Střet zájmů


Kalousek a spousta dalších vyčítají Babišovi střet zájmů. Přesto, že Babiš (oficiálně) v Agrofertu nefiguruje. Je pouze držitelem určitého balíku akcií.

Jak ale posuzovat následující situaci? Starosta Strakonic Břetislav Hrdlička je majitelem realitní kanceláře Hrdlička.

Realitní kancelář Hrdlička obstarává prodej objektu bývalého Fezka (původně Steinovy fabriky) Na Dubovci. O objekt, který je pod památkářskou kuratelou už čtyři roky nikdo nejeví zájem.

Starosta Hrdlička přišel s nápadem, že město objekt koupí, a pokud pro něj nevymyslí vhodné využití, aspoň v něm budou výhodně uložené peníze a kdykoli (?, zejména když jej už čtyři roky nikdo nechce?) jej budou moci opět výhodně prodat.

Takže pokud dojde k onomu navrhovanému prodeji, kdo z něj bude mít profit? Realitní kancelář Hrdlička. Komu patří RK Hrdlička? Starostovi města.

Bude z toho mít město užitek? To sotva, protože hodnota jak budovy, tak komunikačně špatně přístupného pozemku bude spíše klesat a využitelnost městem bude čím dál více obtížná.

Strakonice komunikace

Ale to určitě nebude střet zájmů.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Střet zájmů

 1. Cech napsal:

  Střet zájmů Břetislava Hrdličky je pouze klasická a naprosto standardní, Dlouhého či Íčkovská malá domů ve srovnání s Andrejem nic tak strašného.
  Protože jen ten kdo je schopen si odhlasovat své zákony je opravdu ten, který může postupně své území rozšířit od Pardubic postupně dále a dále.Na několik málo našich oligarchů, již naše justice nedosáhne a slavná věta slečny Kočí pro ně prostě neplatí.Tito oligarchové mezi něž Babiš bezesporu patří, tak tito naopak zadávají úkoly a mantinely naší justici.

  Proto nazývat působení Andreje Babiše jako střet zájmů, je právě a pouze ona vynucená zbytková manipulace.

  Řízení státních zakázek tak díky Andreji Babišovi představuje naprosto jiný rozměr, stejně tak i budoucí řízení Česka díky Andeji Babišovi a naším oligarchům, bude vystabilizováno v úplně jiném levelu.
  Tož prostě srovnávat řízení oligarchické společnosti a obyčejný střet zájmů – > to je něco jako hodinky a holinky.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Babišův střet zájmů vynesl „jeho“ firmě zakázku za CCA 200 tisíc z celkových 9 ti miliard. Opravdu významná část pro Babiše.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.