Blondýny


S jednou profesní kolegyní, o generaci mladší blondýnou (sama se tak s mírnou nadsázkou nazývá) zajišťujeme jakési PR služby pro jistého klienta. Součástí oněch služeb bývá občas i „slavnostní přestřižení pásky“ při dokončení příslušného projektu, a tak kolegyně přiváží alespoň dvě ještě od ní o generaci mladší „blondýny“, aby zdobily, nabídly „velkamdrink“, podržely pásku k přestřižení, mile se usmívaly a pokud možno jinak nepřekážely.

Koťátka.

Dnes měla kolegyně nějakou těžkou osobní záležitost (úmrtí v rodině) a tak jsem na místo akce dotyčné krasavice přivážel já, který jinak bývá v autě nejraději sám. Zajímavý zážitek.
– na místo srazu dorazily s předstihem, nikoliv se zpožděním
– jedna právě dokončila druhý ročník studia „mediální komunikace“ na jakési soukromé univerzitě v Praze (nepřeceňuji), druhá pak také druhý ročník, ale práv v Plzni (právům v Plzni se už nesmějte, je to aktuálně nejpřísnější právnická fakulta v zemi)
– chvilku vedly řeči, kterým jsem příliš nerozuměl (není divu –něco o Láďovi, pak něco o Jáchymovi, pak….)
– po asi deseti minutách jízdy jsem začal být zvědavý (odtud moje informace co studují) co dělají rodiče, co je učí ve škole (hlavně o těch médiích), co čtou (jedna si vezla sebou Shakespearovy básně – fakt nelžu), kam se chystají na prázdniny…..

Na místo jsme přijeli po více než hodině s velkým předstihem (můj blbý zvyk), a tak káva v jediné restauraci v tom městysi, která byla už ráno v deset otevřená. To už jsme si rozuměli. Já si potvrdil, že blond vlasy, hezká postava a dvacet let věku nejsou nutnými ani nezbytnými předpoklady duševní omezenosti a jednoduchosti (to pro mě ovšem nebyla nová informace), a děvčata zase asi (působilo to tím dojmem) přijala, že člověk s datem narození kolem poloviny minulého století není ještě úplně mimo mísu.

Proč to sem k Bavorům píšu, když to není nic převratného? Ze dvou důvodů.
1. Jako opožděný příspěvek do diskuse k textu Jiřího Knoppa „Výchova mladého muže“
2. Ale především ke dvěma tématům povídání s těmi děvčaty, ke kterým jsme se dostali cestou zpět. A tak vězte, že
– problém imigrace chápou (a prý i většina jejich spolužáků) obdobně jako my, tedy že se jistě mnohdy jedná o lidské tragédie a je jim jich líto, ale příčinou je především Západem způsobený rozvrat jejich zemí a že jejich umístění v Evropě je spíše kontraproduktivní, než aby nabízelo rozumné řešení
– ale hlavně „kam za posledních dvacet let Američan strčil rypák“ (citace), tam je jen zmar, rozvrat, vraždění, neštěstí. Od Iráku až po současnou Ukrajinu, jejíž současnou situaci chápou obdobně, jako většina z nás zde. A byly obě kupodivu docela slušně informované.

Zíral jsem jako „vyvoraná myš“. Probíral to s mojí Labutí. A možná trochu pochopil. Ale k tomu až v diskusi, bude-li nějaká.

hudec

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

45 reakcí na Blondýny

 1. NavajaMM napsal:

  Pane Hudec, myslím si, že aj súčasní mladí počúvajú dospelých, najmä svojich rodičov. Oni sa takto zrejme nebavia medzi sebou, ale keď hovorili s Vami, prešli do tej dospeláckej roviny. Je to moc fajn, že ste sa takto s nimi pobavili ako rovný s rovným, psychologicky im to urobí veľmi dobre, že ich beriete rovnocenne a pekne ste ten zdravý rozum v nich upevnili. 🙂

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Souhlasím s Hudcem a Navajou, a současně se ztotožňuji s úslovím říkajícím že výjimka může potvrzovat pravidlo.
   Nejspíš bude jako v každé skupině platit obvyklé rozdělení na menšinu a většinu. Patří ony dívky svými názory k menšině nebo většině mezi mladými? Promítnou se jejich pohledy na „věc“ do jejich hodnotových a volebních preferencí, dokážou něco změnit?
   A kacířská myšlenka : neříkaly ony to, co chtěl jejich, tak trochu šéf, slyšet?
   Čert aby se v mladých vyznal 🙂 .
   P.S. K problému imigrace mi poslal zajímavé povídání Lex :

   To se mi líbí

 2. kočka šklíba napsal:

  Bylo by to skvělé, jen si nejsem jistá, možná, že byly zrovna výjimka.

  To se mi líbí

 3. okolojdoucí napsal:

  Díky za „optimistickou“! Jako rodič a člověk věkem již „za zenitem“ se kochám nadějí, že také na moji generaci se dívali naši předkové s jistým despektem, a přesto… 🙂

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Určitě by nebylo nezajímavé zeptat se oněch blondýn na tolikrát omleté srovnání „tehdy a teď“. Těší mě, že čtenáři novinek.cz (hlupáci kteří nikdy nečetli jejich provozovatele – prorežimní Právo – je nazývají komunistickými) to vidí takto, ted ještě „maličkost“ – promítnout tu zkušenost do volebních preferencí . Tam je ten zakopaný pes
  (Ne že bych si sliboval v této diktatuře peněz a moci cokoli od volebních výsledků, ale pro legraci by bylo zajímavé sledovat kdyby vyhrála suverénně nějaká protisystémová či nesystémová strana).
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=405510&articleId=/domaci/371587-letni-tabory-zaplnili-potomci-husakovych-deti.html&sectionId=8&page=1#c13089211

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ten zásadní problém je v tom, že ta pěkná a souměrná beztuková, naprosto chybiček zbavená postava byla dána z 20 % přírodou a z 80 % normální dřinou.
   No a aby ta postavička byla schopna slušně vydělávat oné nezávislé osobnosti, musí k tomu bohužel být i dostatečná intelektuání výbava.
   Zde musíme vyloučit extravagantní typy jako např. zlatokopky a věšáky na šaty, u nich je budoucnost dána loveckými výkony a často také v budoucnu velkým hereckým úsilím a často také degradací vlastní osobnosti.
   No a jak vidí budoucnost ty superpostavičky zpravidla s 1 – 2 VŠ; no jim je naprosto jasné že věčně mladá 40_cátnice je totální mediální lež a že bio hodiny také zaťukají na šedou kůru mozkovou.
   Protože dobře vědí co je to genetika a jak funguje, tak jejich snahou bude si opatřit pokud možno bezchybný genetický materiál s jasným finančním krytím jejich rodiny do budoucna.
   Pokud nepodlehnou nějakému zdatnému podvodníčkovi, tak jsou schopny prožít normální produktivní život, bez vážných otřesů, nezávisle na tom který Sobotka, Dienstbier, Kalousek, Fiala nebo i mimoúrovňový Bc. Chovanec je právě u moci.


   Proto pouze někteří z výše uvedených již nyní jsou a nebo v blízké budoucnosti budou, pro tyto superpostavičky s 1 – 2 VŠ, nebezpečím pro jejich budoucí rodiny.
   Tož bohužel zpravidla v životě nic není zadarmo.

   To se mi líbí

   • ji5 napsal:

    Kde je kníže? Před nedávnem jsem kdesi četl, že je 4. nejbohatší muž v Česku.

    To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Zde je to dle mého proto poněvadž jeho obrovské jmění je uloženo v polnostech,zámcích budovách či lesích.
     Jen České Schwarzenbergovo panství má celkovou výměru 4017 ha, v Bavorsku pak má například osmdesátihektarový les Weigenheim atd. .
     Proto je pro současný řízený mainstream, tak snadné zneviditelnění jeho skutečného majetku.
     Proč je tomu tak ? Protože musí jednoznačně platit, že Kníže je k lidu blíže.

     No a další 4_ři.
     Tož proto je možné jeho čestné místo s 31,2 rozmělnit tak, že vlastně tento v Česku vládnoucí Rakouský oligarcha v podstatě neexistuje.

     To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Říká sám, že veškerý majetek předal synovi. Žije jenom z důchodu, apanáže a poslaneckých prebend, chudák 🙂 . Lidu blíže.

     To se mi líbí

 5. Tribun napsal:

  Kdo chce, tak v tom mírný optimismus najde, ale spíš než trend to bude ona pověstná výjimka potvrzující pravidlo. Zrovna včera na BListech vyšla úvaha „zevnitř omladiny“, která vyznívá přesně naopak http://blisty.cz/art/52968.html

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Ba ne to je ve své podstatě pouze snaha našeho J.Č. ze Senior Lecturer in Czech Studies
   vytvořit pro naše mladé slušně šiřitelnou Českou verzi Amerického snu.
   Proto je nutné si ještě jednou připomenout onu manipulační šablonu, kterou tento absolvent filozofické fakulty Karlovy univerzity mezi mladými protlačuje.

   Neboli “ marxizmus je jako celek jednoznačně fašistická (otrokářská) koncepce, i když jeho jednotlivé části jsou do značné míry funkční „.

   To naprosto zásadní co J.Č. deklaruje je, že se nikdy ani s pomocí těch nejvýkonnějších počítačů, nepodaří vytvořit funkční hospodářské plány. Proto pro J.Č. je jedinou alternativou volný trh. No a realita, kterou na BL vyrábi, se podřizuje tomuto schématu.
   Tož Čuldu prosím berte vždy jako závisláka a nikdy jinak.

   To se mi líbí

 6. kchodl napsal:

  Coby vyhraněný sexuální rasista s absolutní preferencí na modrooké blondýny musím Vaše nevyřčené podezření potvrdit: všechny vtipy o blondýnkách jsou lživé – pocházejí zcela určitě z míst, kde něco tak krásného, milého, šikovného a často velmi chytrého a empatického viděli jen na obrázku. Psycholog by řekl, že vtipy o blondýnkách jsou klasická ukázka projekce, motivovaná závistí a vědomím vlastní nedostatečnosti.
  🙂

  Samozřejmě, každá žena je krásná, chytrá, etc.. Hloupé na tom je, že ne každá to ví natolik skálopevně, aby o tom ani na okamžik nepochybovala, což s sebou nese velmi nepříjemné konsekvence. Většina blondýn takové hloupé pseudo-problémy nemá, tím je všechno mnohem jednodušší.

  Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Svět se ke krásným blondýnkám chová většinou hezky, což jim dává možnost to všemožně oplácet.

  Ženy jsou fixovány na svůj zevnějšek a podle toho formují svoje nitro. Proto bohužel platí, že pod krásnou slupkou je k nalezení krásný vnitřek a naopak. K popření tohoto pravidla je nutná velká osobní síla, intelekt a zkušenosti, což je obecně nedostatkové zboží.

  Ve vztazích mají ty nejlepší blondýny opačný problém než mnoho ostatních žen – jsou příliš krásné. Jelikož normální chlap se nejvíce ze všeho bojí zesměšnění a odmítnutí, většinou si na ně nikdo netroufne, mimo totálních imbecilů, kteří žádnou sebereflexi nemají. Tím se ovšem otevírá „okno příležitosti“, pro analytiky mého typu, schopné alespoň krátkodobě věrohodně simulovat normalitu – což je průměrný intelekt, průměrná tupost, konzumerismus, nezájem o svět, nezvídavost, orientace na statusové symboly typu Rollex, iPhone, Porsche, barák jak kráva s bazénem, přemrštěné ambice, průměrný plat, dementní plky, etc. Nesmíte blondýnku hned na počátku vyděsit úvahami o smyslu všehomíra, přehnanou kulturností a vzděláním, nezávislostí, bohatstvím a tak podobně – to by člověk vypadal jak podvodník nebo cvok. Jsou zvyklé, že si na ně troufají jen magoři, psychopati a podvodníci.

  Nádherná blondýnka je – navzdory obecnému přesvědčení – snadnější cíl než celá grupa jejích o sobě pochybujících kamarádek, stačí nedělat základní chyby a jít do toho.

  Jediná špatná věc na krásných blondýnkách je to, že také stárnou. Ale stárnou většinou pěkně, to se musí nechat.
  🙂

  To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Nahraďte slovo blondýna slovem žena a stanete se mým člověkem. 🙂

   To se mi líbí

   • kchodl napsal:

    To nemohu, mám blondýn plný barák. Co kdyby si to přečetly, že nejsou výjimečné ?
    Měl bych peklo, doufám že to chápete.
    🙂

    To se mi líbí

 7. Slim napsal:

  Hmm. Nebylo by lepší se dívat na vlastní děti, které známe líp?
  Četly ve 20 Shakespeara (nebo čets ho ty, Jardo? Ve 20? Já tedy moc málo). Moje ani náhodou

  Volí naše děti stejně jako my? Moje tedy (zhruba) ano, ale třeba Paroubka rozhodně nezkously a proti Švarcíkovi volily (nejenom, ale také) proto, že je to směšnej a uslintanej šantala.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Tak já se přiznám, že jsem Shakespeara už v 18-ti měl přečteného, včetně těch sonetů.
   Mám dospělé antikoncepční selhání z raného mládí – a syn to četl také někdy v 14-18-ti, z naprosto stejných důvodů jako já – ze zvědavosti. Proč jsou z těch srágor všichni na větvi ? Z díla někoho, kdo se jmenuje „chvějící se oštěp“ (po zásahu terče) ? To zní podobně jako dnes „investigativní Blesk“. A došel k naprosto stejnému dojmu.

   Je to divadelní bulvár, vhodná míchanice vražd, zrady, lásky, zhovadilosti a k tomu z nejvyšších kruhů. Něco jako televizní seriál na Nově – kdyby si troufli natočit něco o politicích a nejbohatších. Jako třeba House of Cards. Plný pseudo-filosofie a rádoby bonmotů a chytrých výroků. Prostě bulvární slátanina, komerčně úspěšná, z počátku novověku.

   Největší divadelní autor ? Asi jako je největší spisovatel všech dob Hailey nebo Rowlingová. Škvár, nic více.

   Umění z toho dělá až provedení, skvělí herci a výprava. Kteří by si zasloužili hrát v něčem lepším – jenže na to by většinové publikum do divadla nešlo. Taková „Hra o trůny“ nebo „Dům z karet“. To je také výborně provedené. Pusťte si Netflix nebo zašmátrejte na svém oblíbeném stahovacím serveru.

   Ve skutečnosti dnes každý mladý „zná“ Shakespeara, díky tlaku mainstreamu. A díky implantaci anglosaských vzorů do nás „nekulturních zaostalých Čechů“. Nedá se tomu uniknout, cpou to do nich horem dolem. Jediná uznaná kultura s velkým K je anglosaská.

   I žabožrouti mají smůlu, natož Rusáci, Poláci a Češi. A Němci. O žluťákách ani nemluvě, včetně japonských bělochů (kteří pravděpodobně pocházejí z dalekého vesmíru a někdo je tady zapomněl – natolik jsou úplně jiní).

   Tím chci říci, že o kulturní a intelektuální úrovni těch děvčat, která zmiňoval pan Hudec, to neříká nic. Leda že chodí do školy, kde to po nich okolí vyžaduje; a umí číst. Je to konformní mainstream.

   Jo, kdyby měly v tašce Pěnu dní od Viana, Zemi lidí nebo Citadelu od Exuperyho, 451°Fahrenheita od Bradburyho, Bulgakova, Dunu od Herberta, něco od Pohla, … to by byla jiná.

   Skutečně sečtělí mladí mají dnes čtečku nebo velký telefon či tablet a na něm desítky tisíc knížek, které s sebou tahají všude. A čtou bez problémů minimálně anglicky, často ještě německy a španělsky.

   Ohledně volebních preferencí mladých, co jsem vypozoroval, jsou proti mé generaci (48 let) neobyčejně konformní – téměř nikdo není proti establishmentu. Nejsou totiž úplně pitomí – vidí, co se stane tomu, kdo je proti. Atmosféra ve společnosti je velmi fašistická a dát najevo odlišný názor je poukázka na vykopnutí ze všech životních šancí, podobně jako v 50. letech, možná hůře, protože to je celo-atlantické.

   A umí dobře lhát. Jako jsme my ve škole kývali na bláboly o soudruhu Leninovi, a doma mluvili jinak. Naprosto to samé. Ale přes generační propast to nikdo z nich neřekne – nevěří nikomu a správně dělají. Budou opakovat bláboly, které očekávají že očekáváte. Jsou prostě velmi dobře socializovaní.
   🙂

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Ano, jsou na tom jako ty pověstné žáby v ohřívající se vodě.

    To se mi líbí

   • okolojdoucí napsal:

    Tak, a můj chvilkový optimismus je pryč. My jsme markýrovali revoluční zápal, nebo aspoň loajalitu k režimu, dnes se markýruje (marketýruje) život sám.

    Včera mě na Radiožurnálu seznámil zvláštní (!!) zpravodaj s výsledky jednání G7. Jsou dle něj dva – parafrázuji: „Přitvrdíme, pokud Rusko (??) nedodrží Minsk II.“, „Přibrzdíme s fosilními palivy tak, aby teplota na planetě nestoupla o více než 2 °C oproti předindustriální (?!) době.“

    Ty blondýny, to je nádherné téma.

    To se mi líbí

    • kchodl napsal:

     Ano, je to kargo-kult. Markýrování života. Letadlo z bambusu ale neodstartuje, bambusová vysílačka nevysílat nebude. Část to bere vážně, část to má jako mimikry – ví, že všechno je to „jen jako“. Chudoba a možná válka, která přijde ale bude opravdová.

     Občas učím a vidím studenty, jak třímají ty své cestovní termosky na kávu. Viděli to v nějaké televizní sračce, tak si myslí, že to z nich dělá jupíky jak někde na Manhattanu, popíjející raní kávu cestou na Wall Street. Lituji je – probuzení ze snů pro ně bude hrozné. Jejich ambice a očekávání brutálně převyšuje možnosti. A hlavně jejich ochotu něco svému snu věnovat, učit se a pracovat na sobě. To po nich nikdo nechce, dokonce jim to je často zakazováno. Kdo vyčnívá, tomu uříznou makovici, zatím jen obrazně. Dříve nepoznaný konformismus, takřka absolutní.

     Až procitnou, jejich nenávist bude strašná. Kam ji režim otočí je předem jasné. Umřou na východní frontě, v tom horším případě. V lepším případě budou zaměřeni proti všem „pod nimi“. Vzniká od života odtržená maloměšťácká chudina, prakticky nezaměstnatelná, nenávidící všechny ještě chudší, kteří nechodí ve stejných barvách a nenosí stejné odznaky. Nemáš ajfoun, nenosíš termosku, a vůbec, kde máš placku Kchááárla ? Ty socko, ty jsi určitě volil Ovara, hajzle.

     I politický marketing je na to zaměřený – viz. současná zkušební kampaň pravdolásky. Loutkář si ladí píšťalky na příští utkání.

     Hlášení z vůdcova hlavního stanu, tedy Radiožurnál, to mi zní jako zprávy z blázince. Poslední pokus o Gliwice verze 25.0 selhal, ruskou armádu se vydráždit k výpadu nepovedlo, a to se Ukroši tak pěkně snažili. Zkusíme proto další sankce. A kdyby to neponičilo evropskou ekonomiku dost, když bude časem bez levného plynu, surovin a trhů, použije se podvod s klimatickou změnou. Že je cíl 30% zelených energií v energetickém mixu ekonomický, ekologický, technologický, průmyslový, fyzikální nesmysl ? Přitvrdíme, holenkové. Zavedeme 100% ! Žádná jaderná energie, žádná fosilní paliva. I tetka Merkel souhlasí. Vítr, Slunce, voda. Na nás si fyzici nepřijdou. Realita neexistuje, bude taková, jakou chceme a řekneme. I kdybyste měli všichni pochcípat hlady a zimou, nevděčníci. Bohnice,hadr. To by nezvládl ani Chocholoušek.

     Ano, blondýnky jsou o hodně lepší téma.

     To se mi líbí

     • Karamela napsal:

      Milý Kchodle!
      Onehdá jsem využila slevíkovské akce – takové to nechci slevu zadarmo 🙂 i zakoupila jsem poukaz na masáž. Za masážním salónem se skrývala mlaďoučká chvějící se masérka (ani nechci domýšlet kolikrát rekvalifikovaná), no nic dala se do díla. Aby řeč nestála, nakously jsme téma cestování (a že je to jako lepší než dřív), pak jazyky (že je to jako taky lepší než dřív) a pak kulturu (ano i to je lepší než dřív), no a potom povídám – hm akorát ten „zásadní“ život, ten nějak není lepší než dřív, protože pořídit si bydlení, pro mnohé nemožné, pro mnohé zničující, pro mnohé zdrcující, mít děti – dtto, onemocnět – dtto a že tedy jako opravdu tuhle dobu těm dnešním mladým teda vůbec nezávidím. A víte, co mi na to řekla? Když já jinou dobu neznám, mě se tato doba líbí! Tak a měla jsem to. Zkušenost je zkrátka nepřenosná a co se má stát, to se stane. Ona se s tím příroda porovná.

      To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       Milá Karamelo,
       škoda, že nepíšete více. Ano, zkušenost je nesdělitelná. Nemám ale žádnou ambici mluvit mladým do života coby moudrý stařec – nejsem ani jedno z toho. Učíme se chybami, každý musí udělat vlastní.

       Jen mi připadá, že to dnes mají mnohem těžší, než jsme to přes všechna ta omezení reálného socialismu mého mládí měli my. Není tolik prostoru pro chyby, všechno je hrozně natvrdo.

       Tudíž se nedá mladým divit, že nehodlají svou budoucnost zničit nějakým zbytečným protestem proti současné politické a společenské blbárně, která je skoro každému zjevná. Nic by tím nedosáhli – jen svého zničení. A takoví nihilisté nejsou, jako jsme často byli my sami v 80. letech, kdy bolševik každý den hrozil atomovou válkou. A nejen bolševik, Amíci byli možná ještě horší – ale to jsme nevěděli.

       Rozumím proto tomu, že se mladí angažují jen ve věcech, na které mají bezprostřední vliv. Jako třeba naučit se dobře masírovat. Život je krásný, co dál k tomu říci.

       Mladá generace si zaslouží v nejhorším chápavý úšklebek, nikoliv odsouzení. A pomoc, veškerou, jaké jsme schopni. Ne hraběcí rady, ne poukazování na „mama hotely“, ne zdůrazňování jejich nekulturnosti – dost jistě jsme byli v souhrnu horší než oni, ne odsouzení jejich neznalosti jazyků – místo pomoci. A tak dále.

       Ono nemá cenu hrát si ty hnusné mikromanažerské hry, když člověk je problému vzdálen. Jak generačně – i když jsme „věčně mladí“ – tak fakticky. Vede to ke katastrofám nejenom v byznysu.

       Je to jejich hra, v rámci jejich odpovědnosti.
       Pokud je k rozhodování nepustíme, nikdy se to nenaučí.

       Jinak uvidíme brzy naše potomky, jak jsou v 40-50-ti nesamostatní a opravdu neschopní – protože nikdy žádné opravdové problémy neřešili.

       To se mi líbí

      • kchodl napsal:

       A chtěl jsem ještě dodat, že současná propaganda a establishment na oddělení generací nepokrytě pracuje. Snaží se nás oddělit od našich dětí, případně vnuků. Podobně jako to dělali nacisté a bolševici. Nacistům se to povedlo, a mělo to katastrofální následky.
       Bolševikům ne, naštěstí. Nikde na světě.

       Nesmíme jim v tom pomáhat. Nesmíme podlehnout. Nesmíme je ztratit. Nesmíme je zradit.

       To se mi líbí

      • jaa napsal:

       Milá zlatá – ono je to docela jinak. Jsou v úplně jiné pozici – než jsme byli my a jak bylo po válce. . Jak to ? No – vědí že to co dvě generace a následující vybudovaly – jim zůstane. Bude to jejich – tak co by se starali: Můžou si užívat dokud to jde. Vezměte si že v podstatě dvě generace měly možnost budovat. Ten kdo byl zaměstnán a z venkova- dostal po upsání se na 10 let podnikový či družstevní byt. vzhledem k tomu – že původní stavení obhospoděřovalui rodičové – co to zdědili po předcích – zlepšovalo se modernizovalo se a tohle všechno tu zůstane pro ně. A ty byty družstevní ve městech _ taky rodičové za ušetřené či odstupné – převzali do vlastbictví a taky to zlstane. Holt mají tzv. start – par excelanc – a tii nedočkaví si naberou domky či byty na hypotéky – se kterými jim opět rodičové pomáhají… Nejmíň dvě generace mohou být bez starostí a … po nich asi potopa.. kdo ví.

       To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Sonety samozřejmě. s těmi se krásně oblbovalo (nejen blondýny). Romeo a Julie.

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    A tys to čet‘? Anebo jenom viděl v kině/dividle?

    Tybalte, hnusný krysaři, braň se!

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Kdysi četl. A tenhle film (četl jsem to až po něm) mě oslnil. Je z roku 1968, pokud si dobře vzpomínám a recitace „Paní Mab“ tam, taky Merkucio (tady to píší Mercutio, budiž) …. Strašně se mi líbilo, jak byli ti herci v hlavních rolích mladí. Jako tenkrát já. Ztotožnění. Já byl tenkrát Romeovi trochu podobný (dnes k nevíře, já vím) a Iva Mrskošová zase Julii. Ech, i ten věk…. U nás to skončilo dobře. Rozchodem 🙂 .

     To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Ten film se mě také moc líbil. Dnes by něco takového nikdo nenatočil.

      Nesnáším, když 16-letého milovníka, plného ideálů, hraje 40-ti letý profláknutý buzerant a mladou pannu 40-ti letá polokurva plnící americké „Blesky“, jako je to v dnešních filmech. Nedokáži od toho abstrahovat, možná je chyba ve mě. Proti 40-ti letým nic nemám, také mě to postihlo. Ani proti 4%-ním, to mě tedy naštěstí nepostihlo.
      🙂

      Tehdy takové věci nebyly tak často. Možná jen u žabožroutů, ale díky absenci bulváru jsem byl nevhodných informací ušetřen. Takže jsem si mohl pěkně užít všechny Fantomase, Kapitána Frakase a tak dále. Jean Mare, obrovský borec, až do smrti.

      Nejlepší Romeo-Julii jsem viděl kdysi dávno v Hradci Králové. Místní divadlo bylo hrozné, ale měli „Studio Beseda“, se kterým jezdili po celé Evropě. To bylo super. R&J bylo v moderní formě, herci měli džíny a stylizované kostýmy – jen náznaky, hra se odehrávala i mezi diváky, hlediště je tam jak amfiterátr. Forma byla jiná, ale obsah o to více zdůrazněný, bylo to naprosto nadčasové. Byl jsem úplně unesený.

      R&J je jediná hra, která popírá všechno proč Oštěpáře nemám rád.

      To se mi líbí

     • kchodl napsal:

      Výše uvedená verze R&J je světově nejvíce ceněná, hlavně tedy diváky (možná i kritiky).
      Je to tohle http://www.csfd.cz/film/34649-romeo-a-julie/

      To se mi líbí

    • Slim napsal:

     Já to tušil! Viděl jsem to, myslím, na podzim ’69. V Sevastopolu u baru pak stála, asi jako bonus, Andrea Čunderlíková (sama) v mini až bůhvíkam a v tom krásným kontrastu černých vlasů a tmavomodrých očí. 17 Jahr, schwarzes Haar… tenkrát byla asi nejvýš.

     (Ale Merkuzio je tam jasně #1, eromantiku stranou. Tvrdí se, že ho šejkspír musel oddělat, aby mu nesebral kus. Pak by to byl Merkuzio a (Merkutio.. aj.) )

     To se mi líbí

 8. ji5 napsal:

  Otázka blondýn je složitá, protože neexistuje jejich definice. Vlasy jako takové jsou zavádějící, protože blbá blondýna vlastně může být blbá odbarvená bruneta. Jistým vodítkem by mohla být barva chloupků, tam co jsou „puklý“, jak říká ten svobodník v Tankovém praporu. Jenže ty nejsou jen tak vidět, pokud tam vůbec nějaké zbyly.

  V Česku existují agentury, které svým způsobem obchodují s mladistvými postavami. Můžete si najmout hostesky, které budou vítat u dveří, podávat nůžky k přestříhávání pásek všeho druhu a nebo, prostřednictvím obnažené hrudi, zvyšovat útratu zírajících hostů v krčmě.

  Jedna taková je zrovna za rohem a nosičky ňader nevypadají dementně.

  To se mi líbí

 9. Rosťa napsal:

  Můj přítel vyženil dceru, která je přírodní blondýna a barví se na černo. Říká jí Umělá inteligence.

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Moc dobré, ale musím podotknout, že staré.

   Poprvé jsem to slyšel mnoho let zpátky, od do ruda přebarvené blondýny, když se odhalila, což její maskování prozradilo. To byly ještě ženy pravé chlupaté ženy, muži byli praví chlupatí muži, tráva zelená, cigarety z tabáku a pivo bylo ze sladu a chmele. Tehdá ještě chlapi nemuseli používat intimprej. Takže to bylo fakt dávno.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    No, to jsem od něj slyšel před dvaceti lety, takže to není nic nového. Svědčí to o tom, že si pamatuji, co se stalo v době, kdy Žižka ještě viděl na obě oči, ale co jsem měl na snídani dnes, si bohužel nepamatuji. Ale pracuji na sobě. Už si třeba pamatuji, kam mi manželka ukládá pivo a nechodím se jí blbě ptát.

    To se mi líbí

 10. tata napsal:

  Samozřejmě že i mezi dnešní mládeží je zdravé jádro jak je velké bych se neodvážil hádat.
  Osobně stoho co vidím kolem sebe ale nejvíce stěch indicií……….ta masáž v mediích,to co do nich cpou ve škole nevěřím že je to ale většina……….myslím že pravdivější respektive bude platit pořekadlo o vyjímce která potvrzuje pravidlo,myslím že ten vzorek víc pravděpodobnější představuje zlatá mládež našich znamích ze slogany před volbami………že vše levé je na h…….

  To se mi líbí

 11. moskyt napsal:

  Lidice

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.