Pehe hyenovité


Ještě nestihlo mrtvé tělo Sira Nicholase vychladnout a už se přiřítilo Pehe se svým komentářem.  A zneužívá postoj Sira Nicholase ke svým „lickoprávním“ výkladům. Prý si máme ze Sira Nicholase vzít příklad a nepřemýšlet nad imigranty. Jenže zapomnělo Pehe na celkem podstatné události.

Sir Nicholas odvezl pouze malé děti ze země, která byla civilizačně na podobné úrovni. Odvoz vyřizoval jako soukromou iniciativu nezávislou na vládě Jeho Veličenstva.

Děti, které byly z tehdejšího Československa vyvezeny, si vybíral na základě doporučení svých spolupracovníků. Neexistoval nikdo, kdo by jej nutil k nějakým kvótám. Rodiče těchto dětí se do svobodného světa nikdy nedostali a věděli to předem.

Současná imigrantská vlna má tedy mnoho rozdílných rysů.

Do Evropy se imigranti dostávají nelegálně, nikdo je sem nezval.

Imigranti nejsou ve věku dětí, ale jedná se o mladé silné muže, schopné a občas i ochotné vyvolávat nepokoje.

Imigranti jsou ze zemí, které mají jinou kulturní základnu.

Není jisté, že se jejich děti za nimi někdy budou moci dostat, zda neskončí v lepším případě jako bojovníci IS, v horším s useknutou hlavou.

Takže bych rád, kdyby Pehe a podobní pehovití občas použili ten nádor, který jim vyrůstá z krku.

Pehe by se mohlo alespoň zastydět.

Sir Nicholas si zaslouží nehynoucí úctu.

https://www.youtube.com/watch?v=GPu545MJjIU&list=PL84DEF1AD1A335F82&index=51

http://bavor.blogspot.cz/2015/07/muj-prispevek-k-eet.html

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

60 reakcí na Pehe hyenovité

 1. Strejda Olin napsal:

  Jen skutečný blb může srovnávat současné přistěhovalce s uprchlíky před německým nacismem nebo s emigranty z Československa po roce 1948 a 1968.
  Hodinky i holinky se sice obojí natahují, ale nejsou proto totožné, ani podobné!

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Oline, vy jste věděl, kdo se objeví po vás? 🙂

   To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Kdysi jsem četl Pehe a také Mitrofanova, Čulíka a další. Dalo se něco si z toho (občas) odnést.
   Dnes už tato jména a domény automaticky vynechávám.
   Působí to na mne jako kdysi Komárek a Steigerwald, kvůli kterýmžto jsem kdysi odhlásil Mladou frontu.
   Komárkovi jsem ale vděčný za to, že mne uchránil před Babišem, který mi byl ve svých počátcích sympatický. Jakmile tam vlezl Komárek …
   Třeba mne tak i Pehe jednou uchrání před nějakou mladickou nerozvážností.

   To se mi líbí

   • Mac napsal:

    :-))
    u mě je to na 100% přes kopírák

    To se mi líbí

    • tata napsal:

     u mě též………..jen musím řici že z počatku jsem PEHEHO,MITRAFONOVA BRAL……….TED si jen uplivnut a nečtu proč abych konstatoval že se snad zbláznili……celkem to nechápu já mám názory konstantní a když sem je bral museli oni udělat otočku prč nevím

     To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jetro, taky kopírák 🙂 ! (přešel jsem tehdy z bláta do louže : MF > Právo)
    Co jen se to s námi stalo… nebo s nimi?

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Neber Pehe, neber Maingu…, neber ………. jednotnou frontu uctívačů současného (a rozkladačů a rozkradačů toho minulého) režimu, nebo se z toho zblázníš 🙂 .
   Nečtu!

   To se mi líbí

 2. Mainguard napsal:

  Bylo by dobré,aby si autor tohoto komentáře než začne někomu nadávat, zjistil, jak funguje řízení o poskytnutí mezinárodní ochrany. To je totiž v 90% předmětem oné špatně z principu mezinárodního práva označované „imigrace“.

  Základem je, jak jinak, nařízení naší vlády, tedy té skutečné ne nějaké babišovsko-sobotkovské, ale sboru předsedů vlád zemí EU, Rady EU (neplést s Evropskou radou)

  Nařízení 439/2010 zřizuje Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu s cílem posílit spolupráci mezi členskými státy v této oblasti a pomáhat jim při zvládání krizových situací.

  a následně

  Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 439/2010 ze dne 19. května 2010 o zřízení Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu

  „V žádosti o udělení mezinárodní ochrany jsou zjišťovány důvody, které cizince vedly k odchodu ze země. Po provedení všech nezbytných úkonů je žadatel o mezinárodní ochranu přemístěn do pobytového střediska, kde vyčkává rozhodnutí v prvním stupni. V průběhu této doby je s žadatelem proveden pohovor, který má blíže specifikovat důvody, jež byly uvedeny v žádosti o mezinárodní ochranu. Ministerstvo vydá do devadesáti dnů ode dne zahájení řízení rozhodnutí ve věci. Nelze-li vzhledem k povaze věci rozhodnout v této lhůtě, může ji ministerstvo přiměřeně prodloužit. Rozhodnutí ve věci mezinárodní ochrany nabývá právní moci dnem doručení žadateli. V případě negativního rozhodnutí ministerstvo vystaví v tento den cizinci výjezdní příkaz a cizinec je povinen z území České republiky vycestovat.“

  Žádné okruhy nám kulturně blízké tam nejsou, je to universálně platné mezinárodní právo, závazné pro všechny členy OSN.

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Kolik si berete tento rok muslimů v nouzi k sobě do péče? Nebo jen teoreticky kafráte „tak nějak proti“?

   To se mi líbí

   • Mac napsal:

    tito žvanilové zásadně JENOM kafrají

    To se mi líbí

   • Mainguard napsal:

    Muslimy si není potřeba brát domu, platím zde nemalé daně, a rád bych, kdybych směl o svých daních spolurozhodovat, aby byly použity na pomoc uprchlíkům. Ve finále, nevidím důvod, proč podporovat nějakýho vychlastnýho horníka na dávkách u Ostravska než rekvalifikaci a adaptaci na naše prostředí (jazyk, živnostenský a občanský zákoník především) někoho kdo je kvalifikovaný a pracoval tam třeba v zemědělství nebo jako trhovec a pracovat chce a to za podmínek, které by našinci nevoněli. Jemu jde o život a už jen to, že udělal tak zásadní životní rozhodnutí, prodal s podporou široké rodiny veškerý majetek a riskuje život své ženy a dětí při strastiplné cestě několika tisíc km pustinou – tak už jen pro tento čin si ho vážím víc než našince, co žije v rodinném domku po rodičích a vegetí si, nic mu nehrozí a krom nadávání pro jeho zapojení do společenské dělby práce nic nedělá. Rozhodně neupřednostňuji „našince“ (proč, protože mluví česky?), pro mě je ten nezaměstnaný Ostravák anebo Syřan stejně cizí člověk, kterého neznám. Jen bych u toho Syřana už tím že se rozhodl odejít viděl více motivace a schopnosti vzít osud do vlastních rukou než u mosteckého hošana na sociálně vydržovacím krmníku, co česky možná mluví obstojně, ale jemu je to stejně prd platný a mě coby daňovýmu poplatníku taky.

    Nakonec bez takových Vietnamců coby trhovců by se dolních 20% lidí neobešlo, takže díky nim zde mají chudší lidé co na sebe a levné spotřební zboží včetně potravin.

    Kdybyste žil někdy v Nizozemsku, zjistil byste, že jejich trhy a trhovci mají krom Vietnamců obšancovány lidé z Indie a jihovýchodní Asie a Afriky. Když jsem chodil na trh v Utrechtu kupovat čerstvé potraviny nebo jejich národní speciality ( sehnat všechny komponenty na takové kibbey makli, kdo ví o čem mluvím, pak jistě chápe, není jen tak a v hypermarketu nekoupíš) a kupoval jsem vždy s pocitem, že za dobrou cenu dostanu dobrou kvalitu a ještě tím pomůžu potřebným. Ne tak, že mi Babiš sebere daně a Mládek utopí v Temelínu nebo zalátá díru ve schodku důchodového účtu, protože oni věří na demografické perpetum mobile a jiný než státní důchodové letadlo stát nepodporuje (fondový pilíř).. Moje solidarita tak tady nabývá dosti jiný rozměr. A to tak, že já jim zaplatím a oni pro mě oplátku něco udělají (je to tedy férový byznys, něco za něco).. To ten ústecký nezaměstnaný pro mě nehne ani brvou.

    Takže jestli smím daňově asignovat, pak prosím dejte mé daně na ubytovny a primární pomoc uprchlíkům po jejich zachycení na našem území (to má stejnou hodnotu resp. validitu jako budovat azylové domy Červeného kříže pro uprchlíky, jen tato bohulibá organizace dělá něco, co by měl být schopen primárně dělat stát, tedy stát fungující a prosperující, a neznám na planetě co se jejího ekonomického výkonu týče mimo USA více prosperující ekonomiku než je EU) jako je vidět na příkladu zde

    http://www.cervenykriz.zlin.cz/azyl-zarizeni.html

    Proč by na to samé nemohly jít mé daně jako je zde, ale pro uprchlíky, kterým v jejich zemí hrozí bezprostředně smrt anebo politická perzekuce a kdy jsme navíc, OPAKUJI, viz můj předchozí příspěvek, povinni zajistit jim na základě mezinárodního práva platém pod chartou OSN o poskytnutí mezinárodní ochrany azylantům. To je zákon, který musí každý stát sdružený v OSN dodržovat, je to součást charty OSN. Nakonec to bylo právě uprchlické právo, který se stalo prvním právním režimem ochrany „osob v nouzi“ s exteritoriálním prvky (zásada non-refoulement). Úmluva o právním postavení uprchlíků z roku 1951 je páteří současného pojetí mezinárodního práva vzniklého na půdorysu mandátu organizace OSN. Je to tedy celoplanetární „zákon lidství“, závazný pro všechny, ať si místní extremisté a s nimi všichni „slušní“ občané resp. „lid“ myslí cokoli.

    Kdo si chce něco nastudovat přimo (z do češtiny přeložených materiálů OSN) resp. z Úřadu vysokého komisaře pro lidská práva UNHCR, pak může zde

    http://www.unhcr-centraleurope.org/cz/zakladni-informace/pravni-dokumenty/prirucky-doporuceni-a-stanoviska-unhcr.html

    To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Vy platíte daně, já platím daně, miliony Čechů platí daně. Tak se těch všech daňových poplatníků demokraticky zeptejme, zda a kolik by se jich mělo přijmout.
     Také je občany nutné PŘEDEM seznámit s tím, jací lidé by to byli – kojenci, děti do 6 let, děti do 15 let, mladiství do 21 let, osoby ve věku 22 – 30, 31 – 40 atd., odkud jsou, jaké mají vzdělání a kvalifikaci, proč utíkají a v každé kategorii kolik ženského a mužského pohlaví (pochybuji, že tohle dnes někdo v EU zná).

     Je povinností daňové poplatníky PŘEDEM seznámit s očekávanými náklady na uprchlíky:

     a) ubytování v ubytovnách – elektřina, topení, voda, úklid, praní prádla, ostraha, obsluhující personál a zaměstnanci. Stravování – speciální arabská a muslimská kuchyně, dětská a kojenecká strava, dieta. Zdravotní péče – každou osobu prohlédnout a vyšetřit, vyloučit infekční a nebezpečné choroby, léčit nemocné, operovat potřebné.
     b) následné bydlení – kde a jaké, kdo ho bude platit?
     c) jaké zaměstnání je pro každého uprchlíka připravené a co bude s těmi, kteří práci mít nebudou, nebo o ni přijdou po krátké době (přesunou se mezi půl milionu našich nezaměstnaných?)
     d) co bude s nemocnými, když nejsou pojištěni?
     e) jak to bude s vyplácením sociálních dávek, podpor, příplatků a invalidních a starobních penzí?
     f) kolik se bude muset postavit mešit a modliteben?
     g) jak se zahalováním dívek a žen?
     h) jak se bude řešit nesoulad jejich životního stylu, kultury a náboženství s našimi zvyklostmi, tradicemi a zákony?
     Těch praktických otázek a nejasností je mnohem víc a je POVINNOSTÍ vlády (ale i těch, kteří přijímání podporují) aby na ně PŘEDEM a nikoliv ex post (jak je u nás zvykem) odpověděli. Já na nějaké pravdoláskové kecy o morálních povinnostech a jakýchsi závazcích nebo smlouvách, podepsaných ve zcela jiné době a jiných podmínkách nejsem zvědavý.
     Někdo už to tu dřív napsal – politická strana, která podpoří přijímání uprchlíků tak, jak se dnes o něm mluví a jedná a bez referenda je pro mě zásadně NEVOLITELNÁ!

     Až budou občané a daňoví poplatníci znát odpovědi na tyto a jiné otázky, až se jich vláda zeptá, zda souhlasí nebo nesouhlasí s přijetím, pak půjdu k referendu a vyjádřím svůj názor. Je, nebo není to demokratické? Ať rozhodne většina!

     To se mi líbí

    • Strejda Olin napsal:

     Ještě něco. Nechtěl bych zlehčovat nebo zpochybňovat mezinárodní organizace jako je OSN apod. a jejich charty, prohlášení, doporučení, rozhodnutí atd., často 30, 50, 60 a více let staré nebo z nich vycházející a vzniklé v úplně jiné době a situaci. Současná vlna uprchlíků je podle mě jen začátkem skutečného exodu v řádech desítek milionů obyvatel subsaharské Afriky a dalších zemí, kde se očekává vlivem klimatických změn humanitární katastrofa z neúrody, ztráty sladké vody a z toho vyplývajících hladomorů a s tím souvisejících bojů a válek. Na to, že do vyspělých států budou utíkat z politických, ekonomických a humanitárních důvodů celé národy nikdo nepočítal a momentálně vůbec nepočítá. Jak se to bude řešit? Podle jakýchsi archaických idealistických směrnic a dokumentů? Vždyť se to dá obrazně přirovnat k situaci, kdy mi skupina 15-20 lidí vyrazí dveře, nastěhuje se mi do bytu a bude požadovat azyl. Umí si takovou situaci někdo vůbec představit? Co všechno by s tím souviselo, jak by se změnil náš život?
     Možná si Mainguarde myslíte, že fantazíruju, že přeháním, ale ujišťuji vás, že takovou situaci do konce století naši potomci budou muset řešit. Evropa se bude muset sjednotit, opevnit a bránit. Jestli to nedokáže, jestli budou mít navrch lidé s názory podobné těm vašim, pak naše civilizace, jak ji známe a chceme mít dalších tisíc let, nenávratně zanikne.

     Takže se neohánějte mezinárodními úmluvami, ty nás neochrání, ani nám nepomůžou. Koneckonců, už nám někdy nějaká taková smlouva a dohoda, nějaké mezinárodní právo pomohlo, k něčemu nám bylo? Vždy z toho byl nakonec jen cár papíru. Před staletími bylo naše území pokryté lesy a divočinou. Byli to naši pokrevní prapředci a předci, byli to zejména a převážně Češi, kdo tvrdou prací, umem a pokorou vybudovali tento stát, velmi často v útrapách, ponížení a na hranici existence. Žádné zámořské ani jiné državy jsme nikdy neměli, nikde jsme nikomu nevládli, nikde na nás nikdo na plantážích, dolech a manufakturách nedřel, z žádných kolonií jsme nikdy nebohatli, nikde jsme nevedli dobyvačné války, nikdy jsme nikde nic neukradli, nikdo nám zadarmo nic nedal, vždy jsme byli k jiným přátelští a mírumilovní. Nikomu nic nedlužíme, po nikom nic nechceme. Máme tedy snad právo na to, abychom svoji vlast bránili, abychom se sami rozhodovali a aby se k tak závažné otázce přijímání uprchlíků občané vyjádřili v referendu.

     Já tvrdím jedno – je nutné nejen opět obnovit zátarasy na hranicích, ale ještě je více zdokonalit, je nutné státní hranici opět střežit pohraničním vojskem, je opět nutné zavést vízovou povinnost a pasovou kontrolu osob, přicházejích z inkriminovaných zemí. Musíme vědět kdo, odkud a proč k nám přichází, musíme sami rozhodnout, zda dostane azyl anebo se stane naším spoluobčanem s právy a povinnostmi občana ČR a vyžadovat, aby ctil a dodržoval naše zákony, kulturní tradice a způsob života. Komu se to nelíbí, tomu řekněme s pánem bohem, my jsme vás sem nenutili přijít, to vy tu chcete žít. Já na tom nic složitého ani nepřijatelného nevidím.

     To se mi líbí

  • tata napsal:

   panebože to je v……. obdivuji se Bavore..vaší trpělivosti……..OVŠEM CO JE MOC TO JE MOC……že ho to baví mě se zněj ježí chlupy.

   To se mi líbí

 3. Mac napsal:

  Pehe patří dlouhodobě k tomu nejodpornějšímu, co lze ve sdělovacích prostředcích nebo na blogu potkat

  To se mi líbí

 4. Janika napsal:

  Myslím, že lidé jako sir Nicholas by dnes v naší situaci nevyzýval k boji proti imigrantům, nedělal by z nich stvůry ohrožující „naše hodnoty“. Viděl by v nich lidi, co potřebují pomoc. Třeba by chápal, že nemůžeme pomoci všem. Ale určitě by netleskal honbě ozbrojenců za nadšeného aplausu národa na pár lidiček, co se jen snaží přejít hranice v touze po lepším životě. Nemůžeme pomoci všem, ale můžeme pomoci alespoň někomu. V tom vidím jeho odkaz.

  A můžete mi sázet mínusy. Tenhle článek mě rozesmutnil.

  To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Mrkněte se na video s kuličkami. Třeba pochopíte.

   To se mi líbí

  • Mac napsal:

   „můžeme pomoci aspoň někomu“….

   a kolik je těch „někomu“? Dvacet? Sto? Tisíc? Milion? 2 miliardy?
   Co je správné číslo?
   Viděla jste to video s kuličkami?
   Ti, co se sem teď hrnou, nejsou zdaleka ti nejpotřebnější chudáci. Ti zůstanou provždy doma – jedině tam jim má smysl se pokoušet pomáhat.

   Ne jich nechat přijít desítky milionů do Evropy a tím Evropu zcela rozvrátit
   Neexistuje totiž žádné „někomu“ – jakmile se jednou otevřou hranice, nic už tu záplavu nezastaví ani nevrátí

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Janiko, trochu vám uniká skutečný stav věci. Ti lidé sami za nic moc nemůžou, to uznávám, ale někdo je v pozadí. Třeba ta multikulti politically correct EU, USA s plotem na hranici s Mexikem, italská mafie, která na uprchlících vydělává, i občas nečinnost Čolků v plísni – viz třeba Eritrea. A těch pár lidiček je letos „pouhých“ 60 tisíc k rozdělení. Většinově jdou z důvodů ekonomických, ne politických. Sir Nicholas odvezl děti ohrožené na životě přímo, ne ekonomicky.

   To se mi líbí

  • Jethro napsal:

   Nechce se mi hledat detaily, ale mám pocit, že taxa za jednoho nastoupeného na loď (bez ohledu, zda se utopí nebo někam dojede) je 1500 USD.
   Máte pocit, že jde o chudé potřebné anebo
   a) částečně lépe situovanou elitu, která ty ostatní, opravdu potřebné, nechala ve sr….ch a zdrhá pryč
   b) částečně někým zaplacené (možná) bojovníky, kolonisty, šiřitele víry
   c) ??
   Domníváte se, že běžný český občan dokáže vycálovat za svou rodinu 4500 až 6000 USD na cestu do neznáma? Pokud třeba ne, dokážete z toho něco vyvodit?

   To se mi líbí

   • Lex napsal:

    Nechci se dotknout Janiky, ale podobný postoj mi velmi připomíná postoj Vlasty Parkanové (apropós, nějak ticho po pěšině), která v roce 2009 jako zbožíhodopuštění ministryně obrany a absolutní laik v problematice navrhovala, že by bylo nejlepší pronajaté gripeny koupit, a na otázku, proč tak usuzuje, které parametry ji o tom přesvědčují, bezelstně sdělila, že si ty stroje ve Švédsku prohlédla zblízka a jsou „takové hezké“ (rok předtím v té věci absolvovala cestu do Švédska, spolu s náměstkem Bartákem).

    Jaroslava Štefce asi sotva budeme považovat za laika. Takže i jeho slova budeme stěží považovat za bláboly – cituji – „Nevím, zda je všeobecně známo, že za nelegální přepravu do Evropy platí „zoufalí a naprosto chudí uprchlíci“ pašerákům lidí desetitisíce dolarů. Kde je ti „chudáci“ prchající před válkou vzali? Není to tak dávno, kdy proběhla médii zpráva, že bojovníci Islámského státu na dobytých územích vyplenili množství bank a získali tak desítky miliard dolarů. Značné částky získávají i z prodeje ropy a ukradených historických artefaktů. Je tudíž více než jasné, že „palubní lístky“ možná až desítkám tisíc pečlivě vybíraných a vycvičených zájemců o „sladký život v Evropě“ platí právě Islámský stát, který rovněž podporuje za pomoci místních islámských komunit jejich (zpravidla nelegální) etablování v cílových zemích. Otázka zní, co je jejich úkolem a jak mají vložené prostředky vrátit.“ http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kolaps-boure-bitky-s-imigranty-a-nakonec-obcanska-valka-Analytik-Jaroslav-Stefec-tusi-az-deset-milionu-uprchliku-a-objasnuje-sve-zdeseni-379174 Doporučuji číst celé.

    A to znáte, jak kdysi za komunistů vedoucí jednoho provozu, kde pracovali vietnamští soudruzi, kterých tu tenkrát bylo…, říkal, že nastávají ty vánoce, a co jako ti vietnamští soudruzi tady tak daleko od domova, že by bylo nejlepší si je rozebrat domů.
    A takhle po vánocích na šichtě se ptá kolega kolegy – „Tak co, taky jsi měl doma Vietnamce, co mu říkáš?“ – a on odvětil – „No, já ti nevím, kapr je kapr.“.

    To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Není vám (ale i dalším) trapné ohánět se tím, „coby řekl sir Nicolas“? K čemu by vyzýval, co by nedělal a co by v kom viděl či neviděl?
   To je velmi laciné a každý si v tomto směru může žvanit co chce, co mu slina na jazyk/do klávesnice přinese.
   Nikdo z nás přece neví, co by řekl nebo udělal Winton či kdokoliv, kdo už odešel na věčnost. Jaký by měl k aktuální situaci názor. Tohle ohánění se mrtvými osobnostmi s nějakou reputací a vkládání jim do hlavy či úst vlastní myšlenky a přesvědčení je nejen trapné, ale i odporné a inteligentního člověka nedůstojné.
   Hajte vlastní názory a opírejte se i o cizí – ale o ty, které skutečně zazněly a nejsou jen vaší fixní ideou.
   Fuj….. !

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   JANINKA

   Proč nelíbí se mi že jste ty mínusy dostala,jenže podle mě jste na vlně radoby pokriteckých řečí právě takových jako Pehe…..SNAD JSTE TY MINUSI DOSTALA právě jen za to že jim skáčete na lep………. bylo by to na dlouhou debatu,protože podle mě i máte pravdu ale vtom kontextu to neumíte přesně zasadit,rozlišit………….podle mě ale mínusy jste si nezasloužila…….to mi občas trapí že se rozdávají tak povrchně

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Také jsem smutný. Jsem smutný z toho, že Nicholase Wintona ještě ani nestačili pohřbít a už ho Pehe dokázalo degradovat na účelový argumentační klacek proti názorovým oponentům a jeho čin na prostředek citového vydírání.
   Domnívám se, že Nicholas Winton by dnes dělal to co tehdy – pomáhal by sám osobně a s dobrovolníky ochotnými pomáhat. Co by podle mě nedělal, by byl hlasitý pehecí pokřik: „Dívejte se, jaký jsem lidumil!“ nebo „Koukejte všichni pomáhat, je to VAŠE povinnost!“

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   To se mi líbí, Janiko!
   Jako Čulík-skutečnost je vždy složitější!
   Ty jí znáš a ty jsi „nám“ jí vmetla do stváře, nám, hovadům!
   Protože napsat pod svůj názor, „a můžete mi sázet mínusy“ znamená jen to, že jsme hovada, která nechápou vznešenost tvé pravdy.
   Ale nikdo pravdu nezná, nikdo nezná, co by sir Nikolas hlásal, to tady ale jiní psali.
   Za mě napíšu, že jakousi pravdu jen hledám, neznám jí, nemůžu sluníčkovsky pohrdat ostatními, když vidí věci jinak, jako to děláš ty svými pohradavými výzvami k mínusům, které dává jakási „lůza“.
   U sebe píšeš: Štěstí je, když si lidé rozumějí.
   A najednou si rozumět přestali, resp.si rozuměli dál, ale přestala jsi mnohým rozumět ty.
   Našla jsi vinníky a odstranila je-a lidé si rozumět nezačali, jak podivné.
   Svět ale není blog.
   Tam nemůžeš umlčet argumenty jiných, ani zabít všechny ty „zlé a hloupé“,musíš buď plakat, jak je svět zlý, nebo „bojovat“ jako Pehe a Čulíkn a Mitrofanov, (tedy plácat pantem bez potřeby argumentace) nebo můžeš své názory obhájit argumentací.
   A TY,Janiko, žádné argumenty nemáš, stejně jako je nemají Peheové, Čulíci nebo Mitrofanovové,
   Žádný argument, který by opravňoval přijímání milionů kolonistů nejsou,
   Zatím říkáte:
   Bude jich jen pár-ale není to pravda.(obrovské počty na „západě“ jsou důkazem)
   Musíme pomoci trpícím-ale také to není pravda.(trpící se jen s obtížemi mohou dostat z území pekel, kde zuří válka a bída v extremní podobě)
   Jsou to lidé jako my-a také to není pravda.(nerespektují cizí kulturu, naopak pro ní aktivně vystupují)
   A jakmile se to někde ukáže, už zapomenete, co jsten plácali a budete plácat dál o potřebě solidarity s masou, která je 1 000x větší, než cokoliv, co si kdo dovede přadstavit.
   A myslíte si, že „oni“ budou solidární s námi, až nás přečíslí.
   Jenže nebudou.
   Samozřejmě to nevím, ale ještě se to v historii NIKDY nestalo a nemám tudíž moc důvodů věřit tomu, že se to stane nyní.

   To se mi líbí

 5. Lex napsal:

  No, a jinak případným apologetům přijímání imigrantů ze společensko, kulturně, nábožensko, historicko, mentálně, rasově a především vzdělanostně naprosto odlišného prostředí (případný cíl ISIL v této souvislosti pomíjím, přestože zcela jistě není zanedbatelný – viz dříve Štefec) si dovolím doporučit právě běžící reprízu tv seriálu „Konec velkých prázdnin“, aby věděli, jak to probíhalo, když emigrovali Češi do SOUSEDNÍHO státu, s nímž byla naše země skoro odjakživa svázána ve všech těch atributech, jak je zmiňuji výše. A aby si osvěžili něco o Traiskirchenu, tedy o tom lágru, ve kterém to absolvovali https://cs.wikipedia.org/wiki/Uprchlick%C3%BD_t%C3%A1bor_Traiskirchen
  Ale mnohem více se dovíte v této bakalářské práci https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/123016/ je třeba nakliknout dole „stáhnout text bakalářské práce“.
  A jako návnadu z textu práce ocituji větu (i zde nedávno zmiňovaného Milana Kohouta, který lágrem také prošel – cituji – „Zabouchla se za mnou brána a zřízenec mě odvedl po schodech do čtvrtého poschodí obrovské vojenské budovy bývalých kasáren Marie Terezie. Došli jsme k mřížím. Zase se mi sevřel žaludek podmíněným reflexem z bývalých komunistických výslechů·. „Počkejte, to jdem do nějakého kriminálu?“ zeptal jsem se ho, ale on mi nerozuměl a předal mě dalšímu zřízenci, který mě uvedl do místnosti s řadou vojenských patrových postelí a práskl za sebou zamřížovanými dveřmi. Byl jsem zase ve vězení a nic jsem nechápal.
  Milan Kohout“
  K přečtení doporučuji především kapitolu 3, tj. str. 23 – 40. – a kapitolu 6 – přílohy str. 47 – 54.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Lexi, ale my „nejsme jako oni“ 😆

   To se mi líbí

  • Mainguard napsal:

   Myslím, že pan Kohout svého uprchnutí na Západ, jmenovitě, do USA (je signifinantní – jak každý kdo nenávidí liberální kapitalismus s „diktaturou“ trhu, prchá právě do USA, třeba takový Chomsky, si na tomto podobně jako Roger Moore udělal dost slušně vynášející byznys, který z velké části platí americký, povětšinou kapitalisticky orientovaný, daňový poplatník) rozhodně nelituje, stejně jako všichni ti, co ztvárnili v komunisticky propagandistickém seriálu o tom, jak na Západě „zase bijí černochy/uprchlíky“, lidi, co dobře věděli proč ze socialistického RaJe, utíkají.

   Pár jmen na konec, mimo samotného Milana Kohouta, co mají společného tito lidé, Igor Lukeš, Petr Robejšek, Jan Čulík, Václav Bělohradský, Jan Švejnar nebo František Janouch?

   To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ta bakalářská práce je velmi zajímavá. Fakta jsou nakonec nejlepší argumenty. Vždycky.

   To se mi líbí

   • Cech napsal:

    No jasná fakta jsou vždy ta nejlepší obrana proti masmediální manipulaci, cílené lži a vyrobené nenávisti.
    http://www.novinky.cz/domaci/374536-cesko-prijme-behem-dvou-let-1500-uprchliku-rozhodla-sobotkova-vlada.html
    Protože naše ČSSD se řídí „vů_lí lidu“, proto a jen proto se ztotožnila s názory pana JUDr. Jiřího Peheho.
    Proto také je nutné jednat o lepším zajištění našich hranic, jak zdůraznil pan Sobotka – > zřejmě proto, že existuje opodstatněná obava aby tito muslimští mladíci nepodnikali ve svém velmi zvláštním oboru také v Německu.
    No a proto také se naše ČSSD viditelně zeptala občanů ( svých voličů ) no a ti zřejmě odhlasovali, že nějaká ta tisícovka je pro nás naprosto nutná.
    Takto byla ČSSD donucena přijmout rozhodnutí o dočasném rozmístění několika tisíc muslimů na našem území.
    Tož opravdu k tomu byla Dienstbierova klika v ČSSD donucena, jinak by Dienstbierova ČSSD nezískala v příštích volbách ani těch mizerných 8 %.
    Opravdu takto poslouchat své voliče, tak to se ČSSD doufejme že vždy oplatí.

    To se mi líbí

   • Cech napsal:

    Promiňte málem jsem zapomněl na to nejpodstatnější :
    Mediální fakta neexistují existují pouze jejich výklady.

    To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Pehe je morální zmetek na úrovni Mitrofanova nebo Steigerwalda, takže se nemůžeme divit tomu blábolu, co vyplodil. A pokud bychom měli někomu pomoci, tak v krajním případě ženám s dětmi a ty silné chlapy posílat zpět, aby si doma udělali pořádek. Samozřejmě za pomoci USA, Francie a GB, kteří jim to tam ráčili rozdrbat. A až by to rukou společnou a nerozdílnou dali dokupy, mohli by si ženy a děti pěkně odvézt. Každá jiná varianta je ůtok na náš systém a doplatíme na to.

  To se mi líbí

 7. K-k. napsal:

  Pane Bavore, pošťák tluče na bránu! 😉

  To se mi líbí

 8. ji5 napsal:

  Mainguarde,
  Vaše pozastavení se nad tím, že lidé nenávidí liberální kapitalismus a přesto utíkají do Spojených států opomíjí skutečnost, že uprchlíci nemohou vědět, do čeho přicházejí. Jinak řečeno, jejich názor se postupně vyvíjí, tak jak tu novou společnost poznávají.
  V případě Milana Kohouta Vám vřele doporučuji, abyste si přečetl jeho knihu „Proveď vola světem, volem zůstane“. Je k sehnání v internetovém knihkupectví Kosmas. Kniha Kohoutův názorový vývoj velmi dobře dokumentuje.

  To se mi líbí

 9. ji5 napsal:

  Nejsem háklivej na palce dolů. Nicméně by mě zajímalo, čím můj vstup (12.02) popudil. Možná jménem Kohout. Název jeho knihy pochází od Komenského. Vůl odmítá přemýšlet a proto zůstává volem bez ohledu na to, jestli ho cesta zavedla nejdále do sousední vesnice nebo do Ameriky. To je smysl onoho knižního titulu.

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Možná je to jenom tím, že jste si dovolil oponovat velkému prorokovi zjevené pravdy o tom, že Pavel Kohout a Jelena Mašínová vytvářejí scénáře ke „komunisticky propagandistickému seriálu o tom, jak na Západě „zase bijí černochy/uprchlíky“, “ maingaurdovi.

   To se mi líbí

  • Mac napsal:

   jaký palce dolů, jaký popudil? Nejste kapku přecitlivělej?
   Máte tam jedno mínus a můj rejpavej dotaz
   Mimochodem – vašeho přítele Kohouta považuji za nesnášenlivého, asociálního psychopata a rozhodně bych od něj nečetl ani malou veršovánku, natož celou knihu
   ale klidně mu dělejte promo, dyť máme tudlectu demošku…kdesi sem to četl

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Myslím, že nešlo o žádné promo M.Kohouta (ostatně ani mne v tom vystoupení nikterak nenadchl), ale poukázání na to, že ta naše tehdejší emigrace nebyla žádná procházka růžový, sadem, jak se nám nejen tady snaží někteří vnutit. A název knihy potvrzují některé i konkrétní případy, například v článku uváděné Pehe nebo již zmiňovaný turista Plavec a další a další alegorické vozy… 🙂

    To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Mě nejde do hlavy jedna věc, a pokusím se zeptet, i když je mi to trošku trapné.
   Takový člověk jako vy…já rozumím tomu, že Kohout je vaším přítelem, znáte ho déle a lépe než my ostatní.
   Ale když Kohout evidentně překročí laťku slušnosti a jakékoliv úcty k oponentům-proč se ho zastáváte?
   Já mám také divné kámoše.
   A když by něco takového udělali, nepřestali by být mými kamarády, ale rozhodně bych řekl něco ve smyslu:
   Tos přehnal a nediv se reakcím.
   A sám bych tě za to nejradeji poslal do análu!
   A také jsem to už hodněkrát udělal a nebylo to mému přátelství nijak na škodu, a když ano, pak to nebyl skutečný přítel ale přítel falešný a je jen dobře, že jsem se ho zbavil.

   To se mi líbí

 10. tata napsal:

  BOHUŽEL stím se i zde musí počitat……….taky mě mrží že se palce nerozdavají jen za opravdu ubohý příspěvek,nebo lépe vysvětlit proč, já osobně vždy oznamuji že jsem ho dal a proč

  To se mi líbí

  • Mac napsal:

   já jsem myslel, že palce vyjadřují souhlas nebo nesouhlas se sdělením
   proč do toho motáte nějakou ubohost příspěvku?
   za co by se dávali palce nahoru? za literárně skvěle vytříbený příspěvek?

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    NO neberu VÁM VÁŠ pohled sdělím jen svůj………….nevím ja si tyto blogy jejich učel představuji a chápu jinak………jsou o našem pohledu takže ano palec nahoru muže být i o literarním skvostu,pro mě a zde asi i zhledem mému pravopisu,,trošku nebo hodně neobjektivní,,je duležitý obsah.
    JESTLI JEN někdo má jiný pohled ale nepotvoří fakta …………podle mě si nezaslouží palec dolu,nebo aspon né anonimně bez vysvětlení……….muj pohled třeba chybný

    To se mi líbí

 11. tata napsal:

  hergot mrží zase boduji

  To se mi líbí

 12. čtenář napsal:

  „Česku by výrazně prospělo, kdyby přijalo milion uprchlíků“

  To se mi líbí

  • oh napsal:

   Česku by významně prospělo, kdyby se Milan Kohout už k této tématice veřejně nevyjadřoval, případně kdyby si dokázal ujasnit rozdíl mezi diskuzí a performancí.
   A neškodilo by ani to, kdyby si jistí vlastními sdělovadly vybavení jedinci uvědomili obvyklé následky přílišného tlačení na pilu.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Myslím, že právě naopak – čím více tím lépe. Alespoň je jasné, kdo je kdo.
    Například od pana Jírovce, coby exaktního vědce, bych to věru nečekal.
    Skoro se mi zdá, že „kdo chce s vlky jíti, musí s nimi výti“.

    Čím více masáž přepálí, tím lépe. Je vidět, že propagandu neovládají místní lidé, ale ze zámoří, kteří znají jediné heslo: „když to nejde, vezmi si větší kladivo“. Volume up.

    To se mi líbí

  • Strejda Olin napsal:

   Tohoto exota jsem chvíli sledoval v pořadu hokyně Jílkové. Jedním slovem otřesné! 😦

   To se mi líbí

 13. tata napsal:

  Nevím možná jsem hodně najivní,ale rozlišoval bych,je obrovský rozdíl v podání Kohouta a pana JÍROVCE…..Ano taky mě zaráží že neuzná že KOHOUT je už přes čáru co se dá akceptovat.Ale žil v jiném prostředí jiné zkušenosti a stoho se vyvíjí i náš postoj……….ano má jiný pohled ale slušný,kdyby jsme to rozebrali do dusledku tak jediné co nechápu nebo mu mužu zásadně vyčítat je že hají neobhajitelné chování a vystupování svého kamaráda

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.