Kreténovy zápisky – viděl jsem imigranty


(Ozval se mi Jarda Hudec a tak jsem si do něj „rýpnul“, že by se mohl vyrovnat našemu bývalému presidentovi. Úspěšně (zatím). Takže Hudcovy Zápisky z cest v jeho stylu) 

Pracující si po zodpovědné práci zaslouží oddech a já nejsem výjimkou. Poté, co jsme kdysi zkusili Španělsko, Chorvatsko a Řecko, zakotvili jsme posledních patnáct let na jižním pobřeží Kréty u Libyjského moře. Je to jižněji než pobřeží afrického Tunisu a dál na jih není nic, až za mořem Libye. Tedy – ještě je tam ostrov řecký Gavdos (a jeho maličký brácha/ségra Gavdopula) – nejjižnější místo Evropy.

Posledních více než deset let jsme sem pořádali početnou výpravu se syny, jejich manželkami a třemi vnuky – celkem devět osob ve stylu „odkud kam až sahají Hujerovi“. Někdy s přáteli i patnáct.

Leč čas trhl oponou, jeden syn se rozvádí, vnuci vyrostli (nejstarší měří v sedmnácti letech přes metr devadesát) a tak jsme tu po letech s Labutí sami dva a to na celý měsíc. Labuť měla před odjezdem dva problémy – obavu z „ponorky“  a z imigrantů. Já měl problémů víc, ovšem malicherných – jak to všechno zaplatit, zorganizovat u klientů (měsíc je přece jen dlouhá doba), zajistit pro Labuť na místě pojízdné křeslo (protože po borelióze moc špatně chodí) a vůbec samé detaily.

Po příjezdu mohu na první dojem konstatovat následující. Všechno je tu jako obvykle, jen turistů je, zdá se, o fous méně. Ceny moc nesleduji, ale obvyklá ranní káva na „Modrém růžku“ plus ouzo stávala rovná tři eura, teď stojí 3,20 – prý o zvýšenou daň. Ryba stála „U Modrého dědka“ 22 euro, což je celkem paleta, ale byla pro dva a ryby jsou tu tradičně drahé – moře je vylovené. Všichni jsou tu stále stejně usměvaví a ochotní.

Úbytek turistů přičítám především nižší účasti samotných Řeků, kteří se sem (světe div se) rádi jezdí rekreovat nejen z pevniny, ale třeba i ze severního pobřeží samotné Kréty, hlavně z Chanie a Heraklionu – prchávají před turisty. Z cizích řečí je tu slýchat angličtina, ale tou se dnes domlouvá kdekdo.  Holandština a němčina. Ruština vůbec, ale tohle za celých těch patnáct let nebyla jejich destinace, tak bych tomu nepřikládal nějaký hlubší význam. Češi myslím v obvyklém množství, tedy celkem dost. Domácí už nás vnímají jako samostatnou a celkem movitou a bezproblémovou entitu.

Restaurace večer jsou ovšem odhadem proti předcházejícím letům plné tak na 70/75 %. Vždy v nich hodovali především Řekové, obvykle až tak po deváté večer. Ten propad padá podle mého soudu na jejich vrub.

Tady ve vsi je malé náměstíčko (já říkám agora) – vlastně konec hlavní ulice, nad nímž je kostel a pak zřícenina benátské pevnosti. Mají tu hezký zvyk, že tu hlavní ulici a agoru v sedm večer uzavřou pro silniční provoz a kavárny a taverny vyhřeznou úplně do ulice. Večer tu bývá rušno a to zůstalo zachováno. Tak si myslím, že se Řekové zdlábnou doma, aby ušetřili, ale pak vyrazí do šumu. Posílám foto „agory“ večer a v půl deváté ráno.

20150817_220933

pul devate rano

Letiště v Chanii začali před pár lety rozšiřovat, ale od té doby práce viditelně moc nepokročily, v příletový den, tedy ve čtvrtek dopoledne, tam nebyla vidět ani pracující noha. Odhadem se jedná určitě o stavbu v řádu stovek miliónů korun, tak možná nejsou prachy – ještě nevím, ale zjistím.

„Vychouška“ (delegátka naší CK, od které obvykle nic nechceme a vídáme ji každoročně jen cestou z letiště a potom zase na letiště, letos je výjimkou to pojízdné křeslo, které tu sehnala k zapůjčení – šikovná holka) nám cestou autobusem přes hory dolů na jih sdělila, že někdy na jaře, na samém začátku sezóny, potopili imigranti záměrně svoji loď zde u pobřeží. Všechny je zachránila místní varianta „pobřežní stráže“ (nevím, zda personálně také vybavena krasavicemi), byli shromážděni mimo ves v nákladním přístavu, nasyceni a napojeni a autobusy dopraveni do Chanie. Tam na loď k Athénám do jakéhosi sběrného tábora a o jejich dalším osudu místní nic nevědí.

O vztahu místních k imigrantům se teprve budu snažit něco vyzvědět a zajímavé budou i postoje vůči krizi a EU a Bruselu a Němcům, vůči nimž tu panuje určitá zášť už od války – proč, o tom příště. Už mám nějaké ohlasy, ale chci si je ještě rozšířit.

Podstatné je, že tu panuje příjemná teplota cca 32 stupňů, mořský větřík až vítr (někdy tu fouká děsně, až 5 stupňů Beauforta), plavání báječné. Začínám opatrně – tři a čtyři kilometry denně, snad se rozplavu. Pláže jsou tu dvě – na jedné straně poloostrova dlouhá písečná (u té bydlíme) a na druhé straně menší kamenitá, kde bývá průzračnější voda, ale o fousek chladnější. Na písčité se i zdála voda mimořádně teplá, tak jsem ji změřil v místech, kde přestávám stačit (cca 25 metrů od břehu). Nechtěl jsem tomu uvěřit, přístroj ukázal 30 stupňů….

V titulku zmíněné imigranty jsem viděl v odletové hale terminálu 2 letiště Ruzyně. Když na letišti, tak jistě nebyli ilegální. Spali tam na zemi u jednoho z východů, bohužel jsem neměl myšlenky ani čas na fotografování, tak jen stručný popis. Bylo jich asi deset, včetně čtyř dětí. Muži tradičních vousatých obličejů, ženy zahalené. Dva vozíky zavazadel. V té záplavě ostatních cestujících (většinou chartery) velmi cizorodý prvek. Vzpomněl jsem na Karla Čapka, že „už jsou tady“.

Dnes jsem se dočetl na aktuálně.cz, že „400 českých vědců“ pléduje proti „xenofobii a hysterii“. Zaštiťují se jmény prof. Ilnerové a prof.  Hořejšího, známého z některých blogů. To jsou sice osoby, které mají můj respekt, nicméně trpím vůči komunitě vědců značnou nedůvěrou, zejména když hlavní organizátoři (mně neznámí) pocházejí z Přírodovědecké fakulty UK – to bývají často zelení šílenci, které známe třeba z kauzy „Obchvat Plzně“ nebo „Národní park Šumava“. Takoví nemají mého respsketu ani co by se za příslovečný nehet vešlo. S termínem „vědec“ bych prosil vůbec zacházet trochu s rezervou.

Tož zdravím všechny u Bavorů, prý se vám doma konečně ochladilo a sprchlo – chvála pánubohu. Třeba v polovině září přijedu rovnou na sníh… 🙂 .

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

98 reakcí na Kreténovy zápisky – viděl jsem imigranty

 1. tata napsal:

  HEZKÉ…….diky

  To se mi líbí

 2. Lex napsal:

  Pokud jde o ty „vědce“, doteď jich je údajně 1343, seznam zde http://www.vyzvavedcu.cz/vsichniakademici.php
  Můj komentář – „Sluníčkáři na jednom místě“.

  A komentář pana prezidenta, resp. jeho tiskového mluvčího s prezidentovým souhlasem (tedy prezident je nositelem identického názoru) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/215411058060818 ve stopáži 36.20 – 37.00 min.

  Tak mi teda řekněte (jsem si půjčil od Felixe Holzmanna), kdy to v naší historii NEBYLY tzv. „elity“, které se odtrhnuly od zájmů lidu této země a nekolaborovaly s jejími nepřáteli nebo jen nevedly tuto zemi směrem k propasti?
  Mám krátkou paměť.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   A ještě návrh pro „vědce“ a „podporovatele“ – tak, jak doporučuje jejich soukmenovec, také „vědec“ Milan Kohout: Každý z nich jednoho imigranta (a jde-li o rodinu, pak rodinu) k sobě domů. Na byt i stravu. Ne plané kecy a výzvy. Příklady táhnou.
   A Česká republika by měla na rok, dva vystaráno s imigranty.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Přesně už je jich přes 1500, každý jednu rodinu a máme vystaráno, Putna může 4 mladíky.
    Jinak některé ty tzv. vědecké instituce a tzv. vysoké školy opravdu ale opravdu 😀 jsou výživné.

    To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Ano ano, přesně toto pravidlo o osobním příkladu je drtivý argument, který ony JELITY a SAMOZVANCE všeho druhu při důsledném vznášení jasně identifikuje a devastuje. Nikdo z nich NIKDY osobně nezkřížil stéblo trávy ( mimo ohnivé klávesnice a mikrofonu ) , VŽDY se jedná v jejich podání a „speaku“ o TY OSTATNÍ, o TY MYŠLENKOVĚ a MENTÁLNĚ NEDOSTATEČNÉ, o nejasný plurál, o obecnou množinu „Společnost“ , za kterou se zbaběle schovávají téměř permanentně.
    Ta „množina“ je povolána pouze k placení a pochvalné klace 🙂 …

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Děkuji Lexi za odkaz v 14:15 – > už jsou v DB a snad v nejbližší době nemluvně k nim dohledá společnou motivační pavučinu.
    Prostě pokusí se zrealizovat něco jako CRISPR neboli onen balíček molekul, které jsou schopné najít určité části genetického kódu a odstřihnout je od šroubovice.
    Je sice pravda, že CRISPR tyto části dokáže nahradit novou částí DNA ale to v tomto případě není třeba.
    To zásadní a největší nebezpečí již netkví v nějakých utečencích ale to ohromné nebezpečí pro každého Čecha, tkví hlavně v tom, že naši vládnoucí oligarchové (naprosto bezproblémově a hladce) předvedli schopnost kdykoli postavit Českou inteligenci proti vlastnímu národu.
    Bude nutné se smířit s tím, že oligarchové nejen ovládli policii a justici (oligarchové v Česku prokazatelně již stojí nad zákonem) viz. výsměch celému Česku, jaký předvedl oligarcha Zdeněk, když to místo lidem prodal Round Hill.
    No a vědci proti strachu a lhostejnosti je prokazatelnou ukázkou toho, kdo a jak diktuje České inteligenci co musí v tom kterém okamžiku dělat a kdo ji také používal a používá proti, no abych se správně křesťansky vyjádřil – > tak tedy proti lůze.
    Tož děkuji Lexi za Vaši důslednost ale jsem z toho hodně moc smutný.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Vidíte to zbytečně černě, Čechu.
     Česká inteligence rozhodně není nějakých 1500 pomatenců, to by bylo mírně řečeno..smutné.
     Česká inteligence musí mít dobrých 700 000 duší, což jsem odhadl jako každého desátého dospělého člověka.
     Takových, co jsou tam podepsaní je 1 400 000, takže ten počet je směšný.
     A mezi námi, o tom, že nějaká taková petice vznikla bude vědět tak 350 000 duší, těm ostatním je to na háku,mají jiné starosti.
     Je to podle mě jen komedie, kterou si kavarenští povaleči hrají sami pro sebe….
     S tou oligarchií to ovšem problém je.
     Ovšem nejenom v Čechách a nejenom v této době.
     Takže, nic vyjímečného, byť je to opravdu velice smutné.
     Celé naše lidské bytí je tak nějak smutné….
     Jen chvilku, v mládí, je to veselé, pak to čím dál víc stojí za vyliž si…kapsu!

     To se mi líbí

     • Minorita napsal:

      Bohužel ti „pomatenci“ v úděsném množství vychovávají, vyučují mladou generaci -> to je to nejděsivější, že vlastně de fakto klonují svoji velmi velmi slušně řečeno pomatenost co by správný, obecný a uznávaný jev, názor či hodnotový žebříček.
      Uvědomuje si vůbec někdo, že právě možnost Helerovitě otravovat všemu otevřenou mysl tenagerů je zkratkou na cestě do pekla ? Pěstovat a vlastně už dnes nápadně formovat fanatický postoj pod pláštíkem porozumění, nadhledu a tolerance naprosto ke všemu, co se zájmovým skupinám hodí, je tak mocný nástroj …

      To se mi líbí

  • tata napsal:

   NEVIM VTOM DRUHÉM odkazu mluvčí není……..je tam sice někdo s ustavu a ten škoda mluvit a stopáž končí v 28 minut………u toho pana jsem se musel usmát……….když na otázku jestli oni budou dodržovat ty pravidla kterými se ohání………..nejdříve samozřejme……na další mužete to garantovat už se vytáčel to je přesně u těchto lidí

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    taky jsem si všimla těch veletočů a co navíc prapodivná dikce…. A divnej člověk…. Nevím, jestli jsou tak omezení nebo to dělají schválně… ale po chvíli, i když mám snahu to dokoukat začínám být alergická a absolutně proti…. Je to jejich nový styl, nebo zapracovaly letité zkušenosti s takovým to vyjadřováním… a jeho dopady…???

    To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    tato
    právě po tom konci se rozběhne další pořad. Osobně by mne to taky nenapadlo

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Pliju na ty kolaboranty a idioty!
   A to jsem posranej klempíř.
   Jen by mě zajímalo, kolik z nich to podepsalo ze strachu. (z něčeho, zatím neidentifikovaného)

   To se mi líbí

   • Laco G. mlynář napsal:

    Strach? Všichni podepsaní žijí ze státního rozpočtu a grantů. Jejich napojení na standardní tržní soutěž je z oblasti sci-fi. Asi jako nejkratší židovský vtip podle Wericha: „Žid horníkem.“
    Takže to není ze strachu, to je z totální připosranosti. Oni se předhání jeden před druhým, aby byli u podpisového pera první a dali najevo jací jsou ojrohujeři a jak rádi se mýlí s Usákem. Tragický pohled na tuto zberbu.
    Ale úplně nejtragičtější je, že se jako „vědci“ hned v úvodu prohlášení odkazují na metodu kritického uvažování, jako jejich hlavní pracovní instrument, jenže potom jsou to jen pravdoláskařské žvásty, v přímém rozporu s tím, co říkají exaktní veřejně dostupná sociologická data o schopnosti integrace muslimů z oněch zemí do většinové společnosti v Německu a Francii například.
    Přinutit je, aby si pár imigrantů vzali k sobě domů je o ničem. Jednak by to neudělali ani s cikány, jednak musulmani jsou nejhorší až ve třetí imigrantské generaci. Mít je u sebe v obýváku 50 let je těžko představitelný experiment.

    To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  víte co je zvláštní – nejde ten seznam vytisknout ani printscr. divné….

  To se mi líbí

  • brtnikvbrlohu napsal:

   Mi by to šlo – neni problema.

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Klasika levá myš a Tisk nebo ctrl+P

   To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Jako u „brtníka“, celé – tu petici i všechny podpisy jsem si překopíroval do dokumentu a uložil.
   Člověk by měl i v budoucnu věděl, „kdo s kým o čem pro koho“. Ne jenom americké tajné služby.
   A je jen samozřejmé, že mezi signatáři nechybí snad jediný „známý“ sluníčkářský xicht.
   Udělat z nich pořadník a přidělovat jim ty vetřelce „z moci úřední“!

   To se mi líbí

   • brtnikvbrlohu napsal:

    Uložit celou stránku jsem nezkoušel – ale mělo by to jít – poslední možnost kdy už nejde nic – třeba zaheslovaný pdfky – PrtScn do schránky screen obrazovky – pak udělat v gimpu či něčím jiným klasický .jpg obrázek a ten tisknout – a do doc. se to dá (v naprostý většině) pomocí nějakého ocr programu. Já si to uložil jako obrázek z PrtScn ale jen coby hokus pokus při hlášce že to nejde.

    To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Vložil jsem to do txt a ze souboru po řádcích načetl :
   Prof. Jan Sokol
   Fakulta humanitních studií UK

   Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc.
   Výzkumný ústav živočišné výroby + Česká zemědělská univerzita

   Doc. PhDr. Ing. Milan Znoj, CSc.
   Ústav politologie, FF UK

   Prof. PhDr. Pavel Říčan, CSc.
   Psychologický ústav AV ČR

   No a protože jsem je chtěl mít podle titulů :
   Kolik Prof,Doc,Ing,Mgr atd. , tak jsem se trochu musel snažit.No potom se to poddalo a takový titul jako Dra.Mgr. již také zvládám.
   Tož nejlépe podle mne je to načítat po řádcích a mezeru (není v řádku žádný znak, krom prázdného) vzít jako oddělovač.
   No ale každý má tu svoji metodu, tak prosím toto je pouze jedna možnost, nic víc.

   To se mi líbí

 4. Lex napsal:

  Pro ty, kterým nejde spustit ten záznam Ovčáčka – bohužel, v ČTV jsou troubové a na jeden link mají navázány dvě videosekvence (vodítkem je astronomický čas na liště obrazovky tv, Ovčáčkova konference začala v 11.32 hod. SELČ. Poslechnou to lze tak, že se nechá spustit ta první sekvence, pak najedeme myší na její konec, kde to odkliknem, necháme to dohrát, a hned následuje začátek druhé videosekvence zprávami v 11.00 hod. Na téhle (až se rozjede) najedeme myší na stopáž 32.53 min. a tam to začíná.

  To se mi líbí

 5. tata napsal:

  LEXI DIKY………Už jsem to spustil…..ta odpověd kurna ta seděla……….proč je většinou elita naroda vlatně proti narodu……ta odpověd to vlastně řekla

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Moje odpověď Antonio Guterresovi.
   NE!!!!!
   Jak to říkal (prý) Jánošík?
   Keď stě si ma upiekli, tak si ma aj zjezte!

   To se mi líbí

 6. Jos napsal:

  Pan Hudec „trpí vůči komunitě vědců značnou nedůvěrou“ . To mne u člověka, který prakticky celý život pracoval nějakým způsobem v rozhlase nebo jiných mediích, při děsivých zkušenostech s prací prakticky všech medií za posledních 20 – 25 let, vlastně docela pobavilo. Když jsem se do té výzvy podíval, tak v prvé řadě vyzývá k rozumu politiky a media. Skoro mně napadlo cosi o potrefené huse.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   No, Josi,
   měli bychom si vyjasnit definice. Třeba to, co ta „petice“ považuje za „rozum“.
   Náš – abych nepřepínal – můj rozum mi ve vztahu k imigrantům (imigrační vlně jako fenoménu) velí něco úplně jiného, než co mají na své vědecké mysli oni.
   A řešení jejich poměru k imigrantům (jedincům) jsem již naznačil.

   To se mi líbí

   • Jos napsal:

    Lexi, podle mne jste se ve svém příspěvku ve 14:15 dopustil faulu. Protože jste prohlásil za zklamávající elitu národa tu sbírku podepsaných person. To si vážně myslíte, že něco takového jako je Putna patří k elitě národa? Podíval jste se, kolik je tam všelijakých bezvýznamných magistrů,dokonce bakalářka? Je to převážně sbírka různých poskoků, těch, kteří by mohli být považováni za špičku je tam poměrně málo. Prostě mediální humbuk jako vymalovaný.
    Ale k obsahu:
    Vyzývají politiky:
    „Proto žádáme politiky, aby nezneužívali cizí neštěstí k hromadění levných politických bodů. Jednejte jako odvážní státníci, nikoli jako malicherní obchodníci s mocí!“
    A media:
    „Apelujeme na média, aby si uvědomila svou nesmírnou moc nad názory společnosti. Informujte pravdivě a s chladnou hlavou, nešiřte vykonstruované senzace a paniku.“
    Na obojím mi vadí hlavně to, že se toho nedočkáme. A tím i řešení je v nedohlednu. To ale neznamená, že bych se chtěl připojit k typů jako je Konvička. Taky „vědec“. Bez skrupulí.

    To se mi líbí

    • Lex napsal:

     Josi,
     pominul jste kontext těch vět. Ten kontext, který je určující pro definici onoho „rozumu“, jak ho chápou oni a jak ho chápu já a další tady.

     To se mi líbí

     • Jos napsal:

      No jestli to dobře chápu Lexi, tak vy považujete za kontext těch vět něco typu “ berte všechny migranty a živte je na úkor občanů“. Ale to tam nevidí asi ani autoři toho pamfletu. Vlastně je to poměrně opatrné vzhledem k tomu, z jakých kruhů to pochází. Vlastně mi to celé přijde nějak divné. Tahle země v klidu absorbovala statisíce Ukrajinců. A statisíce Slováků, kteří vůbec nejsou neutrální ani neškodní. Stačí si připomenout bleskovou kariéru Krnáčové, Babiše nebo exministra Slamečku. A najednou jde do kolen kvůli pár tisícovkám Syřanů a místo chladnokrevného hledání řešení se hysterčí.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Tahle společnost nejde do kolen kvůli pár tisícovkám Syřanů, ale kvůli statisícům černochů a arabů a kdovíkoho.
       Že tady ještě nejsou nic neznamená.
       V Francii a Německu (např.) ještě před 30 lety také nebyli….
       A už tam jsou a také tam zůstanou a je jich tam víc a víc a víc…

       To se mi líbí

      • Jos napsal:

       Sorry vitto, ale na příklad Fancie nejvíce nabrala své Afričany asi tak před 50 lety, po skončení války v Alžírsku a osamostatnění kolonií.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já to vím, Jos.
       Ale…kolik jich tam před těmi 50 lety bylo?
       Zkuste pochopit, jak to myslím.
       Asi jich tam nebylo 5 000 000, že?
       Ty, které Francie nabrala ještě vesměs potíže nedělali.
       Ale za nimi přijeli rodiny, měli děti, plno dětí, ti potom připravili-i mimoděk, živnou půdu pro faktickou kolonizaci Francie.
       Kdyby tam tehdy nevzali nikoho, neměli by dnes takové….(chtěl jsem napsat problémy ale..) šťastné a kultivované multikulturní soužití.

       To se mi líbí

  • hudec napsal:

   Nejsem novinářem už skoro čtvrt stoleti a tak za stav médií necítím žádnou odpovědnost. Za novináře se dnes vydává kdejaký blb, ovšem podobne je to i s vědci. Což ovšem neznamená, že korektní novináři a vědci vůbec neexistují. A podobne jako Syndikat novinářů je značne zprofanovana instituce, jevi se mi i tyto novodobý „Pražský vyzvy“ jako manipulační nástroj více, než jen vyjádření vlastního názoru. Omluva za překlepy, na telefonu se to blbe pise.

   To se mi líbí

 7. jaa napsal:

  Mne udivuje fakt, že je tam většina magorů- tedy magistrů. Zřejmě někdo nezna význam slova vědec. Ledaže by se u nás cítil vědcem každý magor.Doufám že tyhle polopravdy- prozatím – tisknu/díky/ a pokusím se zesumarizovat. dle škol a neškol….

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Dovoluji si podotknout, že titul Mgr se na Universitách dává i v technických oborech, ne jen v oborech žvanivých. Na VŠ ing, na MU je např. informatik Mgr.

   To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Ing není jen na VŠ i na univerzitách..

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    No Rosťo, nevím, jestli se mi podaří tenhle šílenej nápad dokončit, i když málokdy jsem odešla od rozděělaného. Proč – neměla jsem ani tušení kolikže je v tom pidi Česku universit, údajných výzkumných pracovišť, a pod. Samozřejmě vím, že na technických a pod. jsou jiná sorta než žvanící studia, kde se asi ?vědátoruje nejvíc“. a nejpohodlněji od stolu. Počítám že pokud se mi to zadaří a alespoň na některých se mi podaří opravdové zařazení „vědců“ ověřit – se taky budu moci mezi ně počítat. Protože to bude fuška jak hrom….:-) uvidíme.
    Jen by mne zajímalo Kolikže „vědců! akademie Věd registruje a zda vůbec…. 🙂

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Tolik času chcete obětovat? Není ho škoda kvůli nějakým Céputnám?

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Hmm, možná máte pravdu, ale jak jsem tak koukla pod „petici“ rozrůstá se to rozrůstá. Počítám že prdoláskaři, se jen tak lehce nevzdají…. kdo ví…

      To se mi líbí

 8. tresen napsal:

  Minorita se tu zmínil o pochvalné klace…
  Pamatuju doby, kdy profesor Hořejší psal jedovaté pamflety proti reformě zdravotnictví. Tehdy klaku, velmi mohutnou, na svém blogu Akt.cz měl. Dnes by se asi asi divil, co se s těmi, co mu tehdy tleskali a posílali virtuální květiny, stalo.
  Thomas Mann prožil v Německu po své řeči Apel na rozum ještě tři roky, než odešel jinam. Kolik dáte akademikům?
  Přemýšlela jsem, co dnes nejvíc rozděluje lidi. Není to ani tíhnutí k pravici či levici, není to Zeman /i když dělá, co může/, nejsou to kupodivu ani imigranti. Je to ztráta schopnosti vidět v druhém člověku, který zastává odlišný názor, nikoli nepřítele, ale možného účastníka debaty, jejímž cílem je najít řešení problému. Je to nákaza, jejímž posledním stadiem je mávání šibenicemi. Je otázka, jestli je z tohoto bodu ještě možný návrat.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   A co když se divíme my, co se s Hořejším stalo, že mu dnes nemůžeme posílat ty virtuální květiny. A co se týká toho rozdělování, tak si vzpomeňte na Volímkarly, kteří první napadali všechny, kdož chtěli volit (a třeba i volili) Zemana. Vzpomeňte si, jak byl napaden (naštěstí jen slovně) Dejdar – Maděra za přiznání, že on také volil Zemana. A kdo dneska všechny odpůrce migrantů rovnou označuje za fašisty?

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Hledání řešení problému je pro některé jedince celkem snadné.
    Musí být po jejich, při čemž ti slušnější jsou o tom schopni dlouze diskutovat, aniž by nějak více naslouchali oponentům.
    Ti méně slušní třeba vytahují oblíbené politiky a přisuzují jim- úplně mimo téma- záporné snahy.

    To se mi líbí

   • tresen napsal:

    Co se stalo s Hořejším?
    Nepamatuju, že by někoho nazval „xichtem“, jako ti, jejichž proměnu tu zaznamenávám já. A taky podle mne nikomu nenadává do fašistů, to většina lidí přenechává příznivcům ruského prezidenta.
    Ale je možné, že se s tou proměnou pletu, že se tenkrát u Stejskala někteří jen drželi na uzdě.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Ale nevykrucujte se a netahejte Hořejšího do problému celé společnosti. A jestli nevíte, o co jde, tak se občas podívejte na „zaručeně správné“ servery. Třeba právě na A.cz, iDěs a podobné. Tam se to nadávkami na „levěji“ zaměřené jen hemží. Ale to by dáma jako vy vlastně neměla dělat. Ty vulgarismy jsou opravdu ty nejvulgárnější a dámských uší a očí zcela nepřípadné.

     To se mi líbí

     • tresen napsal:

      Myslíte ty, co dnes akademikům nadávají do komunistů?
      Těch je tak slabá třetina.
      Zbytek je chce věšet z důvodů obrany národa.

      To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Řekněte, jaké řešení problému by se líbilo vám.
   Moje řešení je sem nepustit ani jednoho imigranta.
   Jenže vím, že to není tak snadné, ČR je vázána různými úmluvami, ale co je horší, bude na nás vyvíjen tlak, abychom je plnili, také bude vyvíjen tlak, abychom vzali migranty mimo tyto dohody.
   Rovněž bude vyvíjen tlak, aby byli migranti nadřazeni Čechům jak z hlediska sociálního zabezpečení, tak reálným vymáháním dodržování zákonů.
   A další jiné, zatím neznámé ekonomické a politické tlaky se dají předpokládat.
   Tedy vidím jako možnost, když sem co nejméně migrantů bude chtít.
   Je tedy vhodné, vyvolávat záporné nálady proti migrantům, pokud možno pomocí reality, která je v západních zemích-tedy špatné zkušenosti.
   Co myslíte?

   To se mi líbí

   • tresen napsal:

    „Rovněž bude vyvíjen tlak, aby byli migranti nadřazeni Čechům jak z hlediska sociálního zabezpečení, tak reálným vymáháním dodržování zákonů.
    A další jiné, zatím neznámé ekonomické a politické tlaky se dají předpokládat.“
    Četl jste Setonovy Dva divochy?
    Jestli jo, pak vám možná něco říká slovo gajaskůta.

    To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     A Vy Třešni, žijete tady, v realitě, nebo jste virtuální program ? Já jen, že odpovídat tímto způsobem na v praxi naprosto otevřeně a veřejně existující skutečnosti v souvislosti s podobně odstínovaným etnikem, vypadá na jasnou příslušnost k trendy entitě Odtržených od Reality 🙂 -> pokud nejste A.I. 🙂
     O „obhajobu“ tohoto stylu nemám nejmenší pochybnosti 🙂

     To se mi líbí

   • tresen napsal:

    Měla bych ze slušnosti odpovědět na vaši otázku.
    Možná vás překvapím, ale já jednoznačně dobré řešení nevidím.
    Jen mi některá připadají horší než jiná.
    Momentálně mě víc děsí hysterie antiislamistů a absolutismus odporu proti imigrantům než představa, že tu omezenému počtu uprchlíků dáme podmíněnou šanci. Šanci uchránit rodinu před nebezpečím, šanci uživit se tu vlastní prací.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Ne, vy mi nemáte ze slušnosti odpovědět, ale vidět ve mě možného účatníka debaty, s nímž byste mohla najít řešení problému.
     Tak tedy znovu-co by se konkrétně líbilo vám?
     Tedy jaké řešení problému.
     Co vás děsí je sice zajímavé, ale řešení to nebude.
     Pomohu vám trochu.
     Dělá to na mě dojem, že byste byla ochotna přijmout omezený počet uprchlíků, s určitou podmínkou.
     Těm dát šanci uchránit svou rodinu a uživit se vlastní prací.
     Já se domnívám, že omezený počet může narůst třeba tím, že si sem mladí muži přivedou své rodiny, (mohou být velké) a také máme málo práce pro vlastní lidi, kde vezmeme práci pro cizí?
     Zkuste navrhnout.
     Také zkuste navrhnout, jak konkrétně byste řešila, kdyby migrant porušil podmínku, já mám obavy, že vrátit je není kam a navíc, kdyby podmínku porušil případný živitel rodiny, co pak s tou rodinou?

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Zatímco já jsem psal svůj koment (a odbíhal), připojil jste svůj a dost podobný.
      Vidíme to stejně.
      🙂

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       To je pozitivní.
       Ještě by mohla Tresten alespoň jednomu z nás odpovědět.
       Vlastně…pokusit se najít to řešení.
       Já se ale obávám, že to tou „odpovědí ze slušnosti“ skončilo.

       To se mi líbí

     • tresen napsal:

      Nebyla jsem si vůbec jistá, jestli se chcete bavit s někým, kdo se zastává „kolaborantů“ a „idiotů“, na které plijete.
      Podmínka pro udělení zmíněné šance by byla jejich jasně vyslovená ochota řídit se našimi zákony a neporušovat zvyklosti, které vyplývají z lidskoprávní agendy.
      Kdybychom pro nějaký trestný čin anebo nedejbože pro podvratnou činnost v zájmu islámského terorismu zabásli „živitele rodiny“ a hrozilo mu vypovězení, rodina by mohla uvážit, jestli se tu uživí bez něj anebo ho bude následovat.

      To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Ááá, tak jsem vám křivdil.
       Tresten, pokud jsem na vás rázně, ale velice slušně reagoval, dá se předpokládat, že ochotu bavit se mám.
       S vámi, s těmi kolaboranty a idioty samozřejmě ne, já nejsem ten hodný,slušný a distingovaný typ, co se rád nekonečně baví o exkremetu.
       Kromě toho se obávám, že oni se se mnou také bavit nechtějí.
       Všimla jste si?
       Jsou to vědci, akademici, sice moc naštudováno vesměs nemají, ale jak se může „vědec“ bavit s pouhým řemeslníkem?
       Pojem „vyslovená ochota“ mi připadá slušně řečeno komický.
       Nebo snad připouštíte, že jsou mezi migranty jedinci, kteří se vysloveně řídit zákony hostitelských zemí řídit nechtějí?
       Mohl bych vás vesele obvinit z rasismu a xenofobie, čulíkovsky to doladit dodatkem „šokující“, ale je to v diskuzi mimo mísu-a my se nyní o diskuzi pokoušíme.
       Tedy-dodržování zákonů ve vlastní či cizí zemi by mělo být samozřejmé, nejen pro migranty, ale pro turisty, zahraniční pracovníky, diplomaty…
       Píšete, že by se porušitel zákonů mohl vypovědět-jinými slovy, nejste ochotna dát migrantům české občanství.
       Protože český občan nelze vypovědět.
       Také nelze nikoho vypovědět tam, kde by mu hrozilo pronásledování či dokonce smrt.
       Takže to není tak snadné.
       Kdyby bylo, nikdo by přece ty migranty nepřijímal, nejen Češi jich mají plné zuby.
       To je právě ten problém-nelze se jich legálně zbavit, ať se děje, co se děje.
       Proto opakuji, mým řešením je, nepouštět sem ani jednoho, z čistě preventivních důvodů.
       Nepřítomný migrant nic neprovede, a máme vlastní potížisty a kriminály plné a drahé.

       To se mi líbí

    • cobolik pacholik napsal:

     pani tresen,nech pani emigruje do saudi arabia ,aby pani nabrala praxe a potom tu moze pani lakovat pepicku holotu,bo nemam rad frajerov typu pani a kopu tej vzdelanej holoty,co zo mna robi vola,bo si mysli,ze oni ponad oni kukaju do kristalovej koulicky a ja do diery na sranie bo nema rodiel mila pani ci komunista,ci humanista,su urcite medze,kedy sa stoji okolo svojich a titul nehra ziadnu rolu,respekt a ucta k svojej holote to sa nedostava prislusnostou k nejakej strane,ci titulu nemam rad recove operovanie ideologickou ci vzdelanostou notou,bo mam dost na;lietane na obidvoch polokulickach,aby som mohol porovnat,tie kurvy,co seru na svojich to mi pripada,jak za reichu ist bonzovat na gestapo svojich,bo taky trend,kurva toto nenavidim.
     PS,nijak som pani nechcel urazit,ci nedajboze ponizit,len nemam rad ideologicko vzdelanostne dristy,nie ze nemam rad ja to kurva nadovsetko nenavidim,ked sa nerespektuje svoju holotu.

     To se mi líbí

  • Minorita napsal:

   Jak to Třešni děláte, že tak urputně a odhodlaně pokaždé míříte ouplně vedle. Jako by čeština byla v otázce významu, chápání výrazů či smyslu vyjádřeného tak roztříštěná. Ale Vy víte, co činíte …

   To se mi líbí

 9. Lex napsal:

  Už jen „jepice“ chyběla se svými jalovostmi. Ne, ona nevidí dobré řešení. Ji jen hrozí hysterie odporu proti imigrantům a nic nemá proti tomu dát omezenému počtu uprchlíků podmíněnou šanci.
  Co je tou „podmínkou“ také neví. Neví, co s nimi, pokud tu „podmínku“, kterou sama nezná, nesplní. A dám také dolar proti bobu, že neví, co je to ten její „omezený počet“. Nejen u nás. ale v Evropě jako takové.
  Jen prázdné žvásty. Úplně stejné, jako ty „vědecké“.
  Platí pro ni to, co jsem napsal o těch „vědcích“ – až vezme k sobě na byt a stravu jednoho uprchlíka (a samozřejmě bude odpovídat i za to jeho plnění oné neznámé „podmínky“ – pak ať kritizuje ostatní. Jinak se tomu říká „zabíjet hada cizíma rukama.“.

  A ještě jedno nechápe, jepice.
  Myslím, že většina z nás, kdo nesouhlasí s hromadnou imigrací muslimů do EU včetně České republiky, a s její podporou, nesouhlasí ne s tím, že nějaký Abduláh se ženou a děckem dostane možnost se usadit v lepších sociálních podmínkách než měl doma (a parazitovat na většinové společnosti, protože s tím zaměstnáním a dalšími věcmi už to bude horší, že), ale nesouhlasí s tím procesem, s hromadným zaplavováním EU (i Česka) muslimskou sociální náplavou. Protože mají představu o těch důsledcích, o těch koncích.
  O důsledcích, o kterých kecálisté typu jepice apod. nemají, resp. nechtějí mít představu, či si ji připustit.
  Jim stačí to bezbřehé kecání o xenofobii a rasismu. Jim stačí jízda na mainstreamové vlně, jim stačí ta momentální aureola dobroty a laskavosti, kterou se „tak liší od nás“, prý těch „xenofobů a rasistů“ (jindy je tou mainstreamovou vlnou otázka poměru k sudetským Němcům, k církevním restitucím, k cikánům etc. etc., co má mainstream právě na tapetě a čím se mohou od „nás“ lišit tím, jak jsou „dobří a spravedliví“).

  To se mi líbí

 10. vittta napsal:

  Jsem nějakej blbej, nebo blbě vidím…ale nejde mi reagovat na článek o Kohoutovi.
  Takže, já si myslím, že není jediné, co můžeme dělat, je s performacemi Kohouta nesouhlasit.
  Můžeme mu třeba dát do té držky.
  Já bych to udělal, kdyby mi třeba nalil mrdku do piva s tím, že alkohol škodí zdraví.
  Kdyby před hospodou zpíval protialkoholické písně, nesouhlasil bych. (už proto, že doby, kdy jsem chlastal jsou dávno pryč a nějaký Kohout to nemůže vědět, stejně jako nemůže vědět, jestli si jeho mrdku nabere na ruce fanatický katolík, nebo jen zvědavý turista)
  Jinými slovy, je nesouhlas a nesouhlas, nalít ale mrdku do nádobky na svěcenou vodu je nejen prasárna, ale i sviňárna.
  Kohoutovi vadí katolické náboženství, vlastně každé náboženství.
  Vlastně skorokaždé, islám mu zase tolik nevadí, leda by těm milionům migrantů, co by je tady rád viděl, lil mrdku na hlavy v mešitách, na které mají právo.
  Třeba by s ním také nesouhlasili a řekli by mu:
  Pane, nesouhlasíme s vašimi názory!
  Jak se sluší a patří na civilizované lidi.
  Kohout nikoho na nebezepčí náboženství neupozornil, jen dal průchod své sexuální či psychické deviaci.
  99% občanů se o tom nikdy nedozví, a kdyby to na netu někdo odkudsi nevyhraval, vědělo by to několik lidí.
  Kromě toho-na nebezepčí náboženství má upozorňovat tam, kde je fundamentalismus doma.
  Tedy třeba v USA, nebo v Saudské Arábii, Polsko zdaleka není na úrovni těch zemí.
  A Čechy?
  Ty už vůbec ne, o církvích toho Češi vědí dost-i bez Kohouta.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Nejde to ani mě.
   „Někteří lidé sami zasadí o to, aby jim na zdraví bylo ubližováno.. a to svým nevhodným chováním nebo provokací.“
   (Tohle není z mé hlavy, něco v tom smyslu vykládal na jednom ze svých „seminářů“ JUDr. Jahelka.)

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Měl pravdu.
    Provokace vyvolá reakci přímo adekvátní provokoaci, povaze a momentální náladě provokovaného.
    Aby pak Kohout, okrášlen několika monokly a modřinami na prdeli nevolal fízly na pomoc, s tím, že násilí není řešení.
    To já jsem dneska už distingovaný otec dvou dětí, ale nebylo tomu tak vždycky, takže tyhle kriplíky dobře znám.
    A ty dlouhé vlasy jsem si také nechal-a je s tím práce, to vám povím, jsem rebel srdcem, ale abych vyjadřoval prostest proti něčemu tak nechutným způsobem….

    To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Plný souhlas.
   Já se ale nebudu v tomto svém komentu zabývat blázny, ale jen stručně článkem pana Jírovce, který je jeho apologetikou (a je jen zarážející, jak se opět směry našeho uvažování navzájem podobají).
   Pan Jírovec je odpůrce církví, což je patrno z jeho článků. A u mě, nevěřícího, to vyvolává dojem, že obzvlášť je vysazený na katolickou církev. Budiž, je každého „svaté“ právo aby ve „svého Boha“ věřil nebo nevěřil, aby se účastnil nebo neúčastnil toho procesu uctívání, který organizují právě ony církve.
   A pan Jírovec ausgerechnet katolickou církev podezřívá, že nás žene do středověku (sic!).
   Neplete si pan Jírovec staletí nebo dokonce tisíciletí?
   Ne snad v náboženském učení samotném – Bible je stále stejná, řekl bych skutečně tak nějak „středověká“, ale čertovo kopýtko je v „povinnosti“ věřit a zúčastňovat se. A v následcích, pokud nevěřím a nezúčastňuji se.
   Docela bych mu přál zažít ten „středověk“, kam nás prý katolická církev zavádí, zejména inkvizici a třeba i čarodějnické procesy. Na vlastním těle.
   Jinými slovy – ani v nejmenším nezpochybňuji násilí, kterého se katolická církev dopouštěla jak na muslimech křížovými výpravami, tak na obyvatelích „vlastních“ zemí. Nijak nezpochybňuji, že katolická církev má ruce ušpiněné miliony mrtvých. Ale obviňovat z toho současnou katolickou církev, apropós s Františkem na papežském stolci? To považuji za tupou zhovadilost.
   Zatímco pan Jírovec tu více, tu méně (třeba podporou názorů a skutků Milana Kohouta) pléduje pro muslimy, pro islám, pro Korán. Minimálně řečeno, jakoby ho považoval za menší zlo, než katolickou církev. Protože – kde jsou jeho názory proti islámu, kde jsou skutky Milana Kohouta proti islámu (nám mediálně sdělované asi tak, jako jeho podpora muslimům a odpor proti katolické církvi)?
   Ačkoliv je to právě islám, který představuje „středověk“, ačkoliv je to právě islám, který nezná tu svobodu, tu dobrovolnost „věřit“ a účastnit se procesu vyznávání náboženství, ačkoliv je to islám, který má na svědomí miliony mrtvých PRÁVĚ TEĎ, na počátku třetího tisíciletí našeho letopočtu, ne jen ve stsředověku.
   Je to islám, který za věřící uznává jen aktivní vyznavače Koránu a ostatní, ať příslušníky jiných náboženství, nebo bezvěrce považuje za „bezbožné psy“, kteří mají jedinou možnost – konvertovat k islámu – nebo zemřít. A máloco tohle, ještě pro ně samotné není islám jako islám. Islámští Šíité vraždí jako „bezbožné psy“ islámské Sunnity a islámští Sunnité vraždí jako „bezbožné psy“ islámské Šíity.

   Chápete, pane Jírovče, zmatenost, eklektiku té Vaší apologetiky zastydlého „disidenta“ Milana Kohouta?

   To se mi líbí

 11. Rosťa napsal:

  Konec kočkování, přátelé. Třešeň nás tu tahá na vařené nudli a náramně se tím baví. Vždyť ji známe z dřívějších diskusí a víme, že debata s ní nikam nevede. Stejně jako s každým fanatickým havloidem.
  Nikým nevolená samozvaná „elita národa“ neunesla tíhu vlastní geniality a z pozice titulů před i za jménem se rozhodla ze svého obláčku poučit, podle nich, ty hloupější. Část z nich samozřejmě není tak blbá, aby nevěděla, že vyselektovat jen ty dobré prostě nejde a že stačí jeden, aby v budoucnu vyletělo do luftu metro, popřípadě nějaká jiná budova plná lidí. A to není strašení. Stali jsme se okupanty v několika zemích ( proti mé vůli ) a jak známo, okupanty nemá nikdo rád. Křivda se nezapomíná. Bohužel i ti rozumnější podepsaní vědátoři visící na cecíku státní kasy nebudou dělat hrdiny s vlastním názorem, že. Nebudou přece vyčnívat a prznit si slibnou kariéru, když podpis nic nestojí a metrem stejně nejezdí. Smutné je, že v tom „buranském plepsu“ se najde mnohem víc racionality a rozumu vůbec, než v těch od reality odtržených tzv. elitách národa. Ještě neodezněl lapsus Hnědobrádka u přítele Posselta a už je tu další prasečkárna. Ale jak je tam Halík a Céputna, nikdo rozumný je nebude brát vážně.

  To se mi líbí

 12. cobolik pacholik napsal:

  za toho jezis boha pepici nechcu tu imigrantsku holotu,jak tak sledujem z lahka dristy radovej holoty,vedecka spica to ich chce narvat do pepikova to elitna holota,ktorej nejaky nevzdelany,bez titulu holotnici nemozu rozumiet,tak isto za komuny som nerozumel ideam zvedy a tak isto nerozumiem ideam humanity,bo na vlas jebu mater jedny aj druhy.
  jasne pre elitu som obmedzenec a buran z vychodu,lez praxou v tom zasranom zivote mam potvrdene,,ze za tej zvezdy ja dristal a kukal na vec jak napisat tak realne a nepasovalo soudruhom,tak isto teraz nepasuje humanistom a bojovnikom z ludskych prav,cela ta zasrana spolocnost,kde som vyrastol a aj kde zijem sa ide posrat za svojou spravnostou,jak za zvezdy,tak aj za humanity.
  ale ja mozem porovnat bo ja imigrantska holota,ktory v riti zil slabe 17 rokov bez papierika,zvaneho status,jasne vacsina prepita na sracku,ale nezdochol som bo respektujem zakladne veci tu,driem viac jak nigger,nikto ma nenuti,ale to za to bo glupy vychodniar,jedneho centa som nedostal zadarmo,nitko ma nevyhanal a ako nameznej delnik,ked som prestal pit to jak nelegal som dostal ponuku,od officer homeland security,ze mi da pracu na poste,co federal job a ked som mu povedal,ze ja hovno tu, a dojeden co sme robili u neho doma nelegalna holota,spravne nas mal nahlasit a on platil jak cernej,bo barz sa mu podobalo nasadenie holoty a vykonana praca.
  bo pepici by takych jak ja nevyhanali,ak by prisli do pepikova,bo takych cobolov a chocholov tam statisice a pre jedinu vec,bo pracuju jak cerny,respektuju knedlo,vepro zelo, a nebehaju na koberecek smerom na mekku a medinu,ale piju s pepikami,rozumia si,bo len debil nerozumie cobolovy,alebo chocholovy no chocholovy da viacej casu a alahista,to serie na knedlo,vepro zelo,makacka to pre jedneho z 10000 neni problem a zjije sa s pepikami,ale 9999 to bude chcelo nastavit svoje rules(zvyky) a na chram svateho vita zajebat polmesiac a zacat pisat z prava do lava,preto tu vy antikristi pepikovsky nedadavat na king of kings,na cirkev to mozete bo to vacsina kurvy,bo vase rules su z jeho ucenia a nie toho od mekky a mediny,prosim nemysliet,ze ja nejaky majster hus,ale jeho dristacky to mi z duse biju.
  myslim,ze som to domiesal,ale mne nevadi par bude vedelo,ktora bije este neviem preco neidu do tej saudi arabia,alebo iranu,podla sia a suny,ale teperia sa tam,kde nie dost,ze iny boh a kopa neveriacich psov, treba ich poslat smerom na mekku a ktory sa da pokrstit,ci pojde k jehovistom toho nechat a kto nie odchod medzi hovna,bo to vasa zem,vas jarek,vas kopecek a bud bude tancit polku a nie sluchat meduina,co vresti do repraku jak pojaseny cierny raper.
  hudacku,ty preplavas 4 kilometre a to sa len zahrievas?to ja bosy skor predjem 10 kilimetrov po strku,jak by som mal tolko zaplavat,hoci som ani neskusal,bo nic v tom nevidim.nazdar.
  este,co je mrdka,bo mrdani ,sukani a podobne to viem skor povedat,jak som vedel velku nasobilku,hoci mam tusenie,prosim cobolovy vysvetlit…

  To se mi líbí

 13. tresen napsal:

  Tak na závěr podpis, abych aspoň něčím potěšila ty, co si zakládají seznamy, aby věděli, s kým v budoucnosti zatočí:
  Helena Zemanová
  Berte to tak, že kdybych byla akademik, tohle jméno by pod tou peticí přibylo.

  To se mi líbí

 14. Slim napsal:

  Je charakteristikou nelineárních jevů, že se dlouho jakoby „nic neděje“ a pak se to začne „sypat“..
  Podívejte se, až budete v sauně, na přesýpací hodiny, to je dobrý model (i když tam je to nasimulované tím trychtýřovitým tvarem).

  http://blisty.cz/art/78567.html

  Je nešťastné, že dotyčné tlaky vznikají v podmínkách už značné osídlenosti Země; jenž ono to spolu souvisí.

  To se mi líbí

 15. severočech napsal:

  Vzpomínám, že naši přátelé, emigranti do Kanady, zmiňovali svá podezření, že mezi nimi byl i ti, které tam vyslala StB. Ti se pak vraceli a „kupodivu“ se po r. 89 docela kamarádili s vyakčněnými příslušníky StB. Vrána k vráně?
  A jakou máme jistotu, že mezi imigranty není pátá kolona IS? Navíc je tu jazyková bariéra.

  To se mi líbí

 16. tata napsal:

  Tak už zase nejsme Karlíci
  Nechápu nad čím se má zamýšlet,nechápu v čem není jeho čin srovnatelný …………Neboť není Pussy Riot jako Kohout.
  Tady není nad čím se zamýšlet i provokace má své meze……….naopak pane Bavor je to naprosto stejné…………mužete stokrát psat pane JIROUS JAK je cirkev špatná,vyjmenovat tisice přikladů kdy to hraničilo ze zločinami,pokritecká,chtivá moci tak VÁM napišu souhlas………nikdo ovšem svuj nesouhlas s cirkví nesmí překročit……….ty hranice,svobody co jinak máte plná usta…….to slovo svoboda to nevystihuje……..lepe by bylo hranice světa ve kterém chci žit……….to jest nešahat na věci které sice neuznávám,ale pro mnohé jsou nákými nedotknutelnými symboli.
  To co udělal je prachobyčejná prasarna magora………ano přestávám VÁM ROZUMĚT……..TENTO ČIN se nemůže ničím omluvit……..i provokace má své hranice,kde jsou ty VAŠE.

  to není k zamyšlení pane BAVOR,TO překročilo veškeré meze to jen malinko chápat,že to je provokace nazývejme věci meny co tomu naleží…………to udělá prase a né člověk,natož abych to snažil nak obhajovat

  To se mi líbí

 17. Lex napsal:

  Nejdříve přímá otázka na majitele prostoru – „Pane Bavore, proč není otevřená diskuse u článku pana Jírovce? Je to nedopatření nebo záměr? Autor si to vymínil? Máme slyšet „slovo boží“ o kterém se nediskutuje? Pokud by tomu totiž tak mělo být, že tu někdo s tak kontroverzním textem, který je zřetelně reakcí na moji výzvu k němu, že by na adresu Milana Kohouta ve vztahu k jeho nalití vody s vlastním spermatem do kropenky v polském kostele nám mohl přičinit pár teplých slov.
  Takže nyní přičinil a ta slova jsou fakt teplá, až taková žhavá.
  No, ale nekritizovatelná.
  Mělo-li by tomu tak být, měl-li by to být nový pořádek na blogu Pana Bavora, pak by to pro mě nemohl nebýt signál skutečně prásknout dveřmi.
  S úctou
  Lex

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Lexi protože jsem mimo možnost přímo zasahovat do diskuze, a protože vím, jak je toto téma ožehavé, zvolil jsem možnost bez diskuze. Nehledejte v tom nic jiného. Být doma, bylo by to jinak.

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Chápu odpovědnost majitele blogu.
    Přesto si myslím, že není vhodné připouštět v době, kdy nebudu moci zasáhnout proti nepřijatelnému komentu, tak „nasranózní“ téma (tj. téma a jeho zpracování, které dokáže nemalou část čtenářů skutečně rozžhavit) a sanovat to nepřipuštěním diskuse.
    Zle a jenom zle. Mj. proto, že se ta diskuse třeba přenese pod jiné téma, jako tomu možná bude i v tomto případě, a přesto nebudete moci, jak píšete, zasáhnout.
    Takže, nedobrý počin.

    To se mi líbí

 18. Lex napsal:

  jepice alias tresen napsal: 19.8.2015 (06:59)
  „Tak na závěr podpis, abych aspoň něčím potěšila ty, co si zakládají seznamy, aby věděli, s kým v budoucnosti zatočí:
  Helena Zemanová
  Berte to tak, že kdybych byla akademik, tohle jméno by pod tou peticí přibylo.“

  Lidičky, to je prča!
  Ta mravokárkyně, která se nás tu pokouší školit z humanismu a bůhvíčehovšeho, ta plamenná obhájkyně petice „vědců“ tu petici vůbec nezná, ona ji v autentické podobě vůbec NEČETLA!!!
  Ona o ní ví jen to, co si přečetla v sobě milých médiích.
  Důkaz?
  Kdyby četla, nemohla by nevědět, že nemusí svým snad i skutečným jménem šermovat na nějakém malém blogu, ale že petice má své stránky http://www.vyzvavedcu.cz/ a svůj podpis může kdokoliv připojit pod petici samotnou zde – http://www.vyzvavedcu.cz/podporit-ostatni.php
  Jenže tam by musela jít opravdu s kůží na trh.
  Počkám si na to jméno Helena Zemanová tam.
  Já samozřejmě svůj podpis nepřipojím, protože s peticí nesouhlasím, naopak.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Lexi, jste si jist, že to jméno není vymyšlené? Dal byste za to Kalouskovu ruku do ohně?

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Nejsem. Ale tak trochu jsem náchylný věřit. Počkám si, až se to jméno objeví mezi signatáři, kde se objeví až po verifikaci totožnosti.
    Neobjeví-li se, bude to potvrzení, že je jepice jen hlásná trouba.

    To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Třešňová jepice je vlezlá jak štěnice. Ale jedno se jí nedá upřít. Když vleze do diskuse, tak se strhne řádná mela. Takový „dar“ každý provokatér nemá. To ani naše milá plukovnice S.Š. a to je co říct.

     To se mi líbí

     • Lex napsal:

      Podplukovnice.

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Já jí chtěl zalichotit. Člověk nikdá neví, jestli mu to v budoucnu nebude přičteno jako polehčující okolnost.

       To se mi líbí

     • tata napsal:

      Nesouhlasím s takto formulovanou odpovědí……….ano s TRESEN NESOUHLASÍM ale chceme byt blog jen poklepávaču na rameno já ne a proto vyslovuji nesouhlas s odpovědí co jde na osobu nikoliv na její pohled názor…….

      Jinak Tresen formulovalo jste že zde někdo tvoří seznami nikoliv,dobré je si založit pro pozdější argumentaci…….je přece zajimavé když někdo např Pussy Riot považuje za hrdinky a vtom samém o Kohotovy je to prasarna………chápu že Vaše nastinění Vás staví do role bojovnice…..takýe co objeví se VÁŠ podpis jak předeslal LEX:?

      To se mi líbí

      • tresen napsal:

       Nejsem vědec, jak jsem psala, ale platí, že kdybych byla, můj podpis by byl mezi prvními.
       Podporu jsem podepsala, ale kdy se tam moje jméno objeví, nevím.

       To se mi líbí

 19. kchodl napsal:

  Zdravím pana Hudce, paní Labuť a všechny jejich přátele na dalekém ostrově – byť je v dnešní době na té dnešní „scvrklé Zemi“ tak blízko – pár hodin letadlem, případně pár milisekund hopů mezi routery pro zázračné pakety a digitalizované fotografie. Připadá mi to, jako by si odskočili na ouzo do vedlejší vesnice.

  Uvažoval jsem nad těmi dnešními paradoxy vzdáleností před pár dny takříkajíc na vlastní kůži: jel jsem se večer projet na silničním kole, a 45 km od domova jsem píchl, přičemž jsem si zapomněl vzít cyklistickou ledvinku, kde nosím náhradní galusku a nástroje – a také vodotěsný malý telefon.
  Bylo deset večer, byl jsem bez peněz i bankovních karet, bez dokladů, bez spojení, s píchlým kolem – nedalo se na tom jet, přece nezničím nový uhlíkový ráfek – vypletené kolo stálo 30 tisíc.

  To už se mi naše planeta nezdála tak scvrklá. 45 km je docela daleko, když to máte zvládnout pěšky. Nikoho v tom kraji tak daleko neznám, hospody tam zavírají brzy – a nechtěl jsem nikoho otravovat, takže jsem to vzal jako sportovní výzvu, přidělenou mi osudem, a vyrazil na noční procházku.

  Do čtyř ráno – nebo tak nějak, neměl jsem ani hodinky – se planeta nafoukla do skutečně obludných rozměrů – uklidňoval jsem se myšlenkami na Emila Holuba a další cestovatele, ti přece došli až do Afriky a zpátky, značnou část výpravy pěšky. Vzpomněl jsem si i na kamaráda, který emigroval na Cejlon a jedou mi popisoval, jak pádloval na člunu několik dní asi 300 km, když mu odešel motor – tomu hrozila smrt, v tom jsem na tom byl neskonale lépe. Bylo to vlastně docela příjemné – krásná a klidná noční krajina, málo světelného smogu, takže byly krásně vidět hvězdy i Mléčná dráha. Šel jsem kolem jednoho rybníka, tak jsem si dokonce pěkně hodinku zaplaval.

  Posledních asi 20 kilometrů od domova se planeta začala zase smršťovat – stopl jsem si totiž skupinku snědých spoluobčanů, vracejících se starou orvanou Avií z nočního železného – a hliníkového – lovu beze zbraní. Lov byl úspěšný, takže byli v dobré náladě a překypovali ochotou. Trochu je sice zklamalo – v žertu – že moje kolo není hliníkové, nýbrž uhlíkové, což ve sběrně neberou. A na titan nemají ani vypsanou cenu. Ale jinak prima – podělili se se mnou i o cigarety a rum.

  Domů jsem dorazil ve skvělé náladě, mírně přiožralý. Moji blízcí spali jak Karafiátovi broučci, unaveni sluncem a křepčením u bazénu. Nikdo mě naštěstí nepostrádal a neorganizoval záchranné výpravy, vše proběhlo v klidu.

  Planeta zapadla zpátky do velikosti pomeranče, když mě bezprostředně nato začali otravovat ze všech koutů světa, protože kiksla nějaká distribuovaná aplikace, roztažená skoro všude.

  Zdravím Kréťany, ty podivné vzdálené bytosti, jistě vybavené více hlavami, jezdící na divných zvířatech a bydlící určitě v nějakých zvláštních domech. Nebo vlastně ne, na scvrklé Zemi. Ahoj do vedlejší vesnice jménem Kréta, kde to vypadá skoro jako tady. A paket tam jde po kvalitní síti pár milisekund. I to ouzo a Metaxa je tam nejspíš stejné jako tady v krámě. A voda je tam taky mokrá, nebe modrý (a ženský mají tajemství – who fucking cares).

  Těším se na další reportáže.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně je ta hláška „The sky is blue, water is wet, women have secrets. Who gives a fuck?“. Poslední skaut, samozřejmě.

   To se mi líbí

 20. Rosťa napsal:

  Jak tak čtu a četu ( vypůjčená to slova od Bohouška Záhorslého z té oné hry o jakési Latérni ), je tu nový článek a zdejší milá společnost je nažhavená, jak železo na diagramu Fe3C. Tož tam raději nepolezu a moudra mnou zde společnosti pravidelně kladená nechám na příhodnější okamžik. Ve jménu civilizace ( a udržení duševního zdraví ).

  To se mi líbí

 21. Strejda Olin napsal:

  Když jsme šli posledně k volbám, téma imigrace bylo nulové. Nebudu pročítat volební programy pol. stran, ale pochybuji, že v nich toto téma je. Masový příliv imigrantů významně ovlivní státní rozpočet a nepochybně životní úroveň občanů. Prostě se budou muset vynaložit miliardy korun jaksi nad plán. A ty peníze budou logicky chybět tam, kde je jich už tak nedostatek. Vláda a parlament opět sáhnou do našich kapes pro peníze. Stačí, že nám to jen oznámí? Neměli by se snad občanů zeptat? Čí záležitosti naši volení zástupci spravují a jaké zájmy hájí? Svoje, unijní, americké, menšinové?

  Vedle otázek ekonomických občany jistě zajímá i otázka bezpečnostní. Nejen dnes, ale v budoucnosti, až se zde usadí muslimské komunity, vytvoří se arabská gheta, uzavřená sídliště, začnou se tu rodit jejich děti a z nějakých desítek tisíc jich budou statisíce a vznikne významná národnostní a náboženská menšina se svými nároky a požadavky. Až začnou vznikat zákony na jejich ochranu a omezující práva a svobody nás Čechů, Moravanů a Slezanů. Je jasné, že nedojde-li k vyslyšení jejich požadavků, prostě neustoupíme-li jim, budou své nároky prosazovat (jak je jejich zvykem) násilím.

  Takže by bylo namístě, nemá-li být princip demokracie jen planou rétorikou a balamutěním, aby se občané k tak závažné věci mohli vyjádřit a hlasovat o tom koho, kolik a za jakých podmínek budeme imigranty přijímat. Zatím nikdo neví kolik jich tu bude žít, kde budou bydlet a kde budou pracovat. Nikdo neví, na kolik měsíční pobyt tisícovky uprchlíků státní pokladnu přijde (náklady na policii, bezpečnostní služby, personál, lékařskou péči, právníky, dopravu, stravování, úklid, praní prádla, zřízení ubytoven a jejich vybavení, elektřinu, plyn, vodu, odpady aj.). Nikdo neví co je to za lidi, odkud přišli, jaké mají vzdělání. Nemají doklady, nic se nedá ověřit a uvěřit tomu, co o sobě sami řeknou je nejen naivní, ale trestuhodné. Otázek, které nás zajímají, je spousta a nikdo na ně není schopen odpovědět. Slyšíme jen propagandistické kecy a obecné fráze.
  Až bude v Česku ne 1 500 muslimů a přistěhovalců z Balkánu, Středního východu a Afriky, ale několik set tisíc (takový je současný trend a bude podle mě vzrůstat), bude na řešení a diskuse pozdě.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.