Uzavírky


V současné době se na řidiče uchystalo mnoho dopravních pastí. Kdekdo, státem, tedy ŘSD počínaje přes kraje až po obecní zastupitelstva se pustil do oprav poškozených komunikací. Stát na to letos věnoval nebývalé množství peněz podpořené navíc evropskými fondy. Takže může nastat situace, kdy jedna objížďka střídá za několik málo kilometrů druhou. A řidiči se zlobí. Zlobí oprávněně, jenže na ne správném místě. Správci jednotlivých komunikací totiž musel dlouhá léta čekat na nějaký obnos, který by stát spolu s fondy mohl poskytnout. A čekalo se proto, že nejlepší ministr galaxie a okolí se rozhodl šetřit za každou cenu. Je samozřejmé, že opravy jsou s ohledem na stav komunikací dražší a jejich kumulace prodražuje i provoz uživatelů. Takže opět další důsledek hospodaření ve stylu ušetříme, kdybychom měli prodělat. Kalousek zdánlivě ušetřil, ale sáhl tím do kapes svých následníků i běžných občanů tohoto státu.

Mnozí si ještě pamatujete, jak jsme v době plyšového podvodu mluvili o vnitřním dluhu, který vznikal právě nestíháním údržby majetku státu. Ale tehdy bylo státní vše a tak se logicky nemohlo na vše dostat. Jenže v době, kdy státu zbyla ze všeho jen malá část je špatné, že i teď se nedostávalo. Snad je současný přístup první vlaštovkou lepší péče státu o svůj majetek.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Uzavírky

  1. pepano napsal:

    Jak by se mohlo dostávat na vše, když v první řadě jsou zde poslanci a senátoři, popř jiní státní úředníci. Myslím ty na nejvyšších pozicích. Ono stačilo, když Marek Benda onehdy řekl, že ze svého poslaneckého platu neuživí rodinu.Chtěl bych vidět co by onen „odborník“ dělal s platem běžného pracovníka?

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.