Případ pro psychiatra …


Jo_o_R_

Porošenko prohlásil, že Ukrajina pomůže Moldavsku obnovit jeho územní celistvost.

Aneb: Na Ukrajině opět vyplavalo téma Podněstří.

 

Ukrajinu, která vlastnoručně rozbila svou celistvost, znepokojily problémy sousedů. Ne snad, že by neměla jiné starosti – naopak, nejspíš díky katastrofě, kterou způsobil státní převrat a jeho následky. Válka, ať přímá či nepřímá, proti Rusku, je pro juntu absolutně nezbytným předpokladem jejího přežití – v mírovém režimu není schopna fungovat.

Zjevná bezvýchodnost na Východě a neperspektivnost přímého konfliktu na Krymu dělají z Podněstří docela úspěšné řešení. Vyhrocení situace kolem něj může přinutit Rusko, k přímému vměšování. A pak Kyjev poskytne Západu už nejen záminku, ale závažný důvod k další eskalaci napětí. Pokud Rusko nezasáhne – ještě lépe – protože tím utrpí velkou porážku, srovnatelnou s jeho vítězstvím loni na jaře, jehož význam se tím úplně anuluje.

Druhou variantu zatím nemá smyslu rozebírat – v současném Rusku je sice možné všecko, ale naprosto sebevražedné scénáře není chuť rozebírat. První scénář vypadá pro Kyjev docela reálně, ale obsahuje jednu neznámou: Západ může postrkovat Ukrajinu ke konfliktu, ale nic mu nezabrání, aby si v poslední chvíli umyl ruce a nechal v tom  Kyjev samotný.

Tato varianta má vysokou pravděpodobnost: Západ se nejednou vykašlal na své spojence, kteří, bůhvíproč do poslední chvíle věřili, že jejich bezpečnost je z jakýchsi neznámých důvodů prioritou jejich patronů. Zhruba podobně uvažovali arabští diktátoři a monarchové, nicméně ocitali se před nepříjemným – a někdy pro sebe i fatálním zjištěním, že problémy Indiánů pro šerifa velmi málo znamenají.

USA si daly za úkol zahnat Rusko do ukrajinské slepé uličky natolik, aby nebylo schopno reagovat v jiných směrech. Tyto směry lze okamžitě specifikovat hned tři – Severní Kavkaz, Střední Asie a velmi pravděpodobně i Arktida. Existují i další místa, která mohou Moskvu zabolet – Venezuela, Kuba, možný konflikt Mezi Čínou a Japonskem, který se nevyhnutelně dotkne i ruských zájmů na Dálném Východě.

Rusko je objektem americké politiky a nedisponuje prakticky žádnými úrovněmi svobody a je tedy nuceno jen reagovat. Teď například je nuceno reagovat na iniciativu rozmístění amerických raket s jadernými hlavicemi v Evropě.

Ruská armáda je v takovém případě jediným nástrojem zadržování a obrany zájmů – i když jen v režimu následování. Vyloučení armády z politiky Ruska jí dělá zcela závislou na jakýchkoli krocích Západu a USA kterýmkoli směrem, a tím spíš při jejich kombinaci.

Dnes už se stala Ukrajina hrozbou číslo jedna a Rusko je nuceno držet na západě skoro polovinu svých bojeschopných jednotek. Je to přitom jen naše představa, že polovinu – předpokládáme plnou bojeschopnosti její zbylé části. Ale, co když je tato představa chybná?

Proto, aby jednaly najisto a nikoli naslepo, musejí USA připoutat Rusko přímým vojenským konfliktem, který se dle možnosti stane dlouhohrajícím. Ukrajina se pro to hodí asi nejlépe. Manévry nepřátelské agentury sedící v Kremlu, která sune Donbas pod Kyjev, nás na Jihovýchodě Ukrajiny už připravily o mnoho proruského, a proto přímé nástroje boje proti Kyjevu prakticky chybí. Rachitické a napůl banditské „lidové republiky“, pod vedením zřejmých marginálů, loutek a polobanditů, nevypadají na to, že by byly schopny „z pověření“ Ruska bojovat proti Kyjevu. A nést světlo pravdy na Ukrajinu zcela jistě schopny nejsou – nemají to v duši. Ani idea, ani výsledky výstavby nového světlého života, které by se výrazně pozitivně lišily od zbytku území – nic.

Už z toho důvodu může být odpověď Ruska na vlastní ohrožení jediná – jasná a tvrdá. Žádné moderní „vesmírné“ a další války schopno vést není – tak daleko pokročil stupeň jeho degradace za více než dvacet let. Vše, čeho je dnes schopno, je bojovat kvantitou. Ale i to by se mělo změnit ve prospěch našich nepřátel – prostřednictvím vtahování Ruska do ozbrojeného konfliktu.

Podněstří pro to vypadá slibně. Vyloučíme-li variantu ostudného útěku odtud, pak ozbrojený průlom blokády Podněstří, nebo odpověď na útok na ně, nevyhnutelně povede ke střetu s Ukrajinou. A tady Západ může učinit velkorysé zvací gesto – jen pokračujte, mládenci, nejsme proti, jen na to zvenku dohlídnem… Rusku se samozřejmě dostane sankcí a podobných problémů – ale oni teď už budou působit v opačném směru: jakmile si ruské a ukrajinské vedení uvědomí, o co jde, a pokusí se trochu přibrzdit, dostane to Rusko naplno. To aby se nerozptylovalo a pokračovalo. Současně s tím bude Ukrajina dostávat všemožnou podporu – aby se nezhroutila hned.

Dosud nikdo nezrušil Trumanovu doktrínu: „…zjistíme-li, že vyhrává Německo, musíme pomáhat Rusku, ale jestliže bude vyhrávat Rusko, musíme pomáhat Německu, aby se zabíjeli co nejvíc, i když se mi v žádném případě nechce vidět Hitlera jako vítěze…“ – pouze jí dávají pokaždé jiný obsah.

Podle mého, vypadá varianta s rozpoutáním konfliktu a jeho protahováním pro USA velmi slibně – vycházíme-li z toho, že jejich zájem spočívá v právě popsaných představách.

Reakce na to zůstává v předchozí rovině: jen okamžitá a urychlená likvidace samotné junty s vyloučením přímého vojenského střetnutí a předání Ukrajiny do správy nějaké nové vládě, která přinejmenším nebude vůči Rusku nepřátelská. Scénář je výjimečně složitý a mnohaúrovňový, to ale není to hlavní: času zbývá stále méně a možnosti zbývají čím dál tím přízračnější. Takový scénář v Kyjevě a Kremlu sotva ignorují – jen na Kyjevu v podstatě nic nezávisí, ovšem otázka s Kremlem – to je spíš otázka pro odborníky – psychiatry. V normální psychické rovině je stanovení diagnózy dnešních kremelských nebešťanů stále méně perspektivní.

Zdroj: el-murid.livejournal _ 05.06.2015

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

74 reakcí na Případ pro psychiatra …

 1. kchodl napsal:

  „el-murid“, kdo jiný, to je znát už z počátku textu. Bezpochyby je součástí páté kolony, té „vlastenecké“ větve, která touží po svržení Putina těmi hurávlastenci. Napadá rozumný ruský postoj v rámci mezinárodního práva a tlačí Rusko k imperiálním krokům. Od začátku toužil po invazi do Ukrajiny, diplomatická jednání vydával za slabost Ruska a tak dále. Stačí se podívat rok zpět.

  Obhajuje všechno, co potřebují Američané, aby zatáhli Rusko do války a tím oddělili EU od Asie.

  Také pomlouvá povstalecké republiky, coby banditské státy, přes všechen pokrok, který v ustavení státní správy udělaly. A maluje ty nejčernější scénáře.

  Přitom je to úplná blbost. Podněstří je prázdná karta.
  Ukroši brzy vyrazí směrem na Donbas, protože jim nic jiného k odpoutání pozornosti od totálního krachu nezbývá. Už teď obnovili ostřelování na vysokou úroveň.

  Nedivil bych se, kdyby „el-muridovy“ texty vznikaly v nějaké kanceláři ve Fašingtonu.
  Dál nemá smysl se těmi manipulacemi a polopravdami zabývat.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Přesně tak. A navíc je z el murida znát, že je na štíru s fakty. Co to je „Trumanova doktrína“? Ta vznikla až po skončení světové války. Před tím byl Harry málo významný vicepresident, zcela ve stínu velkého Roosevelta. Na něho nikdo zvědavý nebyl.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    Právě zmínka o Trumanovi a WWII mě vede k tomu, že to nepsal žádný Rusák. Ti mají historii války – VVV pro ně – v malíku, vyrůstají s tím – je to jeden z hlavních ruských narativů. V době, kdy zemřel Roosevelt a svět se dozvěděl o jakémsi Trumanovi, do té doby mezinárodně téměř neznámém, zbývalo Hitlerovi jen pár dní života, Rusové už byli před Berlínem a spojenci na Labi. Takže zmiňovat „Trumanovu doktrínu“ v souvislosti s Hitlerem je pitomost.

    Takovéhle ahistorické blbosti může tvrdit jen nějaký Američan, který si myslí, že hlavní bitva WWII bylo vylodění v Normandii. Rus by to věděl, hlavně když se zajímá o vojenství a historii – jako prý dotyčný „el-murid“.

    Normální člověk ví, že jako Trumanova doktrína se rozumí jeho řeč z roku 1947, týkalo se to Řecka, Turecka a bolševismu.

    Takových věcí se dá v těch „el-murid“ příbězích nalézt nepočítaně.

    To se mi líbí

  • vonrammstein napsal:

   Výborně.

   To se mi líbí

 2. jaa napsal:

  K tomu že Porošenko prohlásil – je to jasné- amíci došli k názoru, že když evropa neposlouchá a couvá je třena prvoplánově vyprovoikovat rusy k zásahu, druhoplánově uzavřít to zeď okolo ruska a připravit nástupní prostor pro….. nevzdaj to pazgřivci – nevzdaj….teče jim do bot asi fest a jak známo zdechající kobyla nejvíc kope… hmm

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Konečně je jasné kdo způsobil současnou uprchlickou krizi je to SSSR a tedy vlastně RF.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Za-uprchliky-muze-Rusko-Tak-at-si-je-vezme-vyzyva-Jan-Ziegler-379993
   Opravdu tento spin je více jak velmi dobré zaregistrovat, je to právě ta ukázková tvorba, která je naprosto adekvátní použitým technikám při argumentací naší TOP 09 a starostové.

   Tož právě takto bude i vydefinován odchod Řecka.
   http://www.novinky.cz/ekonomika/372561-vetsina-nemcu-je-pro-odchod-recka-z-eurozony.html
   Když se TOP 09 a starostům daří, tak se jim prostě daří.

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    A ještě před SSSR za to mohou bratři Veverkové, protože vymysleli ruchadlo. A před nimi ten všivák Gutenberg s knihtiskem. A po nich spousta dalších lumpů. Hlavně ta „zločinecká organizace“ WHO (Světová zdravotnická organizace) protože dodali do těch krásných skvělých imperiálních kolonií léky a hygienu, takže tam už nechcípou jako mouchy, z patnácti dětí jich třináct neumře do pěti let. A díky další „zločinecké organizaci“ UNICEF mají alespoň nějaké vzdělání a perspektivu. SSSR tam zločinecky vzdělal místní politiky, postavil školy, továrny a nemocnice.

    Jo a ještě za to může von Neumann, že vymyslel počítač. A ti chlapíci u Bella – vynález tranzistoru byl jeden z největších zločinů v dějinách lidstva, hned po penicilínu.
    Ziegler má pravdu.

    To se mi líbí

 3. Mainguard napsal:

  Myslím, že pan Murid mluví přesně tak, jak to cítí činovníci v Kremlu. Podněstří jako akt ryzí ruské agrese na sebe nenechá dlouho čekat. Rozmístění jaderných raket na Krymu vyvolá restart jednání o radarovém redundantním deštníků replikovaným mezi Polskými antiraketami a samotným radarem, který by mohl být umístěn v Litvě.

  Osobně bych předpokládal následující scénář, který popisuje ruské varianta našeho Rudého Právao v podobě hlásné trouby Kremlu, ruské TV stanice RT.

  Russia deploys special operations troops to Transnistria (Russian RT)

  Translated from Russian by J.Hawk

  Russia deployed several dozen „reconnaissance groups“ on the territory of Transnistria in order to carry out military exercises. The exercises were carried out under conditions resembling combat, according to the Western Military District press service.

  „The operational reconnaissance group of RF Armed Forces carried out a raid against a simulated enemy, defeated an ambush, and demonstrated a high level of tactical and special training,“ the press release stated.

  J.Hawk’s Comment: It’s not mentioned how they troops actually got there, given the „blockade“ by Ukraine, but given that they were able to go to, and return from, Transnistria, indicates the blockade exists mainly on paper.

  Not to mention that the exercise demonstrates a certain will on part of Russia to protect the enclave.

  http://fortruss.blogspot.de/2015/06/russia-deploys-special-operations.html

  Zdroj, ze kterého jsem toto sebral připomíná Strelkovovu kliku rudohnědých nacionalistů, takže jistě nelze obviňovat západní „štvavé“ vysílačky z propagandy. Že se tam za chvíli objeví zase zelení mužíci mluvící rusky, mající poslední modely ruských zbraní a výstroje, samozřejmě nikdo nemůže brát že by se jednalo o ruské vojáky, když Putin a Lavrov řeknou, že tam žádní vojáci NEJSOU, tak jim je třeba věřit, neb přeci oni (alespoň podle prezidenta Zemana) nikdy nelžou.

  Otázka je, jak tenhle hošík, dlouho vydrží, nakonec Matky vojáků se musí zaregistrovat jako cizí agenti. Jedna z nich byla obviněna z vlastizrady, protože chce tělo svého syna co padl na Ukrajině.

  viz také

  Ruský voják zajatý na Ukrajině chce žalovat ruské ministerstvo obrany

  Ruský voják Alexandr Alexandrov, kterého minulý měsíc v luhanském regionu zajala ukrajinská vojska, chce žalovat ruské ministerstvo obrany, které po jeho zajetí oznámilo, že Alexandrov už není vojákem ruské armády. Spolu se svým ruským kolegou Jevgenijem Jerovejevem čelí oba ruští vojáci žalobě z terorismu. Ukrajinská vláda totiž stíhá za terorismus všechny osoby, které bojují na Ukrajině na straně proruských separatistů.

  Když Kyjev oznámil, že zajal tyto dva ruské vojáky, Rusko znovu tvrdilo, že na Ukrajinu žádné vojáky neposílá a že Alexandrov a Jerovejem nejsou ruskými vojáky. V rozhovoru pro týdeník Novaja gazeta tvrdí Alexandrov, že je i nadále v činné službě jako voják ruské armády a že se považuje za válečného zajatce a nikoliv za teroristu. Na otázku, zda by namítal něco proti tomu, aby ruští právníci jeho jménem podali žalobu na ruské ministerstvo obrany za to, že ho ilegálně propustilo ze služby, uvedl Alexandrov, „Ne proti tomu bych nic nenamítal. Myslíém, že nebude zrovna obtížné dokázat, že jsem voják v činné službě.“

  http://europe.newsweek.com/russian-serviceman-captured-ukraine-wants-sue-ministry-defence-328746

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Já vás sice nečtu, ale dovolil bych si vám složit poklonu. Tolik palců dolů se tu ještě nikomu nepodařilo. Máte být na co hrdý a když šlápnete do pedálů, nemusel by to být rekord poslední.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Copak Jan Ziegler, ten je profláknutý. Ale mnohem zábavnější je ten „šéf pražského Majdanu“ Tomáš Peszynski.

   Fagan by se vedle nich se svým výkladem historie a predikcemi budoucnosti také neztratil. A je to také expert na zbraně – sice nerozezná kalach z roku 1974 od moderní zbraně vyráběné po roce 2000 – AK řady 100, a modelu, který je pouze ve výzbroji ruské armády – řady AK-12 z roku 2013 – ale tvrdí to alespoň autoritativně.

   Také na rozdíl od nich – zřejmě pomocí mimosmyslového vnímání – „myslí“ co si říkají činovníci v Kremlu a ví o nasazení jaderných zbraní na Krymu.

   Divím se, že si ho dávno naši spojenci někam neodvezli, coby cenný zdroj. Třeba na Guantanámo.
   🙂

   To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Ten Ziegler se opravdu nezdá úplně v pohodě.
   Ještě jsem snad větší volovinu nečetl, a že jsem měl to potěšení číst superblbosti!

   To se mi líbí

 4. Ondřej napsal:

  Kdepak Kchodle, víte že urážky z Vás činí člověka debaty nehodného, ale to přichází vždy, kdy krom anonymního vychloubání schází intelektuální kapacity na to argumentovat jinak než ad hominem.

  Crimea will place nuclear weapons on its territory on President’s orders – official

  Já si to myslím vcelku oprávněně, protože hlásná trouba Kremlu si to nejenže myslí, ale přímo potvrzuje.

  „“Naturally, Russia has the right to put nuclear weapons in any region on its territory if it deems it necessary. We hold that we have such a right, though Kiev has a different opinion on this matter,” the head of the ministry’s Department for Nuclear Non-Proliferation and Weapons Control, Mikhail Ulyanov, told reporters.“

  http://rt.com/politics/244645-crimea-nuclear-weapons-placement/

  No a ty zbraně a „identifikace“ Rusů na Ukrajině? Opět to netvrdím já, ale velevážená BBC.

  Russian soldiers ‚dying in large numbers‘ in Ukraine

  Alexander Vershbow, Nato’s deputy secretary general, told a conference in Latvia: „Russian leaders are less and less able to conceal the fact that Russian soldiers are fighting – and dying – in large numbers in eastern Ukraine.“
  There was „mounting evidence that the Russian incursion into Ukraine is becoming much less popular among the Russian public“, he added.
  Earlier this week, Russian investigative newspaper Novaya Gazeta published an interview with a wounded tank gunner, who said that he was a regular Russian army soldier and had been fighting alongside rebels. He said he had received thorough training in Russia before being sent to Ukraine.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-31747754

  no a nakonec německá Deutsche Welle (která už v dobách komunismu vyvracela lži o tom, jak spokojenost lidí v CSSR roste.)…

  In an interview with DW, Dmitri Pyslar of the Association of Russian Soldiers‘ Mothers said that Russian troops are fighting in Eastern Ukraine, and that they were part of the attack on Debaltseve, even after the ceasefire was agreed. But since such pains are taken to keep everything secret, it is hard to get exact information. Pyslar said it is impossible to say how many soldiers are participating in such operations.

  „We tried and we failed. One goes, and another comes. It’s not as if troops are sitting there (in Ukraine) over a long period of time,“ he said. However, he doesn’t buy the message being spread in Russia that soldiers are merely „vacationing“ on the front in Donbass, or fighting voluntarily without a valid contract from the Russian army.
  Valentina Melnikova from the Association of Russian Soldiers‘ Mothers talks to lots of soldiers but has never heard any confirmation of this official version of events. „No one said anything like that to us,“ she told DW. Rather, soldiers she spoke to said they were promised „some type of reward“ ­– such as an honor, or a veteran’s ID. Often, these promises are not kept. „They complain to us that they don’t want to go back to Ukraine a second time because they didn’t get what they were promised,“ she said.

  http://www.dw.de/evidence-mounting-of-russian-troops-in-ukraine/a-18294255

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Jako obvykle. Jen dva linky, jen dva!

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Jestli jsem Vás nějak urazil, tak se omlouvám. Diskutujeme pro zábavu a tříbení myšlenek, ne abychom se vzájemně uráželi.

   Ad hominem to nebylo, pouze jsem vypíchl Vaši okultní schopnost odečítat dálkově myšlenky kremelských papalášů. Napsal jste to tak. Vlastně to byla pochvala Vašich schopností.

   Vzpomínám, jak za bolševika vystupoval v TV nějaký chlapík – poprvé co jsem slyšel termín „politolog“ – ten zase věděl úplně přesně, co si myslí Rony; začínal svoje sentence vždy „Reagan si myslí, že“. Bylo to půvabné.

   S jadernými zbraněmi na Krymu – je to ruské území, takže je tam klidně dát mohou, jsou suverénní stát. Ale mezi slovy moci a udělat je významný rozdíl. Rusové neřekli vůbec nic jiného, než že je to plně v jejich kompetenci a nenechají si do toho mluvit.

   Zároveň několikrát zdůraznili, že na svých hraničních základnách, včetně Kaliningradu, žádné, ani taktické, jaderné zbraně nemají – v rámci snížení napětí. To zaznělo mnohokrát, ovšem západní propaganda si to „nepamatuje“.

   To je stejné jako s Dánskem. Kolikrát jen západní presstituti vykládali „Putin vyhrožuje Dánsku jaderným útokem“, ale všechno, co opravdu z ruské strany zaznělo, že pokud bude v dánských vodách umístěna americká protiraketová obrana, v případě napadení Ruska Američany budou tyto instalace cílem obranné palby. Stejně jako by v případě napadení Ruska byl zničen brdský radar, pokud by nějaký existoval.

   Jinými slovy, zcela normální vojenská logika, se kterou všechny strany musí počítat a počítají, nic nového ani netušeného. Americká PRO je primárně určena k odvrácení ruského odvetného úderu, jak bylo mnohokrát Američany prezentováno: až učiní ten svůj „preemptivní úder“ na Rusko. Vztekat se kvůli tomu, to připomíná slavnou glosu Karla Čapka „nepřítel zákeřně ostřeloval naše letadla, pokojně bombardující jeho města“.

   „Velevážená BBC“, to si asi opravdu děláte srandu. BBC je prolhaná propagandistická stanice, součást mainstreamu. Plná propagandy, spinování a všech neřestí současné mediální scény.

   Nedávno dávali velmi prolhaný a tendenční „dokument“ o sudeťácích, zcela prolhaný a protičesky nenávistný – jako kdyby to natočil sudetoněmecký landsmanšaft, ve své nejlepší kondici. Kdyby náš ministr zahraničí byl co k čemu a hájil zájmy ČR, minimálně by si zavolal britského ambasadora na kobereček, jelikož BBC je veřejnoprávní stanice, tak či onak vyjadřující oficiální britské pozice.

   Prolhané „dokumenty“ o globálním oteplování, záběry topících se ledních medvědů, tajících ledovců (z jedné části ledovce stále taje a padá led, zatímco druhá roste – a dnes roste 2x více než taje, což tým BBC viděl a natočil, ale z dokumentu to vykopli – byla z toho aféra). Takových věcí má BBC na triku nepočítaně.

   Ostatně jako anglofil to musíte vědět sám více než dobře, řeší se to v britském tisku poměrně často.

   BBC žádnou vážnost nemá, zkrátka. Tedy má, asi jako FOX nebo CNN. Je to velká televizní stanice – tím je řečeno vše.

   To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Jambor se jmenoval, to si myslím.
    Děsný hovado….a víte, že jsem si na něj už mnohokrát vzpoměl, když jsem slyšel různé „demokratické“ komentátory světového dění?

    To se mi líbí

   • DTJ1960 napsal:

    „Vzpomínám, jak za bolševika vystupoval v TV nějaký chlapík – poprvé co jsem slyšel termín „politolog“ – ten zase věděl úplně přesně, co si myslí Rony; začínal svoje sentence vždy „Reagan si myslí, že“. Bylo to půvabné.“

    To byl určitě Jiří Jambor (ještě by to mohl být Ivan Brož). Vidím je jako dnes 🙂 Tehdá jsem je měl za blby, netuše, co se vyrojí za „politology“ dnes.

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Přesně, tenkrát to bylo přece jen něco nového, dnes jich máme jak nakakáno a většina nestojí za nic.

     To se mi líbí

    • Rosťa napsal:

     Jiří Jambor byl odborník na všechno. Něco jako dnes Jiří Pehe. Těžko říct, kdo byl větší pablb.

     To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   A naposledy, ona „Asociace matek vojáků“ na konferenci v Lotyšsku. Opět jde o divadlo pro západní média, prolhané od začátku do konce – o jehož prolhanosti nemají ani západní žurnalisté pochyb.

   Jinde se píše o skandálu, kdy Melnikova a další vyhrabávali jména z ruské sociální sítě a prezentovali je v seznamech padlých ruských vojáků na Donbase. Ti lidé se vždy ozvali jako živí a zdraví, ze svého města nevytáhli ani paty. Je vyvráceno mnoho takových případů. Legrační bylo, když si jedna pracovnice této „agentury“ vytáhla z ruské verze facebooku jména a fotky nějakého fotbalového či jakého týmu. Asi se jí nechtělo tak dlouho hledat, tak vzala celý tým a nechala ho „zemřít“ v Doněcku.

   Opravdu, jeden lepší „důkaz“ než druhý.

   Samozřejmě, není pochyb, že na Donbase Rusové bojují. Ovšem ne jako ruská armáda. Jako dobrovolníci a vlastenci. Jestli to někteří z nich mají v rámci tajných operací rozkazem, je otázka. Asi někteří ano – to je v konfliktech normální, na všech stranách – a je to u ruských hranic. Také tam bojují Američané, Francouzi, Poláci, Češi, Slováci.
   Jako před skoro 80-ti lety bojovali dobrovolníci ve Španělské občanské válce. Jako třeba Orwell. Nebo Američan Robert Jordan (někdo jiný, RJ je samozřejmě literární postava).

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Tak nevím, je to dobře nebo špatně, když si člověk v mém věku a s vědomostmi , v takový den jako je třeba dnešní – díky „zprávám“ napříč méédii – malomyslně začne myslet, že něco na těch teoriiích o Yelowstovnu nebo líp – uvolnění té sopky na Kanárech co by spláchla půl protilehlé země – navzdory všem následkům – něco je??? Kdo ví???

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Už jenom z porovnání nutné energie k takovému „pošťouchnutí“ a možnostem člověka (známé fyziky) je jasné, že je to konina.

     Kaverna Yellowstone je 100 km hluboko. Člověk se dovrtal asi do 38 kilometrů hloubky. A pochybuji, že by Amíci dovolili, kdyby tam přijeli Rusáci a začali si tam vrtat díru pro vodíkovou bombičku. 🙂

     Shození Kanár do moře je z podobného ranku. Stejně tak vyvolání tsunami.

     Všechny tyhle blbosti pocházejí asi původně z jednoho Pohlova protiválečného sci-fi.
     Název té knížky jsem zapomněl, ale je to o tom, jak obě strany studené války zkoušejí proti sobě geofyzikální zbraně, tj. hlavně zemětřesení.

     To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No s těmi kanáry kdo ví asi – oni to sledují furt a upouštějí co to jde. Mám o tom video z minulého století – žádná sranda…. a že žlutej jim dělá vrásky … totéž… navíc se začíná moc často ozývat ten zlom, takže se divme , že „emerikn načalstvo“ hledá do vlastnictví či područí jinou – pevnou zemi.. krom jiného…bohatou na vše co potřebují… na lidi kašlou – jde o šlechtu…..

      To se mi líbí

      • oh napsal:

       Yelowstone dělá vrásky hlavně proto, že sopkologové podle průzkumu geologických vrstev odhadli intervaly mezi jednotlivými velkými erupcemi a došli k „povzbudivému“ závěru, že „žlutej“ má už nejspíš zpoždění.. což opravdu není dobrá zpráva, když bydlíte v dosahu. A tahle mrcha má nezanedbatelný dosah, kdyby se jí zachtělo si vážně bouchnout.

       To se mi líbí

     • jaa napsal:

      Hmm, kdysi dávno vydalo Naše vojsko – zajímavou knížku – Země, lidé a katastrofy… Celkem zajímavé i když trochu děsivé v té době – čtení. Nevěděli jsme co víme teď a s katastrofami mnohem větších rozměrů – zapříčiněných „člověkem“ jsme se nesetkávali tak často. Ona se ta naše modrá kulička nějak často začíná bránit- asi je toho už na ni moc… kdo ví.

      To se mi líbí

 5. Mainguard napsal:

  Omlouvám se, poslední reakce byla moje, dostaly se mi tam jen jiné údaje.

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Ten Ondřej? Kolik máte tváří? A proč jsou tak stejně jednotvárné?

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Na diskusích je to běžná věc. Když začíná být diskuter k smíchu a přestanou ho ostatní brát vážně, změní nick a zase chvíli „jede“. Služba je služba a peníze jsou potřeba, složenky se platit musí.

    To se mi líbí

   • vittta napsal:

    Ondřej?
    No to se podívejme, jeden oduševnělý Ondřej zaprudil rádoby antirasistickým komentářem „vedle“ u Janiky.
    Jak píše (trochu jinak) níže Rosťa, kolikrát jsi nickem, tolikrát jsi osvícencem.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Tak je aspoň konzistentní blb, ne?

    To se mi líbí

   • jaa napsal:

    on jej ještě někdo čte???? Mně pomáhá Page down na ty litánie 🙂

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Já to čtu, ale moc sem nechodím…
     Podle mě to je zajímavé z především z hlediska psychologického, jenže číst to samé po pětsetčtyřicátéšesté,asi by to také bavit přestalo.

     To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Přečetl jsem si vaše texty a musím říci, že jste se tématu zhostil důstojně.
   Je ale škoda, že nejsem psychiatr, protože být jím, možný bych vytušil, jaký je účel těch textů.
   Protože jak pozoruji zdejší diskutující, rozhodně se mi nezdá, že by byli ochotni uvěřit těmto báchorkám, bez ohledu na to, jestli je otiskuje třeba BBC.

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Zaujal mě Jožo Ráž a dost mi to připomnělo US montážníka na autolince, který montuje kola na levé straně vozidla. Pokud by je měl montovat napravo, musí projít školením, nevěděl by si rady. Asi už dlouho nebude udržitelné tvrdit, že co mužik, to tvor vodkou slitý už od božího rána. A je také jasné, že amík šlape vodu, nemá moc na výběr a proto bude škodit komukoliv, jen aby se zachránil. Proč si nechá dobrovolně škodit i Evropa je nad moje chápání. Musí přece vědět, že válku nepřežije.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   jestli ne proto, že otcové zakladatelé – pocházeli právě z EUrop. a ty kořeny holt .. mnó

   To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Tiež ma zaujal Jožo Ráž. Zdá sa, že mu imponujú cieľavedomé autoritatívne osobnosti. Svojho času podporoval aj Mečiara a teraz je aspoň vidieť, že to nebolo preto, že sa chcel viezť na vlne mainstreamu.
   Pri tom jeho porovnaní amerického a ruského vodiča ma napadlo, že Rus síce nikdy nemal slobodu urobiť alebo povedať všetko, čo ho napadlo, zato Američan by aj bol mohol, ale ani ho to nenapadlo.
   Príde na to, ako definujeme slobodu…

   To se mi líbí

   • Bavor V. napsal:

    Zajímavý postřeh. A patrně pravdivý.

    To se mi líbí

   • vonrammstein napsal:

    Jožo se v mnoha svých prohlášeních těžce míjí s realitou. Netroufám si soudit, jestli je i tohle ten případ.

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     Keď sa míňa s realitou umelec, často to má naopak pozitívny dopad (a verím, že to je aj tento Jožov prípad). Smutné je, keď sa s realitou míňajú politici a velitelia armád.

     To se mi líbí

     • vonrammstein napsal:

      Hoj, zvíře minusuje 🙂 Už bylo na čase, jsem myslel, že jsi ochrnula.
      Máte v principu recht. Jen jsem si vzpomněl na pár rozhovorů s Jožem, zejména co se sebral po té motonehodě-byl neskutečně arogantní a nepříjemnej. To sice neznamená, že by nemohl mít pravdu, ale vypadl mi tehdy z oka.

      To se mi líbí

      • NavajaMM napsal:

       Tento pocit z Joža s Vami zdieľam. Jeho osobnosť nie je práve môj idol a to arogantné sebavedomie tiež nemusím, no miestami sa mu podarí povedať niečo vtipné a trefné.

       To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Pane z Rammsteinu. Neobviňujte nikoho z minusování. To je anonymní a vaše vzájemná animozita ještě není důvodem k podobným podezřením. Na minusy sem chodí dost mlčících blbů.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Souhlasím, MM.
       Mynheere, to není obvinění. To je křišťálově průzračná skutečnost. Vy to víte, já to vím. Abyste mi dobře rozuměl-plusy nebo minusy jsou mi dokonale ukradený. J

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Pardon, odklikl jsem předčasně. Mělo tam být „Jen jsem konstatoval viditelnou skutečnost.“ Kde se vyskytne zvíře, začnou se u mých komentářů vršit habety. Víte stejně dobře jako já, že to není náhoda. A že to komentuju? Inu-k tomu obvykle komentáře slouží.

       To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      S realitou se míjí drtivá většina tzv. umělců u nás v ČR, což je asi pochopitelné, protože kdyby nešlapali brázdu, dopadli by zle. Helena Růžičková dostala nabídku kandidovat jako nezávislá za komáry a ten vřískot a ječení od křupanů typu Bendy byl neskutečný. Kryl po plyšové taškařici ukázal prstem na křivárny a bylo ikoně. Dejdar si dovolil říct veřejně, koho volil za presidenta a ten cirkus od zfašizované pražské kavárny si pamatujeme všichni. Neznám Rážovy názory, ale zde se trefil přesně.

      To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       …bylo po ikoně

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Myslíte tu Růžičkovou, co preventivně slavila Vánoce, Chanuku i Rammadán? Jo, tak ta to měla v hlavě naprosto v pořádku.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Co slavila, či neslavila, je její věc a naše poslední starost. Já na to háklivý nejsem. Mně to nic nestojí. Na rozdíl od katolické zlodějny, pardon, restituce.

       To se mi líbí

      • vonrammstein napsal:

       Bůh je mi svědkem, že jen nerad nazývám veřejně konkrétní lidi hlupáky. Ale někdy holt není zbytí.
       A kandidovat za komunisty-kdyby už nic jiného neprovedla-je v mých očích zločin. Tož tak.

       To se mi líbí

      • Rosťa napsal:

       Po zkušenostech se současnou politickou bandou mi současní komáři přijdou jako téměř neškodný politický spolek. O KDU, ODSS, TOP a části socanů co jsou u vesla bych si to říct nedovolil.

       To se mi líbí

   • kočka šklíba napsal:

    Velmi zajímavý postřeh :).

    Liked by 1 osoba

Komentáře nejsou povoleny.