K pramenům Pramenů


Obec Prameny je proslavená zejména svým zadlužením. Dosahuje prý nějakých 120 miliónů české měny. A toto zadlužení pochází z doby, kdy obec chtěla vydělávat na skutečných pramenech minerálních vod. V plánu byla stáčírna. Ano, v dobách, ve kterých dluh vznikal, byla opravdu v plánu stáčírna.

Dnes už obci nepatří žádný majetek, ze kterého by mohla dluhy splácet. Takže i vybrané daně jdou rovnou k věřitelům.

V této situaci se objevil jakýsi Ruský podnikatel, který dluhy obce vykupuje. Vychází prý při tom ze studií, které předpovídají vodním zdrojům budoucnost zlatých dolů. A plánuje výstavbu stáčírny. Té stáčírny, kterou původně chtěla stavět sama obec. Ale okamžitě se vyrojili odpůrci stáčírny. Prý by jim mohla znehodnotit životní prostředí. Tehdy ne, ale dnes ano.

Místní horké hlavy nejsou schopny připustit, že se tu naskýtá možnost oddlužení. Raději přenechají dalším generacím obec zkrachovalou, obec, ze které budou lidé odcházet tam, kde bude naděje, že se jim bude žít lépe a bez dluhů. A ve svém „svatém zanícení“ jsou schopni škodit i místnímu vedení obce, když zuřivý zastupitel odstoupil před projednáním návrhu a tím učinil zastupitelstvo neúčinným pro nízký počet.

Pokud se skutečně dnešním odpůrcům podaří současného držitele dluhu znechutit a on by pak dluh prodal „většímu sekáčovi, který se nezakecá“, mohli by obyvatelé obce mít opravdu problémy.

Jenže spousta lidí dokáže koukat jen v rozsahu svého plotu. Nejen v Pramenech.  Svým postojem brzdí snahy těch moudřejších, a když se jim povede něco zhatit, dokážou se ještě posměšně vytahovat, že „oni to přece dávno věděli“.

Bavor podpis_rex2

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

40 reakcí na K pramenům Pramenů

 1. Tribun napsal:

  Moc bych za to v dnešních jitřených dobách nedal, že nejde o stáčírnu, ale o Rusa.

  To se mi líbí

  • jaa napsal:

   No to máte pravdu – chápu, že kdo se jednou spálil – podruhý se už bojí. Ale další otázkou je . jakpak se ti aktivisté zaktivizovali – kdo a zač jim dal echo. Není přece normální, aby se při exekučních akcí mohl někdo výrazně bránit a nebo že by banky tenhleten stav podporovaly, logicky by měly být rády- že získají peníze zpět. – ledaže by obec někdo o na německo- českém pomezí měl na tom eminentní zájem. Ono- voda jako takový statek – bude brzy velice cenný statek a stačí ještě jedna „úprava kurzu ČDB “ a budou to mít za hubičku… sorry

   To se mi líbí

   • jaa napsal:

    Jen ještě – je taky otázkou KDO ten ruský podnikatel je. On lid obecný – navzdory psavcům a jistě části indeligence – furt ví že rus- či ukrajince jedno jest a dostat se pod takové Timošenkovic – kteří si sem údajně majetek převedli– mno— a vysvětlovalo by to mnohé….

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Pokud někdo má zájem něco vybudovat, tak to nemusí být a priori špatné. A když chce pouze využít původní záměr, asi to nebude tak špatné. Horší teprve může přijít v okamžiku, kdy jej „vyženou“ a on to pak prodá skutečným dravcům.

     To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     Prameny jistoty.
     Jak to vypadá,když si dva podnikavci koupí zadluženou obec

     http://www.obec-prameny.cz/pages/posts/prameny-jistoty-40.php

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      aha, respekt.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       za to bohužel nemohu,že celkový popis situace udělal ten respekt.

       tak tedy reportéři čt,kde jsem si zjistil jak vypadá věrohodný investor,který má ty poslední studie o vodě,podle toho jak o tom zasvěceně promluvil tak na tu studii náhodou narazil v časopise ABC,investor jeden.

       http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/312735-prameny-temer-vyschly-zadluzene-obci-chce-pomoci-rusky-investor/

       To se mi líbí

      • K-k. napsal:

       s Respektem mám velmi špatné zkušenosti – kdysi u nás tahali rozumy o odsunech a zejména o střílečce v Tocově (tehdy se to vyšetřovalo), materálů dostali tuny, byla jsem s nimi v archivu několik hodin přes čas, protože přijeli bez ohlášení a těsně před šichtou. A výsledek? Napsali naprosté tendenční bláboly… 😦

       To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       pane Bavore,
       jsem si myslel,že poukážete na Putina.Nebylo by ale vhodnější se zabývat tou „firmou“,která nevykazuje zisky,ale na nákupy má kapitálu habaděj?
       Řekněme si to tak nějak po selsku,takoví investoři jsou zváni na Hrad?
       Já měl za to,že tam sedí levicový prezident,podporovatel majetkových přiznání,takže než pozvánku na Hrad by mi připadalo logické kdyby zmínění dostali pozvánku od finančáku.
       Anebo na Hradě sedí zastánce majetkových přiznání pouze pro místní Pepíky?

       Přesně tak,místní Pepík z hospody na vesnici o pěti číslech je zloděj a je ho potřeba podusit pokladnou,ale zahraniční investor co nakupuje dluhy je vážený podnikatel a je zván na Hrad.
       Pardon,ale komu se z tohoto nechce zvracet,tak má dost silný žaludek.

       To se mi líbí

       • Bavor V. napsal:

        Na Ruský stát poukazuje respekt. A je sice podivné, jak ten člověk hospodaří, ale to pořád nemění nic na tom, že vlastní obecní dluhy a může s nimi dělat , co se mu zachce. A opravdu jediné vhodné využití prospěšné pro obec, je ta stáčírna. Všechno ostatní kolem je jen omáčka, ještě k tomu řídká a nechutná.

        To se mi líbí

      • oh napsal:

       No a proč by někdo nemohl na informaci o možnosti výhodného kšeftu narazit v časopise pro mladé techniky a přírodovědce? (Tak se abíčko kdysi prezentovalo.)
       Dva zběhlí studenti William Henry Gates III a Paul Allen přišli k prvnímu kšeftu také na základě informace z časopisu Popular electronics. Skončilo to Microsoftem. 🙂
       Pozemky s prameny ti investoři už koupili. Obec do toho žádné další svoje peníze nebo majetek dát nemůže, protože exekuce a tudíž se nenajde blbec, který by ji ještě půjčil a nemá ani čím ručit. Kraj by si teoreticky měl umět svůj majetek a peníze ohlídat.
       „Někteří obyvatelé Pramenů to ale mají za jistý druh finančního nevolnictví.“
       Tahle větička od čt24 je také kouzelná. Těm některým blíže nespecifikovaným obyvatelům by někdo měl sdělit, že ve finančním nevolnictví už jsou. I bez zlé ruské firmy, která obecní dluhy koupila. A budou v něm tak dlouho, dokud se obec dluhů nezbaví, což bez nějakého dalšího zdroje příjmů bude trvat hooodně dlouho.

       To se mi líbí

 2. čtenář napsal:

  můj názor je tento,
  kdo vykupuje dluhy je nedůvěryhodný,kdo vykupuje dluhy a jezdí v černé X5(X6) je dvojnásobně nedůvěryhodný.
  Jakpak asi může být důvěryhodný vykupovač dluhů,který jezdí v černém bavoráku,s ruským přízvukem?
  Já bych vzal nohy na ramena a utíkal až by se za mnou prášilo.

  Ne,ani trochu se nedivím těm co jsou proti jakékoliv spolupráci s takovou firmou.

  PS: důvěryhodnost se nezískává tím,že prezident prohlásí,že si je pozve na jednání.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   To je váš názor, ale vykoupení dluhů nikdo zabránit nemůže. Neměli ty dluhy udělat. Takže naopak, je-li ochoten jednat, pak bych to využil a jednal. A používat dnes argument, který původně neexistoval a způsobil dluhy, to je trochu podivné.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    ano,vykoupení dluhů nikdo bránit nemůže.
    S těmito lidmi se jednat dá,ale nedá se na to vyjednané spolehnout,jsou to žraloci,kterým jde o rychlý zisk,nevěřím jim ani pozdrav.

    To se mi líbí

  • oh napsal:

   Tak utíkejte. Ale pomůže vám ten útěk, abyste se zbavil dluhů?
   Problém Pramenů není vykupovač dluhů s ruským přízvukem, jezdící v černém BMW. Problém Pramenů jsou reálně existující dluhy. A jak ty dluhy vesele stárnou, exekutorům a právníkům, zaháčkovaným na jejich vymáhání, pravidelně nabíhají náklady, které samozřejmě také bude muset uhradit dlužník. Jestlipak některý investigativní novinář spočítal (nechal si spočítat), jak dlouho bude trvat splacení dluhů z současného příjmu obce?

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    oh,
    problém obce Prameny je to,že zákon neumožňuje bankrot obce,kdyby ten zákon existoval,tak by se věřitelé mohli nechat jít s pohledávkou vyfotit.

    Překvapuje mne ta ohleduplnost k určitému typu „podnikatelů“,tu bych tady tedy rozhodně nečekal.

    To se mi líbí

    • Bavor V. napsal:

     Ale to přece nemá nic společného s nějakou ohleduplností 😮 To je prostě fakt, že existuje dluh a ten si může koupit každý, kdo má peníze. Líbí – nelíbí, tak to prostě je.

     To se mi líbí

    • oh napsal:

     V tomhle „právním státě“ neexistuje řada zákonů, které by existovat měly.
     Nejde o ohleduplnost, ale o jednoduchý fakt. Zákony jsou takové, jaké jsou a řešení obec musí hledat v jejich rámci. Protože, i kdyby možnost bankrotu obce schválil parlament hned zítra – a není mi známo, že by se něco takového chystalo – není vůbec jisté, že by to Pramenům nějak pomohlo.
     http://eliskawagnerova.cz/ew-v-mediich/reporteri-ct-tisice-za-pokuty-ktere-nejsou-vase/

     PS: Kdyby ti investigativní novináři měli pravdu a za tímhle konkrétním vykupovačem dluhů stály opravdu peníze GAZPROMU, měla by podle mě obec štěstí. Existují podstatně nepříjemnější „věřitelé“, než velká firma s celosvětovou působností, která musí alespoň trochu dbát na „imidž“.

     To se mi líbí

    • jaa napsal:

     čtenáři neblbněte prosím, – zákon o bankrotu obcí… v našem „právním“ státě plném schopných . paardon všehoschopných politiků a pod. — joj to by byl fičák…

     To se mi líbí

 3. pepanov napsal:

  Umíte si představit v dnešní době a ruský podnikatel. Určitě je to nějaký Putinův agent, který chce ovládnout naši zemi. Vzhledem k masáži našich sdělovadel se nemůžeme divit.

  To se mi líbí

 4. Mainguard napsal:

  Sice je to off-topic vzhledem k minerálním vodám a zadlužené obci, ale je to pohled na to jak se obecně řeší na západ od nás obchod s pitnou vodou a nutnou infrastrukturou (vodovody a kanalizacemi)

  Když jsem nějaký čas žil a pracoval ve Frankfurtu nad Mohanem, tak tam má na starosti distribuci pitné vody do domácností společnost Mainova AG, kterou ze 75% vlastní magistrát města skrze dceřinou organizaci Stadtwerke Frankfurt am Main Holding GmbH a instituce analogickou k našim Vodovodům a kanalizacím je Hessenwasser GmbH & Co, kterou jako regionální vodohospodářskou rafinérii vlastní města Darmstadt, Frankfurt a Wiesbaden. Nechápu, proč v u nás (především v Praze) to nemůže fungovat podobně.

  Pravda ale také je, že Suez staví velké vodohospodářskou infrastrukturní stavby (vodovody) a město tyto stavby financuje, a jinak mimo velká města má největší podíl na dodávkách pitné vody v Německu firmy vlastněné RWE, kdy provoz menších obcí by byl moc nákladný a neefektivní vzhledem k fixním výdajům na infrastrukturu, která není jen jako asfaltka na pomezí druhé obce 4 km daleko, ale vede podstatně dál.

  To se mi líbí

 5. čtenář napsal:

  a jen tak mimochodem,za pár minut hledání se dá najít celkem dost textů(i z ledna tohoto roku), ve kterých se píše o tom,že stáčírna je ze hry a jedná se o nějaké stavbě dětské léčebny.
  To je přesně to proč se s takovými lidmi jednat o ničem nemá,protože,
  stáčírna….dětská léčebna…..no a nakonec to končí vilou v lesích pro nějakého milionáře,kde sice,když dá štěstí,bude dětská léčebna,ale pouze pro rodinné příslušníky.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Pokud je stáčírna ze hry, pak jedině blbostí některých obyvatel obce.

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Ach jo. Jednat obec „s takovými lidmi“ pochopitelně nemusí. Jenže pořád tu zůstává takový drobný, vámi soustavně přehlížený detail. Dluhy! A to znamená, že obec sice nemusí jednat, ale i tak každá koruna, kterou obec dostane, skončí buď na účtech „takových lidí“ nebo jako příspěvek na provoz exekutorů.
   Myslím si, že kdyby stát opravdu chtěl obci pomoci z dluhů, už by to dávno udělal. Příležitostí k tomu bylo dost. To možnosti obce omezuje na „takové lidi“ a jediný způsob, jak se jich zbavit, je zbavit se těch dluhů.

   To se mi líbí

   • čtenář napsal:

    si myslím,že nezáleží pouze na státu,tady se jim z toho podařilo vybruslit,stejně,ty stáčírny budou nějaké prokleté.

    Domašovu skončila exekuce, může hospodařit s majetkem

    Domašov nad Bystřicí – V Domašově nad Bystřicí, na který před rokem dolehla exekuce poté, co vrchní soud stvrdil, že musí zaplatit 56 milionů korun kvůli kontroverznímu ručení na půjčku místní stáčírně minerálek, se už dýchá volněji

    Zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/domasov-20080911.html

    To se mi líbí

    • oh napsal:

     Jistě. Jenže: „Obci pomohlo z neřešitelné ekonomické situace ministerstvo financí, které jí půjčilo 22, 4 milionu korun. Poté Domašov podržel i kraj, když mu dal 6,6 milionu korun.“ To uvádí přímo váš zdroj. A také muselo dojít k dohodě o vyrovnání s věřitelem. A na to s ním prostě musíte mluvit a ne před ním prchat s řevem, že je nedůvěryhodný. To on sice může být, ale hlavně je to váš věřitel..

     To se mi líbí

     • čtenář napsal:

      jo,jenže stejně tak chtělo MF pomoci obci Prameny,bylo to v jednání,ale padla Nečasova vláda,ale za vlády odborníků to usnulo.Toto vše bylo v době kdy se i tak obci dařilo dluhy snižovat a ty dluhy ještě nepatřily investorům z Karlových Varů.

      Nepřítel státu Kalousek chtěl půjčit obci aby jim pomohl,vláda odborníků v jednání nepokračovala.Svět je naruby.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Takže kdyby „kobyla“ nedřela celé dni v posteli jako kůň, byla by tu šance? Tak ji mají zažalovat.

       To se mi líbí

      • oh napsal:

       Čtenáři, udělal jsem si bleskový průzkum „akce Prameny“ a svůj nekompletní výtah dám jako nový příspěvek, protože by z řazení wordpressu nutně vyšla příšerná nudle. Ale k nepříteli státu Kalouskovi lze říci jen tolik. Koalice, začínající se 118 hlasy a končící se 100 si nezaslouží přežít nebo dokonce vládnout, protože o těch 18 hlasů se připravila svou vlastní politikou sama.

       To se mi líbí

 6. oh napsal:

  Ty dluhy se obci dařilo snižovat především proto, že konečně měla starostku a normální zastupitelstvo a mohla tedy i jednat s věřiteli. Tu samou starostku, o které respekt s despektem napsal: „Když se v obci hledal někdo, kdo by byl ochotný dělat starostu, byla to právě místrní hospodská, paní Rosenbergová, kdo přišel s tím, že má šikovnou dceru a ta že by to vzala – šestadvacetiletá Michala byla zrovna bez práce a živila se příležitostně jako servírka.“

  „Z celkové částky 33,5 milionu by radnice v Pramenech ráda získala 24,5 milionu jako nevratnou výpomoc. Zbylých devět milionů by obec státu splácela příštích deset let. Roční rozpočet Pramenů je asi 1,8 milionu korun.“ (regionální I-dnes, 28.11.2012)

  Český rozhlas, 27.11.2012:
  Podle resortu (MF) je nezbytnou podmínkou pro jednání o pomoci jasná dohoda mezi obcí a všemi věřiteli. Starostka Pramenů Michala Málková potvrdila, že dohoda s věřiteli je předběžně uzavřená. Díky tomu se také podařilo snížit dluh, který se vyšplhal až na 103 milionů.
  Většinu z této částky tvoří úroky a další poplatky vzniklé dlouhodobým nesplácením závazků. V tuto chvíli samotný dluh činí přes 30 milionů.

  Z toho jasně plyne, že největší průser jsou pokuty, úroky a úroky z úroků. Čas není přítelem dlužníka!

  „Vstřícnost“ Pozemkového fondu zmiňuje reportáž čt „Zadluženým Pramenům chce pomoct kraj i ministerstvo financí“ ze 4.12.2012:

  Chebský deník 14.8.2013
  Jak uvedla starostka obce Michala Málková, na oddlužení obce se stále pracuje. „Krajský úřad obci pomáhá od vzniku zastupitelstva hlavně při jednáních s věřiteli, dále poskytuje metodickou a právní pomoc pro úřad,“ sdělila. „Situace se pro obec ale komplikuje děním ve vládě. Nevíme, zda příslib od Ministerstva financí, daný před volbami, o poskytnutí finanční pomoci nadále platí,“ podotkla.
  Rozhodnuto o pomoci stále není. „Ministerstvo financí je dlouhodobě ochotno jednat o návratné finanční výpomoci, její podmínkou je však dohoda obce se všemi věřiteli, což zdůrazňujeme již od samého počátku,“ sdělil mluvčí Ministerstva financí Ondřej Šrámek. „Této dohody zatím nebylo dosaženo, proto nelze předjímat vliv politické situace na proces, který ještě ani nenastal.“

  „Ministerstvo financí pro ty nejzadluženější chystá systémové řešení v podobě novely insolvenčního zákona, která obcím umožní vyhlásit bankrot.“ psalo aktualne.cz 12.8.2013.

  „V současné době Ministerstvo spravedlnosti pracuje na paragrafovém znění novely insolvenčního zákona.“ (Deník veřejné správy 12.8.2013)

  „Vláda schválila analýzu, jež navrhuje umožnit soudní úpadek obce“ (Finanční noviny, 9.7.2014)

  „Kabinet Bohuslava Sobotky má však v plánu řešit problém předlužených obcí systémově, ne posílat peníze na jednotlivé radnice. Proto také ministerstvo financí dostalo za úkol připravit analýzu, kde se řízená insolvence samospráv doporučuje.“ (Hospodářské noviny 10.7.2014)

  Hledání systémového řešení v ČR znamená obvykle nechat řešení problému na božskou „Yindy“.
  Podle této informace se nezdá, že by možnost řízené insolvence obcí byla na dohled

  http://www.statnisprava.cz/rstsp/clanky.nsf/i/boj_proti_insolvencni_mafii_nabira_na_sile:_ministerstvo_chce_tvrde_postihovat_nepoctive_insolvencni_spravce_a_zamezit_sikane_dluzniku_15051908_70247959

  a tahle novela by měla platit až od poloviny roku 2016 a podle legislativního plánu vlády na rok 2015 to vypadá, že se nic jiného k insolvenčnímu zákonu nechystá.

  Ani na portálu Justice.cz
  http://portal.justice.cz/justice2/MS/ms.aspx?j=33&o=23&k=4978&d=281663
  jsem nepostřehl stopu připravovaného bankrotu obcí. Asi je v pražských ministerských kancelářích furt dost času.

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   oh,
   doplním o jeden detail……….

   starostka Michala Válková tvrdí,

   „že ZAPLATÍME V POZEMCÍCH nebo budeme splácet“

   ………..řekl bych,že dost podstatný detail,jestli si ještě někdo bude pořád myslet,že ti „investoři“ investovali do dluhů kvůli nějaké vodě,tak ať si to myslí.

   Já bych ale také šlápl na brzdu a chtěl to zablokovat.

   A ještě chci říci,nebavím se tady o tom jen kvůli tomu abych rozporoval názor pana Bavora,jak si určitě většina myslí,jen prostě nevěřím těmto „investorům“.
   Třeba bych i věřil,že někdo investuje do dluhů a má zájem provozovat stáčírnu,ale to by tam namísto nějakých bezejmenných investorů muselo figurovat třeba jméno Jannis Samaras(Kofola).Takového investora bych v žádném případě nerozporoval.

   http://domaci.ihned.cz/c1-62775180-volby-v-pramenech-volici-v-nejzadluzenejsi-obci-si-po-letech-mohou-vybirat

   To se mi líbí

   • oh napsal:

    Řekl bych, že i Jannis Samaras by se snažil pozemky koupit tak, aby se předem nevědělo, že kupuje právě on a předčasně neprosáklo ven, kdo a co plánuje. Mohlo by mu to uspořit nějaké drobné a Franta Vomáčka ze Šmajdavý Lhoty nebude tolik přitahovat pozemkové spekulanty nebo profesionální ekosabotéry. Problémem vašich a vlastně i mých úvah je to, že ani jeden nevíme jistě, čím jménem a za čí peníze tihle „investoři“ jednají. Máme jen novinové články a to, co sami dokážeme o věci najít po internetu. A já jen říkám, že by to mohlo být mnohem, ale opravdu mnohem horší, než Gazprom. Ovšem jestli je ten zmiňovaný Gazprom v pozadí fakt a ne jen investikravinní způsob, jak do článku zamontovat oblíbeného satana Putina.
    „Zaplatíme v pozemcích..“ myslím nepřipadá v úvahu, protože na veškerém ještě neprodaném nemovitém majetku obce nepochybně bude v katastru plomba od exekutorů. „..a nebo budeme splácet“ zase předpokládá, že obec bude mít nějaké příjmy. A dokud to bude jen obvyklý podíl z daní, bude to hodně dlouhý splácení. Jinak mi to podle vašeho posledního odkazu připadá, že celý šrumec vzniká kvůli tomu, že by teď chtěl starostovat i někdo jiný. To ovšem nutně neznamená, že mu jde o věc a ne jen o přesměrování toků peněz..
    Já spíš trochu doufal, že mi vytřete zrak a vytáhnete odkaz, jak jsem přehlédl tu zákonnou úpravu obecních bankrotů. Protože bez ní, nebo bez přímé finanční pomoci od MF, je ta situace zabetonovaná – pořád jsou tu ty dluhy a s nimi i investoři. A pokud padne dohoda s věřiteli, protože slibované příjmy a splácení se konat nebudou, začne dluh zase vesele bobtnat.

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     víte oh,já nepotřebuji nikomu vytírat zrak,jen se o tom normálně v klidu bavím a uvádím důvody proč bych také byl na straně těch co tam stáčírnu už nechtějí a proč bych byl nespokojen s tím,že dluhy koupilo nějaké s.r.o. o dvou lidech se základním kapitálem 200tis,i kdyby byli z Vietnamu,tak bych měl stejné názory.

     To se mi líbí

     • oh napsal:

      Víte, mě opravdu mrzí, že jste nenašel nějaké konkrétní stopy po zákonné úpravě bankrotu obcí. Souhlasím s vámi v tom, že by takový zákon byl zapotřebí.
      Ovšem jediný známý způsob, jak lze zabránit skupování vašich dluhů, je žádné dluhy nemít. Nebo, když už dluhy máte, tak je urychleně vyrovnat. V Pramenech tu možnost bez dalšího podstatného příjmu prostě nevidím. Obecní bankroty stát „řeší“ už od poloviny roku 2013 a furt nic, takže reálně zbývá jen jediná cesta, i když jsou kolem ní „investoři.“ Můžete být nespokojen s tím, kdo koupil dluhy a házet do jeho plánů vidle – ale to je tak všechno, co můžete dělat a dluhů se tím stejně nezbavíte. Ale to už jsme probírali několikrát a zjevně se neshodneme.

      To se mi líbí

      • čtenář napsal:

       si myslím,že se ta obec dočká,zákona o bankrotu obcí,když už tak dlouho dokázala přežít s dluhy tak už nemá kam spěchat.
       Ostatně,i tak se v té obci děje mnoho pozitivního přes neziskovou organizaci Obnova obce Prameny.

       Ano,neshodneme se,stejně tak jak se nemohou shodnout v té obci.Ono je totiž i důležité,že i ten bývalý starosta chtěl pokračovat v projektu „stáčírna“,psal se rok 2009 a už tenkrát se nemohli shodnout,takže ono o nějaké tyto „investory“ ani tak nejde.

       Si asi určité procento obyvatel řeklo,že nepolezou znovu do něčeho kde se už jednou spálili.

       To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Chybí mi informace o tom kolik roků natvrdo dostali ti zastupitelé co obec zadlužili., do kdy budou (oni!) ten dluh splácet prací v kriminále, jaký trest dostali ti kdo schvalovali v PS a Senátu zákony o hospodaření obcí, ….
  Podstata je jako obvykle „mimo diskusi“ a my se tady budeme hádat o nepodstatných drobnostech.
  Je tento režim tak chytrý nebo jeho ovčané tak blbí?

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.