byl nepozorný či opivněný a takový žváro zapálil, tak mi uhořela půlka držky a to byl důvod se komplet oholit, jo a krabičky se musely otvírat z podélné strany.

      Přátelé, to je konečně téma, žádný blb neotravuje s kozomrdy, žádné zásadní projevy, žádný vypatlaný zprávy a když mám černý myšlenky, tak na rozdíl od Kainara si klidně dám další černý pivo a ač už nekuřák, hulím ty vzpomínky a je mi dobře!

      To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       only z boka a otvorene tie dva stienky sa stlacili dovnutra,aby sa tabak nevyklepal a nikdy cigareta bez filtra nemohla byt mokra myslim,ked sadavala do rypaka,jak sa uz fajcila,bo to bol znak,ze fajci stary kourak,cim lepsie stlaceny balicek tym mensia pravdepodbnost,ze sa vyklepu,starky palili tu aj ritiari,brazilcici a guatemala companieros,hovorili,ze mocne to keby zapalil ligeros,ci partagas to by padli do kolen, a tie stestevardetes to som fajcil tiez to boli paradne na hente casy,myslim modry balicek,ale nie som isty,dobre,ze aspon pijes pivo a nefajcis,ja nepijem ziadny alkohol,ale aspon fajcim,co je myslim horsie jak alkohol,ale len dobre pre mna,bo by bolo po mne uz davno.

       To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Este Mr. Upman. Taky rachot.

      To se mi líbí

   • blbíš napsal:

    ..o její velkorysosti jsem nepsal úmyslně, protože ji zde nikdo neznal. Ano, cobole, musela to vědět, ale nikdy to nedala na sobě znát. Správně píšeš, věřila, že každý sám si musí přijít na to, co je pro něj dobré, co špatné.

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Ligerosku jsem jednou nabídl na plese slečně, byla pozdější hodina a už jsem měl jen cigára pro celé chlapy (dřevorubce a Kubánce). Účinek to mělo okamžitý, dala jednoho šluka a padla na záda – ani jsem ji nemusel ukecávat. Bohužel hned potom začala zvracet, takže ze sexu nic nebylo. Ale to zvracení bylo určitě tím vínem, co do sebe předtím nalila.
    🙂

    Gitanes „pachatelé dobra“ v EU už zakázali. Ve Francii se dál vyrábí – z černého alžírského tabáku – ale jen na vývoz, zpátky do Francie se pašují přes ostrovy (známou pašeráckou Lampedůzu, například). Kupuji je od překupníků v recepci jednoho pražského hotelu.

    To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  V listopadu to bude 30 let, co nekouřím. Zdražili mi Sparty z osmi na dvanáct a to neměli, blbouni, dělat. Jejich chyba. Ke kuřákům jsem tolerantní a jsem přesvědčen, že zákaz kouření v restauraci je nebetyčná ptákovina, obzvlášť na dědině. Už to vidím, jak dědkové si odskakují u pauzírovaného mariáše fouknout ven před nálevnu. To bude kino.
  Chlap, bez nějaké neřesti, má neblahý vliv na své okolí a každý člověk by se měl mít před takovým individuem na pozoru. A jak říkala Helena Růžičková: „Tělo má jít do hrobu zhuntovaný“.

  To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Kdysi dávno, na vojně, jsem zjistil, že hulit potmě mi nechutná. Jakoby člověk musel vidět tu ruku s cigárem.
   Ten zákaz nebude tak dramatický, ve Francii se hulilo fest a najednou jsem si, při další návštěvě všiml, že už v „mé“ brasérce nikdo jedovatou tyč nedrží. A žádné drama, žádné zástupy v ulicích, které by doplňovaly zásoby

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Také nepředpokládám, že nás kvůli zákazu postihne občanská válka. Jen konstatuji, že v té knajpě cigárko nemůže vadit. Kdo to nesnáší, může chodit třeba do mléčného baru. Možností je mnoho a nikdo nikoho nikam nenutí. Oni ti militantní odpůrci čehokoliv jsou největším neštěstím pro lidstvo. Uzený Kubera má pro ně příznačný název. Dobroseři.
    Mimochodem, byl jsem před pár lety ve Švýcarsku v restaurantu, kouřil tam kdekdo a cigaretový dým jsem necítil. Asi i toto řešit lze. Ale samozřejmě zde nechci dělat reklamu tabáku. Nejsem lidská prostitutka Klvaňa. Ještě bych mohl začít prosazovat radar, nebo jinou zhovadilost.

    To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     toto iste v kasinach tu,ked som pred 20 rokmi vosiel,kazdy pomaly fajcil a nebolo jak u nas na zabave v kulturaku,ze trebalo budlozer,aby ten dym vytlacil zo salu,pytal som sa po rokoch,jak to mozne,system klomatizacie a odsavania,bo herne jak ihriska na fotbal a tricko mi nesmrdelo jak po zbave to som smrdel,vsetci smrdeli,uz dost kamosov umrelo,co som s nimi od mladi pil a fajcil ani jeden na rakovinu,bud samovrazda,nehoda,alebo puknul od betehy.
     PS:klvana to najvacsia kurva,co skodi pepikom jak ja ho nenavidim kurvu prolhanu,ten ma jasny trest smrti u mna a preklal by svoju mat,ze ho porodila,jak ho dorvem kurvu…

     To se mi líbí

     • blbíš napsal:

      prosím nahoď, cobole, so musím udělat, nebo mít, abych „puknul od betehy“?

      To se mi líbí

      • blbíš napsal:

       aha, níže vysvětleno! A jak to vlastně chutná?

       To se mi líbí

      • cobolik pacholik napsal:

       beteha to domaca slivovica,to uz slovo vymyslene mladsou generaciou,proste slang na domacu palenku,ktora ,ked mam pravdu povedat sa za komuny nejak vo velkom nepalila a ked,tak len pre svoju potrebu bo dobra kvalita a malo toho bolo,zaviselo jaky bol rok na svestky,palilo sa aj z jablk,ale to uz nie taka beteha,puknut z betehy znaci upit sa k smrti,znamena treba len byt arci alkoholik.

       To se mi líbí

 4. cobolik pacholik napsal:

  moji burani palili tkzv.schulane to jest rucne robene z takeho tabaku co som sa naucil od pepikov trech muzu,jeden kouri a dvaja ho drzia,aby sa nezlozil,pili betehu,domacu palenku a zrali hlavne prasacinu,dreli jak kone mylim take slabe 40 jari do zadu a zili poniektory do 80tky,mali za sebou po dva vojny,slovo stres .co teraz leti sa vtedy nepouzivalo to mali v tom zasranom zivote pernamentne,ale brali to tak,ze to zivot a borili sa s tym,bo kurva od ojebavadla zvane mainstrem nic take nepisala,proste si tu buransku palici nezatazovali,co im skodi,fajcili ,pili a dreli mna tiez naucili a hlavne som sluchal ich dristy a kuky,ktore mne boli v tom zasranom zivote napomocne jak svina,kdekolvek by som nezil,dnes kurva ojebavacka nenapise,ze vsetko geneticky upravovane s chemiou do kopy,bo naruealne,ci tu dalsiu ojebavacku co leti asi 10 rokov ,ze oragnicke,to u nas v kostole organ organicky a nie nejaka zranica bo vsetko uz skurvene a toto hlusi holotu,lez nemozno napisat bo biznis,prestava sa fajcit a umiera viac ludi na srdce jak predtym bo stres,jasne musel by som pisat do osalenia,taky pan jan to ma tu palici vymastenou,jak ty spravny od col a in a nech si vysere voko to dalsia dobra hlaska pepikov,bo ja ked fajcim okolo doktor office na ulici bo cakam paracku a vyjde nejaky chuj v bielom plasti a povie mi,ze nevolno a ja jemu,sak vonku som okolo cesty,kde prejde milion aut za rok,tak povie,ze breezy area,to take nieco,ze prievan,ci pohyb vzduhu a ja jemu rovno jebnem a mam v tej cobolskej riti,ze doktor,ze v tej svoje siske ma breezy areu,ze mu prievan mozog vydulo,na pokne pol centimetra prachu,pritom vsade asfalt,z vyfukov sa dymi ukazujem mu chujovy a hovorim toto nevadi,ale ze ja fajcim,to mi prirovnava do car bomby,jasne ,ze cigareta skodi,na vsetko jasne,ze stat zaraba na tom shit miliardy plus ohniva voda,a;le o tom uz ticho po pesine,pan jan je original finalny vyrobok dnesnej doby,takych jim treba,ale pozor,este my tu.
  k veci zacal som fajcit e cigaretu,jasne,ze da nikortin kupujem 18% nikotinu,ale to take jak kukat 20 rocny na holu babu,ktora by aj chcela,ten 20 rocny by ju zozral ,cez neprestrelne sklo.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně tak. Hlavní zabiják je stres a přemrštěné požadavky na člověka. Každý se chová k druhým jak k cizímu psovi – ještě hůře se chová takový debil k sobě. Je kurevský rozdíl mezi sebeovládáním a sebezdokonalováním samuraje a nějakým rychleným blbem s dnešní falešnou školou, ať už se to jmenuje VUML nebo MBA (nebo třeba ty nové slepičí obory). Z h..na bič neupleteš.

   Lidi se zkrátka nemají dost rádi – ani sami sebe, natož pak druhé. Protože jsou oblbnutí.

   Takové cigárko nebo pařba uvolní člověka a přes ty negativní důsledky je to v součtu obrovský klad. Jenže to je dneska „zakázané“ (odsuzované) a lidi to řeší vším možným, hlavně psychofarmaky, různými Prozaky, benzo-diazepamy a dalšími sračkami. Sakra, vždyť půlka lidí bere alespoň část života antidepresiva, prášky na spaní a podobné sračky. A pak chtějí být ještě ke všemu zdraví a normální. To prostě nejde.

   Pokrytectví státu je také hrozné – na jednu stranu žere miliardy z tabáku a chlastu, na druhou blábolí nesmysly o zdravé životosprávě. To je prostě šílenství.

   Paradoxní je hlavně protitabáková hysterie a na druhé straně tolerance k chlastu – který škodí násobně více, zcela nesrovnatelně (když se to přehání).

   Na to se dá říci jen: „bežte všichni do p….le, po…rte se“.

   To se mi líbí

 5. blbíš napsal:

  … konečně, přátelé, diskuse podle mého gusta!!!!

  To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Na každého platí něco jiného, třeba na někoho na odnaučení se kouření platí e-cigareta.
  Jak je ctěná libost. Ale zdá se mi to dost pochybné, protože každá závislost má fyzickou a psychickou složku, přičemž zbavit se fyzické jde velmi snadno – stačí týden až měsíc totální abstinence – ale s psychickou je to mnohem horší. A e-cigareta žádnou psychickou závislost neodstraňuje, naopak. Je to jako cigareta, voní to jako cigareta, vypadá to jako cigareta a je v tom nikotin.

  Sám také kouřím, zhruba od 5-ti let, kdy jsem na chalupě balil dědečkovi cigára, tak jsem také začal. Pak jsem tedy musel začít chodit do školy, a tam to neradi viděli – i v zapadlé vsi v Orlických horách se našly takové divné učitelky – takže jsem musel přestat, znovu jsem začal až na gymnáziu. Od té doby kouřím a prospívá mi to, je to velké potěšení a radost. Krásná je třeba dýmka nebo doutníky – to je obřad a kontemplace.

  Jak tady zaznělo, každý chlap musí mít neřest, chlapovi bez zjevné neřesti nevěřím ani nos mezi očima. Většinou to je nějaký cvok. Případně má nějakou neřest, kterou se chlubit opravdu nedá nebo je dokonce protizákonná či dokonce dokonce opovrženíhodná a amorální.

  Nekouřil jsem v životě parkrát, vždy kvůli práci – jednou rok, protože jsem byl dlouhodobě v USA v Bostonu a tam to byl proti-cigaretový džihád – totální cvoci. Podruhé asi 3 měsíce, opět kvůli práci, tentokrát to mělo bezpečnostní důvody. Pokaždé mi to nedělalo sebemenší problém, fyzickou závislost jsem odboural pomocí náplastí, jejichž dávky jsem týden po týdnu (celkem měsíc) snižoval.

  Vše ostatní je otázka vůle. Prostě si řeknete a je to. Musíte se ukecat, vnitřně. Autosugesce.

  Takže kdybych měl něco doporučit, jsou to ty náplasti (ještě existují prášky nebo pod kůži voperovaná kapsule s postupným uvolňováním nikotinu – něco podobného jako používají ženské coby antikoncepci). Výhoda je, že to nikdo nevidí, další že to má přesné dávkování.

  Tabák k chlapovi patří, je to stimulant, povzbuzující prostředek, most mezi neznámými lidmi, chvilka transcedentního zamyšlení. Neškodná neřest, byť poněkud drahá, v dnešní cizopasné společnosti.

  Ale nic Vám nebrání mít tabákové políčko za barákem nebo pár kytek na balkóně. Tabák je krásná rostlina, hezky kvete. Pak se to musí usušit a fermentovat, znovu sušit a nakonec nařezat – docela zábavný proces. Určitě mnohem zábavnější, než tupě platit nekřesťanské tabákové daně.

  Případně existuje pašování i jeho legální obdoba – bezcelní obchody.

  Nekouřící chlap není chlap – takové individuum u sebe určitě nemá oheň, no a jak nemá oheň, určitě nemá ani nůž, o nějaké zbrani ani nemluvě. Kdyby měl pistoli, určitě by se sám postřelil. Dá se čekat leda tak intimsprej a Viagra, protože je natolik „odchlapený“, že mu bez chemie ani nestojí.

  Když už někdo žvaní o zdraví, ať padne na zem a udělá 60 kliků za dvě minuty, pak alespoň 5 shybů na větvi (dá se nahradit hrazdou) a uběhne 10 km, následováno kilometrem plavání. 200km na kole.

  Každý, kdo pronese jakýkoliv blábol o „zdraví společnosti“, by měl začít u sebe a přestat buzerovat druhé lidi.

  Samozřejmě, málokdo z těch kritiků tabakismu to dokáže, raději hupne do auta, i kdyby šlo o 200m. Pak může svůj zdravotní stav svádět na co chce, třeba i na „pasivní kouření“, jak je libo.
  Hodně lidí také chlastá jak duha, ale když jim začne haprovat zdraví, může za to hádejte co.

  Tažení proti cigaretám začalo v 50. letech, pod záminkou rakoviny plic, v USA. Maskovaly se tím jaderné pokusy v ovzduší, které způsobily úplnou epidemii plicní rakoviny. Přitom po reálných účincích kouření – což jsou hlavně plicní a oběhové problémy – ani pes neštěkl. Nakonec i tyto nemoci jsou hlavně civilizační, vyplývající z nedostatku pohybu a neustálého přežírání se.

  Otázka dehtu a filtrových cigaret je také zajímavá. Dehet je organická látka, které se plíce dokáží zbavovat, ale už se neumí zbavit mikrovláken z cigaretových filtrů – ty se natahují do plic a vyvolávají stálé záněty. Bronchitidu a rozedmu plic. Na tom tyhle bakterie bují.

  Dnešní „problém s kouřením“ je hlavně otázkou zamoření měst polétavým mikroprachem – sazemi z dieselových motorů a svinstev z bezolovnatého benzínu (tam je karcinogenem hlavně ozon a složité aromatické uhlovodíky).

  Přičemž mnohem více plicní rakoviny zasahuje nekuřáky – a to není díky „pasivnímu kouření“, ale díky tomu, že kuřák má plicní sklípky obalené hlenem, protože má plíce neustále podrážděné kouřem – což má za následek, že karcinogenní sazová částice se nedostane od styku s tkání a tak neškodí. Výsledek je, že kouření ve městě je vlastně zdravé. To jsou ovšem lékařské statistiky, které se publikovat nesmějí.

  I kdybych sám nekouřil – to se může stát ze dne na den, například pokud by některé mé dítě nebo žena byli alergici nebo nějak onemocněli – jsem proti zakazování kouření. Je to psychopatické, hysterické, svádění viny a hledání nepřítele kde není. Zakazovači – dobroserové – se nezastaví u zákazu tabáku. Bude následovat zákaz čehokoliv – třeba sladkých limonád, bůčku, domácího chování psů a koček, …

  Zákaz kouření v pubech a barech vedl ve všech zemích ke kolapsu pohostinství. Kdo říká něco jiného, lže jako když ČT vysílá. A nejen to – vedlo to ke zrušení lidské pospolitosti, lidi už nikam nechodí, ale chlastají a kouří doma, izolovaně. Což je možná právě to, čeho dobroserové chtěli dosáhnout.

  Nakonec se všichni ti idioti, kteří podporují zákazy (všeho) dočkají absolutní totality. Budiž jim přána, vypatlancům.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Na odnaučení platí hlavně ta vůle. A pak je ta e-cigareta dobrá. Bez vůle vám nepomůže ani svěcená voda.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Souhlas. Však jsem to psal. Metoda může být zcela individuální. Jestli Vám, pane Bavore, fungovala e-cigareta, je to v pořádku a je fajn, že jste se o to podělil. Gratuluji k úspěchu !

    Každý jsme jinak psychicky založen. Na mě to působí jako náhražka. A k smrti nemám rád náhražky. Legrační ale je, jak se dobroserové snaží zakázat i e-cigarety.

    Na tom má možná vliv i zrůdný farmaceutický průmysl. Vezměte si, že ony náplasti, které jsem s úspěchem používal já, stojí vlastně více než cigarety. Jinými slovy, zisk (včetně daně, kterou ukradli státu – zloděj okradl zloděje) najednou padá do farmaceutických firem.

    Mám nějaké vědecké kontakty, takže mi náplasti vyráběl kamarád biochemik ve „svém“ výzkumáku, nakonec nebyl jsem jediný uživatel. Jedna vyšla na 3 Kč, normálně ofiko asi 90 Kč – na den. Nic na tom není, můžete si to vyrobit i doma, ale jde o to mít přístroje, kterými ověříte dávkování – nikotinem se lze snadno otrávit, ba i zabít.

    A to je pro mě negativ těch e-cigaret. Připomíná mi to drogový trh, kdy narkoman neví, jak je heroin nebo co to bere silný. Má ty náplně do e-cigaret dodavatel testované ? Je výroba dost kontrolovaná ? Nekoupil to stánek s e-cigaretami od nějakých pochybných žluťáků, kterým „to ulítlo“ při výrobě ? To bych prostě z těchto důvodů nevzal do huby – je to příliš nebezpečné.

    To se mi líbí

 7. vittta napsal:

  Četl jsem článek i reakci Jana, která ten článek jakoby nahradila.
  Ten Jan, to bude sám před sebou skvělý a hodnotný člověk.
  Protože nemá žádné zlozvyky.
  Podle mě to ale o hodnotě kohokoliv zase tak moc nesvědečí.
  A žvástů, jak kuřák svým kouřením ohrožuje okolí víc, jak všechna ostatní civilizační negativa dohromady, tak těch mám dávno plné zuby!

  To se mi líbí

 8. vonrammstein napsal:

  Na mě to nefunguje. Kouřím 40 lehkých stovkís denně. Když se někde zaseknu a rozpiju, jde to i k osmdesátce. Což je naštěstí výjimečně. Kupoval jsem do éčka nejsilnější liquid, 36. Osobně jsem nakombinoval příchuti podle svýho gusta. Pak jsem z toho deset minut tahal a pak jsem si zapálil normální cigáro. Výsledek byl, že jsem kouřil dál stabilních 40 plus to éčko. Takže už to nedělám.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.