Zeman, krteček a …?


Návštěva presidenta Zemana v Číně vyvolala řadu emocionálních diskusí. Zejména z řad jeho odpůrců. Vyčetli mu všechny možné nepodstatnosti včetně vystoupení s krtečkem. A nikdo si pořádně nevšiml (a když už tak s úšklebkem) jeho jednání ekonomických. Ostatně jak by mohli Volímkarlové chtít ekonomicky spolupracovat s komunisty.

Jenže utekl nějaký čas, na krtečka i Kellnerovo letadlo se zapomnělo, ale do republiky začínají létat letadla jiná. Jsou čínská a létají v nich čínští komunističtí podnikatelé. A krajské samosprávy se mohou přetrhnout, jak jim ochotně nabízejí průmyslové zóny či vyjednávají spolupráci pro podnikatele svého kraje. Naše veřejnonesvéprávné oblbovadlo nám tyto návštěvy ukazuje s nadšením prvních budovatelů ze Staveb mládeže a ani se přitom nezastydí. Jako by se ta komunistická Čína sama probudila ze sna a vzpomněla si na  dávné Československé přátele.

Přitom stačilo jen málo. Zeman tehdy přiletěl s krtečkem a bez hloupých keců o jakýchsi lidských právech. Tím otevřel ony pomyslné dveře a vzájemné výlety různých představitelů a podnikatelských zástupců poletují sem a tam jako motýlci.

Je samozřejmé, že na první ekonomické výsledky si budeme muset ještě počkat, jednání s Číňany bývají obzvláště složitá, ale už to, že se jedná o konkrétních projektech a ne jen obecně, naznačuje, že pro naše hospodářství se otevírá obrovský investiční prostor.

A ta lidská práva? Pokud trochu sledujete Čínu jako takovou, tak si musíte všimnout i toho, že právě spoustou svých projektů se snaží zlepšovat životní podmínky i v těch vzdálenějších provinciích.

A podobná situace může nastat po Zemanově návštěvě Moskvy. Opět se všichni Volímkarlové zabývali „poklonkováním Putinovi“, ale až z Ruska přijdou dlužné peníze, a já věřím, že přijdou, opět bude nenaše neslavná veřejnonesvéprávná tento fakt považovat za „pokyn shůry“ a dohodu mezi katolickým a pravoslavným Bohem.

Bavor podpis_rexAP

Příspěvek byl publikován v rubrice Bavorovy poznámky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na Zeman, krteček a …?

 1. Cech napsal:

  Proč je naše mzda 3,5 x nižší než v Německu?
  Proč jsme nedosáhli na Německé mzdy, když již k tomuto roku k tomu mělo dojít?
  Proč je minimální mzada v Německu cca. 40 000 a u nás 9200 Kč ?
  Proč je u nás tak nízká životní úroveň ve srovnání s Německem ?

  No a nad tím vším se zamyslel v dnešních Babišových novinách známý ekonom Jan Švejnar.
  Naprosto logicky dospěl k jasnému závěru, že za to mohou odbory.
  Nejednotnost odborů jejich totální neschopnost postavit se za zaměstnance, dle jeho zjištění odbory jsou rozdrobeny do mnoha svazů a v celostátním měřítku nejsou našim politikům absolutně žádným relevantním partnerem.
  http://ekonomika.idnes.cz/platy-v-cesku-jsou-pri-srovnani-s-nemeckem-stale-tretinove-pog-/ekonomika.aspx?c=A150517_195129_ekonomika_map1
  Zde se konečně díky panu Janu Švejnarovi objevil ten pravý viník a tím jsou podle Jana Švejnara ty nejednotné rozhádané a naprosto atomizované odbory,totálně neschopné se postavit za potřeby zaměstnanců.
  Konečně někdo přišel na konkrétního viníka proč se naše životní úroveň nejen nelapší ale dokonce i zhoršuje v poměrném porovnání s Německem tj. 1989 : 2015.
  Tož nevím možná má ten profesor naši ekonomie i „pravdu“, vzhledem k tomu, že s ním souhlasí jak TOP 09 a starostové tak i ODS.
  Protože budoucnost jak dále předpokládá Jan Švejnar, je v jejich sloučení do jednotné fronty na pomoc České ekonomice.

  To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Tohle bylo kandidátem na prezidenta! Jako vždy se tenhle typický západní pseudoekonom mýlí.
   Ne, silnější odbory v tomto systému nemají šanci a jejich placení (za konsens s režimem) bossové ani zájem. Jen silná levicová vláda – vládnoucí sama KSČM nebo v koalici s jinými levicovými uskupeními – bude chtít a může podstatné v odměňování zaměstnanců změnit.
   Hloupý názor Švejnara pro hloupé volyče, česká klasika.

   A jinak : článek (Zeman, krteček a …?) skvělý! Není co dodat.

   To se mi líbí

 2. Bavor V. napsal:

  Zeman a… Služební zákon: http://www.novinky.cz/domaci/369818-sotva-zacne-sluzebni-zakon-platit-uz-je-zraly-na-zmenu.html Zeman byl a stále je proti stávající podobě. A zase má pravdu.

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Nejdříve vycházejme z toho, že současná vládnoucí ČSSD řízená ministrem pro legislativu jako vždy(no a jako naprosto se vším), kvůli časovému tlaku na přijetí služebního zákona neměla prostor pro schválení zvláštního služebního zákona pro diplomaty.
   Tož naprosto jasná klasika, současného a našeho Dienstbierovsky budoucího.

   To se mi líbí

   • tata napsal:

    jedno OT
    http://www.novinky.cz/komentare/369836-glosa-lid-se-bavi-josef-koukal.html
    nevím jak to vidíte VY JÁ OPAČNĚ……..ani né tak,že ty odposlechy ukazují jakej je bačkora,stoho uhlu má kousek pravdu že to je osobní.
    NADRUHOU stranu použil to aby dokladoval co že si to dovolili kvuli prkotinám.
    Tak to pr………dokladuje to že si klidně z veřejných pěněz platil kurtizánu,dokladuje to že defakto tento stát řidila žena s IQ TYKVE,VŽDYT TO UKAZUJE jakou mocí vládla a to už není maličkost vtom je ten princip,nebo aspon já tam vidím tu duležitost sdělení

    To se mi líbí

    • Petrpavel napsal:

     Koukal a Nečas jsou v.l..é ! To jedině mě napadlo při čtení článku. Tak prý ne trapné řízení státu zákazníky střídajícími se v posteli té konkubíny, ale zveřejnění odposlechů soudem je chybou a špatností…
     Ještě poznámka : zkusme porovnat s minulým „totalitním“ režimem, systémem. Bylo by něco podobného v něm možné?

     To se mi líbí

     • tata napsal:

      No velká chyba
      PETRPAVEL
      JE SI IDEALIZOVAT to minulé……….asi takto jestli budu srovnávat……musím vyjmout 50 leta,asi to nejde,a není mé hodnocení pak objektivní…..
      Pak minulí režim oproti současnému považuji za režím ktery byl lepší pro větší část,pro obyčejné lidi.
      Ovšem škodí takové věty co píšete respektive vyslovuji velký nesouhlas………

      Ještě poznámka : zkusme porovnat s minulým „totalitním“ režimem, systémem. Bylo by něco podobného v něm možné?

      NEZAVÍREJME oči,nelžeme si ,byli možné i horší věci když jste se dostal do soukolí.

      To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Neidealizuji, hodnotím. Podle SVÉHO, to vždy zdůrazňuji. Úmyslně nerelativizuji
       Ve stejném „soukolí“ jako Peroutka byli moji rodiče, prarodiče .. a nevím, že by pochlebovali! Byli imunní k tomu či jinému či onomu režimu. On ne, on byl jeho průvodcem a vykladačem. Každý je strůjcem svého osudu.

       „..byly možná i horší věci…“ – to je přesně příklad nekritického hodnocenmí, resp. pomlouvání.

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       NEZAVÍREJME oči,nelžeme si ,byli možné i horší věci

       a ted to VAŠE………….

       „..byly možná i horší věci…

       NO za prvé ty horší věci jsou zdokumentovány otom není pochyb.

       RADŠI BUDU VĚŘIT ŽE jste četl nepozorně ono i jedno pismeno změní smysl.
       TAKŽE Vaše odpověd je scela mimo za to co mi předhazujete,a za to že věci které se stali ,děláte jako by nebyli………

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Tady šlo tato opravdu o můj překlep, měl jsem raděj zkopírovat 😦 . Smysl ta věta ale má v mém i vašem podání stejný : vyvolávání pochybností tam, kde fakta říkají, že, jak to na světě bývá, bylo nejednoznačné – mnoho dobrého a taky něco špatné. Vyvolávání pocitu, že to špatné je až dodnes zamlčováno. Dnešním mainstreamem – k smíchu …

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       PETRPAVEL
       TAK TO TEDA má uplně jiný význam……..kdyby jste napsal spletl jsem se,nečetl jsem pozorně ok sklapnu………..takle jen okecáváte…….dál to nebudu rozebírat

       další připominka k RÁTHOVI……….to je jedna z dalších jasných věcí co já nemohu přijmout……….opět jako to zavírání očí prvním případě……..jedna věc je že k RATHOVI přistupovali nestandartně,kdyby takto postupovali k věčině darebáků co tam jsou tak je minimálně 70 procent v té samé situaci…………TAKŽE ANO VADÍ MĚ že ty prostředky nepoužili i na jiné,ovšem je naprosto zřejmé že ty peníze bral,kde s 99 .9 jistotou s jeho chování krátce po zatčení je jasné že je darebák,tak proč to nepřiznat.

       takže věta………..To, jak MUDr. Ratha „odepsala“ zmanipulovaná „veřejnost“ mi nahání strach. Z té „veřejnosti“, i z těch kvalitních manipulátorů.

       zrovna tak je špatné neumět rozlišovat………jestli zdiskreditujou slušného člověka nebo darebáka……….slušnej člověk nenosí v krabici 7 milionu,ano mohlo by se stát že to to na něj nastraží…………to by se ovšem nechoval tak jak se choval krátce po zatčení.

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Jste stejný jako vaše ČSSD (a spolupracujíANO, KDU, ODS a TOP) – odepsali jste ho, bez spravedlivého soudu. Příliš radikální, příliš levicový, příliš úspěšný, příliš neovladatelný, příliš zásadní, příliš názorově vyhraněný – takový se nehodí do krámu.
       Vzpomínám na otázku u závěrečné zkoušky na základce (ano, kdysi něco takového bylo). Nerudova povídka Byl darebákem. Ano, podle tohoto hlediska byl darebákem. Myslel jako oni, byť byl ve funkci jim rozuměl, a zastával se obyčejných lidí. Darebák jeden!

       To se mi líbí

      • tata napsal:

       PETRPAVEL
       Jsem vždy konsternován jak lidi vašeho ražení to vždy okecají a jestě mají zastánce.
       Odpovidáte uplně na něco jiného,vždy je lepší nasadit tomu druhému psí hlavu jedno že to je o něčem jiném.
       ASI je zbytečné na VÁS REAGOVAT,TOMU KDO bude číst musí byt jasné že v reakcích reagujete upně na něco jiného………..je vidět že vyhrávají jen tupé hezké řeči………obsah je pro dost lidí zbytečný……to že VY ZJEDNODUŠENĚ VIDÍTE JEN jednu barvu VÍM dávno..že tak bohužel čím dál vic vidí zde i jiní je promě nestravitelné

       To se mi líbí

      • Petrpavel napsal:

       Je komické číst od člověka, který nekriticky uznává jen oranžovou, takovouto kritiku toho kdo přešel od červené přes modrou a oranžovou zpět k červené, ne pro barvy, ale kvůli své zkušenosti s jejich programem a jeho (ne)naplňováním.

       To se mi líbí

 3. Rosťa napsal:

  Pro tu žumpu, která se nazývá ČT je podstatné, že se Hlava státu vrátila z Číny Kellnerovým letadlem. Že tam pres. Zeman domluvil kšefty, aby občan měl co do huby, je irelevantní. Tedy pro ten havloidní spolek na Krkavčích horách.
  Někde jsem četl, že Pussy Riot v amícku zrušili víza. Nevíte někdo, jestli už za nimi Tvarůžková letěla? Nerad bych něco prošvihl.

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Naskočily všude minusové hlasy, objeví se „čtenář“ nebo „Petr“ nebo … ? 🙂

  To se mi líbí

  • čtenář napsal:

   já se Petřepavle rozhodl raději mlčet a palec dolů jsem nedal nikomu už několik měsíců.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Nemlčte, palcujte, zatím máme aspoň v tomto demokracii 🙂 .

    To se mi líbí

    • čtenář napsal:

     neříkám že je lehké mlčet,na druhou stranu ale v tomto prostoru neúmyslně nevytvářím vyostřené situace,dal jsem tedy přednost tomu mlčení.

     To se mi líbí

     • Petrpavel napsal:

      Dávám vám palec nahoru v naději, že si to rozmyslíte … Vyostřené situace jsou kořením diskuse.
      Jenom – po dodatečném přečtení diskusí od 14.5. včetně – mám pocit, že bych se měl dokázat přinutit dát taky přednost mlčení. Musím o tom hodně přemýšlet. Ano, jak správně píšete, je to hodně těžké.

      To se mi líbí

      • Bavor V. napsal:

       Dát přednost mlčení není ten správný postoj. Ale včas zastavit rozjeté vášně, to je umění. A to občas hodně chybí. Pak z toho vznikají ta „mlčení“

       To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Petřepavle, každý se musí nějak živit. I ten palcovač.

   To se mi líbí

 5. Petrpavel napsal:

  Ještě jednou Peroutka, popsán tak jak ho vidím i já : prorežimní pravičák
  Ostatně : proč jinak by ho vychvaloval současný prorežimní pravicový mainstream?
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/38029881

  To se mi líbí

  • Lunka napsal:

   Vubec se nedivim, ze vidite F. Peroutku jako proslaveny novinar J. Kojzar 🙂

   To se mi líbí

  • oh napsal:

   Domnívám se, že současný mainstream by živého a píšícího novináře Peroutku přes jeho pravicovost miloval asi stejně, jako jako ve třicátých letech minulého století byli jistými kruhy „milováni“ V+W a po Mnichovu Karel Čapek.

   To se mi líbí

 6. Petrpavel napsal:

  To, jak MUDr. Ratha „odepsala“ zmanipulovaná „veřejnost“ mi nahání strach. Z té „veřejnosti“, i z těch kvalitních manipulátorů.
  Další argument k možnému postoji „mlčeti zlato!“ .
  http://www.novinky.cz/diskuse?id=403338&articleId=/krimi/369840-rath-naznacil-ze-za-obstrukce-muzou-soudce-a-jeho-stryc.html&sectionId=3&page=1#c12956763

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Tady musí mlčet celá justice nejedná se nějakého Ratha ( toho prostě odsoudí k 7 – 8 letům vězení natvrdo a bude) ale o trafikanty a madam JUDr. Lenku Bradačovou, Ph.D a její akci na záchranu našeho Kyborga Ing. Miroslava Kalouska.
   Když Pavel Blažek jako ochránce selhal viz :
   http://kverulant.org/don%20pablo.html
   Tak musel tvrdě zasáhnout ve prospěch JUDr. Lenky Bradáčové Ph.D potažmo Ing Miroslava Kalouska až neuvěřitelně troufale sám velký Zeman:
   http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/pavel-zeman-ustava-definuje-nezavislost-zalobcu-nestastne-1176408
   To co se nesmí nikdy objevit a na co se nesmí poukazovat, je cíleně provázaná justice.
   Byli jsme toho svědky v kauze Smetana a jsme toho svědky v kauze Rath.
   Nejedná se o nějakého Rátha ale jedná se o Ing. Miroslava Kalouska a jeho ochránkyni madam JUDr. Lenku Bradačovou, Ph.D.
   Tož vždy je nutné vidět příčinu a odfiltrovat následek který se nám masmediální manipulační prostředky našich oligarchů snaží za každou cenu vnutit.

   To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Protože ta akce jak zlikvidovat protistranu má svá pravidla, která jak je vidět až nyní pochopil náš bývalý premiér.
   http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=25276
   Tak je bohužel nutné opravdu provést elementární poučení a představení :
   a) Dosažených výsledků naší současné Justiční mafie
   b) Našich současných politiků, kteří se nachází na výplatní pásce CIA
   c) Definovat naše rodiny oligarchů a cíle jednotlivých rodin v rámci čerpání dotací EU
   d) Představit jednotlivé Žalobce (v rámci předem definované justiční mafie) a jejich závazky vůči TOP 09 a starostové včetně závazků k bývalému ODS
   e) Ukázat návaznosti jednotlivých masmediálně manipulačních prostředků, používaných našimi oligarchya následně definovat, který oligarcha a jak a v jakém pořadí, řídí naši pluralitní a nezávislou ČT.
   Tož těch úkolů je strašná spousta.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Jak mám Paroubka rád, tak tentokrát trefil kozla.
    Má pravdu v tom, jak píše, že „…špína, která se z policejních odposlechů valí, je skutečně odporná a je třeba ji zastavit. …“.
    Ale zastavit je třeba ne to zveřejňování odposlechů, ale špínu ve vedení státu která se těch výroků, a především činů (Sobotka a Zavorálek možná sice s konkubínami „nemluví“, ale konají stejně) dopouští.

    To se mi líbí

 7. ji5 napsal:

  Jan Švejnar je, jako většina ekonomů, žvanil odtržený od normálního života. Protože žije v USA, měl by dobře vědět, že tam, stejně jako v Kanadě, jsou odbory považovány za maximální zlo a dělá se všechno, aby se jejich vliv omezil.

  Snaha pracujících (ať již jakkoli zastupovaných) získat lepší platy, jde přímo proti snaze maximalizovat zisk. Uvádět hodinové platy v dolarech a nebo v eurech a převádět je na koruny je trik ohromující inteligenci spíše chatrnou. Na okraj přepočtů: 33000 korun měsíčně je v Kanadě ve větších městech hranice chudoby.

  Divide et impera platí v případě odborů dvojnásobně. Alespoň je oslabit rozdrobením, když ne zlikvidovat úplně.

  Základní problém ČR je v tom, že politici zjevně nemají žádnou jinou vizi než udržet se u moci. Můžeme se ptát, jakou vyjednávací pozici měli po roce 1989, kdy se patrně nastavovaly základní parametry současné „chudoby“.

  Je přece šílené, když premiér Sobotka přetéká blahem, že tady Amazon otevře svoje sklady s podřadnými platy. To je počin hlupáka, který dál do budoucna nastavuje úroveň českých mezd.

  Jezdil jsem poslední dobou trochu po Rakousku a Česku. Na silnicích jsem si stačil všimnout, že naprostá většina kamiónů je registrovaná v ČR. Tu a tam se vidí PL a nebo H na značkách. Na vozidlech jsou ovšem jména německých a rakouských firem. To znamená, že čeští podnikatelé prodávají řidiče levně (za koruny), takže zahraniční uživatelé těchto služeb nemusí řidičům platit ani minimální mzdu obvyklou v jejich státech.

  Politici jsou k tomu slepí a nalézají pro svůj odpor k odborům oporu v mediích, která odbory zesměšňují. Proti odborům hraje strach ze ztráty zaměstnání.

  Trochu OT. V Rakousku je mnoho silnic, většinou velice dobrých. Kvůli horám vedou údolími, kde byla jistě nouze o půdu a pozemky bylo nutné ve veřejném zájmu získat (nejspíš vyvlastnit), jinak by tam ty silnice nemohly být.

  V Česku může jedná chamtivá farmářka zablokovat na desetiletí dokončení dálnice. Co pak chtít od politiků, kteří nejsou schopni jednat ve veřejném zájmu. Dokončení tunelu Blanka nebo severní části pražského okruhu je dokladem toho, jaký spolek hlupců v Česku vládne.

  To se mi líbí

  • Mac napsal:

   je otázka, nakolik jsou ti, co nám vládnou, „pouze“ hlupci a nakolik jsou to zištní darebáci

   To se mi líbí

   • Minorita napsal:

    Kombinace obého, přičemž „hlupství “ je u drtivé většiny pouze pro ně úsměvná zástěrka ryzího gaunerství 🙂 …

    To se mi líbí

  • Petrpavel napsal:

   Proti chamtivé farmářce bych se zásadně ohradil! Neznáte státní a obecní politiku (přesněji nepolitiku) v otázce zemědělské a lesní půdy a vůbec zacházení s vlastníky. Je to princip mafie, nikoli princip spravedlnosti.
   Jinak souhlas.

   To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Souhlas, až na tu Havránkovou.
   Nevíte o tom zjevně nic, jen opakujete negativní floskule.

   Ve skutečnosti za vším stála chamtivost a mafie hradeckých konšelů. Kteří státu prodali svoje pozemky draho – ano měli přístup k dokladům, kudy silnice povede, takže si předkoupili – zatímco obyčejným vlastníkům chtěli zaplatit suché z nosu. „Legálně“ je okrást. Havránková chtěla jediné – náhradní půdu ve stejné kvalitě a tolik peněz, aby za to mohla postavit ekvivalentní objekty jako měla, tj dům a hospodářské stavby. Což bylo zcela legitimní a dle zákona. Všichni mocní na to reagovali snahou ji vyštvat a okrást. Takže se naštvala a zabejčila, nakonec dosáhla svého – stát pozemky vykoupil přesně za tu cenu, kterou chtěla od začátku. Ovšem pár let to trvalo, protože se ji rozhodli vším možným způsobem zničit, vyhladovět, skandalizovat, …

   Jak je vidět i z Vašeho příspěvku, částečně se jim to povedlo.

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Děkuji kchodle moc za tento příspěvek. Ale budou vám věřit ti zmanipulovaní? Zkušenost velí, že nikoli …

    To se mi líbí

 8. ji5 napsal:

  Pokud jde o farmářku, vycházím z veřejně dostupných informací. Podle nich bylo několikrát řešení na dosah ruky, ale pak si to Havránková zase rozmyslela. Před několika lety se v tom navíc objevila její sestra, jako vlastník části pozemku a zase problém. To, že si jinde spekulanti s pozemky koupili půdu tam, kde věděli, že jednou půjde dálnice, nemá s farmářkou nic společného.

  Situace v Česku je dána absolutním zbožněním soukromého vlastnictví. To je nedotknutelné a proto žádná kompensace není dost dobrá. Nepochybuji o tom, že se na případu zdárně přiživovali právníci – patrně na obou stranách.

  Sporný kus dálnice nevedl přes dům ani hospodářské budovy patřící farmářce. Ve hře možná byla poloha náhradních pozemků. Podle mého názoru by stát měl být schopen pozemek ve veřejném zájmu vykoupit za běžnou cenu a to bez zbytečných průtahů. Tedy bez jiných než finančních náhrad.

  To se mi líbí

 9. tata napsal:

  Pane Bavor

  Bohužel musím ještě jednou reagovat,neboť ty demagogické reakce PetraPavla mě urážejí,to bych překousl ale že dostal tolik souhlasů ,to je pro mě obrovské s klamání a v této kavárničce mě ta káva hořkne……….nebudu toto rozšiřovat ani dotyčného osobně napadat.jen se ohradím proti demagogii v 1 případě a vyložené lži v druhém.Ano někdo mávne rukou nad nedůležitostí palců,já ne musím mít pocit že ta společnost ty základní kriteria mají nastavená stejně.TUDÍŽ CO KRITIZUJI U JEDNOHO MUSÍM HODNOTIT STEJNĚ U SVÝCH .Aby mě v té kavárničce bylo příjemně tento základní princip musí byt zřejmí u většiny……..bohužel se to vytrácí……zřejmé je to ohlasem těchto 2 reakcí,které mě uráží,protože první je vyloženě demagogická druhá naprosto lživá

  1/Jste stejný jako vaše ČSSD (a spolupracujíANO, KDU, ODS a TOP) – odepsali jste ho, bez spravedlivého soudu. ý
  Vzpomínám na otázku u závěrečné zkoušky na základce (ano, kdysi něco takového bylo). Nerudova povídka Byl darebákem. Ano, podle tohoto hlediska byl darebákem. Myslel jako oni, byť byl ve funkci jim rozuměl, a zastával se obyčejných lidí. Darebák jeden!

  ON snad spravedlivý soud proběhl u KALOUSKA nebo jiných,přesto s těch indicií jsme přesvědčeni že to darebáci jsou.

  Paradox je že ten bez spravedlivého soudu.co se dovolává PETRPAVEL mu to naopak ten soud s největší pravděpodobností spočítá mnohem tvrději jak u jiných.Nic to nemění NA TOM že ty indicie proč je u nás KALOUS darebák,jsou zřejmé i u RÁTA.
  Nevím s jakých pohnutek ho odepsala ČSSD,ALE naopak zde je naprosto správné že platí padni komu padni………..ta omáčka je tudíž demagogie

  ………………Příliš radikální, příliš levicový, příliš úspěšný, příliš neovladatelný, příliš zásadní, příliš názorově vyhraněný – takový se nehodí do krámu………

  ano kvůli tomu se jim hodilo ho sundat,kvůli tomu po něm šli….ovšem pravda je že on uklouzl

  nikoliv nevím proč ČSSD ALE JÁ……kvůli tomu co bylo v odposleších,že nesl v krabici od vína 7 milionu,a hlavně naprosto jasné chování po zatčení a následném projevu v parlamentu.Každý nevinný by hřímal jak na něj narafičili ty peníze…….nikoliv byl to naprosto zlomený člověk vědom si své prohry.NEŽ se dověděl co všechno vědí a mají,teprve na-tom založil obhajobu……takže MĚ NEURÁŽEJTE TAKOVOU DEMAGOGIÍ

  A to navazuje na vyloženou lež….

  2/Petrpavel napsal:
  19.5.2015 v 20:48
  Je komické číst od člověka, který nekriticky uznává jen oranžovou, takovouto kritiku toho kdo přešel od červené přes modrou a oranžovou zpět k červené, ne pro barvy, ale kvůli své zkušenosti s jejich programem a jeho (ne)naplňováním.

  mohl bych dát desítky debat……kde dokazuji že to je lež a on to musí vědět…..jen namátkou mockrát sem napsal ČSSD je čím dal mín pro mě akceptovatelná,souhlasím z většinou kritiky co se na ní snáší,jen s jedním ne že je stejná jako TOP…….TÍM pádem že jestli zde bude vládnout KALOUS nebo Sobotka je stejné.Ano moc velký rozdíl mezi nimi není,přesto pro plno lidí dole je podstatný. VŮBEC nemám námitky naopak, jestli někdo volí KSČM……..JÁ PROSTĚ radši překousnu prohnilou ČSSD než aby u moci byl KALOUS…….A volby mě dali za pravdu…..i kdyby ČSSD nedostala ani jeden hlas a vše by dostala KSČM měla by už nepamatuji přesně něco kolem 35 procent…..COŽ JE SAMOZŘEJMĚ I UTOPIE…..ale ani při té utopii by spoluvládl KALOUS.

  Takže když někdo napíše….Je komické číst od člověka, který nekriticky uznává jen oranžovou,

  JE TO LEŽ a to nehorázná

  NEZLOBTE se v takovém prostředí,kde to je jedněm šumafuk,a část naopak to chválí mě ta káva přestala chutnat,dal jsem si odpočinek nepomohlo,stačí abych se frustroval politikou….v kavárně kam sem rád chodil očekávám aspoň že většina se postaví na tu stranu toho základního principu..nebude schvalovat mlčet ke lži,nebo bude měřit stejně darebákům ,padni komu padni.

  OMLOUVÁM se pane Bavor,ale to jsem musel

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato
   myslím si, že nemáte pravdu v tom, že by se tu preferoval jeden jediný názor. Ano, i spolu se často dostáváme do střetu o chování současné socdem. Ale jen proto, že oba víme, že vlastně nevíme, jak z toho marastu ven. Vy jim zůstáváte věren, já tvrdím, že se rozhoduji pragmaticky podle vývoje a dané situace. Třeba teď vůbec nevím, kudy a kam. Služpivův Sobotka a Zvorálek mne odpuzují, ale stejně na mne působí komunista Dolejš. Babiš je zatím záhadou a ODSTOP nepředstavitelné svinstvo. Takže dávejte si dál svou kávu a neberte moc věci osobně. A pokud se vás dotýkají, nereagujte. To je totiž to nejlepší. To i nejlépe funguje.

   To se mi líbí

 10. tata napsal:

  Bavore
  Špatně jste mi pochopil,vadí mi že mu prochází demagogie a lži.

  I když ,….

  Vy jim zůstáváte věren nevystihuje přesně

  JINAK SOUHLAS…….skutečnost je že nevím jak jinak,oproti VÁM jasno s BABIŠEM……..I KDYŽ JE S PRAVICE NEJSLUŠNĚJŠÍ……..SOUČASNOU pravici volit nemohu,i on jde proti tomu základnímu jak si představuji a KSČM NEVOLÍM PROTOŽE BY ZDE VLÁDL ,spoluvládl KALOUS.
  to opakuji do omrzení……jak je možné že on napíše….Je komické číst od člověka, který nekriticky uznává jen oranžovou, PROBOHA AT najde jedinou větu kdy prohlašuji že KSČM NE,ano něvěřím jim že budou jiní ale zaroven píšu,AT TU MOŽNOST DOSTANOU…….realita je ale taková že i kdyby všichni co volí levici KSČM nebo rádoby levici ČSSD……..VOLILI JEN ksčm spoluvladl by zde KALOUS………..proto volím ČSSD……..až bude jiná možnost že KALOUS NEBUDE VE VLÁDĚ ,respektive TOP,ODS SKOČÍM PO TÉ možnosti.ČSSD JE MI UKRADENÁ,
  nezlobte se jasná lež,ano na to sem haklivý,to samé RÁTH…..TO NENÍ LEŽ ALE DEMAGOGIE.
  Nemohu obzvlášt nereagovat,jestli někdo překrucuje,lže o mě a vadí mě že mu to prochází.

  Je to jen volba ,že jiná není………ano mužu volit KSČM A zoufat že spoluvládne Kalous
  nebo co jsem zvolil se skřípěním zubu volit ČSSD,KTERÁ SE ZASE O KOUSEK VIC ZNEMOŽNÍ…viz Zaorálek ,DINSBIR…..pořád pro mě lepší než KALOUS
  Vysledek voleb mi dal za pravdu………takže to co mi mužete vyčítat je……..když na otázku….
  MATE JEN volbu bud KALOUS nebo SOBOTKA………..odpovite že to je jedno……..mě né.

  To se mi líbí

  • Bavor V. napsal:

   Tato, ale já za to nemůžu, že má někdo nějaké názory. Prostě já osobně takové věci ignoruji. A to doporučuji i vám.

   To se mi líbí

  • strejda napsal:

   Tato, je to u Bavora příjemně volné, něco jako nástěnka. Každý kdo s dobrým úmyslem přichází nejde své místo. Vy jste si své našel a je vážené a respektované. To Vás jistě může těšit.
   Samozřejmě jsou tu i jiné názory než Vaše, ale téměř vesměs podávané v dobré víře, v tom je to pravé proč většina k Bavorovi chodí. Já také ne se vším souhlasím, ale vím, že se každý z nás vyvíjet podle svých vlastních zkušeností a tak výsledky musí být odlišné. Někdy s odlišnými polemizuji, jindy se je snažím pochopit a zase jindy je nechávám být. Nehledám společný výsledek, ale mám radost z té rozmanitosti.
   Možná je můj vlídný pohled dán tím, že jsem byl již všemi politickými stranami zklamán. Některými více, jinými méně. Již vím, že pojem demokracie je v současné společnosti jen zástěrka, která se používá jen, když se to hodí. Jinak se válí někde v koutě. Nejsem z těch co by měnili svět. Jsem jen na stará kolena pozorovatel. Někdy aktivní a někdy pasivní.
   A tato, HLAVNÉ, mám politiku jako vedlejší hobby. Proč to tak obšírně píši? Je to návod pro jiné a i pro Vás. Snažit se být nad věcí. Nebýt pasivní, ale také ne politický aktivista.
   A hlavně vše v dobrém.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.