Glossarium major IV


Znám hodně citátů, ale neznám jejich autory. Například tento:

 • Z čeho se rodí nenávist…
 • Z lásky, pane majore, z lásky…

Stejné je to asi z bývalým svazákem a novinářem Štětinou. Jeho láska k Sovětské zemi, kterou procestoval s falešnými z brambor vytvořenými razítky na povoleních, byla náhle přerušena událostmi Velkého Listopadu. A jeho Láska jej náhle zradila. Sovětská vojska nezabránila něžným dotykům mezi strachem podělanými komunisty a věčně opilými disidenty. V tu chvíli se zrodila ona nenávist. Nenávist až za hrob, která jej nakazila totální schizofrenií. Bývalý agent dnes za vším místo Ženy vidí Putina. Dokonce si na to pořídil i zvětšovací brýle. Tak se mu podařilo odhalit, že místo motorkářů zvaných Noční vlci se na cestu vydají Putinovi tankisté. A neskončí jen v Berlíně.

Myslím si, že MUDr.David by místo psaní blogu měl věnovat svou pozornost nemoci páně Štětinově.

 

Ruská ponorka se dostane i do pouští

Ruská ponorka se dostane i do pouští

Pro druhou glosu citát nemám. Ale podobnost se také ukáže. Po trapném neúspěchu rudohnědého prasete Jana Hřebejka a jeho „detektivní komedie“ Případ pro exorcistu, se každý další pokus o detektivní seriál setkává s neúspěchem Tedy u kritiků, nikoli u diváků.

V současnosti válcuje svou sledovaností Nova a „Policie Modrava“. 2 miliony pravidelných diváků je něco, co pije krev všem tvůrcům uměleckých děl. Nasazení seriálu na nedělní večer bere diváctvo filmům s různými oceněními i bohatou návštěvností v prázdných kinosálech, filmům financovaným prostřednictvím ČT z kapes koncesionářů.

A tak se hledají všechny možné i nemožné mouchy a mušky, které by mohly diváky odradit. Ale (konečně citát) Je to marné, je to marné… Je to marné. Divák neocení hloubku uměleckých děl, raději se dívá na poklid Šumavské přírody, na skutečné případy, které se staly, na lidičky, kteří mu mohou připomínat různé podobné osoby ze sousedství a vůbec mu nechybí akční scény, které trapně připomínají béčkové zaoceánské seriály vysílané v ostatních vysílacích časech na různých kanálech a žumpách.

A pokud nemůžete najít tu podobnost, tak tady je. Nenávist kritiků „Modravy“ je stejně schizofrenní, jako nenávist Štětinova. Takže opět práce pro MUDr.Davida či Cimického.

Bavor podpis_rex2

Příspěvek byl publikován v rubrice Glossarium se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Glossarium major IV

 1. Petrpavel napsal:

  Śtětina? Znám, nezajímá
  Rusko? Neznám, zajímá.
  Policie Modrava? Neznám, nezajímá.
  Nova? Znám, nezajímá.
  Ale to srovnání chápu a líbí se mi.

  To se mi líbí

 2. cobolik pacholik napsal:

  o com je ten seriel ta modrava,nemam sajnu,ked niekto chce moze cobolikovy vytmavit bo ma zaujima,co interesuje papikov namiesto nejakeho skurveneho serialu o nicom z us.

  To se mi líbí

 3. Petrpavel napsal:

  Myslím, že především ten druhý příspěvek čtenáře trefil do černého!

  „Zdenek Skokan, Frydek-Místek
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 04:56:16 |
  +50
  ANO, za totality bylo tak špatně že jen polovina populace si postavila nove domy ,druha polovina se stěhovala do novych bytu a k tomu si ještě pořidili zahradni domečky nebo chaty.
  Hnusni komunisti fakt..Nemužu je ani citit ..dneska si žije určitě 90% národa fantasticky !!!“

  „Martin Petráš, Karviná
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 05:52:22 |
  +5
  v komentařích táhnem za jeden provaz, u voleb za 7 až 10 provazů…“

  http://www.novinky.cz/finance/366975-soucasna-generace-cechu-do-konce-sveho-zivota-prilis-nezbohatne.html

  To se mi líbí

  • Hudec napsal:

   Ano, to jsem také zaregistroval a je to na pováženou.
   Trochu nového, ale mnoho, mnoho starého.
   Našinci přísahali na celý socialistický tábor, no a teď….. Jen ty vojandy u odvodu, to bude zpestření – věci se přece jen vyvíjejí k lepšímu 🙂 . Koukat na nahatý chlapy není nic povznášejícího, ale když se zúčastní i děvčata…!?

   To se mi líbí

   • Petrpavel napsal:

    Teorie a praxe.
    Bránili někdy vojáci ČSLA Československou republiku spolu se Sovětskou armádou a jejich spojenci třeba v Afgánistánu?
    „Bránili“ vojáci ČA Českou republiku spolu s armádou USA a jejich spojenci třeba v Afgánistánu?
    http://www.spominaj.sk/index.php/sluby-a-prisahy/vojenska-prisaha

    To se mi líbí

    • Hudec napsal:

     Nu, piloti vrtulníků se už pro Afghánistán tenkrát taky cvičili, naštěstí to nestihli. A já psal o přísaze. Takovou museli mít nejspíš i ti naši spojenci, co k nám vtrhli v 1968. Přísaha komukoliv jinému než vlastní zemi je mi podezřelá vždy.

     To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Nic si nenamlouvejme, i ta přísaha kdysi – nic moc – cituji – „Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství. Tak přísahám!“.
   Takže nasadit život ne při „obraně rodné vlasti“, ale „pro obranu socialismu“. A navíc zcela jmenovitě „po boku……“.
   Neodsuzuji to, taková byla doba a nebyli jsme to my, kdo spustil „železnou oponu“ a dělal všechny možné politické, ekonomické i vojenské („uzbrojování“) kroky k naší eliminaci, zatímco naše strana pořádala jen rétorická cvičení a kupila „vážná varování“.
   Ale proti té tehdejší přísaze je ta současná – i ve znění nové úpravy – hotovým žlutým kuřátkem. Protože nejde ani tak o přísahu, jako její realizaci. A tak, i když ta „stará“ přímo vypočítávala s kým a proti komu (nepřátelům socialismu), nikdy k té realizaci nedošlo. A ta nová, i když tato ustanovení neobsahuje, je realizuje – no, však víme kde a jak. A může být hůř, když jedna junta je prý naším přítelem a její „nepřítel“ je („prý“ – protože mým ne)tedy naším nepřítelem.

   Jo, a Rajko Doleček stále ještě píše http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1792%3A2015-03-23-14-54-02&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs

   To se mi líbí

 4. Strejda Olin napsal:

  Odkaz na blog nejen pro přítele Čobolíka. Jeden z mála, koho čtu pravidelně.
  http://olser.cz/

  To se mi líbí

 5. Strejda Olin napsal:

  Že Štětináč a Bratrstvo kočičí pracky mají své názory a svoji světonázorovou orientaci je normální. Není ale normální, že je jim poskytován takový mediální prostor, neúměrný jiným názorům. Nejen v žurnalistice a zpravodajství, ale i v umělecké tvorbě a propagandě. Tato jednostranná orientace, také podporovaná a uplatňovaná vládou a veřejnoprávními prostředky, odporuje Ústavě ČR, LZPS Hl. I, čl. 2/1 „Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání“.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   Oline, pamatuješ? Včera nebo před pár dny jsem to nazval „indoktrinací jediného správného názoru“, proti němuž, když se pak prohřešíš, neseš neblahé důsledky. Jako ta klavíristka, jako Dejdar (jistě víš, že s rodinou natrvalo „vzal roha“ na Floridu, odkud do Česka jenom „dojíždí“ hrát a pracovat, a pro honoráře a tantiémy), jako všichni nositelé odlišného (třeba i skutečně správného a pravdivého) názoru, a to ze strany agresívních (byť menšinových) zastánců toho „jedině správného“.
   Však víš, co je „tam“ psáno, co je to „právo“.

   To se mi líbí

 6. Lex napsal:

  O štětinovitých debilech jsem toho napsal už dost, více netřeba. Stačí to jméno. O hře bejkovi jsem tu psal minule, taky jsem tu někdy před dvěma roky asi psal o své stížnosti RRTV ohledně jeho hnědých a rudých prasat. Pokud to někoho zajímá, můžu z toho jednání někdy uvést víc.

  Tak k „Policii Modrava“.
  Viděl jsem první díl (vlastně to asi nebyl ani první díl, ale ten původní film http://www.csfd.cz/film/302397-policie-modrava/, na jehož podkladě se tvůrci zřejmě rozhodli natočit seriál http://www.csfd.cz/film/397625-policie-modrava/ (doufám, že bude „konečný“).
  Vím, u filmového (televizního) díla jde víc o uměleckou (básnickou) licenci, než o realitu, ale pokud jde o takový případ, který se jakoby odehrává v současnosti, měli by autoři upozornit na to, že ve skutečnosti se jejich současné dílo odehrává „ve starých podmínkách, starých okolnostech, staré realitě, starých kulisách“. Tohle oni neudělali, a tak mi – jako člověku, který o „tom“ něco ví, seriál znechutili od začátku. Uvedu čím: První díl (ten původní film) byl natočen v roce 2011. Tváří se, že je ze „současnosti“. Tu současnost ovšem v policii poněkud limituje služební zákon účinný od roku 2007. Podle něj služební poměr policisty končí nejpozději 31.12. v roce, ve kterém dovršil 65 let.
  Ne tak v tom filmu. Zde hraje „náčelníka“ Obvodního oddělení PČR v Kašperských Horách tehdy OSMDESÁTILETÝ herec Jan Pohan, u něhož byl ten věk na první pohled znát. Nic na tom nezmění, že Pohan byl šumavským patriotem (pročež asi i tu roli poněkud komicky dostal). Podobně je to s dosud stále „šéfem krajské kriminálky“ Jaroslavem Satoranským, kterému je, pravda, jen pětasedmdesát, ale ani u něho, přes dokonalé mimikry šminek, tohle nikdo nezatají.
  Obvodní oddělení policie patří, a vždy (od svého vzniku 1965) patřila do složky pořádkové, tedy UNIFORMOVANÉ policie. Ne tak u Soni Norisové. Ta svůj civil nesvlékne, že ne – ačkoliv by ji uniforma asi slušela. Stejné je to u Filipa Tomsy. A zcela zmatečné jsou „hodnosti“ těch bodrých chlapíků a holek z OO PČR Kašperské Hory. Jde o reziduum stavu možného do 31.12.2006 (sic! už devět let neplatnému), čemuž odpovídá i ten Filip Tomsa jako čerstvý absolvent Policejní akademie v „hodnosti“ poručíka, což dnes už naprosto neplatí, policisté nemají „hodnosti“ jako tehdy, ale nosí „hodnostní označení“, které přísluší zastávanému místu, i kdyby ten člověk absolvoval třeba Sorbonu nebo West Pont. Takže na obvodním oddělení působí jako jediný „důstojník“ vedoucí ve služební hodnosti „komisař“ s hodnostním označením nadporučík, ostatní nosí praporčické hodnostní označení, a to ve služebních hodnostech „vrchní referent“, „asistent“, „vrchní asistent“, „inspektor“ a výjimečně „vrchní inspektor“ s hodnostním označením strážmistr, nadstrážmistr, podpraporčík a praporčík resp. nadpraporčík“. Žádní poručíci či nadporučíci tam nejsou a nemohou být.
  Těch „pih“ na „dokonalosti“ by se našlo mnohem více (namátkou třeba „civilní“ Škoda Yeti, s níž Norisová jezdí a není jasné, zda jde o soukromé auto – asi ano – pak ho ale nemůže používat pro službu, nebo je to služební, ale pak by muselo být takto barevně vyvedeno, atd. atd.).

  Tož tak s policií Modrava. Chápu divácký národ, že je neděli co neděli přikován k obrazovkám, ale já ne. Já, když najdu v lejně chlup …… – znáte to. Už jsem to popsal minule, jak „nemohu“ hřebejka, pehe, urbana, töpfera (byť ty Četnické humoresky samy o sobě za to nemohou).
  „Práh citlivosti“ to bylo nazváno.

  To se mi líbí

  • Lex napsal:

   „důstojník“ – vedoucí a samozřejmě jeho zástupce (je-li systemizován).
   Jo – a „West Point“ – systém spapkal „i“.

   To se mi líbí

 7. Petrpavel napsal:

  Dva antagonistické světy … Není důležité,kolik je příznivců a odpůrců, důležité je k čemu se přiklání česká reprezentace (nevhodné slovo pro ty „naše“, ale taková je realita) 😦 .

  Karel Kolajík, Zlín
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 09:09:41 |
  +52
  Jaké podivné série úmrtí? Normální vraždy. Darebáky vytřídali ještě větší darebáci. To se děje dnes na Ukrajině. A válka oligarchů + fašizace společnosti.

  Pavel Skácel, Jarohněvice
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 09:02:25 |
  +71
  Tak se ta Ukrajina hezky demokratizuje. Tak nějak si to Západ představoval, když chtěl Ukrajině „pomoct“?!

  Miroslav Nový, Klatovy
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 08:59:25 |
  -76
  Putin se zbavuje svědků. Nic nového pod sluncem.

  Martin Zeman, Dukovany
  Čtvrtek, 16. dubna 2015, 09:02:32 |
  -51
  Trest pro zrádce národa…

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367125-dalsi-janukovycuv-spojenec-skoncil-s-kulkou-v-tele-umrti-clenu-strany-regionu-vyvolavaji-otazky.html

  To se mi líbí

 8. Petrpavel napsal:

  Diskuse je zablokována, a za to po dlouhé době novinky.cz chválím :
  http://www.novinky.cz/domaci/367141-zemrel-expremier-stanislav-gross.html

  To se mi líbí

 9. Berkowitz napsal:

  Může to někdo rozklíčovat?
  Velmi zajímavý web, nevím co si o všem myslet :
  http://www.akorn.cz/odhaleni-agentu-usa-v-cr-pripravili-redbaiting-budou-vyhazovat-z-prace-ze-skol-zametat-stopy/?hc_location=ufi

  To se mi líbí

  • Cech napsal:

   Je to metoda shodná s metodou policejních „protistávkových vyjednavačů“.
   Pouze ve větším tedy státním měřítku.
   Velmi účinná metoda která umožňuje po skončení demonstrace, postupně pozatýkat její „vůdce“ tj. hlavní aktéry(nebili vše co by mohlo v budoucnu ohrožovat rozvoj příslušné „demokracie“).
   No a to samé tato metoda plní v celostátním měřítku a je v USA opravdu velmi, velmi účinná.
   Tož více o této moderní metodě jindy, nyní mne likviduje časová tíseň.

   To se mi líbí

Komentáře nejsou povoleny.