Válka bude…


Možná jste to zaregistrovali v internetovém zpravodajství. US Army se chystá nastěhovat  do Pobaltí, Polska či Rumunska. Prý na žádost a na ochranu východní hranice NATO. Dokonce se mluví i o Maďarech. Jenže co amík činí, jen ve svůj prospěch činí. Takže vybudování tamních základen je jen příprava na válku s Ruskem.

nato-map

Naši lidé se nenechali ukecat  Klvaňou ani uzpívat Vyčítalem s letadlovou Vlastičkou a hromadně odmítli radar. Protože pochopili, jaké nebezpečí se v něm ukrývalo. Totéž teď čeká na ty poblázněné pobalťany a ostatní východní. Je totiž jasné, že ze strategického hlediska ty základny velký význam mít nebudou, ale budou lákat k protiútoku a Zámoří bude ušetřeno. Předpokládám totiž, že američtí generálové nejsou tak hloupí, aby vedli svá vojska přímo ze Států, nýbrž využijí základny v Evropě a Asii. Takže výsledek bude celkem jasný. Slavná civilizovaná Evropská Unie se vylidní pro účely islámských emigrantů a nebude tu nikdo, kdo by jim bránil. Dopady na Rusko sice také budou, ale dle hesla „Нас много, Родина болшая“ Svatá Rus přežije. I Čínský drak 中国的龙 může svým sousedům, tedy hlavně Japoncům, udělat z ostrovů pustinu a i on má lidské zdroje takřka nevyčerpatelné.Bohužel i ten hloupý kovbojíček přečká ten souboj pěkně v závětří.

Ale tohle pobalťanům ani Polákům ještě nedochází.

Bavor podpis_rexAP

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

55 reakcí na Válka bude…

 1. Rosťa napsal:

  Je to OT, takže se omlouvám. Nechci, aby se přítel z Kanady zlobil, nicméně v daném případě jsem na straně autora článku.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kohout-na-hnojisti-Vnucoval-nam-cernochy-az-do-postele-cili-se-Martin-Koller-nad-poslednim-vydanim-poradu-Jilkove-379676

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No Rosťo, ať se klidně zlobí ale musí si uvědomit – že nejsou za velkou louží a podle toho se mají chovat. Je to nešvar většiny emi i reemigrantů. Chovají se jako hulváti – proč, no protože je to v emerice normální stačí se kouknout na některé jejich filmy, kecací šou a pod. ztrapňování, ponižovaní shazování… zcela beztrestné – jen aby byl na pár minut za hvězdu a jak vyjde vem už neví co mluvil – akorát ví že byl „hvězda“. Jistě když jste tam delší dobu, takováhle „úroveň“ na Vás zanechá nutně stopy. A chováte se stejně stupidně jako oni.
   Neomluví se to ani nadsázkou ani vzdělaností či znalostmi když zcela zapomínají že jsou jinde. U nás zatím obsah musí souznít s formou. Nikoliv že MK nastavil české společnosti zrcadlo.. ale právě ta česká společnost v diskuzích a rlzných reakcí nastavila zrcadlo právě tomu hluvátství a trapné nadřazenosti emigrantů a všech co nám ti kteří tam nějaký čas pobývali nutí. A nemíní na jejich úroveň klesnout.
   Došlo mi to tak nějak včera, když jsem měla pročteny všechny diskuze k té akci. Přernášejí sem své odkoukané americké hulvátství a je tragediií bašich škol, že nebrání tohoto snižování morálky a chování. Jakpak se asi chovají ke studentům a jak se ti studenti začnou chovat je svému okolí. Víte, z nedostatku něčehio ke koukání v tV jsem si pustila na Telce RISKUJ .. z 90 tých let. a pak se mi to začalo spojovat. bylo to na úrovni – jak vědomostní tak vy\stupování všech zúčastněných – prostě to mělo úroveň – na rozdíl od úrovně – údajně vědomostních soutěží – šaškáren – ve všech TV amerických majitelů, které se ČT snaží seč to jde napodobovat. . Shazování, strapňování osob, ponižování a další nešvary , s nesmyslnýni otázkami – ve kterých je hlavní vědomostí akce simpsonlů a podobných nul.
   Snad jediným pořadem zachovávající jistou úrioveň je AZ- kvíz, i když i tam se už začínajíé objevovat prapodivné – s užitačnými vědomostni zcela nesouvisející otázky. A je azjímavé porovnávat vědomosti těch dříva nariozených s vědomostmi „studujících po 89. Hmm snad jim dojde, a ČT konečně taky, že takové manýry nee. že jde o témata která jsou pro lidi příliš palčivá a chtějí je řešit nebo hledají řešení seriozně.. podle většiny účastníků … a ne si z toho dělat srandu jak to dosud činí. Ono těch lidí – takto atmosférou zklamaných a zneužitých – bude ubývat a pořad , který by mohl něco pomoci řešit – díky tomu zajde na úbytě. Jen si vezměte – kolik lidí se na to zkouklo až po upozornění a nádávalo. Myslím, že Jílková ten pořad pohřbí sama.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Má drahá polovička na AZ kvíz kouká, tak já občas také. Pravda je, že tam ty hrubosti nedorazily a že se diametrálně liší znalosti omladiny proti těm soutěžícím „v letech“. Jen mi někdy přijde, že některé otázky už nespadají do kategorie všeobecné vzdělanosti, ale to je asi tím, že pořad je tu už mnoho let a vymýšlet stále nové otázky asi není jednoduché. S těmi emigranty jste trefila přesně. Já také nechápu, proč mají pocit, že oni jsou ti praví, kteří mají patent na rozum a že my jsme včera slezli ze stromu a učíme se jíst příborem. Možná, kdybychom přebrali všechny ty Bakaly, Viktory Kožené a podobné přivandrovalce, tak by nám bez nich asi bylo líp. Já osobně jsem měl velmi nelibý pocit i z mentorování těch různých Tigridů, Janouchů a jiných podobných odrodilců. Pan Jírovec je jiné kafé, ale třeba s názorem na naše snědé spoluobčany s ním opravdu, ale opravdu nemohu souhlasit. To jsou falešné větičky, jak by řekl Václav Neomylný – Spanilý.

    To se mi líbí

    • jaa napsal:

     Ju, JJ je jiná sorta akorát že mu unikají české reálie posledních 20ti let. A tak mluví a používá jen o své zkušenosti. V době kdy se přestěhovával, ti spoluobčané více či méně jako my makali jak šroubci. Příživnictví se týkalo i jich. museli držet krok, co s jejich pracovní morálkou a dalším udělali různí Kocábové a Džamily mu uniká a proto nechápe ten strach z dalších podobných. Kdyby to šlo mám prezentece z Chánova a dalších „osad“ na Slovensku.. třeba by se zaktualizoval – ale jak mu to doručit je to nepublikovatené… ale pravdivé — bohužel. To „tabu“ s rasizmem dělá víc škody než užitku.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Mé ofiko bydliště je v brněnském Bronxu, takže vím, o čem píšete. Pod barákem mám garáž a kousek vedle si vzali naši milí spoluobčané ocelový kryt od šachty parovodu. Manželka to viděla a volala na ně, proč to berou, když tam může někdo spadnout a zranit se. Odpověď zněla : “ To mě nezajímá, mám rodinu a musím živit děti“. Čeleď kocábovitých prostě funguje na jiné frekvenci. Ještě, že mám kam hlavu složit, kde kocábovití zatím nenašli cestu. Zatím.

      To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Militarizace z USA se již ani nezastírá, je zcela zřejmá. Patrně dospěli k názoru, že s Evropany se může jednat…. No, jako s tím fuckem.
  Zdá se, že se pomalu vzájemně budují nástupní prostory. Očividně je zřejmé, že je snaha všechnu válečnou tíži přenést na Evropany. Jenže bývávalo to tak, že se útočník dost často přepočítal. A pak ani vítězství není záruka míru. Slavně byl poražen Hussain v Iráku, neméně slavně byl poražen Talibán v Afghánistánu. A Kaddáfímu dokonce natrhli prd… Skvělá vítězství, ale ty konce. A následky pro Evropu.
  A pobalťané, o ty nemějme strach. Brzy utečou do zahraničí. A zůstanou tam jen místní Rusové a US Army. Jo a muslimští imigranti.

  To se mi líbí

 3. Mainguard napsal:

  Celých 40 let, byly vojenské základny nejen v pár malých Pobaltských státech, ale doslova v CELÉ Evropě. My jsme je tu také měly. Protestoval snad někdo proti tomu tehdy? Byla válka, resp. bylo přesunutí ruských SS-20 k nám chápáno v Bonnu jako akt přímého ohrožení Německa a části západní Evropy, kdy měly dolet 900-1800 km?? Ne, ani jedno ani druhé. Jenže tenkrát to byl komunismus, kdo měl expansivní aktivitu a agresorské choutky (plány na zřízení přemostění přes Seinu při dobývání Paříže jsou nám po odhalení vojenkých archivů po r. 1989 dobře známy).

  Na druhou stranu nic nevím o tom, že by někdo chtěl tu část evropského Ruska, kde je bída a přetrvává rurální hospodářství (to, co snad má Rusko „ještě“ cenné, je až na Sibiři resp. v asijské části Ruska), tam žádné rakety z Evropy (navíc tady má být max. pár raket Patriot umístěných v Polsku mající chránit především vzdušný prostor Polska, a jsou vlastně analogií ruského protiletadlového komplexu S-300/400, tedy obrannou ) nedosáhnou a kam by snad vůbec kapacita evropských ozbrojených sil nedosahovala, a je otázka, jestli vůbec by někdo měl mimo samotné Číny, být schopen výsadku na Sibiř.

  http://special.novinky.cz/radar/antiraketa-patriot.html

  Opačným směrem ale z Ruska do Evropy, je to pro Putina rozhodně lákavější, protože od Ruska směrem na Západ se nenachází bohatství v podobě organické chemie a uhlovodíků pohřbených hluboko v zemi, ale v podstatně méně naturalistické formě tvorby přidané resp. užitné hodnoty přímo našimi lidmi, aniž by k tomu potřebovali extra přírodních zdrojů a energií. A nemá smysl rozvíjet, co by to bylo pro Rusko výhodné víc, jestli jen mít státy za politické vazaly a nijak je ekonomicky neplundrovat, prostě udržovat si své vazaly, kde bude zaveden řád politické antiberální rákosky a náboženského biče konzervativní národovecké totality, jakou vidíme v dnešním Rusku v přístupu k lidským právům, národnostním, náboženským, či gender/sexuálním menšinám. Případ vynuceného sňatku ze strany jakéhosi chána z čečenského Kadyrovova klanu, v případě 17ti leté druhé manželky pro nějakýho 50ti letýho místního pašu, posvěcený ruským civilním soudem, je vážně alarmující nejen pro ženy jako takové, ale pro všechny kdo se necítí být majetkem Putinova samoděržaví a jeho oligarchických a kágébáckých mafiánských nohsledů.

  http://m.rozhlas.cz/plus/nazory/_zprava/1490506

  P.S. Kdo tedy vlastně zabil Němcova? Jsou to ti Kadyrovovi lidé z Čečenska, o kterých se on vyjádřil jako o „poctivých“ lidech anebo je to celé fake a před Kremlem přijet autem zabít někoho na namístě jako u nás Hradčanského náměstí před Hradem a odejet je vážně jen vyhrazeno expartě KGB a tudíž vrah bude neznámý, videozáznamy ztracené, svědci zmizí atd,?)

  Takže když bude Rusko chtít, ať si umístí svá vojska třeba ve Venezuele nebo s tím, s kým uzavře na dobrovolné a svobodné bázi, vojenský pakt. Myslím, že 1500 vojáků ve Venezuele by mohlo být pro Madura zvýšením HDP při současné bídě jeho ekonomiky tak o 10%, pakliže budou Rusové tak „ekonomicky aktivní“ jako byli ti, co tu u nás byli 20 lety v Milovicích, Vysokém Mýty, Bruntále či Mladé Boleslavi a jejich veksl s erárem některým z nich vynesl docela slušné bohatství.

  To se mi líbí

  • NavajaMM napsal:

   Pane Mainguard, tento príspevok je mierne povedané nekonzistentný.
   Pred 30 rokmi som bol tiež na západnej čiare na stráži mieru a veľmi dobre sme si uvedomovali, že sedíme na sude s pušným prachom.
   Ak bol vtedy Západ stelesnením mierovej holubice, čo sa to deje dnes? Je vari súčasné Rusko nebezpečnejšie ako vtedajšia Varšavská zmluva?
   Vy si fakt myslíte, že rakety sú určené na to, aby zasiahli cenné aktíva, ktorých by sa druhá strana rada zmocnila?
   P.S. ad Nemcov a Čečenci. Ten incident dokladá, že Rusi nevedia, kto Nemcova zabil, resp. ak to boli oni, nemysleli vopred na obetného baránka. Čečenci boli obeťou prehnane snaživých vyšetrovateľov. Ukážková je groteska so vztýčeným ukazovákom, ktorý si vraj sudkyňa vysvetlila ako arogantné moslimské gesto, ale ktorým sa v skutočnosti obvinený hlásil o slovo a chcel odvolať svoje mučením vynútené priznanie.

   To se mi líbí

   • Mainguard napsal:

    Do jisté míry ano, je. Varšavská smlouva měla od USA „povoleno“ zakročovat tam, kde je pánem, tedy mezi vazaly. Dnes už nikdo není vazal a tedy každý má právo na ochranu před Ruskem. Nebezpečnější je tedy Rusko, protože následkem porážky ve studené válce přišlo o své bývalé komunistické nohsledy, a nástupnické státy těch předchozích s nimi už s nic nechtějí mít. Jenže pro Rusko je to tak strašné přijmout jako pro žárlivého a ješitného chlapa, co mu žena řekne, že je neschopný ubožák a že ho už nechce a že chce zrovna natruc jeho největšího soka v práci, hospodě a na fotbale. Co udělá takový malý domácí násilník, cholerik a osobnost s narušeným sebevědomím se dozvídáme denně z černých kronik. U soudu pak takoví muži pláčou, že k tomu byli „vyprovokováni“ ale že ví, že se to nedělá. Že byli ženou poníženi, proto ji zmlátit nebo znásilnit, aby si to „pamatovala“ bylo pro ně „přirozenou“ odplatou a „dáním za vyučenou“. Stejně dnes přemýšlí Rusko.

    V tomto ohledu se zhrzené Rusko, které vždy vystupovalo tak, že bylo neporazitelné, sebevědomé, násilnické ke svým vlastním lidem i sousedům (neexistuje ruský soused, koho by Rusko v posledních 100 letech někdy nenapadlo), chová stejně jako onen násilník, co mu bylo sraženo sebevědomí na pořád sice velkého, ale chudého, neschopného a v porovnání s těmi i úplně malými státy (proto teď třeba útočí a trénuje jaderné útoky na Dánsko a Švédsko a Finsko, protože tamní liberální socialisté rozhodně strach ani žádnou podřízenost ruským zájmům nepociťují) neúspěšného státu ve všech zásadních parametrech, ve které se státy a životní úroveň tamních lidí poměřuje (ekonomická situace domácností, bezpečnost, zdravotní stav obyvatel, vzdělanost a školství, míra korupce, úroveň bydlení atd.) protože vojensky tyto národy které mají každý v průměru okolo 5 mil. lidí, nijak ohrozit NEMŮŽE. Navíc ani nesmí, ty státy jsou neutrální.

    Takže proč na ně Rusko pořád vojensky útočí, když ty státy jsou díky své neutralitě vlastně proti Rusku dobrovolně bezbranné?! Jejich hodnoty jsou totiž o 100% odlišné od těch ruských, vezmeme-li třeba v poslední době tolik diskutovaný model státní sociální služby ve Skandinávii v případě hlídání dodržování práv dětí (v Rusku nevídané, aby třeba děti a zvířata měla nějaká svá práva a mohli být dospělým, co o ně nepečují jako o lidské bytosti, ale mají je jako své „věci, co jim patří“ také odebráni a oni souzeni), pak to, co naše levice (a třeba i prezident Zeman) dává našemu státu za příklad, tedy sociálně více než velkorysou a k menšinám a lidským právům všech etnik tolerantní politiku, rozhodně není v komplianci se stylem politiky a hlavně onou násilnickou mentalitou jaká panuje v Rusku, v porovnání oproti liberalismu evropských států. Neřku-li o Rusko mluvit jako o daňovém ráji pro mafiánské podnikatele a celebrity všeho druhu, co nechtějí ve vlastních zemích platit daně, o progresivním zdanění a masivní solidaritě bohatých s chudými jaká panuje ve skandinávských státech ani nemluvě.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     VS měla „povoleno“? Tak to už je opravdu paranoia. A že měly štáby připravené i projekty na most přes Seinu? No pochopitelně. Úplně stejně, jako američtí plánovači věděli, jak se chovat v Moskvě. Protože jen blbec může kamkoli vtrhnout a pak nevědět co dál. Bohužel od té doby Rusové zmoudřeli a Amíci zblbli. Jinak by si dokázali spočítat, co která akce skutečně, ne jen jako zbožné ideologické přání, přinese a způsobí. Bohužel se v současnosti řídí podobnými studiemi, které tady hrdě předkládáte a proto mají takové průsery.
     Co se týká neutrality, tak Dánsko není neutrální. Bývalý dánský politik Rassmussen byl přece šéfem NATO.
     A co se týká oné péče o děti, tak tam se momentálně nejmarkantněji projevuje severské Norsko, které zadržuje nejméně dva občánky naší republiky, tedy protiprávně. Tak takové vzory děkuju nechci.
     No a k té velkorysé toleranci k etnikům jen maličkost. Už se jim tam začínají projevovat výsledky. Různí švédo-arabové či noro-arabové už zvedají své hlavy.
     Američani mají takovou nálepku. Zajímavou a pro ostatní dost inspirující: http://rlv.zcache.ca/american_eagle_sticker-rc35446f92e6f4261843f3fe6cb2ab469_v9wth_8byvr_324.jpg

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Vaše Urozenosti, není Vám líto času při polemice s tímto pánem, když s jeho názory nepohnete ani o píď?
      Ta nálepka je dobrá a platí v USA. U nás text Šapiró malilinko poupravil a zní Tvá vlast, moje pravidla.

      To se mi líbí

     • Mainguard napsal:

      To není žádná paranoia, ale historická realita.

      „Sověti věděli, že jim USA v srpnu 1968 nic neudělají

      Jedenadvacátý srpen 1968 změnil životy milionům Čechů a Slováků, ale okolní svět žil invazí jen několik dní.

      Sovětský vůdce Leonid Brežněv vyslání tanků odůvodňoval kromě jiného údajnou přítomností amerických a západoněmeckých jednotek na československých hranicích, připravených k útoku.

      Pravda byla taková, že na československých hranicích sice stály jednotky, ale sovětské, polské, východoněmecké, maďarské, a dokonce i bulharské.A vojáci členských zemí NATO se nejenže nechystali do Československa vstoupit, političtí představitelé států na západ od ČSSR o něčem podobném ani v nejmenším neuvažovali.

      Kreml věděl, že USA ani západní Evropa nezasáhnou. Jen pohrozí a pokárají.

      Ve Washingtonu, Paříži, Londýně, Bonnu i jinde bylo Československo v roce 1968 pevně ve sféře sovětského vlivu a nepsaná dohoda už v té době předpokládala, že velmoci si ve svých sférách vlivu víceméně mohou dělat, co chtějí, pokud tím neohrozí status quo ve sféře toho druhého.Rýsovaly základy takzvané politiky détente. V jejím rámci USA i SSSR usilovaly o snížení napětí ve vzájemných vztazích a o zmenšení možnosti ozbrojeného konfliktu mezi nimi.

      Brežněvova doktrína
      To po 21.srpnu 1968 pomohlo Kremlu vytvořit systém, který vešel ve známost jako Brežněvova doktrína.Sověti si v jeho rámci osobovali právo zasáhnout do vývoje v jakékoliv komunistické zemi – a to i silou – pokud dotyčný stát ohrožoval jednotu sovětského bloku a oslaboval velmocenské postavení SSSR.

      Johnsonova administrativa v té době už usilovala o jednání o odzbrojení a nechtěla kvůli invazi dialog se Sověty ohrozit. Navíc Američané existenci dělicí čáry mezi sférami vlivu Západu a Východu ve skutečnosti uznávali, takže s ničím jiným než formálním odsouzením okupace nepočítali,“ řekl Aktuálně.cz historik Vladimír Nálevka, který se specializuje na dějiny studené války.

      CIA věděla, nebo jen tušila?
      Podle něj Američané zřejmě tušili, že vpád armád Varšavské smlouvy je na spadnutí. „CIA patrně měla nějaké informace. V dnech předcházejících invazi Prahu opustila řada amerických občanů a diplomatů,“ tvrdí.Podle záznamů z jednání panovala shoda v tom, že se příliš dělat nedá. „Není toho mnoho, co můžeme učinit, pokud něco neučiní sami Čechoslováci,“ řekl ministr zahraničí Dean Rusk. Viceprezident Hubert Humphrey vyzýval k tomu, aby prezident Johnson Moskvu zbytečně nedráždil. „Jsme v mnohem ožehavější situaci než v době maďarského povstání,“ prohlásil s poukazem na události v Maďarsku z roku 1956.

      Už v květnu – tedy tři měsíce před 21. srpnem – se konala v Bruselu porada zástupců členských zemí NATO. Došlo na ní ke shodě, že Československo je a zůstane socialistické a státy Severoatlantické aliance by neměly do tamních záležitostí zasahovat.

      https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/06/15/valka-bude/comment-page-1/#comment-52378

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       A tomu říkáte „povolení“? To bylo přece pragmatické rozhodnutí. Vy se nebudete motat do našich věcí a my do vašich.

       To se mi líbí

      • vittta napsal:

       Já bych si spíše myslel, že jestliže se USA něco zatraceně hodilo, byla to právě ta nešťastná invaze.
       Jak je vidět ještě dnes, dokonale vrazila klín mezi dva slovanské národy, takže plno Čechů se od té doby přestalo za slovany považovat, což se třeba může hodit Němcům, kteří ale momentálně nemají na Čechy čas, majíc na svých hranicích i uvnitř miliony milých a přátelských uprchlíků.
       V textu se úplně opomíjí fakt, že ČSSR měla silnou a akceschopnou armádu, která mohla za velice krátkou dobu mobilizovat 1 000 000 mužů s dobrou morálkou se špičkovou výzbrojí a výstrojí, a naprostou podporou drtivé většiny obyvatelstva.
       Spoléhat na své spojence, Poláky, Bulhary, Maďary a Němce v případě konfliktu SSSR asi moc nemohl, právě naopak, byli by jim platní zhruba stejně, jako Rumuni u Stalingradu Němcům.
       Jakkoliv se lze dozvědět o dějinách dnes opravdu hodně, invaze vojsk 1968 jako by byla zahalena rouškou tajemství, nic a málo, to je to, co se lze dočíst.
       Ale už jsem se kdesi dočet, že celou hitparádu iniciovali Ulbricht s Gomulkou, Brežněv patřil k odpůrcům invaze.
       Ani bych se nedivil…..ale nějak dokázat se to buď nedá, nebo nehodí.

       To se mi líbí

     • jaa napsal:

      No připraveny a plány… nevím, nevím. V 68 hlídali tanky starý most /s šaalinou/ přes vodu 3 dny, než se dozvěděli, že za zákrutou je nový používaný pro auta :-))

      To se mi líbí

      • ji5 napsal:

       Za poměrně solidní zdroj informací o srpnu 1968 lze považovat Bil’akovy paměti. Pokud jde o invasi samotnou byla vskutku pojata jako pomoc přátelům. Nebylo žádné bombardování a těch 108 mrtvých je na přítomnost miliónové armády a na to, že tu a tam někdo podpálil tank velmi málo (abych nebyl napaden: lituji každého ztraceného života).

       Naproti tomu potrestání dodavatele drog na americký trh, panamského Manuela Noriegy, stálo během jednoho měsíce přes 2000 životů. To je ten nejnižší odhad. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž.

       Kdesi nahoře je zmínka, že Rusové nacvičují jaderné útoky na Dánsko. To je trochu převyprávěná zpráva o tom, že na tuto zemi mohou být zaměřeny rakety, pokud země nainstaluje protiraketový systém, který je namířen proti Rusku.

       Onehdá se objevila zpráva, že ruská stíhačka provokativně přelétla nad americkým křižníkem v Černém moři. Připomíná to Karla Čapka, který kdysi o takové formulaci zpráv psal.

       To se mi líbí

      • strejda napsal:

       Najdeme mnohem více zvláštních analogií. Když se hroutilo sovětské impérium tak proti předpokladům nedošlo k velké válce či malým válkám. To je v kontrastu již s demontáží Jugoslávie, která probíhala plně v režii Západu a byla velmi krvavá.
       Nemluvě o rozsáhlých válkách v Iráku, Libyii a Sýrii. Vypadá to na civilizovanější způsoby ze strany socialistických států. Dnes na to ještě není doba, ale budoucnost to jistě zhodnotí.
       Rusko, ať se to líbí či ne, má v ruce řadu trumfů. Především jadernou odstrašující sílu, kterou při napadení použije. To je pojistka, záruka. A navíc má obrovské přírodní bohatství. A to si díky jadernému deštníku udrží. Jeho jedinou slabinou je stále málo rozvinutá infrastruktura a nízká technologická samostatnost. To se ale dá napravit vzhledem k množství špičkových technologií.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       pro Ji – ne nedávno – bylo to před referendem na Krymu, když se tam hrnula ta emerická letadlová maxi loď. A ta stíhačka – jak sami amící přiznali – neozbrojený výzvědný letoun – jen obletěla a přeletěla .. akorát že ta válečná loď honem zacouvala a brala kramle pryč. Hmm bylo z toho tenkrát docela veselo – mezi lidem obecným na rozdíl od indeligentních mééédialistů všeho druhu.

       To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Považuji svou výřečnost a schopnost argumentace za poměrně nadprůměrnou.
     Na tento text (a i na ten druhý ve vláknu) ale nemám, co bych dodal.
     Sprostý k oponentivi být nechcim tak jen řeknu „jak myslíte, no“….

     To se mi líbí

    • okolojdoucí napsal:

     S těmi právy dětí ve Skandinávii, to už trochu trollujete, ne? Ta péče je v soukromých rukou, navíc v celé Skandinávii konsoliduje pod britským kapitálem přes akvizici Humana AB. Normální business s plnou parádou, finanční výkazy se dají v důležitých číslech rozluštit i ze švédštiny: http://www.humana.se/om-oss/finansiell-information/

     Otázka pro všechny liberály. Z hlediska akcionářů je potřeba více či méně šťastných dětí ve svých původních rodinách? A ještě taková perlička, celý tento systém spravuje i případný majetek ochraňovaných dětí, předpokládá se i „vypořádání“ a oddělení majetku dětí od nehodných rodičů. Prostě všeobecná „child custody“, akorát provozovaná výdělečně prostřednictvím kapitálové investiční společnosti (Argan Capital, původně dokonce Bank of America). Základní info zde: http://www.argancapital.com/investments/current/humana

     To se mi líbí

   • Petr napsal:

    Ten začátek, to „Pred 30 rokmi som bol tiež na západnej čiare na stráži mieru“ to zní dobře. Již jsem si dovolil citovat. S úspěchem, váleli se smíchy…

    To se mi líbí

    • NavajaMM napsal:

     To nie je z mojej hlavy, je to dobový jazyk, aby som Mainguardovi pripomenul situáciu. So zbytkom komentu to nijak zásadne nesúvisí. Zrejme ste to však kvôli slziacim očiam a kŕčom v bránici nedočítali do konca.

     To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Petře, zdá se že málo pamatujete. My dodnes rádi používáme slogan „Západní Čechy – pevná hráz socialismu a míru“ a jen debil to může brát vážně.

     To se mi líbí

     • kočka šklíba napsal:

      Kdo říká, že k tomu nespěje :D. Také si pamatuji jak si z toho kamarádi dělali legraci ;).

      To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Propásl jste jedinečnou příležitost. Být zticha

     To se mi líbí

     • Petr napsal:

      Nemyslím. Právě naopak. Chtěl jsem si přečíst reakce. Někdy to dá víc než sáhodlouhá debata.
      Jedinečná příležitost tedy byla nepropásnuta.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       A co jste si tak očekával? My, kteří jsme tu dobu prožili, jsme ironii vyjádření pochopili hned, na rozdíl od vás, který to zná jen z letopisů a bájného vyprávění starců.

       To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Může pochopit jen člověk znalý kontextu a jemné ironie. Jako vždy Petr nepochopil …
     K zamyšlení dodám Petrpovi vtípek ze státní tiskoviny Dikobraz z padesátých (!) let – na obrázku nápis ve výloze prodejny potravin : „…kyselé zelí na skladě, další rána válečným štváčům!“. Lid český umí!
     Co říkáte Petře tehdejšímu heslu „Sovětský svaz – mírová hráz“ – popisovalo skutečnost správně? Zkuste se raděj válet smíchy nad dnešním heslem „USA – vzor demokracie, záruka světového míru a stability“ 🙂 .

     To se mi líbí

    • Minorita napsal:

     To určitě byli stejně bystří …

     To se mi líbí

 4. Cech napsal:

  Zde je to velmi složité, protože nelze jednoznačně stanovit kdy vlastně zvítězíme a jak to bude den po té.
  Protože Voni fakt makají stejně jak občani ČLDR na různejch pro nás nechutnejch hračkách.

  No a když se očistí prostor od inteligentní dělostřelecké a letecké munice tak potom hurá na palubní kanóny.
  No nevím jak s F 22 nebo F 35 bude v manévrovém boji na kanóny postupovat na jak.

  Tož to je velice zapeklité a proto je nutné hlavně z naší strany posílit těžké zbraně, poněvadž ty naše lehké jsou lehce na ho**o.

  To se mi líbí

 5. Jethro napsal:

  No, já tak nějak stále doufám, že to jsou jen takové ty Štětinovské válečnické kecy a že hlavním důvodem je zdůvodnit cpaní miliard do zbrojních programů a odvést pozornost od domácích problémů. Tím myslím problémy, které našim US kamarádům a božskému Andymu Šapirovi dělají ti kverulanti z velké části světa se svými BRICSI, rostoucí ekonomikou a úprkem od tvrdých ničím nepodložených dolarů.
  Pokud ne, je na čase se začít bát. Osobně si ale myslím, že islámisté v Evropě jsou zcela mimo americký zájem. To je ryze (si myslím) evropský malér.

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Konečně jedna dobrá zpráva…

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Původní zprávu o TTIP jsem četl v dnešním Krugmanově komentáři.
    http://www.nytimes.com/2015/06/15/opinion/paul-krugman-democrats-being-democrats.html?action=click&pgtype=Homepage&module=opinion-c-col-left-region&region=opinion-c-col-left-region&WT.nav=opinion-c-col-left-region&_r=0

    (A mimochodem, je tam i odstavec, který by se hodilo ocitovat; pán kosy totiž často blouznil o „středovém“ voliči. Tohle je to, co jsme mu často a marně vysvětlovali.

    Democrats seem finally to have taken on board something political scientists have been telling us for years: adopting “centrist” positions in an attempt to attract swing voters is a mug’s game, because such voters don’t exist. Most supposed independents are in fact strongly aligned with one party or the other, and the handful who aren’t are mainly just confused. )

    PS. KNIH existuje několik. Pro německé profesory je to Goethe, samozřejmě také bible, i Robinson (viz Collins: Měsíční kámen).
    Všiml jsem si, že často se dají použít také 3 mušketýři. („Je lepší kůň než sto pistolí? Koně musí jeho pán živit, kdežto sto pistolí živí svého pána.“) A dal by se obhajovat i Dutourd.. a kdovíco dalšího

    To se mi líbí

    • Slim napsal:

     PRO JARDU GODOTA:

     Protože jsem Collinse četl kdysi na vysoký, zapátral jsem, jestli si toho Robinsona Crusoe pamatuju správně. Jedna čtenářka, které se anglismy pletou do češtiny, píše: 🙂

     Betteredgův světonázor spočívá v přesvědčení, že dýmka a Robinson Crusoe obsahujou veškerý moudro. Jakože vážně. Když neví, otevře Robinsona a listuje tak dlouho, dokud nenajde citát, kterej situaci objasní. Ale jinak je Betteredge vcelku chytrej a výkonnej, takže až na některý quirks dobrej vypravěč.

     To se mi líbí

  • kočka šklíba napsal:

   No tak moc bych se neradovala vzhledem k poslední větě tohoto článku.
   http://www.euractiv.sk/ttip/clanok/parlament-odklada-hlasovanie-o-ttip-023800

   To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Zbrojní výroba si nemůže vzít neplacené volno, takže staré zbraně a munice se musí prodat a když to nejde, tak někomu naházet na hlavu. Samozřejmě co nejdál od USA. Jsem sám zvědavý, kdy Říšský protektor Šapiró dá Sobotkovi příkaz k odběru starého herberku, který možná stačil na ty s ručníkem na hlavě, ale na supermoderní hračky, kterými disponuje Šojgu to asi nebude to pravé ořechové. Mně vůbec nepřijde komické, že se ti všichni kašpaři předbíhají v provokování RF. On má azbuk jednu nechutnou vlastnost. Když ho někdo napadne, tak nezaleze, ale brání se tak dlouho, dokud noha jeho vojáka nespočine v hlavním městě agresora. Blbej zvyk.

  To se mi líbí

  • vittta napsal:

   Někomu naházet na hlavu…jenže komu?
   Zdálo by se, (ještě nedávno) že komukoliv, kdo je zrovna na ráně, jenže jak se tak koukám, na IS nikdo nic moc nehází.
   Přitom by USA získaly rozdrcením IS nehynoucí slávu.
   Jenže oni asi chtějí slávu ještě větší, tak nejenom že IS bomby na hlavu hází velice sporadisky, ale zřejmě jim je dávají, a IS je pak hází na hlavu někomu jinému.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Vitto, ono se to s tím, co jsem napsal, nevylučuje. Pouze to naházení na něčí hlavu přenechali někomu jinému. Komu, to už je ušákům u zádele. Zbraně účel splnily, objednatel byl spokojen a zaplatil. Rozdrcením IS by sice obdrželi nehynoucí slávu, ale po bombách musí přijít pěchota, která to dotáhne do finále. Zkoušeli to tak ve Vietnamu a ty kříže vojáků na US hřbitově nedohlédnete a výsledek propadák. Rozdrbat, rozmlátit, vyvraždit třeba půl milionu iráckých dětí, to jó, to umí bezvadně. Ale dotáhnout do konce velkou akci se jim podařilo naposled v druhé světové. A to až v době, kdy RA Schwarzenbergovy kolegáčky hnala od Stalingradu a výsledek byl už jen otázkou času.

    To se mi líbí

    • vittta napsal:

     Nevylučuje.
     Ale změna politiky USA je více než zjevná.
     Ta dojemná starost o civilisty, ta obava, aby se nezasáhlo do vnitřních záležitostí jiných zemí.
     Jsem zvědav, až se bude instalovat Kurdistán.
     Kurdové bojují a chtějí svou odměnu.
     Co teď?
     Buď budou mít USA věrného (ale asi nevypočitatelného) spojence v horkém území, a zároveň si silně naserou do bot s Tureckem, nebo si nechají Turecko (o něco více vypočitatelné) a Kurdy nechají pochcípat s boji nejen s IS, ale také s US letectvem, které se také pokaždé netrefí, jakkoli se to zdá nemožné.

     To se mi líbí

     • Rosťa napsal:

      Hodí přes palubu toho, kdo pro ně bude méně zajímavý. Když bude potřeba, tak třeba oba. Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Říkal ten oný Napoleon. A že by se US letadla netrefila považuji za Putinovu propagandu. Není to tak dávno, co kdesi pěkně trefili čínskou ambasádu. Přímo na komoru. Rýže v háji, ty hůlky místo příborů na třísky a ambasador o hladu.

      To se mi líbí

   • oh napsal:

    „Je dost zvláštní, jak se v poslední době – v rámci „války“ proti Islámskému státu – začíná vědomě očišťovat al-Káida. Stává se z ní „přijatelná“ síla, kterou by Západ mohl v Sýrii a Iráku otevřeně podporovat, stejně jako už to ostatně dělají Saúdové, Turci a Izrael. To už se opravdu zapomnělo na 11. září? Opravdu mě zajímá, jak tyhle hrátky s ohněm mohou skončit. A když k tomu přičtu EU, která v týdnu ujistila tu lidskoprávní hororovou šou v Saúdské Arábii a Perském zálivu obecně svou nehynoucí podporou, tak fakt netuším, co je ono tuskovské „společenství hodnot“…“
    http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/20080-uprchlici-srni-hnizdo-a-dravy-cednik

    To se mi líbí

 7. Hudec napsal:

  „Vy myslíte, že to císař pán takhle nechá bejt? To ho málo znáte. Vojna s Turky musí být. Zabili jste mě strejčka, tak tady máte přes držku. Válka jest jistá. Srbsko a Rusko nám pomůže v té válce. Bude se to řezat.
  ……
  Válka bude, víc vám neřeknu.“
  Hádanka: Ve které KNIZE je (skoro)všechno a bible ani korán to není?
  🙂

  To se mi líbí

 8. Rosťa napsal:

  Pro Witta
  Už jsem se neměl kam napojit na váš koment výše o tom, kdo vyprovokoval invazi r. 68. Někdy po plyšáku Moskva odtajnila dokumenty. Gomulka s Honeckerem měli obavy, že Pražské jaro by mohlo „nakazit“ i jejich státy a proto tlačili na Brežněva, aby VS zasáhla. Brežněv se zdráhal kvůli veřejnému mínění na Západě, ale nechal se zlomit. Takhle to prezentoval v ČT před mnoha lety člen Historického ústavu ČR. Bylo to v ještě v době, kdy se občas ve veřejnoprávní říkala pravda bez ideologického podtextu, takže by se tomu dalo věřit. Dnes samozřejmě nás napadl Rus a 14 zbývajících států CCCP plus NDR, PLR, BLR a MLR samozřejmě neé. A ten Brežněv také nebyl Ukrajinec a Kličko také do plyšáku nebydlel s rodiči v kasárnách v Mimoni, coby jedni z okupantů. To jsou paradoxy.

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   V 68 to byl Ulbricht v NDR, kdo velmi stál o invazi. Údajně až tak, že přes zákaz sovětů jejich vojska vstoupila na naše území, protože si to nechtěl nachat ujít. Jenže do pár dnů musela zpátky. Sověti měli (oprávněné) obavy z toho, že německé uniformy by mohly v Češích vzbudit nežádoucí asociace (což se také stalo v těch pár severočeských městech, kde se objevili) a mohlo by dojít k velkým problémům o které vůbec nestáli.
   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Radeni-armady-NDR-v-srpnu-1968-Primi-svedci-a-fakta-o-nichz-se-casto-mlci-282908
   To, že Brežněv se zdráhal jsem také někde četla, ale predevším to zřejmě pochází od Bilaka z jeho pamětí.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Já si to pamatuji z diskuse v ČT tak, jak jsem psal a to z úst historika, který citoval z odtajněných dokumentů z Moskvy. O Bilakovi nemluvil. Ale v podstatě je to jedno. Komické je, že dnes je máme za bratry. Jduvenblejt.

    To se mi líbí

 9. jaa napsal:

  pro strejdu 23,18…. víte je zvláštní jak všichni mlčí o paradoxu té doby – atomově vytovnaných sil – kdy vlastně v Evropě a okolí byl největší klid- v té době válčila amerika na jejich kontinentě a dělala tam paseku – asi proto že někde furt válčit musí. Proč – asi proto – že kdyby si ty zabijáky stáhli domů bylo by zle. Faktem je že se dalo bezpečně cestovat – doma byl klid.
  Bohužel po Gorbyho perestrojce byla díky jeho neschopnosti, hlouposti nebo záměru – nevím – až soud s ním by mnohé pbjasnil- rovnováha porušena a Europa se nestačila a nestačí divit co se děje. Jak se většiná amerických válečníků fofrem přesunula a dělá nám tu peklo na zemi… a všichn i o tom mlčí…cifix.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.