Pár pohledů na Ukrajinu


 1. Všichni rozumní lidé mají nejvyšší čas opustit Ukrajinu…

 Sbohem, nemocná Ukrajino. Sbohem, šílená zemi a hloupý lide, který jsi ochoten strpět jakékoli ponižování a násilí. Nedávné události ukázaly, že před represáliemi, vězením a násilnou smrtí rukama junty nezachrání ani peníze, ani popularita, ani nadání. Vražda Olesa Buziny šokuje svou nesmyslností a krutostí. Oles nikdy nebyl otevřeným bojovníkem proti systému a nikdy se nevyslovil na podporu Novoruska, dával přednost myšlence smíření. Znamená to, že byl dost loajální vůči politice Kyjeva a připraven ke kompromisům. Spisovatel byl, nicméně, přinesen jako oběť v zájmu zastrašení. Byl-li v právu, nebo ne – budiž mu země lehká. Není pochyb o tom, že nedávné vraždy vůbec není mezí, za kterou snahy o likvidaci protivníků junty nepůjdou. V nejbližší době nejspíš budou následovat další zúčtování, politické vraždy a další „radosti demokracie“. Je jen technickou otázkou – kdo bude dalším…

Vražda Buziny, to je signál všem, kdo jsou lhostejní v naději, že se jim podaří přežít vládu junty, aniž by jí přísahali. To je vzkaz všem novinářům, spisovatelům, veřejným činitelům a představitelům kultury, – pokud nejste ochotni kyjevskému režimu líbat prdel, ale chcete přežít a zachovat si svobodu, budete muset tuto neblahodárnou zemi. Tam je už vylovíno. Osud veškerého pokrokového obyvatelstva Ukrajiny bude žalostný – politika Kyjeva, právní nihilizmus a ekonomická stagnace povede velmi brzy k tomu, že zemi opustí skutečná sůl země – opravdová elita. Nadaní inženýři, kompetentní politologové, novináři a vnímaví, oduševnělí lidé vůbec opustí zemi upadlou do šílenství, aby se našli – třeba v Rusku, nebo, což není také vyloučeno, v Novorusku.

Ti, kteří zůstanou, budou donuceni buď mlčet, v každodenním očekávání zúčtování se strany dobrovolnických oddílů Národní bezpečnosti, nebo přísahat věrnost krvavému režimu. Nebudou moci ani pracovat, vést korespondenci, ani vyjadřovat svoje mínění – junta připravuje totální čistku všech, kteří – byť jen slovem – vyjádřil odpor vůči její vládě. Abych se přiznal, tak nenávist k těm, kdo instalovali vládu junty, ve mně vyvolává nic menšího, než opovržení těmi, kteří svou tichou pokorou dovolili Kyjevu dojít až do dnešního bodu nenávratna a nadále ji podporují. Nemám nejmenší chuť  žít znovu s těmi, kdo snáší stále chudší existenci, smiřují se s jakýmkoli násilím proti sobě a odpouští Kyjevu stále strašnější zločiny.

Už neexistuje ani Ukrajina, ani Ukrajinci. Jsou jen ti, kteří jsou ochotni smířit se s juntou a ti, kteří jsou dostatečně chytří, aby se přesunuli do ilegality, nebo opustili nepřátelské prostředí bývalé „matičky“. Tato země je prokleta. Projekt Ukrajina už zabalili a místo něj ustanovili diktaturu, která podle zákonů žánru přežije několik měsíců nebo let. Hlavní je, že až dojdou v nejbližší budoucnosti opozičníci, které bude možno obětovat nebo zabíjet v zájmu loupení nakradeného, začne junta požírat sama sebe.

Aktiv v rozkradené zemi prakticky už nezbylo, a proto je přerozdělování sfér vlivu, vlastnictví a dalších výhod nevyhnutelné.  Otázkou je jen, kolik času bude třeba, než „agenti Kremlu“ začnou likvidovat „hrdiny majdanu“, prorežimní politiky a oligarchy. Nic dobrého z toho nekouká. A proto, pokud jste stále ještě tam, máte nejvyšší čas se zamyslet nad emigrací – riskovat nemá cenu. Dokonce ani tehdy, pokud by tam začalo být od zítřka pro oponenty junty bezpečno, nevidím smysl v sousedství lidí, kteří souhlasili s diktaturou a zločiny proti lidskosti.

Jurij Kovalčuk – zdroj: politicus.ru _ 150419

Ukrajina musí znát jména svých zachránců …

V pátek čtyři američtí vojáci v Kyjevě hromadně znásilnili dvě ukrajinská děvčata. Jedné z nich už bylo třináct let, druhé – ne.

 Dva ze zločinných pedofilů byli příslušníci soukromých vojenských společností, druzí dva armády USA, kteři patří do osobního štábu velitele pozemních vojsk USA v Evropě (ve Wiesbadenu) gen.poručíku Fredericku „Ben“ Hodgesovi. Jistě nepřijeli do Kyjeva výlučně kvůli znásilňování dětí, – to je ale věcí velitele. Za Arsena Avakova se znatelně zvedla úroveň příslušníků milice. Pod tlakem rozhořčené veřejnosti se milici podařilo odhalit osobnost nebezpečných pedofilů a pokusit se je zadržet v restauraci na Vladimírské ulici.

Nicméně přispěchavší pracovníci SBU milici vyprovodili. Američané se totiž odvolali na úplnou diplomatickou imunitu, která se vztahuje i na příslušníky privátních bezpečnostních služeb. Jména žoldáků vynechám, protože nepochybně jsou smyšlená. A nejedná se ani o těchto firem, se kterými je i tak vše jasné… Ukrajina musí znát jména svých „zachránců“, – „adjutantů jeho excelence“, kteří se tak vyznamenali: major Jonathan Strelzig a podplukovník Walter Brody. „Sláva hrdinům!“

Zdroj: http://pravosudija.net/article/ukraina-dolzhna-znat-imena-svoih-spasiteley _ 150419

hroch-hlava

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Pár pohledů na Ukrajinu

 1. pepano napsal:

  To, že amíci znásilnili ukrajinská děvčata je jistě nějaká fikce Putina. Když čteme dnešní vzpomínky na 2. světovou, tak pokud vím tam jenom znásilňovali vojáci RA. Jinak myslím, že vyhlídky Ukrajiny jsou přesné.

  To se mi líbí

 2. Cech napsal:

  Protože se všichni snaží pochopit nějakou tu ruskou duši ale nikdo se nesnaží pochopit tu Americkou.

  Proto pokud se na Ukrajinu podíváme z druhé strany potom nám v naší orientaci v pochopení Americké duše hodně pomůže například diplomat Václav Bartuška :
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Odese-je-proste-upalili-jinde-pohrbili-u-silnice-Ruskym-pokusum-je-nutne-se-rychle-postavit-jinak-mate-valku-rika-diplomat-a-akter-Listopadu-89-Vaclav-Bartuska-372444
  Proto pokud budeme schopni pochopit výše popsanou metodiku prezentovanou panem Bartuškou potom budeme schopni pochopit i slova pana Duky ohledně lůzy, která se snaží urvat jí nepříslušící moc.
  Proto také je všem Američanům naprosto jasné to co prezentoval J. Motyl :
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-je-fasista-uznejte-to-uz-konecne-Ale-ma-smulu-demokracie-vzdycky-zvitezi-Takto-se-rozepsal-americky-profesor-372448
  Budeme li i nadále sledovat snažení onoho průměrného Američana musíme dojít vždy dojít kke stejnému názoru jako onen předseda :
  Ruští motorkáři z klubu Noční vlci, kteří v sobotu vyrazili na jízdu z Moskvy do Berlína, budou mít podle premiéra kvůli zakázanému průjezdu Polskem velký problém svoji plánovanou cestu uskutečnit.
  Pokud přece jenom Polskem projedou a zamíří do Česka, tak budou muset získat povolení úřadů a dodržovat české zákony, řekl předseda.
  Výsledkem musí být naprosto stejné opatření které bylo aplikováno v Polsku.
  Vzhledem k tomu že nemohu použít III odkaz tak jen tak obyčejně.
  ČSSD jasně hlásá – > NO PASARAN !
  Tož tak nějak k té Americké dušičce v nás.

  To se mi líbí

 3. jaa napsal:

  http://neovlivni.cz/schapiro-slavil-babis-se-sblizoval/
  Jsme my čechoslováci divnej národ. za bezfrontové banány klidně necháme rozbít a vykrást republiku, za koblihy zvolíme do čela…. ach bóže. Tak by mne zajímalo co na tohle ten jeho zaměstnanec… Už zjistil, jak jsme na tom finančně, nic nenapravil, s ozubenou pleší je kamarád stejně jako s topáky – změny které prosadili jeho ehm ehm, jsou až do budoucnosti – takže se ještě dají lehce stornovat… a včil tohle. Navíc ty udavačské seznamy mééédiální holky.. uff jak za rakousko-uherska. No a ještě jsem zvědavá, co se vlastně dozvím z té Biĺakovy knihy. Asi to o české nátuře nebude nic lichotivého cifix

  To se mi líbí

 4. Renard napsal:

  Motorkáři nikdy nebyli mými favority. Kdybych byl ale v těchto dnech doma, šel bych jim zamávat osobně. Kdokoliv tam tedy něco takového udělá, udělá to i za mne. Díky za to!

  To se mi líbí

 5. kočka šklíba napsal:

  Najde se zde někdo kdo bude ještě volit ČSSD? Zaorálka ? Bartuška a jeho vražedné kecy a že ho opravdu tedy postihl…jediný postih by byl vyhazov, ale to tedy ne, že? On nakonec Zaorálek je stejný, jen to nevyslovuje nahlas, Sobotka? Chovanec? Zbabělci lezoucí do zadku USA.
  O ANO ani nemluvím. Ptz v ČSSD je pár členů co ještě za to stojí, V ANO ani jeden.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.