Anglosasové napadli Čínu


(Expertní stanovisko Akademie geopolitiky)

 Vážení čtenáři, nabízím vám překlad zajímavého článku akad. Sargsjana. I v případě, že odhlédnete od některých spikleneckých pasáží, otevře se vám pohled na možné zajímavé souvislosti….

 Čínská centrální banka (ČCB) 16.srpna upozornila, že nemá v úmyslu vést „měnovou válku“ pomocí devalvace národní měny – informoval o tom anglický The Guardian: « China does not want

‘currency war’ with west, says central bank economist» :

http://www.theguardian.com/business/2015/aug/16/china-does-not-want-currency-war-with-west-says-central-bank-economist. Toto prohlášení lze považovat za odpověď na názor, že situace s kursem juanu, jakož i exploze v Čínském Tianjinu a americkém Texasu evidentně připomínají válku. V soupeření s šíleným protivníkem, jakým jsou USA, byli Číňané nuceni změnit taktiku. A teď, podle slov  hlavního ekonoma ČCB, „…nemá čínská vláda v úmyslu – a koneckonců, ani potřebu – se pouštět do měnových válek“. V minulém týdnu čínský regulátor neočekávaně oznámil devalvaci juanu proti dolaru USA přibližně o 3%. Toto snížení bylo nejvážnějším za posledních 20let. Odpovědí byly exploze ve městě Tianjin. A 15.08.2015 se finanční zločinec G. Soros narychlo zbavil čínských aktiv.

Anglosasové napadli Čínu.

Všechno začalo už ve dávném roce 1971, kdy americký prezident R. Nixon, na radu svého poradce pro národní bezpečnost H. Kissingera, poděkoval za své vítězství ve volbách rodině Nelsona Rockefellera – „odpoutáním“ dolaru od zlatého „zajištění“  Rothschildů,  a vytvořil „petrodolar“ Rockefellerů.

Šlo o to, že USD, který se od dob Bretton-Woodské konference roku 1944 stal základní světovou měnou, byl (m.j. i na základě naléhání SSSR) fixován ke zlatu. Ovšem poté, co se v roce 1965 francouzský prezident Ch.De Gaulle rozhodl směnit papírové dolary francouzské centrální banky na zlato Státní banky USA, zastihl tento požadavek americké politiky nepřipravené. To proto, že když začali Francouzi z amerického státního depozitu vyvážet svých 3.000 tun zlata, následovaly je další evropské země a chtěly také vyměnit papírové dolarové bankovky za reálné zlaté slitky ze státního depozitu USA. Prezident De Gaulle požadoval od USA, v souladu s tehdy platným bretton-woodským mezinárodním měnovým systémem, směnit 1.5 mld. papírových dolarů za zlato podle oficiálního kurzu: 35 USD za unci. Následně francouzských prezident 4.února prohlásil, že Francie přestává používat USD v mezinárodních platbách a přechází na zlatý standart. Na jaře téhož roku přivezla francouzská loď do USA první tranši – 750 milionů USD, které Francie chtěla směnit za zlato. O čtyři roky později, 9.září, oznamuje De Gaulle, že Francie ruší své závazky vůči NATO a v únoru následujícího roku Francie z vojenského paktu vystoupila a centrála NATO byla urychleně přesunuta z Paříže do Bruselu, navíc francouzská vláda oznámila oficiální nótou evakuaci 29 základen se 33 tisíci lidmi posádky z francouzského území.

Tehdejší prezident USA L.B. Johnson, poté co mu oznámili, že francouzská loď, naložená dolary, kotví v newyorkském přístavu a na letišti přistálo francouzské letadlo se stejným „nákladem“, slíbil De Gaullovi vážné problémy. Nakonec byla transakce provedena a De Gaulle odlehčil známému Fort Knox o více než 3 tisíce tun zlata. Je třeba poznamenat, že se De Gaulle slíbeným problémům nevyhnul. V roce 1968 zalily Francii masivní studentské nepokoje a v následujícím roce De Gaulle abdikoval. Drzý prezident nebyl odstraněn kvůli 3 tisícům tun zlata – ale proto, že odhalil tajemství – že US dolar jako světová měna nebyl zajištěn zlatem. Provalila se aféra století, která ukázala, že  USA tiskly papírové dolary jako základní měnu světového obchodu, aniž se zajímaly o jejich pokrytí zlatem a podváděly celý zbylý svět, když jej nutily za papírové dolary pracovat na Ameriku…

O něco později se bretton-woodský systém zhroutil a americký prezident R. Nixon v televizním projevu oznámil, že od nynějška se zlaté krytí USD ruší. Krom toho byl dolar významně devalvován.

Proto bylo nutné urychleně zaměnit zlaté krytí dolaru neméně cennou komoditou – ropou. Spojené státy přešly od roku 1973 na „petrodolary“. Pro tuto operaci potřebovaly ale reálné ropné zdroje. A z ničemnic se zjevila myšlenka rockefellerovského úředníka H. Kissingera o změně Saudské Arábie v „zásobárnu“ pro zajištění ropného pokrytí papírového dolaru. Dolar si tak podržel funkci světové rezervní měny. Ale do koše světových rezervních měn kromě USD už patřily britská libra, švýcarský frank a japonský jen.

Od té doby uteklo mnoho vody a v dnešní době se Čína stala de-facto hlavní hospodářskou zemí světa. Počátkem srpna t.r. se ČCB obrátila na MMF se žádostí o zařazení čínského juanu do koše základních světových rezervních měn. Americký FED byl ostře proti tomuto čínskému plánu. Čína je ovšem supervelmoc a svůj záměr bude prosazovat až do vítězného konce bez ohledu na výhrůžky USA, Anglie, EU, MMF, nebo FED. Rothschildové navrhli finančním strukturám Číny vytvoření „zlatého juanu“ a s tím záměrem skoupili za poslední roky ke 2,3 tisícům tun zlata. Takže čínská národní měna se stane rezervní měnou ve světovém obchodu v každém případě. Pokud ne jako součást měnového koše MMF, tak jako zvláštní světová měna, zajištěná reálnými zlatými slitky, které ve Fort Knoxu v roce 1971 chyběly…

Technologie dnešní krize je jednoduchá. Rockefellerové – to je „ropná“ dynastie. Rothschildové – to je zlato a další cenné kovy. Spor se vede o to, co položí Čína jako krytí svého juanu: zlato, nebo ropu?

Rothschildové přivedli k moci dnešního amerického prezidenta Obamu, srazili Rockefellerům cenu ropy. Ovšem s levnou ropou, kvůli propadu průmyslu, se Obamovi začalo zoufale nedostávat dolarů, a navíc se Čína rozhodla oslabit juan v zájmu podpory exportu čínského zboží do USA. Je třeba poznamenat, že Rothschildové kontrolují Rusko prostřednictví rodiny bývalého prezidenta Jelcina. Padají jména jako Vološin, Děripaska, Čubajs, Potanin, Prochorov a další. To je, tak říkajíc, oligarchát a barevní revolucionáři. Čubajs je z nich nejmazanější. Má styky jak s Rothschildy – přes exministra financí USA Larry Summerse, který nyní stojí v čele Národní ekonomické rady USA, tak i s Rockefellery – Čubajs je členem správní rady banky „JP Morgan Chase“.

Pro Rothschildy je zvlášť cenná Čína: potřebují pověsit juan na zlato a potom zavést juan jako novou světovou rezervní měnu, která ovšem už nebude zajištěna Rockefellerovskou ropou (Saudská Arábie), ale zlatem Rothschildů. O krizi v Saudské Arábii experti naší Akademie Geopolitiky už psali:

http://moskprf.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=18526:saudovskaya-araviya-na-grani-krizisa&catid=110:na-iii-j-mirovoj&Itemid=510&lang=ru . Ale co bude s anglosaskou válkou proti chrabrému čínskému lidu, to prognózovat je zatím předčasné. Ovšem nedávný výbuch v čínském městě Tianjin měl skoro okamžitou odezvu v tragédii v americkém Texasu. Pokud jde o čínskou katastrofu, není to pro Ameriku nic nového – oni se už předvedli ve Vietnamu, Afghánistánu, v Iráku, v Srbsku, a v Sýrii také.

Nahlédneme-li do časového sledu událostí v USA a v Číně, mimovolně nám dochází vzájemná souvislost „přesných“ úderů. Takže – 5.8.2015 vydal MMF příkaz adresovaný Číně a zainteresovaným zemím: – je nezbytné se zdržet jakýchkoli kroků vedoucích k zařazení juanu do koše světových rezervních měn – přinejmenším do září 2016. (prezidentské volby v USA – pozn.překl.)

Čína odpověděla 10.8. rázným manévrem, když schválila volný „oběh“ ruského rublu v Suifenhe. Čína nečekala na vývoj negativních událostí. Čínský export i bez toho poklesl v červenci o 8,3%.

Následující den ČCB snížila kurz juanu o 1,86%, což byl odvetný úder exportu z USA. Spojené státy na to reagovaly okamžitě: devalvace podlomí americkou ekonomiku.

Čína toto volání nevyslyšela a 12.8. ČCB snížila kurs o dalších 1,62%. Odpovědí na to byla obratem politická nabídka Číně se strany MMF: „Máme za to, že Čína může a musí během 2-3 let spět k dosažení efektivního systému plovoucích měnových kurzů“. Důraz byl samozřejmě kladen na slovo „musí“. MMF vysvětlil, že probíhající kroky čínských měnových orgánů nemají bezprostřední vliv na zapojení juanu do koše měn. V případě jeho zapojení bude plovoucí kurz napomáhat ke zvýšení operací s využitím čínské měny.

A ve stejný den se předsedkyně FED USA pokusila s Čínou pohrát oznámením, že korekce kurzu juanu prováděné Čínou, mohou mít smysl. Nicméně na tuto ekonomickou návnadu okamžitě zareagovalo americké ministerstvo financí, když Čínu vyzvalo, aby se držela tržního kurzu juanu a vyjádřilo znepokojení v souvislosti s devalvací čínské měny. „Budeme pozorně sledovat změny a budeme nadále pokračovat v tlaku na Čínu ve věci tempa provedení reforem“.

Jakým může být americký nátlak na Čínu se ukázalo týž den, kdy městem Tianjin zahřměly dva mohutné výbuchy. Tvrdí se, že k explozím došlo ve skladu logistické firmy Ruihai Logistics. Společnost, údajně, není nebezpečná. Ovšem, jak je zvykem v komunistických zemích, za nevinným štítem se skrývá vojenská výroba. A ve vybuchlých skladech se kdožvíproč skladovaly nebezpečné hmoty.

O závažnosti operace svědčí fakt, že výbuch byl tak silný, že ho zaznamenala místní seismologická stanice, Šlo o exploze o síle 3 a 21 tun TNT ekvivalentu. P“o explozích vypukl na ploše cca 20 tisíc m2 obrovský požár. Zatímco odborníci pacifikovali místo tragédie, začaly se ukazovat skutečné následky exploze v Tianjinu. Následující den, 13.8. se zastavil superpočítač Tianhe-1A, sloužící obraně Číny. Ve stejný den o operaci informoval britský ministr zahraničí. Byl v Číně na oficiální návštěvě a pár hodin před explozemi navštívil v Tianjinu závod „Airbus“. Případná souvislost jeho návštěvy s explozemi bude  brzy objasněna.

V reakci na exploze zaujala Čína vůči USA ještě nepřátelštější pozici. A ve stejný den, 13.8.2015 ČCB znovu snížil kurz juanu k dolaru – o 1,12%. Pak se ale situace změnila. Týž den provedla ČCB nepochopitelný manévr, když oznámila, že nevidí důvody pro další oslabování měny.

V USA tuto zprávu pochopili jako čínskou kapitulaci, a už 14.8. Státní Departament oznámil, že prý Čína musí zlepšit situaci s lidskými právy a přidal zadání, aby Čína obnovila dialog s Dalajlámou ve věci Tibetu…

Čínská odpověď byla symetrická. Ve stejný den ve skladu  chemického podniku v Texasu zahřměly výbuchy. Série explozí zahřměla v hořícím skladu chemického závodu společnosti DrillChem ve městě Conroe, ležícím asi 40 km od Houstonu. Požár byl označen třetí kategorií nebezpečnosti.

Ve stejný den se v Tianjinu znovu rozhořel sklad, ve kterém ve středu došlo k výbuchům. A už následující den finanční zločinec G.Soros zareagoval na přechodné vítězství USA. Pochopil, že se yankeeové vrhnou dobít raněného Draka a spěšně se zbavil čínských aktiv. Prodal skoro celý svůj podíl v čínském internetovém obchodě Alibaba – ty za minulý týden zaznamenaly – od loňského září rekordní – pokles o 8% – a Američané se skutečně na Draka vrhli, aby ho dobili. Číňané na to zareagovali sdělením, že jejich zlaté rezervy vzrostly na 1.677,3 tun:

http://rusdozor.ru/2015/08/14/saudovskaya-araviya-uzhe-v-krizise/.

To jsou „zázraky“ hybridní války. Dnes už nejsou napoleonské armády, vláčící se s vozatajstvem prostorami cizí země. Dnes je v každé zemi pátá kolona profesionálních teroristů, která je zasazena do nejvyšších pater, odkud je schopna vykolejit nejen projíždějící lokomotivu, ale i podstatný segment národního hospodářství.

Protože se po doprovodných explozích v čínském Tianjinu a americkém Texasu měnová válka přesunula na nové jeviště – na Korejský poloostrov a 16. srpna mladší partner Číny KLDR ostře zareagovala na výhrůžky USA, kterým na oplátku pohrozila „dříve nevídanou ničivou zbraní“.

Američané reálně ohrožují Čínu. Společné vojenské manévry USA s Jižní Koreou začaly nedaleko hranic KLDR, kde se sousedící země periodicky obviňují z porušování příměří, a další hrozba vážně provokuje obranné nálady Číňanů. Nic Vám to, vážený čtenáři, nepřipomíná? A co sovětsko-americká válka v Koreji v letech 1950-1953? Teď SSSR vystřídala Čína.

Čína je dostatečně moudrá, aby nepřešla k otevřené válce s anglosasy.

Vrátíme-li se k interview H.Kissingera listu The National Interest z 19. srpna t.r., chceme jen poznamenat, že Kissinger, jako člověk posedlý Putinem, se znovu pokusí odtrhnout Rusko od Číny a navádět ho proti ní:

http://www.nationalinterest.org/feature/the-interview-henry-kissinger-13615.

Kissinger má jediný úkol: poobchodovat s Putinem ujištěním, že Krym je součástí Ruska a krizi na Ukrajině zavinilo …Německo? Henry je, mimochodem, dosud německým občanem. A byl by snad dokonce ochoten obětovat Ukrajinu Rusku, jen aby Putin souhlasil se spojenectvím s anglosasy proti Číně…

Těžko říci, zda hlava ruského státu vezme Kissingerovy návrhy vážně, protože ten nedávno přišel o svého hlavního partnera v Rusku – Jevgenije Primakova. A Primakov hrál rozhodující roli při přijímání geopolitických rozhodnutí v Rusku za Putina. Kdo zaujal jeho místo vedle Putina, zatím není jasné; ale na toto místo kandidují Patrušev, Surkov, Ušakov, nebo dokonce Sečin.

Je třeba mít na paměti, že – jak to často bývá na divadle – role umírají společně s herci, a stejně je tomu ve světových událostech: politici umírají, když končí jejich mise. Saudská Arábie jako reálný Kissingerův projekt v roli garanta „petrodolaru“ se vyčerpala, a interview maestra Henryho je jeho labutí písní: je čas odejít …

Araik Sargsjan – prezident Akademie Geopolitiky, akademik, honorární konzul Makedonie   v Arménii.

 P.S. – článek vyšel 24.srpna ale už byl předán redakci, když přišlo oznámení, že USA 22.srpna pozastavují svoje společné vojenské manévry s Jižní Koreou proti Číně na Korejském poloostrově.

Ale udělat tečku za touto opozicí – je ještě brzy …

A aktualitka

Důležité prohlášení italského premiéra …

Předseda italské vlády Matteo Renzi ve svém vystoupení před účastníky politického fóra v Rimini se vyslovil pro rozvoj styků s Ruskem a kritizoval ty evropské země, které se snaží navést Evropu do konfliktu s Ruskem.

Renzi m.j. prohlásil, že „… Přemýšlet o možnosti zorganizování střetnutí s Ruskem, jak činí některé země, které teprve nedávno vstoupily do našeho společenství – to je tragický omyl. A nejde o ekonomiku ani o sankce, ale o kulturní aspekt. Evropa nemůže být budována na nepřátelství se svým největším sousedem“.

Viz.: http://www.1tv.ru/news/polit/290878

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

55 reakcí na Anglosasové napadli Čínu

 1. jaa napsal:

  Mno, vezmu-li v úvahu skutečnosti posledních 20ti let – o nějakých spikleneckých teoriích bych neuvažovala. Nesmíme zapomínat, že scípajícé kobyla nejvíc kope

  To se mi líbí

 2. okolojdoucí napsal:

  Díky za zajímavý překlad. Dávám odkaz na něco z našich luhů a hájů. Bylo by škoda, kdyby to zapadlo, a člověk se u toho musí až (hořce, samozřejmě) smát:
  http://altpress.cz/genialni-tsipras-transparentni-spidla/

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Zde je možné souhlasit s poznatkem, že krizové řízení jednotlivých států nepředstavuje pro USA neřešitelný problém.
  viz :
  „Dnes je v každé zemi pátá kolona profesionálních teroristů, která je zasazena do nejvyšších pater, odkud je schopna vykolejit nejen projíždějící lokomotivu, ale i podstatný segment národního hospodářství.“
  Z hlediska vedení případného ozbrojeného zápasu, si asi žádná země v současnosti nemůže dovolit Stalinistické očištění od páté kolony před a na začátku války.
  To že tato technologie používaná USA je opravdu účinná, lze dokladovat současným rozložením Ruska a zoufalou snahou Číny o zabezpečení alespoň minimální vlastní stabilizace.
  Ovšem lze se oprávněně domnívat, že pokud někdo takto s rozběhem nakopl Čínu, tak potom pro něho platí – > „Dejte si pozor na to, co není“.
  Potom použití páté kolony v USA by mohlo být velmi zajímavé.
  Protože trpělivost není tou největší současnou devizou Američanů, tak by mne spíše zajímalo kdy a jak ji Čína použije.

  To se mi líbí

  • okolojdoucí napsal:

   Píšete o USA. Zkuste si představit, že ty „páté kolony“ jsou nejen v soukromé režii (to už je realita-stačí vyhledat statistiky ohledně počtu a financování PMC, PSC), ale též pod soukromým, resp. na oficiální US vládě nezávislým velením. Ostatně, i stará a dobře známá aféra Iran-Contras nasvědčuje tomu, že jen plané teorie to asi nebudou.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Zajímavý rozhovor http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/proc-pomalejsi-rust-ciny-desi-svet-ptejte-se-analytika/r~47e1c5624bd111e5a705002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=financebox&utm_term=position-1
    Kromě jiného i toto: …jak je prosím možné, nám guvernér čnb a jeho náměstek beztrestně neustále lžou o opodstatnění jejich intervencí…naposledy si ji pochvalovali v souvislosti s událostmi v Číně, když forint a zloty klesali a koruna ne a ejhle druhý den raketově oslabila a všichni měli jasno, že je to v souvislosti s čínskou krizí..

    Děkuji

    Lukáš Kovanda
    Lukáš Kovanda:
    Dobrý den,

    s intervencemi mám problém.

    Vžijme se do kůže ředitele středně velké české firmy. Uvažuje o nákupu nejnovější zahraniční technologie, třeba strojů či elekroniky (prodává se za eura). Hodlá investovat desítky milionů korun, takže pochopitelně zvažuje, jestli nakoupit dnes, za kurz kolem 27 korun za euro, nebo za rok nebo dva za kurz kolem 24,5 koruny za euro (ano, tam – a možná ještě níž – by dnes byl kurz nebýt intervence) a potenciálně třeba i výrazně nižší. Při multimilionové investici hraje kurz zásadní roli, a když náš ředitel ví, že Česká národní banka intervenci dřív nebo později ukončí, má silnou tendenci investici odkládat. Pokud to dělá víc ředitelů firem, brzdí to celou ekonomiku. Jestli se ČNB obávala odkládání spotřeby kvůli „pár drobným“ (názorný příklad: bála se, že spotřebitel nekoupí ledničku letos za 14 950 Kč, ale spotřebu odloží, protože bude předpokládat, že za rok bude ta samá lednička stát 14 699 Kč; takové jednání přitom odbornou literaturou není empiricky nikterak přesvědčivě doloženo), nyní reálně hrozí odkládání hi-tech investic. Zůstáváme tak „montovnou“; ekonomikou, na kterou má ředitel Volkswagenu obdobný, ne-li větší vliv než premiér a ministr financí dohromady. Zůstáváme „montovnou“ místo toho, abychom se více zapojovali do výrobních činností s vyšší přidanou hodnotou – ke kterým je ovšem zapotřebí právě investic do hi-tech technologií a zahraničního know-how.

    To se mi líbí

 4. Bavor V. napsal:

  Hrdé OT
  Uveřejněný článek o kuchaři, který vaří pro uprchlíky http://bavor.blogspot.cz/2015/08/neni-nad-osobni-zkusennost.html byl za týden navštíven rekordním počtem návštěvníků. Celkem 2372. Je vidět, že téma je velice živé a přišlo celkem cca 2,5 tisíce Sobotkových fašistů.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Poslal jsem to Čulíkovi s vhodným průvodním komentářem.
   Samozřejmě jako fotku bez dalších údajů.
   Ten bude mít radost.
   Jinak…podle mých zpráv z Bělé jsou to tam samí udělaní muži, od hlavy až k patě ve značkových ohozech, průměrně mají u sebe 8 500, Eur na osobu.
   Informace je poměrně důvěryhodná.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Já nevím, ale bylo to i na PL (přímý odkaz na Týdeník), tak snad není tak blbej, aby o tom nevěděl.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To nevím, v každém případě nemá rád články, které nabourávají jeho pohled na svět-a už vůbec nemá rád, když je někdo čte.
     A když mu ho někdo pošle-tak ho určitě četl.

     To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  Te článek je silně konspirační, ale tak nějak to klidně může být, i když také nemusí.
  Mě takové články názor netvoří, ale pokud to tak je, tak máme solidní kliku a narodili jsme se ve šťastné době.
  Nehnijeme v zákopech pod sprchami granátů a kulek, hladoví a zavšivení, při nasládlém pachu mrtvol, ani nám nepadají na hlavu letecké pumy (a naše ženy nedřou ve zbrojních fabrikách dnem i nocí 12 hodin denně, svátek-nesvátek)
  Takto to měli muži, ale i civilisté dříve.
  Dneska v klídku o hybrydní válce pokecáme z tepla domova, sytí a čistí.
  To je rozhodně pokrok….

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Raději dodám…pokud to vydrží jen u toho.
   Abych nevypadal jako naivka….
   Byly totiž časy, kdy Evropa „tančila valčík“….

   To se mi líbí

 6. Alena napsal:

  Na pana Kovandu- před cca dvěma léty jsem poslouchala přednášku v areálu VŠB české odbornice na marketing a ekonomiku, která měla tu odvahu, že po roce 89 odešla do Ameriky získat to nejlepší vzdělání v tomto oboru. ( škoda, že jsem si přednášku neuložila).Když vzdělání získala a uplatnila se v praxi, její kvalifikace ji přivedla právě do Číny. Má tam založenu svou firmu, a na rozdíl od pana Kovandy je přesvědčena o tom, že Čínu řídí na místní úrovni jednotlivých samosprávných celků skuteční odborníci, kteří získali vzdělání na těch nejlepších universitách .A jak zdůraznila- mají svou vizi, kterou pomalu realizují.
  Souhlasně s panem Kovandou Evropě připisuje propad, způsobený neskutečnou byrokracií, daňovou zátěží a chybným vedením.
  Pokud se oprostím od dnešní propagandy a aspoň na chvilku připustím, že čínu nevedou jen „soudruzi, kterým se to vymklo“ , je nabíledni druhý scénář propadu měny- Čína potápěla dolar.
  Dále musím podotknout, že Čína už zdaleka není levnou montovnou. Její kopírování a kradení technologií je dostatečně známé, nyní se dostala na úroveň, kdy je schopna technologie sama vyvíjet. Nic není černobílé.
  Pan Kovanda srovnává Indii s Čínou ale zapomíná, že tyto země jsou součástí BRICS, a nejenom si konkurují, ale i vzájemně kooperují.
  Co se týče výbuchů , je to jen politika vedená ostřejším způsobem. Vždyť i druhá světová válka byla rozpoutána na základě vykonstruované lži. Nelze mluvit o konspiracích, když se tyto metody používají staletí

  To se mi líbí

 7. strejda napsal:

  Co znamená:
  Araik Sargsjan – prezident Akademie Geopolitiky, akademik, honorární konzul Makedonie v Arménii.
  Jméno je jasné, Akademie Geopolitiky již ne, tu si může založit kdokoli u nás. Jako s.r.o. Místo ředitele president a když je členem akademie, tak je akademik. Honorární konzul Makedonie v Arménii. Takové posty se kupují docela levně.
  Vím, že důležitý je článek a jeho sdělení. Ale i autor k němu patří. Je-li autor jen papírová bouda vypolstrovaná tituly, které nic neříkají (nebo říkají až moc), tak je nutné k četbě přistupovat s mimořádnou obezřetnosti.

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Kdo je autor? Když si ho vyhledáte na netu, zjistíte, že je to viceprezident Ruské akademie geopolitických problémů, což je soukromá organizace jejímž předsedou je bývalý generál Ivašov. Je to nacionalistická, procírkevní, procarská organizace , následnice „Černé sotně“. Prostě nejkrajněnší pravé spektrum ruské politické scény.

   To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Pěkná pohádka, dokonce to docela drží pohromadě.

  Připomíná mi to, když si lidé nedokázali nebo nechtěli vysvětlit blesky, hromy, zemětřesení, pandémie a epidemie, neúrody, sucho, mokro, teplo, zimu, … tak za to mohl Zeus, Apolón, Héra, Poseidón a tak dále. Dneska by takovým blbostem nikdo nevěřil, tak do role arciškodiče a pána světa byl instalován Rockfeller a Rothschild, se svými poskoky Kissingerem a Sorosem – prostě nějaký ten pejzatec, to je veskrze uvěřitelné tvrzení, vzhledem k přežívající protižidovské hysterii.
  🙂

  Faktem je, že za všechno může povýšenost a nenažranost – ta totiž nemá mozek. A že ekonomicky jde Západ ke dnu. Také je pravda, že amíci falšují dolar dlouhodobě, ve velkém stylu nejméně od 50. let. Že rok 1968 ve Francii byl první povedenou „barevnou revolucí“ v Evropě, po delším čase. Že se juan stane světovou měnou – a že by se spekulantům moc líbilo, kdyby byl kurs juanu plovoucí a juan plně směnitelný, protože si myslí, že by na něj mohli útočit jako na rubl a další měny, které se jim povedlo ovládnout a navázat je – přes „plovoucí kurzy“ na dolar. Jenže žluťák není úplně blbej, takže má interní nesměnitelný juan a směnitelné renminbi, takže může vše regulovat a obvyklý útok na měnu je tak bezpředmětný – to se skrývá za americkými slovy o „demokratizaci ČCB“.

  Otázka zlata je směšná, to je od začátku 20. století, kdy začalo průmyslové dolování – je to kov jako každý jiný, pokud by se do toho třeba Rusové nebo Číňané opravdu pustili zostra, mohou mít za deset let stovky tisíc tun, jenže proč ? Nemělo by to smysl. Stejně tak Američané, i když oni většinu dostupnějších zásob již vytěžili – museli by vydolovat třeba Kanadu. Vysoká cena zlata být nemůže, to by zdražilo veškerou elektroniku a tím totálně chcíplo rozvoj a průmysl. Atd.

  Ovšem blábolit o nějakých výbuších v ubohé síle pár tun nebo desítek tun TNT, coby geopolitických signálech a úderech protivníků, to je bláznivé. Vyhodili tím snad do vzduchu plynovod nebo přístav ? Vůbec nic se nestalo, jen shořelo pár aut a zabilo to přes stovku obyčejných lidí. Stejně ty ostatní věci. Připomíná mi to toho mystika Pjakina.

  Je to jako předvídat Amageddon podle nějakých signálů z Bible, například nějaké lokální zemětřesení, srážka vlaků, potopená loď – to je jasný příznak blížícího se Agmageddonu, přece !
  Náboženští věrozvěsti mají tyhle manipulační techniky zmáknuté.

  Že je to z nějaké ruské „Akademie Geopolitiky“ – má to vůbec něco společného s ruskou Akademií věd ? Silně pochybuji. A i kdyby – nemáme snad i u nás dost „akademiků“, expertů třeba na „gender fuck“ (to fuckt existuje !), postaviček patřících spíše do blázince než kam jinam ? Stačí se podívat na tu poslední havloidní petici, zaštítěnou tím akademickým statutem.

  Dnešní článek je alespoň hezky napsaný (a pěkně přeložený, díky Hrochovi). Zábavné čtení.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   No vidíte, ještě že jste mi připoměl…..
   Jak jsem psal o tom webu, jak mě zabanovali…
   Nechtěl jsem nadávat na Židy a neviděl jsem Žida u každé sviňárny.
   To mi tam hodně uškodilo…
   Když už jsem nakousl, tak dojím.
   Mě vždycky bylo divné, jak superlevičáci neustále melou o hnědém nebezpečí, ale nacismus jim zjevně nevadí.
   Protože je někdy až komické, jak doslova citují Adolfa Hitlera, zejména v otázce Židů.
   Samozřejmě nevědomky, vědí tak leda, že byl „děsně zlej a fašistickej“.
   A židovská vina jsou FAKTA moje (a kohokoliv jiného) pochybnosti je hasbara.
   Svět je blázinec…………

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    No vidíte, vitto,
    nemusí to být zrovna ultralevičáci (i když jsem vám psal, že jsem tam zažil podobné). Já jsem si vzpomněl, když už jste na židy narazil, že jeden v určitou dobu dost známý novinář, dokonce IKONA, jehož vnučka se soudí se státem pro výroky jednoho jistě bezvýznamného politika (kterému sluníčkáři nemohou přijít na jméno, takže je to celkem pochopitelné), vyjádřil také pochopení pro vztah jiného bezvýznamného nejmenovaného politika a jeho ideologie k tomuto etniku, pravdaže, ale ne u nás, ale tam u nich (u nás jsme přece s nimi takovou zkušenost neměli, u nás jich bylo málo – volně sdělena jedna z myšlenek jednoho jeho článku slynoucího „Dynamický život“ a publikovaného v tehdejší přítomnosti – vlastně „Přítomnosti“ 26.4.1939).
    A proč to vzpomínám? Protože jsem ten článek (nejmenuje se „Hitler je gentleman“), který podobné myšlenky onoho autora obsahuje, zavěsil v obrazárně páně Bavora 15.3. t.r. (to datum je náhoda). V obrazárně je jenom první strana toho článku, a teď jsem se k němu chtěl vrátit a z digitálního archivu si znovu ten článek celý přečíst. Marně. Otevřete si kterékoliv jiné vydání, ale u toho z 26.4.1939 se po dvaceti vteřinách stahování objeví údaj – „nešlo stáhnout“.
    Jaká náhoda, že ano, sluníčkáři!

    vitto, zkuste to taky –
    http://www.pritomnost.cz/cz/archiv-od-r-1924/27-uncategorized/435-archiv-rocnik-1939

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Zkusil jsem, otevřel jsem v pohodě.

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Bavore,
      mi se otevře každé číslo, vydání 26.4.1939 mi tvrdošíjně hlásí „Soubor 1939_26_4.pdf nešlo stáhnour. Zkoušel jsem to během posledních dvou hodin nejméně osmkrát. Vždy se stejným výsledkem.
      Tak mě teď napadla jedna myšlenka a hned jsem si ji šel ověřit – zkusil jsem si to najet z notebooku manželky. A hle – bez problémů.
      Máte vysvětlení? Já ano – MOJE IP ADRESA MÁ NA TOTO VYDÁNÍ „BAN“!!!
      Kdo a proč to zařídil?

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Lexi, i mě to bez problémů funguje. Používám Firefox 38.2 ESR, a pro čtení PDF v prohlížeči mám nastavený originální Adobe Reader 11, ne tu srandovní interní prohlížečku firefoxu. Kdyby byl nastavený BAN na IP adresu, nefungovalo by to z žádného počítače, který by se připojoval přes váš modem/router/, protože jen ten má IP adresu veřejné sítě. Všechny vaše k němu připojené počítače dostávají přidělené adresy z rozsahu určeného pro vnitřní sítě a z internetu ani nebývají vidět.

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Fajn.
       Máte tedy pro mě vysvětlení, proč se svými „Wokny 7″ a Adobe Reader XI hravě stáhnu všechny PDF vydání, jen ne to 26.4.1939?
       Opět v 18.45 hod. stále stejný výsledek „Soubor 1939_26_4.pdf nešlo stáhnout.“ – prosím, to není moje konstatování, to je sdělení systému.

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Lexi
       manželka je připojena k síti jinak než vy? Protože IP vychází z routeru, ne z konkrétní mašiny. Asi máte něco v té potvoře.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Vysvětlení pro vás nemám, protože nesedím za vaším počítačem a diagnostika na dálku je vždy ošemetná záležitost. Ale myslím si, že BAN by vám zcela blokoval přístup na stránky a ne jen stažení jednoho konkrétního souboru. (BAN by samozřejmě zařídil správce webu – nikdo jiný k tomu nemá oprávnění.)
       Zkuste v prohlížeči vymazat všechna cookie spojená se stránkou – já jich mám v PC 5 – a vyprázdnit mezipaměť (cache) prohlížeče, případně prohlížeč spustit se zakázanými doplňky.

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Bavore,
       oba synové jsou ajťáci, žel momentálně nedosažitelní. Jakmile jednoho budu mít při ruce, budu (nebudu) vědět, wo co go.
       Je úsměvné, jak řada lidí ví, co by mělo být a co ne. Ale neví, PROČ to, co by mělo být, nejde.
       Jak říkám, já ajťák nejsem, ale pro to, že můj moderní strojek s W7 a ARXI připojený kabelem O2 bez problému a rychle otevře všechny soubory odkudkoliv, všechna PDF vydání Přítomnosti v kterémkoliv roku a termínu, jenom vydání 26.4.1939 PRO MNE „nešlo stáhnout“, tohle mi nikdo nezdůvodní.
       Žádné „v té potvoře“ nemůže existovat.
       Ta „potvora“ (podle mne – neajťáka) leží někde úplně jinde. Si myslím. Ač vy všichni, kteří tomu (na rozdíl ode mne) rozumíte, také nemáte vysvětlení, protože žádné logické vysvětlení neexistuje.
       Uvidíme.

       PS
       Je 21.18 – co myslíte? „pdf soubor nešlo stáhnout“. Neprodleně na to vydání 19.4.1939 a obratem 3.5.1939 – během deseti sekund na skle v plné kráse.

       „To jsou paradoxy, pane Vaněk!“
       Tak co, kde je ta „potvora“?

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Můj koment 21.21. platí i pro oh, který mezitím připojil svůj.

       To se mi líbí

      • Antimon napsal:

       Lexi doporučuji vymazat keš prohlížeče, prohlížeč restartovat a pak to teprve zkusit. Je to něco v nastavení („Nástroje“) a tam „Odstranit dočasné soubory…“. Pozor, pokud jste to ještě nikdy nedělal tak to může chvilku trvat.

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Přátelé, moji rádci v IT,
       díky.
       Já si celý život vystačil se svými dvěma odbornostmi – strojařinou a právem (taky zedničinou a vším kolem stavby). Pokud jde o comp, jsem poměrně zdatným uživatelem, ale JEN uživatelem. Nejsem (ani nechci být) ajťákem amatérem. Od toho fakt mám dva syny.
       Ajťáckým diletantem nechci být ani proto, že v těch profesích – od zednických po právo, které jsem kdy dělal či se tím (zedničinou) amatérsky zabýval (počátkem sedmdesátých let jsme si svépomocně postavili osmipodlažní družstevní barák z cihel, od cca roku 2000 vlastníma rukama rekonstruuji svůj domek), mělo všechno svůj přesný řád a logiku, a když ne, tak selský rozum.
       Tohle v IT neplatí.
       Děkuji, nechci.

       Tenhle znáte: Co udělá automechanik, co normální člověk a co ajťák, když se jim pokazí auto? Automechanik zastaví, auto opraví a jede dál. Normální člověk zavolá asistenční službu, ta auto opraví a on jede dál. A ajťák z auta vystoupí a nastoupí a jede dál.
       Děkuji. Nechci.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Lexi, já neradím, ale moje vlastní zkušenost mi říká, že i dva vedle sebe ležící počítače se stejným OS se chovají naprosto rozdílně. Protože to jsou zlomyslní blbci.

        To se mi líbí

      • Renard napsal:

       Lexi, příšel jsem pozdě, a tak už nejspíš mou radu nepotřebujete, protože Vám to funguje. Pokud ale přece jen snad stále ještě ne, pomůže Vám toto:
       – zvolte v menu svého Internet Exploreru „Nástroje“ – „Možnosti internetu“ (nebo tak nějak … já to mám totiž jen anglicky)
       – přejděte na záložku nadepsanou „Obecné“ (nebo tak nějak); je to ta první vlevo, asi se Vám otevřela automaticky
       – V rámečku, nadepsaném „Dočasné soubory internetu“ (nebo tak nějak – mám na mysli ten druhý shora) klepněte na „Nastavení“
       – vyberte možnost „Kontrolovat obsah stránky při každé návštěvě“ (nebo tak nějak – je to první volba shora)

       Na vysvětlenou: Normálně je nastavena možnost „Automaticky“. Váš prohlížeč s ní používá mechanismus zvaný „proxy“, který má urychlit přístup ke stránkám. Když totiž otevřete nějakou stránku, on si ji zapamatuje a pokud to zkoušíte příště a on zjistí, že stránka se od té doby nezměnila, použije to, co má v paměti. Vám se to napoprvé z nějakého důvodu nepovedlo a on si holt do paměti uložil k té konkrétní adrese hlášení „nelze stáhnout“, krteré vám teď nabízí, protože se mu dostane informace, že na té (fyzické) adrese nedošlo mezitím ke změně. Možná ale po nějaké době přece jen zkouší fyzickou adresu – proto si myslím, že Vám to už funguje. Každopádně ale, když mu nastavíte to, co radím, vykašle se na svou paměť a prostě stáhne to, co chcete, ať se to naposledy změnilo před vteřinou, nebo před deseti lety. Možná bude odezva trochu delší, než kdyby to četl z paměti, ale řekl bych, že to ani nepoznáte.

       To se mi líbí

      • Lex napsal:

       Renarde,
       provedeno podle návodu, z „automaticky“ přepnuto na „kontrolovat při každé návštěvě“, proveden pokus spuštění vydání 26.4.1939 – výsledek „pdf. nešlo stáhnout“ – stejné jako kdykoliv předtím. Pokus stáhnout kterékoliv jiné vydání – bez problému a vmžiku. Stejně tak Rudé právo a kterýkoliv jiný časopis z archivu.
       Tak jsem se vrátil k „automaticky“ – se stejným výsledkem.
       I tak dík, byl to zajímavý pokus. Bude to ale někde jinde. Možná, že tuším, už jsem dělal nějaké kroky, ale zatím bez výsledku. Uvidím. Počkám na syna.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Lexu – šlo to pomaleji ale nakonec se otevřelo.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Mám v bedně stažené v pdf … jestli spěchá, můžu přeposlat….

       To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Mě to také šlo.
     Ale tohle není ten článek,nebo to není ten díl toho článku.
     Asi ale vím, který myslíte, Peroutka tam „loajálně“ chápe, německý postoj k Židům.
     Zeman to řekl dobře, jen nejspíš popletl název článku…..

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Ano, vitto, byl to tenhle http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_22_2.pdf (samozřejmě jsem ho bez problémů stáhl).

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ještě jsem četl jiný…nechutně servilní.
       Tohle je článek podle mě poměrně kvalitní, protože Peroutka v té době nemohl tak úplně chápat, jak národní socialismus pronikl hluboko do německých duší, protože v té době bylo cílené vymývání mozků celého státu či národa prakticky neznámé a nové.
       Ještě nikdy v historii se to nedělo, a ani nemohlo, protože jakási, byť iluzorní, občanská práva neměli všichni obyvatelé.
       Minulost byly stavy a ti, co se narodili do chudých poměrů, měli určeno pracovat a nemít čas na politiku a zřejmě až Marx si všiml, že by se tyto masy daly politicky využít.
       Podle mě byl německý národní socialismus vyvrcholením osvícenství, nebyla to koloniální britská demokracie nebo notně prohnilá demokracie francouzká.
       Technické prostředky a průmyslová revoluce umožnily ovládat celý národ-a Hitler si toho všiml, stejně jakosi všiml zatuchlosti a neschopnosti evropských vlád.
       Jaké pak byly reálné zkušenosti Němců s Židy nevím, ale když vezmu, jak silný je antisemitismus u nás dnes zcela napříč politickýcm spektrem, nemusely být ty zkušenosti nijak záporné.
       Protože u nás nejsou prakticky žádné a Židovství je připisováno každému, kdo měl prapraprapra babičku Židovku nebo kdo nejspíš žádné Židy v příbuzenstvu ani neměl.
       Podle mě třeba Havel neměl židovkého nic, protože bylo naprosto nemožné, aby se příslušník SS Žida byť jen veřejně dotknul-a u Havlů si SSáci dávali dostaveníčko každou chvíli.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ještě dodám, že článek který myslím, měl stejnou základní ideu-tedy rozdílný poměr mezi Němci a Židy, a Čechy a Židy.
       Jenže ten „můj“ to chápal až moc…

       To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Nejspíše máte, kchodle, pravdu, pokud jde o ony „teorie“ o výbuších. V ostatním se článek zřejmě velmi blíží pravdě.
   Článek velmi dobře popisuje genezi krize „zlatého standardu“ amerického dolaru – vlastně v nových souvislostech ukázal asi pravou tvář ropné „krize“ počátku sedmdesátých let minulého století (Díky, generále De Gaulle), vznik „petrodolaru“ výměnou za podporu saudskoarabské diktátorské dynastie, vládnoucí tam dodnes, a to způsobem, který nemůže nestát za podporou terorismu nejen Al Kaidy.
   Článek také docela v jiných souvislostech objasňuje současné dění v ekonomické sféře Číny a samozřejmě i USA.
   Obávám se, že v jiných titulech tyto informace těžko nalezneme (jistě, ověřit si je asi moc dobře nejde, ale v každém případě jde o informace jiné úrovně, než ty plevy v našem mainstreamu)

   To se mi líbí

  • Slim napsal:

   Mýlíte se, kchodle. Napadli je Marťani !
   Akorát nevím, jestli jsou to taky Anglosasové, je to ale dost možný

   To se mi líbí

 9. Slim napsal:

  Ten článek nestojí za čtení, zato ono Kissingerovo interview ano. Je tam několik pěkných věcí:

  The first mistake was the inadvertent conduct of the European Union

  Co chtít od Fulleho? EU se mohla poučit, že klíčová místa se nemohou svěřovat hlupákům.

  PAK CELÁ TAHLE PASÁŽ.
  Heilbrunn: That’s a disaster, obviously.
  Kissinger: To me, yes. It means that breaking Russia has become an objective; the long-range purpose should be to integrate it.
  Heilbrunn: But we have witnessed a return, at least in Washington, DC, of neoconservatives and liberal hawks who are determined to break the back of the Russian government.
  Kissinger: Until they face the consequences. The trouble with America’s wars since the end of the Second World War has been the failure to relate strategy to what is possible domestically. The five wars we’ve fought since the end of World War II were all started with great enthusiasm. But the hawks did not prevail at the end. At the end, they were in a minority.

  JINAK TO TAKY MOHL ŘÍCI TAK, ŽE KROMĚ WW2 BYLY VŠECHNY VÁLKY USA QUASI-KOLONIÁLNÍHO TYPU. (ONO TO TAM IMPLICITNĚ JE, KDYŽ POŘÁD MLUVÍ O VZDÁLENOSTI OD Stalingradu.) TJ. AMERIČANÉ NEBOJOVALI DOMA A O SVÉ ZÁKLADNÍ ZÁJMY.

  A POTOM ROLE NĚMECKA.
  From 1871 to 1890, Bismarck conducted a spectacular tour de force that was not sustainable. You can’t have a great policy if it requires a genius in every generation.

  ZAJISTÉ SE NAJDE NĚKDO, KDO MI VYČTE SEPTIK, NEBO TO, ŽE HENRY JE VÁLEČNÝ ZLOČINEC. JÁ SI ALE MYSLÍM, ŽE TO ZFORMULOVAL NETRIVIÁLNĚ A DOBŘE.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Dobré úryvky.
   Až na to, že jsou to nesmysly, manipulace a přímé lži:

   1. Když se něco nepovede (uchvácení Ukrajiny), svádět to na neschopnou EU – která byla jen nástrojem USA politiky. Každému bylo předem jasné (bezpochyby i zmrdovi Füllemu), že „asociační smlouva“ s Ukrajinou je nesmyslná, a napsaná tak, aby ji nemohl nikdo soudný podepsat. EU manipulovala jednání (žádné jednání to nebylo, nejvíce se to blížilo nátlaku Hitlera na RČS ohledně pohraničí) k nedohodě, předložila nesplnitelné podmínky, pak slibovala ústupky – aby Janukoviče nalákala k případnému podpisu – když tam přijel, zjistil, že mu předložili původní návrh bez jedné změny, takže nepodepsal. Nebyla to smlouva, ale ultimátum. Přesně stejný postup jako v Rambouillet vůči Srbsku.
   V téže chvíli už téměř rok probíhal výcvik banderovců v Polsku, Rumunsku, … USA měla revoluci už připravenou, peníze rozdány, propagandu rozjetou, letáky natištěny.

   A najednou Kissinger dělá, že se nic takového nestalo, „byla to jen neschopnost vedení EU“. Hahaha.

   Dál to nemá cenu komentovat.

   Jen snad k Bismarkovi – byl to idiot, ne génius. Vezl se na vlně velkoněmeckého nacionalismu, který byl velmi genocidní a útočný proti ostatním národům od prvopočátku (viz. Engelsovi články o vyhlazení Čechů a Slovanů obecně – Bedřich nebyl žádná výjimka, byl to mezi německými – je jedno že byl žid – intelektuály obecný názor).

   Kdyby tam nebyl Bismark, byl by tam někdo jiný – protože příčiny byly hlavně ekonomické. Vládnoucí Británie používala investice v německých zemích podobně jako dnes USA v Číně dlouhá léta, a současně upadala – takže německé země měly hospodářskou sílu, neodpovídající jejich politickému vlivu – což vedlo ke sjednocení Německa a jeho emancipaci (stejně to proběhlo v Československu vůči Rakousku-Uhersku: ekonomika byla v českých zemích, ale tomu neodpovídalo rozložení politické moci).

   Bismark byl blázen a idiot, protože napadl a na reparacích vykradl Francii a půl západní Evropy, napadl a zničil samostatnou politiku Rakousko-Uherska a tím narýsoval všechny budoucí katastrofy – které pak dopadly na Německo (a celou Evropu).

   Ta jeho „genialita“ připomíná brutálního rváče a psychopata, který se dostane mezi slušné a normální lidi – napřed všude vítězí, než přesáhne meze a překročí všechny červené linie a Rubikony – načež se proti němu ostatní nutné spojí a totálně ho zničí – což se dalo očekávat od začátku.

   Na Bismarka se ostatně hodí ta HK věta: „Until they face the consequences.“. Což naprosto stejně platí pro dnešní USA.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Zapomněl jsem na výcvik „vůdců krymských Tatarů“ v Turecku a Jordánsku, na základnách CIA. Ten také probíhal již pár měsíců ne-li let předtím.

    Ale obsazení Krymu se nezdařilo, protože „slušní chlapci v zeleném, aka zelení mužíci“ obsadili letiště, takže letadlo, letící z Turecka a dopravující „vůdce povstání“ to nad Černým mořem otočilo.

    Jak vyplynulo z pozdějších výpovědí, místní krymští Tataři dostávali nabídky, za „hlavu Rusa“, ale veškerá jejich aktivita ustala, když je navštívili – a promluvili v mešitách – vyslanci Kadyrova, s tím že Čečenci podřežou celé rodiny těch, kteří budou „obchodovat s ruskými hlavami“.

    No a pak se tomuto celému (vybuchlému americkému plánu) říká selhání EU.

    To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Máte dost zjednodušené chápání dějin. Ale s takovou zuřivostí, jakou projevujete je obtížné diskutovat. Tak jenom pro přesnost.
    Engels nebyl žid, ale Němec jako poleno. A Bismarck se píše s C. (To co o něm píšete, by se dalo říct o většině „velkých“ mužů dějin.)
    Jste dost náchylný k faktickým chybám, jako s tím Brennanem a když jste si spletl Hamiltona s Halifaxem

    To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Kchodle, ta paralela Německa vs. VB s Českými zeměmi vs. R.-U., to je hodně zajímavé. Bismarcka bych asi tak příkře neodsoudil, ale určitě to nějaký reálný základ má. K té propojenosti vzestupu Německa a britských zájmů bych Vás rád upozornil na zajímavou postavu Arnolda Ruge(ho), pokud samozřejmě už sám neznáte.

    Mám pocit, že Němci minimálně od druhé poloviny 19.století fungovali jako instrument britských elit. Byli to Němci, resp. Prusové, kdo nejvíce přispěl k demontáži Habsburského impéria. Právě Němci definitivně „dorazili“ doposud velmocensky ambiciozní Francii (s Anglií byla Francie ve střetu téměř půl tisíciletí), která je od té doby (až na epizodu s de Gaullem) jen ve vleku událostí určovaných Anglosasy, v poslední době opět prostřednictvím Německa.

    Zajímavá jsou ideová východiska a zahraniční kontakty Mladočechů a TGM, ostatně Masaryk u nich vlastně politicky začínal a dokonce za ně krátce poslancoval i v Říšské radě. Ty paralely tu asi vážně jsou, my jsme vlastně takovým instrumentem druhého řádu. Merkelové se opravdu smát nemůžeme. Díky za podnětnou myšlenku!

    To se mi líbí

 10. K-k. napsal:

  OT: Pane Bavore, pošta… 🙂

  To se mi líbí

 11. oh napsal:

  OT: Ještě že máme ministra zdravotnictví za ČSSD.
  http://blog.aktualne.cz/blogy/iva-holmerova.php?itemid=25833

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.