SEDM ODPORNÝCH OBAMOVÝCH LŽÍ …


Obama_liarV USA se vytvořila kultura klamání vlastního lidu. Prezident Obama poté, co slíbil průhlednou politiku, spravedlivé zdravotnictví a pronásledování žraloků z  Wall Streetu, byl znovu usvědčen ze lži. Tentokrát se chtěl prezentovat jako superhrdina v boji s „Al-Kájdou“. Pravda.ru vytvořila seznam těch nejodpornějších Obamových lží, kterých se za dobu svého prezidentství dopustil…

 

Lež první:

Před čtyřmi lety prezident Obama oznámil, že američtí vojáci zabili Usámu bin Ládina v jeho úkrytu v Pákistánu. „Nevelká skupina Američanů provedla mimořádně odvážnou operaci. Ne, Američané ztráty neutrpěli. Postarali se o to, aby se vyhnuli obětem mezi civilním obyvatelstvem. Po přestřelce zabili Usámu a postarali se o jeho tělo “, – prohlásil Obama.

Před pár dny americký novinář Seymour Hersh vydal knihu se zjištěními vysoce postaveného pracovníka pákistánské rozvědky, který novináři sdělil, že zvláštní služby Pákistánu tohoto teroristu zadrželi dokonce už v roce 2006  a od té doby se nachází „ve vyhnanství“ ve městě Abbottabad pod přímou kontrolou ozbrojených složek.

V roce 2010 pakistánský rozvědčík za slušnou finanční částku prozradil místo bin Ladinova pobytu. USA a Pakistán se, podle Hershových slov, dohodly na uspořádání následujícího představení: Američané zabijí bin Ladina – jakoby bez vědomí Pákistánců. „Celý ten brajgl kolem údajného nalezení desítek počítačů a informačních nosičů s tajnými informacemi v domě, kde Ladin byl – to všechno je lež“, – řekl Hershovi Pákistánec.

Lež druhá:

V září 2012, po vraždě amerického velvyslance v Libyi Christophera Stevense a dalších tří diplomatů v Benghází, Obama obelhal Američany, když jim tvrdil, že to byla náhoda a vše že se stalo následkem „živelných“ protestů obyvatel. Nicméně, ze zprávy šéfa národní rozvědky USA Jamese Klappera vyplývá, že vyplývá, že napadení americké diplomatické mise bylo „záměrné napadení organizované teroristy“. A vláda USA o tom věděla.

Proč tedy ignorovala zprávy služeb? Podle názoru bývalého vysoce postaveného amerického důstojníka J.A.Lyonse, zakladatele občanské komise pro vyšetřování událostí v Benghází, útok zorganizoval sám Obama. Vláda chtěla dát povstalcům spojeným s „Al-Kajídou“ a libyjským „Muslimským bratrstvem“ možnost unést Stevense, aby mohl být následně vyměněn za jednoho z vůdců džihádu (Slepého šejcha), o což Obamu žádal tehdejší egyptský prezident Muhammad Mursí.

Podle Lyonse se něco ale „zvrtlo“ . Jiná verze hovoří o tom, že Stevens byl zabit proto, že CIA přes něj dodávala islamistům zbraně. Velvyslanec chtěl zřejmě odhalit Obamu. Lze si představit, jaký dojem by taková novinka udělala na americkou veřejnost.

Lež třetí:

Obama slíbil, že prošetří roli Wall Streetu v krachu amerického finančního systému v roce 2008 a potrestá viníky. Obama prohlašoval, že má těsný kontakt s hnutím „Occupy Wall Street“. Je to sice možné, ale on má těsné kontakty i se samotným Wall Streetem, protože na své volební potřeby z bankéřů a spekulantů vytáhl víc, než kterýkoli jiný prezidentský kandidát za posledních 20 let.

V říjnu 2011 Obama najal jakéhosi Brodericka Johnsona, letitého lobbisty na Wall Streetu, jako svého hlavního poradce pro svoji novou volební kampaň. Johnson pracoval jako lobbista pro JP Morgan Chase, Bank of Amerika, Fannie Mae, Comcast, Microsoft, a v ropném průmyslu. V roce 2012 provedl u velkých bank a hedgových fondů „sbírku“ a každý z nich zaplatil po 38 tis.USD na volební kampaň Obamy. A žádné demonstrativní soudní procesy s „potrestanými bankléři“ se nekonaly…

Lež čtvrtá:

NSA nezneužívá moc“, – prohlásil Obama v jednom z vystoupení. Nedávná odhalení listu Washington Post hovoří o tom, že NSA špehovala tisíce Američanů. „Agentura národní bezpečnosti porušovala pravidla utajení nebo překračovala svoje pravomoci ve vztahu k tisícům Američanů, počínaje momentem, kdy jí kongres v roce 2008 poskytl široké pravomoci“, – píše list na podkladě zprávy auditorské komise.

Audit NSA, datovaný v květnu 2012, napočítal 2776 případů nezákonného shromažďování, archivace nebo rozšíření informací jen v roce 2011. Nejvážnější incidenty obsahovaly porušení soudních rozhodnutí a neoprávněného užití údajů o více než 3000 Američanů a držitelů zelených karet. Doplňme, že nejde jen o uložení nevyslechnutých a neprohlédnutých souborů, ale o archivaci informací.

Lež pátá:

Obama nedávno prohlásil, že smlouva s Iránem o jeho jaderném programu – je velkým úspěchem Bílého domu. Nicméně, Ajatolláh Alí Chamenejí 9. dubna odpověděl, že Bílý dům lže a že Obama lže, když tvrdí, že Irán souhlasil s podrobným a všestranným jaderným ujednáním.

Irán nikdy nepodepsal toto ujednání s jeho mnoha konkrétními číselnými údaji, výrobními omezeními a konkrétními lhůtami, – to vše je seznam přání Obamy a Kerryho a nic víc, – poznamenal iránský vůdce.

Závěr? Obama se rozhodl uvařit z ničeho produkt a pokusit se ho prodat jako hotovou věc. Pravděpodobným cílem je získání pár dobrých bodů v zahraniční politice, protože tam skoro žádné nenabral. Vyloučeno není ani lobování se strany Wall Streetu a naftařů.

Lež šestá:

Senátorka za stát Massachusets E.Warren obvinila Bílý dům ze lži ve věci smlouvy o Transtichooceánském partnerství. Dnes tam patří Brunej, Nový Zéland, Singapur a Chile. Po dokončení rámcové dohody se seznam obchodního paktu doplní o Austrálii, Vietnam, Malajsii Peru a USA.

„Když lidé mluví o tom, že je to špatné pro pracující rodiny, tak nevědí, o čem mluví. Vnímám to osobně, protože celé moje prezidentství bylo pomocí pracujícím rodinám“, – řekl Obama.

 Ovšem, dokument o volné zóně se vypracovává tajně. Proč? – ptá se senátorka. „Pokud by americký lid věděl, o čem to je, byl by proti“ – dodala.  A má pravdu, protože se to vše nedělá ve prospěch „pracujících rodin“, ale je to podpora korporacím pro to, aby se lépe cítili za hranicemi USA.

Lež sedmá:

Američané jsou nejvíce nespokojeni Obamovou lží o jeho programu zdravotnictví „Obamacare“.

„Pokud se vám líbí váš lékař, můžete zůstat jeho pacientem“ – řekl Obama. Výsledek je totiž takový, že všechny staré zdravotní pojistky byly ukončeny a nové často neobsahují dosavadní lékaře a dobré nemocnice.

„Obamacare“ rovněž  snížil objem Flexibile Spending Account (FSA), které bylo možné odečíst z daní ve prospěch zdravotních výdajů. A jak je to, pane Obamo, s Vaším slibem, že nikdy nepodepíšete zdravotní zákon, který by vedl ke zvýšení daní?

Fox News loni v říjnu položila Američanům otázku – „Jak často Obama Američanům lže?“ Třicet sedm procent odpovědělo, že „většinou“, 24 procent – „čas od času“, 20 procent – „občas“. Takže 81% Američanů má za to, že jim Obama v důležitých věcech lže.

Bude snad příští prezident lepší?

Tady je názor na Hillary Clinton, která pravděpodobně Obamu v Bílém domě vystřídá: „Američané všech politických názorů docházejí ke smutnému zjištění, že naše první dáma je ženou nepochybně nadanou, která byla vzorem mnohým její generace – je to rozená lhářka“ – toto napsal už v roce 1996 William Saphir, americký novinář, známý redaktor deníku The New York Times a nositel Pullizerovy ceny.

hroch-hlava

Zdroj: Pravda.ru

 

na popud Bavor podpis_rexAP

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na SEDM ODPORNÝCH OBAMOVÝCH LŽÍ …

 1. Cech napsal:

  Ne v těchto případech nelze klasifikovat tuto cílenou manipulaci (vzhledem k její časové omezenosti), jako klamání vlastního lidu, či snad jako Obamovu lež.
  Protože v daném okamžiku když pracuje příslušná masmediální manipulační šablona, tak to co politik tvrdí není schopen právě v tom okamžiku, běžný i dobře informovaný senátor či občan vyvrátit.
  Vzpomeňme na „prací prášek“.
  Proto pouze pro připomenutí těch deset notoricky známých a nejužívanějších strategií moderní manipulace.
  1) Přesměrovat pozornost
  2) Vytvořit umělý problém
  3) Postupně změnit diskurs
  4) Ohlašovat nepříjemné dopady s dostatečným předstihem
  5) Užívat dětského slovníku a přístupu
  6) Rozdmýchávat emoce
  7) Šířit neznalost
  8) Velebit hloupost
  9) Vytvářet pocit viny
  10) Zneužívat poznání.
  No a ve spojení s mechanizmy jako je :
  Prodej paniky,likvidace veřejného obrazu oponentů urážkami ad hominem ,historickým revizionizmem, obětními beránky a házením do jednoho pytle, spojováním násilného jednání s mocí a odporu vůči násilí s bezmocností, zaštiťováním, populizmem, institucionalizací viny, znevažováním vzdělanosti, diverzí a zmatením.
  Proto lze za cca. 20 let zrealizovat společnost, kde přechod od tohoto vybudovaného virtuálna k realitě (ono tolik diskutované odpojení od matrixu), nejen že by v této společnosti zlikvidoval pyramidu ale způsobil by pro dosavadní „privilegovanou společnost“ její smrtelné problémy z toho vyplývající po celém světě.
  Tož proto musí pro ně a nás tady matrix běžet, protože odpojení od matrixu, znamená „totální systémovou klinickou smrt“.
  Proto také je nám nyní nutně třeba sdělit :
  http://www.novinky.cz/ekonomika/372826-analyza-krize-v-rusku-bude-evropu-stat-100-miliard-eur.html

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   Tak nějak nechápu – o jaké hospodářské krizi v Rusku se píše. Proč .- no zkoukla jsem znovu – Účastníky nekolika těch pochodů Bessnertnyj polk před měsícem. Divné – lidi v pohodě, slušně oblečení, slavnostní nálada – skoro žádná organizace – dobíhající lidi – jen aby s e mohli zařadit.. nikoliv jako dřív na1.majové … hezky po podnicích aby mohli být sledovaní – .takže promiňte buďto jso psavci na novinkách – blbí, slepí hluší nebo navedení bezmozci… co si myslí že stejné bezmozky udělaj i z nás… jíinak to není možné. .No A PŘIPOČTU – LI K TOMU FOTKY Z aRTĚKU, , sOČI .— OPRAVDU NEVÍM O JAKÉ KRIZI JE ŘEČ.

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    no – tedy, pokud to není zase přesunování viny za ty vypočítané ztráty na Rusko – místo na přiznání, že je to vina sankcí proti němu,,,,, joj fakt… uff

    To se mi líbí

   • st.hroch napsal:

    Inu, ona tam skutečně krize jede a je způsobena sankcemi a propadem cen surovin jen zčásti. Oni Rusové jsou docela borci ve „střelbě do vlastní nohy“, většinu obtíží si způsobili vlastní hospodářskou i vzdělávací politikou – ale s touto vládní garniturou se z toho budou těžko dostávat. A právě výše zmíněný Deljagina jeho kolega Chazin se to toho docela zostra obouvají. Měl jsem za to, vnitřní ruský problémy řtenáře moc brát nebudou, tak jsem to nepřekládal – nicméně, můžu něco předložit…

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     No a s jakou vládní garniturou se z toho budou dostávat lehce?
     Doufám, že jim nepřejete ruského Havla, to by nemuselo dobře dopadnout…pro nikoho.
     Tahle vládání garnitura je to jediné, co se dalo udělat, aby Rusko nepadlo úplně.
     Jakkoliv je to spolek oligarchů, nevedou si zdaleka tak špatně, protože nejprve se musí a musela vyřešit krize národnostní,státní, vojenská a jaksi politická ve smyslu směřování do budoucna, a pak se teprve může řešit zbytek, tedy ekonomika, vzdělání apod.
     Všechno dohromady by způsobilo jen chaos.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     No víte, já si myslím, že se to lepší. Proč z toho počátečního šoku po perestrojce a glasnosti .je dostala právě tak rozpadová akce výprodejářů. Spadli tak hodně dolů- podle TV záběrů z 90tých, že je to konečně probudilo z šoku po Gorbově Glasnosti. A zase pomalu nabírají dech. Ona ta ukázka působení oněmi „únienmi“ je zdá se probudila dočista., naštěstí. A čím větší budou „trable“ na západě – tím víc bude reakce opačná. Současné velení dává po vzoru Gorbyho všechno ve známost a tím vlastně posikluje vlastní pozici a jasně stanovuje nepřítele….

     Něco Vám přidám:
     http://zpravy.tiscali.cz/vyslapnou-si-exekutori-na-rusky-majetek-v-cesku-252651
     a taky

     http://www.hlavnespravy.sk/eurokatastrofa-sankcie-voci-rusku-sposobia-pohromu-v-europe/634866

     dovedu si představit, jak tohle všechno je posiluje – v obou směrech. Ono těch prodejnejch disidentskéjch a koleborantskejch hnízd tam tak moc nebude….

     To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Asi ano, neskutečná drzost musí každého urazit, velmoc obzvlášť.
     Podle mě jim hodně pomáhá politický systém, protože těžkopádnou demokracii EU střihu nahradili prezidentským systémem, který je daleko průžnější, jmenovitě v těžkých časech.
     To je známá věc, však se podívejte na ten mumraj s migranty, všichni si pindají svoje bláboly, jedni vedeni pokryteckou humanitou, další sobeckými zájmy, jiní poněkud slaboduchou snahou „pomoci“, nebo prostě jen z neznalosti a hlouposti papouškují to, co jim přijde nejvíc IN, aby dokázali svou důležitost ve svých politických funkcích.
     A mezitím do Evropy v poklidu proudí miliony uprchlíků, leckdy dost podivných, a další milony jich čekají.
     Dohoda je prakticky nemožná, tedy v praxi- systém zastupitelské demokracie je účinný v časech, kdy se nic neděje a je třeba leda měřit zahnutí okurek, v časech převratných je to ale brzda, která může dokonce akutně ohrozit celý systém.

     To se mi líbí

 2. vittta napsal:

  No jo, no…je to velmoc.
  A v politice, velmocenskou nevyjímaje, jsou lži základem všeho.
  Těch lží by se určitě dalo najít i 1000, kdyby si někdo dal tu práci.
  Role USA je v současné době silně negativní, jenže svým způsobem také tak úplně nevidíme do nitra problémů.
  Když padnou USA, najde se jiný hegemon, může být klidně i horší, i když dneska si myslíme, že to není možné.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.