Jak západní tajné služby připravují svržení Putina


O kompromitujících materiálech Borise Berezovského (BAB)*).

 

Uprchlý ruský byznysmen stihl před svou smrtí předat do vlasti část dokumentů, vrhajících světlo na rozpad Ukrajiny a na skutečné příčiny ekonomických sankcí proti Rusku.

 

Vpředvečer výročí smrti Borise Berezovského se deník „Komsomolská Pravda“ (KP) setkal s ředitelem jisté soukromé bezpečnostní služby Sergejem Sokolovem**), který po dlouhá léta šéfoval bezpečnostní službě tohoto oligarchy v Rusku. Během rozhovoru Sokolov zveřejnil svoji verzi o smrti byznysmena – diametrálně odlišnou od oficiálních závěrů britské policie.

 

Připomínáme, že Scotland Yard oznámil, že oligarcha na sebe vztáhl ruku kvůli dluhům a depresím. Bývalý šéf jeho ochranky ale je přesvědčen, že jeho někdejšího šéfa zabili proto, že se chystal předat Putinovi svědectví o přípravě převratu západními tajnými službami za pomoci svých naverbovaných agentů, – některých ruských oligarchů a politiků. Berezovský doufal, že mu nashromážděné kompromitující materiály pomohou získat milost při návratu do vlasti.

 

Se Sokolovem jsme se setkali znovu, abychom se o oněch kompromitujících materiálech dověděli více. A náš partner v besedě nás šokoval sdělením, že část Berezovským shromážděných materiálů má on!

 

CIA POUŠTĚLA BEREZOVSKÉMU CENNÉ INFORMACE

 

-Borja zemřel přede dvěma lety, – začal Sokolov. –A dnes mohu konečně otevřeně říci, že jsem s ním před jeho smrtí byl ve velmi těsném kontaktu. I když dříve jsem se od jeho věcí snažil držet dál. Důvodem mlčení byla moje osobní bezpečnost. Naše kontakty s Berezovským byly silně zakonspirovány. V podstatě všechna korespondence byla elektronická.

 

Berezovský chyboval v tom, že po svém odjezdu do Londýna dlouho tápal ve vztahu k Putinovi. Protože znali jeho opoziční názory, začali ho navštěvovat poslové z Ruska – naverbovaní agenti západních tajných služeb, provokatéři státního převratu, kteří mluvili jen o tom, že: „Právě teď je vhodný čas ke svržení Putina a převzetí státní moci!“ Nedlouho před svou smrtí ale – soudě podle kroků, které podnikl – Borja přece jen pochopil, že neprohlédl a nedocenil figuru Putina.

 

Do Ruska se Berezovskij rozhodl vrátit z nostalgie. Ani se tím netajil. Byl navíc vášnivým politickým hráčem – byl to pro něj smysl života. Oficiální verzi jeho sebevraždy jsem odmítl okamžitě, protože podle jeho posledních dopisů, žil v tušení nové etapy života, ke které se pečlivě připravoval.

 

Napsal mi: „Vrátím se teď do Ruska a vím, čím mohu být prezidentovi užitečný“. Nepochybně věřil tomu, že ty informace o státním převratu, kterými disponoval, mu přinesou prezidentovo odpuštění. Chtěl se vrátit na ruskou politickou scénu.

 

-Jak vypadaly kompromitující materiály shromážděné Berezovským?

 

-Jde o komplexní informační materiál, včetně dokumentů. Kde se vzaly? Boris velmi úzce spolupracoval s britskou MI6 a CIA, jejich agenti za ním přijížděli stále. On sám nebyl naverbovaným agentem západních tajných služeb – v jeho případě šlo o těsné styky s vysokými úředníky těchto služeb. CIA na něj sázela jako na lídra a základní hybnou sílu státního převratu v Rusku, a proto od nich dostával cenné informace, týkající se naší země.

 

Navíc k němu stále přijížděli emisaři – známí ruští oligarchové, kteří s ním jednali m.j. i o přípravě převratu v Rusku. Berezovskij všechny tyto rozhovory zaznamenával. Z 90% šlo o audiozáznamy, videozáznamů bylo málo.

 

Vzhledem k tomu, že jsem v 90.letech jako šéf jeho bezpečnostní služby už měl zkušenosti se sběrem informací o politické elitě, obrátil se na mně. Poslal jsem mu své lidi, kteří mu namontovali do několika jednacích místnosti speciální aparaturu. Všecko jsme udělali na elementární úrovni, aby nemusel provádět nějaké složité manipulace. Záznam se spouštěl na dálku a zcela nepozorovaně.

 

SCÉNÁŘ ROZVRATU UKRAJINY BYL ZNÁM UŽ PŘED TŘEMI ROKY

 

-Svého času utratil BAB obrovskou sumu na vytvoření bezpečnostní služby, které jste šéfoval. Ale shromažďování informací ho také muselo stát spoustu peněz?

 

-Jistě, v 90.letech BAB utratil na vytvoření a vybavení naší služby přes 3 mil.USD. Poté odjel do zahraničí. A když se později naše kontakty na jeho žádost obnovily, vztahy přerostly do zcela jiného formátu.

 

 

Pomohli jsme mu jen instalovat aparaturu, ale veškeré informace o státním převratu shromažďoval sám. Zbývá se jen dohadovat, kolik peněz ho tato operace stála.

 

Jedno vím přesně: Berezovskij shromáždil obrovskou kolekci kompromitujícího materiálu. Aktivně se zúčastnil politických her v dalších zemích. Podporoval Tymošenkovou, Juščenka. Stýkal se i s lidmi, kteří jsou dnes na Ukrajině u moci. Především s Porošenkem, Kolomojským, Firtašem a dalšími ukrajinskými oligarchy.

 

-Znamená to tedy m.j., že BAB chtěl povědět Putinovi o plánech západních tajných služeb ve vztahu k Ukrajině?

 

-Naprosto správně. V roce 2012 mi BAB předal úplnou informaci, včetně přesného plánu a režie dnešních událostí na Ukrajině. A podle jeho informací, byla celá operace naplánována a později i realizována západními tajnými službami.

 

Řeknu vám malé tajemství: část informací, které měl BAB předložit Putinovi, mám já. Jsou to tři druhy informací. Za prvéanticipace a analýza událostí na Ukrajině. Jediné, co BAB nemohl předpokládat, je vojenská situace v DNR a LNR. Ale celkový vývoj událostí, včetně praporů „Ajdar“, „Azov“, až do určení dislokace základen pro přípravu a výcvik, to mi Borja předal.

 

Na žádost BAB jsem k němu poslal svého člověka, který mi následně přivezl nějaké dokumenty z kompromitujících materiálů, které chtěl předložit Putinovi.

 

SANKCE VYMYSLELI UŽ DÁVNO PŘED KRYMEM

 

-Takže jsem dostal k dispozici jen špičku ledovce a o ostatním se mohu jen dohadovat. Mezi materiály, které mi předal, byla i informace o sankčním procesu.

 

Sankce přece, jak víte, začaly od „Magnitského seznamu“, který inicioval William Browder (generální ředitel fondu Hermitage Capital Management – překl.) a řada amerických kongresmanů. Právě tam se narodil tzv. Magnického seznam. A to byl první krok k zahájení sankčního procesu proti Rusku.

 

Boris Abramovič mi předal ohromné množství dokumentů z archivu západních tajných služeb: je tam i tajná korespondence agentů MI6, i direktivy CIA k rozvoji sankčního procesu. Jsou tam shromážděny důkazy o tom, že nynější sankce proti Rusku nejsou ničím jiným, než operací rozpracovanou službami NBA a CIA USA, za účasti britské MI6.

 

Po Berezovského smrti, abych se ujistil o reálnosti dokumentů, jsem je předal k expertíze soukromé zpravodajské kanceláři GPW and Co. Ltd. Tuto firmu vede Andrew Foulton – bývalý šéf analytické správy rozvědky MI6. Kvalita dokumentů byla hodnocena vysoko.

 

VÁLKU NA  UKRAJINĚ FINANCUJÍ RUŠTÍ OLIGARCHOVÉ

 

Druhá část kompromitujících materiálů, kterou mi BAB předal, je seznam všech lidí, kteří za ním přijížděli jednat o svržení Putina. Navíc mi Borja naznačil směr, kde mohou získat potvrzení pravdivosti jeho slov. Bohužel mi ale nepředal video a audionahrávky – nestihl to. Já se ale ani nedomnívám, že by mi dal celou informaci, kterou měl k dispozici. Dal mi tu část dokumentů, která se týkala Ukrajiny.

 

Ale hlavně: BAB jmenoval oligarchy, kteří od roku 2012 podnes financují ukrajinské síly. Mám dokumentárně potvrzená i jména ruských oligarchů financujících protiputinovské hnutí na Ukrajině.

 

-Podle Vašich slov spiklenci slíbili Berezovskému, že v  případě převratu bude na hrotu útoku. Viděli v něm budoucího prezidenta?

 

-Boris chápal, že Rusko nikdy nepřijme prezidenta z řad oligarchů – jako jeho, nebo např. Chodorkovského. Tito lidé si okamžitě položí otázku, – jak vlastně k tomu kapitálu přišel? To není Ukrajina, kde se včerejší šmelináři jako Kolomojský a Porošenko dostali k moci. V Rusku takový scénář neprojde.

 

Borja měl podle plánu západních služeb stanout v čele stínového hnutí. V naší korespondenci se mi ale přiznal, že v Rusku dnes není solidní opoziční figura. Na Němcova nikdo nesázel, Navalného BAB nikdy nebral vážně a prakticky ho ani nefinancoval, protože měl za to, že Navalnyj je s hlediska politiky – lůzr.

 

-Ale koho tedy chtěli spiklenci postavit na Putinovo místo?

 

-Dnes to jméno říci nemohu. Řeknu jen, že je to člověk v politické elitě velmi známý.

 

ZÁPAD S POKUSY O SVRŽENÍ PUTINA NEPŘESTANE

 

-Berezovského zabili kvůli tomu seznamu?

 

-Jeho zabili jen proto, že došlo k úniku informace do západních tajných služeb. Pokud by to mohl Putinovi předat, v dnešní politice by to sehrálo klíčovou roli.

 

-Plány na převrat dosud platí?

 

-Oligarchát ten záměr neopustil. Protože jim Putin překáží v dosavadních loupežích – může je klepnout přes prsty a nechat zavřít. Druhým faktorem je ten, že mnozí „pánové nad životy“ byli po Putinově příchodu odstaveni od rozkrádání Ruska – a to se jim také  nelíbí. Budou nadále kalit vodu.

 

Ale to hlavní je – že to nebyl oligarchát, kdo vymyslel převrat, ale především západní tajné služby, protože partner jako Putin nevyhovuje Státnímu Departamentu, ani Obamovi, ani Merkelové. Protože má vlastní názor, hájí národní zájmy a nebude rozhazovat Rusko, jak to dělali jeho předchůdci. Je důležité pochopit, že oligarchové jsou jen žoldáky v rukou západních tajných služeb.

 

-Proto se západní služby tak bojí těch kompromitujících materiálů?

 

-Za prvé, BAB mohl na dokumenetch prokázat jejich činnost. A všichni ti rytíři pláště a dýky dávají přednost práci v „naprostém tichu“. Tito lidé nesmějí mít ani tvář ani jméno. Jakmile vejdou jejich jména ve známost, zhroutí se celé schéma operace proti Rusku. Odhalení jejich agentů Putinovi, tedy těch, kteří podporují Majdan, nebo v Rusku zakázaný „Pravý sektor“ a splétají spiknutí, by mohlo zničit ohromnou agenturní síť. Proto byl Berezovskij zabit.

 

VŠE BY ZAČALO LIDOVÝMI NEPOKOJI

 

-Podle jakého scénáře měl státní převrat proběhnout?

 

-Především iniciací lidových nepokojů. Důvody mohly být různé – od vraždy nějakého gastarbajtra, nebo fotbalového fandy, až po vraždu nějakého politického vůdce … Všecko to se zkoušelo a prověřovalo. A poté – svržení prezidenta. Konečný cíl – Rusko plně pod kontrolou USA. A Čína. Proto mají takový strach se spojenectví Ruska a Číny.

 

Podle Berezovského dokumentů soudě, dnešní události na Ukrajině jsou pro západní tajné služby zkušebním krokem k velké operaci, jejímž hlavním cílem je Rusko.

 

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

 

„Pokud mě zabijí, všechny materiály hned dostane prezident“

 

-Co chcete udělat s informacemi, které máte?

 

-Zveřejnit. Aby lidé pochopili, že zatímco oni klidně spí, kolem nich se snovají spiknutí a pokoušejí se je dostat do otrockého postavení. Nemohu vyložit najednou všechny Berezovského informace, které mám, protože chápu velikost odporu.

 

Úplnou bezpečnost si zajistit nemohu. Teď s vámi mohu o tom tématu mluvit jen proto, že jsem vypracoval řadu technologií vlastní ochrany. Pokud mě zítra po publikaci našeho rozhovoru zastřelí, pak dokumenty BAB, které mám k dispozici, bude mít v rukou prezident.

-Kde mohl Berezovskij ukrývat celý ten objem informací?

 

-Segment informací jsem nedostal jen já. Každá část materiálu se předávala určitým lidem v souladu s jejich zaměřením. Berezovskij mi chtěl říci, co komu předal, ale já jsem mu řekl, že to vědět nechci – dejme tomu, že zítra mě začnou mučit a všechno vyklopím…

 

V bankovních schránkách BAB takové dokumenty neukrýval, protože západním bankám důvěřovat nemohl. Domnívám se, že přijde doba, kdy bude možné vše otevřít.

 

*) – Boris Abramovič Berezovskij (BAB) – (1946-2013), byl doktorem technických věd a členem ruské Akademie věd, od roku 2001 bylo po něm v Rusku vyhlášeno pátrání pro obvinění z podvodu, praní peněz a pokusu o ozbrojené převzetí moci, později předané Interpolu. Měl ruské, britské a izraelské občanství (toho se vzdal v r.1996). Dolarový miliardář, který ovšem o značnou část jmění přišel v posledních letech svého života během známých londýnských soudních pří. V březnu 2013 byl nalezen oběšený na ručníku v koupelně svého sídla v Ascottu.

 

**) – Sergej Jurievič Sokolov – nar. 1953. Mimo jiné -mistr sportu v boxu, laureát 1. moskevského jazzového festivalu (1967 – fortepiano). Absolvent Baumanské vysoké válečné školy a právnické fakulty Akademie min.vnitra. V 90.letech byl včele agentury a bezpečnostní služby BAB „Atoll“. Od roku 2009 je expertem FIC (Federálního informačního centra) „Analytika a bezpečnost“.

 

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26365.3/3245334/

hroch-hlava

Příspěvek byl publikován v rubrice hroší kůže se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

38 reakcí na Jak západní tajné služby připravují svržení Putina

 1. Rosťa napsal:

  EU vyhlašuje konkurs na pracovníky v oboru protiruské propagandy s platem 120 tisíc měsíčně. Kdo umíte dobře rusky a chcete třicet stříbrných, pardon, máte správný úhel pohledu, je tu šance. Předpokládám, že Fištejn s Mitrofanovem už přihlášku mají. Jo, za demokracii se musí bojovat. A to nejlépe rachejtlí s plochou dráhou letu. Čím plošší dráha, tím více demokracie.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brusel-hleda-experty-na-boj-s-ruskou-propagandou-Nabizi-120-tisic-mesicne-372345

  To se mi líbí

 2. strejda napsal:

  Velice zajímavé počtení, ale není na něm nic neznámého nebo netušeného. Pokud je to overtura, tak to má jakýsi smysl. Pokud ovšem nebudou pokračovat fakta, tak je to jen plácnutí do vody.
  Není ruskou propagandou, že západním státům nevyhovuje silné Rusko, není propagandou, že nenávidí Putina pro jeho schopnosti. Není ani propagandou, že se snažili, snaží a budou snažit Putina odstranit a Rusko rozvrátit. Jde jen o to, jakou mají na to sílu a moc. Tak jako má Rusko a Putin hranice svých možností, tak je mají i síly toužící po rozvratu Ruska. Jsou to síly zcela a naprosto přesahující vliv a sílu národních států. Česko, ale i Polsko a další liniové státy nejsou ani loutky, jen spotřební materiál. Nutno dodat, že se i Rusko a Čína brání. Jen nevíme v tom šumu jak.
  Takových procesů bylo ve světě, co je světem, tisíce. Některé jsou zcela zapomenuty. Někdy vyšly, jindy ne a jindy se vymkly z ruky. Známý je pokus německé generality destabilizovat Rusko bolševiky. Geniální plán dobře provedený, ale ty výsledky. Ze zkorumpovaného, negramotného a slabého Ruska je tu dnes jaderná mocnost se vzdělaným obyvatelstvem ochotná bránit svoji zem. Nezdán se, že to bylo cílem generálů. Jenže Velká válka byla přes miliony obětí stále jen klasickými jatkami. Dnes je v sázce existence lidstva vůbec. Alespoň v té formě co ho známe. A naděje se stává jen nadějí.
  To nám ten víkend pěkně začíná.

  To se mi líbí

  • Rosťa napsal:

   Zde asi narazila kosa na kámen. Vidím pouze dvě varianty. Buď půjde ten tzv. Západ i s USA na čumák, nebo si všichni budou tak dlouho hrát se sirčičkami, až sežehnou celou planetu. Nevím, co je horší.

   To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Nejsem zvědav, jak tohle dopadne (parafráze na Rosťu výše).
  Vím to: jako vždy. Kdo má v rukou policii, média, armádu a je bez skrupulí, lže, podvádí a krade vždy vyhrává, za použití všech špatností. Má to jenom jednu podmínku : občané musí být naprosto lhostejní a relativně nasycení. A to my (většinově samozřejmě) bohužel jsme …

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  A máme konečně jasno :
  http://outsidermedia.cz/ukrajinska-generalni-prokuratura-obeti-v-dome-odboru-se-upalily-samy/
  Kdepak, žádné západní, natož americké, služby nepřipravují svržení Putina, to jen ruské služby se chystají zabít Obamu … pravda vítězí!

  To se mi líbí

 5. Rosťa napsal:

  A odesesačka Černochová je z pár motorek na blázinec. Chápete to???

  To se mi líbí

 6. Rosťa napsal:

  Předběžný program cesty Nočních vlků:
  25.4. – Moskva – Smolensk 26.4. – Minsk – Katyň; Minsk – Brest 27.4. – Brest – Vratislav 28.4. – Vratislav 29.4. – Vratislav – Osvětim; Osvětim – Hrabyně 30.4. – Hrabyně – Ostrava 1.5. – Hrabyně – Ostrava; Bělotín (Ceremonie na pohřebišti vojáků Rudé armády s památníkem; Suchdol nad Odrou) 2.5. – Ostrava – Brno; Brno – Vídeň 3.5. – Vídeň – Mnichov 4.5. – Mnichov 5.5. – Mnichov – Praha 6.5. – Praha 7.5. – Praha – Torgava; Torgava – Berlín 8.5. – Berlín – Karlshorst 9.5. – Berlín

  To se mi líbí

 7. Rosťa napsal:

  Ta smrtka sochy svobody má na hlavě moc výrůstků. Mají tam být jen čtyři a na konci zalomené jedním směrem. Potom by konečně byla skutečně pravdivá.

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.