Na Ukrajině probíhá debilizace obyvatelstva


Nedávno koncern ALMAZ-ANTEJ předložil úplnou verzi zprávy o pádu malajského letadla Boeing. V Doněcké oblasti. Tvrdí se tam, že letadlo bylo sestřeleno raketou 9M38M1 komplexu BUK-M1 z vypuštěnou z Doněcké oblasti vesnice Zaroščenskoje.

Vojenský expert, ředitel Střediska světového obchodu zbraněmi, Igor Korotčenko nekompromisně ukázal na Ukrajinu jako na viníka této tragédie – a to jak po zveřejnění této zprávy, tak i dříve – bezprostředně po pádu letadla. Zvláštní zpravodaj „Medůzy“ Ilja Azar na toto (a nejen na toto) téma Korotčenka vyzpovídal:

 1. O MALAJSKÉM BOEINGU

Podporujete závěry zprávy „ALMAZ-ANTEJ“ bez výhrad?

Nepochybuji o profesionální a inženýrské kompetenci lidí, kteří více než půl roku pracovali na tomto vyšetřování. Koncern „ALMAZ ANTEJ“, to je seriózní struktura, která za sebou má solidní reputaci. To hlavní ale je, že se materiály vyšetřování nachází mimo sféru politiky, ale v oblasti fyziky a specifik fungování protileteckých řízených zbraní.

Na podporu toho, co zveřejnili – ale Ukrajina to okamžitě odmítla – navrhli provést praktický experiment. Koncern je připraven vymodelovat situaci ze 17.června 2014, bez ohledu na finanční náklady takového experimentu – tzn. koupit stejný Boeing, pustit ho nad cvičnou oblastí na autopilota  a „zapracovat“ na něm odpovídajícím BUKem, aby se potvrdily jejich propočty a závěry.

Otázka ale nezní, zda to byl BUK, ale čí byl ….

Koncern ale nevyslovil žádná konkrétní obvinění a záměrně se vyhnul politice. Jasně bylo řečeno, že v Rusku byla výroba raket 9M38(M1) ukončena v roce 1999 a zbylé zbraně byly prodány zahraničním zákazníkům. Ale v roce 2005 žádala Ukrajina koncern o technický atest a prodloužení lhůty použitelnosti svých raket 9M38(M1), kterých v té době měla 991 kusů.

Proč ale obviňujete právě Ukrajinu?

Pouze jsem interpretoval závěry koncernu. Už v den katastrofy jsem řekl, že její příčinou je buď nízká technická úroveň přípravy ukrajinské bojové jednotky protileteckého komplexu „BUK“, anebo osudová shoda okolností, které vedly k neplánovanému startu rakety.

Ale nízká technická úroveň byla podstatou verze, že stříleli opolčenci …

Opolčenci BUKy neměli!

Bylo pro Vás novinkou, že ukořistili posádku s komplexy BUK?

Bylo oznámeno, že ukořistili jeden ze dvou porouchaných BUKů, ale to bylo pak oficiálně ministerstvem obrany Ukrajiny dementováno. Do dneška Kyjev nepotvrdil skutečnost, že se ukrajinské BUKy dostaly do rukou opolčenců.

Nutno poznamenat, že z kalašnikova nebo z granátometu RPG-7 lze střílet snadno, ale BUK, to je složitý technický systém, takže necvičení horníci ho nemohli použít. Nedokázali by ho ani zapnout.

Ale „dovolenkáři“ ano …

Oni ale nemohli mít ukrajinské BUKy, a v Rusku BUKy modifikace M1 s příslušnými raketami od roku 1999 prakticky nejsou.

Znamená to snad, že vyšetřování „Belling Cat“ neodpovídá skutečnosti?

To je jen tak zvané vyšetřování – součást informační války.  Každá ze stran ji vede – tady není co skrývat. Ukrajinci a jejich západní partneři podporují svoji verzi událostí s použitím technologií informační manipulace.

Ale v tom případě i koncern „ALMAZ-ANTEJ“ jako zainteresovaná strana se může dopouštět manipulace…

Lepší odborníci než u nich, jinde ve světě nejsou. Tím spíš, že právě oni v zájmu objektivity vyšetřování odtajnili technologii formování střepinového pole řízené protivzdušné rakety BUK M1.

Oni neměli zájem na obvinění Ukrajiny, ale na vlastní ochraně před evropskými sankcemi, aby prokázali, že malajsijský Boeing nebyl sestřelen jejich výrobkem. Koncern nemůže odpovídat za sovětský vojensko-průmyslový komplex a jeho dědictví, které po rozpadu SSSR zůstalo na Ukrajině.

Vy jste ale přitom v prosinci s jistotou tvrdil, že Boeing sestřelilo ukrajinské letadlo…

Tehdy se objevila verze o letadle – já jsem ji také zastával, zvláště, když Výbor pro vyšetřování Ruské Federace oznámil existenci ukrajinského svědka. Krom toho jsou materiály brífingu ruského genštábu, založené na dvou objektivních kritériích: družicových snímcích a údajích radiolokační kontroly. Tam byl zaznamenán ukrajinský letoun SU-25 nedaleko předmětného Boeingu a ukrajinské BUKy,  umístěné v oblasti katastrofy.

Teď ale není pochyb o tom, že malajsijské letadlo sestřelil BUK. Je ale ještě třeba vysvětlit, co tam dělal SU-25.

 1. O VÁLCE NA DONBASU

 Válka na východě Ukrajiny prakticky znovu začala – je Minsk-2 zapomenut?

 Nevím, proč se Petr Porošenko pod minskými dohodami podepsal. Nejspíš silně tlačila Evropa – Merkelová a Holland. Porošenko na sebe vzal celou řadu závazků, které nemůže splnit, aniž by sám sebe ohrozil. Zvláštnost Minska-2 je v krocích a etapách plnění  jednotlivých bodů dohody.

A v čem je problém Minska-2 pro Ukrajinu? Za prvé – reálná ústavní reforma nebyla zahájena a zahájena být nemůže Porošenkem, protože ten má složité vztahy se „stranou války“, tedy s Jaceňukem a Turčinovem. V případě normálního dialogu s Donbasem by si zadělal na velké vnitropolitické problémy. Na druhé straně Ukrajina nemá na to, aby obnovila finančně ekonomický systém na východě země, protože je – v bankrotu.

Ukrajinský lid je podrážděn, protože výplaty a dávky se nevyplácejí, omezují se podpory. A tak u ukrajinské veřejnosti – dokonce i u té nacionálně naladěné, stoupá nespokojenost s Porošenkem. Přehodit tyto problémy na někoho z venku nejde bez války. Proto je Ukrajina zainteresována a ze Západu podporována k provokacím vůči spolčencům, aby se ti pustili do odvety…

Soukromě jsem hovořil s člověkem, který se v Kyjevě setkával s americkými diplomaty, a ti mu otevřeně naznačili, že cílem politiky USA je vyprovokování Putina k tvrdým vojenským krokům vůči Ukrajině, aby sklapla past, do které by se tentokrát chytilo Rusko.

Copak to nebyli opolčenci, kdo teď začal válku?

Kdepak. Pro ně by to bylo nevýhodné, protože mají dost svých problémů a nepotřebují další ničení vlastního území. Oni potřebují region rekonstruovat a legitimizovat svoji vládu. Jestliže stále pokračuje bombardování se strany ukrajinské artilerie, jsou ztráty na životech a demolice, tak obyvatelstvo začíná reptat. Všechna ty provokace podniká Ukrajina. Pokud byly odvetné střelby opolčenců – pak jen v zájmu zastavení bombardování civilního obyvatelstva.

Samotní spolčenci ale psali, že zaútočili na Marjinku a obsadili ji…

Každá se stran obviňuje tu druhou, nicméně já  doporučuji vycházet z logiky zdravého rozumu. Ta ukazuje, že DNR a LNR celý tento humbuk s obnovením války nepotřebuje, protože jim mírová pauza jednoznačně prospívá. Oni to ne-po-tře-bu-jí !! Oni upevňují svoji moc, formují ozbrojené síly, dávají dohromady celý systém zabezpečení života v oblasti. Pro ně je zmrazení konfliktu výhodné. Pro Ukrajinu (Kyjev) je ovšem situace přesně opačná.

Existuje ale názor, že spolčenci nejsou s to urovnat mírový život, že jsou schopni jen bojovat, a proto právě oni potřebují válku.

Rusko politicky dělá vše pro naplnění minských dohod. Ovšem Porošenko sní o vyklouznutí z minských dohod, protože chápe, že si jejich podpisem naběhl. A jediným způsobem je – válka. Tady hledejme beneficiáře obnovení válečných akcí.

Ale komu se vlastně hodila válka na Donbasu?

Pokud by po změně vlády v Kyjevě východu země jen slíbili statut ruštiny jako druhého úředního jazyka v regionu, dovolili by volbu gubernátora a oznámili, že část daní, vybraných v regionu, tam zůstane, – pak by se nic neudálo! Stačilo pouze slíbit! A ne se řítit do konfrontace, jak udělal Turčinov a po něm Porošenko. Prostí občané by nebrali do rukou zbraně, pokud by je nezačali vraždit ukrajinští vojáci a Národní garda.

Takže by Strelkov nepřijel do Slavjanska se zbraněmi?

Nevím všechny detaily o Strelkovovi, ale byla nezbytná jednání.  Kreml uznal legitimitu Porošenka jako hlavy státu. Proč by se měl pouštět do války? Proč by si sami Ukrajinci ničili svoje národní bohatství a svoji infrastrukturu? Podívejte se na Doněcké letiště – úplně nové, podle evropských norem, – za miliardu USD! Ukrajině teď nikdo tolik peněz nedá. Oni, namísto jednání s Donbasem, vyrazili tupě vpřed včele své válečné mašinérie, aby zaválcovali východ země do asfaltu!

Ať ukrajinský lid dá Turčinovovi a Porošenkovi po hubě za jejich fatální chyby – s hlediska národních zájmů Ukrajiny. Vždycky je třeba najít toho, kdo udělal první chybný krok, kdo byl tím debilem*). Oněmi debily byli ti, kdo uchvátili moc v Kyjevě. Celou tu situaci s válkou vyprovokovala tupá nová ukrajinská moc – a ať si to h..no teď také vyžerou.

Poté se jim dostalo odplaty. A co chtěli? Opolčenci, to nejsou žádní Indiáni, a když je začali vraždit, rozmačkávat ukrajinskými tanky, tak vzali do rukou zbraně a plus k nim i „bojovné husy“ přitáhly,…  A jak jinak?

Víte, často hovořím s představiteli „patriotického tábora“, a nikdo nepřizná, že vyprovokoval válku Strelkov, který přišel do Slavjanska se zbraní.

To byl jen důsledek toho, že zrůdy v Kyjevě nepřipustily kompromis a začaly jednat v logice banderovců, v logice násilí. A k obsazení budov bezpečnosti (SBU )na východě Ukrajiny došlo až poté, co byly obsazovány regionální správy SBU a vojenské posádky na západě Ukrajiny.

To jsou ale dva různé časové úseky a v podstatě dva různé procesy…

Kdepak! V čem je rozdíl? Jestliže jedni obsazovali, pak mohli i druzí…

Hitler upaloval Židy. Znamená to snad, že Židé teď mohou také upalovat Němce?

MOSSAD trestal německé válečné zločince, mimo jiné i likvidací, což je možné s dnešního pohledu označit za teroristické akty. Stejně oprávněná odveta byla použita i vůči těm, kdo přišli zabíjet lidi na východ Ukrajiny. To je běžná praxe sebeobrany.

Banderovci, násilníci, kteří přicházeli zabíjet, musejí být pomstěni. Ti mládenci v Kyjevě jsou různí, ale v podstatě jsou to debilové*), a jako takové je třeba je likvidovat. Jsem přesvědčen, že tajné služby DNR a LNR  budou ty, kteří na východě vraždili, hledat a likvidovat je!

Zdroj: Meduza.io _ 150616                                                                                                                                                    (Pokračování)

*) v originále je užito výrazu „mudak“, což je ekvivalent českému „zmrd“…

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Na Ukrajině probíhá debilizace obyvatelstva

 1. strejda napsal:

  Další velmi zajímavý střípek do mozaiky. Ukrajina se pomalu dostává se zorného pole zájmu. Někomu to nebude vyhovovat a tak se můžeme těšit na nějakou novinku. A navíc, čas pracuje proti všem stranám konfliktu. Kde je dnes slabé místo? Možná se ukáže že ani není na Ukrajině. Proto stojí za to se zajímat o vývoj a porovnávat s podobnými situacemi v minulosti – a bohužel i v budoucnosti.

  To se mi líbí

 2. Hudec napsal:

  Debilizace obyvatelstva probíhá celkem úspěšně i u nás.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   🙂 !

   To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jen malou perličku z rozdílu mezi řečí úřední a žumpalistickým překladem. Možná jste ve zprávách hlavní debilizační zaregistrovali, že s odvoláním na novou vyhlášku o EIA (vydanou podle požadavků EU) byla na rok pozastavena stavební řízení některých dopravních staveb. A breptálkové hned šířili poplašné zpráva mezi občany i starosty či hejtmany. Sice neznám přesně ony dokumenty příslušných stavebních úřadů, ale znám některé právně úřední obraty. Takže předpokládám zhruba toto znění: řízení pro stavbu … se pozastavuje do doby doplnění podkladů dle EIA. Lhůta pro doplnění se stanovuje na 12 měsíců. Po doplnění bude řízení obnoveno. Všimněte si podstatného pojmu lhůta. Jedná se o dobu, během které je nutné příslušný dokument dodat. Takže dodá-li se do měsíce, řízení se obnoví po měsíci, dodá-li se do roka, řízení se obnoví po roce. Dodá-li se později, řízení se zastaví. Běžný úřední postup, ale (ač se současnou EU nesouhlasím), tady se jedná buď o pomluvu EU a nebo, což považuji za pravděpodobnější, totální tupost příslušných redaktorů. Když se rozdával rozum, tak chyběli, u blbosti šli dvakrát.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Nic neobvyklého. Pokud lidé dnes nečtou knihy, nejsou schopni koncentrovat pozornost nad pár vět.

    Setkávám se s tím všude, třeba v pracovních věcech. Delší text není většina mladších lidí schopna dočíst, aby mu porozuměli a něco si nepřimysleli. Případně po přečtení prvních vět zvednou telefon a snaží se to vyřídit zbytečným hovorem, ačkoliv písemně je vše v dalším odstavci vysvětleno. Nesmírně to otravuje, s takovými lidmi něco dělat.

    Proto obvykle vydávám v týmu zákaz telefonování, mimo pár vět ohledně sjednání schůzky nebo „koukni na mail“. A s lidmi, kteří rutinně nečtou pokud možno nespolupracuji, je to ztráta času a nervů.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     To mi neříkejte, že byste někdy někoho za ty vysvětlivky, které se dají vysvětlit 80 způsoby , s chutí neuškrtil.
     To je jak návod na používání TV, to také museli psát asi nejspíše mimozešťané…

     To se mi líbí

 3. Slim napsal:

  Zaujaly mě 2 věty.

  Jednak špatně uvedené datum, červen místo červenec. To je možná chyba překladatele.

  A potom věta:
  Teď ale není pochyb o tom, že malajsijské letadlo sestřelil BUK.

  Proč TEĎ? Odkdy, proč byla vyloučena verze letadla?

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně tak. V prezentaci Almaz-Antej nic takového řečeno není. Začíná to slovem „kdyby“. Prostě dezinformace a hra se slovy.

   To se mi líbí

 4. kchodl napsal:

  Hlavní je otázka proč. Proč Almaz-Antej po téměř roce od sestřelu MH17 provádí tyto tanečky ?
  Nikde v jejich zprávě není ani slovo o tom, že MH17 byl sestřelen BUKem, všechno uvozují slovíčkem KDYBY. Připadá mi to jako zpráva z mainstreamu, kde je v každé větě slovo „údajně“, vše doprovázeno „ilustrační fotografií“ úplně něčeho jiného – a po pár dnech se ukáže, že vše je právě naopak.

  Zvesela přitom ignorují úplně všechno, co BUKové hypotéze odporuje. Včetně zákonů pana Newtona – ani slovo o mnoha vzájemně kolmých či přímo opačných směrech průstřelu kabiny, podlahy kabiny, sedaček, skel. Nic o tom, co mohlo tlakem zevnitř vyrazit skla kabiny takovou silou, že to utrhalo hlavy pevnostních šroubů. Ani slovo o nezasažených částech povrchu letadla v okolí kabiny, které by při prezentovaném zásahu musely být také plné děr. Ale nejsou. A tak dále …

  Rozdíl mezi průstřely v troskách z hlavice starší rakety – s fragmenty ve tvaru „zámkové dlažby/motýlku/profilu I“ a novější rakety s kosočtverečnými střepinami – je už úplně vařený z vody. Na troskách totiž není vidět ani jedno, zato je tam plno děr pěkně poctivě kulatých s průměrem hodně nad prezentovaných 14×14 mm (velikost velkých fragmentů z bojové části BUKu).

  Pokud udělají slibovaný pokus se starým B772, který koupí olétaný a nechají ho letícího na dálkové ovládání sestřelit BUKem, je poměrně očekávatelné, jaký bude výsledek: když trefí popsaným způsobem pilotní kabinu, nic z ní nezbude vcelku.

  Celá tiskovka a tam promítaná prezentace je lehce zpochybnitelná. Asi proto také tu prezentaci nevydali v PDF nebo zdrojovém prezentačním formátu, včetně těch animací – aby se v tom lidé nemohli hrabat. Je to prostě jen další dezinformace, pouze lépe zpracovaná a sofistikovaná, ne jako od těch šašků z „Bellingcat“.

  Takzvaní vyšetřovatelé neuvolnili jediný úlomek, střepinu, fragment z trosek a ostatků posádky nebo pasažérů, ani jednu fyzikálně-chemickou analýzu – za téměř rok z nich vypadlo jen velké NIC – proč asi. Vše je odloženo do října.

  Zdá se, že došlo k nějakým tajným dohodám a nabídkám, které Almaz-Antej coby výrobce zbraní „nemohl odmítnout“. Třeba ukončení západního embarga na jejich výrobky či západní komponenty do nich nebo odblokování jejich účtů v západních bankách. Samosebou to nebude, že se po téměř roce probudili – přitom obsah té „analýzy“ se dá spíchnout v nevelkém týmu za pár dní, maximálně do měsíce včetně všech 3D modelů,výpočtů a animací – není to výsledek dlouhodobé práce.

  Může to být i součást zpravodajských her – Rusové mohou mít v holandské komisi špióna a odposlouchávat komunikaci. Pokud se loutkář rozhodne – ukolébán „ruskou analýzou z A-A“ – prezentovat BUKové pohádky jako finální výsledek, mohou vylézt ven se záznamem jak k falšování došlo, podobně jako vylezly maily ohledně Climategate. Kdo ví.

  Příliš důvěry v celou záležitost nebudí ani zaměstnání komentátora Korotčenka v dnešním článku – jede v obchodu se zbraněmi, což jen zesiluje podezření, že účelem toho všeho je pouze nějaká obchodní výhoda v pozadí.

  To se mi líbí

 5. vittta napsal:

  No, blíží se doba, kdy vyjdou s „pravdou“ ven „nezávislí“ holandští vyšetřovatelé.
  A jen tak mezi námi, co může takový tým vlastně takovou dobu vyšetřovat?
  Být to tady, skoro bych si myslel, že vlastně nic, že státní zakázka je státní zakázka.
  Ale „vyspělí“ Holanďané….
  Stejné jak u nás…stejné jak všude.

  To se mi líbí

 6. Hudec napsal:

  Ať už teď přijdou s čímkoliv, stejně jim už nikdo věřit nebude. Možná je to záměr…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.