Čtěme Bibli, tam to všechno je aneb Matouš 24


George Jones – Mathew 24

Čtěme Bibli, tam to všechno je. Tato slova zaznívají v úvodu písně David a Goliáš.  Voskovec a Werich – David a Goliáš

V Bibli a v písmech evangelistů je toho opravdu mnoho. Například takový Matouš v kapitole 24 zapsal toto:

1Když Ježíš vyšel z chrámu a odcházel odtud, přistoupili k němu učedníci a ukazovali mu na chrámové stavby.
2On však jim řekl: „Vidíte toto všechno? Amen, pravím vám, že tu nezůstane kámen na kameni, všecko bude rozmetáno.“
3Když seděl na Olivetské hoře a byli sami, přistoupili k němu učedníci a řekli: „Pověz nám, kdy to nastane a jaké bude znamení tvého příchodu a skonání věku!“
4Ježíš jim odpověděl: „Mějte se na pozoru, aby vás někdo nesvedl.
5Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat ‚já jsem Mesiáš ‘ a svedou mnohé.
6Budete slyšet válečný ryk a zvěsti o válkách; hleďte, abyste se nelekali. Musí to být, ale to ještě nebude konec.
7Povstane národ proti národu a království proti království, bude hlad a zemětřesení na mnoha místech.
8Ale to vše bude teprve začátek bolestí.
9Tehdy vás budou vydávat v soužení i na smrt a všechny národy vás budou nenávidět pro mé jméno.
10A tehdy mnozí odpadnou a navzájem se budou zrazovat a jedni druhé nenávidět;
11povstanou lživí proroci a mnohé svedou,
12a protože se rozmůže nepravost, vychladne láska mnohých.
Celá kapitola samozřejmě ještě pokračuje dalšími verši, ale ty jsou už příliš náboženské a pro mnoho lidí nepřijatelná. Je až prorocky děsivé, že se podobné věci dějí právě dnes.

neanderthal

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Čtěme Bibli, tam to všechno je aneb Matouš 24

 1. Lex napsal:

  Historie se opakuje. A je zajímavé, že právě v těch katastrofických scénářích. Protože jinak by nám nemohli tvrdit, že „bude líp“ – a to trvale, a kde nic, tu nic, spíše hůř (myslím globálně, ne individuálně).
  I když nevěřící, nemáme pochyby, že Kniha knih byla napsána jako legendy podle událostí se skutečným jádrem.
  Jak se budou jednou dívat na naše počínání prapra vnuci, pokud tu zůstane lidský život? Jak budou hodnotit „naše“ (no, „naše“, to levičácky ultraliberální) počínání deklasující tradiční hodnoty a přirozené postupy, vztahy a procesy pod lavičku nepřístojné hanby?

  To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Narazil jsem na zajímavý citát: Stupidita je nekonečně zajímavější než inteligence.Inteligence má své hranice, stupidita je nemá.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Člověče, Bavore,
   já už ani nevím, jestli je to „jenom“ stupidita. Mi už tohle řádění zmrdů ukazuje na záměr. Říkávám, že to jsou „ilumináti“. Jenom nevím odkud jsou a jaká je jejich idea, záměr a cíl. V čím zájmu tohle dělají. To přece nemůže být zájem lidí, ze kterých ONI (prý) pocházejí a mají je vést a pracovat pro jejich blaho.
   Ten proces směřuje k zániku těch lidí (nás, naší rasy, naší civilizace).

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Lexi je to mnohem horší. „Ilumináti“ nebo jakékoli jiné struktury jsou vesměs vertikálně postavené a také tak řízené. Dají se narušit až ku zničení centra nebo center. Klasika.
    To blbství je síťová záležitost. Nemá jasné centrum ani hierarchii. Spojuje je jen nejasná ideologie upevňovaná na různých Bilderbercích. Oni se cítí být něčím větším, lepším, nad světem. Jednají velmi autonomně ale ve stejném zájmu. To není sedmihlavá saň ale pavučina. S tím se těžko bojuje a patrně není ani známo jak to zničit.
    Za II. války postavili Angličané bombardér Wellington. Měl geodetickou konstrukci. Teoreticky se skládala se sítě zkřížených pružných prutů. Takový koš. Při zásahu to bylo velice pevné a letadlo se nerozpadlo. Trup stále držel. Ale nedalo se to opravit. I po malém poškození se musel trup sešrotovat a vyrobit nový. To je ukázka možné cesty jak tu hydru zničit. My dva se toho ale nedožijeme.
    I když, quién sabe, kdo ví, ten trup právě dostává mocné rány a my nevíme, kdy bude vážně narušen.

    To se mi líbí

   • anonymouse napsal:

    Pokud jde o záměr, musí to být záměr Velkého Stvořitele Všehomíra (AKA FSM – Flying Spaghetti Monster :-)). Neboť, lidstvo je cílevědomě a systematicky stvořeno (a průběžně reprodukováno) tak, aby cca. 80% (+) jeho příslušníků nebylo schopno rozumné úvahy, neřku-li kritického přístupu k informacím a k realitě. Vědecky ověřeno (!!!) – viz křivka normálního rozdělení pravděpodobnosti, známá též jako Gaussova.

    Viz. též Dunning-Kruger effect (https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect), plus žertovná (a těžko uvěřitelná) příhoda o citronové šťávě, a diskuse se samotným Davidem Dunningem: http://opinionator.blogs.nytimes.com/2010/06/20/the-anosognosics-dilemma-1/

    To se mi líbí

  • blbíš napsal:

   …já to slyšel už útlém věku, ale o blbosti-blbství. Stupiditu bych si nepamatoval, vlastně ani nevím, jak moc je odkloněná od inteligence, ale blbství se mi dotýká, jsem jeho obětí i v jeho objetí, jsem mu vydáván na pospas, denně se s ním srážím, snažím s ním žít a jeho hranice? … hranice jsou nekonečné!

   To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  CO JSEM DNES ČETL V NOVINÁCH (tam taky všecko je):
  1) HN zevrubně probírají Zemana. Mají starost má-li vůbec někdo šanci, pokud bude Z. kandidovat.
  Mají tam 3 fotky. Vladimíra Goldman Dlouhého, žádné překvapení; Honzíka Švejnara, taky nic nového; a PetraPavla(!) tedy jenerála; Gott im Himmel!

  Taky mají rozhovor s knížetem Černohorským. Tady je potěšlivá zpráva: prý to balí, je sice ve formě, ale zlobí ho kolena a hluchne.
  El-Kalous konečně dostane co si zaslouží, rozpadající se stranu a pověst lůzra. Tož tak…

  2) LN perem Istvána Léko rozebírají dění na Keleti Pu. Prý to způsobila Frau Merkel prohlášením, že D. přijme každého běžence ze Sýrie. István nezapře původ:
  “ Maď. vláda je v nezáviděníhodné roli…. Když pustí migranty do země (a tedy i EU) je to špatně, když staví plot, aby je zastavila, je to taky špatně. Když je pustí směrem do Německa, je to špatně, ale když je zadržuje, aby neporušila zákony EU, je to také špatně. “

  A abych taky uvedl citát. Příloha má mladou učitelku, tojící u tabule s nápisem:
  Kdo ví proč, dokáže jakékoliv jak. (Nietzsche)

  Tož, to nevím. Zdálo se mi to pochybné, ale nakonec, je to podmíněný výrok. A „proč“ zase tak moc často nevíme, takže co

  To se mi líbí

 4. pepanov napsal:

  Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem navždycky
  on si jenom stále myslí, že je chytrý prakticky.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.