Michail Chazin k situaci na Ukrajině


Jak jsem slíbil, tak i činím a níže Vám překládám názor M.CH. k dění na Ukrajině.

 Takže k Ukrajině:

S Ukrajinou je situace banální. Ukrajina byla jako samostatní útvar vytvořena počátkem 90.let jako část koridoru mezi Evropou a Ruskem, kontrolovaného USA, v zájmu zabránění spojení Západní Evropy s Ruskem. A tedy tam vždycky byla proamerická vláda. Netřeba propadat iluzím o rozdílu mezi Janukovyčem a Juščenkem. Rozdíl tam byl snad jediný: – v rámci proamerického kursu se Juščenko orientoval víc na Berlín a Janukovyč na Moskvu. A to je vše. Podíváme-li se na politiku Janukovyče, vidíme, že se dopustil dvou zásadních omylů:

První spočíval v tom, že začal na Ukrajině organizovat oligarchický monopol. Na Ukrajině vždy existovalo několik klanů, mezi které mohl malý a střední byznys „prosáknout“. V roce 2004 si všichni mysleli, že je s Achmetovem konec a s Janukovyčem také, ale ten se stejně dokázal dostat mezi Juščenka a Porošenka a potom mezi Juščenka a Tymošenkovou. Ale Janukovyč začal ždímat všechny, a to vyvolalo zuřivý odpor oligarchů, kteří se sjednotili proti němu.

Druhou jeho chybou bylo, že se velmi rozzlobil na Putina. Jde o to, že Janukovyč strašně chtěl podepsat asociaci s EU. On není člověkem Moskvy, jejíž zájmy ho ani zdaleka nezajímají. On se domníval, že pokud přivede Ukrajinu do EU, byť v postavení kolonie, bude jeho kapitál doma i venku ochráněn. To byla jasná chyba, protože dobře víme, že jakkoli byl přívržencem USA Saddám Husajn, který dokonce na jejich přání začal válku s Iránem, ale také Kaddáfí, když přiznal podíl na katastrofě na Lockerbie, přestože s výbuchem toho letadla velmi pravděpodobně Lybie neměla nic společného, a další… Nicméně, ti všichni zemřeli, protože Američané už nechtěli mít dalšího člověka, jako byl Miloševič. Takže, v této situaci Janukovyč už vedl podpis asociační dohody do cílové rovinky, když Moskva z důvodů geopolitických, ale i v zájmu ruskojazyčného obyvatelstva Ukrajiny na něj zatlačila. Dovedu si ten tlak představit asi takto: – Jdi do háje, řekli mu, a uvědom si, že tě čekají v roce 2015 volby. Rusko sice nemůže postavit svého kandidáta, protože na rozdíl od EU a USA se do vnitřních věcí cizího státu nevměšujeme a během posledních 20 let jsme se do Ukrajiny nepletli, snad jen ekonomicky – politicky nikoli. V ukrajinské politice nejsou viditelné proruské skupiny. My ale můžeme zařídit, abys prohrál tím, že podpoříme Medvědčuka, podpoříme ho našimi zdroji, takže každý z vás dosáhne tak na  1/3 hlasů a zbytek bere někdo ze zápaďáků, Medvědčukovi dáme pokyn, aby se spojil se zápaďáky, takže ty to prohraješ. A následně, promiň, ale oni tě zavřou, protože mají za co. A slíbili mu 16miliard. Co udělal Janukovyč? Vzdal se, asociaci ve Vilnijusu nepodepsal, ale řekl tam, ať počkají, že to zařídí tak, aby mohl za půl měsíce podepsat. Pak odjel do Kyjeva, kde zorganizoval první Majdan – studentský Majdan, který nazvali Euromajdanem. Cílem bylo, vysvětlil Putinovi, jakože – já jsem s Tebou, ale vidíš, co se tu děje, lid požaduje EU!  A odletěl do Pekingu…

On se tohoto Majdanu nebál, protože to byl  jeho  Majdan, sám ho organizoval. A proč odletěl do Pekingu? Inu, – prodat Krym!!! V Pekingu bylo dosaženo dohody o Krymu, sestávající ze tří bodů:

 1. Jeden z nich je velmi dobře znám a hodně se o něm mluvilo – výstavba čínského hlubokovodního přístavu.
 2. Čínské investice kolem tohoto přístavu do poloviny roku 2015 v rozsahu 15mld.USD, tedy přesně před prezidentskými volbami.
 3. Umožnit tam usídlení většího počtu Číňanů pro stavbu a provoz tohoto přístavu – cca až 2,5milionui lidí. I kdybychom počítali s tím, že nikoli najednou, tak přesto milion Číňanů na Krymu – to je faktická okupace poloostrova, protože půjde nejspíš o silné muže a nikoli členy jejich rodin.

Tady se vzpamatovali první Američani, a než Janukovyč doletěl zpět, rozhodli se ho odklidit. Proč? Šlo o to, že tuto variantu už dříve posuzovali v souvislosti s tím, že předpokládali, že v roce 2015 dojde k silnému přeformátování světového finančního systému, a tím i oslabení dolaru. Takže hlavní zdroj amerických příjmů – tiskárna dolarů – silně oslabí. V zájmu kompenzace je nutné obsadit nějaké trhy a největším trhem po USA je trh EU, který nyní přes instituce EU kontroluje Německo. Američané před rokem zahájili operaci obsazení trhu EU prostřednictvím zón volného obchodu. Pokud by USA byly v těchto jednáních úspěšné, pak by došlo k deindustrializaci Evropy stejně, jako k ní došlo v Pobaltí a Východní Evropě. Proč? Protože výroba je v Evropě dražší než v USA. Sociální náklady jsou vyšší i daně jsou tam vyšší než v USA.

V této situaci evropské kontinentální elity a část britských elit zahájily protiakci. Objevil se Snowden. Ten se objevil jako odpověď na pokus USA o vytvoření zóny volného trhu s EU. Snowden začal vysvětlovat, jak Američané porušují lidská práva, jak odposlouchávají, prohlížejí a očmuchávají všechny a všude. Všimněte si, že jakmile je ohlášeno nové kolo jednání o zóně volného trhu, vytahuje Snowden další odhalení, takže Američané vidí, že plán se nejspíš v roce 2015 realizovat nepodaří.

Dál obrázek vypadá následovně. Pokud do rozpadu EU Čína dotáhne svou „Velkou hedvábnou stezku“ na evropské trhy, přijde nejdřív krize a pak Čína tyto trhy obsadí. Proč Čína potřebuje Krym? Čína potřebuje tuto cestu nekontrolovanou Američany, protože ti ovládají všechny námořní úžiny. Takže pokud se Čína dostane bez problémů na Krym, a pak může dál po moři. Proto USA potřebují rozvrátit do té doby EU, protože tak obsadí jihoevropské trhy a část trhů Evropy západní, a Čína se nestihne tam dostat.

Z toho důvodu USA dali signál svému agentovi Ljovočkinovi (tou dobou šéf administrativy prezidenta Janukovyče), aby zorganizoval veřejné a velmi tvrdé rozehnání pouliční demonstrace studentů. Ale studenti už z Majdanu odcházeli, protože jim zaplatili, oni si odpracovali svoje, Janukovyč už je nepotřeboval. A najednou Ljovočkin jménem Janukovyče dává rozkaz rozehnat demonstraci – ovšem, před TV kamerami. S tímto cílem Američané vyvádějí na Majdan svoje bojůvkáře s cílem svrhnout Janukovyče. Dál vidíme, co se stalo, ale v tom se u Američanů cosi zadrhlo. Porucha byla v tom, že za prvé: přehlédli informaci, která unikla ještě před událostmi na Krymu, a sice o tom, že se dohodli s nově instalovanou vládou v Kyjevě, kterou my nazýváme juntou, na vybudování dvou amerických vojenských základen NATO na Krymu. Jinými slovy bylo jasné, že naše námořní flotila bude vytlačena a začnou vážné problémy. Druhá porucha byla v tom, že americká agentura je tam velmi slabá. Všichni ti Jaceňuci a další figurky… a v důsledku toho tam, velmi silně posílila všelijaká nacistická propaganda, která všechny hrozně vyděsila, navíc výrazně zesílila protiruská rétorika, což vylekalo ruské obyvatelstvo. Přitom je důležité, že nejvíc vylekali střední a velký regionální byznys, který pochopil, že pokud se tam na Jihovýchodě a na Krymu ti mládenci legalizují, tak jim všecko seberou. To byly příčiny protestu Jihovýchodu Ukrajiny. Jihovýchod Ukrajiny vůbec nechtěl do Ruska, protože místní byznys se toho obával, ale chtěli federalizaci. Pokud dojde k federalizaci, tedy bude jim umožněno přijímat relativně samostatná rozhodnutí, k rozpadu Ukrajiny sice stejně dojde, ale už ne tak rychle.

Dnes tam vidím tak tři varianty dalšího vývoje:

 1. Stávající situace se potáhne, protože místní elity nepřipustí, aby se nynější vláda v Kyjevě stala unitární. Krom toho jazykový rozpor se vyhrotil natolik, že se stalo zřejmým, že zápaďáci neumožní uznání ruštiny jako druhého jazyka ani na tomto území. A v důsledku toho tam dojde k anarchii, každý region se stane samostatným a v důsledku ekonomického propadu a hladu dojde k přechodu jednotlivých oblastí tzv. Novoruska a Maloruska do Ruska a z Ukrajiny zůstane jen zbytek.
 2. Vláda v Kyjevě, vzhledem k nedostatku peněz, vyhlásí nové volby s tím, že nejspíš ty prezidentské zablokují, a pravdu má Tymošenková, když říká, že by měly být volby parlamentní, ale většinové a nikoli partajní. A dál pak už seriózně organizovat regionální referenda. Už je ale jasné, že v květnu to nestihnou a budou to muset přeložit na podzim. Přitom ale mi není vůbec jasné, za jaké peníze chce nynější režim přežít. Proto budou tlačit na vojenské řešení známé jako ATO, což ale prohrají a jihovýchodní armáda posílená o přeběhlíky postupně obsadí i Kyjev, což dá šanci zachovat celistvost Ukrajiny, ale Kyjev už nebude pod haličskou kontrolou, nýbrž ruskojazyčnou. V tom případě zahájí federalizaci Halič, která vystoupí z Ukrajiny, ačkoli nevím za co budou žít a navíc jsou tam Poláci, kteří jim nikdy nezapomenou Volyňskou řež. Takže pak bychom tu měli Ukrajinu jako Rusku přátelský stát – něco jako Bělorusko, ovšem bez západních oblastí.
 3. Varianta, že Kyjevská vláda zmoudří a rozhodne se tento proces vést samostatně. Tomu ovšem nevěřím…

Je sice ještě varianta čtvrtá, – že Kyjev na východě zvítězí – ale tomu se mi nechce věřit, protože i kdyby tato vlna utichla, za nějakou dobu vzplane znovu…

Zdroj: – část odpovědí M.Chazina na otázky posluchačů jeho přednášky.

http://rusdozor.ru/2015/05/04/mirovoj-krizis-kak-yavlenie/

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Michail Chazin k situaci na Ukrajině

 1. Cech napsal:

  Definice pojmu dočasný.
  Dočasně == 21 let.
  Proto problém Ukrajiny je asi opravdu „dočasný“ :
  „Ruský prezident Vladimir Putin promluvil k národu o stavu Ruské federace.
  A nijak nevybočil z ruské propagandy. Jeho vzkazy zněly zhruba takto:
  Krym je náš, válku na Ukrajině nevedeme, žádná armáda nás neporazí a sankce jsou spiknutím Západu.
  Putin zabrnkal na nacionalistickou strunu Rusů, ale jeho další výroky naznačily, že jeho zemi teče hospodářsky do bot „.
  „Jak může někdo podporovat ozbrojené převzetí moci, násilí a vraždy? … Jak může někdo podporovat následné pokusy potlačit s pomocí ozbrojených sil obyvatele jihovýchodu, kteří s tímto bezprávím nesouhlasili? … To je čistý cynismus. Jsem si jistý, že i sám ukrajinský národ bude hodnotit tyto události stejným způsobem.“
  Tato slepá víra v možnosti Ruského vlivu, na dění které již nyní spadá do neotřesitelného vlivu USA je nanejvýš opovážlivá.
  Zabývat se byť jen teoreticky možností, že na Ukrajině převládnou pro Ruské síly, tak to je naprosto adekvátní Gorbačovskému tažení za jednotnou EU až po Vladivostok.
  Bohužel ani Putin není schopen pochopit co od něho nyní západ požaduje.Proto také nepochopil jak se bude vyvíjet konflikt na Ukrajině.

  Nebo to možná pochopil, no a potom je opravdu na čase pro nás okamžitě vyvíjet něco lepšího, než je T 14 aj. .
  Tož vše ostatní je a bude, buď sladká nebo opravdu hořká omáčka.

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Je to OT ale pro ilustraci, jak je naprosto směšná masmediálně deklasovaných politiků vzepřít se proti Dienstbierově ČSSD.
  http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-paroubek.php?itemid=25228
  Prostě Jirka se snaží ale protože včas nepochopil, kde je jeho místo, tak nyní v Česku nemá proti Dienstbierově ČSSD žádnou šanci.
  Takto jak Agentura pro sociální začleňování funguje, tak bude pod vedením Dienstbierovy ČSSD fungovat celé Česko.
  Tož pouze na doplnění rozhledu, ohledně naší České masmediální oligarchické manipulační školy.

  To se mi líbí

 3. Cech napsal:

  Neboli přiblížení, jak funguje Babišova masmediální propagandistická sekce (neboli její elementární metody manipulačního přístupu) agrofertu.
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-sobotka-a-lidovci-stari-kozaci-me-prevezli/r~f9801f86f7d411e4ae1b002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0
  Do kdy bude moci tento Slovenský stařík manipulovat celým Českem ?
  Tož zase jak to ten stařík vymyslel, tak to pro Čechy obr složité není.

  To se mi líbí

 4. Slim napsal:

  Tohle je lepší, než ten první Chazin. Minimálně ve dvou bodech. Jednak, jak dávno (soukromě) naznačovali ruští diplomaté, Moskva nikdy nebyla z Janukovyče moc odvázaná.

  A za druhé, role Číny. Pro Rusy ovšem povážlivá. Protože je značně slabší partner. A geografické a populační danosti nemluví pro ně. Ty tahanice v r. 69, nebyly jen náhodné.

  Takže jejich příští tahy budou obtížné a náročné na vyvažování

  To se mi líbí

  • moskyt napsal:

   Россия и Китай: это непростой союз, но он того стоит http://politikus.ru/articles/49925-rossiya-i-kitay-eto-neprostoy-soyuz-no-on-togo-stoit.html

   To se mi líbí

   • Slim napsal:

    Uvidíme.

    To se mi líbí

    • moskyt napsal:

     S Čínou je to vždy přátelství z rozumu.

     To se mi líbí

     • Hudec napsal:

      Tak tak, hoši. Nahánějí Rusa do kouta, přímo Číňanovi do náruče. Při své první návštěvě Číny jsem poprvé slyšel známý bonmot: Číňané nemyslí ve staletích, ale v dynastiích. Už je to dvacet let a celou tu dobu to pomalu začínám chápat. Obtížný partner. Ale hlad je nejlepší kuchař.

      To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Neznáte Číňany.

   Čína je každopádně slabší partner než Rusko, neskonale – přes populační explozi a výrobu outsourcovanou ze Západu:
   – všechny války, které kdy vedli, ostudně prohráli, navzdory své číselné a kdysi i technologické převaze. Je to dané čínskou náturou a konfucionismem, který je v nich jak v koze
   – 2500 let stagnace nelze ze společenské paměti jen tak vykopnout ani za několik generací, i když se o to Mao správně pokoušel, velmi tvrdě, zničením kultury a vyhlazením všech nositelů odkazů minulosti
   – nemají invenci, nejsou naučeni samostatně myslet a vynikat nad ostatní – všechno je tam podřízeno společnosti a panující hierarchii a „harmonii“, odjakživa.
   – Čína je interně hluboce rozdělená na mnoho národů a náboženství, jakmile se ekonomicky a sociálně pozvednou (budou naplněna základní kritéria podle Maslowa, tj. jídlo, bydlení, ošacení), všechny odlišnosti vyplynou na povrch – proto je vládnoucí byrokracie držela u huby, protože vždycky když popustili uzdu, došlo málem k rozpadu Číny.

   To máte stejné jako třeba s Filipínci, těch je jak much a nic z toho (kromě toho, že Filipínky jsou nejkrásnější žluté holky – komu se líbí žlutá). S Čínou je to stejné, přes všechny budovatelské kecy – vyspělý a průmyslový je úzký pás země, asi 200 mil. obyvatel, kteří jsou navíc vybraní z celé země pro své nadání, aktivitu atd. Zbytek žije málem jak v 15. století a ještě dlouho bude.

   Co Čínu už několik tisíc let symbolizuje nejlépe ? Drak. Papírový.

   To se mi líbí

 5. tata napsal:

  CECH

  Jsem na rozpacich,moc jsem ty příspěvky co jste dal nepochopil,hlavně ten první,no ani ten o Zemanovi..rozhodně si nemyslím že je svatej mám plno výhrad…ale blaboli tohoto typu…..a ted proč to píšu………je to ironie nebo se stotožnujete?

  To se mi líbí

 6. Slim napsal:

  Zemana nevolíme z nějaké náklonnosti, ale proto že byl jediný po ruce, kdo byl schopen zneškodnit Schw. A to, jak odstavil Chemického Alího od ničení ekonomiky státu, to byl dokonce bonus nad očekávání

  To se mi líbí

  • kchodl napsal:

   Přesně.

   To se mi líbí

  • tata napsal:

   stejně nerozumím…..Zemana nevolíme z nějaké náklonnosti, ale proto že byl jediný po ruce, kdo byl schopen zneškodnit Schw.

   to já taky proč teda ten blábol o něm.

   Proto problém Ukrajiny je asi opravdu „dočasný“ :
   „Ruský prezident Vladimir Putin promluvil k národu o stavu Ruské federace.
   A nijak nevybočil z ruské propagandy. Jeho vzkazy zněly zhruba takto:
   Krym je náš, válku na Ukrajině nevedeme, žádná armáda nás neporazí a sankce jsou spiknutím Západu.

   už vubec nerozumím proč když se ptám co stím basnik chtěl řict dostanu palec dolu,a Vaše odpoved je scela mimo,sice obsahově se sni ztotoznuji ale odpovídate uplně mimo a 9 palcu nahoru…….není to divný……….nojo no

   KCHODL ………PŘEČETL JSTE CO SE PTÁM………??????????

   To se mi líbí

   • strejda napsal:

    Tato, neberte ty naše diskuse až tak moc vážně. Je to vlastně na okraji našeho snažení. Takové intelektuální cvičení a velmi stručná a krátká prezentace názorů. Někdo to bere vše vážně, jiný trochu provokačně, jiný se i diskusi pokouší rozbít.
    Vás si vždy velmi rád přečtu. Máte takový úsečný a heslovitý způsob, ale má to vše hlavu a patu a hlavně je to po celý ten čas konsistentní.
    Přitom všem ze zda setkáváme s mnoha velice zajímavými názory i úhly pohledu. Mnohé odkazy, nebýt zde uvedeny, by nám unikly.
    Když nedostanete v nějakou chvíli jasnou odpověď, tak ji časem v diskusích poznáte. Není to chleba s máslem trochu posolený, ale bohatě obložený chlebíček. A najdete tam mnoho různých ingrediencí. Asi jako moji vnuci. Ti ty mé chlebíčky rozebírají, je to děs, ale tak je moje děti vychovaly. A tak zůstává veka, olivy, salát, ryby, kapary, salám. Vlastně skoro vše, ale od různých lidí. Já jím vše, i v diskusi. Ale dá se to jíst – ta diskuse – po vnukovsku.
    Těším se na Vaše další psaní.

    To se mi líbí

 7. strejda napsal:

  To je podivné psaní a částečně je v rozporu s fakty. Na jednu stranu na Krymu 2,5 milionů Číňanů a na druhou 2 základny NATO. To nejde dohromady. Je zajímavé, že prognózy nepočítaly s ruskou anexí v případě velkých problémů. Pak to nejsou prognózy ale bláboly byť částečně podpořené fakty. Je proto zbytečné se první částí zabývat.
  V dalším jsou v zásadě možné obě první varianty vývoje. Řešení vyjde z Haliče. Tam je klíč k Ukrajině. Není v Kyjevě. Je ale rozehráno mnoho her a pro Rusko je zdaleka nejvýhodnější Ukrajina v dnešním rozsahu stojící mimo vojenské a politické bloky. To je také jediným trvalým řešením. Ovšem s tím, že Krym je definitivně vyřešen.
  Bude trvat nějaký čas než se tato varianta začne realizovat. Patrně musí Ukrajina projít peklem občanské války. Pro EU bude katastrofální až se bude chtít Halič od toho marasmu odtrhnout a vytvořit vlastní stát. Ale to předbíháme. Možná bude mít EU jiné, důležitější, problémy.
  A k Číně. Ta na několik desítek let potřebuje mít krytá a zabezpečená záda. Suroviny si koupí, nepotřebuje válku a území. Musí ale mít zaručen přístup k oceánům. A oceány ovládají USA. Tak jsou karty rozdány.

  To se mi líbí

 8. kchodl napsal:

  Proti Iščenkovi a Starikovovi mi ten Chazin připadá jako slabší váha.
  I když souhlasím (se Slimem), že tento druhý článek je mnohem lepší než ten minulý.

  Poznámka o Číňanech na Krymu je zábavná – opravdu si někdo může myslet, že by Rusové (což jsou ze všeho nejvíce Slovani a Vikingové křížení s Čingischánem a Tatarem – vážně úplní beránci) nechali Krym osídlit Číňany ve větším počtu než velmi malém ? Koukněte se kamkoliv do Ruska, uvidíte někde nějaký Chinatown jako v San Francisku nebo kdekoliv jinde po světě ? Ani náhodou. Rusové je netrpí ani na Dálném východě, kde v 19. století zabrali část Mandžuska, 3000 let čínského. Sami Číňané mezi Rusy nechtějí – mají recht, vědí, jak by to nutně skončilo. Pěkně každý na svém, to funguje.

  Ale myslím, že má Chazin pravdu s Ukrajinou. Ať bude vývoj krvavý více či méně, nakonec to skončí přesně podle mapy rozložení volebních hlasů Janukovič-Juščenko (etc), tedy Jižní a Východní Ukrajina včetně Kyjeva na ruské straně, vnitrozemská oškubaná Halič bude obdobou Kosova či spíše Somálska. Což ovšem bude chvíli trvat. Celý ten přerod bude platit EU a USA, Rusko se bude starat jen o těch pár Novorusů, což je vyjde značně levněji.

  Amíci pokazili co mohli, protože příliš tlačí na pilu. Chtěli si připojit Evropu, pomocí Ukrajiny a Sýrie, Egypta, Lybie, … ji oddělit od trhů, surovin a zdrojů energií a smlouvou TTIP dokončit kompletní převzetí coby ponížené kolonie. V západní Evropě by proběhla deindustrializace, rozvrácení společnosti pomocí imigrace a multi-kulti, juvenilní justice atd. a Západ by se (mimo USA) úrovní mezd a bohatství vyrovnal například s ČR.

  Jedna dobrá věc na tom je: konečně bychom „dohnali Německo“. Nakonec by měl ten Klaus pravdu, spletl by se jen o pár let (možná i včetně počtu mešit, no-go zón a podobných radostí „vyspělého Západu“).
  🙂

  Jenže jim to jaksi nevychází. Krym se nepovedl (základny a rekonstrukce budov pro US Navy se rozjela a dohadovala už v roce 2012 za Janukoviče), z Ukrajiny je kámen na krku a děsivá propagandistická prohra – zničení USA mediálního obrazu v celé EU.

  Plynovod přes Turky a Řecko nakonec bude. Takže místo aby „jen“ přišli o zisky z plynu, ztratí nakonec vliv i v Turecku a Řecku. Makedonie se nepovedla, uniklé dokumenty o přímé účasti US služeb hrozí monumentálním malérem. Obama je donucen průhledně lhát v přímém přenosu téměř každodenně. Z amerických diplomatů si dělá celý svět srandu.

  Mediální zbraň ztratila nejen ostří, celá se rozpadá – médiím už nikdo nevěří – a internet zakázat nejde. Je to jako s „Nočními vlky“ (nebo vlasatci za bolševika) – pokud je zakážou, hodně lidí si koupí motorku a místo hraní si na fašistu na Harley (obvyklá provokace) si budou motorkáři hrát na ruské tankisty – protože fašisti jsou dnes už povolení, SS jsou hrdinové, tak to ztratilo přitažlivost. Místo německé helmy a smrtihlava budou nosit ruské tankistické kukly a rudé hvězdy, protože z toho establishment chytá fantas. Stejně to dopadne, pokud by vládní magoři cenzurovali internet – čtenost všech „zakázaných“ stránek by se zvýšila o několik řádů. A noviny by nekupoval kromě přímých kolaborantů vůbec nikdo.

  Zkrátka, americké obsazení Ukrajiny je stejný malér pro USA, jako byla Brežněvovská okupace ČSSR – od té doby si komunistická propaganda po světě ani neškrtla. I reakcemi se dnešní americká elita podobá rozloženému Sojůzu za Brežněva. Stejné plky, jen v opačném gardu.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.