Sirény


Na odpoledne sem vložím jen jeden zajímavý odkaz

http://bavor.blogspot.cz/2015/04/kellerova-odpoved-sirenam.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Krajanovy postřehy se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Sirény

 1. Jethro napsal:

  Honza Keller – jako vždy skvělý 🙂

  To se mi líbí

 2. ji5 napsal:

  Obchodní dohody přijímané mezi státy se většinou vymykají chápání normálního občana. Obecně lze říct, že na nich nejvíce vydělává nejsilnější strana.

  Do toku zboží a peněz vstupují do hry i vnitropolitické otázky. Jako příklad lze uvést letitý spor mezi USA a Kanadou týkající se vývozu měkkého dřeva (Soft Wood Lumber Dispute), které je základním konstrukčním materiálem při stavbě domů. V poslední době se objevují protoesty i proti prefabrikovanym domům. USA trvají na tom, aby v nich byla obsažena práce Američanů.

  Mimochodem, obchodní smlouva mezi USA a Československem z roku 1991 obsahovala paragraf, který domácí práci nevyžadoval.

  Dojde-li ke sporům, nakonec rozhodnou právníci a soudy. Otázka je, jací právníci a jaké soudy. A hlavně na základě jakých smluv. Na tomto místě je dobré připomenout spor o televisi NOVA mezi Lauderem a Železným. Česká strana prohrála, protože prý nedostatečně ochránila Lauderovu investici.

  Na smlouvě mezi Československem a USA je zajímavé to, že československá strana nesměla mimo jiné vlastnit rozhlasové a televisní stanice v USA. Výčet ochranných opatření ze strany USA je velmi široký, kdežto Československá strana uvedla jen vlastnictví nemovitostí a pojišťovnictví. Viz Annex smlouvy (http://2001-2009.state.gov/documents/organization/43557.pdf).

  V říjmu 1991, kdy byla smlouva podepsána, otevřelo Československo dokořán dveře Spojeným státům, aniž by mělo podstatnější naději uplatnit se s investicemi na americké straně.

  Bylo by zajímavé vědět, zda existuje analýza oné smlouvy, paragraf po paragrafu, aby bylo jasné, co vlastně ve svých důsledcích znamenají.

  Jestliže Československo bylo tehdy hloupé a podepsalo dohodu, kterou pak právníci obrátili proti němu, mělo by si Česko dát pozor, aby znovu neudělalo stejnou chybu třeba s TTIP nebo smlouvou o spolupráci Kanady s EU (CETA).

  CETA se týká dovozu a vývozu zemědělských výrobků mezi EU a Kanadou. Tento zdroj (http://www.canadians.org/sites/default/files/publications/CETA-corporations-1010.pdf)
  vcelku výstižně shrnuje potenciální nebezpečí takové smlouvy:

  „Vlády a jejich vyjednávači spoléhají na to, že lobbisté průmyslových skupin vytipují bariéry, které omezují omezují zisky a měly by být v dalších jednáních eliminovány.

  Takové bariéry většinou nejsou představovány tarify, ale zákony, regulacemi a strategiemi, které slouží k dosažení důležitých společenských cílů mezi něž patří ochrana zdraví, životního prostředí, ekonomická stabilita a zaměstnanost.

  Ačkoli se vlády těchto priorit nevzdávají, mohou být při vyjednávání obchodních dohod, vedených korporacemi a pro korporace odsunuty do pozadí.“ Konec citátu.

  Velký počet kanadských občanských společností tuto smlovu odsuzuje. Je však třeba vzít v úvahu, že se většina Kanaďanů o smlouvy příliš nezajímá.

  Otázka je zda ČR má dostatek právníků a dalších specialistů, aby vláda mohla rozhodnout ve prospěch našich zájmů. Problém velkých komplexních smluv je nepochybně v tom, že se dají těžko měnit. Premiér Sobotka se ke smlouvě TTIP vyjádřil spíše vyhýbavě. To je pochopitelné, protože nikdo zatím nezná její konečnou verzi a nemohl ji tudíž ani analyzovat.

  Pokud jde o ochranu investic, je jisté, že investorům například vadí odborové organizace. Jsou „drzé“ a požadují svůj podíl na zisku – viz třeba zaměstnanci velmi uspěšné Škodovky. A sociální programy vůbec. Tam ještě jso peníze, které je možné ukořistit.

  To se mi líbí

  • Ahele napsal:

   Vrtá mi hlavou proč se tedy Sobotka nezeptá Teličky. Dnes v HP tento pán mluvil jako kniha na téma TTIP o tom jak je projednávání transparentní, podrobné a zodpovědné. Jinak argumentoval úplně stejně jako Kellerem zmíněný Shapiro – malé a třední podnikání bla, bla, bla. Už je mi jasné za koho kope tento reprezentant ANO v EU. MMCH byl tak k nezastavení, že byl z něho ten nemůžusivuzpomenout jaksejmenuje co to komentoval dost na nervy. Kdyby nu sem tam neskočil do řeči, tak se na dotazy snad ani nedostalo.

   To se mi líbí

   • Rosťa napsal:

    Není nad svobodné volby. Někoho si zvolím a ten hned začne hájit cizí zájmy. A vůbec mu nevadí, že své zemi škodí. Má vůbec cenu k těm volbám chodit a potom se čtyři roky mlátit do palice?

    To se mi líbí

   • oh napsal:

    Ovšemže to je transparentní. Pro Teličku. Jenže ani poslanci EP se k těm informacím nedostanou bez tuny obstrukcí ze strany komise a vyjednavačů. Tajné to bylo a tajné to taky zůstane!
    http://www.halonoviny.cz/articles/view/35099882
    http://www.halonoviny.cz/articles/view/33741665

    To se mi líbí

    • kočka šklíba napsal:

     Samozřejmě, Teličku nemůžete brát vážně. informace jsou kusé, pokud vůbec nějaké. Navíc jeho informace jsou jen taková zástěrka vypuštěná právě EU. O důležitých věcech se nemluví, ne z EU.,

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Tuto smlouvu je nutné protlačit poněkud nestandardněji no a na to doposud není stávající administrativa EU připravena.Proto byla pro ČR použita obdoba dřívější velmi úspěšné manipulace.
     Proto je také nutné ono utajení protože nelze použít bez přepracování již odpracované a tedy funkční manipulační schéma.
     Lustrace = KSČM = StB = levice potom při formování již takto získaného souhlasu.
     Levice = KSČM = StB.
     Kde v případě TTIP je fikce založena následovně :
     “ Cílem dohody při výrobě souhlasu s přijetím TTIP, je zvýšení HDP, snížení nezaměstnanosti nebo také zvýšení platů“.
     To že praxe je téměř nepochybně naprosto odlišná a že tyto druhy smluv o volném obchodu teoreticky ale i naprosto prakticky takovýto účinek nikdy neměly, nemají a mít nebudou samozřejmě není předmětem této šablony manipulace.
     Proto vznikla tato následná šablona masmediální manipulace :
     Proti TTIP = proti zvyšování zaměstnanosti = proti zvyšování příjmů = levice = KSČM = StB.
     Neboli kdo je proti TTIP, je buďto estébák nebo komunista, ale každý estébák je také levičák a komunista nebo naopak.
     Tož asi tak k tomu Teličkovi, neb ANO, je to vždy téměř o tom samém.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Neb naprosto shodná metodika totálního pardonu na házení vajec.

     NEBOLI HÁZENÍ VAJEC PO POLITICÍCH JEDOUCÍCH KOLONÁCH ATD NENÍ TRESTNÉ.

     Konečně si můžeme oddechnout a až přijede nějaký státník, či kdokoli jiný můžeme jako formu protestu po něm házet vejce.
     http://www.novinky.cz/domaci/367907-metani-vajec-na-zemana-to-neni-ani-prestupek-mavla-rukou-radnice.html
     Tuto formu protestu lze nyní již uplatňovat naprosto beztrestně, no konečně to bude zajímavé, jak bude ty vejce odrážet stařík von. Karel.
     Tož ANO vzhůru pro vejce na Teličku a ostatní, je to konečně oficielně povoleno.

     To se mi líbí

    • Cech napsal:

     Neb jak se podle stejného scénáře v budoucnu vymění prezident.

     Premisa
     Velké šance budeč mít profesor Švejnar, když ho podpoři Andrej Babiš.
     Ale existuje i další případná voličská základna, která rozhodne o budoucí hlavě státu.
     „Je tu široce založený střed, kde částečně operuje sociální demokracie, hodně hnutí ANO, trochu lidovci a pochopitelně TOP 09, zelení a některé další strany. Kdyby se dokázaly shodnout na kandidátovi, a Petr Sokol hovoří o tom, že Andrej Babiš vytáhne Jana Švejnara, dokážu si představit, že to může být druhý důležitý segment,“ – > Mrklas.

     Tož stále pouze jeden a tentýž scénář dokolečka; no otázkou zůstává pouze do kdy?

     To se mi líbí

     • Bavor V. napsal:

      Jen aby Babiše nezlikvidoval průšvih jeho manželky, když zapomněla proclít kabelku. 🙂

      To se mi líbí

      • Cech napsal:

       Ba ne toto zadání má EUSAU rozměr stejně jako ten boj proti těm na tom Středozemním moři.

       Na mimořádném summitu v Bruselu učinili lídři Evropské unie opatření v oblasti boje s nelegální migrací.
       Hlavní úkol spojují s posílením opatření proti nelegálnímu provozu ve Středozemním moři.

       Rozpočet mořské operace Triton, která se realizuje v jeho vodách, bude navýšen na dvojnásobek a hlídkující uskupení doplní plně vyzbrojené bojové lodi velké Británie, Německa a Francie.

       „Lodě určené k přepravě migrantů budou zadržovány a cíleně likvidovány“.

       Za tímto účelem dostane EUSAU podporu OSN.
       Vedoucí činitelé zemí Starého světa se rovněž dohodli o spěšné repatriaci těch, kdo nemá důvod k tomu, aby získal status uprchlíka v Evropě.
       Tož všechno jde jen se to musí jak je patrné, mediálně tomu nekompetentnímu občanu EUSAU řádně vysvětlit.

       To se mi líbí

   • Joda napsal:

    Také jsem se včera chvíli díval na Teličku v ČT. Dlouho jsem ty eurounijní kecy poslouchat nevydržel. Dozvěděl jsem se ale, že T. považuje zásah USA + západní Evropy v Lybii za průšvih. Nebyl by to ale Telička, aby spoluodpovědnost nesvalil na Rusko. Doslova řekl „Rusko velmi často používá v RB právo veta“. Zřejmě Rusko spoluzavinilo lybijský průšvih tím, že nevetovalo tu pověstnou rezoluci o bezletové zóně.
    Já vám povím, ten Putin je ale hajzl. Evropa si za asistence USA dala vlastní gól (lodě s uprchlíky) a Rusko tomu vlastňáku nezabránilo!

    To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.