Podstata netkví v zadržování Ruska. Sázky jsou mnohem vyšší


Občas se podívám na stránky tzv. Izborského klubu*), což je sdružení předních ruských intelektuálů, převážně konzervativního ražení. Materiály tam jsou vesměs zajímavé, většinou ale odrazují svým rozsahem. Nicméně, včera jsem jukl na blog klubu a našel jsem tam nedlouhý článek akademika Sergeje Glazeva, o který se s Vámi rád podělím

 Proč USA rozpoutaly hybridní válku proti Rusku, jestliže využití jeho ekonomiky přináší zaoceánskému kapitálu obrovské zisky, zatímco generálové ruského byznysu dobrovolně přešli pod americké velení, když schovali svoje „úspory“ v offshorech pod anglosaskou jurisdikcí?

 Loňský propad kurzu rublu a zatahování ruské ekonomiky do stagflační pasti předvedly, do jaké míry je Washington schopen manipulace makroekonomickou situací v Rusku. Obavy z možnosti obrození SSSR na bázi Eurazijského ekonomického svazu (EAES) jsou stejně liché jako obavy ze znovuzrození Třetí říše na území EU.

Objektivně vzato, Američané nepotřebují Rusko zadržovat – jeho makroekonomickou situací manipulují washingtonské mezinárodní instituce, a finanční trh pak zámořská oligarchie. Pro Spojené státy nemají smysl ani protiruské sankce, protože naše země není recipientem, nýbrž přispěvatelem západnímu finančnímu systému. Každoročně v jeho prospěch (do západních obligací) odchází z ruského trhu kolem 150 mld.USD!

Proč tedy USA rozpoutaly hybridní válku proti Rusku, jestliže využití jeho ekonomiky přináší zaoceánskému kapitálu tak obrovské zisky, zatímco generálové ruského byznysu dobrovolně přešli pod americké velení, když schovali svoje „úspory“ v offshorech pod anglosaskou jurisdikcí? Cílem není zadržování Ruska!

V sázce je mnohem víc.

Jde o zápas o globální vůdcovství, v němž americkou hegemonii podkopává rostoucí vliv Číny. A Amerika v tomto zápase prohrává – a to její vládnoucí elitu provokuje k agresi.

Objektem agrese se stalo Rusko, které je v souladu s evropskou geopolitickou tradicí považováno za vládce mýtického Heartlandu**). A kontrola nad ním, dle přesvědčení anglo-německých geopolitiků, zajišťuje kontrolu nad světem. Nicméně svět nezůstává beze změn.

Pokud před dvěma sty lety Rusko skutečně politicky ve světě dominovalo, a „v Evropě nemohlo bez dovolení ruského cara vystřelit ani jedno dělo“, pak dnes je globální ekonomika kontrolována západními nadnárodními korporacemi, jejichž expanze je podporována neomezenou emisí světové měny. Monopol na její emisi je základem síly západní finanční oligarchie, jejímž zájmům slouží vojensko-politická mašinerie USA a jejich spojenců v NATO. Po krachu SSSR a rozpadu s ním spojené světové socialistické soustavy se tato síla stala globální a americké vůdcovství se zdálo být definitivním.

Nicméně, každý ekonomický systém má limity svého rozvoje, dané zákonitostmi reprodukce jeho technologické a institucionální struktury. Do té doby vedoucí země se střetávají s nepřekonatelnými obtížemi se zachováním dosavadního tempa růstu. Přebytek kapitálu v zastarávajících výrobně-technologických komplexech vrhá jejich ekonomiku do deprese a vytvořený systém institucí komplikuje formování nových technologických řetězců.

Tyto si, společně s novými nástroji organizace výroby, klestí cestu v dalších zemích, deroucích se k vůdcovství ekonomického rozvoje. Dosavadní vůdci se snaží zachovat své dominantní postavení na světovém trhu prostřednictvím zesílené kontroly nad svou geopolitickou periferií, – i při použití vojensko-politického nátlaku.

To zpravidla vyvolává velké válečné konflikty, v jejichž průběhu dosavadní vůdce utrácí zdroje, aniž by dosáhl kýženého efektu. Na druhé straně potenciální nový vůdce se na vlně svého růstu snaží zaujmout vyčkávací pozici, aby si zachoval své výrobní síly, a přitahuje k sobě mozky prchající před válkou, kapitál a rezervy bojujících zemí. Poté, co dostatečně posílí své možnosti, a bojující protivníci dostatečně zeslábnou, vychází nový vůdce na světovou arénu, aby sklidil plody vítězství.

Pokusy Washingtonu zorganizovat státní převraty v Brazílii, Bolívii, Venezuele, vymaňují Jižní Ameriku z pod hegemonie USA. Brazílie už svou účastí v koalici BRICS má předpoklady pro preferenční obchodní režim a rozvoj kooperace se zeměmi ŠOS.

To vytváří možnosti pro formování – na světě největšího – hospodářského společenství zemí EAES, ŠOS, MERCOSUR, k němuž se velmi pravděpodobně připojí i země ASEAN.

Další stimuly k tak široké integraci, která obsáhne více než polovinu obyvatelstva, výrobního a přírodního potenciálu planety dodává úporná snaha USA k formování tichooceánské a transatlantické zóny preferenčního obchodu a spolupráce bez účasti BRICS.

USA se dopouštějí stejné chyby, jako předchozí světový vůdce – Velká Británie, která se v období Velké deprese snažila ochránit své koloniální impérium před americkým zbožím protekcionistickými opatřeními.

Nicméně, v důsledku 2. Světové války, kterou anglická geopolitika vyprovokovala s cílem blokovat rozvoj Německa, posílit svoji dominanci v Evropě a zajistit si kontrolu na územím SSSR, – ztratila Velká Británie impérium a obdržela krach svého systému evropského kolonializmu, který bránil světovému ekonomickému rozvoji.

Dnes je takovou brzdou americké finanční impérium, které vysává všecky zdroje planety v zájmu obhospodařování stále rostoucí dluhové pyramidy USA. Objem jejich státního dluhu se dostal do exponenciálního růstu, a velikost všech amerických dluhů překračuje jejich HDP už více než řádově, což svědčí o blížícím se kolapsu amerického a spolu s ním i celého západního finančního systému.

Aby se vyhnula krachu a zachovala si světové vůdcovství, snaží se americká finanční oligarchie o rozpoutání světové války. Ta by jí odepsala všechny dluhy a dovolila zachovat kontrolu nad periferií, zničit, nebo alespoň zadržet konkurenty. Tím se vysvětluje americká agrese v Severní Africe, na Blízkém a Středním Východě, s cílem posílit kontrolu nad těmito ropnými regiony a zároveň i nad Evropou.

Ve směru hlavního úderu se, vzhledem ke klíčovému významu s hlediska amerických geopolitiků leží – Rusko. Příčinou není ani jeho posilování, ani trest za spojení s Krymem, ale tradiční západní geopolitické myšlení zaměstnané bojem o udržení světové hegemonie. A opět, podle odkazu západních geopolitiků minulosti, válka s Ruskem začíná zápasem o Ukrajinu…

*) – Izborský klub (2012) – sdružení předních ruských intelektuálů, předsedou je spisovatel A.Prochanov – www.dynacon.ru

**) – Heartlend –  mohutná severovýchodní část Eurasie (plocha cca 15 mil.km2-přibližně odpovídá konturám někdejšího  Ruského impéria a SSSR). Název pochází z r.1904 od oxfordského prof. H.J.Mackindera.

hroch-hlava

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Podstata netkví v zadržování Ruska. Sázky jsou mnohem vyšší

 1. kchodl napsal:

  Nic nového pod sluncem.

  Stejné to bylo v 19. století a v první polovině 20. – tehdy Západ blábolil o ovládání světa přes kontrolu světového obchodu, oceánů a kolonií, přes libru opíranou o zlato a drahé kamení. Přesto nikdy nedokázal uchvátit Rusko a vyhladit Slovany včetně Čechů, i když o to usilovali – stačí se podívat, co píše Engels za články v roce 1849 a jak mu přizvukuje Marx v dopisech. Nebyli žádnou výjimkou, tehdy to byl obvyklý západní úzus.

  A dnes to není jiné. Stačí si přečíst třeba „Evropa 20. století“ od jistého magora jménem Vinen. Překlad vydal Vyšehrad v roce 2007. Tenhle profesorský psychopat učí historii na prestižních britských univerzitách, Oxford, Cambridge, … a jistě není ve svých názorech osamocen. V každé druhé větě mluví o slovanských podlidech, o nadřazenosti západní – především anglosaské – kultury a tak dále – jiná kultura pro něj neexistuje. Když má v knize fotografii vztyčení sovětské vlajky nad Reichstagem, neopomene napsat, že na fotce má voják vyretušované dvoje hodinky na ruce – a prý, i kdyby měl jen jedny, je jasné, že je někomu ukradl, protože Rusové hodinky nikdy neměli. Jo, jistě, mohli přece porazit nacisty jen podle odhadování času podle Slunce, to dá rozum. Takovými odpornými bláboly je to celé prosyceno, od první do poslední věty. Občas to připomíná příspěvky Fagana, natolik je to šílené. Přečetl jsem to jako studijní materiál, jakkoliv to bylo odporné, hrubě manipulativní a prudce prolhané – ale poměrně sofistikovaným způsobem.

  Ono „vítězství“ ve Studené válce jim prostě stouplo do hlavy a teď postupně naráží na skutečnost.
  Například nedávno dělala americká generalita velká simulační cvičení konvenčního napadení Ruska – a zjistili, že by válku Západ prohrál, i kdyby byla ryze konvenční – což by samozřejmě nebyla. Zábavné byly diskuse pod články o tomto debaklu – vzhledem k odbornosti daného serveru tam píší „lidé od fochu“, ve svých oborech nepochybně vzdělaní – a na jejich názorech je vidět hloubka jejich indoktrinace. Připomíná to nacisty v roce 1941, ty jejich poznámky.

  U nás si lidé neuvědomují, jakou silnou propagační masírkou prošly populace Západu během posledních 70-ti let – proti tomu je bolševická propaganda jen slaboučký čajíček. A dodnes to v nich zanechává stopy, ačkoliv se mohli cestováním přesvědčit o opaku.

  Všechno zlé je k něčemu dobré – když chtějí „přerozdělit uprchlíky“, k nám nikdo nechce. Před pár lety žabožrouti chtěli přesídlovat svoje islamisty k nám, s tím, že jim dají sociální dávky jako ve Francii – na koruny asi 50 tisíc na hlavu – a dostalo se jim odpovědi, že žabožroutský kozomrd půjde raději do francouzského vězení než do ČR.

  Ohledně ovládání Ruska západním kapitálem, jak se píše v článku – jistě, světová ekonomika je propojená, fiat peníze, virtuální burzy odtržené od skutečné ekonomiky, … etc, etc. Ale přes všechno to „řízení“ – když tedy ve své nafoukanosti „ovládají vše“ – jak to, že nedokáží zastavit konsolidaci Ruska po roce 2000, nedokáží zrušit ruskou vědu, školství, ekonomiku, jejímž výrazem je například modernizace ruské armády, strategických zbraní, ponorek a dalších věcí – které skutečně zabraňují uchvácení Ruska. Že ještě „nedemontovali“ třeba ruskou kosmonautiku a další vyspělé obory – to nevykoupili všechny mozky, jak se holedbali ?

  Už jen z toho lze usoudit, že jejich proklamovaný vliv je spíše jen zbožné přání a obvyklá prolhaná propaganda.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   PS. Pokud si chcete počíst o těch (u nás v mainstreamu samozřejmě nezmiňovaných) amerických cvičeních „demokratizace Ruska“, proniklo to třeba do tohoto tabloidu (bulváru – ale bulvár je v dnešní době – a vždycky byl, třeba německý Spiegel – z oficiálního tisku vlastně nejpravdivější):
   http://www.thedailybeast.com/articles/2015/08/14/pentagon-fears-it-s-not-ready-for-a-war-with-putin.html

   „Denní bestie“ je kromě toho docela zábavná, jaksi všeobecně.

   Komentují to třeba tady:
   http://foxtrotalpha.jalopnik.com/pentagon-unsure-if-it-could-beat-russia-in-a-convention-1724226952

   To je letecký fan server, mimo jiné jsou tam hodně kritické články insiderů o krizi amerického leteckého průmyslu, korupci a utrácení státních peněz, o pokračujícím debaklu jménem F-35 a dalších, třeba LCS. Diskuse je tam výživná, hlavně až nacistickými názory o „americké nadřazenosti“ – ovšem ne od nějakých ubohých magorů, píší tam lidé od armády a letectva, v činné službě nebo čerstvě „retired“.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Kdo mluví o konvenční válce??
    Tu US odtroubily (pravda, tehdy možná nevědomky) už když profesionalizací zmenšily armádu.

    To se mi líbí

 2. Rosťa napsal:

  Omlouvám se za OT, ale toto se nedá ani dočíst. Jsem z toho zděšen podobně, jak bývá pravidelně vyděšena naše milá Milka Myrka N.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cechokanadan-Jirovec-se-neudrzel-Zeman-by-mel-vzit-misto-zbrane-do-ruky-mezinarodni-pero-od-Klause-a-napsat-395170

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   A nemá snad pravdu? Já to vidím jako přesný popis situace.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Pravdu? Jo, tu a tam. Já, který jsem neemigroval za lepším, ani nikoho nikam neposílal, sdílel s ostatními dobré i zlé zde, vidím věci jinak. V diskusi pod článkem to někteří řekli za mě. Ale, samozřejmě, sto lidí, sto názorů.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Já si myslí, že je třeba nad článkem hodně přemýšlet. Protože pro mne, který je zásadním odpůrcem migrantů, je ten článek opravdu poučný a pravdivý.

     To se mi líbí

     • strejda napsal:

      Máte pravdu, je nutné článek číst bez emocí a předpojatostí. Původně jsem ho nechtěl číst, ale zdejší diskuse mně vlastně donutila. Je to především shrnutí faktů a pár případných poznámek k nim. Není to o tom co bude a jak to bude Evropa zvládat.
      Bohužel je to výsledek činnosti euroatlantické civilizace, která pod pláštíkem humanity ničí konkurenční státy bez představy co bude dál. Je už zbytečné opakovat tu dlouhou řadu chyb na kterých se podílela i Česká republika. Ke zničení Iráku vyzýval otevřeným dopisem i český prezident. V tu chvíli nám podepsal bianco šek. A jak víme, dluhy se musí platit. Jediný problém je v tom, že nevíme jak velký je ten dluh. Ale že to nespraví 30 000 za lavičku již víme.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Cha ! To asi mohli čeští politici i za Barbarossu, vraždění a vypalování vesnic v SSSR, obklíčení Leningradu a koncentráky ne ? Nebo jste neslyšel (či nečetl) třeba Emanuela Moravce ? Háchu ? Berana ? A těch dopisů vůdci, těch bylo.

       Že byl Havel ke konci ovládaný alkoholik a kolaborant, je také pravda. Ze statečného idealistického bojovníka za svobodu a intelektuála se stala odporná krysa. Nic výjimečného, bohužel.

       Pokud vím, české jednotky se v rámci NATO nikterak nepodílely na vraždění v žádné zemi. I v Afghanistánu – kde to bylo válce nejblíže – se podílely jen na průzkumu, hlídání základen a ochraně rekonstrukčních civilních týmů. V Iráku byly nebojoví chemici a polní nemocnice.

       Takže s tím házením nás do stejného pytle s vrahy a okupanty laskavě přestaňte.

       To se mi líbí

      • Slim napsal:

       Souhlasím (což se mi ostatně u Vás stává prakticky vždy 🙂 ).

       Kdybychom měli nazvat signatáře dopisu Osmi pravým jménem, tak Váleční štváči..
       Takže na Haag.
       U VH o to horší, že mu právě končil mandát

       To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Kchodle, snažím se na věci dívat nezaujatým pohledem. Proto mně v tomto případu nezajímá jaký byl český president v mládí nebo ve stáří. Faktem je byl iniciátorem dopisu který vyzýval k napadení cizí země bez mandátu OSN. A považoval se za světovou morální autoritu, která má právo obcházet zákony a tvořit novou morálku. Ani vláda ani parlament se od jeho oficiální akce nedistancovaly. A většina obyvatel, pokud si vzpomínám, také ne.
       A co se týká vojenské účasti. Tam je hlavním kritériem ANO – NE. A pak samozřejmě, to s Vámi souhlasím, jde o typ zásahu a jeho rozsah.
       I topič na válečné lodi je voják, stejně jako dělostřelec. Oba mají stejnou odpovědnost.
       Emanuel Moravec, Hácha i Beran byli představitelé nesvéprávného protektorátu. Většina obyvatel s nimi nesouhlasila. Nesou osobní odpovědnost podle rozsahu své účasti. U Barbarossy nevím.
       Nevidím důvod proč bychom se nemohli či neměli na základních věcech shodnout. Otázkou pak je jen míra účasti. Co Vy na to?

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Jak jste to rozvedl, tak s Vámi samozřejmě souhlasím, pane Strejdo.

       Otázka samostatnosti ČR v porovnání s „Böhmen und Mähren“ není tak od věci – po přistoupení k EU tím více. Jen je ta okupace a protektorát prováděna poněkud lehčími a méně zjevnými prostředky – Gestapo se zatím chová téměř slušně a operuje jen ve skrytu, bagančata okupačních sil nebuší o dlažbu a cizí tanky projíždějí naší zemí jen občas.

       Jen ten výsledek se obávám se příliš nakonec neliší.

       O souhlasu lidí s NATO válkami mám jisté pochybnosti.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Osobně Havla lituji, musel projít strašnými věcmi. V takové situaci, do které byl postaven, by selhal asi úplně každý. Chystali se na něj dávno, vlastně ho pro jeho slušnost – a domnívám se, že ji špatně vyhodnotili jako manipulativnost a submisivitu – vybrali jako svého koně, lépe řečeno loutku. Vzdoroval jim v mnohém, a dokázal (naštěstí) mnoho věcí když ne odmítnout, tak alespoň obejít.

       Ten dopis, to nebyla jen chyba nebo zločin, byla to blbost (aby si taky šťouchnul do Tallyarda). Ale kdoví, jak to přesně bylo.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Strejdo, já jsem se také nedistancoval.
       Nevěděl jsem jak.
       A takto se nedistancovali i ostatní naši občané, je ale pravda, že podpora války v Srbsku tady klesala dle oficiálních výzkumů až na 20%, což není tak špatné.
       Já tohle nemám rád, ty řeči o většině, co měla něco udělat a neudělala.
       Jak to mají lidé udělat?
       Vemte si třeba ty demonstrace proti cigošům na šluknovsku.
       Najednou to byly pomalu fašistické živly, žádní statečné občané, co si nechali rozbít držky od fízlů, co si je platí ale oni je nechrání ale mlátí.
       Chodil jsem kdysi s holkou, byla z Nového Boru, a že prý co ta pakáž černá tam dělá, to je hrůza.
       „Koho jsi volila“
       ČSSD.
       „Co měla ČSSD v programu proti protěžování této minority?“
       ????…asi nic, nevím.
       „Co já vím, tak o nich rázně mluvil Sládek“
       To je ale fašista.
       „Jak to víš?“
       Protože říkál, že Cikán se provinil už tím, že se narodil a celkově se vyjadřuje jako fašista.
       “ Vyjadřuje se o nich stejně, jako ty“.
       (Sládek to tehdy říkal, tak, že to slyšel od vedlejšího stolu někde v restauraci)
       No….a co pak chcete od lidí?
       Vždyť většina lidí je úplně obyčejných, nemůže po nich (nás) nikdo chtít víc, než v nás je.
       Národ je ale živoucí organismus, více hlav, více ví.
       Jakkoliv jedinec nemá valné možnosti, nálada ve společnosti může předesílat časy budoucí…
       Bombardováním Srbska si USA u většiny Čechů na hodně dlouhou dobu zabouchly dveře.
       I když se nikdo (či jen málokdo) oficiálně nedistancoval.

       To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Pravdu ? V čem konkrétně ?

    Na mě to dělá dojem, že si pana Jírovce někdo vybral jako hlásnou troubu a krmí mu hlavu. A on je tak naivní – zvyklý celoživotně na slušné akademické prostředí – že jim to žere, asi za to mohou i jeho publikační ambice.

    Divím se, že se nepřidal ke svému příteli „umělci“ Kohoutovi, a nestříkal také své sperma do svěcené vody v kostele.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Čtěte pomalu a přemýšlejte nad každou větou. Třeba to pochopíte.

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Ne, já jsem to pochopil dostatečně. Jírovec říká, co od něho chtějí slyšet a domnívá se, že si nějak pomůže, to je všechno. Je to stejný parchant jako ti, kteří bombardují cizí země a vyvádějí další kousky. Bude dál relativizovat úplně všechno, natírat černou na bílo, aby si zaplnil žlab. Jen trochu jiným způsobem.

      Podívejte, pane Bavore, takových „pravd“, kterou vyzvracel Jírovec, nabliji za 3 minuty plný kýbl, když se mi zachce. Nejlepší lži a manipulace jsou ty, které obsahují co nejvíce pravdy, ale jsou manipulovány k úplně jiným závěrům.

      Přijímání ekonomických imigrantů, kteří mají co nabídnout – například svoje vzdělání a ochotu pracovat od nevidím do nevidím, za část platu místních lidí je zločin dvojím způsobem – jednak je to koloniální vysávání cizích zemí, kde inteligence pak bude chybět – bez proplacení nákladů tamní společnosti na vzdělání a výchovu takového člověka – druhak je to lumpárna proti místním lidem v cílové zemi, protože to způsobuje snižování mezd a devalvaci investic do vzdělání.

      Jaká xenofobie a nelidskost ? Projevuji lidskost především ke svým dětem, když tady žádné kozomrdy nechci – nechci, aby to tady vypadalo jako v Londonistánu nebo v Marseille či v okolí Paříže. U hrobky francouzských králů arabské tržiště s drogami a mešita. Nazývá to Jírovec xenofobií ? Tak to ať jde do prdele.

      To se mi líbí

  • jaa napsal:

   ale typické myšlení českého iemigranta. Zcela zapomínající – že podmínky a možnosti Kanady při přijímání jeho, byly docela jiné. Že než je vzali, k sobě, byli přísně prokádrování a zjištěno co jso zač. Což v této době neí možné… z těch rozvrácených zemí se nic nezjistí. A právě na to amíci spoléhají -ještě horší povětří v Evropě než je je vhodné.
   A stejně si myslím, že to všechno zavinili evropští trolové. Pokud mne paměť neklame, tak ejůnile byl od počátku plánována jako jakási protiváha nebo obrana proti usjůnii e…. no a to se jim asi moc nelíébilo- tak to začali obracet – ty poddajné státníky zemí spolku na svou víru – vlastně proti ejůnii… bohužel

   To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  Mno, ač-li nemaj amíci jiný důvod. Za pouhých 250 let dosídlenci ameriku zdevastovali a vyčerpali na maximum, zaneřádili celou zemi, zbavili ji zeleně, komplet zdevastovaná, navíc teď to frakování… , – navíc San Andreas, taky El Niňa se díky tomu rozmohla mnohem víc, protože tam už není – co by je zadrželo.devastují a vysávají všechny země okolo a kam dosáhnou… a tak se divme že jim nestačí Irán afghanistán. Na neporušenou přírodu tajgy/ toho dřeva/, nerostné bohatství/dopůní vyprázdněné banky/ – teměř netknuté… to je pro amnerické ničitele přece lákadlo jako hrom. Jen toho těžení a betonování – viz Detroit a pod. / to by bylo na dalších 200 let. snad…Plánovali jak se o to podělí a ono nic… no nerozzuřilo a nepodnítilo by Vás to k ještě většímu úsitlí…

  To se mi líbí

 4. Rosťa napsal:

  Americe a Západu všeobecně by pomohlo, kdyby se jim otevřel ruský špajz. Ale jak to udělat, když medvěd sedí u dveří a dělit se nechce, potvora jedna? Jó, za Jelcina a Gorbyho, to byla jiná káva, je oblbnout nebyl problém, ale ten prokletý Vladimír, ten to ne a ne pochopit. Co s tím? Světová válka nebude mít vítěze, poštěkávání a urážky RF výsledky nenesou, tak třeba lokální válčičku na území Evropy. To by šlo, to je schůdné, fuck the EU.

  To se mi líbí

 5. Renard napsal:

  Na Parlamentních listech jsem narazil ještě na jiný příspěvek, týkající se všech aktuálních problémů a podle mne naprosto brilantní. Doporučuji k přečtení: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Jan-Schneider-Reknete-mi-jediny-duvod-proc-by-USA-chtely-rozmetat-Islamsky-stat-USA-odejdou-z-Ukrajiny-ta-se-sesype-Ukrajince-zachrani-Rusove-Uprchlici-Jsou-nutne-tri-kroky-395447

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Pan Schneider to má v hlavě srovnané. Vždy mě udivovalo, jak mohl v tajné službě vydržet tak relativně dlouho vedle například takové kreatury jako je plukovnice S.Š.

   To se mi líbí

 6. tata napsal:

  Bavore
  JESTLI ALE se vyjadřujete tak jak jinak čtu,pak to co napsal pan JÍROVEC je v rozporu.
  V rozporu v jakém závěru on stoho dochází…………takže pak se musím stotožnit s KCHODL.ANO UVEDENÁ FAKTA jsou sice pravdivá uspořádana ale tak aby vyvolali přesně ty pocity co neoaleně a šieně propaguje jeho KAMARÁD Kohout.
  uplně pomijejí třeba to co vyčitá Sobotkovi nebo jinak myslíte že SOBOTKA JE UPLNÝ DEBIL…..JENŽE si nemuže dovolit otevřeně řikat takové pravdy třeba o USA.Dale srovnává nesrovnatelné……jeho imigraci kde přizpusobivost jeho na kanadské nebo jiné země je o něčem jiném…….prstě zvyklosti,nabožentví tradice se dimetrálně nelišili.Takle taktně zamlčuje ty negativa což y ty jeho pravdy postavili do jiného světla a nebot je velice chytrý……..je to manipulace ač pravdivá,jsou to pravdy vytržené s kontextu

  To se mi líbí

 7. blbíš napsal:

  Víte Bavore a Strejdo, on ten jednoznačný přístup Kchodla k Jírovcovi i k vašemu chápání a vysvětlování Jírovcových názorů nebude tak úplně od věci. Já s Kchodlem UŽ naprosto souhlasím !!! Myslím, že nastává konečně doba říkat (a to nahlas), UŽ JE TOHO DOST. Furt budeme do nekonečna diskutovat a filozofovat, před sluníčky se ospravedlňovat až nám v tichosti imigranti přerostou přes hlavu. Prý, že to máme (Sobotka a Chovanec) pod kontrolou, houby nemáme!!! S takovým přístupem (jírovcovitým) TO NIKDY pod kontrolou mít nebudeme!!! Když holt se ignoruje selský rozum a jednoduché počty, když dokážeme skloňovat migraci na úrovni disertačních prací, zatím co si nedovedeme poradit ani s cikánkou minoritou a s ostatními ožehavými soc. otázkami, pak nastal UŽ čas nejen v postojích, ale i v činech ZKCHODLOVATĚT. Neustále přemítat o názorech idiotů , nebo dokonce číst je pomalu, jak Kchodlovi navrhujete, věru ani náhodou nepomůže!!!

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Moje řeč.
   Díky, už jsem se pomalu začínal cítit jako nějaký ten potetovaný 5x trestaný fašoun, co řve „Čechy Čechům“. Rasista, fašista, militarista, křesťanský křižák, …

   Přesně tak, nastala doba jasných stanovisek. Oni totiž jak sluníčkáři, tak kozomrdi, jasné stanovisko mají: jedni nás chtějí okrádat na „pomoci uprchlíkům“ z našich daní, ti další nás chtějí zotročit – a kdo se nenechá, toho zabít.

   Raději zaujmu jasné stanovisko hned, nekompromisně – protože kompromis s idioty, magory, zločinci a vrahy neexistuje. Přistoupí oni na kompromis ? Nikdy. Používají metodu pomalého vaření žáby, přesně jako henleinovci a spousty zmrdů před nimi. Stupňují požadavky, ze dne na den.

   Nechci se dočkat halal žrádla ve školkách a školních jídelnách, rituálních porážek na jatkách, pipin v šátcích a hidžábech – aby normální holku v plavkách nějací šmejdi napadali prostě na ulici nebo parku. Nebo nějaký hajzl vyhrožoval, když příště bude babča veřejně chlastat, tak ji podřízne.

   Abych nemusel za pár let běhat po ulicích s útočnou puškou a házet granáty a odpalovat termobarické střely. A vláčet se s minometem, těžkým kulometem nebo půlpalcovou snajperskou flintou.

   Chci mluvit, abych nemusel později zabíjet.

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Myslím, že by bylo třeba vyrazit už teď například na toho blba, co v Lexově odkazu na konci záznamu kecal nebetyčné hovadiny. Netřeba jej zabíjet, jenom poslat do Mosulu

    To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nebo: nemusel projektovat, navrhovat, programovat a provozovat počítačovou síť dělostřeleckých radarů – jsem spokojen s tím samým ohledně třeba propojení a správy, co já vím, třeba školních jídelen. Nebo knihoven.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    To je prdel!
    Jasná stanoviska jsem už vyjádřil na 3 blozích či webech a hned na dvou jsem byl zabanován, při čemž na tom webu jsem byl ještě řádně prolustrován, kdo mě jako platí, abych jim tam škodil….což udiví zejména proto, že tam většina jedinců jela na podobné vlně jako já.

    To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  No nazdar. Člověk napíše, že je zděšen jak Milka Myrka N, která je vyděšená i z toho, že ráno vyjde slunce a vyleze z toho takhle brutální polemika. Tož takhle ne.
  V Práglu proběhla nejdůležitější akce světa za poslední půlrok a nikdo tu u Bavora neprojevuje žádnou hrdost. V záhlaví ruďásku kdysi bylo: Proletáři všech zemí, spojte se. Na té pražské akci slovo Proletáři měli nahradit slovem Bukvice a také se spojit. Druhý s prvním, třetí s druhým, čtvrtý s třetím, atakdál, až by se udělal živý řetěz od koně až k US ambasádě. Nedořešený problém tu mám s Krnáčovou, protože ona ( pravděpodobně ) nemá ten inštrument na připojení. Ale řešení to vlastně má. Věhlasný pravicový autor a člen ODS Milan Uhde kdysi psal něco v tom smyslu, že Gottwald půjde před řadami, takže Krnáčová by vlastně mohla taky. Samozřejmě Říšský protektor by se nepřipojoval, protože jako nejvyšší řídící orgán v ČR by měl jít vpředu, ale zase by z toho nic neměl a vypadalo by to blbě. V každém případě udělal dobře, že se zúčastnil a přislíbil, že příští rok ten pochod domluví v Alabamě. Tam bukvice milují.

  To se mi líbí

 9. kočka šklíba napsal:

  No k p.Jírovcovi a jeho psaní v PL, myslím, že Keller to napsal mnohem lépe. A pak ještě někdo, kdo napsal: „Pokud jsou slova Jírovce o přijetí českých emigrantů světem míněna jako zavazující pro ty,kteří nikam neutíkali a v Československu dále žili,potom mě připadají krajně nevhodná,neboť ti lidé,co zůstali a bylo jich 99 procent nejsou světu nic dlužni.Nic od zahraničí nechtěli a také nic nedostali!Ti lidé,kteří vzali zavděk při útěku pohostiností cizího státu z jeho sociálního systému,nebo většinou i od privátních osob,by měli stejnou měrou oplácet i řekněme současným migrantům.Ale rozhodně nelze zase závazek mezinárodní solidarity paušalizovat na celou českou veřejnost na základě toho,že také někdo z ČSR utekl a bylo mu pomoženo-ne vždycky!.Byli bychom opět u lumpárny privatizace výnosů a zestátnění nákladů.“
  Takže asi tak. Podle mého.

  To se mi líbí

 10. kočka šklíba napsal:

  Takže pane Jírovče,pokud chcete pomáhat Vy , pomáhejte. Ze svého ale, za to, že Vy jste také dostal pomoc. Ale nechtějte to po nás, ne teď když není na jiné potřebnější české občany. Pomáhat ano, ale, a i když se za to moc nemám občas ráda, tak přece jen mně jsou bližší naše děti, staří atd. Víte ono za za socíku toho tolik na pomáhání v ČSSR nebylo, na rozdíl od nynější doby.

  To se mi líbí

 11. tata napsal:

  kchodl napsal:
  18.8.2015 (16:01)
  DAVÁM TO SEM až dolu je to už nepřehledné……….nejdříve jsem chtěl dát palec dolu ale jen vyslovím nesouhlas………….Osobně Havla lituji, musel projít strašnými věcmi. V takové situaci, do které byl postaven, by selhal asi úplně každý.

  Nezlobte se jeho činost za minulého režimu mužu zhodnotit jen zdileně a ty informace jsou přiliš rozpurné od toho že byl polobuh až protipolu obyčrjnej bohém postiženej alkoholem.

  Ovšem jeho etapu kdy měl možnost zasahovat do dějin této země…….už mužu i když samozřejmě plno věcí už se pravdu nedozvíme přesto je dost věcí kde mužete porovnat vysledek s fakty.

  CO myslíte těmi strašnými věcmi………on sám byl disident s zvláštním statusem……..stoho co sam psal o zadržení nikdy ho neuhodili……….nezažil nikdy to co dnes ukazují dost často ve filmech……..jako třeba v neděli o tom komisaři a židovské obci…ve stinu….jeho životní standart byl hodně nadpruměrný diky dotacím ze zahranicí……zlí jazykové tvrdí že si stoho žila smetánka kolem něj……..at je to pravda nebo ne není duležité.

  ON VTOM začátku představoval ohromnou mocí lidi za ním většinou šli……….vysledek je co máme ted ,to jsou fakta……….je oslavován hlavně v zahraničí……..pro tuto zemi nezlobte se byl jen užitečný idiot……….on měl tu silu,popularitu to zde změnit opak je pravdou………..byl jen loutka jako je kníže pro kalouska………v jeho připadě to ale bolí vice……….on kdyby byl to co ho oslavuje kavárna………..nikdy by zde nebylo to co je ted

  To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   Přesně.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Máte pravdu, Havel selhal, pak kolaboroval, pak zradil, pak podpořil vraždění, …

   Jenom jsem chtěl nějak vyjádřit, že se do téhle situace nedostal sám, zcela vlastním přičiněním, ale že se stal loutkou – občas vzdorovitě neposlušnou, ale jen v maličkostech – mocných sil. Ale asi jsem to přehnal na opačnou stranu, nechtěl jsem aby to vyznělo, že ho obhajuji – jen že tu situaci chápu. A lidsky ho lituji, jako člověk člověka – možná, že on by toho schopen nebyl, ale o to nejde. Opakuji proto, že to byl ožrala, křivák, podrazák, nevěrník (což je něco úplně jiného než pouhý děvkař), zrádce, kolaborant, zloděj a ve finále masový vrah a válečný zločinec. A kromě toho všeho ohromný pokrytec.

   Ale napadá mě – změnilo by se něco podstatně, kdyby tam byl někdo jiný ? Dovolili by tam stanout někomu, kdo by se choval jinak ? Všechny ostatní bývalé soc.-dem. země dopadly podobně jako my – často podstatně hůř. Bez ohledu na to, koho měly v čele.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    Vite myslím že nezměnilo,bohužel na naši smulu on byl ten z mala možná jedinej kterej tu moc dostal nevím proč ja mu nevěřil od začatku ale vetšina ano a stoho dost lidí ješte dnes.Bejt to opravdu ten za co ho vydávaj nemuseli by zde vladnout mafiani.on měl tu moc lidi dostat do ulic,bohužel byl jen pozlátko

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Myslím, že změnilo.
    Tehdy byla národní síla obrovská, lidé by šli za svým „vůdcem“, stejně, jako šli za Havlem a nejspíš ještě víc,protože z Havla se střízlivělo poměrně rychle.
    Ale vědět to nemohu, fakt je ale ten, že velcí lidé v převratných dobách dokáží pozvednout svůj stát i národ až ke hvězdám, aby z toho pak ti malí zase nějakou dobu žili, když ten velký zemře.

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.