Kdyby byly Strakonice jako je Písek


Ne, to není další sloka známé lidovky. To je utkvělá představa velké části Strakoňáků. Těch, kteří neustále odsuzují vše, co se ve městě udělá i neudělá. Všechno je špatně, ale nedej bože, aby se to udělalo tak, jak požadují. Zase by to bylo špatně.

Například Velké náměstí. Při jeho rekonstrukci bylo občany požadováno, aby se z náměstí vyloučila doprava. Radnice vyhověla a okamžitě se ocitla pod palbou občanů, kteří chtěli dopravu vrátit. Tedy se doprava omezeně vrátila, ale opět je to špatně. A na vině je samozřejmě tvar náměstí, který si „dovolil“ nebýt čtvercem jako v Písku.

Dlouhá léta se vyčítalo Radnici, že nic nedělá pro zaměstnanost ve Strakonicích. Je známo všem ostatním, že Radnice může pouze nabízet prostory, ale sama firmy zakládat nemůže. Takže když upravila územní plán pro další rozvoj průmyslu v místě, které je ze tří stran již průmyslem obklopeno, neočekávala žádný problém. Ostatně změny územního plánu byly nejméně svých 30 dnů vystaveny na úřední desce před radnicí. Námitka nepřišla. Zato přišla firma, která chce rozšířit výrobu a právě onen pozemek ji zaujal. Slov dalo slovo a pozemek určený pro průmysl změnil majitele. A v tu chvíli se probudili obyvatelé domků, které stojí za onou průmyslovou zónou. Domků, které stojí v sousedství již stávajících průmyslových objektů.: Prostě my tam tu fabriku nechceme, ať si ji postaví v Německu a vůbec…, ať nás neotravují.

Pokud by se povedlo zablokovat výstavbu výrobní haly v jedné průmyslových zón ve Strakonicích mohlo by to mít na zaměstnanost katastrofální dopad. Město by se mohlo stát nedůvěryhodným partnerem a v krajním případě by se již fungující firmy mohly stáhnout třeba do toho Písku. Nevím, co by „vítězové“ vysvětlovali lidem kteří by mohli přijít o práci.

Doufám, že se tak nestane.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Strakonice se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Kdyby byly Strakonice jako je Písek

 1. brtnikvbrlohu napsal:

  Nějak mi to připomíná město blízko mého brlohu 🙂 jenom jednotlivé kauzy kterých se to týká jsou jiné.

  To se mi líbí

  • st.hroch napsal:

   Je to přesně, nebo podobně, tak! V naší obci letos například s velkou slávou zakázali výherní hrací automaty. Teď ale, protože jim údajně chybějí prachy na sport, připravujou novelu, která umožní kasina. Njespíš je to tím, že v nich mají zainvestováno dva zdejší (jeden z nich dokonce celostátní) velcí podnikavci… Je to sice ke zblití, nicméně je to naše malá česká realita…

   To se mi líbí

 2. pepano napsal:

  Já si myslím, že je to všude stejné. Každý totiž ví jak to má dělat ten druhý, ale jak to dělám já do toho vám nic není.

  To se mi líbí

 3. oh napsal:

  Někde je to ještě horší a zjevné zloděje střídají rozhodně nerozhodní a důsledně nedůslední jednotlivci.
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/307906-tri-ze-ctyr-novych-stanic-metra-nemaji-validatory/
  Snad každému, kromě paní primátorky a jejího teamu makačů, je jasné, že dokud bude Praha všemi možnými i nemožnými způsoby inzerovat, že zmršený projekt OpenCard hodlá za každou cenu zachraňovat, nebude zakamuflovaný Haguess mít žádný důvod městu jakkoli ustoupit,. protože bude najisto vědět, že „svoje“ prachy nakonec dostane.
  No a pak také“ „Zlej Paroubek, strašně zlej!“ 🙂
  httpp://vasevec.parlamentnilisty.cz/domaci-politika/pani-krnacova-mela-sestoupit-na-zem-zacit-makat

  To se mi líbí

 4. Petrpavel napsal:

  Je obtížnost či dokonce nemožnost postavit něco užitečného pro občany, město, obec, stát (třeba uložiště jaderného odpadu), možnost zhatit nebo aspoň to zkomplikovat a oddálit pro soukromé zájmy jednotlivce či skupiny, projevem demokracie?
  Je snadnost podplatit, zneužít moci, zkorumpovat, přesoudit soudní justicí apod. pro bezcharakterního jednotlivce či skupiny a prosadit svou bez ohledu na zájmy kohokoli projevem demokracie?
  Kdo si odpoví dvakrát ano, ať si dá mokrý hadr na hlavu a jde se nechat zavřít do ústavu pro závislé občany.
  Kdo si odpoví ne a přitom volí systémové strany ať si dá mokrý ……

  To se mi líbí

 5. Já myslím, že se to nestane. Stavba nového závodu, o které píšete, je totiž jedna z mála dobrých věcí minulé radnice, na kterou nové vedení radnice může „bez problémů“ navázat. Vy víte, že bych chválu na bývalého starostu jen tak nenapsal, pane Bavore…

  To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.