Na Ukrajině probíhá debilizace obyvatelstva … (Dokončení)


O RUSKÉ ARMÁDĚ NA UKRAJINĚ

Přečetl jsem si Váš Twitter, kde píšete velmi mnoho, ale o zadržených ruských špionech tam není zmínka.

 To je velmi nejasná historie. Ti lidé se nalézají mimořádných podmínkách, možná je na ně vyvíjen fyzický nátlak. Nacházejí se v takových podmínkách, že jakýkoli komentář by byl z mé strany nemravný.

Není možné skrýt přítomnost velkého vojenského seskupení – ale Porošenko stále vykládá o 9 tisícové ruské armádě, která se má nacházet na Donbasu. Američané plně kontrolují internet, elektronickou korespondenci a vůbec mají pod kontrolou vše. Umím si velmi dobře představit možnosti amerických družic a rozvoj činnosti NSA USA, protože jsem svého času pracoval na problémech obrany před zahraničními technickými rozvědkami v době své služby na genštábu našich ozbrojených sil.

Existence dvou lidí pochybného původu – to ještě není potvrzení činnosti pravidelných jednotek ruské armády. Dnes má každý u sebe mobil, tablet nebo I-phone, takže může okamžitě to, co vidí zaznamenat a vylepit na síť. Ovšem, kromě zjevných fejků, tam nic není.

Ale jak je poznat, nejsou-li značeni?

Ale, kdepak je americká rozvědka, do které se vkládají obrovské prachy, řádově 65 mld.USD ročně? Američané nepopírají, že v momentě pádu  Boeingu visely nad Donbasem dvě jejich družice. Jedna z nich – družice opticko-elektronické rozvědky „Keyhole“ s rozlišovací schopností 30cm. Oni vidí absolutně vše! Když Chruščov prohlásil, že na Kubě nejsou sovětské rakety, tak Kennedy uspořádal v OSN výstavu družicových fotografií, kde ty rakety byly jako na dlani. Američani nejsou blbci – ti by vše vyložili – pokud by měli skutečné důkazy. Výsledkem jsou ale jen elementy informační války a americký velvyslanec v Kyjevě předkládá jakousi mlhavou ptákovinu.

Ale hybridní válku nevedeme?

My nevedeme proti Ukrajině žádnou válku. Pokud bychom s nimi skutečně bojovali, tak by dnes v Kyjevě seděl Oleg Carev jako nám nakloněný prezident, a pod kontrolou spolčenců by nebyly jen některé regiony Doněcké a Luhanské oblasti.

Možná měl Putin hned poslat na Donbas ruskou armádu. Pak by nebyly tisícové oběti na civilistech. Proč to neudělal?

To byla prezidentova volba a rozhodl se, jak se rozhodl. Zda udělal dobře nebo ne, rozsoudí historie.

Vy jste přece vojenský expert. Udělal to správně, nebo ne? Nebo se bojíte proti němu cokoli říci?

Kdepak, nebojím se. Ale na tuto otázku mohu těžko odpovědět, jestliže nemám celou sumu informací, které má prezident.

Nynější Ukrajina je k nám vyloženě nepřátelská, a mně se to osobně dotýká. Lepší by snad byla varianta „dvou Němecek“. Ovšem, Janukovyč neměl, jak se říká „koule“ na to, aby v únoru 2014 dokázal v Charkově vyzvat armádu, aby se postavila na odpor kyjevským spiklencům. Tehdy by se Ukrajina rozdělila na dvě části a situace by se zakonzervovala. Tato varianta by vyhovovala všem. Jedna Ukrajina by byla demokratická a druhá nedemokratická. Ale možná, někdy v budoucnu, by se zase mohly části spojit.

Tou nedemokratickou by byla která?

Ta západní.

Vám se zdá být dnešní DNR velmi demokratická?

Jaká asi demokracie může být ve válečných podmínkách? Tam panují válečné zákony. Sem ale přišli zabíjet lidi – a ti se začali bránit. Koneckonců i za 2.světové války docházelo k povstáním dokonce i v ghetech, takže je zřejmé, kdo je v právu a kdo viník.

 O DEBILIZACI UKRAJINY

Srovnáváme-li Rusko s Ukrajinou, tak u nás takový bordel jako na Ukrajině není. Tam se ukazuje debilizmus obyvatelstva, kdy školáci a studenti masově poskakují a skandují „kdo neskáče, ten je moskal“.

Kde jste něco takového viděl? Já jsem viděl v Dněpropetrovsku, že na mítingu na podporu Kolomojského skákal a skandoval „Pravý sektor“ ale ostatní ne.

Stačí se podívat na videa na netu. Na Ukrajině probíhá skutečná debilizace obyvatelstva. S inteligentním člověkem lze normálně debatovat, ale tam jsou to prostě, s prominutím, burani. (Vzpomněl jsem si na slova Igora Strelkova, který po dni výhradního sledování ukrajinské státní televize začal mít pochybnosti, zda stojí na správné straně barikády – taková je to síla! – pozn.překl.) V každé společnosti se vždy vyskytuje určitá skupina lidí s psychickými úchylkami. Část z nich se léčí, část víceméně normálně žije, a pak jsou ti, kteří spadají do medicínské kategorie debilů. Na Ukrajině je jich, podle mého, dobrá třetina.

Nenávist k Rusku existuje proto, že Ukrajinci začali budovat svůj národní státní projekt a podělali to. Nevybudovali nic, přestože měli všechny podmínky pro úspěch a rozkvět. Ve finále mají zemi zparchantělou, mají evropské Somálsko, veškerý národní majetek rozkradli oligarchové a obyvatelstvo pociťuje komplex méněcennosti. Proto chtějí skákat a tupě věřit, že za všecko můžou ti prokletí moskalové, přestože s tím u nich nemáme nic společného.

O DEMOKRACII V RUSKU

A Rusku se vše daří?

My máme plno problémů. Korupce – to je hrozba národní bezpečnosti. Bylo by třeba utrhat ruce některým úředníkům, nebo jednat podle čínských receptů. My se ale nalézáme v takové konfiguraci, kdy očkování klasickou demokracií k ničemu dobrému nevedou. Bude to jako na Ukrajině.

Možná bude lepší pro Rusko poloautoritativní režim, protože je nutné především vycházet ze zájmů lidu. Jistě, je tu možná 20 nebo 50 tisíc nespokojených aktivistů na celou zemi. Je ale nutné vážit, co obětovat. Zda jim dát demokracii a svobodu rozvrácení státu, nebo je omezit a řídit se zájmy 140 milionů lidí. Já nemám co řešit, na pohádky o čisté demokracii kašlu. Pro mě jsou na prvním místě zájmy ruského státu a lidu.

Ale, kde se má v podmínkách poloautoritativního režimu vzít opozice?

Teď, v podmínkách zápasu se Západem, je naším historickým úkolem překonat území sankcí a zachovat se jako stát, aby lid nezbídačel, ale naopak se rozvíjel. A dál už budeme řešit otázku, jakou potřebujeme opozici.

Mimochodem, když už mluvíte o sankcích. Bylo chybou zabrat Krym?

Jsem rád, že se Krym vrátil, a jsem ochoten kvůli tomu přetrpět sankce. To nic. Pro mě to, že je Krym součástí Ruska, převáží jakékoli ekonomické problémy. Tím spíš, že jich není zas tak moc. Žijeme vcelku normálně, cestujeme. Pozvání na západní velvyslanectví mi chodit nepřestávají, nemám žádné překážky.

Chápu, že pro Vás je vše o.k., ale v obchodech stouply ceny a lidem se daří hůře.

Mně se to také nelíbí, ale mám za to, že těm, kdo drží velkoobchod, je třeba nakopat, aby bezdůvodně nezvyšovali ceny. Bude nezbytná nějaká cenová regulace, dokonce i v podmínkách tržní ekonomiky. Měly by se zákonem omezit obchodní marže. Bude nutné udělat v ekonomice a poté i v politice místo pro lidi typu Lisovského, Tiňkova a Dymova – tedy lidi, kteří vlastníma rukama a intelektem něco reálného vytváří.

A pokud jde o opozici, tak Navalnyj, jestliže ho posuzujeme jako politický projekt Západu, bojuje nikoli proti Putinovi, ale proti ruskému státu. Já nemohu podporovat hesla o boji proti státu. Já, stejně jako většina mých spoluobčanů chci, aby Rusko bylo velkou zemí a impériem – jistěže bez excesů roku 1937.

A nezdá se Vám, že Rusko nemá sílu na to, aby se stalo impériem?

Měl jsem na mysli impérium v dobrém smyslu slova – jako rozšíření sféry vlivu.

To se ale nedaří. Ukrajinu a Gruzii jsme už ztratili, Uzbekistán, Azerbajdžán, Bělorusko ztrácíme…

Ano, a je to výsledek chybné kádrové politiky. Zurabov nebo Černomyrdin nikdy neměli být jmenováni velvyslanci na Ukrajině. Je třeba to dělat jako Američané – jmenovat superprofesionály a ne trafikanty. Stalin měl jasnou kádrovou politiku a nahoru se dostali lidé, kteří byli schopni přinést výsledek. A to umožnilo SSSR dosáhnout takového civilizačního skoku.

Jak může skončit dnešní studená válka se Západem?

Válka už, bohužel, není jen studená, ale přechází do fáze, kdy se k našim hranicím začíná přesouvat infrastruktura NATO. My k jejich hranicím nepřesouváme nic, ale existence základen antiraket EuroPro na území Polska a Rumunska a možná i v zemích Pobaltí – to je potenciální hrozba. A USA právě oznámili plány na rozmístění svých jaderných raket, namířených na Rusko – v Evropě. A Velká Britanie jako první ohlásila připravenost k jejich umístění na svém území. To už nemá obdoby! Je to přímé jaderné vydírání.

Je třeba se rozejít do bezpečné vzdálenosti, aby nejiskřilo. To je velmi nebezpečné, protože jakýkoli incident, jako svého času výstřely v Sarajevu, může způsobit světovou válku, která nevyhnutelně přeroste ve válku jadernou. Taková perspektiva mě děsí.

Bojím se ale, že dnes se, bohužel, už politicky nedohodneme. Vypadá to, že se Amerika zbláznila a Evropu má na vodítku. Reálná hrozba napadení NATO Ruskem neexistuje – proč se tedy objevily americké speciální jednotky v Pobaltí?

Ukrajina v podstatě také nečekala ruský vpád na Krym.

Neměli svrhávat Janukovyče – měli počkat na řádné volby, které by stejně vyhrál Porošenko, tím spíš, že Janukovyč dostal od EU záruky, které potom evropští „partneři“ Ukrajiny spláchli do záchodu jako toaletní papír.

Nicméně to je vnitřní věc Ukrajinců.

Potom ať si tedy to hovno důkladně rozžvýkají…

Zdroj: i-korotchenko.livejournal.com

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 reakcí na Na Ukrajině probíhá debilizace obyvatelstva … (Dokončení)

 1. Slim napsal:

  Krugman navazuje na svůj článek z 20.dubna.
  Jenže teď už nemá Řecko on the brink, ale over the brink.

  http://www.nytimes.com/2015/06/29/opinion/paul-krugman-greece-over-the-brink.html

  Za povšimnutí stojí ilustrace Kanadou a Islandem.

  No uvidíme, co na to voliči v referendu.
  A co na to EU.
  Merkelová moc optimisticky neformuluje, vzdor té fotce. Čekají snad, že Řekové se v neděli zaleknou říci NE?

  http://www.novinky.cz/zahranicni/373660-kdyz-zkrachuje-projekt-eura-zkrachuje-i-eu-prohlasila-merkelova.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Je to velmi otevřeně řečeno paní Angelou .
   „Pokud euro zkrachuje, zkrachuje i Evropa,“
   Zde prosím tou Evropou je míněno její Německo, no a vzhledem k tomu že Američtí odborníci kteří zkoumali vztah zástupců významných zemí NATO k možnosti války s Ruskem na pozadí ukrajinské krize.
   No a tak nějak se ukázalo (bylo nutno bohužel přiznat), že pro řešení takovéhoto předpokládaného konfliktu a pro USA tolik potřebnou silou, jsou připraveni v první řadě především a pouze Američané, zatímco většina respondentů v Německu, Francii a Itálii tento scénář zavrhuje.
   Zvláště v Německu se proti němu vyslovilo 58 % respondentů!
   Vzhledem k vazalskému postavení Německa vůči USA a tedy i vlády Angely Merkelové, která v současnosti plní nenahraditelnou převodovou páku k ovládání EU.
   Proto je pro USA ztráta Angely, za současných podmínek ještě před prosazením TTIP celkem nepříjemná záležitost.
   Pokud se Řecku ovšem zadaří a postupně přestane uhrazovat MMF jednotlivé splátky viz :
   http://www.novinky.cz/ekonomika/373698-recko-nezaplati-mmf-splatku-1-6-miliardy-eur.html
   Potom Němečtí důchodci nejenže dopadnou shodně jako důchodci VB, bohužel ale oni dopadnou cca. 4x hůře.
   Tož „odstřel“ Angely „která za to vlastně bude zodpovědná“, nejen že na sebe nenechá dlouho čekat ale veřejné mínění v Německu, se také vlastně před rozpadem EU, ještě mnohem prohloubí a válčit pro NATO (USA) s Ruskem se mu opravdu ale opravdu asi nebude chtít.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Možná na tom něco bude! Ten průzkum jsem viděl, byl to Pew Res. Center a u Němců, Italů i Fra bylo víc lidí proti, než pro. (Na otázku Bránili byste vých. členské země NATO proti Rusku?).
    Poslal jsem onen graf Bavorovi

    To se mi líbí

 2. Petrpavel napsal:

  OT. Ale není to důležitější než ukradná mi Ukra … ?

  Jedno z těch „proč“ pro které nenávidím tento režim okrádající spolehlivé a poctivé občany.

  Byl jsem se dnes v bance poradit se s jejich specialistou, na jeho výzvu konstatující že úrok od 1.7. klesne na 0,1 %, jak naložit se svými penězi u nich. Ač byl mladý, jak už je zvykem, shodli jsme se na tom, že nejlepší to bylo se spořenými a uspořenými penězi před 30-ti a více léty : stabilní úrok běžného vkladu u ČS 2 %, a 4 % u vázaných dobou výběru, a inflace prakticky nulová…. Ptáte se na radu? Z bláta do louže. Skutečnost je daná:

  „ … to vede k okrádání lidí, kteří si spoří. Nielsen uvádí, že je to největší zločin ze zločinných úrokových sazeb. „S inflací, která (v reálném světě) dosahuje dvouciferné míry, ale s nulovým (nebo dokonce negativním) úrokem pro střadatele to znamená, že lidé, kteří si spoří, jsou onou inflací trestáni, a to s plnou silou,“ píše s tím, že jde o ekonomický zločin …“

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Recko-Vse-je-pry-jeste-horsi-USA-jsou-v-krachu-a-pripravuje-se-obrovsky-zlocin-vuci-lidem-pise-expert-381834

  To se mi líbí

 3. severočech napsal:

  jen historická drobnost – ty fotografie ruských raketových základen na Kubě v r. 1962 (mimochodem byly tehdy otištěné v TIME – ještě ho mám schovaný) nebyly z družic, ale z přeletů U2, což tam bylo výslovně uvedeno.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.